Bezoek Kerst-in van Raad van Kerken groter dan vorig jaar 1 e B 9 IN SOEST Hlf FAiT-Aflhr van de nande^jfëft Een eekhoorn als symbool? Peters bv SCHIPPER Onderwijscommissie accoord met concept-regeling regionale schoolraad Het oog gericht op het Nabije Oosten Poppentejater in Artishock Jongeman ernstig gewond door nachtelijke aanrijding BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Bloemboeketjes van de week K.V.P. Soest/Soesterberg sterk voor CDA-gedachte GESLOTEN 6, 7 en 8 januari voorverkoop Geen nieuwjaarsconcert Soester Orkest Vereniging Twee grills gestolen Turk op gestolen bromfiets Bekendmaking Dichter Rutger Kopland in Theater Miniatuur te Amersfoort Kleedaecomodatie S.0. Soest wordt drastisch verbeterd De Kerst-in een groot succes Schitterend kerstfeest voor bejaarden in Honsbersren Vleesverkoop N ieuw jaarsfestival Youtli for Christ Soester Courant van donderdag 2 januari 1975 Met de concept-regeling voor de op te richten regionale schoolraad voor het openbaar ondierwijs kunnen de leden van de onderwijscommissie te Soest zich bijna geheel verenigen. Enkele redactionele wijzigingen en aanvullingen werden slechts aangebracht tijdens de behandeling van de regeling in de commissie-vergadering. Het bezoek aan die kerst-in was zeker zo groot, zo niet groter dan het vorig jaar. Doordat dit jaar de aanvangstijden van de diverse programma-punten vooraf waren gepubliceerd, concentreerde het bezoek zich nu meer rond deze programmaonderdelen. Ook in het Nabije Oosten zelf is de mentale instelling danig veranderd na de eerste Israëlisch-Arabische oorlog waarin vooral Egype en Syrië toonden militair aanzienlijk vooruit gegaan te zijn en de olieboycot het verhoogde solidariteitsgevoel in deze wereld demonstreerde. Als vroeger hier gesproken werd van een gespan nen sfeer mocht men denken aan een onbekookte aanval of iets dergelijks. Angst daarvoor is er thans in aan zienlijk mindere mate. Een man als Egyptes Sadat bijvoor beeld uit zich voortdurend in kalme taal wat overigens des te meer na druk verleent aan wat hij opmerkt. Niet dat al zijn kollega's het in deze roerend met hem eens zijn. Zijn Syrische kollega Assad bijvoor beeld heeft hem met klem gewaar schuwd niet te trappen in de Ame rikaanse val om door de stapje-voor stapje-politiek van kleine konsessies de definitieve oplossing op de lange baan te schuiven. Syrië wil nu en terstond zijn eisen ingewilligd zien en dreigt desnoods een beetje - ook al betekenen die dreigementen niet al te veel als Egypte ze niet mede voor zijn reke ning neemt. Maar Sadat is bereid in rustig tempo de Sinaï terug te krij gen - vlug zqu wel prettig zijn maar wat later maakt niet veel verschil voor hem. Integendeel misschien: er kan hem wel iets aan gelegen zijn dat rustig aan de problemen opgelost worden - en dat is wellicht ook de kern van het Syrisch protest - omdat daarmee ook de tijd wordt gewonnen om de voornaamste spanningsbron zich wat te laten ontladen. En die vindt men bij de Palestijn en. Grote nadruk heeft vooral gekregen dat de PLO en haar leider Arafat vrijwel regeringsslatus hebben gekre gen wat het bezoek aan de VN-as- semblee nog eens aksentueerde. De hoop dat dit Arafat ook minder radi- kaal zou maken is tot dusver niet vervuld, althans niet door de rede voeringen van de Palestijnse voor man met een nu indrukwekkend prestige in de Arabische wereld als geheel en onder de Palestijnen in het bijzonder. Maar er is goede grond aan te ne men dat Arafat het eenvoudig tak- tisch onjuist vindt nu de radikalen in zijn achterban van zich te vervreem den. Er is hem meer aan gelegen juist zoveel mogelijk eenheid te sti muleren. Maar