Van Schalkwijk stapt over naar De Vlijt i 1 t NniMoMia m ROE HET ZELF CENTRUM BIKKER Bos wordt dikwijls verkeerd gebruikt Een eekhoorn in uw tuin Peters bv l maaswinkel A. van der Weerd Dankzij Soest geen verboging watertarief met 5 °/o Het oog gericht op het faillissement ih: vivf Hoek Molenstraat-Stesnhoffslraat Soest Telefoon 17875 Prachtige dekoratieve WANDPLATEN Doorgezakt BED BEHANG van een nieuwe staat Wili u daar even bij stilstaan? voor wonen in de groene zone Nieuwjaarsbijeenkomst V.V.D. Oudejaars ontsporingen Ruim 13.500 gulden voor Soester Missionarissen CDA-Soos te Soesterberg Kleuren T.V. gestolen ó-jarig meisje door auto aangereden Nieuwjaarsconcert bij Artishock Bloemboeketjes van de week Snelheidscontrole Uw trouwe tijdgenoot: Eenlndus horloge INDUS Horloger Juwelier Optiek tr 9 Poppenkast in Artishock Gammele vrachtwagen uit verkeer genomen Excursie-programma NIVON Soest Vermiste en gevonden huisdieren Algemene Bank Nederland opende bijkantoor in winkelcentrum Honsbergen Financiële commissie accoord met centrale-antenne-inrichtine Soes ter Courant van donderde 9 januari 1975 Het electno-technisch installlatiebureau en radiohandel Van Schalkwijk, sinds 46 jaar gevestigd in het pand aan de Steenhoffstraat 55, zal begin maart verhuizen naar het pand Steenhoffstraat 61, waarin tot eind november 1974 textiel- en modemagazijn De Vlijt gevestigd was. 6 verschillende kleuren. Maat 122 x 244 cm 28,50 Een BÉDPLAAT zaagd en bezorgd Een BÉDPLAAT op de matras, op maat ge- pQ van GOUDSMIT-HOFF - RATH-DOODEHEEFER en REDPOINT. Zelfde dag leverbaar. Behanger aanwezig. In het a/gelopen jaar heeft de bospolitie 81 processen-verbaal en 10 rappor ten opgemaakt veelal betreffende een verkeerd gebruik vrn de natuur. Bovendien werden 54 voorwerpen in beslaggenomen en 39 wildstrikken op gespoord. Bangla Desh heeft in zijn korte his torie als zelfstandige staat meer dan de gebruikelijke portie rampen moe ten doorstaan. Watersnoden, orkanen, droogte, honger en wat al niet waar mee de natuur de mensen kan teis teren. Daarbij kwam dat het land uit een oorlog werd geboren waarbij vrij wat van het toch al niet rijkelijk voorhanden technisch materiaal van de staat werd verwoest. Dan stak een enorme haat op, niet alleen je gens de verdreven Westpakistaanse „bezetter" maar meer nog jegens de genen uit het overheersende lands deel die in Oost-Pakistan de verant woordelijke posities bezetten en hun medestanders uit de eigen bevolking. Een 'haat die enerzijds leidde tot gru welijke moordparijen en anderzijds tot een vlfuoht van juist veel mensen aan wier kapaciteiten meer behoefte bestond dan ooit. Dat was de nagenoeg uitgeholde staat waarin sjeik Moejiboer Rach- man met grote geestdrift werd bin nengehaald door juichende menigten. Hun held zou het land terug moeten voeren naar de glorie van een ver verleden toen er welvaart heerste die niet langer zou worden afge roomd door de Pakistani. Dat was in december 19T1. Dat het moeilijk zou worden kon ieder toen al Voorzien en de onafzienbare reeks natuurram pen heeft het er niet gemakkelijker op gemaakt. Maar waaraan de rege ring van Moejiboer Rachman zich vooral voortdurend stootte dat was het gedrag van de Bengali zelf. Poli tieke ongenoegens gingen zich uiten in moordpartijen. Korruptie bleek niet te beteugelen zoals dit vaak gaat in een bestuursapparaat waar van de top weinig berekend is op zijn taak. En rïiet alleen in -de ambtelijke or ganisatie ging zich snel wreken dat met de Westpakistaanse funktionaris- sen ook de deskundigheid was ver dwenen - hetzelfde gebeurde in de semi-overheidsdiensten