Op de Lange Brinkweg t/o de gasfabriek Showroom geopend donderdag' van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur vrijdag: van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur zaterdag: van 9.30 tot 16.00 uur IEDERE VRIJDAGAVOND GEOPEND mm van de Gemeentehof Onderzoek baarmoederhalskanker Verplaatsing weekmarkt voorlopig niet aan de orde Standwerkers toonden geen interesse Officiële mededelingen Openbare bekendmaking Vermiste en gevonden huisdieren Agenda gemeenteraadsvergadering Opheffen onbewoonbaar verklaring Beknotting caravan- bedrijf I Soester Courant van donderdag 13 februari 1975 Het bevolkingsonderzoek naar kanker aan de baarmoederhals, dat vorig jaar is gestart voor de vrouwelijke bevol king van 25 tot en met 59 jaar, zal ■worden voortgezet in de periode van 10 tot en met 21 maart a.s. Wederom zal 1/3 deel van de vrouwen in de genoemde leeftijdsklasse worden uit genodigd om aan dit onderzoek deel te nemen. De groep die dit jaar voor deelneming wordt uitgenodigd bestaat uit vrouwen, geboren in de jaren 1915, 1918, 1921, 1924, 1927, 1930, 1933, 1936, 1939, 1942 1945 en 1948. De afdeling Soest van de Koninklijke vereniging E.H.B.O. en de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening zullen ook dit jaar aan dit on derzoek vrijwillige medewerking ver lenen. Vrouwen geboren in één van de ge noemde jaren die geen uitnodiging hebben ontvangen kunnen zich wen den tot de afdeling volksgezondheid van de gemeentesecretaris (telefoon 16744 toestel 156) om alsnog een op roep te ontvangen. Dit kan onder meer gebeuren wanneer men zich in deze gemeente gevestigd heeft nadat de oproepkaarten zijn vervaardigd. Het onderzoek zal plaats vinden in het medisch centrum aan de Nieuwe- weg, hoek Smits weg van maandag tot en met donderdag van 14.00-16.45 en van 18.30-20.30 uur en vrijdags van 9.30-11.45 en van 13.30-16.15 uur. Is het niet mogelijk op het op de op- roepingskaart vermelde tijdstip te verschijnen, dan kan men dit mede delen aan de afdeling volksgezond heid van de gemeentesecretarie, waar na men op een ander tijdstip wordt uitgenodigd. De gemeente heeft voor dit onderzoek een zodanig bedrag beschikbaar ge steld dat van de deelneemsters slechts een vrijwillige bijdrage van 10, wordt gevraagd. Het is niet ondenk baar dat voor enkele deelneemsters dit bedrag te hoog zal blijken te zijn. In dat geval kan worden volstaan met het betalen van een lager bedrag. Het college van burgemeester en wethouders zal de gesprekken over de ver plaatsing van de weekmarkt niet heropenen, zolang hen daartoe geen verzoek van de marktkooplieden heeft bereikt. Dit antwoorden b. en w. aan de fractie van het CDA, dat schriftelijk vragen stelde met betrekking tot de weekmarkten van Soest en Soesterberg. Aanleiding voor deze vragen was een gesprek tijdens een van dea politieke ■oos'en van de drie christelijke par tijen, waar de standwerker MoffSe, in Soest woonachtig, wees op de onhoud bare situatie, uit verkeerstechnisch oogpunt en wat de ruimte betrof, van de Soester weekmarkt. Dit gesprek sloot aan op CDA-vragen tijdens de begrotingsbehandeling op 18 december van het vorig jaar, waarin de wethouder de toezegging deed te bezien of een onderhoud met de ver eniging voor de ambulante handel kon plaatsvinden. De tweede schriftelijke vraag van het CDA betrof de bereidheid van het college om de mogelijkheid te onder hoeken of de weekmarkt in Soest een grotere omvang moest krijgen en zo ja, waar in Soest die weekmarkt dan moest plaatsvinden. Het college ant woord daarop: „Voor uitbreiding van de markt biedt het marktterrein geen mogelijkheden". De derde en vierde schriftelijke vraag betroffen de reservering van een plaats op de markten van Soest en Soesterberg voor een standwerker. In zijn antwoord zegt het college: „Bij brief van 9 april 1973 deelden wij het bestuur van de Bond van Nederland se Standwerkers mee in beginsel be reid te zijn toestemming te geven voor het bezetten van 1 of 2 rouleer- plaatsen door standwerkers op de markt te Soest en wellicht te Soester berg. De definitieve vergunning werd enige tijd later voor één jaar, bij wijze van proef, verleend. Binnen vier maanden na het verlenen van de ver gunning deelde de hiervoor genoemde bond ondermeer het volgende mede: „Het is nu jammer genoeg gebleken dat voor diverse van onze leden deze plaatsen te weinig opleveren om hier mee door te kunnen gaan, dit in ver band met het zeer geringe gezoekers- aantal op uw markt". De verleende vergunning werd met ingang van het jaar 1974 ingetrokken. Er is echter op de markt te Soest en in Soesterberg een beperkte ruimte gereserveerd voor een standwerker. Hiervan wordt echter bijzonder weinig gebruik ge maakt", aldus burgemeester en wet houders m het antwoord aan deODA- fractie. