Het gehele jaar Veranderend „gezicht" van de Van Weedestraat gnoes maaswinkel T-shirts en over hemden Het oog gericht op de Britten en de ,,E.G" Poppenkastvoorstelling in Artishock Zaterdagmiddagconcert in Domkerk Zuurstofflessen gestolen KOOP-KREDIET SPAREN fSPAARGIRO BETAALCHEQUES HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN^ BONDSSPAARBANK Veel vragen op eerste hearing van de wijkraad Soesterberg Klachten over onderhoudsstaat flats BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Gemeente Amersfoort verzuimt kosten te verrekenen Bromfiets mag geen motor" zijn Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 KLEDING! CENTRUMI Geen roodlieht-camera's in Soest Burgerlijke stand Frans Bosman B.V. Rectificatie Burgerlijke Stand Inbraken in nieuwe ijk woonwi 82-jarige fietser gewond bij aanrijding Gevonden voorwerpen TALENPRAKT8KUM AMERSFOORT V.V.V.-NIEUWS Frans Bosman B.V. Gelddiefstal uit bibliotheek Tweede inbraak in dezelfde woning Auto slipt tegen boom Souster Courant van donderdag 30 januari 1975 In juni mogen de Britten zich uit spreken over de vraag of hun land in de EG moet blijven of niet. Het kan wat later worden doordat het Lager huis als wetgevend orgaan er ook nog iets over heeft te zeggen en daarbij kan o.m. aan de orde komen of men de resultaten gewoon lande lijk optelt of dat men het, zoals bij verkiezingen, per distrikt doet. Maar nu het referendum dermate nabij is ziet men de voor- en tegenstanders natuurlijk, wel de gegevens uitsprei den die moeten aantonen dat het dom of wijs zou zijn in de EG te blijven. Daarbij krijgt vooral de aan dacht hoe men in de laatste vier jaar gevaren is - de laatste twee jaar binnen de EG. Peter Shore, die in premier Wilsons kabinet de handel behartigt, heeft cijfers het licht laten zien die aan tonen dat Engeland niet alleen een stijgend tekort heeft op de handels balans, maar dat die stijging veel groter was in de handel met de EG dan met de rest van de wereld. Wil- 9on heeft zijn ministers de vrijheid gegeven om hun opinie te geven, pro of kontra naar het hun zint. De meer derheid in zijn ministersploeg is tegen en die heeft natuurlijk het voordeel dat ze de cijfers waarmee ze hun ge lijk kunnen aantonen makkelijk bij de hand hebben en bovendien dat ze onwelgevallige becijferingen een beet je kunnen tegenhouden. Nu de cijfers zijn niet 7.0 fleurig, dat moet worden toegegeven, zelfs in de kompletere vorm die de Financial Times eraan heeft gegeven. Er is voor de jaren 1973 en 1972 globaal te zeggen dat de achteruitgang - ge- kompenseerd voor de waardevermin dering van het pond - ongeveer ge lijk was ten opzichte van de EG- landen en van de rest van de wereld Die waardevermindering moet er wel even bij want het oogmerk van de devaluaties is de eigen produkten relatief goedkoper te maken in de wereldmarkt en de konkurrentie- positie te verbeteren. Een en ander gaat niet direkt, de goede gevolgen maken zich pas na enige tijd merkbaar. "Die zouden dus merkbaar moeten zijn geworden in de volgende periode, die van het EG- lidmaatschap. Maar toen was de han delsrelatie van Engeland met de EG- partners juist nog meer verslechterd dan die met de overige landen. Wie gaat analyseren kan allerlei ver klaringen vinden. In de autoverkopen bijvoorbeeld hebben de eigen Britse fabrikanten het lelijk af moeten leg gen tegen de import van het konti nent die beter kon voorzien in de vraag naar kleinere, minder dure benzine verbruikende wagens. Zo is er wel een reden aan te voeren voor alile details in de lange tabel, maar het weten van de oorzaak hoeft niet gelukkiger te maken. De Financial Times konkludeert nuchter, dat de Britse industrie ken nelijk geen kans heeft gezien zich aan te passen voor de kunkurrentie opde Europese markt, iets wat ze toch had moeten doen - aansluiting of" geen aansluiting - omdat dit de markt is met de beste vooruitzichten op de lange termijn voor een gedu rige expansie. Tot zover de Britse zorgen, waarbij het 'de vraag is of deze nogal dorre cijfers bij de deelnemers aan de volksstemming de meeste indruk zul len