II IIIIIIII Een eigen huis een kostbaar bezit DOE HET ZELF CENTRUM BAKKER Agenda Soester Gemeenschap maaswinkel *SaIt in Coffee-bar In de Ruimte BEHANGTIJD Bij aankoop van 100,- BEHANG een GRATIS BEHANGBORSTEL ter waarde van f 3,95 800 soorten behang Parana-Pine WANDSCHROTEN 19,55 m2 V.V.V.-NIEUWS TT in li Til Pianohandel Van Tol Voorlichting over vervolgonderwijs MEDISCHE DIENST R.K. Kerkdiensten Burgerlijke stand PREDIKBEURTEN Maatschappelijk Werk Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Soester Courant van donderdag 13 februari 1975 Op zaterdagavond 15 februari, zal in de Coffee-bar van In de Ruimte Klein Engendaal weg 52, Soest, de muziek groep „Sailt" optreden. Wat zout doet in je eten, doet „Salt" voor de men sen die komen luisteren naar haar muziek. De zes leden tellende popgroep is een toonaangevende smaakmaker op het gebied van relie-popmuziek. Dit gra tis concert begint om 20.00 uur. Een busje brengt je vanaf het begin van de Klein Engendaalweg, naar de Cof fee-bar, Zaterdagmiddag 15 maart gaat er vanuit Soest een grote reisbus naar Rotterdam. In de Maasstad wordt een groots opgezet „Reli-popconcert" ge houden, Barry Mc Guire, New Hope, Jamie Owens, Second Chapter en vele anderen treden op in dit unieke ge beuren. Geef je snel op of vraag om inlich tingen bij de Coffee-bar, of telefo nisch bij Lende de Blois, tel. 02155- Barry McGuire. Hoek MOLENSTRAAT-STEENHOFFSTRAAT SOEST TELEFOON 17875 van Goudsmit-Hoff, Rath en Doodeheefer en Red-Point. Zelfde dag leverbaar. - Behanger aanwezig. Zeer gladde kwaliteit, 5.40 meter lang. Zolang de voorraad strekt In het veertiendaags geschriftje „Uit in Utrecht" wordt nogmaals de aan dacht gevestigd op de onmiddelijke omgeving van Soest met -name de Eemvallei. Hierin wordt benadrukt, hoe belangrijk dit gebied is als ver- bi ij fsoord van weidevogels, kieviten, grutto's, tureluurs, kemphanen, schol eksters en watersnippen. Een aan te bevelen tocht om per fiets, vergezeld van de langzaamaan krachtiger wor dende voorjaarszon, het ruime vlakke Eemland in te trekken, bijvoorbeeld via de Eemweg of de Peter van den Breemerweg, of wat verder trekkend richting Baarn, Spakenburg, Bun schoten, de mogelijkheden benuttend van de vele afslagwegjes, die door dit strakke land zijn getrokken. Een dag uitzoeken met niet te veel wind en U hoort de lente dichterbij komen. De toeristenkaart Eemland, schaal 1 50.000 kunnen wij U als gezelschap aanbevelen. Nog tot en met 2 maart kunt U de jubileum-tentoonstelling van Carel Willink in de Zonnehof te Amersfoort bezoeken. Een voorrecht om zo dicht bij huis de gelegenheid hiervoor te lcunnen be nutten, dus wèl ervan gebruik maken willen wij zeggen! En zieook aan het Wadlopen wordt gedacht, al kunt U niet eerder dan 10 mei van start gaan en dan zijn hier nog, veiligheidshalve, enkele voorwaarden aan verbonden. Aange zien wij U het foldertje met alle in lichtingen al kunnen verstrekken, lijkt het verstandig dit zo spoedig mogelijk te komen halen, want op tijdige aan melding wordt aangedrongen. Het Schouwburg-seizoen is nog niet ten enide. De agenda februari/maart van de Stadsschouwburg te Utrecht ligt voor de liefhebbers van „wat de planken bieden" bij ons klaar. Deze agenda is tevens voorzien van een korte beschrijving van het gebodene. En waarom niet de vreugde over het weerzien met de zon na zoveel regen gevierd met het schenken van een kadobon aan een dierbaar iemand? De VW-kadobon wordt verstrekt in de prijs van: 5,00, 10,00, 15,00, 20,00 en 25,00. Meer dan een hand vol mogelijkheden voor wie de bon ontvangt keuze uit vele aangesloten zaken in Soest, waar de bon besteed kan worden. De blauw/witte sticker met de rode letters wijst U de weg. Een kadobonnooit een misser! Wij verkopen PIANO'S, wij geven service. Burg. Grothestraat 20 - Tel. 12968 Stemmen - Onderhoud - Verhuur De voorlichtingsbijeenkomst over ver volgonderwijs, georganiseerd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Soest, mocht zich afgelopen don derdagavond in een flinke belangstel ling verheugen. Ruim 80 ouders volg den de algemene informatie, die de vertegenwoordigers van 8 schooltypes