Op 9 mei weer kortebaandraverij in Soest 15.- 25.- 50.- Kunstzinnige vorming op lagere scholen sterk afhankelijk van financiën Bezwaren tegen bestemmingsplan Industrieterrein Eerste herziening' ongegrond volgens B. en W. Unieke boomstronken expositie bij ,De Stronk' OJ UI SCHIPPER maaswinkel HOMEE „de Spiekersjop" Vervoersprobleem oplossen met „cultuurbus'' Nog vóór de zomer een vreemde taal spreken. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Snelheidscontrole „Burger" kandidaten voor commissie culturele zaken Natuurwandeling Politieke Soos C.D.A. Humanistisch Verbond Soester bekenden reeks inbraken Herziening betreft sanering bedrijfs- bebouwing TBS Progressief Soest Benoeming bestuurslid bibliotheek 1 OVERHEMIEN TRUIEN PANTALONS WINTERJACKS WINTERJACKS Soester Vogelvrienden houden weer tentoonstelling Soester Courant van donderdag 13 februari 1975 Vrijdagmiddag 9 mei wordt in Soest voor de tweede maal een kortebaan draverij gehouden. Na het succes van vorig jaar - ondanks de regen brachten bijna vijftienhonderd mensen een bezoek aan de wedstrijd - was het voor het bestuur van de Kortebaanvereniging „Oranje Boven" uit Soest geen probleem om van de strijd een jaarlijks terugkerend evenement te maken. De Wisselprijs voor de kortebaan draverij, „De Gouden Koets". Eén van de dingen die men overigens heeft moeten wijzigen, betreft de da tum van de wedstrijd. Bij het opzet ten van de vereniging was men uit gegaan van het in traditie organise ren op de dag voorafgaand aan Koninginnedag, waarmede de keuze van de naam „Oranje Boven" nauw verband hield. Natuurlijk wordt aan die naam vast gehouden, maar doordat 29 april - de dag voor koninginnedag - dit jaar op een dinsdag valt en er een wekelijkse vaste koers op de drafbaan Hilver sum op dat tijdstip plaatsvindt, heeft het bestuur van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport, het be stuur van Oranje Boven geen toe stemming verleend om hun korte baandraverij eveneens op die dag te houden. Overigens is die afwijzing niet alleen met het oog op „concur rentie" geweigerd, maar ook, omdat er door het samenvallen van beide wedstrijden, ook problemen zouden ontstaan in verband met het beschik baar zijn van de totalisator. Het bestuur van Oranje Boven, be staande uit de heren W. J. v. d. Bosch, voorzitter; J. H. Leijendekker. secretaris en W. Rietveld, penning meester, hebben toen na overleg hun keus bepaald op vrijdag 9 mei, de dag na Hemelvaortsdag, waarop veel bedrijven door het adviseren van een snipperdag, volledig zijn gesloten. De kortebaandraverij in Soest is door het bestuur van de Stichting N.D.R officieel in de wedstrijdlijst opgeno men, nadat zij vorig jaar met eigen ogen hadden aanschouwd dat Oranje Boven een waardige opening van het vaderlandse kortebaanseizoen ver zorgde. Maar niet alleen het bestuur van de Stichting was vol bewonde ring voor het spektakel in Soest, ook de deelnemende pikeurs waren zon der uitzondering enthousiast. Niet al leen werden zij op grandioze wijze ontvangen, ook het indrukwekkende prijzenpakket sprak sterk tot de ver beelding. Hoewel de inschrijving nog niet is gestart, staat nu al weer vast dat de complete vaderlandse „top" aan de start zal verschijnen, waaronder na tuurlijk de noordholilander J. v. d Loo, die met zijn paard Lucky H. vorig jaar de ereprijs, "de Gouden Koets, in de wacht sleepte. Op het programma staan naast de kortebaandraverij, ditmaal verschil lende nauw aan de paardesport ver bonden aktiviteiten, waaronder de strijd om het officiële Soester kam pioenschap Ringsteken. Naast de strijd om de Gouden Koets, wordt er ditmaal voor de eerste maal gest den om het open kampioenschap van Midden-Nederland. Natuurlijk is de totalisator weer pre sent, zodat voor de liefhebber weer volop gelegenheid