VD KEUKENSHÏÏW INS0ESTB ïsm 32 REEHORST-Supermarkt V IT? atis. EG v.SETTEN W SCHIPPER oen Reisbureau Gerth ƒ360,-. INSTITUUT HULSCHER VRIJDAG en ZATERDAG AANRIEDINGEN Heel kile magere VARKENSLAPPEN nu6,98 250 gram KALSLEVERWORSTI,09 150 gram gebraden GEHAKT98 35 500 gram SPLITERWTEN, Silvo1, gram K.G. SNELFILTER KOFFIE slechts3,79 2 flessen pracht SHERRY, - Medium, Dry, Pale, nu5 WITLOF, kort en dik, kilo1S^ Heel kile geschraapte WORTELTJES79 10 stuks extra grete SINAASAPPELEN vol sap, nu 1 98 Literpak halfvolle MELK74 Literpak YOGHURT91 10 stnks PUNTBROODJES 1 09 295 Pracht bos NARCISSEN, Carlton, A inhoud 10 stuks1,98 NS XG u dat sok het I- en iratie- ddel rion" ichten. ielid s op de r als t hij Vogelbeschermers in Eemland bundelen krachten Soester Amnestygroep in eigen centrum ■jSr Wijziging tarieven vuilnisemmer en papieren zakken Wijziging spreekuren Bekendmaking HET BOEK IS WEER Ë0E0K00P BIJ VAN DE VEN Haal nu de GRATIS voordeel B0EKENKRANT BOEKHANDEL vande\ Jeugddienst in de Open Hof Nederlandse Christen Vrouwenbond Inbraak bij Procar De leefbaarheid van de wijk 't Hart alleen de vakman weet waar de fijnste appartementen zijn Schoolraad Soest wil lange termijn visie van het college van R. en W. Doelstelling onderwijs moet aangepast worden aan moderne opvatting Deense doggen weiger den politievervoer Doe-Het-Zelf Markt en Keukencentrum KEUKENBLOKS uit showroom Doe-Het-Zelf Markt en Keukencentrum Programma voorjaar 1975 Volksuniversiteit Baarn Inbraak opgelost Geslaagde kerstweek in Molensoos Steno Typen Boekhouden P.D. Ned. Bedrijfscorrespondentie Soesterbergsestraat 51B, t.o. busstation Telefoon 14071 WIT nn nDIIIMBDAAn «.«..J.. wr|| Li 1 wil- en bkuindHUUIJ, gesneden en verpakt lj Soester Courant van donderdag 9 januari 1975 !L. 02154-5445 fspraak. 0 uur. it Middelwijk- w\jk straat 1, RWAREN >SCHAPPEN TRAAT 56 >ON 16228 SRBERG- IAAT 57 •ON 14312 De natuurbeschermingswacht J5emland"-I.V.N. betreurt het, dat zoveel vogelliefhebbers en -kenners in Eemland, nog niet tot de vogelbeschermers gerekend kunnen warden. Zij zal daarom een bijeenkomst beleggen, waar voor alle „vogelaars" in Eemland worden uitgenodigd. Ttfdens deze bijeen komst zal getracht worden de vogelliefhebbers en -kenners te bewegen zich aan te sluiten bij de WerkgToep Vogelbescherming en, door deelname aan de aktiviteiten van die groep, aktief vogelbeschermer te worden. De werkgroep vogelbescherming vaar de Natuurwacht bestaat al uit een 20-ta.l enthousiaste jonge mensen, die hun aktiviteiten tot nu toe hoofdza kelijk beperkten tot nestkastprojek- ten. In het voorjaar van 1974 werd een succesvolle knotwilgaktie ge organiseerd. Voor de nieuwe aktiviteiten is een belangrijke uitbreiding van de man kracht nodig, welke gedeeltelijk zal moeten bestaan uit mensen met een goede of redelijke ornithologische kennis. Deze laatsten zullen leiding moeten geven aan groepjes of1 groe pen, die zich gaan bezighouden met o.a. broedvogelinventrarisaties, trek- vogal tellingen en wintervoedering. Ook kunnen onderzoeken ingesteld worden naar b.v. mogelijkheden voor biotoopverbetering of wenselijkheid van instelling van vogelreservaten. Kontakt met veehouders zou kunnen leiden tot verbetering van de toe stand in de weidevogelgebiedenAan dit laatste zal waarschijnlijk ook de organisatie van aktiviteiten der Con troleurs-Vogel wet 1936 kunnen bij dragen. De bijeenkomst zal worden gehouden In gebouw ..Eltheto", Driftje 4a te Soest (achter het busstation Soest- Zuid, Soesterbergsestraat) op woens dag 15 januarie a.s., om 20 uur. Het ligt in de bedoeling om voor de pauze uitvoerig va-n gedachten te wisselen en, zo mogelijk, al tot een eerste vorm van organisatie te ko men, waar het de