tgfïSL BDC huldigt 200 ste lid herdacht 25-jarig bestaan Tempo" ren- en toervereniging A. van der Weerd i Meubelfabriek Oisterwijk I maaswinkel onafhankelijkheid Echt goud heeft stijl. Horloger Juwelier Optiek Skai-jasje gestolen Voorlichtingsavond over gezondheidszorg buiten landse werknemers Dieneke Smink exposeert in Baarn PTT-bakenlampen gestolen Inbraak in S.0. Soest- kantine Kostbare parkieten gestolen Frans Bosman B.V. Weer 'n Y.F.C.-koffiebar Jeugddienst N.C.V.B. Soest-Zuid Rijden onder invloed Burgerlijke stand Brandweer Tel. 13333 Frans Bosman B.V. Peter van der Kant niet in WK-ploeg Het oog gericht op Surinames SOESTERBERG Tussen Stompert en Kozakkenput Carnavalsvereniging „De Scorpioenen" Carnavalsoptocht Inbrekers richtten forse vernielingen aan in WZ-kantine Inbraak in station Soest-Zuid verijdeld met hotel v. d. Brink wilt u reserveren voor zakelijke bespreking dat kan mijnheer, hoeveel personen, 20 zegt u, dat kan mijnheer u sprak met 12706 tot ziens 1 SOESTEBBEBGSESTBAAT 122 IN SOEST „Thoraldo" weer bij Artishock Diefstal uit kleedkamer Soes ter Courant van donderdag 6 februari 1975 Onafhankelijkheid binnen een jaar was de belofte cLie de Surinaamse NPK in november aan 'n forse stem buszege hielp. Een belofte die premier Arron nu ook moreel verpiloht is na te komen. In Den Haag is hooguit een beetje twijfelend opgemerkt of d/it tempo niet een beetje overijld was, maar er is van die zijde bepaald niet geprobeerd om Suriname van die onafhankelijkheid op korte termijn af te laten zien - integendeel: wanneer Arron heit aandurfde wat zou men dian in Nederland tegensputteren? Wie wel tegensputteren waren oppo sitieleider Lachmon en zijn aanhang. En in het algemeen de Surinamers van Hindoestaanse afkomst die aller lei redenen hebben aangevoerd om de onafhankelijkheid wat degelijker en in rustiger tempo voor te bereiden. Maar de kern van de weerzin van Lachman en de zijnen is waarschijn lijk toch wel dat ze bang zijn dait Ar ron, die voornamelijk steunt op de ne gerbevolking de onaifihankelijkheid voor de Hindoestaande burgers min der aantrekkelijk zou maken. Een niet geheel en al ongerechtvaardigde vrees als men alleen maar kijkt naar het buurland Guyana waar eveneens der gelijke konifli'kten met een racistische ondertoon te bespeuren zijn geweest. Daarbij komt dat de Hindoestaanse bevolkingsgroep maar amper een min derheid genoemd kan worden: zo te gen de helft van de inwoners van Su riname behoort er toe. Redelijkheid kan men daarom zeker niet ontzeggen aan een argument uit die kringen dat een zaak als onafhankelijkheid van zo groot gewicht is dat op zijn minst een nationaal kabinet met een veel sterkere ruggesteun bij de kiezers er de onderhandelingen over moet voe ren. Er zijn trouwens tekenen dat de meerderheid van Arron en de zijnen enigermate aan het afbrokkelen is, terwijl de oppositie - wel een beetje laat - aan eensgezindheid wint. Ach ter Arron staat tenslotte een kombi- natie van uiteenlopende groepen die weliswaar alle voor snelle onafhanke lijkheid zijn, maar niet allemaal even gelukkig zijn met de methoden van Arron. Voor sommigen is hij te fel, voor anderen te gematigd. Dit is de psychologische achtergrond voor de onderhandelingen die in ramaribo met horten en stoten verlo pen. In beleefde diplomatieke taal - niet alleen vanuit Nederlandse depar tementen - wordt het „onrealistisch" genoemd dat de Surinaamse delegatie aanspraken