zoals die voor transoprt, onderhoud van wegen, ge zondheidsdiensten enzovoort. En ui teraard in het bedrijfsleven dat er toch al niet zo florisant bijstond. Het voornaamste exportprodukt van het land, jute, is er bovendien een dat voortdurend sterkere konkurreniie ondervindt van allerlei kunststoffen. Net nog in 1974 - drie jaar na de uitroeping van de onafhankelijkheid - is sjeik Moejiboer ertoe overgegaan de noodtoestand af te kondigen en zichzelf vrijwel diktatoriale bevoegd heden aan te meten. Met als konse- kwentie dat het leger door de straten moet patrouilleren in een laatste wanhopige poging althans een zoda nige tucht af te dwingen dat het bin nenlands geweld niet langer alle po gingen torpedeert om het staasappa- raat en de ekonomie te laten draaien. Een wanhopige poging mag men dit noemen omdat in drie jaar tijds de premier geen kans heeft gezien iets dergelijks te bereiken met dé nor male machtsmiddelen. Het heeft geen zin er omheen te draaien: sjeik Moe jiboer is er het voorbeeld van dat voor het leiden van een staat niet altijd de doordouwende vechters voor dé bevrijding de geschikste figuren zijn. En militairen in de straten zijn er bepaald geen garantie voor dat de ijverige zwarte handel in hulpgoe deren ophoudt en dat stompzinnige sabotage van de geringe welvaarts bronnen ophoudt. En de eens ver= heerlijkte figuur van de sjeik wordt meer en meer vargruisd - juist omdat men van hem zoveel verwachtte is de teleurstelling over zijn gebleken onvermogen des te groter.,' Van hemzelf wordt amper verwacht dal hij zelfs met zijn diktatoriale bevoegdheden althans iets kan be reiken om de in enorme prijsstijging der eerste levensbehoeften blijkende verarming te keren. De volgende fase is ongetwijfeld dat de militairen het zelf zullen gaan proberen - een vooruitzicht overigens dat evenmin veel hoop wekt: de Bengali's kwa men in de Pakistaanse tijd maar zelden in aanmerking voor de hoog ste funkties en ook hier wreekt zich het tekort aan ontwikkeling. KANTMAN U woont hier in een groen gebied. Legio mensen die u er van harte om benijden. Alleen al daarom is uw huis meer waard, dan wanneer het in een grijze omgeving was gelegen. Ja, uw huis is meer dan een optelsom van hout en stenen. Loopt u door Soest, dan ziet u sinds kort te-koop-borden met een groene eekhoorn. Dat heeft dan een betekenis. Die huizen worden op een speciale manier verkocht, niet als huis, maar als een plekje in de groene zone. Wij geven deze huizen de aandacht die ze verdienen. Wij zoeken er de juiste kopers voor. Intussen helpen wij u bij het zoeken naar een andere woning. Door een nieuw informatiesysteem kunnen wij u veel vertellen over mo gelijkheden én situaties elders, voordat u zelf gaat pionieren. Advies: Nu vast met Peters gaan pra ten, ook als u pas over enige tijd aan verhuizen gaat denken. Peters voert een groene eekhoorn in zijn schild. Om uw woning in de groene zone met alle egards te kunnen omringen. Ossendamweg 45/Soest/02155-16251 Door de overstap krijgt Van Schalk- wijik een bijna dubbel zo grote ver koopruimte waardoor haast optimaal vdldaan kan worden aan de eisen van de tijd. Beter dan voorheen kan het steeds groeiende assortiment ge toond worden en voor de heer Joh Van Schalkwijk sr. betekent het de kroon op hét werk Hij begon in 1927 in een gesloten huis aan de Talmalaan en verplaats te zijn zaak twee jaar later in 1929 tijdens de enorm strenge winter, naar de winkel Steenhoffstraat 55. De openingsadvertentie in onze cou- 1 1 B don bliaklaan 35 toast tal. 13991 of 14650 ÏACHTIG E1KEH PUUBNATUUB Vóór de leden van de