Protestands-Christelijke school voor Havo-V.W.0. Baarn-Soest start dit jaar met brugklassen 1698.- 468.- DIO sterren voorspellen KRUISWOORDPUZZEL I I Grootbeeld kleuren TV NU ZWART/WIT T.V. NU Eerste paal voor schoolgebouw aan de Noorderweg wordt binnenkort geslagen /SBoutique deó jfleuró" Goed en toch voordelig Bij arbeidsbureau Amersfoort nu meer dan 1000 werklozen ingeschreven Vraag naar arbeidskrachten daalde met 6 Auto caramboleert op de rijbaan „Zuid-Afrika ongecensureerd" Nederlandse Christen Vrouwenbond SOESTERBERG Geslaagd kinder-carnaval Geslaagd carnavalsfeest bij „De Scorpioen" Soesterbergs allerlei Maandelijkse arbeidsmarkt-kroniek voor het bedrijfsleven Uitgave van arbeidsbureau s in provincie Utrecht Politie, uw beste kameraad 500 gulden buit bij inbraak Proear 67 cm beeld reeds voor Uitvoering Lukas Passion in Sionskerk te Zeist Jaarvergadering van Ned. Ver. v. Huisvrouwen 61 cm beeld reeds voor Kerkstraat 3 Soest Tel. 02155-15677 Soester Courant van donderdag 13 februari 1975 Nog dit jaar krijgen Baam en Soest een protestants-christelijke school voor havo en vwo. In augustus zal met de lessen in de brugklassen worden be gonnen. De inschrijving van leerlingen voor deze nieuwe school staat vanaf nu open en kan geschieden bij de hoofden van de protestants-christelijke lagere scholen in Baarn en Soest. In overleg met de gemeente Soest zal de school gebouwd worden op een terrein tussen Noorderweg en Praamgracht, vrijwel op de grens van Baarn en Soest. Verwacht wordt dat de „eerste paal" spoedig geslagen kan worden. In een circulaire aan de ouders zet het bestuur van de Stichting voor Protestants Christelijk Voortgezet On derwijs in de regio Baarn/Soest uiteen waarom men overgegaan is tot de stichting van deze school. „Wij gelo ven namelijk dat onderwijs geen neu trale zaak is. Ook in kringen, die al tijd voor openbaar onderwijs hebben gepleit, komt men trouwens 9teeds meer tot de ontdekking dat onderwijs niet „waardenvrij" kan zijn", aldus het bestuur. Men is het niet eens met de opvatting dat er geen christelijke vakken zijn en dat het onderscheid alleen zit in het vak godsdienstonder wijs. „Wjj menen namelijk dat christelijk onderwijs iets heel anders is en ook moet zijn. Van werkelijk christelijk onderwijs is immers alleen sprake wanneer de christelijke levens- en wereldbeschouwing in (vrijwel) alle vakken een duidelijk rol speelt. Bij aardrijkskunde bijvoorbeeld gaat het niet alleen om feitenkennis die voor het examen vereist wordt. Van we zenlijk belang is ook te weten welke mensen er elders in de wereld wo nen, hoe zij leven en denken en hoe wij, die toch hun naasten zijn, ons als christen tegenover hen behoren te gedragen." Naar de mening van het bestuur is het de taak van de christelijke school om de leerlingen te leren de proble men in Bijbels licht te bezien en zich af te vragen welke weg Jezus in deze chaotische wereld wijst. Een sterk ac cent zal daarom gelegd dienen te worden op de voorbereiding van de leerlingen op hun toekomstige plaats en taak als christen in de maatschap pij, naar het mensbeeld dat in de Bij bel wordt gegeven. Binnen dat christelijk geïnspireerde onderwijs heeft het godsdienstonder wijs een belangrijke plaats. Het gaat daarbij vooral om kennisoverdracht, aanvulling van de religieuze vorming in gezin en kerk en een bewuste con frontatie met opvattingen van onders- dewkenden. Naar de mening van het bestuur leidt dat niet tot een totale afscherming van de leerlingen tegen invloeden van buitenaf; de school zal de mogelijkheden bieden om andere opvattingen te toetsen en te beoorde len in de eigen sfeer, waardoor de leerlingen eigen opvattingen