SS e 3 keukenstfo INSOESr ca Commando-wisseling bij het Datim te Soestduinen Zm van de ^„Meubelfabriek Oisterwijki Stichtse Milieufederatie oneens met minister Westerterp Nieuwe verbinding Utrecht-Amersfoort niet nodig Kolonel H. J. de Graaf nam bevel over van kolonel M. W. A. Weers F«ez>JT££ 8 V. SW-jeugd weekend naar Achterhoek BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Bromfietsdiefstallen èn vernielingen opgelost Snelheidscontrole Slaapkamer door brand vernield Bontjassen en sieraden gestolen FISCAAL VOORDELIG...! Elseviers Belastingalmanak 11,- Kluwers Belastinggids ƒ8,50 Samsons moderne Belastingleidraad 6,50 Het Belasting ABC 6,50 Boekhandel 8-jarig jongetje ontsnapt aan verdrinkingsdood Antiekdeskundige Petra Clarijs voor 't Nut BERKHOF C lanli-hartöcT) Bedrijfsongeval Motorrijder ernstig gewond Burgerlijke stand Frans Bosman B.V. V.V.V.-NIEUWS Vermiste en gevonden huisdieren Activiteiten 1975 Zonnebloem, afd. Soest Soester Courant van donderdag 20 februari 1975 ln een brief aan de voorzitters van de fracties in de Tweede Kamer, aan commissieleden, aan de minister van Verkeer en Waterstaat en aan de minis- ter van Volkshuisvesting, aan de staatssecretaris van CRM en aan de direc teur-generaal van Rijkswaterstaat zeggen de Stichting Stichtse Milieufede ratie en de Stichting Natuur en Milieu niet overtuigd te zijn door de argu menten die minister Westerterp aandraagt voor handhaving van zün plan de rijksweg 28, de nieuwe verbinding Utrecht-Amersfoort, aan te leggen volgens het in 1963 vastgestelde tracé. Voor het front van de troepen en in aanwezigheid van familieleden, militaire autoriteiten en het voltallige burgerpersoneel heeft de kolonel M. W. A. Weers zijn commando over het Datim te Soestduinen overgedragen aan zijn opvol ger. de kolonel H. J. de Graaf. Kolonel Weers is met ingang van 17 februari geplaatst te Ypenburg om met Ingang van 24 maart a.s. de funktie te gaan vervullen van Directeur van de Luchtmacht Stafschool. Kolonel De Graaf was laatstelijk eerste-officier, tevens plaatsvervangend commandant op het Depot Vliegtuigmaterieel te Gilze Rijen. Per medio maart komt er in ons gril restaurant DE KORTE DUINEN een plaats vrij voor EEN JONGE ATTENTE VROUW die in ons restaurant assisteert bij het bedienen van onze gasten. Enthousiasme en goede wil zijn belangrijker dan ervaring binnen het horecabedrijf. Voor informatie en sollicitatie kunt u bellen of schrijven naar de heer R. W. Rupp, 02155- 17224. Kolonel Weer dankte personeel van het Datim voor de prettige samen werking. Bijzonder dankbaar was hij voor datgene wat op het gebied van het leefklimaat was bereikt. „Het Kamp van Zeist biedt met zijn mo derne legerings- en messfaciliteiten de mogelijkheid tot het creëren van een centraal verzorgingsgebied voor de Klu in het rayon Soesterberg en om streken, mits hiervoor een passende organisatie kan worden gevonden", al dus de kolonel. Hij betreurde het dat twee van zijn wensen niet in vervuiling waren ge gaan. Die betroffen de bouw van een nieuwe sporthal en het scheppen van gelijke voorwaarden voor het gehele personeel voor het gebruik van de aanwezige faciliteiten. De zorg voor een optimaal leef- en werkklimaat beval hij zijn opvolger van harte aan. De contacten met de dienstcommissies en overlegorgaan waren steeds bijzon der prettig geweest, al bestonden er wel eens verschillen van inzicht en konden niet alle verlangens worden ingewilligd. De goede samenwerking had dat echter niet geschaad. Kolonel Weers wees er daarbij op dat het recht op voorzieningen rechtstreeks evenredig was aan de plicht om met inzet van de gehele persoon te wer ken voor de Luchtmacht, „wie de kantjes er af loopt, hoort bij ons niet thuis". De kolonel memoreerde de gang van zaken gedurende de periode (bijna 4Va jaar) dat hij het Datim geleid had, In die tijd was een begin gemaakt met In het weekend 22-23 februari zullen 30 jeugdleden van de Soester Volley bal Vereniging in de Achterhoek ver blijven. Zij zullen enkele wedstrijden spelen tegen de jeugd van Longa uit Lichtenvoorde. Deze wedstrijden