Sportnieuws 1001 f 2676.- Rijksgenoten uit de West fi delta keukencentrum soest SMIT B.V. Vervolg Sport „Krokus"tijden in instructiebad „De Turf' Soester politie verliest de bekerwedstrijd V.V.Z. gaat voor de zesde maal klaverjassen SPORTPROGRAMMA Zaterdag 8 februari Zondag 9 februari Opstellingen SEC-elftallen V.V.Z.-elftalleti Promoveert Badso 1 Vleesverkoop Bejaarde wielrijder zwaar gewond bij verkeers ongeval Zaterdag film in de Molensoos Bromfiets in beslag genomen Autospatbord gedemon teerd Bromfietster botst tegen pony Schaftwagen uitgebrand Militaire kleding gestolen Vermiste en gevonden huisdieren Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Brandweer Tel. 13333 Geldleningen OM U EEN IDEE TE GEVEN... En van de speciale aanbiedingen nog enkele afgeprijsde stoelen, kasten en lampen. VAN DE MOGELIJKHEDEN Voor geboorte- kaarten, verlovings kaarten, huwelijks- kaarten, dank- kaarten, visitekaarten. naar Tel. 14152 Belangrijke winst voor Red Stars heren Shot I herstelt zich aarzelend Soester Courant van donderdag 0 februari 1975 In de laatste jaren wordt Nederland gekonfronteerd met een ware immigran te nst room uit de West. Talloze rijksgenoten uit de Antillen en vooral Suri name beproeven hun geluk in ons land. Een deel van hen is in het Neder landse arbeidsproces opgenomen en funktioneert daar naar behoren. Anderzijds is het aantal werkzoekenden onder deze immigranten erg groot en is een aanzienlijk deel van hen vaste klant van één. van de Nederlandse werkloosheidswetten (W.W. en W.W.V.) of van de Algemen Bijstandswet. Dat heeft weer tot gevolg dat in Nederland toenemend verzet rijst tegen deze grootscheepse Immigratie van rijksgenoten. Vaak durft men echter geen uiting te geven aan zijn onbehagen, omdat men bang is te worden aangezien voor iemand, die bevolkingsgroepen van een ander ras diskrimineert. Een artrikel in het maandblad „Sociaal Bestek" maakt in elk geval duidelijk dat allerlei verhalen over werkloosheid onder rijksgenoten uit de West niet op loze veronderstellingen berusten maar wel degelijk door de feiten worden gestaafd. In verband met de krokusvakantie zal er een afwijikend rooster van ope ningstijden gelden voor recreatief zwemmen in het instructiebad „De Turf' aan de Waldeck Pyrmonitlaan. Maandag 10 februari a.s.: 7.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Het herenteam van The Red Stars heeft zondagavond een thuiswedstrijd gespeeld tegen nr. 4 van de ranglijst, het Schiedamse Juventus. Ook in dit duel voelde het Soester herenteam zich weer niet kansloos.. In de beginfase zag het er niet naar uit dat Red Stars dit duel zo\i gaan winnen. Binnen drie minuten stond het 8-0 voor de Schiedammers, waar na het Soester team overging van een zone-verdediging op een rnan-to-man verdediging. Dit had succes. In de tiende minuut was het nog 10-16, doch aan het einde van de eerste helft hadden de Red Stars heren de ach terstand reeds omgebogen in een 42- 38 voorsprong. In de tweede helft gingen bij beide partijen persoonlijke fouten een rol spelen. Juventus stond er in dit op zicht iets beter voor en profiteerde hiervan uitstekend. Het kwam terug en in de dertiende minuut was de stand gelijk 67-67, doch toen begin gen de Schiedammers de grootste fout door in discussie te gaan met de scheidsrechters, waardoor zij vergaten te spelen, waarvan Red Stars zeer duidelijk profiteerde en binnen korte