maakt op miljardensteun van Nederland, wat dan gerechtvaar digd zou moeten worden door erop te wijzen dat Nederland toch behoort tot de rijkste landen ter wereld en dat een schuld aan koloniale uitbuiting niet te schriel mag warden afgekocht, Dat er aan de zaak ook wel andere aspekten zitten wordt dan vaak afge daan als onbetekenend- Maar miljar den pompen in een ekonomie vraagt dan toch wel dat de ekonomie die geldstroom kan opvangen donder 'over stuur te raken. Daarvan is in Surina me geen sprake en alleen daarom zou het storten van dergelijke bedragen binnen luttele jaren voornamelijk ver spild geld zijn - en zo rijk is nu ook weer geen land dat het zich dit kan permitteren. Men neemt daarom ook aan dat het noemen van de astronomische bedra gen voornamelijk een binnenlandse politieke bedoeling heeft. Arrans aan hang kan nieuwe geestdrift puitten uit het elan waarmee hij zijn financiële eisen stelt Tot dusver vroeg hij al leen maar wat de andere partij hem met graagte gaf en dat wekt niet de indruk of Arron er hard voor moest vechten of dat zelfs maar wilde. Nu is er dan inderdaad een geschilpunt en kan het kabinet -Arron met trots wijzen op de inspanning die het zich getroost om Suriname onafhankelijk te maken. Met als extra aardige po litieke mogelijkheid dat later alles wat niet klopte na de onafhankelijk heid geweten kan worden aan de Ne derlanders die niet genoeg wilden be talen. Er is geen twijfeld mogelijk dat Ne derland een morele verplichting heeft om Suriname bij te staan in de eerste jaren van onafhankelijkheid. Die ver antwoordelijkheid wordt in Dan Haag ontkend noch geschuwd. Maar die gaat niet zo ver dat de bedragen er van onbeperkt zijn. Het enige wat tot dusver in Paramaribo is bereikt i: dat onderhandelingen die in een ple zierige sfeer hadden kunnen verlopen nu plaats vinden in een atmosfeer waarin de kiemen voor veel bitterheid worden gelegd. KANTMAN Alleen echt goud heeft allure. Alleen echt, oprecht goud heeft waarachtige stijl. Kies echt goud bij de vakman: SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Uit de kleedkamer van de voetbalver eniging SEC aan de Bosstraat werd ten nadele van J. L. een skai-jasje, ter waarde van 145 gulden, ontvreemd. Het moet maandagavond tussen acht en half tien gebeurd zijn, Met een feestavond voor de leden in het clubgebouw en daaraan voorafgaand een receptie, herdacht de ren- en toervereniging Tempo het 25-jarig bestaan. Onder de velen die het voltallige bestuur hun gelukwensen kwamen aan bieden waren ook de bestuurders en oprichters van het „eerste uur". Verder afgevaardigden van de verschillende wielerverenigingen uit de omgeving en namens de KNWU, de heer J. Oskam die een fraaie jubileumwimpel aan bood. De sportstichting werd vertegenwoor digd door mevrouw C. P. van Asselit- de Vries, die Tempo de gemeentevlag aanbood. In haar korte toespraak merkte zij op dat die vlag normaal wordt uitgereikt bij het behalen van een kampioenschap. Tempo als ver eniging zou daar waarschijnlijk dan nooit voor in aanmerking komen, om dat wielrennen nu eenmaal een sterk individuele sport is. De successen in binnen- en buitenland van o.a. Jaap van den Broek en Jos Schipper, wa ren voor de Sportstichting voldoende reden om de vlag nu bij het zilveren jubileum uit te reiken. Mevrouw van Asselt excuseerde wethouder Plomp en de directeur van de Sportstichting, de heer Th. Peet, die door werkzaam heden c.q. ziekte, verhinderd