en over tuiging des te bewuster kunnen bele ven en verdedigen. Leerkrachten Voor de funktie van directeur-rector is reeds een groot aantal sollicitaties ontvangen; een benoeming kan bin nenkort tegemoet worden gezien. Van belang voor het bestuur is te weten hoeveel leerlingen zich aanmelden voor de brugklassen, dit met het oog op hel aantal leraren dat tijdig vóór 1 augustus a.s. worden benoemd. Het nieuwe gebouw zal uiteraard in augustus niet voor gebruik gereed zijn en daarom zal gedurende enkele maanden de lessen van de brugklas sen in een tijdelijke behuizing gege ven moeten worden. Waar dit zal zijn, is nog niet bekend. De school zal met de leerlingen „meegroeien"; het eerste jaar zij/n er alleen de brugklassen, het tweede jaar komen er tweede klassen bij enz. Het was. mogelijk geweest de plannen in een iets kalmer tempo uit te voeren om dan pas in augustus 1976 in het nieuwe gebouw met de lessen te beginnen; „maar", zegt het bestuur, „naar ons oordeel is de be hoefte aan deze school echter zó groot, dat wij menen alles op alles te moe ten zetten om toch nog dit jaar te starten". STEENHOFFSTRAAT 1-3 - SOEST TELEFOON 02155 - 12455 Voor het eerst in 22 jaar staan nu bij het gewestelijk arbeidsbureau te Amersfoort 1028 werkloze mannen ingeschreven. Dat zijn er 160 meer dan eind december 1974. Het betekent dat er 2,3 van de afhankelijke manne lijke beroepsbevolking in het gewest zonder werk is. Dat percentage is uiter aard lager dan 22 jaar geleden, toen het bevolkingsaantal lager was. Als grote oorzaak van dit tegenvallende aantal wordt' door de heer T. G. van de Bunt, directeur van het arbeidsbureau, de algemene economische situatie en dan in het bijzonder de malaise in de bouwwereld. Alle daarvan afhankelijke be drijven ondervinden nu de weerslag van de stagnatie in de bouwsector. Met het oog daarop is een verzok uit gegaan aan het gemeentebestuur van Amersfoort, waar de bouw min of meer desatreus stagneert, vooral amb telijke hinderpalen diie bouwvergun ningen ophouden, op te ruimen. Naast de toename van werkzoekenden is nu ook de vraag naar personeel sterk gedaald. De verhouding ligt thans 2 om 1; twee werkzoekenden om één vraag naar een arbeidskracht. Concreet is de vraag bij mannen 584, tegen een aanbod in het gehele ge west van 1028. Bij vrouwen ligt het aanbod, op 188 en de vraag veel gun stiger op 357. Vooral de vraag naar ongeschoold personeel is sterk ge daald; vergeleken met januari vorig jaar van 300 tot 40. Desondanks blijft in het gewest, vergeleken andere ge westen, de doorstroming belangrijk; met andere woorden veel langdurig ■werklozen telt men in verhouding niet. Het aantal aanvragen voor werktijd verkorting bedroeg de afgelopen maand 5 en betrof 110 mannen en één vrouw. In totaal is er in het ge west vergunning voor werktijdverkor ting gegeven voor 400 a 450 man. De stijging van de arbeidsreserve van mannen werd over vrijwel alle be roepsgroepen terug gevonden. Het meest deed de toenemng zich «mor onder de bouwvakarbeiders 44), de metaalarbeider 34) en de on geschoolden 34). De arbeidsreserve ligt deze maan c[ 35,4 269 perso nen) hoger dan eind jan. 1974. De oorzaak van dit verschil ligt met name in het thans grotere aanbod van bouwvakarbeider 81 en van onge schoolden 78). Naast de sterk verminderde bedrijvigheid in de bouw sector is mede ook het aanhoudend slechte weer aan te wijzen als oor zaak van de voor dit gewest in een reek van jaren ongekende hoge werk loosheid. Het aanbod van jeugdige mannen steeg deze maand met 4 per sonen van 52 naar 56 en is 28 perso nen hoger dan eind jan. '74; met 35 36 HORIZONTAAL I. oude inhoudsmaat; 6. soort oogglas; II. wortel; 