afdeling Soest/ Soesterberg van de VVD wordt op zondag 12 janauri a.s. een nieuw jaarsbijeenkomst georganiseerd in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. Van half drie tot vijf uur kan men er terecht. De eerstvolgende bijeenkomst van de Liberale Sociëteit wordt op 10 fe bruari (aanvang 20 uur) gehouden in Hotel van de Bri'nk aan de Soester- bergsestraat. De ondanks veel vuurwerk over het algemeen „rustig" verlopen jaarwis seling kende toch enkele ontsporin gen. Een brievenbus van de PIT, die aan de Kruisweg staat, werd vernield door een viertal knapen, die er rotjes ingooiden. Door de luchtdruk vloog het deurtje eruit en kwam de post op straat te liggen. De schade aan de poststukken viel mee. De politie ont fermde zich erover. Op de Meidoorn weg werd een schaft- keet van gemeentewerken omgegooid. Een kraanwagen zette het geval weer op zijn wielen. Minder fraai was het staaltje verniel zucht van een stel jongens die in de Bonifaciusstraat over geparkeerde aüto's liepen. Van een Volkswagen werrd het dak ernstig beschadigd en een bestelwagen liep een forse deuk op in de motorkap. Uit de tuin van de heeer W. van K aan de Korte Brinkweg werden twin tig coniferen a tien gulden per stuk gestolen, maar dat gebeurde nog in het oude jaar. Vlak voor de jaarwisseling werd de bromfietser Erik G. (17) op de Prins Bernhardlaan gesneden door een volkswagen. Erik viel en hij liep wat schaafwonden op. Ook zijn brommer werd beschadigd. De politie verzorg de de schaafwondjes. De Kerstcollecte voor tien Soester missionarissen heeft tot nu toe ruim 13.500 gulden opgebracht. In de Pe trus en Pauluskerk was de opbrengst 7.337,76; in de R.K. Kerk aan het Nieuwerhoekplein 3.528,34; in de R.K. Kerk Soest-Zuid 2447,— en de opbrengst van de collecte tijdens de R.K. dienst in de Open Hof was 225 gulden. Het totaal komt daarmee tot nu toe op 13.538,10. Dat bedrag zal nog hoger worden, wanneer alle giro- overschrijvingen binnen zijn. De politieke soos van het CDA wordt deze maand gehouden te Soesterberg. A.s. maandag, 13 januari vanaf 20 uur zijn de CDA-raadsleden aanwe zig in het Dorpshuis waar alle mo gelijke politieke en plaatselijke be langrijke zaken aan de orde gesteld kunnen worden. Het is een goede gewoonte dat alle raadsleden van het CDA. voorzover niet verhinderd, steeds de politieke soos bijwonen. In Soesterberg zullen ook de CDA-wijk- raadsleden acte de precence geven. rant van vrijdag 18 januari 1929 ver meldde: „Hierdoor deelen wij mede, dat zaterdag a.s., 's middags te 5 uur, in het perceel Steenhoffstraat 55, onze zaak zal worden geopend in Electrische- en Radio artikelen, waar onder de nieuwste soorten kaplam- pen, lantaarns, schemerlampen, voet- lampen, reuklampjes,plafonières, stofzuigers, electrische kachels, ke teltjes, melkkokers, comfcren, brood roosters, enz. enz. Ook op radio ge bied zijn wij ruim gesorteerd. Steeds voorradig Philips Radio-artikelen, T. a. c. o. - toestellen, Luitsprekers, Wethouder J. J. Ebbers (VVD), één van dé twee tegenstemmers, vertelde dit in de openbare vergadering van de commissie financiën. Hij assisteer de zijn collega De Haan bij de be antwoording van vragen over de be groting 1975, de herziene begroting 1974 en het investeringsplan 1974-77 van het waterleidingbedrijf. De heer P. Storimans (CDA) gaf als zijn mening „dat je zo weinig achter de cijfers kunt zoeken. Vcor mij is hel het kladboek van Janus", zei hij. Gevoelsmatig had hij de indruk, „dat er zoveel geld over de balk gesme ten wordt". Ook de heer K. de Wilde (PvdA) Met weten, dat het niet mee viel achter de cijfers te kijken. Hij