tijd uitliep tot 75-67, welke voor sprong niet meer uit handen werd ge geven. Ondanks het feit dat de Soes ter heren de laatste twee minuten met vier spelers verder gingen wis ten zij deze voorsprong toch te be houden en uiteindelijk met 80-74 te zegevieren, Dames ondanks goed spel toch op verlies 53-37. De dames gingen naar Almelo, waar zij moesten aantreden tegen het beslist niet eenvoudige Jol- ly Jumpers. De Soester dames, dit Shot 1 kon dit keer weer in zijn sterkste opstelling spelen hoewel K. Wiss nog niet geheel fit was. Desal- niebtermdn wist hij 2 partijen te won nen. G. Leeflang behaalde weer de volle winst terwijl J. Stalenhoef nog één puntje kon toevoegen en de stand op 6-4 bracht. Ook Shot 2 toonde zich van zijn goede zijde en behaalde een knappe 6-4 overwinning op het lastige Buna. W. van Doorn bewees zijn goede vorm met 3 persoonlijke overwinnin gen, gevolgd door 2 zeges van M. Ra demaker. Th. Daselaar heeft zijn vorm echter nog steeds niet te pak ken en kon slechts 1 punt toevoegen. Het 3e team moest aantreden tegen promotiekandidaat Victoria en had nauwelijks verweer tegen hun kwa liteiten: 1-9. De-eer werd gered door H. van Velzen. Shot 4 kop eindelijk eens flink uit halen en deed dat tegen Quack met 9-1. R, de Vos en R. van Sonsbeek waren onverslaanbaar. J. Kok moest een partij uit handen geven. Het 5e team trad aan tegen het al tijd lastige Foxboro 2. De beide par tijen verdeelden de punten ondanks het feit dat mevr. A. v. d. Broecke ongeslagen bleef. P. Lankreyer en F. Eiking konden ieder slechts één partij winnen wat de eindstand 5-5 te zien gaf. Shot 6 moest wederom de punten aan de tegenstander laten. Tegen Hui zen 6 werd met 7-3 verloren. De 3 punten werden alle door J. Hooft be haald. Shot 7 voert nu reeds alleen de ranglijst aan door Sukses 8 met 9-1 opzij te schuiven. L. van Hattem en invaller J. van Londen behaalden de volle winst, terwijl H. Habes 2 pun ten wist te pakken. De enige tijd geleden gehouden wed strijd voor de uitgeloofde beker door de Nederlandse Politie Sportbond, werd door de Soester politie gewon nen, evenals zulks het geval was rriet de voetbalelftal van de Zandvoortse politie. Beide elftallen bonden dinsdagmiddag op het VVZ-terrein de strijd aan voor eventuele voortzetting van de beker wedstrijden. Vanaf het begin was Zandvoort ster ker, maar dat vond zijn oorzaak in het feit, dat Soest drie van zijn beste spelers op de ziekenlijst had staan. Keeper Werkhoven kreeg veel werk te verzetten, maar hij weerde zich dapper en kon zijn doel tot de veer tigste minuut schoon houden. Een Soest-verdediger had in het beruchte gebied een overtreding begaan en dat werd met een penalty gestraft. J. Koper nam een aanloop en de bal verdween in het doel. 0-1. Een paar minuten later, juist voor de rust werd het 0-2 door Gnooters. Na de hervatting kreeg Soest de vrij sterke oostenwind mee en het ging stukken beter. Zandvoort werd in de verdediging gedrongen. Simon Jonge- pier liep een paar maal gevaarlijk door, maar zijn schot ging jammerlijk Dinsdag 11 februari a.s. 7.00 tot 10 uur, 10 tot 11 uur (federatieve raad voor Bejaarden), 11 tot 12 uur, 13 tot 15 uur en van 21 tot 22 uur. Woensdag 12 februari a.s.: 7 tot 12 uur, 14 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur. jaar kampend met zeer veel blessu res, hebben het tegen Jolly Jumpers niet kunnen redden, In een zeer volle