J 3 Soester makelaars introducerenfoto-informatie' Oók Baarn heeft een bistro Q Bewoners „Ons Belang" weten officieel niet waar zij aan toe zijn rfriilyiii eilifei SCHIPPER feo"X0^v«ic, 3esl' IS5*°°°,- Ton lonken maaswinkel Formele opstelling van G.S. verhindert woningbouw Wachten op wijziging bestemmingsplan e! de tl ;si-« 5Tor^o^ ,y>^ a» - «aï. «rf». ^ZfVa^. 3 feo^ %ie - Drie gewonden bij frontale autobotsing 35.000 gulden voor kunstwerk op Jhet Nassauplantsoen DOE HET ZELF CENTRUM BAKKER EIKEN PARKET vanaf ƒ21,50 m2 CHIP.PLAAT VLOERTEGELS PARANA-PINE wandschroten f 19,55 m2 Bijzondere serie postzegels herdenkt hoogtepunten uit geschiedenis fiSploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Rechtsgeding om schade betaald te krijgen Geen voorrang op voorrangskruising BERKHOF _JIL_ (Tandi-hartog Dronken man breekt arm Nog vóór de zomer een vreemde taal spreken. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Specificatie „kretologie" genoemd I d*n I Bloemboeketjes van de week V.V.V.-NIEUWS Huizen goed bewoonbaar na inhaling achterstallig onderhoud BRUIDSREPORTA0E FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Turk aangehouden Hond bijt jongetje Vrachtwagen in brand ■■HM Soesfer Courant van donderdag 6 februari 1975 '0- 'P- n So, 9°ed«Ten e** ïaf'rf0Bs/eg »n AmAQf Vi 1 i Ao KMAliilrlrinrr haaff T)niA«ln1rA Ir De makelaar kan uw woonwensen vervullen omdat hU de beschikking heeft of verwacht te kragen van een passend aanbod by een vraag of omgekeerd. HU kan de aandacht van potentiële kopers trekken door het plaatsen van tuinborden, raambiljetten, advertenties en dergelijke of door het uitgeven van schriftelijke informatie. Soms hoeft dat niet eens, omdat hij al een aan vraag in portefeuille heeft. Ook wisselt hij zijn gegevens uit met die van collega's. Om die uitwisseling gemakkelijker te maken hebben de plaatselijke make laars een foto-informatie-systeem op gericht. Wanneer nu een makelaar een opdracht tot verkoopbemiddeling ontvang, geeft hij nog dezelfde dag alle gegevens door aan zijn collega's. Ongeveer twee dagen later beschik ken alle collega's over een aantal brochures met foto en omschrijving van het object. Deze brochures wor den op verzoek van gegadigden gra tis toegestuurd. Op de kantoren van de aangesloten makelaars liggen deze brochures voor serieuze gegadigden klaar op overzichtelijke wijze. Mo menteel zijn bij de plaatselijke kan toren een groot aantal objecten te koop. Duidelijke Informatie door middel van foto's van de Soester Makelaars in onroerende goederen. Door één makelaar iln te schakelen voor uw verkoopopdracht wordt uw aanbieding verspreid onder 7 plaatse lijke makelaars. U kunt dus volstaan één makelaar in te schakelen uw wensen omtrent een nieuwe woning mee te delen, hij krijgt van zelf alle aanbiedingen' onder ogen. Uitsluitend onderstaande kantoren zijn bij dit unieke informatiesysteem aangesloten: Makelaarskantoor But- zelaar, YV. YV. Deelen B.V., makelaars kantoor J. Post, makelaarskantoor Rasch, Umaco-Soest B.V., Lenssen en de YVolff, Van Wijk B.V. Beide ambulance-auto's werden inge zet om gewonden af te voeren naar aanleiding van een frontale autobot sing op de Birkstraat. De slachtoffers waren aillen uit Amersfoort afkomstig en zij werden naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Vandaar kon den zij later, na behandeling, naar hun woningen terugkeren. Het ongeluk gebeurde vrijdagmiddag, toen de 70-jarige M. M. uit Amers foort, te laat opmerkte dat een voor hem rijdende file afremde. Hij moest daardoor krachtig remmen, slipte en gleed naar de linkerrijbaan. Daar na derde L. J. van L. (32), bedrijfsleider, eveneens uit Amersfoort. De beide personenwagens botsten frontaal. De twee bestuurders alsmede de echtge note van M. liepen verwondingen op, die echter mee bleken te vallen. In verband met de