12. projectiel; 13. indien: 14. klein plantje; 16. Europeaan; 18 glijlat; 19. vette vloeistof; 20. niet kunnende spreken; 22. Moh. geeste lijke; 24. regel; 26. bloem; 28. dingen die men doet; 29. soortzeilboot; 30. projectiel; 32. linnen huisje; 33. ge sloten; 34. schrijfgerei; 37. dier; 39 buigzaam; 42. eetgerei; 43. deel v.e. muziekinstrument; 44. Europese hoofdstad; 45. putemmer; 46. deel v d. dag; 49. jongensnaam; 51. meisjes naam; 54. oosterse titel; 55. een ze kere; 56. duw; 58. propje in weefsel; 59. uur; 60. treuzelend; 61. steensoort VERTICAAL 1. soort hond; 2. klein vertrek; 3. kle dingstuk; 4. lang stuk hout; 5 schouwburgplaats; 6. fijngemaakte groenten; 7. verdedigingsorganisatie (afk.)8. Centr. Bur. Statistiek (afk.) 9. haarkrul; 10. uitstekende, voortref felijk; 15. inhoudsmaat; 17. optocht- 19. plaats in Siberië; 21. part, deel schijf; 23. bloeiwijze; 2p. herkauwer 27. klepper; 28. spook; 31. weidedier; 34. land in West-Europa; 35. lucht vaartmaatschappij (afk.); 36. deel v d. voet; 37. belegering; 38. boosheid: 39. deel v.e. boom; 40. luchtstrijd krachten (afk.); 41. afbeelding; 47 vruchtbare plaats in woestijn; 48 verbinding; 49. flinke terreinverho ging; 50. tijdperk; 52. cel, gevange nis; 53. graafwerktuig; 56. gevel; 57 vreemde munt. De oplossing van deze puzzel vindt u elders in dit blad. name is het aanbod van ongeschool den 8) en jeugdige bouwvakker 7) hoger. De vraag naar mannen daalde deze maand vooral naar metaalarbeiders 25) en naar ongeschoolden 21). De vraag is thans 36.7 338) la ger dan eind jan. '74. Ten opzichte hiervan is er vooral een sterk gedaal de vraag naar ongeschoolden 267) en naar metaalarbeiders 73). Daar entegen is thans de vraag met name naar soc. en geneeskundig personeel hoger 32). De vraag naar jeugdige mannen daalde deze maand met 23 12,8 van 180 naar 157 en is 40 20,3®/») lager dan eind jan. '74, w.v. 56 naar jeugdige metaalar beiders 44). De daling van de geregistreerde ar beidsreserve van vrouwen beperkte zich deze maand tot 13 personen. Ver geleken met eind jan. '74 beperkte zich deze maand tot 13 personen. Ver geleken met eind jan. '74 is het aan bod thans 33 personen hoger 21,3 °/o, waaronder met name meer adm. personeel 16), handelsperso- neel 12) en ongeschoolden 13). Het aantal jeugdige vrouwen daalde deze maand met 5 van 54 naar 49 en is 20 hoger dan eind jan. '74, w.v. 10 winkelpersoneel en 8 adm. krachten. De vraag naar vrouwen steeg deze maand met 10 2,9%) tot 357 en is 49 12,1 °/o) lager dan per eind jan. '74. Er is vooral minder vraag naar ongeschoolden 51), huish. perso neel 20) en administratief perso neel 18); daarentegen vooral meer vraag naar soc. en geneesk. personeel 36). De vraag naar jeugdige vrou wen daalde deze maand met 2 tot 102 en is 31 lager dan eind jan. '74, w.v. ongeschoolden 16. Het aanbod van part-timekrachten steeg deze maand bij mannen van 33 tot 38 en bij vrouwen van 158 tot 167. De vraag naar part-timekrachten bleef deze maand bij de mannen ge lijk (4) en daalde bij de vrouwen van 45 tot 42. In verhouding tot de afhankelijke be roepsbevolking van mannen, resp. vrouwen van dit gewest, is de werk loosheid thans 2,29 bij de mannen en 1,14% bij de vrouwen. Vorig jaar eind januari bedroegen deze percen tages resp. 1,74 en 0,98. Voor wat be treft de vraag naar arbeidskrachten is deze in verhouding tot de in dit vrouwelijke beroepsbevolking thans resp. 1.30% en 2,16% en was deze eind januari '74 resp. 2,11% en 2,70 Vergeleken met Rijk en provincie is de ontwikkeling van het werkloos heidspercentage van mannen in het gewest Amersfoort als volgt: jan.1974 jan.1975 Amersfoort 1.7 2,3 provincie