T JEANSSHOP 4 URE INSOEST REEHORST-Supermarkt Grote afslao Heineken bi 9,20 Bolletje eierbescnuit V5 V9 8,98 298 79 98 62 98 lm ier ,n ra J* I SCHIPPER maaswinkel SCHERPE WEEKEND-AANBIEDINGEN KRAT PILS, inhoud 24 pijpjes, hier 2 rollen hier 10 stuks GROTE EIEREN Heel kilo SCHOUDERKARBONADE 2Q0 gram MALSE BIEFSTUK 150 gram BOTERHAMWORST 150 gram MAGER ONTBIJTSPEK VA kilo KLEIAARDAPPELEN, Bintjes69 Heei kilo EXPORT-SPRUITJES98 VA kilo roodstovende PEREN98 Literpak MAGERE MELK Literpak VANILLE VLA nu 4 stuks GROTE T0MP0UCENI,29 6 stuks KANO'S98 Grote bos snijverse TULPEN (Apeldoorn) n inhoud 10 stuks 2, Grote bos NARCISSEN (Carlton) 1 79 inhoud 10 stuks I, Gymnastieklokaal aan de Hartweg krijgt sier-metselwerk Discussieavond over „Spelen inde buurt" Morgenavond „Kielenbal' De Narre Knollen Karnaval op 8 en 9 februari Stichting Openluchttheater Soest wordt opgeheven Theater blijft bestaan met hotel v. d. brink... ja mijnheer, u wilt toch met s uw gezin komen? een heerlijk tourist menu van 10,50 incl. is echt te doen. ook voor de kleinsten heb ben wij iets fijns! tot zondag mijnheer! u sprak met 12706 l SOESTERBERGSESTRAAT 121 IN SOEST Andere openingstijden Kinderboerderij Kindervoorstelling „De dwaze dwerg" in het Artishockgebouw TALEMPRAKTIKUM AMERSFOORT Record opbrengst kinderpostzegelaktie 1974 Gevonden voorwerpen Restanten jeans 22.95 Restanten corduroy 17.50 Restanten jacks 25.00 Op normale collectie jeans 20 korting corduroy 10 kort. MerkenLandlubber, Lee en In fas CABARET „TROSSELOS"' IN SOEST jrzj,rmm 4 T Expositie „Van pot tot klein plastiek in het Artishockgebouw Soesterbergsestraat 51 B, t.o. busstation - Telefoon 14071 Soester Courant van donderdag 16 januari 1975 Met enige teleurstelling hebben de leden van de culturele commissie er van kennis genomen dat buiten hen om besloten was de gevel van het nieuwe gymnastieklokaal aan de Hart weg op te sieren met sier-metselwerk naar een ontwerp van de dienst van gemeentewerken zelf. Alhoewel in feite de opdrachtgeever, de sport stichting, geen goedkeuring behoeft van de qulturele commissie, bleek men het duidelijk eleganter gevonden te hebben, indien tijdig overleg over deze „versiering" was gepleegd. Volgens de l 'V-regeling (1 van de stichtingskosten) kon 4000 gulden uitgetrokken worden voor een deco ratieve versiering en naar mening van de commisssieleden was voor dit bedrag ook wat anders te creëren geweest. Mén onthield zich nu wel van een oordeel of deze decoratie 4000 gulden mocht kosten. De leden mevrouw N. Zegers-Zondag en mevrouw M. Van Stiphout-Croo- nenberg verwoordden de mening door te stellen: „Ze (de sportstichting) Het entree van hel gymnastieklokaal aan de Harteweg, mei siermetsehverk. moeten het zelf maar welen: als ze 't mooi vinden is 't ons goed". De voorzitter van de sportstichting, wethouder Plomp, was het in prin cipe met hen eens, maar zei dat het een kwestie van haast geweest was. Hij beloofde beterschap voor de toe komst. a Morgenavond, vrijdag 17 januari, wordt in de aula van de St. There- siaschool een discussieavond gehou den, georganiseerd door het buurt- komité „Het Hart". Onderwerp is „spelen in de buurt". Voor de avond zijn uitgenodigd alle buurtbewoners, deskundigen en plaatselijke politici, en verder allen die belangstelling hebben voor dit onderwerp. De avond begint om 20.30 uur. Een uur daavoor is werk te bezichtigen dat kinderen van de lagere scholen in de wijk hebben vervaardigd en dat betrekking heeft op het onder werp van de avond. Bovendien wor den er foto's en maquettes ten toon gesteld, die gemaakt zijn van de ter reinen in de wijk en de (speel)mo gelijkheden