aanrijding werd gehoord de 44-jarige H. B. uit Soest, die even te voren op de rijbaan plas tic golfplaten van zijn aanhangwagen verloren had. Vermoedelijk is een stuk van zo'n golfplaats onder het voorwiel van de auto van M. terecht gekomen, waardoor deze slipte. De twee voertuigen werden zwaar be schadigd en zijn naar het politiebu reau gesleept. De financiële commissie, waarin de heren P. Storimans (CDA) en K. de Wilde (PvdA) ontbraken, is accoord gegaan met het concept-voorstel om een bedrag van 35.000 gulden uit het fonds aankoop kunstwerken ter be schikking te stellen ten behoeve van een kunstwerk dat op het Nassau plantsoen geplaatst gaat worden. Het fonds heeft een saldo van 74.280 gul den. De commissie culturele zaken had burgemeester en wethouders geadvi seerd een bronsplastiek van enige omvang aan te schaffen ter verfraai ing van het plantsoen en de suggestie gedaan de Soester beeldhouwer Ed- ward Zeegers in aanmerking te laten komen voor de vervaardiging van het kunstwerk. De totale kosten, Inclusief het maken van een ontwerp en het plaatsen, worden geraamd op 35.000 gulden. Hoek MOLENSTRAAT-STEENHOFFSTRAAT - SOEST TELEFOON 17875 30x30 cm, gemaakt van hardhout 7,70 m2 Dit is slechts 1,15 per strekkende meter. VERF Merk VALSPAR van SIKKENS. Kompleet as- w sortiment. PEHALIN BEITS - IQ BEITS van Ceta Bever Met de uitgifte van een „historische serie" van drie zegels op 26 februari a.s. vestigt de PTT de aandacht op drie gebeurtenissen van internationale betekenis; namelijk het 700-jarig be staan van de stad Amsterdam, het 300-jarig bestaan van de Portugees- Israëlitische Synagoge van Amster dam en het 400-jarig bestaan van de Rijksuniversiteit te Leiden. De derde zegel herdenkt tevens 400 jaar univer sitair onderwi.js in Nederland. Bovendien is deze emissie een novum in de Nederlandse postzegelgeschiede nis, omdat de Amsterdamzegel ook zal worden aangemaakt op postzegelrollen welke tweezijdig getand zijn. De zegels zullen verkrijgbaar zijn aan de loketten van de postkantoren zo lang de voorraad strekt. De geldig- reidstermijn voor de frankering is on bepaald. De Amsterdamzegel en de Synagogezegel werden beide door de Amsterdamse kunstenaars Jan van Toorn en Paul Mijksenaar gereali seerd; de Haagse kunstenaars Sjoerd de Vries en Ab Gratama verzorgden samen de herdenkingszegel van de Leidse universiteit. De waarde van de Amsterdamzgel is 30 cent, de kleuren steenrood, grijs, geel, geelgroen, paars rood en blauw; de waarde van de Synagogezegel is eveneens 30 cent, de kleuren blauwgrijs, bruin, geel, zacht- rood, donkergrijs en zwart; de waar de van de UniversLteitszegel is 45 cent en de kleuren zijn licht- tot donker blauw, grijs, rosé en zwart. Het pa pier is zonder watermerk, gosforesce- rend. De prijs per serie bedraag 1,05, INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation - Telefoon 02155-12180 Het aannemersbedrijf J, van Andel b.v. in Sleeuwijk heeft de woning bouw aan de Albert Hahrtweg schade toegebracht aan het trottoir. Het be drijf weigert de kosten daarvan 1008,27 te betalen. De heer J. A. Vissenga weigert een bedrag van 280,20 te betalen dat de gemeente van hem wil hebben wegens dloor hem tijdens een aanrijding op de Soesterbergsestraat toegebrachte scha de aan een sohrikhek. De financiële commissie ging accoord met het voorstel tegen beide partijen een rechtsgeding te voeren. De heer W. Blaauw (VVD) had nog geïnfor meerd of de kosten van invordering niet hoger waren dan de bedragen waar het om ging, maar wethouder De Haan zei dat dat niet het geval was. „We schieten echt niet met een kanon op een muis", stelde hij. Drie inzittenden van twee personen auto's liepen lichte verwondingen op bij een aanrijding op de kruizing Soesterbergsestraat-Vondellaan. Na in het ziekenhuis Zonnegloren behandeld te zijn, konden zij alle drie weer naar hun woning terugkeren. De aanrijding ontstond toen J. M. B. (26) komend uit de richting Soester- berg op de kruising geen voorrang kreeg van de Haagse arts H. L. G. (34) die het kruispunt naderde vanaf de Vondellaan. De auto van G. sloeg over de kop en kwam op zijn kant te gen een lichtmast tot staan. B. met zijn passagier werden per ambulance auto naar Zonnegloren gebracht; de arts uit Den Haag ging op eigen ge legenheid. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 /OFFICIAL DEALEB\_ ^GASAPPARATUURy Op de Vrijheidsweg kwam de 69-ja- rige H. van de B. ten val. Hij brak daarbij zijn linker arm. Met de am bulance-auto werd hij naar Zonneglo ren gebracht. Van de B. had te veel aan Bachhuh geofferd. Een onbekend gebleven omstander dekte de man toe met een bruine cape. Die cape kan bij het politiebureau teruggehaald wor den. Telefoon 033- 2 90 97 Intensieve kursus: 20 weken. Waar de raad doorgaans opmerkingen maakt op het feit, dat hij bepaalde krediet-aanvragen geen specificatie is bijgevoegd, doet het vreemd aan, dat de WD-er ir. M. A. van Ee, lid van de financiële commissie, de in het concept-voorstel genoemde bedragen voor het treffen van verbeteringen en voorzieningen aan de hal van dè openbare lagere school in Soesterberg „kretologie" vindt. Daarentegen maakt hij bij voorstel tot beschikbaarstelling van een be drag van. 25.000 gulden voor de aan leg van centrale verwarmingsinstalla ties in woningwetwoningen de opmer king, dat men aan dat bedrag niet kon zien hoeveel de aanleg van één c.v. kostte, omdat in het voorstel werd gesproken over een „aantal" in- Hij had evenals de andere commissie leden tegen beide voorstellen geen be denkingen. blicklaan 35 aoast tal. 13901 of 14550 IMCKIIO E1KEII VUUBIUXUUR Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgjd bij de familie J. de Bruin, Haverweerd 24; de familie J. P. Tempelaar, Ha- verweerd 125; de familie S. v. Kooy, Eigendomweg 34; de familie C. Gons, Eigendomsweg 86 en de familie F. G. Sanders, Laanstraat 61. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedéstraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Ho mee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Nog maar een dag of tien en het eer ste bollehflestijn gaat van start. U weet het al, dat de lente altijd in Bovenkarspel begint. Van 17 tot en met 23 februari zal de Westfriese Flora U kleur, fleur en geur brengen in de grote expositie-ruimte van het veilinggebouw, waarbij ook Mode shows, een Fkxrabeurs en in de vee stal het stamboekvee vallen te be wonderen. Met de NS erheen reizen betekent profiteren van trein/toegangsbiljetten, die aan de meeste stations verkrijg baar zijn. „1975 op Wielen" is een folder waarin het om de fiets gaat. Fietstochten en fietsvierdaagsen wor den sinds enkele jaren overal in ons land georganiseerd, natuurlijk juist in doe streken, waar het landschap zich er goed voor leent. De folder, waar het nu omgaat, ver telt U over de mogelijkheden rond de Zuidwest-Veluwe en de Gelderse Val led. Vanaf 8 mei tot en met 3 septem ber kan de enthousiaste fietser een keuze maken uit diverse tochten, wildtochten, bloesemtochten, zwerf tochten enz. Het foldertje geeft U alle informatie en is tevens voorzien van een inschrijfformulier om Uw deel name te bevestigen. De stichting Amateurfotografie heeft in samenwerking met de streek VW Overijsselse Heuvelrug en Salland een Boerderijen-fotoroute door Salland sa mengesteld, waarover een zesdelig vouwblad, voorzien van een route beschrijving en mooie foto's, is ver schenen. Ook een kaartje met de rou te als geheel helpt U bij het volgen van de aangegeven weg. De folder vermeldt bovendien tal van wetens waardigheden waarmee U zeker ge diend zult zijn. Het Slot van Zeist is voor velen, die het bordes nog nooit betreden hadd< een grote verrassing. Wij maken U daarom nog