maken. Men kan aannemen dat het grootste gevaar voor een massaal nee zal ko men van mensen die menen dat het voedsel de laatste jaren duurder is geworden. En deze neezeggers zullen er niet van doordrongen worden dat de Financial Times voor kan rekenen dat het duurder worden van het le ven bepaald niet de EG verweten mag worden. De cijfers zijn overigens natuurlijk ook voor de overigen in de EG van belang. Wat voor de Britten een te kort was, moet voor de kontinentale EG-partners een overschot zijn. En dan blijkt dat voor hen de Britse toetreding inderdaad wel aantrekke lijk is geweest. Vandaar dat Europa reden heeft om gespannen toe te zien hoe het Britse referendum ver loopt. KANTMAN 1 d«n bliaklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14550 MACHTIC EIKEN PUUB NATUUB Afgelopen zondag heeft in Artishock een zaal vol kinderen gekeken naar de verrichtingen van het clownduo „De Sterren pluk kers". A.s. zondag. 2 februari, is er weer een poppenkast voorstelling. Linette Weterings van het Piccola Tejater uit Laren speelt voor de pauze „Lotjes eerste school dag" en na de pauze „Jan Klasen de trompetter". De voorstelling begint om 3 uur. A.s. zaterdagmiddag. 1 februari, aan- van 3 uur, wordt in de Domkerk te Utrecht een concert gegeven door de Nederlandse Cantorij. Op het pro gramma staan „Alma Redemptoris Mater" van Johannes Ockeghem; „O vos omnes" van Loyset Compère; „Tu pauperum refugium" en ..Benedicta es coelorum Regina" van Josquin des Préz; „Psalm 111" en „Magnificat' van Bernard Reichel. De toegang is gratis. Drie flessen zuurstof en drie flessen acetyleen werden weggehaald uit een bouwkeet van de R.B.U. aan de Ko ningsweg. De gezamenlijke waarde van de flessen ls 2700 gulden. De po litie stelt een onderzoek in naar deze diefstal. t. ritj"trrS..;! JE t'.F.T r 1f tv 1 itinrnnié fairon» De Van Weedestraat. sterk van aan zien veranderd m de loop van vele jaren, ondergaat een nieuwe wijzi ging. Het betreft de verhuizing c.q. verbouwing van Radiohandel Schoe- maker, meer dan 25 jaar aan dezelf de straat gevestigd in het pand num mer 72. Dat werd enige maanden ge leden toen modezaak Hoppenbrou wers gevestigd Van Weedestraat 80, met de verkoop stopte. De dubbele winkel werd betrokken door Radio Schoemaker, die ongeveer gelijkertijd ook de hand wist te leg gen op het pand Van Weedestraat 78, waar tot voor kort de meubelzaak van de firma Veenendaal gevestigd was. De beide panden waren dooreen tuin gescheiden. Dit „gat" tussen de twee winkels wordt dichtgemaakt en dat zal de ingang worden van Radio Schoemaker. De beide toegangsdeu ren van voorheen Hoppenbrouwers blijven dan gesloten. Voorlangs het pand van voorheen Veenendaal en het nieuw te bouwen gedeelte, komt een luifel. De ingrij pende verbouwing gaat enige maan den in beslag nemen; de opening van de zaak wordt verwacht in april of mei. Voor vervulling van al uw wensen! Bij de Bondsspaarbank krijgt naast een aantrekkelijke rente ook nog de kans zelf uw rente te bepalen. Een dienst van de 1 Bondsspaarbank waar I zonder meer iedereen I zijn nut van kan I hebben. Daarmee heeft u zonder risico altijd 'gegarandeerd' kontantgeldopzak. Worden door de Bondsspaarbank als 'maatwerk' aan uw omstandigheden Kan de service van uw Bondsspaarbank orde en rust brengen bij het beheer van al uw geldzaken. Houdt die in één hand. Pe vertrouwde hand van uw Bondsspaarbank. Een goede verzekering is onontbeerlijk en hoort bij al die geldzaken, waarvoor u terecht kunt bi j de Bondsspaarbank. VOOR MIOOÉN EN OOST NEDERLAND 'de bank vóór deze generatie' Zeven leden van de Wijkraad te Soesterberg hebben In het Dorpshuis twee uur lang geluisterd naar bewoners van de Wabo-flats. Het was de eerste van een serie door de wijkraad georganiseerde besprekingen, die ten doel hebben te peilen wat er b|j de bevolking van Soesterberg leeft. Het dorp is daarvoor in wijken verdeeld; elke twee weken is er een hearing voor een bepaalde wijk. De eerste avond viel de belangstelling tegen; er waren slechts zeven tien mensen komen opdagen. „Als we alle wijken tegelijk hadden uitgenodigd, hadden