ervan. De tentoonstelling is ook geopend za terdag 18 januari van 14 tot 17 uur en zondag 19 januari van 14.30 tot 16 uur. ld DE NARRE KNOLLEN Morgenavond, vrijdag 17 januari, wordt in het restaurant van het Soester Natuurbad de aanloop genomen voor het jaarlijkse karnaval, met een Kielen bal uitsluitend voor de leden van de Kaïrnavalsvereniging „De Narre Knol len". Die leden hebben gratis toegang en voor hen speelt het „GO-GO" kwartet van Kick de Jong. Die hofkapel wordt gevormd door de meest unieke spelers van ons eigen P.V.O. Waar de Prins met gevolg ook gaat of staat; de hofkapel zal aanwezig zijn en zich-laten horen. Op zondag 9 februari wordt, ook als vanouds, in garage Van Kooy aan de Soesterbergsestraat, het Kinderkar- naval gehouden. De kaarten hiervoor zullen worden verspreid via de scho len en mocht dat niet waar zijn, dan moet, om teleurstelling te voorkomen, kontakt opgenomen worden met le den van de Kinderkarnavalcommissie, te weten Piet Hom, Eikenlaan 83 of Toon van de Berg, Buntweg 11. Leden van De Narre KnoLien hebben voor het grote karnavalsbal aantrek kelijke reducties op de toegangsprijs; niet-leden betalen de volle „mep". Derhalve wordt lid; het. secretariaat is gevestigd Birkstraat 64. Het grote karnavalsgebeuren heeft plaats op zaterdag 8 februari en zon dag 9 februari. Er wordt op zaterdag gesitart met een karnevalsoptocht, waarvoor een optochtcommissie is geformeerd. Daarin hebben zitting Henk Hagen, Korte Brinkweg 1; Wim van Doorn, Middel wijkstraat 24 en of Piet Catsburg, Beukenlaan 7. Ie dereen die mee wil doen, moet met een van deze heren contact opnemen, 's Avonds is er karnavalsbal in de vanouds bekende Kamavalsburcht aan de Steenhoffstraat. Voor deze avonden, want ook zondagavond 9 februari is er bal, zijn de volgende bands geëngageerd; Orkest Karei de Man, het trio Teus Roeten, het ATS- trio. dè band van Siem Hazewinkel en The Tempting Six. Daarenboven is er een Hofkapel voor Prins Wulf I en zijn Raad van Elf. Het ligt in het voornemen de Stichting Openluchttheater Soest op te heften omdat het bestuur vtin de stichting zich het laatste jaar uitsluitend heeft bezig gehouden met het instandhouden van het theater. Zowel in 1972 als in 1973 heeft het bestuur gepoogd de belangstelling voor het theater nieuw leven in te blazen, maar deze pogingen zijn jammerlijk mislukt; het gemid deld bezoek aan drie voorstellingen bedroeg nog geen 200. Met het oog daarop werd vorig jaar besloten geen activiteiten meer te ondernemen, maar het theater be schikbaar te stellen voor groeperin gen of instellingen die er gebruik van wilde maken. Ook nu zal dat het geval blijven, zij het dat door opheffing van de stichting, het college van burgemees ter en wethouders dan belast wor den met de bestuurstaak. De werkzaamheden verbonden aan het bestuur van het theater zullen worden uitgevoerd door de afdeling onderwijs en culturele zaken van de gemeentesecreta rie. De leden van .de culturele commissie kunnen zich met deze gang van za ken geheel verenigen. Zij stellen het college voor de vereniging De Soes ter Gemeenschap in te schakelen om het theater weer in de belangstelling te plaatsen. De Soester Gemeenschap van haar kant wil daar veel tijd aan besteden, maar zou het op prijs stel len indien bij verhuur van het thea ter steeds de uitwijkmogelijkheid naar de sporthal Beukendal (bij regenweer.' gelijk ingecalculeerd kan worden. -Of* In .verband met langdurige ziekte van één van de leiders op de kin derboerderij De. Vrije Teugel, is het noodzakelijk geworden de boerderij zij het voorlopig, op zondag te slui ten. De boerderij is wel open op dinsdag, woensdag, donderdag