ongetwijfeld is hij wel degelijk op de hoogte van de ontwikkeling die men bij Palestijnse intellektuelen vooral ziet maar bij hen niet alleen. Daar overheerst de twijfel aan de noodzaak voor het harde optreden en de onverbiddelijke eisen. Als er maar eerst een Palestijnse staat is - zo is hun redenering - dan verandert er zoveel dat vechten overbodig wordt. En als de stichting van die staat via Hoessein gaat om dat Israël niet met de PLO wil pra ten, wat dan nog? Zodra er eenmaal vrede is zal on stuitbaar de vervulling van de PLO- wensen komen. Israël kan niet eeuwig vooral uit Amerikaanse kas zijn te korten dekken en het zal er ekono- misch slechter aan toe raken. Daar door zal de animo om naar Israël te gaan afnemen en Israël zelf zal zelfs immigranten op zijn minst ontraden te komen. Br is zelfs een goede kans dat vele Israëli's weer vertrekken omdat ze met hun kapaciteiten elders beter kunnen leven. De Arabische bevol king groeit en het absoluut joodse karakter van de staat Israël ver dwijnt dan vanzelf. En of het daarna dan zelfstandig blijft of - op zake lijke gronden - versterking van zijn positie nastreeft door wat men fusie zou kunnen noemen met Palestina en desnoods Jordanië maakt dan niet zoveel verschil meer. Met andere woorden: de stichting van een staat waarin zowel de Palestijn als de Israëli zich thuis kan voelen is on vermijdelijk. En waarom zou men gaan vechten voor zoiets - dat vech ter, kan zelfs alleen maar remmend werken. Hel is een gedachtemgang die bepaald nog niet algemeen is maar wel een die groeit - voor het eerst groeien kon nu de positie van de Palestijnen niet meer zo vernederrend is als ze lang geweest is. En het is een ge- dachtengang die kans biedt op een uiteindelijke vreedzame oplossing. KANTMAN Op de eerste zondag van het nieu we jaar zal er weer een poppenteja ter naar het Artishockgebouw aan de Steen hof fstraat 46 komen. Dit keer komt Peter van Ark uit Amsterdam. Hij speelt voor kinderen vanaf 5 jaar het verhaal „Drie in de Wolf". Hij gebruikt hand- en stok- poppen. Het is een sprookjesachtig verhaal over een aapje, dat een reis naar de zon gaat rhaken. Aanvang 3 uur. Toegang 2,Denk aan het kwartje voor de limonade. Op de Woldeck Pyrmontlaan werd de 20-jarige R. Z., die daar stond te praten met zijn fiets aan zijn hand. aangereden door een personenauto, bestuurd door C. J. G. (29) uit Baam. Z. werd zeven meter meegesleurd en liep zware verwondingen op. Met een gebroken kaak, een hersenschudding, twee gebroken vingers en een knie fractuur werd hij per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. De autobestuurder verklaarde Z. In het nachtelijk duister niet te hebben opgemerkt. De blaasproef, welke G. moest afleggen, had niet het resul taat dat ook een bloedproef moest worden verricht. G. werd echter wel een rijverbod opgelegd. De zwaar beschadigde auto werd naar het politiebureau gesleept en het ken tekenbewijs ingenomen. Wethouder Plomp vroeg zich af of de in artikel 8 genoemde datum (voor 1 juli) voor het uitbrengen van het jaarlijkse schriftelijke verslag wel juist was. 1 November kwam hem beter voor en die mening werd ge deeld door Jan Visser van Progres sief Soest. Op verzoek van mevrouw P. J. Oran je-Entink (WD) -zal er ook een be paling opgenomen worden over de opheffing van de regionale samen werking. Het criterium komt te lig gen bij zes of minder deelnemende gemeenten. Mevrouw W. van Stiphout-Croonen- berg (PvdA) was minder kontent met de regeling. Zij noemde het ,,een kind met een waterhoofd" en wond met name de taakomschrijving te summier. Waarom de soorten van on derwijs niet genoemd. Bovendien miste zij het discussiestuk" wat aan de opstelling van de regeling ten grondslag lag. Met haar opvatting betreffende de taakomschrijving was de commissie het niet eens; het zou immers neerkomen op een limitering, „Hoe ruimer, hoe beter", was de me ning. Het „discussiestuk" kreeg mevrouw Van Stiphout van mevrouw Oranje en daardoor laaide even een felle discussie op tussen het PvdA-fraktie- met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in. album vanaf 150.