eens attent op de rond leidingen, die U op zaterdag en zon dag wekelijks kunt meemaken, 14.30 uur en 16.00 uur. Veel kastelen kan men in de winter niet bezoeken, het Muiderslot behoort evenes tot de monumenten, die letter lijk de poort geopend houden. U bent zelfs niet alleen op het weekend aan gewezen, maar ook door de gehele week bestaat de mogelijkheid aan de rondleidingen deel te nemen. Een fol der met de gegevens is bij ons ver krijgbaar, De 46 bewoners die in het Dorpshuis te Soesterberg aanwezig waren op de vergadering van de bewonerscommissie Ons Belang hebben besloten een tele gram te sturen aan de voorzitters van de Staten Generaal, de gemeenteraad van Soest en de Woningstichting Ons Belang, eigenaresse van de 78 eenge zinshuizen in de gelijknamige wijk, waarin zij hun ernstige ongerustheid uit spreken over de afbraak van de wijk en vragen om een spoedige opening van zaken. Alle 46 bewoners (van de 78) die aanwezig waren, spraken zich bo vendien uit vóór het blijven wonen in de huizen als alleen maar het achter stallig onderhoud zou worden uitgevoerd; 44 wilden ook blijven wonen bij realisering van het destijds opgestelde, maar nog nooit openbaar gemaakte renovatieplan (met ais gevolg een huurverhoging), terwijl slechts 11 be woners voelden voor verhuizing naar een nieuwbouwwoning. Deze vragen zullen nogmaals worden gesteld in een schriftelijke enquête, die de bewonerscommissie in de komen de weken zal houden onder alle be woners. De resultaten ervan zullen in handen van de wijkraad worden ge steld en besproken worden in de openbare vergadering op 13 februari in het Dorpshuis. Nog steeds hebben de bewoners -geen officieel bericht -gehad van de beslis sing van staatssecretaris Schaefer dat de huizen niet voor renovatie (subsi die) in aanmerking komen. Er was dan ook ernstige kritiek op de rege ring, die de mond vol heeft van in spraak, maar in dit geval bewoners dwingt om te verhuizen zonder enig contact. Kritiek was er ook op de gemeente, omdat die zich weinig aan de buurt gelegen zou laten liggen. Geen goed woord had men voor de burgemees ter die zich op het standpunt stelt dat het uitsluitend een kwestie is tussen verhuurders en huurders. Wijkraadsvoorzitter Pieren, met de meeste wijkraadsleden als toehoorder bij de vergadering aanwezig, herin nerde aan de destijds gehouden en quête onder de bewoners. Van de 78 lieten er 40 weten geen en 10 weinig last te hébben van vliegtuiglawaai; 66 vonden dat de huizen niet moesten worden afgebroken, slechts twee von den van wel. Wijkdaadslid mej. H. Lensink voelde twijfel en droefheid over wat de be woners boven het hoofd hangt. Zij herinnerde aan een bijna gelijksoortig geval bij de Sint-Joseph woningen in Soesterberg. Steeds werd men met een kluitje het riet in gestuurd, maar achteraf had men geen spijt gehad, overstag gegaan te zijn. De heer Pieren wees tenslotte nog op 'n uitspraak van staatssecretaris Schae fer, dat goedkope huize gehand haafd moesten blijven. De huizen kon den daarom best blijven staan zonder renovatie, maar met uitvoering van het achterstallig onderhoud. Overigens was hij het niet eens met de kritiek op de gemeente, die wel geld wilde beschikbaar stellen, maar daarbij af hankelijk was van goedkeuring door gedeputeerde staten. Zoals alle zich respecterende plaatsen in de omgeving, heeft ook Bbarn sinds enkele weken een bistro. H(j is geves tigd aan de Nieuw Baarnstraat 18 en draagt de min of meer toepasselijke naam ,,'t Wijnvat". Met veel fantasie werd een voorma lige winkel omgetoverd in een uniek en uiterst sfeervol restaurantje. Liefst 50 zitplaatsen zijn er ondergebracht; inclusief de gezellige hoekjes, die ka rakteristiek zijn voor een bistro. Ta fels, stoelen, verlichting; alles afge stemd op de sfeer, die men in zo'n eethuisje mag verwachten. Een bar,- waaraan een gezellig aperitiefje