Gerrit Scheffer winnaar T empo-kerstcross 10-50°/, KORTING Geslaagde basketbalhappening tijdens kerstvakantie lucia - bleyle - kio maressa etc. A. van der Weerd Daaf Pos opnieuw provinciaal kampioen S.0. Soest speelde nuttige oefenwedstrijd /JEKEMUTO I EL. 12727 SPORTPROGRAMMA Zaterdag 4 januari Zondag 5 januari V.V.V.-NIEUWS - en... in de etalage \un Horloger Juwelier Optiek liggen hm verlovingsringen Burgerlijke stand Macht over het stuur verloren Geen voorrang IJ KUNT MET ALLES WETEN Knaapjes vernielden kerstverlichting Aardijre buit uit niet- afgesloten auto's Slordige bromfietser Magneet Vakantie Festival Politie volleybaltoernooi in de sporthal Gevonden voorwerpen Postduivensport SOESTERBERG Onderlinge wedstrijden „Laetitia" Activiteiten jeugd EHBO Schaaknieuws S.V.S. op onze gehele voorraad merkartikelen w.o.: Soester Courant van donderdag 2 januari 1975 Niet Wil Brouwer, noch Sjaak Spetgens of Ge-rtie Wildeboer is winnaar ge worden van de twintigste door die Soester Ren- en Tocrvereniging Tempo georganiseerde Kerstcross op het parkoers te Soestduinen. De eerste plaats kwam dit jaar met recht toe aan Gerrit Scheffer uit Hengelo, die over de bijna 24 kilometer door de bossen en de duinen iets meer dan één uur deed. Op de tweede plaats eindigde zyn broer Albert, die de sprint won van een groepje van drie. Daaf Pos uit Kortenhoef behaalde evenals vorig jaar het provinciaal kampioenschap; hij eindigde op de zevende plaats, nog vóór Wildeboer. Onder slechte weersomstandigheden, maar tooh met redelijke publieke be langstelling, startten als eerste de veteranen. N. Slingerland uit Noord- wijk werd evenals vorig jaar win naar. De ruim tien kilometer werd afgelegd in 25 minuten en 37 secon den. Tweede werd H. Brinkman uit Rotterdam en derde Gerrit Rutten- berg uit Baarn; 4. A. v. d. Hulst, Haarlem; 5. W. v. d. Heijden, Eind hoven. De 'nieuwelingen vertrokken drie kwartier later. De uitslag leverde geen verrassingen op. H. Boom uit Markelo werd winnaar; 8,5 kilometer in 28 min. 40 sec.; 2. en provinciaal kampioen J. Hendriks uit Hilversum; 3. P. Buijs, Amsterdam; 4. J. Broers, Maartensdijk; 5. F. van Veen, Noor dien. Bij de „liefhebbers" was de zege voor Cock v. d. Hulst uit Zoeterwoude; 2. C. van Tol uit Alphen; 3. W. van Dompseler uit Harderwijk. De plaatselijke favoriet Bert van den Broek wist bij de junioren beslag te leggen op de provinciale titel. Hij eindigde in zijn categorie op de der de plaats. Winnaar werd G. Bierings uit Uden, die de 13,6 kilometer af legde in 32 min. en 33 seconden. Tweede werd H. Jacobs, Bimgelrade; 3. Bert v. d. Broek; 4. W. Tjoelker. Hillegom; 5. W. de Laat, Vught. Jaap Bon uit Baarn eindigde als 11e. De strijd bij de amateurs en de en kele profs die aan dit gezelschap wa ren toegevoegd (en in de strijd geen rol van betekenis speelden) werd toch al vrij vlot na het begin beslist. Er scheidde zich een groepje van elf renners af waaruit later de winnaar naar voren kwam. Dat waren Wilde boer, Brouwer, Spetgens, de gebroe ders Scheffer, Snoeyink, Daaf Pos, Stamsnijder en Cees van de Wereld. De laatste, vorig jaar winnaar bij de Een van de favorieten voor de eind zege was Gertie Wildeboer, hier aan de kop van het „lopende" peloton. Foto Herman van Dam nieuwelingen, reed in dit gezelschap opvallend sterk. Uit deze groep splitste zich een groepje v.an