waren te komen. De Baarnse politie en de Baarnse Sportstichting zenden een deputatie en de afdeling Soest van de EHBO liet zich vertegenwoordigen door de dames Van Herwaarden en Wiemans Peters-baan door de heren Kok en Mohrman. Prominente Tempo-leden feliciteren het bestuur. Foto Herman van Dam Ook veel leden en oud-leden kwamen hun gelukwensen aanbieden en er werden vele herinneringen opgehaald. Het voltallige bestuur, bestaande uit voorzitter A. Semper, secretaris C. Hardeman, penningmeester R. de Haas, mevrouw Hop en de heren C. van Rees, J. Broere, H. v. d. Broek sr. en H. v. d. Broek jr.f J. Schaafsma, J. Gaasenbezk en J. Coerman, kreeg naast de felicitaties veel geschenken in de vorm van bloemstukken, be kers en andere cadeaus in ontvangst te nemen. Jammer genoeg ontbraken op dit zil veren jubileum andere vertegenwoor digers van de vele sportverenigingen die Soest rijk is, ^♦tafels *TV-kasten -"♦slaapkamer *bankstellen ♦wandkasten *dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag Nieuwegein E36), tel.030-883762. Mat/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel.020-233917.Ma t/m za9-18 uur.fl Donderdag tot 21.30 uur. Vanavond, donderdag 6 februari, aan vang 19.30 uur, wordt in het gebouw Rhijnouwen achter het ziekenhuis Zonnegloren, een voorlichtingsavond gehouden over de gezondheidszorg voor buitenlandse werknemers. De avond is georganiseerd door de sub groep „ziekenzorg" van de werkgroep Buitenlandse werknemers Soest. Mevrouw Alma, verbonden aan de Stichting Buitenlandse Werknemers te Utrecht zal het onderwerp inleiden; de organisatoren hopen op een leven dige discussie, daarna. Min of meer wordt gerekend op de komst van artsen, tandartsen en wijk- verpleesgiters. Hun ervaring met deze buitenlanders is van belang, De Soest er kunstenares en docente bij Artishock, Dieneke Smink, exposeert op het moment in de Minikorf aan de Laanstraat te Baarn. Tentoongesteld zijn, als dat zo gezegd mag worden, de visueel direct begrijpbare werk stukken; prachtig van kleur en daar om de moeite waard eens te gaan be kijken. Twee vierkante, roodgeschilderde, ba kenlampen van de PTT werden weg gehaald van een werk aan de Ko ningsweg. De lampen hebben een waarde van 45 gulden per stuk. Na de kantine van WZ kreeg nu toch ook de kantine van de voetbal vereniging Soest een ongewenst be zoek te verwerken. Toegang tot het gebouw werd verschaft via een licht koepel, waardoor men in de keuken terecht kwam. Daar werd een doos met gevulde koeken weggenomen en enkele pakjes kauwgum. Uit de volière van de heer J. van der P te SoesteTberg werden twee kostba re parkieten gestolen, waarvan de ge zamenlijke waarde op 850 gulden ge schat wordt. De onbekende dader trok het gaas van de kooi los om zijn prooi te vangen, ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, B.laupunkt, Philips, Nordmende. Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a .Telefoon 17253 .Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 13367-18978 Voor de tweede maal organiseert Youith for Christ Baarn een koffiebar. Dit keer in 't Brandpunt (Oude Utrechtse weg 4a). Y.F.C. is een organisatie van jongeren van 15 t.m. 25 jaar, die het Evangelie aan hun leeftijdgenoten willen door géven. Deze avond vindt plaats op 7 februari a.s., om 8 uur. Zondag 9 februari a.s. is er weer een jeugddienst. Voorganger zal zijn H. van Ewijk uit Amersfoort. Deze zal een inleidend woord spreken over het thema: „Kan een kerk een politiek standpunt innemen?" Daarna zal onder het genot van een kopje koffie over dit thema gepraat worden. De liederen zullen door een Combo worden begeleid Iedereen is van harte welkom. De afdeling Soest-Zuid van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond houdt woensdagavond 12 februari a.s. jaarvergadering in het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. De avond wordt mede verzorgd door de Neveda wolfabriekken uit Leiden. Be langstellenden voor deze modeshow zijn hartelijk welkom. Aanvang half acht. Op de Amersfoortsastraat te Soester berg werd aangehouden de autobe stuurder G. van D. uit Rotterdam. Hij viel op door zijn wijze van rijden. Van D. had teveel gedronken. Hetzelfde overkwam de 33-jarig B. M. uit Woudenberg. Hij werd op de Kampweg aangehouden. Beide be stuurders legden de blaasproef af en gezien de resultaten daarvan werd ook een bloedproef genomen. De af rekening komt later. GEBOREN: Barbara, dochter van F. Rigon en H. J. Schneider. Arthur Hendrik Wil lem Ohristiaan, zoonvan J. H. Voor huis en E. M. Pouw. Pascal, zoon van W. Remer en T. J. Meijnhdrdit. Martijn, zoon van C. van Zubptbeh' ■'•en A. Rietkerk. Miranda Josephina Maria, dochter van O. P. M. *t Lam en M. J. M. van Schalkwijk. Boris, zoon van G. Preissl en L. P. M. Ha- gemam. Mare, zoon van J. J. Merts en W. Kroezen. Maria, dochter van H. Beeftimk en G. G. PolhoucL Roan Ohristiaan, zoon van L. van der Zanden en B. de Jonge. Maxim Boudewijn, zoon van F. J. Leloux en C. Hoekstra. Robertus Antonius en Adrianus Johannes, zoons van A. H. Kuijer en A. J. M. Westerveld. Ma- riska, dochter van W. Reijerse en M. P. E. Snijder. Ruben Peter, zoon van P. J. M. Smeets en J. E. T. Snij- GEHUWD: Gijsbertus Cornelis van den Brink en Anna Maria Theodora Higler. Jo hannes Stepanus Maria Fremeijer en Alijda Hendrika Johanna Pronk. Anithonius Wilhelmus Joseph Clemens van de Grift en Gerardina van der Post. Leomardus van der Lee en Janine Huibertine Korte. Klaas Jo hannes Dekker en Harmtien Klazina Weivering. Rudolf Hendrik Pieter Jansan en Hendrika Maria Cornelia van den Berg. Hendrikus Cornelis Johannes Schriekenibeng en Maria Adriana Biemans. ONDERTROUWD: Rudolf Johannes Wijn en Stella Rosa- linde Middelhoven. Gerardus Adri anus Schmidt en Marianne Meijer. Taede de Boer en Vera Marjcüjn Strumipel. Marfcinus Hyacinthus Boks en Marie van den Berg. An tonius Franciscus Gradus Theodorus Kolbrink en Renskje Geertje Wasse naar. OVERLEDEN: IJbeltje Anna Bakkers. Arie de Graaff, echtgenoot van M. P. van Os. Johan Koudijs, echtgenoot van M. Treels. Frdans Vreede, echtgenoot van S. C. L. de Stuers. Grietje van Breukelen, weduwe van W. Wa- kelkamp. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e d. via de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 13367-18978 De S oester schaatscrack. Peter van der Kant, heeft een plaats in de ploeg voor de wereldkampioenschappen niet gehaald. In de driekamp met Vriend en Derksen werd hij teruggewezen. Vooral op de 5000 meter was zijn achterstand beduidend; liefst twaalf seconden achter Derksen. Voor de technische commissie van de KNSB zijn er nu wat dat betreft geen problemen meer. De wk-ploeg zal be staan uit Kuipers, Kleine, Vriend en Derksen. dan bliaklaan 35 aoaat tal. 13901 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUBNAÏUUB In de week van 10 tot en met 15 februari wordt de jaarlijkse