Utrecht 2,3 2.7 Nederland 4,2 5,5 Voor Soest zijn de aantallen: aanbod mannen: 138 jan. '74; 141 dec. '74; 169 jan. '75; vraag mannen: 289 jan. '74; 166 dec. '74; 160 jan. '75; aanbod vrouwen: 26 jan. '74; 26 dec. '74; 27 jan. '75; vraag vrouwen: 59 jan. '74; 67 dec. '74/1 49 jan. '75. Op de Amersfoortsestraat bij Ons Be lang zag de met hoge snelheid uit de richting Amersfoort naderende be stuurder van een personenauto, J. K (22) uit Utrecht, te laat dat vanaf de Van Weerden Poelmanweg een taxi de rijbaan overstak. Hij schoot echter over de verkeersgeleider, reed vervol gens 70 meter door de middenberm, kwam daarna op de andere rijbaan terecht, schoof weer terug en kantel de uiteindélijk de middenberm in, waar hij tot stilstand kwam. K. liep schaafwonden op; zijn auto was total- loss. Deze illegaal in de Barvtoeetans van Zuid-Afrika opgenomen film, zal op 15 november van het vorig jaar voor de IKOR-TV te zijn uitgezonden, op 25 februari dinsdag hervertoond wor den in het Amnesty-centrum, Middel wijkstraat 72. Aanvang 20.00 uur. De film is dusdanig belangwekkend en onthullend en daarmee zo belang rijk dat verdere vertoning in kleinere kring van groot belang is. De film eindigt onder andere met de tekst: „Terwijl u naar de film keek, werden in Zuid-Afrika 6 zwarte ge zinnen uit hun huizen gezet, zestig zwarten werden gearresteerd onder de pasjeswet en dertig zwarte kinde ren stierven aan ondervoeding". De werkgroep Soest en omstreken hoopt en verwacht dat velen deze film zullen komen zien en na de ver toning. ook erover willen spreken en discussiëren. Nadere inlichtingen verstrekt het se cretariaat van de werkgroep Soest en omstreken; Wiardi Beekmanstraat 320, Soest, telefoon 02155-17001. De afdeling Soestdijk houdt op don derdag 13 februari 1975, 's avonds 7.45 uur, haar jaarvergadering iri 't wijk- gebouw bij de Emmakerk, Regentes- selaan. De voordrachtskunstenares Aafje Top uit Amsterdam komt voordragen het verhaal „Hier woont het geluk" van Erich Kastner. Gasten zijn hartelijk welkom. De Carnavalsdagen werden vrijdag middag ingeluid met een bonte op tocht van vierhonderd peuters, kleu ters en kneuters in gezelschap van Prins Bernardus I en zijn Raad van Elf „De Bakermatters" uit verschil lende squadrons van de vliegbasis Soesterberg. Onder ,de tonen van de welbekende carnavalsschlagers via de geluidswa gen verzamelden zich tegen half twee de peuters van de peuterspeelzaal met hurv mammies, de kleuters van Ga- briël kleuterschool en Kleuterwereld, en de leerlingen van de r.k. basis scholen St. Carolus en Titus Brand- sma cp het Dorpsplein. Onder gejuich werden de prins en zijn gevolg begroet en nadat zij op de gepavods eerde prinselijke vrachtauto van de fa. Tammer hadden plaatsge nomen, werden de vrolijke gasten welkom gebeten door de heer L. C. J. van As, vermomd als een van de grootste schutters. Voordat het woord werd verleend aan de „opperspreker" memoreerde de heer Van As, dat de Bakermatters nu al vijf jaar bestaan en nog nooit in Knollenberg zelf wa ren geweest. Onder begeleiding van de plaatselijke politie in de bekende vermomming, ging de tocht gedurende bijna een uur door het dorp. In diverse scholen volgden daarna de feestelijkheden met een kermis en volksspelletjes, terwijl de Prins en de Raad een kort bezoek brachten. Op zaterdag 15 februari komen de Bakermatters weer naar Soesterberg voor het carnaval van de Stiothing Jeugdwerk in het Dorpshuis. De pas opgerichte carnavalsvereni ging „De Scorpioenen" heeft onder leiding van de carnavalsprinsen D. Janssen en N. Eken en met medewer king van de familie B. v. d. Molen, eigenaar van de Scorpiobar het eerste besloten Carnaval