lüi Comité „Alscheid hoofdinpecteur Scholtmeijer" gevormd Modeshow Ralph Polak onmisbaar Geen standwerkers op de Soester weekmarkt E. Moffie: „College ontwijkt de vraag" Vleesverkoop Winkeldiefstal opgelost Meningen van lezers Houd Portugal vrij! P.V.0. „rond" met eigen gebouw De Soereloer bij Artishock Valmhelm hoofdzaak Jaarvergadering U.V.V. N.C.V.B. Soesterveen Ruiten van R.K. Mavo ingegooid Inbraak garage v. d. Lee Bromfietshelm gestolen Pony's aan de haal Auto gestolen EEMLAND 23 P.V.'s voor diverse overtredingen Inbraak notariskantoor Soester Courant van donderdag IS februari 1975 Hoofdinspecteur H. G. Scholtme(jer gaat op 1 april het politiekorps verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeïtyd. Het gemeentebe stuur biedt hem op woensdag 26 maart in de brandweerkazerne een af scheidsreceptie aan. Daarnaast heeft zich uit de burgery spontaan een comité gevormd, dat de scheidende korpschef een cadeau wil aanbieden. Om hier voor geld in te zamelen, is een beroep gedaan op besturen van stichtingen, instellingen., verenigingen, coöperaties c.d., op de sportverenigingen, de mid denstanders en de bedrijven. Bovendien rekent het comité op bijdragen van particulieren. In het comité hebben zitting de heren J. van den Arend; L. C. J. van As (Soesterberg)H. Duit; A. H. Hoegen Dijkhof; F. S. I. Knaapen; G. Krui- mer; A, T. M. Oonincx (Soesterberg); D. v. d. Pol; H. C. Schoemaker; J. W. van Steendelaar; H. J. Strofeand en M. van Veeren. Zij willen de heer Scholtmeijer na mens de burgerij een cadeau aanbie den voor zijn enthousiaste leiding van het politiekorps, dat altijd klaarstaat om hulp te bieden. De goede ver standhouding tussen politie en bevol king is vooral ook gegroeid dankzij de activiteiten van de heer Scholt meijer, niet alleen ambtelijk maar ook in het verenigingsleven. Zij die een bijdrage willen storten, kunnen dit doen onder vermelding „Afscheid H. G. Scholtmeijer" vóór 15 maart op de volgende bankreke ningen: RABO-bank Soest, nummer 3599.62.386 (postgircrek. bank 212.775), RABO-bank Soesterberg, nummer 3852.51. 637; Algemene Bank Neder land, 5535.16.000; Bondsspaarbank, nr. 9506.61.961; Nederlandse Credietbank, nr. 2326.18.070; AMRO-bank, nummer 4822.78.583; Nederlandse Middenstands- bank, nr. 6843.62.333. Ruim 33 jaar De heer Scholtmeijer kwam op 4 de cember 1941 in een administratieve functie, als schrijver, in politiedienst. Na enkele bevorderingen werd hij op 15 mei 1945 inspecteur van politie. Gedurende de tijd dat hij administra tief bij het korps werkzaam was, stu deerde de heer Scholtmeijer namelijk voor het poiitiediploma aan de toen malige Model Politie Vakschool in Hilversum. De scheidende korpschef werd in 1963 benoemd tot waarnemend korpschef na het eervol ontslag van de toenma lige hoofdinspecteur C. van Es. Op 1 januari 1964 werd de heer Scholt meijer bevorderd tot hoofdinspecteur en op 1 juli 1965 werd hij benoemd tot korpschef. Het jaar daarop vierde hij zijn zilveren jubileum in dienst van de gemeente Soest. Hij heeft sinds 1941 vier korpschefs meegemaakt, de heren A. F. Schreuder (in de oorlog omgekomen in Duitse gevangenschap) Bakker; J. Voerman, thans korpschef in Bloemendaal, en C. van Es. De heer Scholtmeijer is altijd zeer actief geweest in het verenigingsle ven. Niet alleen plaatselijk, ook in politieverband. Hij was jarenlang vi- ce-voorzitter van de Nederlandse Po litie Sport Bond (NPSP), die hem bij zijn afscheid het ere-lidmaatschap aanbood; voorzitter van het district West van de NPSB, dat hem huldigde met het ere-voorzitterschapvoorzit ter van de Soester Politie Sport Ver