wor den gespeeld doordat ook het eerste damesteam van SW uitkomt tegen Longa. Vooral dit zal een spannende wedstrijd worden, daar Longa de bo venste plaats in de 2e divisie bezet. Het is daarom wei belangrijk dat er eert grote supportersschare aanwezig is. Kombinatie van spelen en suppor ter zijn was mogelijk, nadat de Ne- vobo in dat district ruimte had ge maakt voor de jeugdwedstrijden van SW tegen Longa. De wedstrijden zul len om ongeveer 15.00 uur beginnen. De wedstrijden tussen Longa 1 en SW 1 dames zal om 16.30 uur aan vangen. "Na de wedstrijden gaan de jeugdle den tussen 11 en 17 jaar naar Win terswijk, alwaar een sportkamp wordt georganiseerd. Voor de overnachting is een plaatselijk pension afgehuurd. Alhier zullen ook de maaltijden wor den genoten. In de avond wordt een spelavond ge houden. waarbij op allerlei manieren de volleybalsport zal worden betrok ken. Aan het weer zal het liggen of er zondagsmorgen nog een buitenge- beuren is. Dit weekend is een voortzetting van de toemees naar Luxemburg en Duitsland. De organisatie is in handen van de heren N. Egtberts en R. van Hal, waarvan de laatste ook de bui tenlandse reizen heeft georganiseerd. een doeltreffender en doelmatiger be drijfsvoering. Het complex aan de Beestenmarkt te Amersfoort werd ontruimd, het voorraadbestand werd verder gesaneerd en er was een ont werp gemaakt voor een moderne ont vangst- en verzendafdeling. In de technische sector werd het productie- besturingssysteem verder uitgebouwd en dat systeem had ook in de civiele sector veel belangstelling getrokken. Aan het Datim was nu de taak te be wijzen dat het sneller, beter en goed koper kon leveren dan anderen. De depot! eiding diende daarnaast met kracht te streven kostverhoogde ele menten uit de organisatie te weren. „In dit verband staat voor mij vast dat de logistieke taak en de militaire verdedigingstaak binnen één depot el kaar bij de* huidige, organisatie zeer slecht verdragen en dat een herstruc turering van de depotorganisatie tot luchtmachtbedrijf ernstig dient te worden overwogen", aldus de schei dende commandant. Hij besloot met zijn opvolger van harte geluk te wensen met zijn be noeming: „U krijgt niet het gemakke lijkste onderdeel van de Klu, maar wel een bijzonder interessant onder deel met zeer veel mogelijkheden". Moeilijke jaren In zijn toespraak bij de aanvaarding van het commando verheelde de nieu we Datim-commandant, kolonel H. J. de Graaf, niet, dat de luchtmacht en het Datim moeilijke jaren tegemoet met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150, TEVENS complete film reportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Met de aanhouding van de 18-jarige N. P. K., de 20-jarige T. K., de 17- jarige R. de G. en de 19-jarige W. B. zijn enkele bromfietsdiefstallen en het aanrichten van vernielingen opgelost. N. K. heeft bekend twee brommers weggenomen te hebben bij de bar De Kluis aan de Burg. Grothestraat en een fiets bij de cafetaria aan de Smitshof. De bromfietsen had hij door verkocht maar ze zijn inmiddels te recht. Met de drie anderen had hij tweemaal over vernielingen aange richt bij café Sonnehoeck aan de Nieuweweg en een winkelruit inge trapt bij juwelier R. aan de Smitshof. Commando overdracht bjj het Datim. Links Kolonel M. W. A. Weers en achter het spreekgestoelte de nieuwe commandant kolonel H. J. de Graaf. gaan. „Er zullen een aantal maatre gelen worden uitgevoerd die tot een aanzienlijke besparing op de perso- neelsexploitatie-rekening moeten lei den. En u weet allen", aldus de kolo nel, „wat dit voor de Krijgsmacht in het algemeen en voor de Koninklijke Luchtmacht in het bijzonder, bete kent". De heer De Graaf sprak ook over de veranderde houding van de maat schappij tegenover de krijgsmacht en waarbij het uiterlijk vertoon en het image vaak het mikpunt van de nega tieve beoordeling waren. „Uiteindelijk marginaleverschijnselen als haar dracht, groedtplicht, ceremonieel, wor den telkens door incidenten en prik- actiès in, depublieke belangstelling gebracht". De kritiek richtte zach ech ter ook op de