collecte voor de Groesbeekse tehuizen gehou den. In deze acht tehuizen wonen 254 jongeren en volwassen geestelijk ge handicapten. Stichtingskosten voor nieuwbouw, vakanties, weekends en ontspanningsmogelijkheden worden niet voldoende door subsidies gedekt, vandaar deze nationale collecte. Gire ren is mogelijk op giro 88 27 88 t.n.v. Groesbeekse Tehuizen te Groesbeek. Voor de algemene bejaardensocië teit komt mej. J. Koppert vertellen over haar reizen naar Afrika aan de hand van dia's waarbij vooral de prachtige natuur in flora en fauna getoond wordt. De bijeenkomst waar bij alle bejaarden hartelijk welkom zijn is op donderdag 13 februari in de Hoelcsteen. Aanvang 14 uur. Aan de lijst van actieve Soester- bergse verenigingen dient nog toege voegd te worden de Bridgeclub ,,Soesterberg", die elke dinsdagavond in café-restaurant 't Centrum een bridge-avond heeft. Contactpersonen zijn: T. de Bruin, Dorpsplein 76; tel. 1355, de heer Berkhof, Gen Spoor straat en de heer E. A. Bloem, Ples- manstraat 130, tel. 2216. Ook de Filatelistenvereniging „De Uiver" verdient een plaats in de rij van vervigingen. Er zijn maandelijkse bijeenkomsten in het Dorpshuis, zoals op woensdag 12 februari om 20 uur. Contactpersonen: voorzitter A. v. Put ten, Simon Stevinlaan 56 (tel. 2668); secretaris E. A. Nelissen, Chr. Huy- genslaan 15 (tel. 1620); penningmees ter G. M. Hoogstraaten, Van Maaren- plein 22 (tel. 2617). De ontspanningsvereniging Vios heeft op vrijdag 7 februari een bingo avond voor de leden in het Dorps huis. Aanvang 20 uur. In de districtscompetitie biljarten heeft B.V.S. 1 met 2-7 gewonnen van BW 3; het tweede team won met 4-5 van Buitenluist 3; het derde team staat na de 4-5 overwinning op Prin- cesse 5 alleen aan de leiding (62-37); met telkens één punt achterstand vol gen Leusderfcwartier 4, De Linde boom 4 en KOT 2 als naaste rivalen. Lijstaanvoerder Soest er berg ver speelde in de laatste fase tegen Bus- 9um bijna de overwinning, na een 3-0 voorsprong genomen te hebben, dank zij treffers van Vivié-Jaarsma, Van Gorkum en Jaarsma. De schade bleef nog net beperkt tot 3-2. Op initiatief van de heren B. v. d. Molen, Nico Eken en D, Janssen is in Soesterberg de carnavalsvereniging „De Scorpioenen" opgericht. Wie een avondje carnaval nu eens dicht bij huis wil meemaken en vindt dat een 'chmavalsveréniging onmisbaar is voor Soesterberg kan zich als lid laten in schrijven bij de volgende adresisen: De Scorpdóbar, Rademakerstraat 34; D. Janssen, Van Maarenplein 21. Het inschrijfgeld bedraagt 5,— en de leeftijd voor het lidmaatschap is gesteld boven de 16 jaar. De Carnavalsavond wordt gehouden op zaterdag 8 februari en zal een be sloten avond zijn voor de leden van „De Scorpioenen" in de Scorpiobar. Het spreekt vanzelf dat kostumering verplicht is. Evenals vorig jaar zal ook nu weer een carnavalsoptocht georganiseerd worden voor peuters, kleuters en la gere schooljeugd. Op vrijdagmiddag 7 februari vertrekt vanaf het Dorps plein een stoet van wel vierhonderd kinderen, van de Peuterspeelzaal, Openbare kleuterschool Kleuterwereld St. GabriëlkleuterschoolTitus Brasnd- smaschool en St. Oarolusschool. Prins Carnaval uit Soest zal dit jaar niet van de partij kunnen zijn, gezien de vele verplichtingen in Soest zelf. Na de optocht gaan de kinderen naar de eigen scholen voor een feestelijke middag. Gemma Tolboom werd jl. zondag in sporthal Beukendal gehuldigd als het 200e lid van de