gevierd. Na een bijzonder gezellige avond wer den tegen het middernachtelijke uur de prijzen uitgereikt. Bij het wed- strijddansen eindigden drie paren ge lijk, zodat loting de beslissing moest brengen. Dank zij de medewerking van de plaatselijke politie en het college van B. en W. kon het carnavalsfeest voort duren tot drie uur in de zondagmor gen. Na veelvuldig de dorst gelest te hebben, na menig hartig hapje, op charmante wijze gepresenteerd door mevrouw Trees Monfils-Schouten, trokken dé carnavalsvierders in de kleine uurtjes erg voldaan huiswaarts. Onder het motto „meer bewegen" is in het Dienstencentrum een volks dansgroep voor ouderen van start ge gaan. De lessen worden onder des kundige leiding gegeven elke woens dagmorgen van 10.15 uur tot 11.45 uur. Het lesgeld bedraagt 1,per les. Voor alle 65-plussers uit Soester berg is er vrijdagavond 14 februari een bingo-avond in „De Drie Eiken". Aanvang 20 uur. De kaartverkoop be gint om half acht. De korfbalvereniging „Oranje" (KVO) houdt op vrijdag 21 februari de algemene ledenvergadering in het clubgebouw. Aanvang 20 uur. In de Hoeksteen komen de leden van de algemene bejaardensociëteit bijeen op donderdag 13 februari voor een reis naar Afrika met mej. J.Kop- pert aan de hand van dia's. Aanvang 14 uur. Na de geslaagde Politieke Soos van het CDA in Soesterberg, waarbij dui delijke problemen van Soesterberg, als onderdeel van de gemeente Soest op tafel werden gebracht en bespro ken, organiseert het CDA-Soest een politieke soos in het Medisch Centrum aan de Nieuwevveg 14 te Soest op maandag 17 februari om 20 uur. —De dames van Soesterberg hebben ook de tweede bekerwedstrijd gewon nen dank zij doelpunten van Eleida Hoffmann en Toke Schuiling in de wedstrijd tegen BVC (20). Het tweede zaterdagelftal heeft ge schiedenis gemaakt door met 18-1 te verliezen van Eminent Boys 2. Soes terberg 7 (zondag) behoeft zich niet langer meer te schamen voor de 17-0 nederlaag vorige week bij S.O. Soeet 7 Naast het open-vacaturebestand dat voor alle werkzoekenden dagelijks ter inzage staat in het kantoor van het gewestelijk arbeidsbureau te Amersfoort zullen de gezamenlijke arbeidsbureau'? in de provincie Utrecht maandelijks een arbeidsmarktkroniek gaanauitgeven ten behoeve van het bedrijfsleven. Het ligt in de bedoeling de grotere bedrijven dit overzicht van het aanbod toe te zenden; daarnaast zullen deze verzamelde gegevens op verzoek worden toegezonden. Een en ander is een min of meer logisch gevolg van het open-vacature bestand, zo deelt de directeur van het arbeidsbureau in Amersfoort, de heer T. G. van de Bunt, mee en men komt daarmee tegemoet aan verzoeken uit het bedrijfsleven. De „kroniek" gaat bevatten: a. een algemeen overzicht van de arbeids marktsituatie: b. een aanbod lijst; c een cijfermatig overzicht van het hele aanbod en d. een opsomming en na dere explicatie van overheidsmaatre gelen ten aanzien van het werkloos heidsprobleem. De „aanbodlijst" is volstrekt anoniem en bevat gegevens van een groep ge selecteerde ingeschrevenen van de laatste maand. Die gegevens betref fen: plaats van inschrijving, beroep, leeftijd en geslacht, opleiding, ar beidsverleden, een indicatie van het bruto salaris en bijzonderheden. Op deze aanbodlijst zullen uiteraard geen werkzoekende timmerlieden, bouw vakkers e.d. opgenomen worden. Zij worden groepsgewijs opgenomen in het cijfermatig overzicht vn het ge hele aanbod. Deze vorm van voorlichting en advi sering aan het bedrijfsleven is enig in den lande; de gezamenlijke ar beidsbureaus in de provincie hebben er zeer hoge verwachtingen van. Mevro\w H. werd door twee politie agenten uit de problemen