nieuwe aktiviteiten betreft. Na de pauze zal de heer H. H. van Bork uit Loenen een aantal van zijn magnifieke vogeldia's laten zien, vergezeld van een praatje. De vogelliefhebbers in Eemland ver keren in de bevoorrechte positie om in een der rijkste en meest gevari eerde vogelgebieden van Nederland te wonen. Het bestuur van de Na tuurbeschermingswacht „Eemland"- I.V.N. hoopt, dat zeer velen van hun waardering voor dit feit blijk zullen geven door hun aanwezigheid op ge noemde bijeenkomst. Het enige, dat de vogels, als tegen prestatie voor het vele genoegen dat zij ons geven, van ons vragen, is een klein deel van onze vrije tijd. Dit lijkt waarlijk toch niet te veel ge vraagd. REMBRANDTLAAN 18 TEL 02156-147&^ S'nds enkele weken is de Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty In ternational, mede dankzij de mede werking van het Gemeentebestuur, in hel bezit van een eigen centrum, dat gevestigd is in de oude openbare mavo aan de Middelwijkstraat 70. Hier hoopt de werkgrctep tot een uit breiding van haar aktiviteiten te ko men. Voor belangstellenden zal het cen trum wekelijks met ingang van 22 januari 1975 op vaste tijden geopend zijn. Men kan dan informatie ver krijgen, scholieren kunnen materiaal afhalen voor hun werkstukken, er zai een leestafel ter beschikking zijn teiwijl tevens een kleine bibliotheek is ingericht. Tegelijkertijd zullen di verse Amnesty-uitgaven verkocht worden, zoals brochures, boekjes en posters. Ook veel gratis informatie materiaal is beschikbaar. De wekelijkse openingstijden zijn vastgesteld op woensdagavond, van zeven tot negen uur en zaterdagmor gen van tien tot twaalf uur. Nadere inlichtingen verstrekt het se cretariaat, W. Beckmanstraat 320. Soest, tel. 17001. U kunt levens kijken naar.' r<j-, Wand-en - KutKwanden - ,4S vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren- Houten wanden en Gewone én plafondschroten - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur J van de Gemeentehof. Met imgamg van 1 januari 1975 kos ten de papieren zakken 40 cent per stuk. Ze zijn verkrijgbaar bij de af deling comptabiliteit, lokket kassier, gemeentehuis Soest en bij de hulp secretarie te Soesterberg- Vuilnisemmers kosten met ingang van genoemde datum 20 gulden en -worden bij u thuisbezorgd na ont vangst van de kosten op de giro rekening (nummer 85198) van de ge meente Soest. Wethouder J. Ebbers is verhinderd vandaag 9 januari spreekuur te hou den. Het spreekuur van de burgemeester op 21 januari is vervroegd. Het wordt op die dag gehouden van 14-15 uur. De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van zijn gemeente voornemens zijn aan P.U.E.M. N.V. te Utrecht op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het verbouwen en uit breiden van een districtskantoor op het perseel, gelegen aan de Soester bergsestraat 61, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3403. Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden, zijn belangheb benden bevoegd binnen een termijn van twee weken te rekenen vanaf vrijdag 10 januari 1975, hun even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek be trekking hebbende stukken liggen ge durende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 10 januari 1975 De burgemeester van Soest, Mr. J. M, Corver-Van Haaften SOESTERBERGSESTRAAT 53 TELEFOON 12419 De eerste jeugddienst in het nieuwe jaar zal worden gehouden op zon dag 12 januari a.s. om 19.00 uur. De ze dienst is gezamenlijk voorbereid door de r.k.