eniging, waarvan hij nu ere-voorzitter is; dagelijks bestuurslid van de poli- bie-opleidingsschool in Leusden en lid van de Werkgroep regionalisering en bundeling hulpverlening Eemland Plaatselijk was de heer Scholtmeijer onder meer secretaris van de Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer, voozitter van de accordeonvereniging Animato; Éestuurslid van de toenmali ge Soester Sport Federatie en van het organisatiecomité conc ours-hippiq ue, lid van het Oranje Comité en van het comité dat de jaarlijkse dodenherden king in Soest organiseert. Naar aanleiding van de antwoorden van het college van burgemeester en wethouders op de schriftelijke vragen van de CDA-gemeenteraadsfractie zegt de heer E. Moffie, voorzitter van de vereniging van standwerkers, byzonder teleurgesteld te zyn door het standpunt dat het college inneemt. Vooral het antwoord op de vraag te onderzoeken of de markt een grotere omvang moet krygen, geeft zjjnsinziens duidelijk de onwil aan ook maar iets voor de marktkooplieden te willen doen; het antwoord dekt de vraag in het geheel niet en is zjjnsinziens niets meer dan een „dooddoenertje". Wat in 1973 gevraagd werden ook nu t\og van'kracht is, is de vraag om twee onvervreemdbare plaatsen voorstand- werk twee vaste, gereserveerde, plaatsen voor standwerkers. Dat is Soest niet te verwezenlijken gebleken. Steeds moest gewacht worden op een zgn. „restplaats" en dat was altijd een overschotje, ergens in een dode hoek van het marktplein. Direct na ontvangst van het aanbod heeft de hèer Moffie niet dé desbe treffende webhouder gesproken over de plaatselijke situatie en er werd toen reeds van zijn kant aangedron gen de markt te verplaatsen. Wel: werd ingegaan op de uitnodiging, te meer ook omdat van gemeentezijde gedacht werd aan verplaatsing van de mankt. De eerste keer dat een standwerker Zich aanmeldde, was er voor hem geen plaats beschikbaar; de tweede week kreeg hij een hoek toegewezen naast een gproentekraam. De ^.stand werker verkocht ook groente en hem werd gezegd; „U kunt hier niet „hard-werken" en dat toch is naar de opvatting van de standwerkers hun kracht. Zij moeten het hebben van publiek dat bij elkaar gepraat wordt. De standwerker is toen vertrokken. Naar de mening van de heer Moffie vindt er op de Soester markt een soort sanering plaats die door de marktkooplieden overal afgewezen wordt. De. gemeente Soest geeft blijk daar een andere opvatting over te hebben en daar hebben de markt kooplieden zich bij neer te leggen. De brief, die het college aanhaalt, werd inderdaad geschreven, nadat ge bleken was dat in Soest niet te moet gekomen werd aan de gerecht vaardige vraag om een vaste stand- Volgens de heer Moffie hoeft men er niet op te rekenen dat van de zijde van de marktkooplieden initiatief ge nomen zal worden voor een gesprek met h£t college. De mensen die er staan hebben geen enkele behoefte aan uitbreiding van de markt; dan halen zy concurrentie binnen. Zoals het nu is, is het voor hen uitstekend. Voor de klant was juist meer concur rentie te wensen. Dan wordt immers de gulden inderdaad een daalder waard. Waarom gaan anders zoveel mensen uit Soest naar de markten van Baarn en Hilversum. Het aanbod en. de variatie is daar im mers groter. Naar de mening van de heer Moffie was het eerlijke geweest, indien het college gezegd had we zijn bezig met een dorpscentrum en als dat gereed is gaait daar de markt naar toe. Wij hebben nu geen zin moeite te doen voor verplaatsing van de marfet. Zaterdagmorgen,, negen uur. zal aan, het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van gele kaarten genummerd van 