zal zijn een gokje te wagen. Dat die mogelijkheid op grote prijs wordt gesteld is vorig jaar wel gebleken toen de totalisator. ondanks het slechte weer, toch nog zo'n twaalfduizend gulden omzette waarmede Soest zich in de rij van zestien Nederlandse kortebaandrave rijen in het midden van de ranglijst plaatste. Met de nogal vochtige ervaring van vorig jaar, heeft het bestuur besloten om elk risico uit te sluiten en dit jaar voor een betere accommodatie te zorgen, in de vorm van stoelen en tafeltjes onder parasols e.d. De plaats van de draverij is dezelfde als vorig jaar, zodat op 9 mei het gedeelte van de Koningsweg tussen Dorresteinweg en Nijverheidsweg met een laag zand bedekt zal worden en voor het verkeer zal worden afge sloten. Door het bestuur zyn contacten ge legd met het Polygoon Journaal, zo dat dit Soester evenement in alle Ne derlandse bioscopen zal worden ver toond. Natuurlijk rekent het bestuur van Oranje Boven ditmaal op volledige medewerking van de weergoden. Maar ondanks dat zal er evenals vorig jaar een regen-verzekering wor den afgesloten. Overigens heeit men daar vorig jaar' niet al te veel aan gehad, want in de periode die maat- gevénd is voor eventuele uitbetaling - tussen 12 en 14 uur, viel er die dag geen milimeter neerslag, maar in de periode van 15 tot 15 uur viel het met bakken uit de hemel. Het grenzeloze optimisme van Oranje Boven blijkt duidelijk uit het feit dat de accomodatie geschikt wordt gemaakt voor het ontvangen van ruim vijfentwintighonderd bezoekers. Veel, niet alles, draait om geld in deze maatschappij. Dat bleek weer eens in de vergadering die door de culturele commissie werd uitgeschreven om te praten over de kunstzinnige vorming op lagere scholen. Niet alles, want ook de tyd of beter het gebrek aan tyd speelt een zeer be langrijke rol bij de kunstzinnige ontwikkeling van de schoolkinderen. Er moet immers zoveel onderwezen worden; voor de „kunst" en alles wat daaronder valt is hooguit een paar uur per week beschikbaar. De realisten, die deze avond bijwoonden, constateerden dat direct; de idealisten en de individualis ten hadden daar nauwelijks oog voor. Achteraf werd het een zinvolle avond daar zag het in het begin niet naar uit. De voorzitter liet het woord „on nozelheid" vallen en dat gaf wel weer hoe de gevoelens lagen. De bijeen komst was slecht en zeker onduide lijk georganiseerd. Uitgenodigd waren de schoolhoofden, die liefst drie uit nodigingen ontvingen en daar niets van begrepen; Artishock en kennelijk ook de Soester Gemeenschap. Juffrouw Takke, consulente van de Stichting Beeldende Vorming te Utrecht, hield een inleiding, die neer kwam op haar ervaring met tekenen, handvaardigheid en textiel. Zij bracht het wat „jutterig" zoals ze zelf zei en ze kreeg de wind van vo ren. De schoolhoofden kwamen voor informatie en niet over zaken waar ze al veel van wisten. Bovendien viel onder kunstzinnige vorming veel meer dan alleen tekenen en handvaardig heid en daar behoorde de avond over te gaan. Juffrouw Takke merkte toen op ook niet begrepen te hebben „op welke wijze zij in deze bijeenkomst paste". Op voorstel van de heer J. Rosing, hoofd van de cristelijke school te Soesterberg, moest eerst vastgesteld ■worden wat onder kunstzinnige vor ming verstaan moest worden en de super-individualist de heer C. Bakker, hoofd van De Wiekslag, stelde huive rig te zijn voor alle kunstzinnige vor ming op scholen, ook op middelbare scholen. Hij vond dat ook ouders uitgenodigd hadden moeten worden voor deze avond, omdat er zovelen slachtoffers waren van de „Vader Abraham-men taliteit". Overigens was hij van me ning dat kinderen als ze liever voet balden, maar moesten gaan voetbal len. Later bleek hij als een soort cul tuur-dictator besloten te hebben dat de kinderen van zijn school