gaven. Naast de openbare school voor M.A.V.O. en de scholen voor HAVO, Atheneum en gymnasium konden de schooltypes als de technische scholen gemeenschap „Eemland", voor jongens en meisjes toegankelijk, de school voor L.E.A.O. lager economisch en administratief onderwijs, en het op leidingscentrum voor de detailhandel hier wat meer bekendheid geven aan hun opleidingspakket. De laatstge noemde school deed dit met een film- impressie, terwijl de heer Bouma van de scholengemeenschap Eemland een aantal dia's vertoonde. Na de pauze was er een geanimeerd contact tussen de ouders en de ver tegenwoordigers van de scholen, waar bij meer persoonlijke vragen aan de orde kwamen. Al met al een geslaag de avond, die zeker in een behoefte voorzag. t/m 14 februari Expositie in het Artishockgebouw „Van pot tot klein plastiek", met ne gen keramisten en een schilder. Da gelijks geopend van 14-17 uur. Steen hoffstraat 46. t.m. 15 februari Tentoonstelling over het werk van Amnesty International in het Amnes- ty-centrum. Middel wijkstraat 72, iede re woensdagavond en zaterdagoch tend resp. van 19-21 en 10-12 uur. Tevens informatie en materiaalver koop, brochures, boeken en posters, bibliotheek, hulp bij het maken van werkstukken. 16 februari 14 uur: Natuurbescherming Wacht- Eemland, groeps wan deling „Pijnen burg", Soest. Start Insinge-rstraat/ Wieksloterweg. t.m. 1 maart Expositie „Wandkleden" van Dieneke Smink, in de Minikorf, Laanstraat, Baarn. 16 februari Kindertejater in het Artishockgebouw met poppentheater „Soereloer" uit Laag Soeren; Steenhoffstr. 46; 15 uur. 18 februari Openbare bijeenkomst van het Huma nistisch Verbond. De heer J. de Leede spreekt over het onderwerp: „Levens overtuiging en politiek"; in de Open Hof, Veenbesstra at/Dal weg; 20 uur. 18 februari Vergadering werkgroep Soest en om streken van Amnesty International, in het Amnesty Centrum, Middelwijkstr. 72; 20 uur. 19 februari Discussie-avond met wijkraad en be woners Buys Ballotlaan, Simon Ste- vinlaan, Chr. Huygenslaan, Ant. van Leeuwenhoeklaan en de bewoners van de Plesmanstraat en Prof. Lorentz- laan tussen de Buys Ballotlaan en de S. Stevinlaan. In het Dorpshuis, Soes- terberg, aanvang 20.00 uur. 20 februari De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de verzorgt een lezing met als spre ker Ir. J. W. Zaayer uit Huis ter Heide; onderwerp: „Landschappen en Nationale Parken in Griekenland"; in de Openbare Bibliotheek, 20 uur. 21 februari Opening expositie in het Artishockge bouw door de Amsterdamse graficus Koos Hak, die een lied ten gehore zal brengen. Exposanten zijn: Doorlie Gerdes, plastieken en Atie Lichtveld en Roel-ien de Lange, wandkleden. Steenhoffstraat 46; 20.30 uur. De expositie is dagelijks te bezichti gen van 14-17 uur en duurt tot 23 maart (behalve 9 maart i.v.m. kamer- concert). 22 februari Orgelconcert in de Oude kerk door Jan Janssen, uitgevoerd zullen wor den werken van J. S. Bach, S. Scheidt e.a.; aanvang 20.15 uur. 23 februari Kindertejater in 't Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46, 15.00 uur. 25 februari „Zuid-Afrika Ongecensureerd" is de titel van de film, die deze avond wordt vertoond in het Amnesty Cen trum aan de Middelwijkstraat 72; 20 uur. 27 februari Het Nut organiseert een avond waar op de publiciste Petra Clarijs zal spreken over het onderwerp „Van nieuw modisch antiek tot nieuw an tiek 1970". In restaurant Darthuizen, aanvang 20.00 uur. 27 februari Maandelijkse gespreksavond van het Humanistisch Verbond. Belangstellen den kunnen zich richten tot de heer J. de Leede, tel. 12843. 1 maart Het Nut organiseert een bezoek aan het Nationaal Museum van Speeldoos tot Pierement" te Utrecht, van 12.00 14.00 uur. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden of inlichtin gen inwinnen bij mevr. Mirja Muur- ling, tel. 12919. 1 maart Literair café-chantant in de sociëteit van het ASgebouw, Steenhoffstr. 