geholpen. Zij had auto- en huissleutel bij het uitstappen uit haar auto in een riool putje laten vallen. Zelf kon zij het putdeksel niet optillen en dat lukt# de „sterke arm" uiteraard wel. 500 gulden zijn nog onbekende inbre kers rijker geworden na een nachte lijk bezoek aan het kantoorgebouw van de firma Proear aan de Grote Melmweg. Zij moesten daarvoor een brandvrije kast openbreken. Toegang werd verschaft door het uitnemen van een ruit van een zijdeur. Alle kantoorruimten werden doorzocht en, zo bleek, de werkzaamheden werden onderbreken voor het nuttigen van een flesje bier. De politie heeft de zaak in onderzoek. Woensdag 5 maart a.s. zal de Her vormde Oratoriumvereniging „Bel Canto" in de Sionskerk aan de Oude Arnhemseweg te Zeist een concert verzorgen met solistische medewer king. Op het programma staan de Lukas Passion van Johan Seb. Bach De algehele leiding is in handen van de dirigent Johan v. d. Camp uit Soest. De afdeling Baam, Soest en omstre ken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt haar jaarver gadering op dinsdag 18 februari a.s. in de zaal Brandpunt, Oude Utrecht- seweg 4 te Baarn. De vergadering begint om kwart over twee en na af loop is er kienen. Niet herkiesbaar stellen zich de be stuursleden mevrouw P. J. Oranje- Entink (vice-presidente) en mevrouw I. Zijlstra-Bosman (2e secretaresse). Kandidaten voor deze vacatures zijn mevrouw Van Hengel en mevrouw Granaat. VOOR DE WEEK VAN 13 TOT EN MET 20 FEBRUARI 1975 RAM - 21 maart-20 april Kans op een beetje onstuimige week, omdat uw plannen vrij onverwacht doorkruist worden. Uw improvisatie- taient redt u echter vlot door de ob stakels heen. Bovendien kunt u be merken, dat uitstel van een van uw plannen eigenlijk heel gelegen komt! lm uw omgang met werden kan er hier en daar geprikkeldheid optreden, doordat u de indruk geeft de dingen te willen „doordrukken". Laat ook anderen vooral rustig hun argumen ten mogen bijbrengen. STIER - 21 april-20 mei Zoals gewoonlijk heeft u ook deze week de handen vol, maar er zitten heel wat klusjes bij, die u goed lig gen. U brengt een netelige kwestie tot een goed einde en u krijgt lof toe gezwaaid uit een onverwachte hoek! Een bepaalde aangelegenheid, die u eigenlijk steeds zachtjes ergert, zoals een aangestoken kies, kunt u in deze periode uit de wereld helpen, mits u zich dan ook duidelijk uitspreekt! Op gevoelsgebied heerst nog enige ver warring. Zelfonderzoek kan hierbij geen kwaad! TWEELINGEN - 21 mei-20 juni Hèhè. u bent in de afgelopen periode met goed gevolg door uw perikelen gerold en hoopt nu op wat meer rust. Dat zit er wel in, maar er bestaat toch wel een kansje op wat onver wachte dingen. Een reis of verhui zing is mogelijk, zelfs binnenhuis. Wellicht door een onverwachte logée. die een poos blijft. Uw inzicht in de gebeurtenissen is heel helder en u weet de zaak dan ook gladweg te klaren! KREEFT - 21 juni-20 'Juli Een zekere neiging om de dingen op te blazen kan u deze week parten spelen. Het kan geen kwaad, om alles eens rustig te bezien en dan eens uit te maken, wat nu werkelijk belang rijk is! Temeer daar uw zachte ka rakter maakt dat u graag buiten ech te conflicten blijft. Scherp optreden ligt u niet. Maar is het eigenlijk no dig? Volgens de sterren zult u ver komen met rustig praten en handelen. LEEUW - 21 juni-20 augustus Kans op een gezellige week met en kele verzetjes. U ontmoet totaal nieu we-mensen en met één ervan kan een prettig contact ontstaan. U krijgt ook de kans, om eens lekker rustig een boom cp te zetten en van gedachten te wisselen. In uw werk kans op iemand, die eventjes dwars gaat lig gen, maar dat lost u met enige diplo matie wel weer