151 tot en met 200. In Doetinehem werden door de plaat selijke politie drie mannen aangehou den in verband met winkeldiefetal. In hun auto werden twee korte leren jasjes, 2 deux-pièces en een suéde vest aangetroffen, die afkomstig wa ren van de firma Middelman aan de Torenstraat. Men kon dat vaststeflen omdat de kleerhangers met firma naam bij de goederen lagen. Volgend jaar bestaat het Stoffenhuis Ralph Polak dertig jaar in Baarn. Met het oog daarop mag verwacht worden dat de jaarlijkse modeshow zeker ook dan weer gehouden zal worden. Weinigen beseffen wat er voor het houden van een modeshow op een niveau, zoals wjj dat al jaren van Ralph Polak gewend zyn, allemaal komt kijken. Afgezien van het enorme organisatorische talent waarover men moet beschikken, stygen ieder jaar de kosten en dat brengt het voortbestaan van deze unieke en voor de omgeving onmisbare •how in gevaar. Maandag j.1. maakte het talrijke pu bliek door enthousiast applaus ken baar hoe zeer men de inspanningen van het echtpaar Polak waardeerde en hoe het betreurd zou worden als er een einde aan deze shows zou moeten komen. Het was ook dit jaar weer een ge weldige belevenis voor de vele hon derden belangstellenden; een com pleet mode-défilé zowel wat de stof fen als de modellen betreft en daar om een waardige opening van het nieuwe seizoen. Vastgesteld kan daarbij worden dat de mode (gelukkig) weer wat vrou welijker is geworden maar mogelijk is het absurd om in het „Jaar Van de Vrouw" te praten van „heerlijk ro mantisch". Stijlen uit grootmoeders- tijd vieren weer hoogtij, de wijdere modellen reiken zonder uitzondering tot over de knie. De tinten zijn smaakvol en de fraaie kleuren bie den vooral de wat oudere dames zo veel meer kansen. Broekpakken waren er op deze show bij uitzondering; wel als vrije tijds kleding. Het „combineren" was in en daarbij werd écru dikwijls als hoofd- tint voor de ondergrond aangevoerd. Dankzij prachtige figuratieve des sins zijn de compensée's in vele uit voeringen mogelijk, waarbij zowel de Groot was de belangstelling voor dc modeshow van Ralph Polak. Foto Herman van Dam zelfde stof in combinatie van twee motieven gedragen wordt, als een dikkere stof met een dunnere soort genoot. Die combinatie werd ook be reikt met japon en mantel, of japon met overdress; en niet te vergeten natuurlijk in rok en blouse. Bijzonder aantrekkelijk was de op lossing die gevonden werd voor het bruidstoilet. Er werden er niet min der dan 12 getoond, maar tussen de „gewone" kleding door. Dat bracht een geweldige afwisseling, die bijzon der op prijs gesteld werd. Na afloop kregen het echtpaar Polak en de mannequins vele complimenten in ontvangst te nemen; en terecht want het Is ieder jaar een giganti sche taak de show van het vorig jaar te overtreffen. Daar is men dit jaar zeker In geslaagd. In de S.C. van 30 jan. 1975 dankt mijnheer de Roos uitvoerig diegenen, die hebben meegewerkt aan de col lecte „Houd Portugal vrij!" Hij spreekt ook zijn teleurstelling uit dat deze aktie weerstanden heeft opge roepen en geeft daarbij een scale van redenen op, waarmee hij eigenlijk zeggen wil, dat hij niet begrijpt dat niet elke rechtgeaarde Nederlander er niet hetzelfde over denkt als hij Ik behoor tot die grote groep, die niet aan deze collecte heeft bijgedra gen, hoewel ik een vurig voorstander ben van de echte democratie. In zijn betoog geeift de Hr. de R. blijk niet te weten waarvoor hij zich heeft ingezet of hij geeft opzettelijk een verdraaiing van de feiien. Hij heeft het maar over een fascistisch regime, waartegen de partij van Soares zich te weer moet stellen. Niets