vroeg om meer informatie over het bedrijf en citeerde uit de begroting: „Water wordt een schaars artikel. Het tarief zal een stimulans moeten zijn voor een zuinig gebruik". Hoe is het perspectief ten aanzien van het watergebrrik, wilde hij weten. Zal de watervoorziening in de ko mende periode geen al te grote pro blemen opleveren of moeten we nu al proberen zuiniger te zijn met wa ter? De heer De Wilde meende, dat de top van het bedrijf met drie De algemene Bank Nederland, die reeds kantoren heeft aan de Van Wcedestraat en Soesterbergsestraat, heeft vrijdagmiddag een nieuw kan toor geopend in het winkelcentrum Honsbergen. hetwelk zal worden be heerd door de heer J. A. Roels. Volgens de direkteur van het hoofd kantoor aan de Van Weedestraat, de heer H. P. G. van Amersfoort, wil men speciaal de bewoners van Hons bergen van dienst zijn, maar ook ge heel Klaarwater hierbij betrekken, met alle voorkomende bankzaken, zo als het verzorgen van salarissen. A.O.W., pensioenen, zodat men met een ABN salarisplan op automatische wijze kan sparen. Het nieuwe kantoor is modern in gericht, door een ruime hal komt men binnen, waar men bij drie loketten fmet kogelvrij glas) kan worden ge- holoen. Verder vindt men er een di- rektiekamer. eenkluisruimte met safeloketten waarin kostbaarheden en waarde papieren veilig kunnen worden opgeborgen en zo beschermd zijn tegen verlies of diefstal. Verder bevindt zich in het kantoor een aparte nachtkluis, waarin 's avonds geldsbedragen kunnen worden gede- deponeerd. Tijdens de gehouden receptie werden talloze bloemstukken aangeboden ter wijl velen de direktie hun gelukwen sen kwamen aanbieden. Onder hen bevonden zich de oud-direkteur, de heer Alpherts. de heer J. J. A. Eb bers. wethouder der gemeente Soest en verder verschillende direkteuren van plaatselijke banken. Vanaf 17 tot en met 20 uur was er een open huis, waarvan een dank- De Vlijt", waarin over twee maanden electro-technisch installatiebueau Van Schalkwijk b.v. gevestigd wordt. Foto: Herman van Dam Piaatstroomapparaten enz. enz. Beleefd tot een bezoek uitnoodigendi, Joh. van Schalkwijk Jr., Steenhoff straat 55. Sedertdien is er veel gebeurd en on danks enige interne verbouwingen van nummer 55 in de loop der jaren, is het assortiment daar niet meer onder te brengen. De reuklampjes maakten plaats voor koelkasten en vrieskasten; de plaatsroomapparaten voor stereo-installaties; de radio's voor televisietoestellen. Vandaar dat de overstap zonder spijt gebeurd. directeuren (gevolg van een samen werking tussen waterleidingbedrijven) te zwaar was geworden. Wethouder Ebbers zegde de ge vraagde informatie toe en lichtte toe, waarom de Soêster vertegen woordigers in de algemene raad hun stem niet aan de tariefsverhoging hadden gegeven. Daarbij speelde ook een rol, dat men momenteel uitgaat van een minder snelle groei dan des tijds van zowel het waterverbruik als de gemeenten. Daarom is een ta riefsverhoging in de ogen van de beide Soester raadsleden op z'n minst prematuur, aldus de wethouder. Want daardoor zullen ook de investeringen van het WMN achterblijven. De heer J. R. van Logtenstein (CDA) informeerde of er nog gedacht werd aan het opzetten van een gescheiden systeem voor de levering van indu striewater en drinkwater. De heer Ebbers bevestigde dit, maar had de indruk, dat het bestuur dit niet di rect ziet zitten. Vooral vanwege de enorme investering die dit zal ver gen, omdat er een compleet nieuw leidingstelsel moet worden ontwor pen. baar gebruik werd gemaakt, vooral door de bewoners van Honsbergen, die bijzonder tevreden waren met deze