op! Oppassen voor te veel doen in te weinig tijd! Uw rug kan dan weer gaan opspelen en dan komt de hoofdpijn vanzelf mee. Dat is niet nodig! MAAGD - 21 augustus-20 september Deze week kan zich een aardige kans voordoen in uw werk, maar dan moet u zelf ook goed opletten! Eventjes af komen van uw eigen stokpaardje en diep nadenken, over wat anderen voorstellen! Het zit erin, dat uw eigen ideeën gecombineerd kunnen worden met die van derden en een aardig re sultaat behalen. Op gevoelsgebied blijft nog veel onduidelijk. Het lijkt wel, of u een beslissing uit de weg wilt gaan. In dat geval moet u zich uitspreken en begrip vragen voor uw houding. WEEGSCHAAL - 21 sept.-20 oktober Drukke week. waarin veel gevraagd kan worden van uw voorlichting en oordeel. U weet wel, welke kant u de dingen op wilt hebben, maar het ont breekt u hier en daar aan begrip bij uw medewerkers. Een neiging tot lichtgeraakt zijn kan u parten spelen. Komt niet alles er door, zoals u dat hoopt, zet dan enkele van uw plan nen op een zacht pitje, en houdt u bij de meest urgente, al te grote inspan ningen en teveel werk raden de ster ren u af! U bent al een tikje moe. SCHORPIOEN - 21 okt.-20 november Langzamerhand komt ook uw neiging tot creativiteit weer tot gelding. In de afgelopen periode heeft u al heel wat klaar gekregen en u heeft weer goede plannen op stapel ook. Een gevoel van miskend zijn, waaronder u al een poos gebukt gaat, is aan het afnemen. U heeft mogen ondervinden, dat er groot begrip bestaat voor u en uw kwaliteiten, en dat u sommige dingen niet vergeefs heeft gedaan. Over het algemeen een prettige week. als u zelf ook meewerkt en geen gepieker oproept! BOOGSCHUTTER - 21 nov.-20 dec. Drukke week met veel uiteenlopend# werkzaamheden. Uw programma is een beetje overladen, maar u werkt er zich wel door! Daarna maar even de boot afhouden, want soms voelt u een soort geprikkeldheid opkomen, die echt te danken is aan de drukte. Zie er vooral anderen niet op aan en voorkom dan ook scherpe gedachte wisselingen! U kunt er heus een pret tige week van maken, temeer, daar het eind bepaald gezellig kan worden. STEENBOK - 21 december-20 januari U loopt al een poosje rond met een bepaalde kwestie, die een van uw beste relaties betreft. U piekert daar over en u zou graag helpen. Dat kan deze week héél goed. De sterren ra den u daarbij aan: praat er dan ook over! U zwijgt uit bescheidenheid, maar dikwijls doet het iemand juist zoveel goed. alles eens te mogen door praten. Dat kan zo opluchten. Zelft krijgt u een fijn bericht uit het bui tenland. In uw eigen leven gaat alles wel naar uw zin. Oppassen voor kou en vocht. WATERMAN - 21 januari-20 februari Deze week heeft u kans op ongewen ste botsingen met medewerkers en andere relaties, doordat u zich teveel vastklemt aan uw eigen opinies. Be denk eens rustig, dat sommige dingen zich veel beter laten oplossen in on derling overleg. En ook, dat de ene oplossing even goed kan zijn als de andere. Hoofdzaak is, dat de omgang met anderen prettig blijft en dat iedereen open blijft staan voor de an deren. Gebruik uw uitstekende ver stand en laat uw gevoel voor humor toch niet roesten! VISSEN - 21 februari-20 maart Een zeker gevoel van moeheid kan u deze week parten spelen. U heeft een drukke tijd achter de rug, vol van nieuwe indrukken en andere mensen. De sterren raden u aan. maar even kalm aan te doen en alles even te la ten bezinken. Een ding kan er in deze periode goed doorkomen en van die. kans kunt u vlot gebruik maken. U ondervindt veel begrip en vriendschap en u heeft een paar heel genoegelijke avonden. Prettige brief te wachten. Uit

Soester Courant | 1975 | | pagina 7