en za terdag van 10 tot 13 en van 14 tot 17.30 uur. Maandag, vrijdag en nu ook zondag is De Vrije Teugel ge sloten. Zondag 19 januari a.s. zal er weer een kindervoorstelling gegeven wor den in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Deze voorstelling wordt verzorgd door de poppenkast- groep „De Dwaze Dwerg", die be staat uit twee jonge Soesters, die nu al weer een paar maanden in Eem- land optreden. Zondag spelen zij „de wonderbaarlijke avonturen van Diet- sje Liedewijn in Dromenland". Het begint om drie uur. Speciale cursussen English in management English in marketing English in computing English in banking Frangais dans le domaine du management Frangais économique et commercial Wirtschaftsdeufsch Inl. 033-2 90 97 Op 31 december eindigde weer de kinderpostzegelaktie. Op het postkan toor zaten 7 weken lang U-V.V.sters om vrijwillig kinderpostzegels en kaarten tc verkopen. Dit jaar is er ondanks de verhoogde porto-kosten een record opbrengst behaald. De bruto opbrengst was dit jaar n.1. 13199.85 tegen j 10.948,30 in 1973 De zegelverkoop alleen bracht al 10.715,op. De toeslag bedroeg j 3157,25. De kaartverkoop en enige giften brachten 2484.85 op. Het Kinderpostzegelcomité van de U.V.V. dankt iedereen, die geholpen heeft dit record te bereiken bijzon der hartelijk. Ook past een woord van dank aan de direkteur van het postkantoor en zijn staf, voor de plezierige samenwerking, die de da mes van het comité ondervonden hebben. De verkoop van de projuventute kalenders bereikte ook een record dit jaar. Er werden n.1. 1105 kalenders verkocht. Twee instellingen ontvin gen een gift van de Stichting Neder lands Comité voor de Kinderpost zegels. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangege ven: sjaal, wollen, muts, zak met land bouwzout, bankbiljet, jongensfiets, boodschappentas, kinderfietsje, da meshorloge. dameshandschoen, loon zakje met inhoud, hond, bolderwagen, herenfiets, konijn en handschoen. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen bij het politiebureau. Dit cabaret zal zaterdagavond 18 januari optreden in de Cofee-bar van „In de Ruimte". Deze Coffee-bar wordt georganiseerd door de jeugd van Evagel iegemeente „In de Ruimte" en is speciaal bedoeld voor de oudere jeugd. Het cabaret „Trosselcs" wordt gevormd door acht jonge mensen die in een eigentijds programma hun ge dachten over het leven naar voren Léden van de cabaretgroep „Trossc- los", die zaterdagavond optreden in de coffee-bar van „In de Ruimte". brengen. De toegang is gratis, aan vang 20.00 uur. Er rijdt een spe ciaal busje voor vervoer van de Nieuweweg, naar Coffee-bar op de Klein Engendaalweg 52. U kunt tevens kijken naar: Wand-en Kutkwanden i.' vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren - Houten wanden en Gewone en plalondschroten gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur Morgenavond, vrijdag 17 januari, om 20.30 uur precies, zal in het Artishock gebouw aan de Steenhoffstraat een tentoonstelling geopend worden van negen keramisten en een schilder. De expositie kreeg de naam: „Van pot tot klein plastiek". De opening wordt verricht door de cursisten van beat dansgroepen. De exposanten zijn: Henk Dil. geboren te Zaandam in 1937. Opleiding bij I.K.N.O. te Am sterdam en g'azuurlessen te Deven ter. Tentoonstellingen te Amsterdam Den Haag, Delft, Boymans v. Beu- ningen en vele anderen. Hij maakt abstracte sculpturen van kleiplaten, die hij tegen elkaar zet. Daar snijdt hij dan in. Het glazuur wordt er over gespoten. Daarop komt de de coratie. Zijn sculpturen zijn voorna melijk wit; de decoratie blauw. Het tinglazuur is ondoorschijnend. Riet