aanwinst, zodat ze nu „bij huis" hun bankzaken kunnen afhandelen. Het kantoor bij Honsbergen is ge opend maandag tot en met vrijdag van 9 tot 16 uur en elke vrijdag avond van 18.30 tot 20 uur. Bij thuiskomst op Nieuwjaarsdag ontdekte de heer F. B. (51) dat in zijn woning aan de Meidoornweg was in gebroken en dat de kleuren-t.v. was verdwenen. De onbekende dader ver schafte zich toegang door het for ceren van een bovenlidht van een keukenraam aan de achterzijde van het huis De politie stelt een onder zoek in. Op de kruising Albert Cuypiaan- Talmalaan werd de 6-jarige Esther D. aangereden dioor de automobilist G. van D. (34) uit Soest. Het meisje liep een kaakfractuur op en brak haar rechter wijsvinger. Met de am bulanceauto werd zij naar het zié- kenhuis Zonnegloren gebracht. Van D. verleende op het kruispunt voorrang aan een voor hem van rechts komende auto. Hij stopte ech ter niet volledig en toen hij optrok botste het meisje dat op haar fiets van de Talmalaan afkwam (en voor de autobestuurder van links) tegen de wagen pp, A.s. zondagmiddag, 12 januari, om 15 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat het nieuw jaarsconcert gehouden van de werk groep „Kamermuziek in Soest". De uitvoerenden zijn Ferenc Attila Sza- bó, klarinet en bassethorn. en Arthur Hartong, piano. Zy spelen werken van Hans Schouwman, Matyas Sei- ber, Robert Schuman, Joh. Brahms, Camille Saint-Saëns, Francis Poulenc, Alban Berg en Piet van Mever. Ferenc Attila Szabó is geboren in Hongarije. Hij studeerde aan de „Liszt Ferenc Muziekacademie" te Boedapest en aan het Amsterdams Concervatorium bij B. de Wilde, solo klarinettist Cansertgebouworkest Hier behaalde hij als eerste in Ne derland het solistendiploma voor kla rinet en gaf hij het eerste klarinet- recital. Talloze Nederlandse compo sities iijn door hém voor het eerst in het openbaar uitgevoerd. Al voor het beëindigen van zijn stu- di kreeg hij van diverse conservato ria aanstellingen aangeboden als hoofdvakdocent. Hij studeerde boven dien orkerstdirectie bij Felix Hupka en Jaap Spaanderman en muziekwe tenschappen. Als groot liefhebber van kamermuziek stichtte hij verschillen de ensembles. Hij bespeelt de klari netten van het Concertgebouworkest, die W. Mengelberg voor zijn orkest in Stockholm liet bouwen. De Bas sethorn is speciaal voor Szabó ge bouwd door de wereldberoemde in strumentmaker Fritz Wurlifczer in Oost-Duitsland. Het is voor het eerst in Nederland dat tijdens dit concert in zijn oude woonplaats Soest de bas sethorn voor een recital wordt be speeld. Arthur Hartong studeerde aan het muzieklyceum te Amsterdam bij Jaap Spaanderman, waar hl in 1967 het einddiploma solospel behaalde. Thans is hij docent aan de conservatoria van Arnhem en Zwolle en treedt re gelmatig op als solist en begeleider. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie H. Meijer, Van Weede straat 50; de familie K. Tolsma, Gus- taaf Gelderhof 9; de familie A. van Dorssen, Pelikaanweg 9; De Sprong, Lange Brinkweg 64a en bij familie G. Floor, Lange Brinkweg 99. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Parmenkoekeniboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Op de Nieuwstraat en op de Soes terbergsestraat werd een snelheids controle gehouden. Op de nieuwstraat passeerde gedurende de twee uren dat de controle duurde, 94 auto's de radarapparatuu rDaarvan waren er 5 in overtreding. Op de Soesterbergsestraat passeerden eveneens gedurende twee uren, 331 voertuigen en daarvan overschreden er 23 de maximumsnelheid. De be stuurders/eigenaren krijgen de bekeu ring nagezonden. Indus is ook