handbalvereniging BDC. De tienjarige Gemma kreeg uit handen van voorzitter E. Hilhorst een trainingspak kado en tevens het em bleem van de vereniging. Bij wijze van uitzondering werd zondag ook het 201e lid gehuldigd omdat het hier het 11-jarige zusje van Gemma Tolboom betrof. Het feit dat de handbalvereniging de laatste maanden enorm gegroeid is, is een bewijs voor de enorme populairi- teit doe zij in Soest geniet. Gezien de goede toekomstplannen zal BDC ook in de toekomst kunnen bflijven groeien, waardoor het zich niet alleen BDC-voorzitter E. Hilhorst overhan dig. bygestaan door secretaris J, Steenbakker een trainingspak Foto Herman van Dan» qua prestatie maar ook qua gnoott» kan meten met de andere vererugin-» gen in de omgeving. Inbrekers hebben grote vernielingen aangericht in de kantine van de voet balvereniging WZ aan de Eemweg. Enkele deuren werden op ruwe wijze opengebroken en binnen werd een fles wijn over het meubilair leeggego ten. Planten werden uit de bakken gehaald en door de zaal gestrooid en hetzelfde gebeurde met bierworstjes. Er werd een kast opengebroken en daaruit werden vier pakjes sigaretten, vijf flessen wijn en een Mik bier* worstjes meegenomen. Vermoedelijk kon een ongewenst be zoek aan de kantine van de S.O. Soest aan de Bosstraat worden voorkomen. Daar zag de bemanning van een sur veillance-auto drie rijwielen staan. Toen zij de kantine naderden sloegen drie figuren op de vlucht. Zij konden niet worden achterhaald. De fietsen staan aan het politiebureau Door een oplettende burger telefo nisch gewaarschuwd slaagde de poli tie erin twee mannen aan te houden, die voornemens waren in te breken in het station Soest-Zuid. Een van hen was een oude bekende van de politie, de 22-jarige A. K; de ander zijn vriend, de 18-jarige W. B. M. B., beiden uit Soest. Een bovenlicht van het stationsgebouw hadden zij reeds vernield. Er was een korte spurt no dig om hen te pakken, want zij kozen het hazepad bij de komst van da agenten. A.S. zondag, 9 februari zal Thoraldo weer een kindervoorstelling geven in het Artishockgebouw aan de Steen hof fst raat. Het belooft een leuke mid dag te worden en de kinderen die in november Thoraldo al bij Artishock gezien hebben, weten vast nog wel hoe fijn het poppenspel toen was. Deze keer echter geen poppenspel, maar goochelen en de kinderen mo gen hierbij heipen. Thoraldo heeft al meerdere prijzen gewonnen, o.a. de Zilveren Beker op het Nationaal Goo- chelcongres. Hij heeft ook meegewerkt aan het pas verschenen boek „Tim Salabim's wonderbaarlijke reis met het goochelschip de Uandoera", waar in 50 goocheltrucs van hem staan. Voordat hij met goochelen begint krij gen we eerst nog een buikspreekpop- je. Het programma is voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. De voor stelling begint om drie uur en duurt anderhalf uur. Pieter van H. deed bij de politie aan gifte van diefstal van zijn portemon- naie met 350 gulden uit de kleedka mer van een sportvereniging aan de Bosstraat. De portemonnaie zat in zijn colbert, die hij tijdens de training in de niet afgesloten kleedkamer had op gehangen. Mevrouw A. H.-v. d. B. te Huizen deed aangifte van diefstal van haar tas met rijbewijs, kentekenbewijs e.d. uit haar auto, die zij parkeerde op de picknickplaats aan de Foekenlaan. Zij liet de tas op de bodem van de goed afgesloten auto achter, toen zij ging wandelen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 11