niet mochten gaan kijken naar Henk Juli aans, het „levende" kunstwerk in het Rijksmuseum te Amsterdam. Hij deed dat over de hoofden van de ouders heen, zo leek het en hij trok een ver gel ij'king met de honger elders in de wereld, waarvoor geen geld beschik baar was. Hij kwam wel om te dis cussiëren en niet om informatie te krijgen, die haalde hij wel ergens an ders vandaan. Een goedmoediger individualist en cultuur-dictator was de heer G. Tig- chelaar van de Margrietschool, die voor zijn leerlingen bepaald had dat Mozart „echte" kunst was. Hij wilde meer contact met „werkelijke" kun stenaars en riep daar hulp voor in. .De beide heren, Bakker en Tigche- laar, vonden mevrouw Van Stiphout- Croonenberg van de culturele com missie op hun weg, die het maar dan ook helemaal niet met hen eens was. De heer J. Veraar van de afdeling on derwijs van de gemeente, wees de heer Tigchelaar op de reeds jaren lo pende begeleiding voor muzikale vor ming. Gewezen werd daarna op de moge lijkheden die Artishock (al jaren) biedt. Daar bleek ook in het hoofden- convent over gesproken te zijn, maar de zaak was „blijven liggen". Twee lagere scholen maakten wel al gebruik van Artishock's mogelijkhe den en de directeur van Artishock, de heer Oudheusden, benadrukte dat de kunstenaarsvereniging over hoogge kwalificeerde docenten beschikte. Gevraagd werd of Artishock een edu catieve tentoonstellingen kon organi seren, zoals in Utrecht en gewezen werd toen op de tien tentoonstellin gen die Artishock jaarlijks verzorgd. Aan het licht kwam wel dat de schoolhoofden nauwelijks wisten wat er bij Artishock gebeurde en duidelijk werd ook dat het vervoersprobleem van de kinderen naar het „Soester Cultureel Centrum" eigenlijk als eer ste opgelost moest worden. Er werd gevraagd om een „cultuur bus" net als de „zwembus". Als op lossing werd ook gedaëht aan de mo gelijkheid de kunstenaar naar de la gere scholen te laten gaan. De heer Rosing wees zijn collega's er opdat de zaak niet overtrokken moest worden. Op de scholen moest ook les gegeven worden in andere vakken en de kunstzinnige vorming kon volgens het lesrooster hooguit twee uur in be slag nemen. Wat de komst van de kunstenaar naar de scholen betrof dacht hij, en met hem zijn Soester- bergse collega L, van As van de Ca- rolusschool, dat zo'n plan onuitvoer baar zou zijn. „25 scholen maal 6 klassen is 150 klassen; hoe wilt u dat dioen?" Hij wees erop dat Soesterberg nauwelijks mogelijkheden had Artis hock te bezoeken juist in verband met de beschikbare tijd.,Hij dacht het ook d'at het niet eenvoudig zou zijn de ouders duidelijk te maken dat kun.stziinn.ige vorming net zo noodza kelijk was als rekenen en schrijven. In de totale discussie had mej. v. d. Laan, educatief stafmedewerkster van het Hilversumse culturele centrum De Vaart, een belangrijke inbreng. Zij schetste de situatie in Hilversum als ideaal en zei ook dat de lagere scho len in Hilversum wel tijd beschikbaar hadden. Tenslotte werd vastgesteld dat kunst zinnige vorming een onderdeel is van het totale onderwijs en dat het met het oog op de plaatselijke situatie be langrijk zal zijn de kunstenaar naar de scholen te brengen. Er moet meer gelegenheid geschapen worden om tentoonstellingen te bezoeken en meer gebruik gemaakt worden van de mo gelijkheden die Artishock biedt. In het algemeen bestand er een grote behoefte aan informatie, waar ook bij hoort het uitwisselen van gegevens. Er zal een oplossing gezocht worden voor het vervoersprobleebm en de hoofden zullen aan Artishock bekend maken welke bijscholingscursussen zij op prijsstellen. Niet gerept werd over de tijd waarop die cursussen gegeven moeten worden. Na afloop bleek dat de belangstelling ervoor aanmerkelijk groter zou zijn, indien dat. gedurende de schooltijden was. Voor iedereen stond wel vast dat alle kosten ver bonden aan de kunstzinnige vorming tot en met de reizen naar tentoonstel lingen, gedragen moesten wordendoor de overheid. De schoolhoofden stelden vast dat het contact met de culturele commissie erg op prijs gesteld werd, zodat een vervolg er zeker in zit. Telefoon 033-2 90 97 Intensieve kursus: 20 weken. Op de Middel wij kstr. werd in de avond gedurende drie uren snelheidscontrole gehouden. Er passeerden 1108 voer tuigen de radarapparatuur en daar van waren 88 bestuurders in overtre-J ding.