voor u hèt horloge van deze tijd. Precies. Betrouwbaar. Fraai van vormgeving. Er is bovendien een kollektie om opgewonden van te raken. Klassiek en modern. SOESTERBERGSF Êfflft STRAAT 26 Bnfl TELEFOON 129H: |tJ| SOEST PKB De processen-verbaal betroffen 20 maal het rijden met een bromfiets op een toeristisch fietspad, 10 maal paardrijden in de bossen waar dit verboden is en 7 keer paardrijden in de bossen zonder ruiterkaart; 7 maal rijden met auto in het bos, daar waar dat niet mag; 5 keer overtre ding wapenwet, 7 keer overtreding jachtwet, 1 keer vogelwet, 3 keer visserijwet; 1 keer zich bevinden op verboden grond en 1 keer zich be vinden in een roggeveld; 2 maal ro ken in hef bos, 1 keer vuil storten, 1 keer in verband met diefstal van een Oostenrijkse den; 1 keer aanhou ding diefstal bromfiets, 3 keer in beslagname dode ree en 10 keer in verband met aangiften diefstal. Ook maakte de bospolitie een procesver- „Een kolderieke toestand" noemde de heer K. de Wilde (PvdA) in de finan ciële commissie het scheppen van 36 keuzemogelijkheden voor radio- en televisiestations. De bewoners van Overhees krijgen straks deze keuze dankzij de aanleg van een centrale antenne-inrichting. „Dit is het schep pen van mogelijkheden waar geen mens in de toekomst gebruik van zal maken", zei hij. Overigens ging hij akkoord met het concept-voorstel tot het vaststellen van de aansluit- en leveringsvoorwaarden centrale-anten ne-inrichting gemeente Soest en de daarbij behorende tarievenstaat. Ook de overige leden van de commissie hadden er geen bezwaar tegen, al vroeg de heer J. R, van Logtenstein (CDA) zich af of de prijs van 250 gulden per aansluiting niet aan de lage kant was. Wethouder K. de Haan (FVdA) dacht van niet. Overi gens had de heer Van Logtenstein enkele aanmerkingen op de tekst van de aansluit-en leveringsvoorwaarden; hij vroeg onder meer of het juridisch gezien niet beter was te spreken van distributie in plaats van leverantie van signalen. Dit laatste doet immers de PTT, de gemeente zorgt er alleen Zondag a.s., 12 januari zal Ronald de Zeeuw optreden in het Artishockge bouw, Stéenhoffstraat 46, (Soest. Deze Soester poppenspeler is tóng geen onbekende meer in Artishock. Al vele malen heeft hij hier poppen kast voorstellingen gegeven. Zondag kunnen de kinderen zowel vóór als na de pauze kijken naar een avon tuur van Jan Klaassen. Dit program ma is geschikt voor de leeftijds groep van 4-10 jaar. Het begint weer om 3 uur. Een in bijzonder slechte staat ver kerende vrachtauto van de firma M. M. uit Vleuten - De Meern, werd door de politie uit het verkeer genomen. Het voertuig viel op door een slin gerend achterwiel. Bij controle ble ken de gaten voor de wielbouten uitgesleten te zijn. Dat was ook bij een van de voorwielen en bovendien was een chasisbalk gescheurd. De afdeling Soest van het Neder lands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk heeft een excursie-programma samenge steld voor de komende maanden. Op zondag 2 maart a.s. wordt een wan deling gemaakt door de landgoederen Oud- en Nieuw Ameliswaard bij Utrecht. Vertrokken wordt vanaf kasteel Rhijnauwen. Zondag 13 april wordt een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum Ie Amsterdam en eind april, begin mei. staat een „weekend" op het program ma, zo mogelijk in „Dé Kleine Rug" bij Dordrecht of anders in Havelte in combinatie niet varen op de plassen bij Giethoorn. 