Almelose sporthal hebben de Soester dames met 53-37 eervol de zege aan Jumpers moeten laten. Red Stars B-Red Stars C 41-52. Het duel tussen de C-junioren en de B-jongens is, evenals de eerste ont moeting, geëindigd in een overwin ning voor de C-jongens, hoéwei zij dit keer wat meer tegenstand onder vonden, dan in voorgaande wedstrij den. Red Stars a-Ime a 74-30. De a-ad- spiranten jongens hadden weer een ruime overwinning behaald op Irene. De jongens blijven nog steeds kampi- oenskandddaat. Dit belangrijke duel tussen beide teams wordt gespeeld op woensdag 19 maart.- Red Stars Ma-ASV '68 Ma 38-22. Ook de a-meisjes blijven nog steeds in de running om een zeer hoge klas sering. Nu moest ASV uit Viarnen er aan geloven en werd met een 38-22 nederlaag naar huis teruggestuurd. Basketbal komend weekeinde Komend weekeinde wachten ons twee belangrijke wedstrijden. De dames spelen zondagavond om zeven uur in de spelzaal „De fiurot" tegen ASVU uit Amsterdam. De heren gaan zaterdagavond voor de titanenfwedstrijd naar Spakenburg, waar het zal aantreden tegen SVS. Dit duel is de eerste ontmoeting in competitieverband van beide teams. De wedstrijd begint om half acht. In .Beukendal is er komend weekeinde geen basketbal. Bij de jeugd waren de resultaten wis selend. Dat de tegenstanders steeds sterker worden naarmate de teams in hogere klassen spelen blijkt wel uit de resultaten. Deze week wisten slechts 3 teams tot winst te komen. Het le jeugdteam trad aan tegen het sterke UTTC. Iétwat onnodig werd met 6-4 verloren. Deze neder laag is overigens de allereerste van het le jeugdteam sinds de start van de jeugdafdeling pl.m. 1 V« jaar gele den. Dirk Schuiling en René Daselaar kwam ieder 2 keer tot winst. Bert v. Velzen kon echter geen zege behalen. Shot 2 ging teleurstellend ten on der tegen Quiok 2 met 8-2. Bart van Limborgh en Remco Visser kwamen beiden een keer tot winst. Wolter Prins kon het ook nu zijn tegenstan ders niet lastig maken. Het 3e team blijkt ook voor.de nu bereikte klasse nog te sterk te zijn, getuige de 3e royale overwinning in successie: 9-1. Alleen Reindert Mul ders verloor een partij. Hans Verhoeff en Cor Baaijens bleven ongeslagen. Shot 4 moest na een gelijkopgaan- de strijd zijn meerdere erkennen in Quiok: 4-6. Arnold Appélhof wist hierbij 2 partijen op zijn naam te brengen. Shot 5 kwam door een 7-3 zege ook aan de kop van de ranglijst. Jur- gen Tiggeloven en Geert de Bruijn maakten geen fouten en bleven onge slagen. Huib Butzelaar wist één keer tot winst te komen. Ook Shot 6 voert de ranglijst aan. Dit keer werd Quiok 7 met 10-0 ver pletterd. Marcel Vrakking, Albert Pij pers en Ruud Tromp hebben in deze klasse nog nauwelijks tegenstand on dervonden. naast. Na een kwartier had Jongepier meer geluk toen hij met een zuiver gericht hoog schot de bal in het Zand- voort-doel zag verdwijnen. 1-2. Na een half uur weer een prachtig schot van Jongepier en hij bracht de stand op gelijke voet. 2-2. Toen kon er nog van alles gebeuren, maar wat Soest hoopte kwam juist aan de andere kant, waar keeper Werkhoven de bal tweemaal uit zijn doel moest vissen door treffers van Grooters en Tulp. 2-4. De tijd was te kort om nog verande ring in de stand te brengen en zo leed Soest een verdiende nederlaag en was hiermee udtgebekerd. De zesde klaverjasavond van V.V.Z., uit een serie van acht avonden, vindt maandagavond 10 februari a.s. plaats