kan gedronken worden, vervolmaakte dit In de keuken zwaait de chef-kok W. Bringaard, dde zijn sporen in diverse restaurants reeds verdiend heeft, de scepter. De menu-kaart bevat alle ge rechten, die zo kenmerkend zijn voor een bistro. En mocht u daar moeilijk heden mee hebben dan staat men u terzijde met een advies. Attrac- Het interieur van bistro „'t Wynvaf' te Baarn. Foto Herman van Dam tief zijn de prijzen, die uiiterst betaal* baar zijn. Zeer geschikt is 't Wijnvat ook voor lunches tijdens het middaguur Het is een aantrekkelijk gastromisch centrum geworden en de moeite waard ook eens te bezoeken. U kCini tevèns kijken naar: Wand-en vloertegels Plavuizen Houten wanden en plafondschroten Kuck wanden Parketvloertn Vouwdeuren -Getyonleen - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155 -10304 Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur De commissie voor de beroepschriften zal er by de gemeenteraad met de meeste klem op aandringen, zo snel mogelijk een vorm te vinden om te be spoedigen dat de concept-wijziging van het bestemmingsplan Soesterberg-Kom by de planologische dienst van de provincie komt. Zodra gedeputeerde staten met het concept accoord gaan kunnen zy een verklaring van geen bezwaar afgeven voor het door burgemeester en wethouders verlenen van een ver gunning aan de heren J. en M. Adema voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Generaal Spoorstraat te Soesterberg. Commissie-voorzitter Festen en de le den mevrouw P. Oranje-Bntink en de heer D. Hoekstra haden liever een „postzegelplannetje" gezien voor het gedeelte waar de heren Adema willen bouwen, maar de vertegenwoordiger van de gemeente, de heer J. Peters, merkte op daar weinig heil in te zien: „Geeputeerde Staten zijn daar niet voor. De circulaires hierover zijn niet op de vingers van twee handen te tellen". De heren Adema waren tegen de wei gering door b, en w. van een gevraag de bouwvergunning in beroep gegaan. Dit werd door de beroepschritencom- missie behandeld. Zij wezen erop al in 1972 om een bouwvergunning te hebben gevraagd en voelde zich na al die jaren door de gemeente op sleeptouw gehouden. De gemeente had echter geprobeerd toestemming van G.S. te verkrijgen buiten het nieuwe ccncept-plan om, maar dat was mislukt. „Een verwijt", meende de heer Peter, „was niet op zijn jjiaats". De heer Festen stelde eveneens dat b. en w. van goede wil waren geweest (zij hadden de vergunning best willen geven) en dat was ook de commissie en waarschijnlijk óók de raad. G.S. eisten echter eerst een papierenplan wat men voornemens was te wijzigen. De grond waarop de heren Adema willen bouwen heeft de bestemming achtererf. Ze is gelegen aan de Gen. Spoorstraat en b. en w, zijn bereid met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150- TEVENS complet*' filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Bij een routine controle op de Mid delwijkstraat werd de Turkse arbei der A. O. (47) aangehouden. De man bleek niet in het bezit van geldige verblijfspapierenen zal t.z.t. worden uitgeleid. Dokter Overbeek moest de wond hechten bij het zevenjarig zoontje van de heer A. dat. werd gebeten door een hond. De hond behoorde toe aan de familie B. van de Veenzoom Op de Koningsweg raakte door slui ting in de bedrading de vrachtwagen van de fa. Yyland in brand. Met twee poederblussers en een straal van de MLD doofde de brandweer de vlam men. Het front van de wagen werd zwaar beschadigd. de bestemming zodanig te wijzigen, dat het dubbele woonhuis gebouwd kan worden. Het wachten is op de concept-wijziging van het bestem mingsplan De voorbereiding vergt veel tijd. Geprobeerd aal worden het vóór medio 1976 klaar te krijgen. Duidelijk werd wel dat de heren Adema de dupe zijn gewoirWn van da formele opstelling van G.S.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3