vier man af en daar was de winnaar van 1973, Gertie Wilde boer uit Apeldoorn niet bij. Hij had met hardnekkige pech te kampen en bezat niet genoeg „moraal" om terug te komen. Aan de kop gingen Gerrit en Aübert Scheffer, een. van de groot ste kanshebbers, Wil Brouwer uit America en H. Stamsnijder uit En ter, een out-sider. Ook J. Spetgens, altijd goed voor een hoge eindklas sering moest dit jaar afhaken. Uit de kopgroep sprintte op het laat ste moment Gerrit Scheffer weg om onbedreigd als eerrste over de finish te gaan. Uit de eindsprint van het groepje van drie kwam Albert Schef fer zegevierend te voorschijn om be slag te leggen op de tweede plaats; 3. E. Brouwer; 4. H. Stamsnijder; 5. J. Spetgens (Someren); 6. K. v. d. Wereld (Nieuwkoop); 7. D. Pos (Kor tenhoef); 8. G. Wildeboer (Apeldoorn); 9. B. Meijer Beekbergen) en 10. H. Snoeyink (Denekamp). In dit sterke veld legde de Soester stayer, Jaap v. d. Broek beslag op de zeventiende plaats; een niet onverdienstelijke prestatie. Het scholierentoernooi, cQat dit jaar voor de achtste keer wordt gehouden in de Soesterr sporthal is wat de eerste drie diagen betreft, een zeer geslaagd festijn. Honden-dien jongens en meisjes zijn in deze dagen in Beukendlal om hun wedstrijden te spelen of om hun eigen school aan te moedigen. Er ls een overweldigende belangstel ling van ouders en leraren. De be langstelling is trouwens toch over weldigend, want elke dag weer puilt de sporthal vooral in de middaguren volledig uit. Dat er, ondanks deze drukte, zich nog geen moeilijkheden hebben voorgedaan is een grote pluim voor de organiserende vereni ging The Red Stars, dat de touwtjes bijzonder strak in handen heeft. Men is ook soepel genoeg om te weten dat naast het spelen voor de meeste jon gens en meisjes ook deze dagen een brok recreatie zijn. Een zeer grote waardering voor de scheidsrechters, die onder leiding van Erik Duit en Riël Voet reeds drie volledige dagen in touw zijn geweest. Hieronder volgen de uitslagen van de eerste drie dagen: Jongens junioren B: 1. Farel College Amersfoort; 2. Chr. Mavo 1 Bun schoten; 3. Baarnsch Lyceum 3; 4. Chr. Mavo 2 Soest. Meisjes junioren B: 1. Werkplaats Bilthoven; 2. Ivo Mavo 1 Soest; 3. K.J.S. 1 Baarn; 4. Astro Mavo 1 Baarn. Jongens junioren D: 1. L.T.S. Eem-i land 1 Soest; 2. Chr. Mavo 3 Bun schoten; 3. K.J.S. Mavo 1 Baarn; 4. A'foortse Berg 1. Meisjes junioren A: 1. R.K. Mavo 1 Soest; 2. A'foortse Berg; 3. Eemland Coilege 1 A'foort; 4. Farel College 1 Amersfoort. Jongens adsp. b: 1. Werkplaats 2 Bilthoven; 2. Openbare Mavo 2 Soest; 3 Farel College 4 A'foort; 4. Techn. school 3 A'foort. Jongens pup. a: 1. Chr. Mavo 6 Bun schoten; 2. Chr. Mavo 6 Soest; 3. Kennedy Mavo 2 Baarn; 4. O.S.G. 6 Utrecht. Heren 2e klasse: 1. O.S.G. 2 Utrecht; 2. Paed. Academy 1 Utrecht; 3. Cor- derius College 1 A'foort; 4. Baarnsch Lyceum 1. Jongens junioren C: 1. R.K. Mavo 1 Soest; 2. Openbare Mavo 1 Soest; 3. O.S.G. 4 Utrecht; 4. Ivo Mavo 1 Soest. Jongens adsp. a: 1. Rijksscholengem. 