in de kantine aan de Eemweg. De evenementencommissie houdt nog steeds vast aan het oude Amsterdam se spel, maar veel verenigingen pas sen een nieuw systeem toe, nJ. heit verplicht spelen. Voor meer aantrekkelijkheid van het spel is de nieuwe spelwijze aan te bevelen. de aanvang precies 20 uur. VOETBAL S.E.C. Senioren 13.45 uur Altius 6-SEC 13.45 uur Sova 4-SEC 4 13.45 uur SEC 5-Woudenberg 5 Junioren: 15.45 uur KWA A-SEC A 16.15 uur WZ B-SEC B 14.15 uur Hoevelaken B-SEC C V.V.Z. Senioren 14.30 uur WZ-Cobu Boys 15.45 uur Huizen 7-WZ 4 15.45 uur WZ 5-Zuidvogels 6 10.00 uur Altius 9-WZ 6 15.45 uur TOV 6-WZ 7 13.45 uur WZ 8-Chefana 8 Junioren 16.15 uur NCS A-WZ A 16.15 uur WZ B-SEC B HEES Senioren 15.45 uur Hoevelaken-Hees 13.45 uur Woudenberg 4-Hees 3 13.45 uur Hees 4-Umcum 4 15.45 uur Hees 5-SDC 5 15.45 uur Hees 6-CJW 7 Junioren: 14.15 uur Hees A-Hoogll.veen B SOEST Dames 10.30 uur Soest-Hudzen (beker) Junioren 15.45 uur Argon A-Soest A 16.15 uur Achterveld A-Soest B 16.15 uur Soest C-Hoogland B SOESTERBERG Senioren: 15.45 uur VVA-Soesterberg 13.45 uur Em. Boys 2-Soesteiberg 2 VOETBAL S.E.C. 12.00 uur Roda 4-SEC 5 11.30 uur KWA 9-SEC 7 S.O. SOEST 14.30 uur Minerva-Soest 12.00 uur Soest 4-de Kieviten 3 12.00 uur Hbogl.veen 5-Soest 6 12.00 uur Soest 8-Amf. Boys 7 12.00 uur Soest 9-Qulck 11 SOESTERBERG Dames 10.30 uur Soesterberg-RVC (beker) Heren 14.30 uur Bumük-Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2-HVC 2 11.30 uur APWC 3-Soesterberg 3 12.00 uur Soesterberg 6-Quick 10 14.30 uur WZA 6-Soesterberg 7 HOCKEY M.H.C. SOEST Dames 12.30 uur Soest 2-Baarn Heren 12.00 uur Be Fair 7-Soest 3 12.30 uur Soest 4-Schaerweijd)e 8 11.00 uur Schaerweijde 13-Soest 5 Altius 6-SEC 3. G. Groenestein* V. Witte, B. Roedelof, P. v, d. Brink, K. Vinik, H. IJssaldijk, J. Kerkdijk, J. v. d. Broek, J. Kuyvenhoven, J. Liina, B. Vincent, F. Flohr en A. Veenendaal. SOVA 4-SEC. R, Foefcens, E. en G. van Alphen, N. Bltterlin, S. Branden burg, J. Fennema, H. de Jong, D. Nunn, R. Veen, P. Wright, P. Wij- nands, H. Garten en R. Jacobs. SEC 5-Woudenberg 5. W. Piepenbroek, G. Beiier, G. Bongers, W. Bosman, G. de Bruin, P. van Fulpen, A. Hod- de, A. Hop, F. Schagen, F. Spanjer, A. Verheij en C, Leurs, HUIZEN 7-VVZ 4 H. Roetmam, H. Beernink, J. v. d. Wal, H. Schoonderwoerd, H. Voort- jes, J. Hop, R. v. d. Veen, R. van Herwaarden, J. Raadtgever, R. Engel se, P. Monnee, G. Brons, P. Voortjes, P. van Rouwendaal en E. Zoetelief. WZ 5-Zuidvogels 6 J. van Eyk, W. v. d. Meer, J. van Campen, G. en W. Floor, L. de Groot, G. Kok, P. van Hornsveid, A. van Neerbos, R. Kruiswijk en J. Kampen. Altius 9-VVZ 6 D. Renooij, A. Meidam, G. v. d. Munt, W. v. d. Kuilen, A. v. d. Breemer, J. v. d. Vlékkert, C. van Huenen, J. van Kooy Gzn., J. Groart, Jan Brouwer, Jaap Brouwer en R. WestJand. TOV 6-VVZ 7 G. Smit, H. van Velzen, N. v. d. Wak ker, A. Ruizendaal, C. van Reijn, G. van Kooij, D. Duits, N. Moms, Y. Huisman, G. Wijma, C. Stolkwijk en C. Ruizendaal. VVZ 8-Chefana 8 C. Koopmans, A. de Weerd, J. Broek- huyzen, C. Haage, J. Bunnik, K. Blij- leven, H. Wegerif, P- Foekens, J. Nij- man, C. Jongkind, H. v. d. Heuvel en J. Boekema. Met nog twee wedstrijden te spelen in de badminton-competitie heeft Badso 1, nog steeds ongeslagen een punt laten liggen bij B.C. Veenendaal 5. Thuis werd moeiteloos met 7-1 ge wonnen, maar in Veenendaal liep het anders met het door griep