2 maart Kindertejater in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; 15 uur. 2 maart Wandeling georganiseerd door de plaatselijke afdeling van het NIVON, vanaf kasteel Rhijnauwen over de landgoederen Oud- en Nieuw Amelis- weerd. Verzamelen bij Foxboro om 9.30 uur, Koningsweg 3 maart In de cyclus winterlezirigen (thema „Bevrijding") van de Raad van Ker ken te Soest spreekt de heer H. J. van de Kroft over: „Bevrijding, ge zien vanuit de Charismatische Bewe ging". In de Open Hof, Veenbesstr./ hoek Dal weg; 20 uur. 4 maart Haiti-avond in het Amnesty Centrum. Pater P. J. Simons, directeur van het Missi-Centrum Den Bosch vertoont zijn film, zelf in Haiti opgenomen. Joke Mensink van de adoptiegroep Soest zal spreken over het werk voor de politieke gevangenen in dat land. Tevens is er een kleine foto-dmpressie over dat land geëxposeerd. Toegang vrij. Middel wijkstraat 72; 20 uur. 4 maart Concert door de Soester Orkest Ver eniging o.l.v. Willem de Vries, solist Jan Wittenberg, viool. I-n de Juldana- kerk, Ju-lianalaan 19; 20.15 uur. 6 maart Kontaktavond „Vogelvrienden" in ca fé d'Oude Enghe, Middelwij-kstra-at 2, ingang koffiehuis; 20 uur. 9 maart t.m. 22 maart Chili-tentoonstelling van affiches, lek- tuur en grammofoonplaten in hot Am- nesty-centrum, iedere woensdagavond en zaterfdagochtend resp. van 19-21 en 10-12 uur. Tevens informatie en materiaalverkoop, brochures, boeken en posters, bibliotheek, hulp bij het maken van werkstukken. Middelwijk straat 72; toegang vrij. 9 maart Kamerconcert in het Artishockgebouw met Adriaan van 't Wout, altviool, Ursula van 't Wout, sopraan, Jan Jan sen, ciavecimbel en Rob Ouwerkerk, piano. Steenhoffstraat 46, 15 uur. SOEST De artsend ienst wordt waargenomen door dokter D. van Dorssen, W. Beck- manstraat 302 (Klaarwater), tel. 15631 en dokter J. C. Rip, Soesterbergse- straat 16. tel. 12423. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter A. Th. M. Splinter, Banningstraat 3, tel. 1432. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13,30 uur J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag, tot de daar op volgende vrijdag 18 uur apotheek Soestdijk, Van Weedeotraat 35, tel. 12487. Exlra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-2137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur zuster J. van Drunen, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, telefoon 03463-2729 en zuster G. Chamoun, Steenhoffstraat 76, telefoon 16906. "Weekavonddienst zuster S. Visser, W. Beckmanstnaat 258, Klaarwater, tele foon 14365 en zuster T. Bijlard, Ru- benslaan 97, telefoon 15425. In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770 zijn de wijkverpleeg kundigen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur. Tevens worden op deze uren ver- pleegartikelen uitgeleend. ZWANGERSCHAPGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13 tot 14 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770. Voor de meeste mensen is een eigen huis hèt ideaal. Waarom ook niet? Een eigen huis geeft een zekere onafhankelijkheid. Een economische onafhanke lijkheid door het eigen bezit, maar ook onafhankelijkheid door de mogelijk heid om naar eigen smaak en inzicht verbeteringen aan te brengen. Een eigen huis is nog steeds een van de meest waardevaste beleggingen, een spaarpot of een voorziening voor de oude dag. Maar bovenal is het een toevluchtsoord. De overheid heeft ook in de gaten hoe belangrijk een eigen huis is, niet voor niets worden de faciliteiten voor de eigen-woning-bezitter steeds ver der uitgebreid. Een eigen huis wordt in het algemeen ook beter onderhouden dan een huur huis. Geen wonder, alle verbeteringen die aangebracht worden, komen di rect de eigenaar ten goede en niet een -of andere huiseigenaar. De waar de sitijgt er ook nog door. Natuurlijk, er zijn ook nadelen op te sommen; het onderhoud komt voor eigen rekening, de kosten zijn, ten minste de eerste tijd, zonder meer hoger dan voor een huurwoning en het maakt in sommige gevallen min der mobiel. Kostbaar of kostbaar? Degenen die tot de koop van een eigen huis zijn overgegaan, of daar in de toekomst toe over zullen gaan, zijn of worden de trotse eigenaren van een kostbaar bezit. Vervelend is alleen, dat kostbaar twee betekenissen kan hebben. Op de eer ste plaats betekent het „veel waard". Veel waard om de redenen, die hier boven al genoemd zijn. Kostbaar