is minder waar! Dat groepje heeft in Portugal afgedaan, is in ieder geval zo klein dat het geen rol meer kan spelen en heeft alle redenen om op dit moment gezien de publieke opninie zijn mond te houden. Waar de partij van Soares wel strijd tegen moet voeren, is het communis me. Waarom zegt U dat niet, mijn heer de R.? Dat hoeft overigens niet verzwegen te worden, dat is een be kend gegeven. In Portugal gaat het erom of de Com munisten dan wel de partij van Soa res het voor het zeggen krijgt. En als de P.v.d.A. Vara) een actie voert om daar de oommunisten te bestrij den, doch op hetzelfde moment de Nederlandse Regering tracht te bewe gen te bevorderen dat Zuid-Vietnam onder communistische regime komt, dan zeg ik dat ik aan de collecte, op touw gezet door een politieke partij met zulke dubbelhartige oogmerken, niet meedoe, juist omdat ik niemand een linkse of rechtse dictatuur gun. De weerstand, die een dergelijke on geloofwaardige actie oproept, heeft natuurlijk nog meer wortels. Wan neer een der voormannen van de De Soester Harmonie P.V.O. is „rond" wat betreft de aankoop van het ge bouw Rembrandtlaan 9. Met de huidige eigenaar, de Hersteld Aposl. Zending Gemeensch. te Amsterdam, werd overeengekomen dat voor 75.000 gulden (met de clausule „kosten koper") de overdracht geregeld kan worden. Er Is wat PVO betreft slechts één voorbehoud, n.1. dat rente en aflossing van de aan te gane geldlening, door de gemeenteraad gegarandeerd wordt. Het voorstel daartoe zal naar alle waarschynlykheid in maart in de raad behandeld wor den. Het gebouw, eertijds ook Rembrandt- zaal geheten, moet opgeknapt worden en daarvoor is een bedrag van 30.000 gulden uitgetrokken. De restauratie, (een nieuwe dakbedekking, het aan brengen van een mobiel podium en een kantine enz) zal door leden van de harmonie worden uitgevoerd. Daar voor wordt een bouwcommissie ge vormd onder leiding van de architect en PVO-lid, de heer H. Lotze. De zaal zal ruimte gaan bieden aan 300 bezoekers; de zolder wordt inge richt voor PVO-atelier. In eigen be heer worden de vele benodigde uni- fomen gemaakt en dat gebeurt nu bij de leden thuis. De voorzitter van PVO, de heer K. Jaarsveld, is bijzonder gelukkig met de oplossing. In feite kreeg hij de tip voor dit gebouw van de voorlichtings ambtenaar, waar hij ten einde raad, was binnengelopen. „De hele situatie liep uit de hand; we kregen een enor me aanwas (nu 217 leden) en repe teerden en oefenden in zes verschil lende lokaliteiten. Dat kon niet lan ger., organisatorisch was het niet vol te houden." De heer Van Os wees hem toen op het gebouw aan de Rem brandtlaan dat al anderhalf jaar leeg stond en daarna was de zaak aan het rollen gekomen. De exploitatie van deze zaal zal min der geld vragen dan hot beadrag dat nu uitgetrokken moet worden voor het huren en gebruiken van de zalen waarin thans gerepeteerd wordt. Voor P.V.O. ziet de toekomst er daar om rooskleurig uit, tenzij de raad een spaak in het wiel zou steken. Maar dat mag niet verwacht worden. P.v.d.A. (van der Louw) voorstelt een volksfront (is dat geen woord, ont staan onder de Duitse bezetting?) met de communisten te gaan vormen en wanneer de Vara en de overige link se omroepen stilzwijgend voorbij g^an aan het dagelijks doodschieten van vluchtelingen uit het communistische paradijs, dan zeggen velen: aan een collecte, georganiseerd door de P.v.d.A. voor welk doel dan ook doen wij niet mee! Vele Nederlanders zien de huidige P.v.d.A. als het voorportaal voor een socialistische lees: communistische) dictatuur. Daarom: Houdt Nederland vrij! J. H. VAN DOORNE. ONTERVING. Kunnen