14 juni wordt een excursie gemaakt naar het Naardermeer en in augustus een dagtocht naar Oisterwijk. Daaraan vooraf gaat een dia-avond in De Rank, die op 7 februari ge houden wordt en waar de leden in de gelegenheid gesteld worden hun vakantiedia's te vertonen. Belangrijk is ook de jaarvergadering die op vrijdagavond 21 maart, eveneens in gebouw De Rank, gehouden wordt. baal op over haar bevindingen in het nudistenkamp. Dé tien rapporten betroffen 6 dood gereden reeën, 1 terzake bevindingen in verband met controle van het vernielingen aan afrastering reeën- nudistenkamp, 1 terzake betreffende kamp waardoor 7 reeën konden ont snappen; 1 aanschaf verdoving ge weer en 1 ter zake van in vrijheid stelling beschermde vogels. In beslaggenomen werden 1 lucht drukpistool, 2 luchtbuksen, 9 dood gereden reeën, 1 dode reegeit (gevan gen in een strik), 3 nunchaku-stokjes, 1 Oostenrijkse den, 30 lijmstokjes, 2 lijmbomen, 4 grofwildstrikken en één bromfiets. Opgespoord en verwijderd werden 9 grofwildstrikken en 30 kleinwild- strikken. maar voor dat de signalen in de hui zen komen. Een eventuele verande ring zal nog worden bekeken, zegde de wethouder toe. Bovendien krijgt de heer Van Logtenstein de gelegen heid zijn overige kritiek op de tekst te spuien, zodat die mogelijk veran derd zal worden. VERMIST 15.12.1974 teef, bastaard foxterrier, gladharig, zwart/wit, bruine staart, 11 mnd., „Pucky"; (Lage Vuurse); Uitol, Pluggestraat 159, Hilversum. 28.12.1974 teef, bastaard Duitse Staan der, bruin met witte bef, witte ach tertenen, lange staart, 10 mnd., „Sjoko"; groene halsband; Groenen dijk, Prof. Buyslaan 57, Baarn, tle. 02154 - 46 95. 30.12.1974 teef, draadharige foxterrier, wit met bruine vlekken, korte straart, „Sara"; Van Oyen, Eerprijsstraat 66, Soest, tel. 19389. 30.12.1974 reu, middelgrote zwarte poedel, plm. 6 jr., gele halsband, „Blacky"; Van der Weerd, Veldheim- weg 40, Baarn, tel. 02154 - 26 08. 5.1.1975 reu, bastaard Duitse Herder, is wat hoger op de poten en heeft wat langere oren dan raszuivere D.H., 5Vs jr., „Hertha; Nickel, Plasweg 58, Soest, tel. 13709. GEVONDEN 2.1.1975 teef, bastaard, ldein, nog jong, zwart, bruine pootjes en snuitje, bruine vlek boven oog iets langharig, lijkt op kruising foxterrier/spaniei, rood halsbandje; Van Marle, Grutto straat 4, Baarn, tel. 02154- 48 32. 3.1.1975 anthracietkleurig hondje, ver waarloosd. Politie Baarn - Koenen, Eikenweg 23, tel. 02154-74 61. 6.1.1975 reu, bastaard, middelgroot, zwart/wit, groen leren halsband met koperen penning inenting rafoiës, Die rentehuis Soest, tel. 1 35 83. 29.12.1974 reu, foxterrier, rode hals band; in Baarn uit trein Utrecht- Baarn gehaald; Koenen, Eikenweg 23, Baarn, tel, 02154- 74 61. 6.1.1975 poes, schildpad, plm. 5 mnd.; (Hobbemalaan)Dierentehuis Soest, tel. 1 35 83. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. De beide instanties adviseren boven dien vooral bij huis, de dieren niet zo majr los te laten lopen. Er komen nogal eens ongelukken van. Het ziet ernaar uit, dat de twee vertegenwoordigers van Soest in de alge mene raad van bestuur van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland met hun „nee" tegen de voorgestelde verhoging van de watertarieven met vijf procent, succes hebben geboekt. Hoewel het bestuur van het bedrijf tegen argumenten van de Soester vertegenwoordigers bestreed, heeft het minis- teriie van economische zaken zich als het ware achter de argumenten van het Soicster tweetal gescchaard öoor het bestuur „in overweging te geven" althans de voorgestelde verhoging met vyf proeent ongedaan te maken. Dit omdat naar de mening van het ministerie (Je prijzen niet te wild moeten Stijgen; dit zou leiden tot een ni?t te aanvaarden tariefsverhoging ineens.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5