-Zij kregen het p.v. nagezonden.] Kandidaten voor de vacature in de culturele commissie zijn de heer G. Vellekoop, (67) Schoutenkampweg 90. muziekpedagoog en oud-directeur van de Vereniging voor Huismuziek, en de heer mr. M. R. van Vliet (42), Vale riaanstraat 69, algemeen juridisch me dewerkers bij de Nationale Zieken huisraad te Utrecht. De vacature ont stond door de ontslagname van de heer L, A. Wils. De Natuurbeschermingswacht „Eem- land" zal haar maandelijkse wande ling houden "in het Landgoed Pijnen burg te Soest op zondag 16 februari a.s. Vertrek cp 14.01 uur vanaf de parkeerplaats aan het einde van de Insiingerstraat/hoek Wieksloterweg. Te bereiken met buslijn 71 naar Hees. Aan de l'/s uur durende wandeling kan door een ieder gratis worden deelgenomen. I d»n blUklaan 35 soast tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NAXUltt Maandag 17 februari a.s., aanvang 20 uur, wordt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg de politieke soos gehouden van het CDA. De CDA-soos is altijd voor iedereen toegankelijk. Heit is gebruikelijk dat de raadsfractie compleet deze bijeen komsten bijwoont om ook op deze manier contact te houden met haar kiezers. Aan de orde kunnen gesteld worden alle plaatselijke politieke- en met- politieke zaken; zo mogelijk krijgen de vragenstellers een pasklaar ant woord), dan wel wordt de vraag ge noteerd ails dat niet mogelijk is. Deze soos wordt gehouden enige da gen voor de raadsvergadering van donderdag 20 februari, waar onder meer aan de orde zullen komen het plan Landelijk Gebied en het be stemmingsplan In dus tieter rein, Eer ste Herziening". Dinsdag 18 februari a.s. houdt de Ge meenschap Soest-Baa-rn van het Hu manistisch Verbond, in de Open Hof, Veenbesstraat, een bijeenkomst. De heer J._ de Leede zal dan spreken over „Levensovertuiging en Politiek". A. K. (22) en W. B. (18X die vorige week bij het station Soest-Zuid aan gehouden konden worden voordat zij de gelegenheid hadden in te breken in het stationsgebouw, hebben meer dere inbraken bekend. Daarbij was in enkele gevallen de 18-jarige A. van D. eveneens uit Soest betrokken. K. beleende een inbraak bij de TBS gepleegd in maart 1974; op 20 januari van dit jaar brak hij in in de sporthal Beuken-daal. Met Van D. samen bezocht K. in augustus vorig jaar Mercurius en TBS en K. in samenwerking met B. haal den op 22 januari van dit jaar op de Waldeck Pyrmontlaan van een terrein autoradiateuren en koperdraad weg. De radiateuren werden later op de Eng teruggevonden. De vier ingediende bezwaren tegen de eerste herziening van het bestem mingsplan „Industrieterrein" zyn naar de mening van het college van burge meester en wethouders ongegrond. Aan de raad wordt daarom voorgesteld over te gaan tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in de voorschriften. De bezwaren werden ingediend door T.B.S. Soest B.V., door de heer B. W. Noordam, door de heer C. de Gier en door mevrouw E. M. T. Beuken- Rademaker. T.B.S. maakt bezwaar tegen het feit dat zij in haar reconstructieplannen wordt beperkt; de andere drie be zwaarden voorzi enalsnog grote hin der van een groter wordend TBS en mevrouw Rademaker vreest algemene hoogbouw op het gehele industrieter rein. T.B.S. meent dat de belangen