we de zaal misschien vol gekregen", zei voorzitter Pieren in zjjn welkomswoord. Wel constateerde hjj na afloop, dat hjj het een geslaagde bijeenkomst had gevonden en hjj sprak de wens uit, dat deze de aanzet zou zjjn tot een betere communicatie tussen de wijkraad en de inwoners van Soesterberg. Er werden heel wait zaken aan de orde gesteld. zoals de slechte busver bindingen in Soesterberg, speelplaat sen voor de jeugd, het vegen van straten (een bewoonster: „de gemeen te wist zeker dat er vanavond ver gadering was, want vandaag is er voor de eerste keer geveegd, met de hand"), het strooien bij gladheid, de onvoldoende straatverlichting, het verbeteren van de straatnaamaandui- ding en het onderhoud van de plant soenen. Ter sprake kwamen ook- de nieuwe rijksweg ten zuiden van Soesterberg, de verkeerssituaties in het dorp en de slechte postbezorging. De raad, die de wijkraad de bewo ners gaf, het oprichten van bewo nerscommissies werd door de bewo ners van de onder beheer van make laardij Boon in Bilthoven zijnde flats, in dank aanvaard. Zij vormden direct een voorlopig bestuur, waarvan me vrouw L. M. Verhulst voorzatter werd en de heer L. G. Kunz, secretaris. Deze raad was min of meer een di rect- gevclg van de klacht dat er ern stige lekkages in de flats waren. Een van de bewoners vertelde dat hij de slaapkamer niet kon gebruiken en daarom het ameublement naar de huiskamer had verplaatst. „Maar daar begint het nu ook te lekken, net als in de keuken". Hij had bouw- en wo- ningdienst ingeschakeld, maar er was niets aan gedaan. metHasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150» TEVENS complet^ film reportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Telefoon 02154-7552 De heer Pieren Voorzitter Pieren zegde toe dat de wijkraad een brief richt aan het col lege van burgemeester en wethouders met onder meer de vraag waarom bouw - en woningtoezicht geen on derzoek heeft ingesteld en waarom de gemeente nalatig is gebleven in het nemen van maatregelen. „Als uit het onderzoek nalatigheid van de eigenaar gebleken was, dan had de gemeente de gebreken moeten verhel pen en de rekening naar de eigenaar moeten sturen", aldus de heer Pieren. Er waren overigens meer klachten over de toestand waarin de huizen verkeerden. Men noemde de opstel ling van de eigenaar „negatief". Dat gold zowel voor de flats die in be heer zijn bij Kok Beheersgroep in Amsterdam, als bij Kuiper in Am sterdam, en Boon in Bilthoven. De bewoners stelden dat zij al heel lang aan het lijntje worden gehouden met mooie beloftes. Zij kregen van voor zitter Pieren alle hulp toegezegd bij het nemen van aktie.' „Afschuwelijk", was de opmerking van mevrouw M. van Stiphout-Croo- nenberg (PvdA) en vifc ben met stom heid geslagen", die van mevrouw P. Oranje-Entimk (VVD) in de onder wijscommissie, waar een voorstel aan de orde kwam een krediet van 27.525 gulden beschikbaar te stellen voor .;nog te verrekenen kosten van „voor bereiding en toezicht inzake de bouw van seriescholen in Amersfoort, Soest en Hoevelaken". Volgens wethouder Plomp was dit een zaak die al zeven a acht jaar liep maar naar zijn mening zou Soest er niet aan kunnen ontkomen.Hij was het geheel met de leden van de on derwijscommissie eens. dat Amers foort zeer traag handelde. Hij zou op verzoek van de leden van de commissie aandringen op betere afwerking en behandeling van nota's opdat Soest in de toekomst gespaard zou blijven van dergelijke fait ac- compli's. Indien een bromfiets niet voortbewo gen kan worden via de trappers, hèt kenmerk van een „fiets", omdat die trappers zijn vast gezet of er af zijn gehaald, dan kan de bestuurder re kenen op twee processen-verbaaléén voor het rijden zonder rijbewijs en één voor het rijden zonder kenteken bewijs. Die filmsterren en krantekoppen zij n iedereen op het Üjf geschreven! Kom maar passen dat geweldige, allerlaatste modesnufie. in fotoprint-techniek bedrukt met filmster ren, krantekoppen, enz Wie 't past, houdt 't meteen aan Nü volop verkrijgbaar bij HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST Naar de