WAS 4yfe/<r <si». M m DE NARRE KNOLLEN Karnavalsoptocht had wat meer allure *1* '?vr->WV *1 v» v Soester Courant van donderdag 13 februari 1975 In de werkplaats van garagebedrijf TeVaKo aan de Soesterbergsestraat werd het kinderkamaval gevierd. Op de foto gaat de belangstelling meer uit naar de muziek dan naar de alaaf-groetende Prins. Dat werd van lieverlee wel anders. Foto's Horman wen Dam ÖAGen knollendam Voorzichtig werd „aangelegd" btf het gemeentehuis. Prins en Raad van Elf zagen het toen duidelijk zitten. Er werd zelfs in de handen gewreven om het bestuur van de gemeente eens „even over te gaan nemen", Ook de leden van de Raad van Elf begaven zich regelmatig onder de hossende menigte. Zonder enig probleem, en met een voortvarende speech overhandigde de bur gemeester zaterdag ten aanschouwe van een gering aantal toeschouwers de sleutel van de gemeente aan Prins Wulf de Eerste van de karnavalsvereniging De Narre Knollen. Zij werd, voor de eerste keer, bijgestaan door wethouder Plomp, die culturele zaken in beheer heeft en dat verhief dit festijn tot een cultureel gebeuren. Beiden werden door de Prins beloond met een „hoge" onderscheiding en vanaf dat moment was Soest „Knollendam". Om drie uur begon deze culturele manifestatie op de Eng. Daar stelden zich de deelnemers op voor de op tocht die weer wat meer allure had dan vorig jaar. Er waren wat indivi dualisten; een neushoorn, een olifant, een stoort rups, de dorpspomp met aanhang, een flinke groep verklede kinderen, een versierde wagen van Cafetaria-Niieuwerhoek, een wagen van bar De Kluis. Verder een goed opgemaakte wagen met kinderen en De Prins met zijn Raad van Elf, de dansmariekes en de adjudanten. De Springbakken en P.V.O, verzorgden op uitstekende wijze de muzikale be geleiding. Langs de korte route was naar Soester begrippen heel wat pu bliek. De Prins met gevolg werd ontvangen op het bordes van het gemeentehuis. Daar 9telde de burgemeester vast dat het goed was karnaval te vieren en een paar dagen de misère opzij te zetten. Zij overhandigde de Prins de sleutel van de gemeente en droeg hem het bestuur van de gemeente over en de handhaving van de open bare orde. „Wat dat is, weet niemand totdat ze verstoord wordt. Maar u moet ze handhaven tot dinsdagavond 12 uur", zo besloot de burgemeester met een driewerf Alaaf. Prins Wuif dankte voor de mooie woorden de de sleutel. „Wij zullen proberen met dezelfde hand te rege ren als wij van u gewend zijn", be loofde hij. Met veel Alaaf's kregen burgemeester en cultuur-wethouder Plomp daarna een onderscheiding om gehangen en vervolgens ging het hele gezelschap het gemeentehuis in om „het laatste kopje koffie van de ko mende dagen" te drinken. Daarna vertrok men naar het Vereni- Bly er eens even af te zyn overhandigde de burgemeester de sleutel van de ge meente aan de vriendelijk lachende Prins Wulf I. Soest heette toen „Knollendam", Het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat was als vanouds de Knollenburcht waar het Soester karnaval zich afspeelde. Onder het toeziend oog van de Prins vierden de „onderdanen" feest. giingsgebouw, de Knolleburcht, waar zowel zaterdagavond als zondagavond uitbundig karnaval gevierd werd. Bei de avonden kwamen er meer dan 1000 kamav alsv ierdersZoals ieder jaar waren er prijzen voor de mooiste groepen en enkelingen, maar in het feestgewoel zijn de jury-beoordelin gen verloren gegaan. Kinderkamaval Met zo'n 750 kinderen, zondagmiddag in vanouds garage Van Kooy, nu Te VaKo, aan de Soesterbergsestraat, mag ook het kinderkamaval geslaagd genoemd worden. Van de kleding, of verkleding, was bijzonder veel werk gemaakt. Uiteraard waren er weer veel cowboys, zeerovers en indianen, maar nu ook Ria Valk „met worstjes", Peppa's en Kokki's en Arabieren. De zaak was bijzonder goed georgani seerd door de speciale commissie. Zij werden geassisteerd door veel mede werkers, die zorgden voor een vlekke loos verlopen middag. De komst van de Prins met compleet gevolg was ook voor de kinderen een hoogtepunt. Hij maakte de winnaar bekend van de kleurenwedetrijd en de door cafetaria Nieuwerhoek be schikbaar gestelde fiets ging naar de 8-jarige Rc-bbie van Meurs van het Kerkpad. Daarna kwamen de andere prijswinnaars aan de beurt die be loond werden met een transistorra- dii ootje, beschikbaar gesteld door Frans Bosman, een goede bekende van de Prins. Om half vijf was het feest voor de kinderen voorbij. Prins en gevolg wachtte toen nog de „zondag avond", die eveneens zonder wan klank verliep. „Vroeger" dan van de burgemeester mocht, was Knollendam weer Soest.

Soester Courant | 1975 | | pagina 11