geplaagde eerste team. Na het heren- en dames enkelspel was de stand 2-2. Beid epartijen gemengd dubbel wer- den verloren (2-4). Het herendubbel maakte het weer goed door een over winning (3-4). Het damesdubbel moest via een zege het uiteindelijke gelijke spel in de wacht slepen. Er was een derd epartij nodig en Marjan Stomp en Rïa Govers hielden het hoofd koel en wonnen deze beslissende set (4-4). Badso 1 staat nog met twee punten voor aan de leiding, omdat ook rivaal V.O.G. ui't Amersfoort een punt liet liggen in Veenendaal. Dinsdag zal waarschijnlijk in Amers foort de beslissing vallen bij de be langrijke ontmoeting VOG 5 en Badso 1 voor de promotie naar de derde klasse. Het tweede team heeft thans 12 pun ten ui# twaalf wedstrijden, Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 150. De 78-jairigc heer L. K., die op de Birkstraat richting Amersfoort fietste, werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht, toen hij door plotseling over te steken, geschept werd door een passerende auto. K. liep een gebroken been, arm en sleutelbeen op, alsmede snij- en schaafwonden aan zijn gezicht. De bestuurder van de auto, de 36-jarige C. M. J. uit Hilversum, slaagde er niet in, ondanks sterk remmen en naar links uitwijken, de aanrijding te voorkomen. Zaterdag 8 februari a.s. kunnen de bezoekers van de MolensoöS weer ge nieten van een goeie film. Het ligt in de bedoeling om iedere maand een film te vertonen; de aan vang zal zijn om half negen. Buiten hét kijken naar een film is er in de toekomst ook de mogelijkheid om zelf films te leren maken. Dit zal een korte kussus worden, geleid door een kunsusledder. De apparatuur is vrij kostbaar en niet iedereen bezit deze; voor deze kursus is een video apparatuur beschikbaar. De totale ko9ten komen op 800, voor diegene die zich opgeven komt het totaal op pl.m. 13,(dit komt door de subsidie). Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij het jongerencentrum, Mo lenstraat 142 A tel. 15557. De 17-jarige C. van R raakte zijn brommer aan de politie kwijt omdat hij met het apparaat met een snelheid van 60 km p.u. op de Middelwijk straat reed. De motor van de „fiets" bleek te zijn opgevoerd. Van R. kreeg evn proces-verbaal. Van de nieuwe Citroen DS van de heer J. A werd in de nacht het spat bord gedemonteerd. De personenauto stond naast zijn woning aan de Julia- nalaan geparkeerd. Het verwijderen van zo'n spatbord is een vrij eenvou dige operatie en dat wist de onbeken de dader kennelijk ook. Op de Dorresteiniweg botste de 17-ja- rige mej. E. van A. in het donker te gen een daar loslopende pony. Zij kwam te vallen maar liep daarbij geen verwondingen op. Er liepen nog drie pony's vrij rond. De politie heeft de dieren in een wei gedreven. Een schaftwagen van de firma Roest, die geparkeerd stond op het terrein van gemeentewerken aan de Lange Brinkweg, brandde uit doordat een achtergebleven colbert op een bran denden electrisch kacheltje viel. De brandweer doofde de vlammen, maar kon niet voorkomen dat de inventaris en een gedeelte van de wagen verlo ren ging. Ten nadele van de militair A. H. (21) werden uit een kelderbox bij de flat woning aan de .v. Goyenlaan militaire kledingstukken gestolen. Dat waren twee binnenj assen van het gevechts tenue, een binnenbroek van het warm te tenue, twee paar laarzen, een over al en een jas. VERMIST 29.1.1975 poes, zwart, plekjes bij de oren, geel halsbandje met kokertje. Van de Pol, Beetzlaan 92, tel. 16825. GEVONDEN 28.1.1975 reu, kruising herder/dog. gestroomd, gemêleerd beige/grijs; asiel Amersfoort tel. 033-16665. 