3 A'foort; 2. Baarnsch Lyceum 4; 3. Chr. Mavo 4 Soest; 4. Astro Mavo 2 Baarn. Dames: 1. O.S.G. 1 Utrecht; 2. Paed. Acad. 1 A'foort; 3. Lab. School A'foort; 4. Paed. Acad. St. Agnes. Meisjes jun. C: 1- O.S.G. 2 Utrecht; 2. Astro Mavo 2 Baarn; 3. Chr. Mavo 4 Soest; 4. K.J.S. Mavo 2 Baarn. Meisjes pupillen b: 1. Oranje Nassau 2 Soest; 2. Chr. Mavo 8 Bunschoten; 3. R.K. Mavo 23 Soest; 4. Kennedy Mavo 1 Baarn. Heren le klasse: 1. Sportacademy Amsterdam; 2. Chr. HTS Utrecht; 3. Chr. HTS Hilversum; 4. Rijksscho lengem. A'foort. Heren 4e klasse: 1. HTS Rens en Rens Hilversum; 2. Scholen gem. A'foortse Berg; 3. St. Agnes A'foort; 4. Gooise M.T.S. Jongens Junioren E: 1. Gymnasium A'foort; 2. R.K. Mavo 4 Soest; 3. K.J.S. 2 Baarn; 4. R.K. Mavo 5 Soest. Jongens adsp. d: 1. R.K. Mavo 10 Soest; 2. R.K. Mavo 8 Soest; 3. R.K. Mavo 13 Soest; 4. R.K. Mavo 11 Soest. Dc bal op de rand van de basket tydens het scholierenbasketbaltoer- nooi in de sporthal Beukendal. Foto Herman van Dam Jongens pupillen c: 1. Openbare Mavo 4 Soest; 2. Baarnsch Lyceum 6; 3. K.J.S. Mavo 5 Baarn; 4. R.K. Mavo 20 Soest. Meisjes adsp. c: 1. R.K. Mavo 17 Soest; 2. R.K. Mavo 11 Soest; 3. Ivo Mavo 2 Soest; 4. Jan Ligthart 2 A'foort. Finale-resultaten van de maandag gespeelde basketbalwedstrijden: Jongens junioren A: 1. Farel College A'foort; 2. Chr. Mavo 1; 3. Werk plaats 1 Bilthoven; 4. MTS 3 A'foort Jongens adtep. c: 1. Werkplaats 3 Bilthoven; 2. R.K. Mavo 7 Soest; 3. Openbare Mavo 3; 4. R.K. Mavo 9. Jorgens mini a: 1. Margrietschool; 2. St. Willibrordusschool; 3. Prof. Wate- ringschool; 4. Da Costaschool. Jongens mini b: 1. Rinke Tolman- scnool; 2. St. Theresiaschool3. Min. de Visserschool. Meisjes adsp. c: 1. Chr. Mavo 3 Bun schoten; 2. Farel College A'foort; 3 R.K. Mavo 5; 4. Chr. Mavo 5. Meisjes adsp. d: 1. Astro Mavo 3 Baarn; 2. Chr. Mavo 5 Bunschoten; 3. K. J. S. Mavo 4 Baarn; 4. R.K. Mavo 12. Meisjes mini a: 1, Rinke Tolman- scnool; 2. St. Theresiaschool; 3. Pr Willem Alexanderschool; 4. Da Cos taschool. Meisjes mini b: 1. St. Theresiaschool 2; 2. Min. de Visserschool; 3. Rinke Tolmanschool 2. De thuisblijvers die afgelopen zondag de gedachten hadden dat het beter was thuis te blijven omdat Soest de laatste maanden in de oefenwedstrij den hogenaamd niets lieten zien, hebben ongelijk gekregen. Soest, dat aantrad met Uijens en Baardman weer in de basisopstelling voor Visser en Van 't Klooster, trok in de wedstrijd tegen de 2e klasser Z.A.C, uit Zwolle, vooral via de zeer actieve Uijens, fel van leer. Het was aanvoerder Smit die al heel vlot op de doellijn redding moest brengen toen Uijens invaller-doelman Karn- beld al gepasseerd was. Soest had in de eerste helft volledig het (goede) spel in handen en het liet duidelijk zien dat de mindere resul taten tegen Zwaluwen Vooruit (vori ge week) een vergissing waren. ZAC werd met goed spel vooral door Van Asch, Postuma en Van de Lugt en de eerder genoemde Uijens in de verdediging gedrongen. Het was jam mer dat in de afwerking nogal wat ontbrak, anders had het elftal uit Zwolle beslist voor de rust al tegen een achterstand aangekeken. Na de thee viel aanvankelijk het spel iets terug, maar naarmate Dorrestein en Van 't Klooster (twee invallers) ingeburgerd raakten, nam Soest het heft weer in handen. Vijf minuten VOETBAL S.E.C. Senioren: 12.00 uur Hees 3-SEC 4 v.v.z. Senioren: 12.03 uur Chefana 8-VVZ 8 HEES Senioren: 12.00 uur Hees 3-SEC 4 12.00 uur Renswoude 5-Hees 6 S.O. SOEST Junioren: 14.30 uur Cobu Boys A-Soest B VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur Minerva-Soesit 1-2.00 uur Soest 9-Amf. Boys 8 Junioren: 13.00 uur Soest A-Ajax A SOESTERBERG 14.30 uur Runnik-Soesferberg 12.00 uur Roda 2-Soesterberg 2 12.00 uur Roda 3-Soesterberg 3 12.00 uur Soesterberg 7-Soesterb. 