mijn ouders mij onterven, omdat ik tegen hun zin getrouwd ben, en hun eigen huis aan een ander kind schenken? Hoe kan ik dat beletten? Antwoord: Ouders kunnen een kind niet onterven in ons land. U kunt hen zonodig wijzen op artikel 960 van het Burgerlijk Wetboek, luidende: „De le gitieme portie of het wettelijk erfdeel is een gedeelte der goederen, hetwelk aan de bij de wet geroepn erfgena men in de regte linie wordt toege kend, en waarover, de overledene, noch bij uiterste wil, heeft mogen be schikken". Elkè gift of schikking die met dit wetsartikel in strijd, komt, is nietig. Zonodig kunt u zich tot de no taris wenden, die met de overdracht van het huis is of wordt belast. EMIGRANTENBEZOEK. Waar vind ik die vereniging van emigran- tenouders, die voor gereduceerd be drag hun kinderen kunnen bezoeken in Canada of Australië? Antwoord: U bedoelt de stichting Na tionaal Hulpfonds „Wij komen", Co- meniuslaain 16, Naarden, tel. 02159- 41834. Dit is de gróte organisatie die in de 15 jaren van haar bestaan veel succes boekte met het gemeenschap pelijk sparen en met heft charteren van vliegtuigen voor groepsreizen van emigrantenouders naar hun kinderen of andere ver verwijderde familie leden. WOORDBLINDHEID. Eén van mijn kinderen kan maar geen woor den vormen of overzien, terwijl het toch goed letters kan lezen, 't Be grijpt niets van boeken. Hoe moet dat nu op school? Antwoord: U kunt deze kwestie rus tig bespreken met het hoofd van de school. De schoolarts wordt dan in geschakeld. Als uw kind last heeft van zg. woordblind'heid, kan het op zijn advies worden geplaatst op een L.O.M.-school. Dat zijn scholen voor de lichtelijk gehandicapte kinderenen daar wordt speciale aandacht aan el ke leerling besteed, zodat ze toch de stof van het normale lager onderwijs in zich op kunnen nemen. VAKANTIEDAGEN. Ik sta al bij na tien jaar in een kleren winkel. De baas heeft 21 vrije dagen vastgesteld. Heb ik nou vólgens de c.a.o. geen recht op extra snipperdagen? Waar haal ik m'n recht? Antwoord: Volgens de c.a.o. voor per soneel in kledingmagazijnen hebt u per jaar recht op zestien dagen ver lof. Pas als u 25 jaar bij de zélfde werkgever werkt, hebt u recht op een dag per jaar meer. Uw werkgever stelt u in staat 21 dagen vakantie te nemen, dat is met de weekends mee meer dan vier weken. U mag uw werkgever wel hartelijk bedanken. Overigens behoeft u zich geen zorg te maken over mogelijke familie-om standigheden. Daarvoor bestaat een bijzondere regeling. SPINNEN IN DE KELDER. Ik heb last van 9pinnen in de kelder. Wat moet ik doen? Antwoord: De spinnen moet u laten leven, want die verdelgen de insek- ten in uw kelder. Het is beter, deze insekten te bestrijden, want die doen wél kwaad. Geeft u ons daarom even op, welke insekten er in uw kelder huizen. Als die worden uitgeroeid zoeken de spinnen hun voedsel elders en verdwijnen ze vanzelf. AMBASSADE RHODESIA. Waar vind ik ergens een ambassade of con sulaat van Pfeodesië? Antwoord: Er is geen vertegenwoor diging van Rhodesia in ons land. Dat komt door de eenzijdige onafhanke lijkheidsverklaring van dit deel van het Britse gemenebest in 1965. Het diplomatieke contact is daardoor verbroken. Indien u inlichtingen wenst over Rhodesische aangelegenheden, kunt u informeren bij de Britse am bassade, Lange Voorhout 10. Den Haag (telefoon 070-645800) of men daar iets voor u kan doen. TORENHAAN. Waarom staat er een haantje op zoveel torens en niet een ander dier? Antwoord: Het haantje op de toren heeft verschillende achtergronden. In de eerste plaats zou dit dier de blik sem afweren. Dit op grond van een oud germaans