kan echter ook „duur" be tekenen en die betekenis is in dit op zicht veel minder plezierig, omdat er te veel betaald werd bijvoorbeeld en de lasten nu niet, dan wel ten koste van heel veel andere dingen op te brengen zijn. Of omdat ineens blijkt dat het dak aan vernieuwing toe is of omdat de ramen klemmen, enfin mogelijkheden te over. Veel van die onvolkomenheden zijn voor de leek moeilijk of niet te voor zien. Daarom is het van belang bij het kopen, maar even zo goed bij het verkopen van een huis, een zaak waarbij het toch om vele tienduizen den guldens gaat, de meest deskun dige hulp in te schakelen die ver krijgbaar is. De deskundige bij uit stek op dit gebied is de makelaar in onroerende goederen. Waarom een makelaar? Door de eeuwen heen is de makelaar een bemiddelaar. Hij zocht en zoekt voor degene die iets aan te bieden heeft een afzetgebied; andersom zoekt hij ook voor iemand met bepaalde wensen, het passende goed. Zo zijn er makelaars in thee, koffie, assurantiën, er is zelfs een luchtvrachtmakelaar, enz. De categorie makelaars waar we het hier over zullen hebben, is de makelaar in onroerend goed, de man of vrouw, die kopers en verkopers of huurders en verhuurdes van huizen, winkels, fabrieken, grond en dergelij ke bij elkaar brengt. Voor een makelaar makelaar is, heeft hij een opleiding achter de rug, waar in alle facetten van zijn toekomstige taak behandeld zijn. Zo krijgt hij te maken met de vakken privaat- en publiekrecht, economie en landhuis houdkunde, boekhouden, vermogens beheer en beheersadministratie, bouw kunde, algemene vakkennis en prak tijkleer. Als het examen met goed ge volg is afgelegd, kan een aanvraag tot beëdiging bij de arrondissements rechtbank worden ingediend. De rech ter neemt dan contact op met de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in de streek waar de toekomstige make laar zich vestigen wil. Een testcom missie van de Kamer van Koophandel stelt een onderzoek in naar de vak kennis van de betrokkene. Ook volgt een onderzoek naar de betrouwbaar heid en onafhankelijkheid van de aanvrager. Naar aanleiding van deze onderzoeken krijgt de rechter heit ad vies wel of niet tot beëdiging over te gaan. Zodra de man beëdigd is, mag hij zich makelaar noemen. De makelaar is dus echt wel een spe cialist op zijn gebied! Zijn dagelijkse werkzaamheden brengen hem voort durend in aanraking met de hele on roerend-goedma rkt Taak De taak van een makelaar is het bij elkaar brengen van twee partijen, verkopers bij kopers, huurder bij ver huurders. Hij vervult een brugfunctie. Hij zorgt er voor dat wensen in ver vulling gaan voor een redelijk aan- en verkoopbedrag. Maar wat is rede lijk? De deskundigheid van een ma kelaar staat er borg voor dat hij, re- GEBOREN: Hendrik Maurice, zoon van J. L. Jaspers Faijer en C. Langerak. Jiska Muriel, dochter van E. G. van Beek en M. H. de Graaf. Dennis Johannes Antonius, zoon van P. T. van den Heuvel en E. A. Kuijer. Faulus, zoon van H. L. M. Lips en C. A. Vonk. Daphne Valerie, dochter van H. P. C. Eken en O. I. Köm- mann Rudi. Michiel Adriaan, zoon van J. T. Zuidam en E. J. Oegema. Patricia Tamara, dochter van A. J. Oom en H. M. M. Hilhorst. ONDERTROUWD: Willem Dirk van Batenburg en Mar- garetha Jacoba Brandes. Pieter Jan de Vink en Ma-rion Beate Kolk. GEHUWD: Mathijs de Ruiter en Hendrina- Hen- drika Maria van Dorresteijn. Floris Annoldus Karei Vorderhake en Hille- ■gonda Maria Weeterveld. OVERLEDEN: Geertje van Heezen, echtgenote van D. van den Wijngaard. Cornelis Marinus August Bödeker, echtgenoot van L. F. C. Sauer. Cornelis Jo hannes de Koster, echtgenoot van L. de Waal. Johannes Falkena,we duwnaar van T. Banning. Cornelis Lodewijk Scheuermann, echtgenoot van H. C. M. Schultz. Anna Ca- tharina van Ekkendonk, echtgenoot van B. W. A. J. Hulsker. Marga- retha Veenendaal, weduwe van W. P. J. Venema. Lena Benard, echtge note van J. H. Bruijntjes. Hendri- ka Lasterie, echtgenote van W. F. de Wit. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdu'k, Burg. Grothe straat, tel. 12775. Zaterdag 10 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dal weg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur. I don bliaklaan 35 tont «•I. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUBNAIUI» kening houdend met de ontwikkelin gen 'op de bouwmarkt en met facto ren als ouderdom van het huis, staat van onderhoud, soort bouw, aanwezi ge extra voorzieningen, ligging, om geving, uitzicht, verbindingen enz., de waarde kan bepalen. Deze waardebe paling, taxatie is de vakterm, is niet zijn enige werk bij de bemiddeling. Hij geeft ook algemene informatie, regelt bezichtigingen, kan adviseren inzake de mogelijkheden van finan ciering en de eventuele fiscale conse quenties daarvan, maar kent ook overheidsvoorschriften, bestemmings plannen en dergelijke. Tot zijn taak behoort ook kandidaat kopers te be hoeden voor stappen, die een te zwa re last voor hen zouden lcunnen be tekenen. Een makelaar koopt en ver koopt zelf niet. Hij werkt uitsluitend voor anderen, is dus geen handelaar in huizen (maar wordt wèl nogal eens met deze laatste figuur verward). Behalve een bemiddelende taak voor koper, verkoper of voor beide en voor huurder of verhuurder heeft de ma kelaar ook zijn werkzaamheden als taxateur van onroerend goed. Hij ta xeert niet alleen voor particulieren, maar ook voor de overheid, hypo theekinstellingen, verzekeringsmaat schappijen, boedelscheidingen, succes sierechten, onteigeningen en dergelij ke. Naast deze werkzaamheden kan de makelaar ook belast worden met het beheren van huizen, woonwijken, flats enz. Hij verzorgt desgewenst hypothe ken en kan al uw verzekeringen in orde maken. Courtage De meeste makelaars in ons land zijn verenigd in de al in de vorige eeuw opgerichte Nederlandse Bond van Makelaars in onroerende goede ren NBM (Hun Amsterdamse collega's hebben een aparte vereniging, waar mee de NBM in federatief verband samenwerkt. Het meeste wat hier ge zegd wordt, geldt ook voor die make laars, alleen werken zij slechts voor één partij). De NBM kent een erecorde, vaste ta- HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. P. Kloek. 19 uur ds. G. S. Alma. Emmakerk, Regentcsselaan. 10 uur ds. G. S. Alma H.A. ,.Dc Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9 uur ds. Jac. Smit ïehtuskerk, AJbert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur ds. J. E. Drost. Jeugd kerk: 10 uur Eltheto, Drift je. Zondagscholen. 10 uur Da Costaschool, Pr, Bemhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, In terkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbes straat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 10 uur dr. J. Rinzema. 17 uur ds. T. Spilker, Leusden. „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat. 10.30 uur ds. T. Spilker. 17 uur drs. J. Thomas, Amersfoort. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 10 uur drs. J. Thomas. 17 uur dr. J. Rinzema. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt). Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20, 8.30 en 14.45 uur ds. G. Hagens. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur student Oostenbroek. 19 uur ds. Bijleveld, Bussum. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. Vrijdag 21 februari 19.30 uur ds. L. Blok, Capelle a/d IJssel. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. J. H. Harmeman, Bilt- hoven. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi, Klein Engendaalweg 52. 16.00 uur doopdienst; zendeling D. Schleppd. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. K. A. Firet, De Bilt. Hervormde kerk 10 uur en 19 uur ds. J. van Willigen v. d. Veen. 10 uur jeugdkapel. Sterrenberg. 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. Th. A. J. Wittenberg. Hilversum. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16,30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur ds. J. Hallewas, Purmerend. rieven en voorwaarden en andere re gels die voor alle leden, momenteel zijn dat er ongeveer 1300, gelden. De ze NBM-makelaars zijn onderworpen aan een disciplinaire rechtspraak, die op basis van een Juchtreglement wordt uitgeoefend door onafhankelij ke raden van toezicht. Hierin hebben voor het merendeel niet-makelaars zitting; de voorzitter is meestal een rechter. Al deze voor zieningen dienen ter bevordering van een goede uitoefening van de make laardij en dus om de belangen van de toekomstige cliënten te beschermen. De NBM heeft dus vaste tarieven die de leden aan hun cliënten in reke ning mogen brengen. Dit honorarium heet courtage en bedraagt bij koop en verkoop als regel l'/.o/o van de koopsom, voor taxaties bedraagt de courtage meestal l'/t van het getaxeerde bedrag. Even belangrijk als de tarieven zijn de voorwaarden, dat wil zeggen het geheel van regels waar de rechten en plichten van de makelaar ten opzichte van de cliënt geregeld is. Een handige brochure, getiteld „U en Uw makelaar" met de volledige tarieven en voorwaarden kunt u gratis krijgen bij de NBM- makelaar in uw omgeving of bij het bureau van de Nederlandse Bond van Makelaars in onroerende goederen NBM, Soestdijkseweg 247, Postbus 200, Bilthoven, telefoon 030-785941. S OA&JLkx&G Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Afdeling algemeen maatschappelijk werk Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorpshuis aan het Dorpsplein: iedere donderdagmorgen 9-10 uur afd. ge zinsverzorging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afdeling algemeen maatschappelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk. gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 033-10441. Adressen te Soest Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kam per: dinsdag t.e.m. vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afd. gezinsverzorging en bejaarden hulp. Kantoor: Braamweg 34, tel. 18140. Spreekuur van mej. Braggaar ieder» dinsdag van 14-14.30 uur. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk. Kantoor: Steenhoffstraat 5, telefoon 16744, toestel 322. Spreekuur maat schappelijk werker P. E. van Riessen* maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Moeders voor moeders. Mevrouw G. van Benthem-Aartsen, Spoonstraat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Federa tieve Raad van het Bejaardenwerk Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur. Projektleider: A. F. van d« Genugten. „De Drie Eiken", Dienstencentrum, Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463- 1402. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 10-12 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" dienstencentrum Wiar- di Beckmanstraat 475, Soest, telefoon 10607. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 9-10.30 uur. Leider D. J. Lazon- der, Warme maal tijden voorziening, infor maties bij de navolgende contact adressen: „Honsbergen": D,'£ Lazondër, leider dienstencentrum, Wiardi Beekman- straat 75, telefoon 10607. Soestdijk: mevrouw E. B. Jonker- Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261, Soest-midden: mevr. M. A. Jansen- Moesenbroeck, Kerkpad N.Z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: mevr. S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, telefoon 14782. Soesterberg: mevr. J. Hoekstra-Ger- kes, Prof. Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991 (b.g.g. tel. 2322). Bejaardenwacht Soest Bereikbaar via de telefoonnummers 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pe- dicuredienst, koffie-ochtenden, zang koor, zwemuur, gymnastiekcursussen, sociëteiten, kaartmiddagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi 02150-45555. 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 19999 of 13202 (liefst vóór 9 uur 's morgens). Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8 tot 10 uur, Stichting rechtswinkel, Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort. Geopend: maandagav. 19-21 uur; don derdag 15-21 uur. Meezorgende gesprekshulp F. J. Wertwijn, cur.-psycholoog. Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26, tel. 02155-10923, Vertrouwenspersoon Stichting Organisatie Gescheiden Mensen Soest Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26, tel. 02155-10923, Partij van de Arbeid Spreekuur iedere eerste maandag van de maand in het Medisch Centrum, Nieuweweg-hoek Smits weg, van 20-21 en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152

Soester Courant | 1975 | | pagina 13