van het bedrijf in hoge mate geschaad wor den doordat de voorgevelbouwgrens voor het gedeelte van het plan, waar een maximale goothoogte van 11 me ter is toegestaan, is gelegd op een af stand van 8 meter van de Becke- ringhstraat. Het bedrijf beschikt over een plan om langs deze straat een doorgaande gevelbebouwing op te richten en om daarachter op het fa brieksterrein een transportweg aan te leggen voor het laden en lassen van de motorvoertuigen. Bij het opstellen van dat plan is men er steeds van uitgegaan dat als compensatie voor de 1?; U.kunt tévens kijken naar: Wand-,en Kurkwanden -*> vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren1 1 Houten wanden en - Gewone'en - ,.r plafondschroten - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155 -10304 Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur aanleg van de transportweg op eigen terrein, de voorgevelbouwgrens ge bracht zou worden op 5 meter vanaf de openbare weg, vooral in verband met het feit, dat verschillende delen van de huidige bebouwing deze grens reeds bezit. Als de grens op 5 meter wordt gebracht dan zou naar de me ning van TBS de goothoogte kunnen worden van 11 tot 8 meter. De gemeente kan aan de verlangens van TBS niet tegemoetkomen omdat GS slechts goedkeuring verleende aan het bestemmingsplan toen die voorge velbouwgrens gebracht werd van 5 meter op 8 meiter. De vrees van de andere bezwaarden dat het alsnog uit de hand zal lopen, wordt door het college niet gedeeld. De wijzigingen werden juist aange bracht om TBS, van oudsher ter plaatse gevestigd, de kans te geven haar bedrijfsbebouwing te saneren en te reorganiseren. Daardoor zou im mers een reeds jaren bestaande, uit esthetisch oogpunt gezien weinig fraaie situatie, veranderd kunnen worden. De sanering houdt in dat enkele ba rakken op het terrein zullen verdwij nen, terwijl de opslag van gerede pro ducten geheel aan het oog zullen wor den onttrokken door het nieuwe kan toorgebouw met een bouwhoogte van 14 meter. De aanleg van de transport weg zal de verkeersveiligheid op de Beckeringstraat ten goede komen. De verwachting van mevrouw Rade- maker, (namens de groep „Soestdijk geen stankwijk") dat door heit moge lijk maken van hoogbouw een prece dent wordt geschapen voor andere in- dustriën ook hoger te gaan bouwen, wordt eveneens niet gedeeld. De be doelde bouwstrook, grenzend aan de openbare weg, mag Slechts gebruikt worden voor kantoren, laboratoria en dienstwoningen, met daarnaast een wijsteMngsmiogelijkheftd voor bet op richten van gebouwen voor opslag- doeleinden. Industriële activiteiten mogen er daarom niet plaatsvinden, zodat er ook geen sprake kan zijn van precedenten. De „eerste herziening" betreft de gronden grenzende aan de zuidzijde van de Beekeringhstraat ter hoogte Van de splitsing met de Roningrnme- laan. Dinsdag 18 februari a.s. vindt een bij eenkomst plaats van „Progressief Soest" in haar maandelijks te houden politieke café „Proest". Om 8 uur 's avonds in koffiehuis De Kleine Witte op de heek van de Molenstraat en de Middel wijkstraat. Centraal staat het Bestemmingsplan LandelijkGe bied, dat deze maand in de Gemeen teraad aan de orde komt. Inleider is de heer Klaas Grol uit Leusden. Per 1 januari 1.1. is periodiek afgetre den als lid van. de Stichting Openba re Leeszaal en Bibliotheek, drs. G. van der Veer, De heer Van der Veer is destijds benoemd op voordracht van het bestuur van de Stichting Al gemene Openbare Leeszaal en Biblio theek en wordt door deze stichting thans weer als kandidaat aangewezen. Mevrouw M. Delmaar-v. d. Meer, voorzitter van de vereniging „'t Nut van 't Algemene" is de tweede kan didate van de Stichting. De benoeming komt volgende week in de raadsvergadering aan de orde. s Vanaf volgende week maandag 17 februari tot en met vrijdag 