mening van de ambtelijke verkeerscommissie moet in Soest niet overgegaan worden tot de aanschaf van roodlieht-camera's. Deze camera's fotograferen alle voertuigen die door rood-stoplicht r|jden. De aanschaf stond reeds eerder ter discussie en toen werd besloten de toestellen niet aan te schaffen. Bij brief van 20 december 1974 ver zocht de gemeenschappelijke school raad zo'n camera aan te schaffen, omdat daarvan naar zijn mening een preventieve werking zou uitgaan. De verwachtingen van die preventie ve werking moeten echter niet over dreven worden, meent de ambtelijke verkeerscommissie. „De wetenschap dat een dergelijke voorziening aan wezig is, zal velen er van weerhou den door roodlicht te rijden, maar de ervaringen elders zijn niet hoop vol". Daar komt dan bij dat onge veer 1/3 van het gemaakte foto-mate riaal niet bruikbaar is en voor de politie is het uitwerken van de ver zamelde gegevens bijzonder arbeids intensief. Unaniem is de verkeerscommissie van mening dat de aanschaf van de ca mera geen oplossing is van het door de schoolraad geschetste probleem. Medewerking zou ook nodig zijn van de gemeente Baarn, en als Baarn wegvalt, dan blijven de hoge kasten aan de voorziening verbonden, eel voor Soest. De verkeerscommissie maakt er ove rigens wel op attent dat op onregel matige tijden door de politie controle wordt uitgeoefend. GEBOREN: Pierre Pascal, zoon van G. vanKor- laar en J. E. M. Nijssen- Michiel Sebastiaan, zoon van F. T. M. Thijs- sen en G. J. M. Derwort. Helena Margaretha, dochter van W. H. van der Klink en M, Ellens. GEHUWD; Johannes Maria Wever en Maureen Georges. Hendrikus Beroardus Ni- colaas Korndewal en Augustua Hu- bertina Saas. Andries Mooij en Piëta Bernardina ter Weijden. ONDERTROUWD: Mathijs de Ruiter en Hendrina Hen- drika Maria van Dorresteijn. Ar- noldus van de Wakker en Elisabeth Kraaij. Johannes Cornelis van der Heiden en Louise Kokelaar, Mari- nus Geradus Jan van de Vlasakker en Johanna. Reindina Wassenaar. Steven Akkerman en Corine Douma. OVERLEDEN: Wilhelmus Bernardus Mennes, echt genoot van M. D. Polderman. Wil helmus Bernardus Smeeing, echtge noot van W. R. Stalenhoef. Anna Maria Johanna Hodde. weduwe van W. van Boeijen. Aleida Gijsberta Onwezen, weduwe van-N. de Rijk. Mario Santra. Barend Molenaar, echtgenoot van A. M. J. Herdes. Johannes Joseph Mets, echtgenoot van M. C. Besselsen. Jan Hendrik Boeijink, weduwe van M. J. van Duin. Frans van der Nat, echtge noot van C. C. Haage. Johanna Maassen, echtgenote van B. D. A. Looman. Gerritje Brons. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367- 18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten In de rubriek „burgerlijke stand" is in de courant van vorige week een fout geslopen. Bij „overleden" dient gelezen te wor den: Theodora Gesina Theresia Maria Vlek, echtgenote van C. A. de Bruijn; Johannes Hermanus van Roosebeek. echtgenoot van J. Boonen. Twee woningen aan de Walraven van Halhof in de nieuwe wijk Klaarwater hebben ongewenst bezoek gehad. In beide gevallen kwam men de woning binnen door het wegsnijden van een gedeelte van een achterdeur. Beide woningen werden geheel doorzochten er werd veel overhoop gehaald. Er wordt echter niets vermist. De fa milie S. van nummer 28 en de familie Van O. van nummer 30 waren tijdens de inbraak afwezig. De 82-jarige heer K. S. liep een hoofdwond en een hersenschudding op als gevolg van een botsing met een wielrijdster op de Soesterbergsestraat. Het slachtoffer werd per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht en daar ter verpleging opge nomen. S. fietste richting Soesterberg. Toen hij ter hoogte van het zieken huis werd ingehaald door de 19-jari ge telefoniste mej. I. D. stuurde hij plotseling naar links. Beide fietsers kwamen te vallen: mej. D. kwam met de schrik vrij. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangege ven: diverse handschoenen, enige honden, een breiwerk, bromfiets, he renfiets, poes, meetlat en een bank biljet. Betreffende deze voorwerpen kun nen op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur. inlichtinge bij het po litiebureau worden verkregen. Speciale cursussen English in management English in marketing English in computing English in banking Francais dans le domaine du management Francais économique et commercial Wirtschaftsdeutsch Inl. 033-2 90 97 Wij zien ons genoodzaakt ons weke lijks praatje te beginnen met nog maals enige uitleg over de kadobon en wel speciaal naar aanleiding van enkele klachten in verband met de kadobon-sticker. De klanten onder vinden namelijk moeilijkheden met het zoeken naar de winkels/zaken, aangezien vele aangeslotenen ver zuimden de stickers, die als herken ningsteken fungeren, aan te brengen. Dat is heel jammer, want op deze wijze komt de kadobon niet tot zijn recht. De Soester kadobon wil het zakenleven in de eigen woonplaats bevoordelen en dit loffelijk streven ondervindt stagantie, wanneer men zich niet aan de spelregels houdt. Hieronder valt dus het aanbrengen van de kadobon-sticker op de étala- geruit of aan de hoofdingang van de zaak en een kleiner exemplaar stic ker op de kassa. Bij wie deze stic kers verloren zijn geraakt, kan een loopje naar ons VW-kantoor de op lossing zijn. Wij verstrekken gaarne nieuwe. „De kadobon schept een band en helpt de klant". Doet U allemaal mee? De Werkgroep Amnesty Internatonal, afdeling Soest wil, door het inrichten van een tentoonsteliing, meerdere be kendheid geven aan de werkzaamhe den en het doel van Amnesty Inter national. In het tijdvak van 1 tot 15 februari kunt U in het centrum Mid delwijkstraat 72 te Soest alle infor matie krijgen, die U zou wensen. De openingstijden zijn: van 19-21 uur op de woensdagavonden en op de zater dagmorgens van 10-12 uur. Wie in groepsverband e.v.t. op een ander tijdstip de expositie wil bezoe ken, kan hierover kontakt opnemen met het secretariaat, Wiardi Beck- manstraat 320, tel. 17001 te Soest. Tot onze vreugde komt er nu van al le kanten zeer fraai informatiemate riaal binnen in verband met de ko mende vakanties. Van de Overijsselse Heuvelrug en Salland, een keurig verzorgde vakan tiegids. Ook de Noord- en Midden Veluwe stuurde een bijzonder mooie gi'ds voorzien van vele kleurenfoto's. De toeristische gegevens over Dren the zijn, evenals verleden jaar, on dergebracht in een gids van deze pro vincie, die er wezen mag en die U op alle mogelijke gebied inlicht. Ook de Oost Achterhoek schaart zich met de brochure „Rust, Ruimte en Natuur schoon" in de rij van goed verzorgde uitgaven. Door de vaak zeer schilderachtige fo tografische afbeeldingen worden we, bijna letterlijk cp de schoonheid van het eigen land gedrukt. Wat een ver scheidenheid en variatie op zo'n klei ne plek gronds. Als hét ons met de weergoden mee zit, zijn we, wat de mogelijkheden betreft, verzekerd van een fijne va kantie. En bij het vooraf informatie materiaal halen dient U de VW. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. O.a.: Miele. Siemens. Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 13367-18978 Aangifte werd gedaan van diefstal van ruim ƒ400.uit de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan. Uit een geld kistje werd 226 gulden gehaald en uit een portemonnaie 210 gulden. Kistje en portemonnaie waren opge borgen in een niet afgesloten kast op de benedenverdieping in een vertrek dat vanuit de hal te bereiken is. Voor de tweede keer binnen een maand is ingebroken in de woning van de familie B. aan de Meidoorn- weg. In de nacht van oud op nieuw haalde onbekende daders een kleu rentelevisie weg; nu moest hij zich tevreden stellen met goederen van huishoudelijke aard. De dader was de woning binnengekomen door met be hulp van een schroevendraaier een raam aan de zijkant te forceren. Op de Eigendomweg raakte de 19- jarige autobestuurder N. van E. op onverklaarbare wijze de macht over het stuur van zijn wagen kwijt. Hij slipte de weg over en kwam tegen een links van de weg staande boom tot stilstand. Van E. werd met een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht. De totaal verniel de personenauto werd naar het poli tiebureau gesleept.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5