- en de hervormde jeugd. Het thema zal dit keer „de vasten" zijn; voorganger is rector J. de Valk uit Amersfoort, organist de heer Van Essen uit Baarn, terwijl het r.k. jon gerenkoor onder leiding van de heer Prinz eveneens medewerking ver leent. De afdeling Soestdijk houdt op don derdag, 9 januari 1975, 's avonds 8.00 uur. haar ledenvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk Regentesselaan. Spreker is de heer L. Robbroeckx, psycholoog aan het Van Arkeelinstituut te Soest. Onder werp: „Mijn kind is gehandicapt. Wat doet men eraan?" Gasten zijn hartelijk welkom. Ingebroken werd in het bedrijf Pro car aan de Grote Melnweg. De on bekende dader kwam vermoedelijk binnen via een niet afgesloten raam. Hij verdween met de inhoud van een geldkistje, zijnde 1500 gulden. In een circulaire aaa de bewoners van de wijk 't Hart stelt het buurtcomité het spelen in de woonomgeving aan de orde. Zij constateert, dat dikwijls de wijkvoorzieningen achterlopen bij de bouw van de wijk; meestal immers zijn de nieuwe woningen allang betrokken voordat iets gedaan wordt aan de speelgelegenheid voor het kind en aan de recreatie in het algemeen. De wijk 't Hart noemt men daar een zeer duidelijk voorbeeld van, maar er is een start gegeven voor hopelijk een totale verbetering. In de circulai re wordt daarover verder gezegd: Wat vindt men in een oude wijk aan types van huizen en verblijven Flats, eengezinswoningen, bejaarden woningen, koophuizen, winkels en scholen. Ook zijn er recreatieruim tes, kerken, gymzalen, gezellige ca fêtjes, hobbyruimtes, een bioscoop of theater, zwembad, openbare speel plaatsen e.d. Juist de laatste opsomming schiet er vaak bij in, in zo'n oude bouw wijk, of is sporadisch aanwezig. O.K. U he&ft een dak boven uw hoofd, maar is dit voldoende Neen Want ieder kind, van 0 tot 18 jaar, heeft recht op speel mogelijkheden in zijn haar woonomgeving Hoe bren gen wij hier verbetering in Er zijn statische gegevens voor. Wat houden die in Van 0 tot 1 jaar: Afhankelijk van de moeder en blijft in huis, behoefte aan zuivere buitenlucht. Van 1 tot 3 V» jaar: Speelt op zicht afstand van de moeder, gebruikt blokken en zand, geeft dat functie (doos wordt boot of auto of huis). Gelegenheid geven veilig naar „de grote wereld" te kijken; dus zand bak geven en eenvoudige speelappa raten die beschut zijn. Van 3 tot 6 jaar: Het kind kan lan ger zonder moeder, samenspel met andere kinderen. Veel beweging, o.a. klauteren, draven, graven, winkeltje spelen etc. Water en zand hebben nog sterke voorkeur. Mogelijkheid geven te 9peien in directe omgeving met vaste speelplaatsen, fietsen en trap auto's. Geef kinderen van die leef tijd een intiem plekje met groen en dieren. Moeder staat niet meer cen traal, vader wordt belangrijker. Van 6 tot 10 jaar: In de praktijk wordt er ca. 300 meter van huis ge speeld en niet verder, krijgt verant woordelij ksheidgevoel. Doet bood schappen en kan planten en dieren verzorgen. Speelt rovertje, krijgertje of met poppen kringspelletjes. Het buurtcomité werkt om alle la cunes op te vullen. Natuurlijk, als u de folders leesl zijn alle appartementen éven mooi en (raai gesitueerd. Waar wij weten waar we overpraten als wij u adviseren. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155- 12683 Via een discussiestuk betreffende de „verwachtingen van de schoolraad ten aanzien van het openbaar onderwys in Soest" wil de schoolraad er achter zien te komen welke visie het college van burgemeester en wethouders heeft voor het openbaar ondierwijs. Het discussiestuk werd opgesteld door het dagelijks bestuur van de schoolraad en stond maandagavond op de agenda die voor de maandelijkse vergadering werd opgesteld. Vele onderwerpen worden er in aan gesneden, uitmondend in vragen aan het college. Het was de neerslag, zo dacht de secretaris de heer G. Hes- se, van alle vragen die hier en daar gesteld werden in de voorbije vier jaren dat de schoolraad nu functio