—. TEVENS complet»' filmreportage mogelijk. JAC. VAN CENNEPLAAN 13. BAARN Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie J. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50; de familie W. van de Kraats, Lange Brinkweg 64; de fa milie C. Begout, Kerkpad Z.Z. 86; de familie D. J. de Vries, Kerkpad Z.Z. 116 en bij de heer O. de Bruin, Hobbemalaan 28. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie J. Nijholt. Wilhelminalaan 20; bij de familie D. R. de Haan. Ossendamweg 14; bij de familie J. Petersen, Ossendamweg 45; bij de familie A. J. v. d- Berg. Buntweg 11 en bij de familie M. H. Visser, Bunt weg 28. Tijdens een gehouden ledenvergade ring heeft de afdeling Soest-Soester- berg van de KVP zich uitgesproken voor de CDA-gedachte. De voorge stelde procedurë om op korte termijn te komen tot een CDA in federatief verband werd onderschreven. Door middel van deze federatie wil men zo spoedig mogelijk bereiken dat overgegaan wordt tot de stichting van één partij,, het CDA-Soest. Voorts heeft de ledenvergadering een nieuw bestuur gekozen dat als volgt werd samengesteld J. L. Menne, voorzitter; C. J. M. van Rijthoven, vice-voorzitter; J. A. Zwaanenburg. secretaris; E. Moffie, penningmees ter: mevrouw G. A. A. Hoksbergen, propagandaleidster. In het bestuur hebben verder zitting de heren W. M. Simon, W. W. van Roomen, C, H. Wantenaar. H. M. Wenting en me vrouw M. C. P. Walter-Van der Togt. Afgevaardigde van de raadsfractie is de heer R. A. van Logtenstein. Het secretariaat van de afdeling is gevestigd: Weegbreestraat 86, tele foon 18088. lid en wethouder Plomp. „Nu het er toch bleek te zijn, had het ter inzage moeten liggen" vond mevrouw Van Stiphout. De wethouder was echter van mening dat de vergadering van de regionale schoolraad openbaar was (geweest) en derhalve door geïnteres seerden had kunnen worden bijge woond „als zij dat geweten hadden". Toen bleek dat die vergadering in mei gehouden werd. op een datum waarop mevrouw Van Stiphout nog niet als raadslid beëdigd was, ving men elkaar op woorden. „Als u het geweten had", zei de wethouder en de commissie koos duidelijk partij voor de wethouder. Tijdens de openbare rondvraag merk te wethouder Plomp nogeens duide lijk op. dat hij geen misverstanden wilde laten bestaan over het serieus nemen van de nota die mevrouw Van Stiphout indiende tijdens de begro tingsbehandeling. Er ontstond toen enige deining door de wijze van be antwoording door de wethouder. Hij zei, er nu prijs op te stellen dat me vrouw Van Stiphout haar nota zou geven aan alle onderwijscommissie leden, waardoor behandeling in een openbare commissievergadering mo gelijk zou worden en daar „tot resul taten" zou leiden. Zaterdagavond 4 januari a.s. leest de dichter Rutger Kopland voor uit eigen werk b\j de dichterskring Amersfoort in het gezellige, zwarte Theater Miniatuur te Amersfoort. Aanvang: half negen. Rutger Kop land (40) is het pseudoniem van de Groningse zenuwarts dr R. H. van den Hoofdakker. HU woont met vrouw en drie dochters in Glimmen en is verbonden aan het Academisch Ziekenhuis in Groningen. In 1965 raadde Aad Nuis hem drin gend aan te gaan publiceren. Zijn eerste gedichten verschenen in het literaire tijdschrift „Tirade". Hij de buteerde in 1966 met de bundel „On der het vee". Daarna volgden nog „Het orgeltje van yesterday" (1968) „Alles op de fiets" (1969), een ge slaagde mengeling van melancholie en ironie, en „Wie wat vindt heeft slecht gezocht" (1972). Alle versche nen bij uitgever van Oorschot. In 1970 ontving Kopland de Jan Campertprijs. Onder zijn eigen naam schreef hij een bundel essays over de medische ethiek en de maatschappe lijke verantwoordelijkheid van de arts „Het bolwerk van de betweters", een revolutionaire visie op de ver houding van de arts-patient. waarbij de ontmythologisering van de heilige koe, de arts, centraal staat. In een interview zei Rutger Kopland: „De dichter moet zich volgens mij bezighouden met de vanzelfsprekend heden in de dagelijkse realiteit. Po ëzie moet die vanzelfsprekendheid doorbreken, de dingen als nieuw la ten zien zodat de schellen je van de ogen vallen". Hij is ongetwijfeld een van de beste dichters uit de jaren zestig. Een dichter van weilanden, de regen, de tuintjes, van de droefheid vam de Als motivatie voor het voorstel voer den b. en w. aan, dat. in verband met de promotie van Soest naar de landelijke vierde klasse van de KNVB. de grondtechnische dienst de accomodatie beoordeeld had. Na het daarvoor opgesteld rapport werd de eis gesteld, dat zo spoedig mogelijk in elke wasgelegenheid in de scheids- rechterskamer of direct van daaruit te bereiken, een toilet moest worden geplaatst. Het werd niet langer toe gestaan dat scheidsrechters en spe lers van één toilet in de kantine ge bruik maakten. Door de vereniging werd in overleg met de dienst van gemeentewerken en de sportstichting een verdergaand plan opgesteld dan dat van de KNVB en waarbij bovendien rekening werd gehouden met enige andere noodza- kel ij ke voorzien ingen Gesteld is, dat op een volledige wed- WEGENS INVENTARISATIE DONDERDAG 9 JANUARI begint onze daverende BOEKHANDEL i SOFSTERBERGSESTRAAT 53 SOEST - TELEFOON 12419 Kantoorboekhandel Steenhoffstraat 13 Telefoon 02155 - 11015 (naast het postkantoor) Het initiatief van de politieke partij „Progressief Soest" om ten bate van de Kinderboerderij, met medewerking van de Soester Orkest Vereniging een Nieuwjaarsconcert te geven, zal niet beloond worden. De S.O.V. heeft schriftelijk laten weten geen kans te zien de uitvoering te geven. Dat houdt mede verband met het concert dal de S.O.V. voor de maand febru ari a.s. in Soest op haar programma heeft staan. Progressief Soest nam indertijd dit initiatief maar aanleiding van het besluit van de Soester Zakenkring de Kinderboerderij geen subsidie méér te verlenen en ook af te zien van de organisatie van hel Nieuwjaarscon cert. De heer J. K. van de speelgoedwin kel Tip-Top aan de Soesterbergse- straat deed aangifte van diefstal van twee grills; de eerste op vrijdag 20 december, de tweede op vrijdag 27 december. De huishoudelijke appara ten stonden uitgestald op het trottoir voor de winkel. Nederlandse natuur. Hij maakt ver zeil 'over rijn „banale" omgéving, té vergelijken met de gefaamde regel van Vasalis „eerbied voor de ge woonste dingen", de fiets van Leh- mann, de geranium van Hans Vlek en de afwasmachine van Judith Herzberg. Hij heeft eens gezegd: „Mijn gedichten zijn ogenschijnlijk met mooie plaatjes 7 te vergelijken. Het liefst zou ik een spiegelgladde smartlap maken met alle bederf en verval erin, al het onhoudbare. Je kunt de ontkenning van het verval ontmaskeren, het vergankelijke ver woorden, maar enige pretentie dat ik daarmee boven het verval zou uit stijgen of het verval teniet zou wil len doen, moet ik met kracht van de hand wijzen. Dat zou een valse hou ding zijn. Ik wil het verval