1.2.1975 Grijs-zwart, gestreept poes je met witte buik. Het beestje van een half a één jaar oud, werd dood gereden op de Beckeringhstraat (in!, mevrouw J. Kraay, tel. 14588). Voor nadere Inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging .Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras. leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. De beide instanties adviseren boven dien vooral bij huis, de dieren niet zo maar los te laten lopen. Er komen nogal eens ongelukken van. INPASSING IN NEDERLANDSE SAMENLEVING VERLOOPT MOEIZAAM De stroom Surinamers en Anitillianen, die voet zet aan de Nederlandse wal, beweegt zich vooral naar de grote steden in het-westen en midden van het land, in het bijzonder naar Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht. In een stad als Den Haag alleen al wonen tegen de 10.000 rijks genoten. Het gewestelijk arbeidsbu reau in deze stad heeft de ontwik keling van de werkloosheid onder rijksgenoten sinds 1971 aan een na dere analyse onderworpen en in „So ciaal Bestek" geeft A. M. Stroosnij- der een samenvatting van dit uitersï belangwekkende en instruktieve rap- •rcort. Tn het rapport wordt vermeld, dat de sedert eind 1971 ongunstiger wor dende arbeidersmarkt een sterke in vloed heeft gehad op de toch al niet florissante mogelijkheden voor te werkstelling van werkzoekenden uit de West. Het aanbod werkloze rijks genoten nam daarom snel toe. Zo steeg de werkloosheid van man nen uit de West tussen oktober 197J en 1973 met liefst 218 van de overige bij het arbeidsbureau inge schreven werkzoekenden met ruin» 27 Bii de vrouwen nam het aan- öod uit de West toe met liefst 320 voor het overige aanbod met slechti 2,2 Van het totale manneiykt werkzoekenden was in oktober 1971 4,7 uit de West afkomstig, in 1973 reeds 11 Vrouwelijke rijksgenoten maakten in oktober 1971 4,6 °/o van het totale werkeloosheidscijfer uit, in 1973 was dit gestegen tot 16,6 */o. Het werkeloosheidspercentage voor Surinamers en Antillianen ligt in ieder geval vele malen hoger dan voor de Nederlandse bevolking, dat wijzen deze cijfers duidelijk uit. Nog nooit gewerkt Het betreffende rapport bevat nog meer interessante informatie. Het overgrote deel van de ingeschreven werkzoekenden uit de West is jon ger dan 40 jaar. Dat er onder de rijksgenoten zoveel werkeloosheid is, kan dus niet liggen aan hun ongun stige leeftijd. Van de werkzoekenden rijksgenoten, die bii het Haagse ar beidsbureau stonden ingeschreven, was ruim 45 °/o niet ouder dan 24 jaar en eenzelfde percentage niet ou der dan 40 jaar. Dat geldt zowel voor de mannen als voor de vrouwen. Een probleem van de eerste orde is dat een groot deel van de rijksgeno ten, die naar Nederland trekt, vóór hun komst naar ons land nooit werk zaam is geweest. Zowel bii de man nen als bij de vrouwen ziin het voor al de jongeren, die nimmer een ar beidsplaats hebben gehad; beneden 19 jaar respectieve1 Ijk 60 en ruim 70 °/o. Naarmate de leeftijd toeneemt stijgt bij de mannen het percentage dat wél heeft gewerkt. Bij de vrou wen daalt het percentage na de 40- jarige leeftijd. exn en ander betekent voor vel*. Surinamers en Antillianen, dat zij zonder enige arbeidservaring in het geheel