neert. Naar de mening van voorzitter Holleman moet het discussiestuk die nen als „aangevertje" voor het op stellen van de visie van het college. Die visie kan dan onderwerp uitma ken van nadere discussie voor andere betrokkenen bij het onderwijs. Aan het licht kwam een duidelijk me ningsverschil met de heer J. Veraar, afgevaardigde namens het college in de schoolraad. De heer Veraar wilde vastgesteld zien of er concrete wen sen leefden en of die urgent waren. „Dit discussisstuk lijkt op een le vensbeschouwelijke visie", vond de heer Veraar, „wat moet het college daarmee doen". Een soortgelijk stuk werd door het raadslid mevrouw M. van Stiphout- Cronenberg van de PvdA-fractie in gebracht tijdens de algemene be schouwingen. Er ontstond toen enige deining over omdat de wethouder weigerde erop in te gaan, omdat het te veel omvattend was. Eerder had hij verklaard dat zijn visie niet zo belangrijk was, maar dat hij wilde weten wat er van onderop leefde. De vragen in het discussiestuk ge steld, betreffende de mening van het college over het compromis tussen opleiding en algemene vorming; over het aanstellen van een extra admini stratieve hulp voor de schoolhoofden; het inschakelen van leerkrachten voor andere taken dan puur lesgeven; cur susmogelijkheden voor de ouders die in het onderwijs willen participeren; de samenwerking tussen kleuter en basisscholen; uniforme schooltijden; de regionale schooladviesdienst; het stimuleren van onderwijsexperimen ten; de samenwerkingsschool; uitbrei ding van peuterspeelzalen en een be tere aansluiting bij het kleuteronder wijs en annex daarmee het openen van openbare peuterspeelzalen waar geen hoge „financiële drempel" aan wezig is; het doorbrengen van de lunchtijd in de school en het voort gezet onderwijs. De lijsst werd nog aangevuld met vragen over verkeersveiligheid voor de schooljeugd; de secundaire onder wijsvoorzieningen, zoals sport; flexi bele bouwvoorzieningen; een admini stratieve hulp voor de schoolraad en een principiële uitspraak van het col lege of de gemeente in gelijke mate zal blijven bijdragen boven de rijks vergoedingen. Het grootste gedeelte van de verga dering ging met de bespreking van dit stuk heen; verwacht mag worden dat het nog lang stof voor veel dis cussie zal opleveren. De heer Veraar liet duidelijk blijken niet in te zien wat het college met deze min of meer abstracte benadering van het onder wijs aan moest. Tijdens de vergadering bracht ook de leerplancommissie verslag uit. Zij had een groot aantal detailopmer kingen, die evenwel niet gezien moes ten worden als negatieve kritiek. Wel kritiek was er op het feit dat twee scholen, te weten de Re-gentuu- ter en de Prins Willem Alexander- school, geen materiaal hadden inge zonden en naast alle gedane arbeid bleek er toch ook behoefte te bestaan aan methode-vergelijking en met het oog daarop zullen inventarislijsten opgevraagd worden. Gediscusseerd werd ook nog over de doelstelling van het onderwijs waar- bjj gesteld werd dat men zich in het jaar 1974 niet meer kan herenigen met de doelstelling als opgenomen in de L.O.-wet 1920. In verband daar mee zal de doelstelling uit de nieuwe (concept)-wet L.O. vergeleken worden met de opvattingen van het dagelijks bestuur van de schoolraad. Gespro-ken werd verder nog over het voortbestaan van de indertijd inge stelde ouderraad, die niet levensvat baar blijkt te zijn; over de betaling van aangeschafte klaar-over jassen voor ouders van de Rinke Tolman- school terwijl meegedeeld werd dat de heer W. Bijl, hoofd van de Ingem- hofschool, om persoonlijke redenen heeft bedankt voor de schoolraad. Twee loslopende Deense doggen, waarvoor de politie van meerdere kanten werd opgebeld, weigerde po