beves-. tigen". Buddingh' typeerde hem als een melancholische achteromziend romanticus. Zaterdagavond kan iedere geïnteres seerde bezoeker van het Miniatuur- theater deelnemen aan een kringbe spreking vooraf over de poëzie van Kopland, die aanvangt om half acht. Gespreksleider: Jan Visser uit Soest. Zondagmorgen vroeg werd de 25- jarirge Turk M. A. T. op de Vondel- laan door de politie klemgereden, nadat hij gepoogd had aan een con trole te ontsnappen. De verlichting van zijn bromfiets werkte niet. T. bleek niet in het bezit te zijn van een geldige verblijfsvergunning en bij het onderzoek bleek dat de brommer van diefstal afkomstig was. strijddag op de velden vijf scheids rechters tegelijk in aktie kunnen zijn en dat dan de nu aanwezig scheids- rechterskamer te klein is. In het opgestelde plan wordt de scheidsrechterskamer verplaatst naar de tegenwoordige berging van de plantsoenendienst. De oude scheids rechterskamer werd gedeeltelijk ge bruikt voor een noodzakelijke uitbrei ding van de damestoiletten en het resterende deel wordt EHBO-kamer. Het aantal toiletten wordt met zeven uitgebreid. Een ruimte vóór de plant- toenendienst zal worden gevonden door het plaatsen van een betonnen garage. Met al deze plannen konden de leden van de commissie openbare werken zich verenigen, echter stelden zij voor hun fiat als voorwaarde dat er een duidelijker specificatie van de kosten gegeven moest worden. Het programma was uitgebreider dan verleden jaar, terwijl de mogelijkheid voor de bezoekers om aktief deel te nemen aan de aktiviteiten groter was. Het volksdansen op de le Kerst dag 's avonds, de Turkse sasmuziek op de beide middagen en de disk jockey op de 2e dag 's avonds konden zich verheugen in een aktieve be langstelling en een geïntegreerd sa menzijn van Soesters en Turken. Ook de andere programmapunten als de koren op de beide middagen en de diashow trokken volle zalen. De inrichting van het huis was prak tischer en beduidend beter dan ver leden jaar. De aparte spelzaal en de handenarbeidtafel waren continu druk bezet. Door de coaching vooraf van de 109 vrijwillige medewerkers verliep alles vlot en werd méér waar ge maakt waar het in. feite bij een kerst-in om gaat, n.1. gezelligheid en kontakt met anderen. Spontane reakties - ook tijdens de voorbereiding - hebben aangetoond dat de kerst-in duidelijk een begrip is geworden in Soest. Met name bleek dit uit het grote aanbod van mensen, groepen en instellingen om aan de voorbereiding of de uitvoering mee te mogen werken. De kerst-in opende zichzelf, doordat al vóór elven enkele mensen binnen kwamen. Zij werd besloten met een kort dankwoord van de voorzitter van de werkgroep kerst-in Soest en een dankbaar applaus van de be zoekers voor de harde werkers van de voorbereiding en de uitvoering op de kerstdagen zelf. De Kerst-in stond onder auspiciën van de Raad van Kerken Soest. Me dewerking verleenden de diakonie en caritas van de Soester kerken, de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening en Amnesty International. Foto Herman van Dam van de Gemeentehof De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer G. A. Zomer, Maria- straat 4 te Soest, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimetelij-ke Ordening, juncto ar tikel 50, Wd 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op het perceel ge legen aan de Mariastfaat 4, Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 9422. Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden, zijn belangheb benden bevoegd binnen een termijn van twee weken te rekenen vanaf vrijdag 20 december 1974 hun even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek be trekking hebbende stukken liggen ge durende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 2 januari 1975. De burgemeester van Soest. Mr. J. M. Corver-Van Haaften Voor een bedrag van 40.000 gulden zou, volgens een voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de leden van de oommissie openbar.e werken, de kleedaecomodatie op het sportpark Bosstraat-Oost, in gebruik bij de Sport Organisatie Soest, gewjjzigd moeten worden. Gezien de zeer sum miere gegevens, vooral wat betreft de financiën, ging de commissie met het voorstel niet accoord. De kerst-in 1974 is enorm geslaagd. De beide kerstdagen is het Ver enigingsgebouw St. Joseph met recht een open huis geweest. Zeker zo'n 1200 mensen zjjn naar binnen gekomen om in een reuze gezellige sfeer een stukje kerst te vieren, samen met andieren. Jong en oud, Soesters en buitenlandse werknemers en velen die anders in alle eenzaamheid hun kerstdagen hadd'en moeten doorbrengen, heb ben als één grote familie bijeen gezeten, samen gepraat en genoten van een gevarieerd programma of zelf meegedaan aan diverse ontspannings- aktiviteiten. Geen apartjes, geen groepjes, maar indachtig de opzet van de kerst-in waren allen één. Dit enorme succes en het welslagen van de bedoeling van de kerst-in werd bereikt dank zij de grote medewerking van velen. Het harde werken van de werkgroep kerst-in die alles voorbereidde en organi seerde; de mensen die aan Het programma medewerkten, maar vooral ook'dank zij de geweldige inzet en het grote enthousiasme van een 105-tal vrijwillige medewerkers - jongeren en volwassenen - die op de kerstdagen zelf niets te veel was om bij te dtragen aan het welslagen van de kerst-in. Een succes was het-getuige ook de vele goeie reakties. Om er een paar te noemen De burgemeester bij haar bezoek aan de kerst-in: „een niet meer weg te denken gebeuren voor Soest. Soest moet een kerst-in houden". Een ontroerde turk die spontaan de micro foon nam: „Geweldig wat U voor ons turkisch man gedaan hebt. Dank U wel en tot volgend jaar". Eén van de leden van het Eemlandkoor: „Enorm wat hier is georganiseerd. Het volgend jaar wil ik er graag weer bij rijn." En de vrijwilligers bij het afscheid: „Het was een dank- baré zaak om aan mee te mogen werken. Het volgend jaar kunt U weer vast op ons rekenen." Ik wil hier alleen nog aan toevoegen Dank U wel allemaal, werkgroepleden', medewerkers en bezoekers voor alles wat U deed en de wijze waarop U hebt meeged'aan. Dank U wel. DE VOORZITTER VAN DE WERKGROEP KERST-IN SOEST Op initiatief van de direkteur van het dienstencentrum Honsbergen, de heer D. J. Lazonder en met welwillende medewerking van de Stichting Bouw- aktiviteiten Bejaarden Soest en de Stichting van de Federatieve Raad Soest, werd op tweede Kerstdag, de bewoners van Honsbergen een kerstdiner aan geboden, dat in alle opzichten bijzonder goed is geskiagd. Om vijf uur sprak de heer Lazonder een welkomswoord tot de honderd zeventig genodigden, mede namens' de beide sticht,ingen. De beide recre atiezalen waren in kerststemming ge bracht, terwijl de tafels voorzien wa ren van brandende kaarsen wat de kerstvreugde aanmerkelijk verhoogde. Er was een schitterend menu samen gesteld en de bereiding daarvan was in handen gesteld van de heer P. A. Beijer, in samenwerking met zijn chef-kok de heer Eggenkamp. De hors d'oeuvre als eerste gang, liet zich bijzonder goed smaken, ais ook de heldere ossestaartsoep. Onder wijl betrad de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver- van Haaften, vergezeld van haar echtgenoot de feestzaal, waar zij ver welkomd werd door de heer Lazon der. De heer Oorver sprak enige woorden van dank tot de vele