28 februari wordt by „De Stronk", de kunsthandel aan de Nieuweweg 46a, een vrjj unieke, mogelyk zelfs wel een première voor Nederland, expositie gehouden van boomstronken. Boomstronken zyn „in" en zo'n tentoonstelling ligt daarom wel in de lyn der verwachtingen. By „De Stronk" heeft men dat zo aangevoeld en wekenlang is men bezig geweest om het „bezit" aan stronken, expositie-klaar te maken» STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie buiten hangt met hoofd) 38 leden van de Soester Vogelvrienden woonden de jaarvergadering van hun vereniging by, die in restaurant D'Oude Enghe, gehouden werd. Voorzitter A. J. Beijer heette hen welkom en wees op de in het afgelopen jaar behaalde successen. Veel was bereikt dankzy de inzet van weinigen en hy sprak daarom de hoop uit dat in dit verenigingsjaar meer leden zich voor de vereniging zouden willen inzetten. tm De notulen van de vorige jaarverga dering, voorgelezen door mevrouw Van Doorn-Kruijs en het jaarverslag voorgelezen door secretaris, de heer P. Dijkman, kregen de goedkeuring van de vergadering. Geen bezwaar was er ook tegen het financieel jaar verslag, toegelicht door penningmees ter, de heer G. Kok. Hij kon melding maken van een batig saldo, zoals ook de november-tentoonsteiling een goed netto-resultaat had opgeleverd. In het bestuur werden vervolgens ge kozen de heren J. A. Liefaard en E. J. Smit. Zij volgen de bestuursleden mevrouw Van Doorn-Kruijs en pen ningmeester Kok op, die zich beiden niet herkiesbaar stelden. De aftreden de secretaris, de heer Dijkman werd herkozen, zij het, zoals de voorzitter opmerkte, het veel moeite gekost had hem zover te krijgen dat hij zich op nieuw herkiesbaar wilde stellen". De rondvraag leverde geen schokken de zaken op en met de mededeling dat de jaarlijkse tentoonstelling ge houden zal worden op 21, 22 en 23 november werd de vlot verlopen ver gadering besloten. De keuringen voor de jaartentoonstel- ling zullen uitgevoerd worden door de heer W. A. Hagenaars te Deil (tropen); de heer W. A. Tolman te Hardeniberg (tropen en parkieten); de heer N. G. Tijsmans te Amsterdam (kanaries) en de heer W. D. H, Spij ker te Hilversum (kanaries). Er zit een ontzettende hoop werk in, voordat een zo uit het bos afgeleverd stuk hout, huiskamer-gereed is. Nie mand denkt eraan. Zo'n brok hout is in-en-in vuil; zand, mos en andere aan groeisels, ongedierte, alles moet eruit gehaald worden, tot uit de fijn ste naden en kleinste gaten. Dat kost uren schrobben en peuteren. Als de stronk dan schoon is, gaat ie in zijn geheel in een bad grondlak, onderge dompeld. Daarna wordt het stuk een paar dagen te drogen gezet om ver volgens afgespoten te worden met matlak. De stronken komen uit binnen- en buitenland, aangeleverd bij „De Stronk" ondermeer door relaties die in de bosbouw zitten. Het is namelijk aan iedereen verboden dergelijke stukken hout uit het bos mee naar huis te nemen; dat mag niet, dat ii strafbaar. Boomstronken worden gekocht als de coratie-stuk; plantenbakken, muur- Enige stronken by Kunsthandel „De Stronk" waar volgende week geëxposeerd wordt. Foto Herman van Dam stukjes en ze zijn bijzonder in trek als omlijsting bij open-haarden. In de twee doorkijk-etalages van da zaak aan de Nieuweweg worden eni ge tientallen stronken tentoongesteld; uiteraard ook in de zaak, die voor deze expositie geheel ontruimd wordt. U kunt er wonderlijke voorstellingen ontdekken in dit „hout", soms duide lijk een paardehoofd of een vlucht vogels, soms een draak of een pré- historisch dier. Anderen zullen alleen maar een stuk hout „zien", gewoon een boomstronk, maar met een kleine aanwijzing toch ook het „beeldhouw werk van de natuur" ontdekken, 't Is de moeite waard eens te gaan kijken.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3