litievervoer naar het asiel. Wel stap ten zij in de luxe wagen van een burger, die hen óók bij het asiel af leverde. De twee grote honden liepen los in het Smitsveen en werden door de politie „aangehouden" in de Ereprijsstraat. Van 9 januari t.m. 31 januari Speciale aanbiedingen uit onze kollektie 1973. BLOKS in wit en palissander 170 cm lang met r.v.s. blad Kijk en vergelijk. Met deskundig advies. Wjj hebben steeds iets nieuws VELDWEG 4 TELEFOON 02155-14878 SOEST In het programma van de Volksuni versiteit te Baarn voor het voorjaar 1975 zijn opgenomen een viertal voor drachten en drie excursies, waarvan er één alweer in het najaar valt. Verder worden voorbereidingen ge troffen om in het voorjaar een aan tal films te vertonen in de zaal aan de Rembrandtlaan en bestaan er plannen tot oprichting van de „His torische Kring Baarn". Er is een speciaal jeugdprogramma en een groot aantal cursussen; talencursus sen en algemene cursussen. In het pakket algemene cursussen zijn opgenomen: kunstgeschiedenis muziek, psychologie, binnenhuisar chitecteuur, amateurfilmen, bridgen, batikken, weven, wandkleden, vrije expressie, tekenen en aquarellen ma ken, bloemschikken, tuinieren en snoeien. Voor inlichtingen betreffende het ge hele programma kan men zich wen den tot mevrouw W. M. Lunshof- Tieirooy, Dillenburglaan 32, Baarn tel. 02154-4263 (werkdagen tussen 11.00 en 11.30 uur) of tot het WV- kantoor, Stationsplein te Baarn, tele foon 02154-3226. lm verband met de op 9 december vorig jaar gepleegde inbraak in de woning van de familie H. te Soester berg, is ingesloten de Amersfoorter G. J. van E. (33). De man heeft be kend. De totale waarde van zijn buit was ongeveer 15.000 gulden en be stond uit gouden en zilveren voor werpen, een draagbare kleuren t.v., een Friese staartklok en een bankbil jet van 1000 gulden. De man wend tijdens de inbraak gestoord, want een gedeelte van zijn oorspronkelijke buit weid nog achter in de tuin van de woning aangetroffen. Van de buit is niets terug gevonden. Zoals vele club-buurthuizen en jon gerencentra's in Nederland was er gedurende de kerstvakantie in het Soester jongerencentrum de Molen soos een extra uitgebreid programma. Het jongerenbestuur had gezorgd voor wat extra materialen waar de bezoekers gebruik van konden maken zoals een groot tafel voetbalspel, een flipperkast en een echte tafeltennis tafel. Iedere avond konden de be zoekers van het centrum gebruikma ken van deze spelen. De grote bar die in het centrum staat, had vooral de beide kerstdagen de keuze met een aantal dranken uit gebreid. Het hoogtepunt van deze kerstweek was wel een session op tweede kerst dag. Iedereen die een instrument be speelde kon dit meebrengen en zich inpassen in het geheel. Een aantal jongeren maakte hiervan gebruik tot groot enthousiasme van de bezoekers. Twee drummers, 4 elektrische gitaren, een zanger, een mondorgelspeler en een saxofoonist brachten een goed stukje muziek ten gehoren. Op de eerste kerstdag draaide er een geweldige slapstick van Buster Keton en de keuken zorgde op tweede kerst dag voor gratis poffertjes voor jon geren, die niet thuis gingen eten. Nog enige onduidelijkheid geeft het lidmaatschap van het jongerencen trum. Iedereen kan lid worden van het centrum en dat heeft vele voor rechten t.o.v. introducé's. Zij ontvan gen gratis de krant van het jongeren centrum met een grote poprubriek. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het jongerencentrum, telefoon 1 55 57. Iedere woensdagavond in 1975 is het jongerencafé geopend. THEKI0OE REDERUNDSE OUDERWIJS IISTELIIH6EI Nieuwe kursussen voor Aanmeldingen dagelijks aan ons InstituutMolenstraat 11 - Soest Telefoon 12900

Soester Courant | 1975 | | pagina 3