Hartman-Van Steenbergen, geboren te Arnhem in 1926. Oplei ding bij Jan van Sto'.k te Oosterbeek. Tentoonstellingen te Nijmegen, Ben- nekom, Scheveningen en Boxtel. Zij draait haar werk en bakt het bij een temperatuur van 1200 graden Het glazuur steil zij zelf samen. Marjan de Jong, geboren te Arn hem in 1926. Opleiding in draaien, vormgeven en glazuren. Tentoonstel lingen te Maarsbergen, Leeuwarden. Maastricht en Amsterdam. Zij maakt handgedraaid gebruikskeramiek in strakke vormen. De typische „fou tjes" van het handwerk zijn wegge werkt. Zij gebruikt geen uitbundige kleuren, maar een levendige struc tuur. Ook gebruikt zij verschillende kleimengsels waaraan het glazuur wordt aangepast. Paul Koedijk, geboren te Amster dam in 1953. Opleiding aan de Kunstakademie. Tentoonstellingen te Boxel, 's-Hertogenbosch en Delft. Hij maakt gedraaide objecten, vaak lig gend, soms met reliëf. Deze hebben een half doorzichtige glazuur. De objecten zijn ontstaan uit het ge bruiksgoed. Hiervan had hij een af- .keer tijdens zijn opleiding. Nu ver-, her- en misvormt hij op een ver antwoorde en artistieke wijze. Jan Oosterman, geboren te Bla- ricum in 1911. Hij is autodidact. Ten toonstellingen in alle grote steden van ons land (die ook werk aan kochten). Verder in Duitsland en de U.S.A. De werken van Oosterman zijn van porcelein of steengoed. Het zijn boekjes met blaadjes zo dun als de wandjes van theekoppen. Op de blaadjes zijn teksten en-of sfeer tekeningen aangebracht. De teksten zijn veelal van Bert Schierbeek. Brigitte Pos-Kray. geboren te Berlijn in 1924. Opleiding bij Lucie Bakker. Tentoonstellingen te Amster dam. Haarlem, Warrenaar en Boxtel. Zij maakt gedraaide gebruiksvoor werpen van percelein gebakken bij 1280 graden. Verder handgevormde plastieken. De glazuren stelt zij zelf samen en past. ze aan. Haar werk is geïnspireerd op de natuur. Natascha Rieter. geboren te Roer mond in 1948. Opleiding aan de stadsakademie te Maastricht. Daar na heeft zij stage gelopen in kera mische bedrijven in Nederland en Duitsland. Vervolgens een studie in Duitsland. Tentoonstellingen te Ar- cen, .Maastricht, Roermond, Stern e.a. Haar werken van steengoed zijn gedraaid en gemonteerd. Ze staan tussen gebruiksgoed en plastieken in. Jan van Slo!k, geboren te Banta Brigida (Kanarische eilanden) in 1920. Opleiding aan de Akademie voor beeldende kunst te Arnhem- Tentoonstellingen te Wassenaar, Westdorpe, Nijmegen en Hilversum en vele anderen in het binnen- en buitenland. Bij het werken gaat hij uit van de pot. Deze vormt hij om tot mens- en dierfiguren De voor werpen behouden de structuur en de kleur van klei. De onderdelen worden gedraaid en gemonteerd. Rien Wensma. geboren te Ubber- gen in 1920. Hij is autodidact. Ten toonstellingen te Noordwijk, Alkmaar Darmstad en Beets. Hij maakt o.a. hangobjecten van steengoed. Dit zijn veeal cilindervormige objecten, waar op of aan een tafereeltje is gesitu eerd. Bijvoorbeeld een zeeman die verlangend uitkijkt naar een in de verte varend schip. Jan Boom, geboren te Rotterdam in 1920. Hij heeft tekenen geleerd op verschillende ateliers; als schilder is hij autodidact. Tentoonstellingen te Tiel en Boxtel. Zijn modellen vond hij in de Rotterdamse volkswijken Na zijn verhuizing naar Leerbroek werd het stilleven een overheersend motief. Bij vergelijking bl'ijkt hoe belangsijk de subtiele kleurverschil len zijn. De tentoonstelling is elke dag ge opend (ook 's avonds) tot 15 februa ri, van 14-17 uur. De toegang is vrij. fl I den blieklaan blieklaan 35 soest tel. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUK NATUUR

Soester Courant | 1975 | | pagina 3