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens; maken bekend dat hun college heeft besloten, onder in trekking van het inr ij verbod voor mo torvoertuigen van het gedeelte van de Nachtegaal weg tussen de Laanstraat en de Schrikslaan gezien vanaf de Schrikslaan in de richting van de Laanstraat, door plaatsing van bord 59 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens eer der genoemd gedeelte van de Nachte- gaalweg als fietspad aan te duiden voor 20 meter vanaf de Laanstraat en door plaatsing van bord 101a van het vermelde reglement de Nacbtegaalweg vanaf de Schrikslaan in de richting van de Laanstraat als doodlopende weg aan te duiden. Van diiit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de Commissa ris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Ko- niniklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te 's-Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging te Arn hem en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 12 februari 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN 23.1.1975 Reu dwergpoedel, grijs' zwart, „Bianca"; Pauwels, Mauritsstr. 12, Rheden, tel. 08309-1496. 5.2.1975 Reu langharige tekkel, roodbruin, 2 jaar, „Midas"; Radema ker, Steenhoffstraat 71, tel. 13796. 3.2.1975 Kater, rood, witte bef, 7 mnd.; Vos, Lange Brinkweg 37a, tel. 19371. 6.2.1975 Poes, lapje; Van Sloten, Van Hamelstraat 75, tel. 11113. ^GEVONDEN 6.2.1975 Reu dwergpoedel, opge knipte voorpootjes (Industrieterrein). Mw. Beffelse, tel. 02154-4994. 6.2.1975 Reu, dwergpincher, bruin; Van Galen, Politiepost Soestdudnen, Soesterbergsestraat, tel. 14335. 10.2.1975 Reu, gekruiste bouvier poedel, zwart, ongeveer 7 jaar oud. Hij verblijft in het asiel te Utrecht, Houtensepad 46, tel. 030-514542. 10.2.1975 Teef, kortharige bouvier, gecoupeerde oren en staart, witte vlek op de borst. Ook deze teef verblijft in het Utrechtse dierenasiel. 11.2.1975 Reu, bastaard herder, ruw harig, zwartdek, bruine poten. Forse hond van ongeveer één jaar. Hij ver blijft in de kliniek voor kleine huis dieren, Yale-laan 4 te Utrecht, tele foon 030-539111. De drie laatste honden werden allen aangetroffen op de Amersfoortsestraat onder Soesterberg. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging j.Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. De Soester gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op don derdag 20 februari 1975. om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behandeling van de ondervolgende agenda. Indien nodig zal deze verga dering op vrijdag 21 februari om 19.30 uur worden voortgezet. AGENDA, la. Notulen van de raadsvergadering van 19 december en van 16 januari 1965. lb. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 21 oktober 1974 van de heer H. Voskuylen e.a. inzake de in rit garageboxen aan de Prof. Lorentz- laan te Soesterberg met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter in zage gelegde ontwerp brief. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel de ze voor kennisgeving aan te nemen. c. Motie van de gemeenteraad van Ooststellingwerf betreflende de ver hoogde aard-gasprijzen per 1 januari 1975, met voorstel deze motie voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. merken op dat de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten reeds in 1971 verzocht heeft naar aanleiding van vele klachten van ge meentebesturen - in het algemeen geen moties naar andere gemeenten te zenden met verzoeken om adhesie betuigingen. d. Brief van 23 december 1974 van het Intergemeentelijk Automatise ringscentrum Midden-Nederland, waar bij worden toegezonden de jaarreke ning en het jaarverslag 1972/1973, met voorstel deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. e. Brief d.d. 28 november 1974 van de Gebroeders J. en M. Adema, inzake weigering van de bouwvergunning met toelichtend schrijven van de com missie voor de beroepschriften met voorstel te beslissen. f. Motie van de gemeenteraad van Leek d.d. 17 december 1974 inzake uitkeringen lager onderwijs voor het jaar 1975 met voorstel deze motie voor kennisgeving aan te nemen. g. Brief d.d. 7 december 1974 van een aantal bewoners van de Beckeringh- straat en omgeving met betrekking tot een geplaatst hekwerk op het per ceel Beckeringhstraat 3 met voorstel te berichten overeenkomstig bijgaande ontwerp-antwoord-brief. 2. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Landelijk Gebied". 3. Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. 4. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond, gelegen aan het Kerkpad, aan de Coöperatieve Raiffeisenbank, gevestigd te Soest. 5. Voorstel tot het benoemen van een lid in de commissie culturele zaken. 6. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond, gelegen achter de woning Van Lenneplaan 16, aan de heer G. de Bree, alhier. 7. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond, gelegen aan het Kerkpad, aan de heer W. Camper, alhier. 8. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een reken in, courantkrediet tot ƒ4.500.000,op te nemen door het regionaal werkplaats- schap Amersfoort en omgeving bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een kunstwerk voor het Nassauplantsoen, alhier. 10. Voorstel tot het opheffen van de onbewoonbaarverklaring van het pand Veldweg 1. 11. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening Ziektekostenvergoeding na beëindiging dienstverband. 12. Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding, waarbij de gemeente vergoeding vordert wegens geleden schade, toegebracht door: a. de heer J. A. Vissinga te Zeist; b. aannemersbedrijf J. van Andel B.V. te Sleeuwijk. 13. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van parkeerhavens, openbaar groen en voetpad langs het gedeelte van de Batenburgweg, vanaf de Veldm. Mont- gomeryweg tot de Postweg te Soes terberg. 14. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen voor het dienstjaar 1973 en 1974. 15. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van centrale verwarmingsinstallaties in woningwetwoningen. 16. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond met opstallen, gelegen aan de Parklaan van de heer C. Jaars veld, alhier. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een met de heer C. Jaarsveld gesloten koopover eenkomst. 18. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 19. Voorstel tot het behandelen van een concept-brief met betrekking tot de door de minister van economische zaken aan Amoco c.s. verleende boor- vergunning „Eemnes". 20. Voorstel tot: a. vaststelling bedrag per leerling voor het jaar 1975 als bedoeld in ar tikel 189, lid 5 van het Besluit Bui tengewoon Onderwijs 1967 voor het b.o.; b. vaststelling van het bedrag per leerling aan administratiekosten. 21. Voorstel tot het voteren van een krediet ten behoeve van nog te ver rekenen kosten van voorbereiding en toezicht inzake de bouw van serie- scholen in Amersfoort, Soest en Hoe velaken. 22. Voorstel tot wijziging van de Uit keringsverordening Functioneel Leef tijdsontslag. 23. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan de heer S. G. M. de Koning ten be hoeve van het plaatsen van een pro- paanreservoir van 1000 liter water inhoud, bestemd voor de warmwater voorziening van een toiletgebouw, als mede voor het bewaren van 16 fles sen van 40 liter propaangas en 20 flessen van 40 liter butaangas buiten een gebouw. 24 Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van een verhard handbal veld ten be hoeve van de handbalvereniging BDC aan de Henr. Blaekweg. 25. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Industrieter rein, eerste herziening"- 26. Voorstel tot het voteren van een extra krediet voor het treffen van verbeteringen c.q.voorzieningen aan de hal van de o.l.s. Soesterberg. 27. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex artikel 50 van de Kleu teronderwijswet aan het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen ten behoeve van het aanschaffen van materiaal voor voorbereidend rekenen en taal ten behoeve van de Van der H uchtkleuterschool - 28. Voorstel tot het vaststellen van een nieuw bedrag per leerling voor 1975 ten behoeve van het Van Arfcel- instituut. 29. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de recon structie van de achterpaden bij de gemeentewoningen Klaarwaterweg 60- 104. Bij besluit van 20 mei 1970 is de wo ning Veldweg 1 onbewoonbaar ver klaard. Op verzoek van de eigenaar werd op 26 februari 1974 een bouw vergunning verleend en de woning is thans weer zoveer opgeknapt dat ge heel voldaan wordt aan de voor schriften en eisen van de Bouwver ordening. B. en w. vragen de raad het besluit van de onbewoonbaarver klaring op te heffen. Op voorstel van burgemeester en wethouders zal geen ontheffing van de „Zonneverordening „Hinderwet" gegeven worden aan de heer S. G. M. de Koning, ten behoeve van het plaat sen van een propaanreservoir van 1000 liter waterinhoud, bestemd voor de warmwatervoorziening van een toi letgebouw, alsmede voor het bewaren buiten een gebouw van 16 flessen van 40 liter propaan en 20 flessen van 40 liter butaangas op het perceel Birk- straat 136. Daar is het caravanbedrijf van de heer de Koning gevestigd. Het perceel heeft zowel in het vige rende als in het nieuwe bestemmings plan „Landelijk Gebied" een agrari sche bestemming, zodat planologische bezwaren tegen het bedrijf bestaan. Daarom wordt geadviseerd de ge vraagde ontheffing te weigeren. Nergens goedkoper tapijt als bij de TAPIJTKEIZER WASIEL STEITNER -«f.

Soester Courant | 1975 | | pagina 12