6 Niet helemaaleen aanstaand- -nieuw jaar' om zo eoht blij mee te zijn, want het wereldbeeld vertoont overal chaotische toestanden. Onze planeet is niet alleen letterlijk vulkanisch geladen, maar ook in figuurlijke zin. En hoe moet dat nou? Daar midden-in zitten wij met onze kleine VW in Soest, met onze plaat selijke belangetjes, onze wensen voor de toekomst, die in het grote geheel nietig lijken. Maar ja, we zijn er nu eenmaal en we hebben een taak, die, hoewel niet iedereen dat zo duidelijk ziet zitten, van belang en nut is voor de ontwikkeling van Soest. Soest, dat zich uitbreidt, dat groeit en groeit, daarin past een WV, daarin is een VW een noodteaak. Dagelijks staat de VW klaar de vele vragen te be antwoorden, die uit de plaats zelf of van buitenaf gesteld worden. Het verkeersnet, wat het openbaar vervoer betreft, is samengetrokken in een prachtig systeem, waardoor het mogelijk is U naar alle uithoeken in Nederland de weg te wijzen „op het juiste uur" om met de boskabou ter te spreken. Bioscoop-program ma's, schouwburg- concentinforma- ties of inlichtingen over diverse ten toonstellingen worden door de VVV verstrekt. Wandel-fietsroutes en speciaal mate riaal over het Utrechts Heuvelrug- gebied is voor U voorradig, alsmede allerlei recreatiebrochures, boekjes folders over de mogelijkheden die de vakantiegasten door het gehele land worden geboden. En om het U gemakkelijk te maken bij jubilea, verjaardagen en meerdere festiviteiten, waarbij het gaat om het schenken van cadeaux, onze VW- Kadobon geeft U de gelegenheid, zonder tobben, tot het meest gewen ste en geschikte geschenk te komen. Geen teleurstelling of moeilijkheden met ruilen e.d. de Kadobon biedt de kans om het dierbaar verlangde zelf uit te zoeken. Een service, die uit sluitend! tot de eigen plaats Soest be paald blijft in samenwerking met winkeliers, restaurants en andere za ken. Onnodig te zeggen, dat ook in het nieuwe jaar het VVV-kantoor U graag ontvangt om U behulpzaam te zijn en U zoveel mogelijk van dienst te wezen. Mocht ons werk uw sym pathie hebben en U gevoelt de be hoefte hiervan blijk te geven, wordt U dan lid van onze VW. Een groot ledental is voor ons voortbestaan van veel belang. De waardering, die hier uit spreekt, wordt enorm door ons op prijs gesteld en zal ons tot stimu lans zijn bij het voortzetten e.v.t. vernieuwen waar dit nodig is, van het belangrijke WV-werk. Wij danken U voor hetgeen U, als lid. reeds aan vertrouwen in ons schonk, als toekomstig nieuw lid be groeten wij U hartelijk en wij hopen uw verwachtingen niet te beschamen. Een zeer gelukkig, gezond en zonnig 1975 wensen wij U toe! En om mee te beginnen: de nieuw* uitgave van Holland Camping, waar in adressen van campings, bunga lows, caravans enz. is binnengeko men. Dit boekje voldoet aan alles op gebied van kampeer en logiesmoge- lijkheden. Met 2000 adressen geeft het U inzicht en keuze, terwijl situ atiekaartjes zorgen voor nóg meer overzichtelijkheid. Wèl iets hoger in prijs geworden, dit gidsje, maar U kunt er ook volgende jaren nog ple zier van hebben. voor tijd, nadat Keeper Karnbeld al enkele malen goed gered had, was het Paul Dorrestein, die een voorzet van de goed opgekomen back Wes- terveld goed afrondde en met een kopstoot Soest op 1-0 zette. Hec