gasten en hij was blij, dat de Stichting Fe deratie Raad Bejaardenzorg, waarvan hij voorzitter is, dit kerstdiner mocht aanbieden. Daarna volgden verschillende 'gan gen, zoals kalkoenrollade met saus groenten en aardappelen en een sma kelijke omelet siberienne. Mevrouw Schoofs zong ter afwisse ling een kerstlied, terwijl mevrouw Pijlman en daarna de heer Van de Geniugten, een gedicht voorlas. Een kinderkoortje (kleinkinderen van me vrouw Pijlman) zong enige kerstlie deren. Tenslotte las de heer Lazonder een kerstverhaal. Mevrouw R. Scheuermann-Schultz secretaresse van de onlangs gekozen bewonerscommissie, sprak namens de bewoners een dankwoord tot de besturen van genoemde Stichtingen en in 't bijzonder tot. de heer en me vrouw Lazonder voor hun vele werk. Verder dankte zij de vele dames van de bediening en de koks. die alles op een smakelijke wijze hebben bereid. Dit eerste kerstfeest in Honsbergen was tot in de puntjes verzorgd. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houderrs van gele kaarten, genummerd van 51 tot en met 200. „Een nieuw geluid voor 1975". dat is het thema van vier nieuwjaarsfesti vals. die de evangelisatiebeweging Youth for Christ, o.a. in Amersfoort gaat organiseren. Met scetches, mu ziek. dia's en geluidscollages wil men de jorigeren een spiegel voorhouden en iets laten zien van de sleur van alle dag en daar tegenover het leven, dat geleefd wordt in afhankelijkheid van God. Aan dit programma werken diverse groepen mee: het Youth for Christ - kleintheater Op Vrije Voeten, de folc- rockgroep Whitsuntide Eastcr. de groep Dust en de zangeres Ida Koel- stra. Het nieuwjaarsfestival wordt gehou den in Amersfoort, op 4 januari, om kwart voor acht, in de Fonteinkerk aan de Robert Kochstraat. Inlichtin gen en kaarten a 2.50 zijn verkrijg baar bij boekhandel Veenendaal, Lan- gestraat 33. Amersfoort; Jan Stoor vogel. Franklinstraat 31, Amersfoort, tel. 033-18023 of bij Paul Borgdorff. Da Costalaan 17, Baarn, tel. 02154- 4168. Jawel. Een huis in het groen verdient dat. Stel: u heeft een huis in Soest of om geving. U woont er. maar u moet er weg. Nu of over enige tijd. Bijvoor beeld omdat de heer des huizes van werkkring verandert. Of omdat het tijd wordt uit te kijken naar een ser vice-flat. Of om welke reden dan ook. Wat doet u met dat huis van u? Het meest waarschijnlijk is: verkopen. En dat is geen sléchte zaak, mits u maar beseft wat u verkoopt. Want uw huis staal in een groene zone. Dus in een gezocht stukje Nederland. Dat maakt uw huis tot een bijzonder huis, ook al ziet het er niet bijzonder uit. Het is méér waard dan een vergelijkbaar hui» in een „grijs" gebied. Of u die méérprijs ook zult krijgen? Dat hangt er maar van af. Met name hangt da* af van de manier waarop uw huis te koop wordt aangeboden. Bijzondere huizen verdienen een bij zondere begeleiding. Dat is precies het geen wij zulke huizen geven. Wij zoe ken er de juiste kopers voor. Kopers die ln de groene zone willen wonen - en die daar iets voor over hebben. Konklusie9 Eenvoudig deze: met Peters gaan praten als u verhuisplannen heeft. U profiteert dan meteen al van het nieuwe informatiesysteem dat u Lnlicht over mogelijkheden en situaties elders. En als t.z.t. het te-koop-bord in uw voortuin een groene eekhoorn als symbool draagt, wil dat zeggen dat uw huis met égards wordt behandeld. voor wonen indegnoene'zone ossendamweg 45/Soest/02i55-i625l kunt .tevens- kijken;naar: 'y-\ Wand-en Kurkyvanden vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren Houten wanden en Gewone en plafondschroten - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10r5 uur

Soester Courant | 1975 | | pagina 17