bijgeloof, dat een haan de wolken kan splijten en de damp kring zou vermogen te zuiveren. In de tweedé plaats werd verondersteld, dat het hanegekraai de macht van de duivel kon breken en dat in feite de haan het duister van (je hel verdreef, zodat het weer dag werd. Als darde reden om de windwijzer de vorm van een haan te geven, wordt wel in oude literatuur vermeld, dat eertijds ge bruikelijk was als bouwoffer een haan te gebruiken. GOUDEN KIES. Er is mij een gou den kies getrokken. Waar kan ik dat goud nu te gelde maken? Antwoord: U schrijft niets over het gewicht aan goud, dat er uit uw mond is gekomen. In wezen gaat het echter maar om een dun vliesje, zo dat de waarde u zal tegenvallen. U kunt rwi wel een goudsmid zoeken, die na weging de waarde wil vast stellen. Daar de goudsmeden op an dere wijze hun voorraad aanvullen, betwijfelen, wij, of u voor dit goud- huisje een afnemer zult vinden. ALBERT HEIJN. Hoe oud is nu eigenlijk Albert Heijn? Antwoord: Als u de oprichter van het oorspronkelijke (grutters) bedrijf be doelt, dan moeten wij u mededelen dat deze reeds overleden is. Die is namelijk geboren op 15 oktober 1865 en had twee zonen, Jan en Gerrit. Tegenwoordig is een zoon van de ge noemde Gerrit Heijn de grote baas en ook diens naam is weer Albert Heijn. Deze laatste is geboren op 25 januari 1927 en is dus juist 48 jaar geworden. Hij heeft een zoon, die ook Albert heet en ondertussen zo'n achttien win ters telt. INKOMSTENBELASTING. Ik krijg een aanslagbiljet inkomstenbelasting, alhoewel er al loonbelasting is inge houden. Moet ik nu dubbel belasting betalen? Antwoord: In beginsel valt iedereen in de inkomstenbelastinb en is de loonbelasting slechts een vooruitbeta ling daarop. U moet nu dus het volle loon met al uw overige inkomsten als verdiensten voor nevenwerkzaam heden, rente van spaarbank tegoeden, inkomsten van uw echtgenote, winst uit verhandelde goederen, kamerver- huur of verkoop van effecten, perio dieke verzekeringsuitkeringen, een evt. erfenis enzovoort samentellen tot het belastbaar inkomen. Daar wordt dan de inkomstenbelasting over bere kend en van dit belastingbedrag wordt door de belastingdienst de reeds ingehouden loonbelasting afge trokken. U betaalt dus niet dubbel. Nu is het tarief van de loonbelasting in principe gelijk aan dat voor de in komstenbelasting. Er ontstaan alleen kleine verschillen, doordat in het ta rief voor de loonbelasting de vaste aftrekken voor verwervingskosten, premie a.o.w. en dgl. reeds verrekend zijn (en dat zijn daarom, behoudens enkele afrondingen, geen echte ver schillen) en andere, die ook met af rondingen ontstaan door de verschil lende wijze van heffing. Hebt u het gehele jaar door regelmatig loon uit één betrekking en daarnaast weinig of geen neveninkomsten, dan zal de inkomstenbelasting nagenoeg gelijk zijn aan de reeds ingehouden loonbe lasting, zodat de aanslag praktisch nihil zal zijn. Of u hebt 't ene jaar een klein bedragje te betalen en krijgt' een ander jaar eens geld terug. Daar om is voor de massa der gevallen - globaal die beneden de loongrens en niet meer dan 600,neveninkom sten - bepaald, dat geen aanslag wordt opgelegd en de loonbelasting eindhef- ftng wordt. Vorige week trad er een oude beken de op bij Artishock en ook a.s. zon dag 16 febr. zal er weer iemand op treden, die de kinderen al eerder hebben gezien. Want dit keer komt Ton Plettenberg uit Laag Soeren met zijn tejater De Soereloer naar het Artishookgebouw, Steenhoffstraat 46 Soest. Vele zullen zich ongetwijfeld het fan tastische milieuspel „De Gouden Sleutel" herinneren, dat Ton Pletten berg de vorige