was ook dezelfde Dorrestein, die, na een voorzet van rechts, met enkele knappe schijnbewegingen de laatste twee verdedigers en de keeper op hel verkeerde been zette om daarna beheerst te scoren. Een verdiende zege van Soest dat met dit spel beslist niet kansloos is tegen de twee koplopers, die de vol gende tegenstanders zijn in de kom petitie. A.s. zondag 5 januari moet Soest in Utrecht aantreden tegen nummer twee van de ranglijst, Minerva. Wan neer Soest daar punt(en) vandaan haalt, zal het zondag 12 januari thuis een moeilijke tegenstander worden voor koploper Midlandia. Minerva voetbalt op het terrein Zui- lenselaan (achter het E!inkwijk-ter- rein) aan de Burg. Norbruislaan (in gang). soesterberc.se- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST COMSTAMT Een enorme kollektie GEBOREN: Christina Maria Lamber- dina, dochter van C, H. C. Wessels j en L. M. M. Oorschot. Dave Jo- hannes, zoon van J. de Blois en L. de I^ruijn. Patrick, zoon van B. Huisman en M. J. Adriaens. Rob- bie, zoon van P. de Bruin en M. Wildbret. Miranda, dochter van D. H. Huver en J. C. Reijerse. Sascha Nadine, dochter van C. A. de Raadt en A. J. M. Muller. Maris- ka Manon, dochter van A. H. van Gorkom en L. J. NieuWland. ONDERTROUWD: René Karei Fran- riscus Straatman en Lidwina Igna- tius Maria Kenter. Gerrit Jan Groenendijk en Gerritje de Jong. Andries Mooij en Piëta Bernardina ter Weijden. Evert van B rumme- len en Mirjam Ika Jaarsveld. GEHUWD: Pieter Catsburg en Ma ria Julia Geertruda Peters. Hen drik Anthonius van den Berg en Maartje Bosman. OVERLEDEN: Gijsbertus Visser, we duwnaar van M. Reijerse. Theo- dorus van Putten, echtgenoot van W. J. Blom. Mary Brijce, echtgenote van J. J. de Kat Angelino. Jo- hannes Hendrikus Kaptein, echtge noot van C. K. M. van Veldhuizen. Maria Anna Helena Mol, echtge note van P. G. Smit. In de nacht van Tweede Kersdag op vrijdag verloor de heer M. K. (62) door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn personenauto. Hij reed op de Beetzlaan, schoot daar het trottoir op, schaafde langs een lichtmast en kwam tegen het hek van wasserij Hafkamp tot stilstand. Licht mast, hek en auto werden bescha digd. Het kentekenbewijs van de auto werd door de politie ingevorderd. Op het kruispunt Julianalaan-Nassau- laan kreeg de automobiliste mevrouw J. van E.-V. (24) geen voorang van de Turk S. M. uit Wissen (Dld.), die vanaf de Nassaulaan het kruispunt overstak. Na de forse botsing kwam de wagen van M. op de Wald. Pyr- montlaan tot stilstand. Beide bestuur ders werden gewond en per ambu lance naar het Ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. Na behandeling konden beiden weer naar hun woning terug keren. De kentekenbewijzen van de twee wagens werden ingevorderd. Pak eieren met een vochtige hand uit de koelkast. Ze glippen dan niet zo snel uit uw vingers. Een groot stuk aangesneden kaas houdt zich het best wanneer u het in een met zoutwater bevochtigde doek wikkelt. Een verharende poes of hond bete kent veel extra werk. U haalt die nare haren makkelijker weg als u een stukje schuimplastic of met een ruitenwisser tewerk gaat. Ook een natte borstel wil wel eens helpen. Robby V. en Karei H., beiden 9 jaar oud, zijn door de politie ernstig on derhouden over het vernielen van de kerstverlichting bij het winkelcen trum Smitshof. Hun wandaad werd opgemerkt door