anders gestruktueerde Neder landse bedrijfsleven moeten starten. Dat dit tal van aanpassingsproble men met zich meebrengt, spreekt vanzelf. In de praktik gebeurt het dan ook dikwijls dat menig rijksge noot reeds na korte tijd naar een andere arbeidsplaats uitziet. Weinig opleiding Bij het Haagse arbeidsbureau is ook nagegaan of de ingeschrevenen uit de West een opleiding voor het be roep van inschrijving hadden genoten. Het bleek dat meer dan de helft een dergelijke opleiding miste en over het algemeen slechts kon bogen op een in de West genoten praktijker varing, voorzover tenminste aldaar aan het arbeidsproces werd deelge nomen. In sociaal bestek werd nog eens on derstreept dat nog steeds met be trekking tot een belangrijk deel van de werkzoekende rijksgenoten sprake is van onvoldoende schoolopleiding, gebrek aan vakbekwaamheid, te wei nig praktische kennis van de Neder landse taal, te geringe arbeldstempo, ziekte- en ongemotiveerd verzuim, moeilijkheden in de privésfeer (huis vesting, familierelaties e.d.) en - soms - tekortschietende lichamelijke en/of geestelijke gesteldheid. Herhaalde negatieve publiciteit heeft evenmin bijgedragen tot een vlotte inpassing van rijksgenoten in het be drijfsleven. Omtrent in de maatschap pij gemakkelijk herkenbare groepen wondt zo gauw in generaliserende zin gesproken. Dat kan o.m. tot gevolg hebben dat een werkgever die de keus heeft tussen een Surinaamse en een Nederlandse werknemer, altijd de laatste kiest, hoewel dat niet al tijd de beste keus behoeft te zijn. In ieder geval staat vast dat de in passing van rijksgenoten in de Ne derlandse samenleving vaak uiterst moeizaam verloopt, ja dat de pro blemen hier veel groter zijn dan bij de inpassing van buitenlandse werk nemers in onze samenleving. Vandaar dat het toch niet zo ver wonderlijk is dat een groot deel van de Nederlandse bevolking niet bij ster gelukkig is met de blijkbaar niet te stuiten immigrantenstroom, die zich van de West naar Nederland beweegt. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 MET OPEN VIZIER Snel. goedkoop en vertrouwelijk. Pers. leningen 2.O0O 24 m 104,16 3.000 30 m 128,41 5.000 36 m 180,64 7.000 48 m 200,06 VAN DER LANS ASS. Veenbesstraat 462 Soest - 02155-16267 VDOR HET ONTWERPEN EN TRGKKÊN VAN GW.. -Anders tan andersê* KAARTJES VOOR VER_ LOVING."BRGfLOFT CfiL GEBOORTE. TEL: 0215U.74V5 üF*3213 Mevrouw A. G. van der Lugt-Bijlsma Uit de nieuwe voorjaarsoollectie 1975 geïmporteerd uit Italië. Zéér fraaie SCHRIJFTAFELS in noten en eiken. HOEKKASTEN en ronde tafels. STOELEN gestoffeerd met beeldige stoffen. Exclusieve keramiek LAMPEN. SOEST - KERKSTRAAT 7A, 9 en 9A - TELEFOON 15758 Zaterdags de gehele dag geopend tot half 6. Maandags gesloten. Vanat (incl. app. en b.t.w.). Met of zonder apparatuur. 31 kleuren en 6 houtsoorten. Wij geven eerst thuis advies, en zeer gedetailleerde offerte, voor U koopt. GRATIS MONTAGE f BIRKSTRAAT 50a V TELEFOON (02155)-1 99 79 Na de verrassende nederlaag van vorige week kwam Shot 1 weer zegevie rend uit de str\jd tegen het bezoekende Hoogerheide: 6-4. Ook de meeste andere teams lieten goede resultaten zien. Met name het 4e en 7e team lieten van zich spreken. Reeds na 3 wedstrijden kan voor vele teams een prognose gegeven wórden omtrent hun eindklassering, waarbij ook enkele kampioen schappen binnen bereik liggen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7