keer speelde. Zondag kunnen de kinderen kijken naar „Wie helpt de Prinses". Het pa leis staat op stelten, iedereen ver veelt zich, maar professor Knipper licht weet raad. Er doen maar liefst negen poppen mee aan dit spel Alle poppen zijn door Ton Plettenberg zelf gemaakt, evenals het verhaal. En natuurlijk wordt er ook weer veel muziek bij gebruikt. Het begint om drie uur. A. B. (20) zonder valhelm als passa gier meerijdend achter op de brom fiets van L. H. (19) liep een hoofd wond op, toen de bestuurder van de brommer over de stoeprand van het fietspad langs de Dalweg kwam te vallen. Hij werd naar Zonnegloren gebracht en kon na behandeling weer naar huis. De 'Afdeling Soest van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers houdt haar jaarvergadering op maandag 10 maart, des middags om 2 uur, in het Oranje Hotel aan de Burg. Grothestraat. Voor de pauze worden de gebruikelijke agendapunten als jaarverslag, finan cieel overzicht en notulen, afgewerkt; na de pauze zal Kitty Wentink-Klok- ke praten over „lapjes". De NCVB Soesterveen houdt haar volgende vergadering, woensdag 19 fe bruari, 8 uur, in de „Open Hof". Mevr. Ekens - Broncky zal spreken over eenzaamheid, waarna aan de hand van enkele vragen een discussie volgt. Belangstellende hiervoor zijn hartelijk welkom. De directeur van de R.K. Mavo deed bij de politie aangifte van vernieling van grote ruiten in diverse klasloka len. Er sneuvelden er twee van 1.50 bij 1.10 meter en twee van 1.50 bij 1.40 meter; twee in het hoofdgebouw en twee van een noodlokaal. In de klassen werden diverse stenen aange troffen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Door het wegnemen van een ruit van 90 bij 40 cm aan de achterzijde van garage v. d. Lee aan de Kerkstraat hebben onbekenden zich toegang ver schaft tot de bedrijfsruimte. Uit het magazijn werd een kistje weggeno men met een bedrag van 40 gulden aan kwartjes uit de koffie-automaat. De heer V. deed aangifte van diefstal van een bromfietshelm uit de fietsen stalling bij het station Soest-Zuid. De helm zat in een afgesloten stalen fietsmandje maar bleek eruit verdwe nen te zijn toen de brommer weer werd opgehaald. De waarde van de helm is 44 gulden. Twee keer heeft de politie in het weekend loslopende pony's van de weg moeten halen. Twee werden er op de Nieuweweg gesignaleerd en die werden achterhaald cp de Larixlaan en zaterdagnacht werden er nog eens twee aangetroffen op de Bosstraat. De beesten behoren toe aan de heer S. aan de Nieuweweg. die het verzoek kreeg er beter op te passen. Mej. M. R. deed bij de politie aangif te van haar personenauto met het kentekennummer 52-29 HM. Zij had haar wagen bij de gymzaal aan de Smitsweg geparkeerd; de auto niet afgesloten maar wel de sleuteltjes meegenomen en in haar mantelzak opgeborgen. Na afloop van de gym nastiekles bleek haar auto te zijn ver dwenen en ook de sleuteltjes uit de mantelzak gehaald. De auto is inmiddels terecht: die werd in Arnhem gevonden. Ook de dader TENTOONSTELLINGEN Aluseum Flehile: Westsingel, Amers foort. „Handvaardigheidverleden tijd?". Open di. t.m. za. 10-12 uur en 14-17 uur en zo. 14-17 uur. La Cave du Soleil, Muurhuizen 101, Amersfoort. Sieraden laten ontwerpen en uitvoe ren door Loek Lafeber. Open di. t.m. vr. 10-17 uur. Woensdagmiddag ge sloten. Galerie Valk. Valkestraat 31, A'foort. Tot en met 5 maart: Geert Jan van Ostende, etsen. Open di. t.m. vr. 13.30 -17 uur en za. 11-18 uur. Toegang gratis. „Zonnehof", Zonnehof 8. Amersfoort. Tot en met 2 maartCarel Willink 75 jaar. Open ma. t.m. za. 10-17 en zo. 14-17 uur. Ploeghuis, Muurhuizen 157, A'foort, 