passanten, die de politie waarschuwden. Voor straf moesten de knaapjes de glasrommel opruimen. Gedurende het weekend heeft de po litie een korte nachtelijke controle gehouden op het afsluiten van per sonenauto's. In de omgeving van de Alb. Cuyplaan, Rubenslaan en Van Goyenlaan werden in totaal 8 auto's aangetroffen die niet afgesloten wa ren. De politie ontfermde zich „voorrlo- pig" over de gemakkelijke buit van een doosje met buitenlands geld, een doos met 25 grammofoonplaten, een spaarbrief ter waarde van 4000 gul den en een portemonnaie. De diverse eigenaren konden hun spullen bij de politie terughalen. Auto's behoren, zo staat in- de algemene politie verorde ning, indien zij onbewaakt staan, af gesloten te zijn. De 17-jarige bromfietser A. C. S. en zijn duo-passagier R. V. (16) kwamen door slordig rijden in aanraking met een lantaarnpaal. Beide jongens lie pen verwondingen op en zij werden met de ambulance-auto naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Van daar konden zij, na verbonden te zijn, naar hun woning terugkeren S. draaide in het nachtelijk duister op de rijbaan van de Middelwijk straat. Hij slingerde vervolgens tus sen boom en lantaarnpaal door om op het fietspad te komen en raakte daarbij de lichtmast. Traditiegetrouw organiseert Reisbu reau Gerth in de maand januari het „Magneet Vakantie Festival". Dit jaar zullen een aantal kleurenfilms vertoond worden o.a. „Magnetora- ma", „Tunesië blij-l-andf' en „1001 nacht" trekvakanties. Er is ook een unieke multi-diashow met zeven pro jectoren, „Europa en de Magneet Multi-mini Vlugjes". De avond wordt verder gevuld met een gezellige lotto/quiz met mooie prijzen. Het Festival wordt gehouden op don derdag 23 januari, aanvang 20 uur. in gebouw De Open Hof aan de Dal- weg, hoek Veenbesstraat. Kaarten voor de avond zijn verkrijg baar bij Reisbureau Gerth, Laan straat 66. Soest, telefoon 12683. A.s. vrijdag, 3 januari, 's morgens 10 uur, gaat in de. sporthal Beukendal een volleybaltoernooi van start, dat georganiseerd is door de Soester Po litie Sport Vereniging. Er komen 16 teams in aktie, verdeeld in twee af delingen. In de A-afdeling komen uit bekerhouder UPS uit Utrecht, Zeist, Hilversum 1, RSODU (Utrecht), SRGA 1 en SRGA 2 (teams van de rijkspolitie uit het district Apel doorn) en RPSZ (rijkspolitie sport vereniging Zuid uit Den Bosch). In de B-afdeling spelen Rheden, Ti el, Dacapo (Capelle aan de IJssel), Gou da, Veenendaal, Hoorn, Rijkspolitie te Water (district Amsterdam) en een team van de SPSV (Soest). Het einde van het tournooi is om on geveer 17 uur. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aange geven: diverse honden, diverse brom fietsen, een paar wanten, kindergym nastiekschoen, poesje, gouden das speld, diverse fietsen, enige bankbil jetten, regenjas, diverse handschoe nen, blokfluit, dameshorloge, gouden ring, konijn, damesbril, twee pasfoto's en girostrookjes, schoudertas, sjaal, portemonnaie met inhoud, nylon want pet, tas met sportkleding en een meisjesarmband. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het politiebureau op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. P.V. „De Pool" te Baarn, lid van de kring Amersfoort-Baarn-Soest, zal op 4 en 5 januari a.s. haar jaarlijkse olubtentoonstelling houden in het clubgebouw aan de Ericastraat te Baarn. De openingstijden zijn op za terdag van 19.30 tot 22 uur en op zón-dag van 10 tot 16 uur. Zondagmorgen om 11 u. is er bonnen en öuivenverkoop van Generaal Kampioenen kring en rayon, o.a. var» de combinatie Koffrie-Van Wilsum. De toegang is vrij. Onder leiding van mevrouw Sebek en de heer Van der Blij en een vlek keloze organisatie van de technische commissie hield de Sport- en Jeugd vereniging „Laetitia" de jaarlijkse onderlinge wedstrijden in het gym nastieklokaal van de Carolusschool. Opmerkelijk was de grote opkomst van de leden, maar ook de belang stelling van de ouders van de jeug dige turn(st)ers. Alle deelnemers kregen een herinne ringsvaantje. De lessen worden hervat op de vol gende data: vanaf maandag 6 januari de gymlessen van mevrouw Sebek; dinsdag 7 januari balletlessen mevr. Lazet; donderdag 9 januari gymles sen heer J. v. d. Blij; vrijdag. 10 en zaterdag 11 januari judo. De eerste zwemlessen worden in het Sportfondsenbad te Amersfoort weer gegeven op vrijdag 10 januari. Voor de kerstvakantie zwommen 17 leden af voor het A-diploma; 10 kinderen behaalden het B-diploma. Jongens en meisjes in de leeftijd: van 14-15 jaar kunnen deel gaan nemen aan de EHBO-cursus B 1975. Kinde ren die in het bezit zijn van een gel dig getuigschrift A en vóór mei 1975 dertien jaar worden of al zijn, mo gen de B-cursus ook al volgen. Opgeven graag vóór zaterdag 11 januari bij de cursusleider, de heer J. van Munster, Ant. van Leeuwen hoeklaan 167 (tel. 2502). Deze opgave moet vroegtijdig gebeu ren in verband met het bestellen van de echte leerboekjes, die bij de B- cursus nodig zijn. De B-cursus begint op woensdag 5 februari, om 19 uur, in De Dubbel dekker. Deze cursus vormt een goede aansluiting voor de cursus voor 16- jarigen en ouder, die kan voeren tot het Eenheidsdiploma. Op woensdag 15 januari worden de getuigschriften jeugd-EHBO-A om 19.30 uur uitgereikt aan de tien ge slaagden: Maurits Altena, Jeanet van Barneveld, Monique van de Berg, Rita ten Brink, Jaap Meeuwenberg, Hans Meijer, Annemiek Rink, Corine SchoorI, Regie Tammer en Corine van Valen. Dit gebeuren krijgt eéri 'feestelijk tintje in de Dubbeldekker in aanwe zigheid van de voorzitter. Stichting Jeugdwerk, de heer J. Veenendaal, medewerk(st)ers bijzondere activitei ten, medewerkers Jeugd-EHBO en bestuursleden EHBO. Er zal een kleine demonstratie ge geven worden door twee of drie kin deren onder leiding van de EHBO- examinatoren Compeer en Kramer. De leiding van deze avond berust bij mej. H. P. Lensink, secretaresse Stichting Jeugdwerk. Met 5Vi-4'/2 heeft S.V. Soesterberg de bondswedstrijd tegen Hoevelaken gewonnen. De afgebroken wedstrijd tegen Ne- derhorst den Berg is gelijk geëindigd (5-5). Hoewel de jeugdafdeling minder kin deren telt dan het vorig seizoen, gaat het bijzonder leuk en kan het Torendiploma behaald worden. Voor de jongens en meisjes die wil len leren schaken of het zelfs al een beetje kunnen, bestaat de mogelijk heid om mee te doen op maandag avond van 19-20 uur in zaal C yan het Dorpshuis. Woensdag 8 januari is er een groot jeugdschaaktoernooi voor iedereen die maar schaken kan. De kosten van deelname bedragen 1, Men kan zich opgeven bij H. Vene- ma, Chr. Huygenslaan 12; J. de Bruin, Rademakerstraat. 29 of 's maandags in het Dorpshuis (zaal C). M AISON SOESTERBERGSESTRAAT 32* SOEST

Soester Courant | 1975 | | pagina 19