14 t.m. 16 februari: Rien van der Nat, etsen. Open: vr. 19-22 uur, za. 11-17 uur en zo. 14-17 uur. Galerie Kapelhuis; Krankeledenstraat, Amersfoort. Vanaf 15 februari: Sjef Henderickx, tekeningen en Diet Wiegman, kera miek. Open: di. t.m. vr. 13-18 uur en za. 10-18 uur. Toegang is gratis. Akzo Chemie: Stationsstraat 48, Amersfoort. Tot en met 14 februari: Hermlen Boekhorst - olieverfschilderijen, Roe lof Klein - naaktstudies. Janny Tol lenaar - aquarellen en bronzen. Open: di. en do. 14-16.30 uur. Toegang gra tis. MUZIEK - TONEEL - CABARET Theater Miniatuur, Appelmarkt 14, Amersfoort. Za. 15 febr., 21 uur, Henk Waarden* burg (4 gamba's en clavecimbel). Oude Renaissance muziek. Grand Theatre: Snouckaertla&n, Amersfoort. Do. 13 februari, 20.15 uur, „The Sun- shine Boys" van Neil Sirnon, met Ton. Lensink en Joan Remmelts. Di. 18 februari, 20.15 uur, Hoofdstad Operette: „Grafin Mariza". Kaarten aan de zaal van 13-15 uur en 19-21 u, St. Aegtenkapel, 't Zand, Amersfoort, Zo. 16 februari, 12 uur, koffieconcert. „Amsterdam Sinfonietta". Dingen* Willem Frederik Bon. DIVERSEN: Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging; Tel. 01338 Za. 16 febr. Wandelen oJ.v. de heer S. Schweers. Verzamelen om 9.30 uur bij hotel Den Treek. Bernhardkazerne: Boohmam Wuytïers- laan, Amersfoort. 16 februari, 14 uur: Concert van r het Trompebtercorps te paard, VOOR DE JEUGD: Poppentheater ..Toermalijn", Koppel* poort, Amersfoort. Voorstellingen: elke wo. om 15 uur en elke za. om 11 en 15 uur: „Petertje, het spitsneusmannetje", door Camilla Koeviets. Reserveren onder tel.nr. 19629. BIOSCOPEN: Grand Theatre: Snoukaertlaan, Amersfoort. Do. t.m. wo. (behalve dinsdag): „Ge jaagd door de wind", Dagelijks om 14 en 20 uur. Studio „G": boven Grand Theatre. „Sweet movie". Zo. 14.15, 16.30 en 21.30 uur, overige dagen 14.15, 19 en 21.30 uur. Cinema I, Stadsring, Amersfoort. Do. t.m. wo.: „Mijn nachten met Su san, Olga enz." Za., zo. en wo. 18.45 en 21.15 uur, overige dagen 14, 18.45 en 21.15 uur. Vrijdagavond, 23.45 uur, „The inva- sion of the body snatchers". Kindervoorstellingen za. en wo. om 13.30 uur: „De nieuwe avonturen van Makker". Cinema II, Stadsring. Amersfoort. Do. t.m. wo. „Luchthaven in alarm". Zo. 14.15, 16.30. 19 en 21.30 uur, ove rige dagen 14.15, 19 en 21.30 uur. Vrijdagavond, 24 uur, „Dirty Harry". City Theatre: Westsingel, Amersfoort. Vr. t.m. wo. „The bridge on the river Kwai". Dagelijks om 14 en 20 uur. Alleen donderdag, 20 uur: „De 7 gla diatoren van Sparta". Vrijdag, 24 uur, in de late sexshow: „Bibi, wilde welles". Zaterdag, 23.45 uur, „Op de Chinese vuist". Filmhuis: Krommestraat 45-47, Amers foort. tel. 033-19964. Do. t.m. wo. „Daddy". kon worden aangehouden. Het waa een zekere O. weggelopen uit de Rijks Jongeren Inrichting te Amers foort. Hij bekende inmiddels ook al zes Simca's te hebben meegenomen. In de afgelopen week werden door do politie 23 processen-verbaal opge maakt voor 10 verschillende overtre dingen. Die betroffen 7 keer door roodlicht rijden: 4 keer verkeerd voor sorteren. 2 keer overtreding maxi mumsnelheid; 2 keer overtreding par keerverbod; 1 keer overschrijding wit te streep; 1 keer in verboden rijrich ting rijden; 1 keer een motorrijder zonder rijbewijs; 3 keer geluidssterkte bromfiets; 1 keer een bromfiets zon der bel en 1 keer fietsen zonder licht. Ingebroken werd in het kantoor van notaris Emmen aan de Soesterbergse- straat. Toegang verschafte men zich via het w.c.-raampje. Binnen wenden alle vertrekken doorzocht en diverse kasten opengebroken. Er wordt echter niets vermist,

Soester Courant | 1975 | | pagina 5