doelmatigheid, doeltref fendheid en de doelstellingen van de krijgsmacht en het ging daarbij om de functie van het leger in de moder ne ssamenleving; „de zin en toelaat baarheid van geweld, de zinloosheid en de gevaren van de bewapenings wedloop, de evaluatie van de dreiging van een potentiële vijand en het stre ven naar ontspanning in de Oost west verhouding". De bereidheid om het leger te steunen, was minder ge worden en bracht problemen mee voor de beroepsmilitair, die keer op keer voor verrassingen werden ge steld.' „Deze gewijzigde omstandighe den vragen van ons allen, zowel bur ger als militair een groter aanpas singsvermogen", aldus kolonel De Graaf. Sprekend over de personeelsvermin dering, die doorgevoerd zou gaan worden, merkte hjj op dat dat uitslui tend zou gaan via de natuurlijke af vloeiing. Hjj zegde toe op te zullen komen voor de belangen van het per soneel. waarbij rechtschapenheid en eerlijkheid voorop zouden staan. „Ik zal u open, volledig en tijdig, dat wil zeggen in de fase waarin bepaalde beslissingen worden voorbereid, opne men in het communicatie-proces via de daartoe geëigende overlegorganisa- ties, dienstcommissies enz. waarbij ik echter zal waken voor een te vroege openbaarheid, aangezien dit kan lei den tot onrust in het bedrijf door het verwekken van verwachtingen die ge heel niet of slechts op lange termijn voldaan kunnen worden". Hij besloot met: „Tot slot wilde ik u zeggen dat ook ik vaak moeite heb met bepaalde doorgevoerde verande ringen in de krijgsmacht en het jam mer vindt dat zo langzamerhand vele bestaande tradities aan het verdwij nen zijn. Ik ben er van overtuigd dat wij door welgemoed en tevreden onze taak uit te oefenen, vol vertrouwen de toekomst van de luchtmacht en dié van het Datim tegemoet kurnen zien en eventuele problemen het hoofd kunnen bieden", aldus de nieuwe Commandant van het Datim. Op de Vredehofstraat werd gedurende 3'/s uur snelheidscontrole gehouden. In dat tijdsbestek passeerden 1160 voer tuigen de radarapparatuur en daarvan waren 73 bestuurders in overtreding. Brand in de slaapkamer van de heer C. W. aan de Nieuweweg heeft voor circa 7500 gulden schade aangericht. Het vuur ontstond, doordat een hou ten wand achter een commode vlam vatte door een kortsluiting in elec- trische apparatuur die op de commo de stond. De brandweer was spoedig ter plaatse en had met gebruikmaking van een poederblusser en een kool- zuursneeuwblusser het vuur snel ge doofd. Een gedeelte van de Wand en een gedeelte van het plafond moesten worden weggehaald. Schade was er verder aan beddegoed terwijl ook een portefeuille met buitenlandspapieren geld gedeeltelijk door de vlammen werd aangetast. Bij een inbraak in de woning van H. V. aan de Birkstraat is voor een geschatte waarde van 6000 gulden aan bontjassen, sieraden, horloges en bandrecorders gestolen. De onbekende daders verschaften zich toegang tot de woning via een keukenraam. Binnen werden alle vertrekken doorzicht en een enorme chaos achtergelaten. De politie heeft de zaak in onderzoek. ccn bclastinggids betaalt zichzelf terug Ook verkrijgbaar kopie-aangifte biljetten A en B. SOESTERBERGSESTRAAT 53 STEENHOFFSTRAAT 13 SOEST Door oplettendheid van de reserve- agent D. J. Miegi.es is de 8-jarige Kokkie Ernst in het instructaebad De Turf aan de verdrinkingsdood ont snapt. Miegies zag zondagmorgen tij dens het recreat iezwemmen plots rad de 8-jarige jongen op de bodem v^n het diepe-gedeelte in moeilijkheden verkeerde. Hij haalde de knaap naar boven waar men de inmiddels bewus teloos geraakte jongen weer bijbracht. Kokkie werd naar het ziekenhuis Zon negloren gebracht en daar ter obser vatie opgenomen. Hij kon niet zwem men, bleek later, maar was spelender wijs in het diepe verzeild geraakt om bordjes van de bodem op te halen. Volgende week donderdag houdt de bekende antiekdeskundige Petra Cla rijs voor de leden van 't Nut Soest een met dia's geïllustreerde lezing over het onderwerp „Van nieuw mo- dtisch antiek 1770 tót nieuw antiek 1970. De lezing wordt gehouden in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan en begint om 20.00 uur. Ook niet-deden zijn welkmo. Vaak wordt beweerd dat kennen van antiek in hoofdzaak een kwestie van flair is. Dat is maar gedeeltelijk juist. Zoals in alles moet flair gesteund worden door kennis en inzicht. Uit alles blijkt dat bij het kopen van an tiek, goed kijken een eerste vereiste is. Maar kijken op zichzelf is niet vol doende; het is terdege nodig te weten waar men naar dient te kijken. Over dit alles zal Petra Olarijs, de schrijfster van „Wat is antiek" en „Uw huis vol tegels", op deze door 't Nut georganiseerde avond, het nodige inzicht verschaffen. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 - 15963 /OFFICIAL DEALEFLs VGASAPPARATUUiy De 60-jarige metselaar A. v. d. B. uit Utrecht brak tijdens werkzaamheden bij de firma Lidner op het industrie terrein zijn linker kuitbeen, toen een stapel stenen omviel en op hem te recht kwam. Van de B. werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Bij een botsing tussen een personen auto en een motor is de bestuurder van de motor, de 20-jarige G. W. H. de B. ernstig gewond. Met gebroken nek wervels werd hij met de ambu lance auto naar het Academisch zie kenhuis te Utrecht gebracht. De B. reed met zijn motor op de Os- sendamweg tegen de auto, bestuurd door C. van E. (20). toen deze na voorsortering en richting aangeven linksaf de Schouten kampweg in wilde rijden. De B, droeg geen valhelm. GEBOREN: Tatjana Ratna, dochter van G. G. C. J. Frankhuisen en H. A. Willebrands. Alexander Franciscus, zoon van A. A. F. Peek en J. E. Kaats. Vincent Martijn, zoon van T. A. Groenensteijn en M. J. C. Hulsbosch. Marieke TheodPra. dochter van J. A. Smeeing en C. J. M. van der Wardit. Wil lem .Christiaan, zoon van J. W. van der Brugge en J. Janssens. Jasque- likie Ann-Michel. dochter van R. E. J. Bot en E. C. Cloesmeyer. Tamara, dochter van A. B. Klaus en D. Nij- land, Maria Wilhelmina Margare- tha, dochter van H. Daselaar en M. A. Daelman. Miranda Johanna, doch ter van J. C. Kuijer en J. M. M. El frink. Natas ha Mxchaela, dochter van T. Smits en H. Pel. Frank Da niël, zootï van P. J. Rademaker en T. B. M. Kuijer. GEHUWD: Amoldus van der Wakker en Elisa- beth Kraaij. ONDERTROUWD: Geen. OVERLEDEN: Maria Hendrika Fugers, weduwe van H. E. Borgts. Paulus JohanmesBar- ten, echtgenoot van C, Opperman. Harrydew Khoenkhoen, echtgenoot van K. Ramjanam. Aloijsius Cor- nelis Bernardus Trautwein, weduw naar van C. F. M. Peters. Comelis van Brummelen, echtgenoot van M. W. Leertouwer. Nicolaas van. den Broek, echtgenoot van J. van Koriaar. Maria Ida Hendrika Tielens. ELECTRÖTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V: - Service Dealer van: B en O. Blaupunkt,. Philips. Nordmende, Akai, Söny en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefopn. 17253 Serviceplaats.. Birkstraat 48 Telefopn-13367-18978 U weet het misschien wél, of U leest het misschien niet, dat onder de werk zaamheden der plaatselijke WV'sook de bemiddeling valt voor logiesgéle- genheid of het betrekken van kamers gedurende een korter of langer ver blijf in de betrokken gemeente. Ook in Soest beschikte de WV over adressen in de particuliere sector, waarmee men de klant aan de balie of bij telefomsche/schriftelijke aan vragen van dienst kon zijn. Tot onze spijt moeten wij mededelen, dat wij momenteel op genoemd ge bied enigszins zijn uitgeput. Bij de kwestie van vraag en aanbod, blijven we, helaas, met een overschot aan „vraag" zitten. In dit WV-n.ieuws' laten we onze noodkreet horen, want mogelijk zijn er onder U, die van onze medewer king niet op de hoogte waren en die juist op een goede gelegenheid hebben gewacht om op deze betrouwbare wij ze tijdelijke gasten of huurders op te nemen. Onze oproep is dan ook bestemd voor wie 1 of meerdere kamers ter be schikking willen stellen. De meeste vraag gaat uit naar een kamer met gebruik van keuken, dit voor de jon ge vrouwen die in onze gemeente te werk gestéld zijn. hoewel ook volle dig pension op ons programma thuis hoort. Wij hebben een verlanglijstje waarop vele mogelijkheden genoteerd staan. Uw reactie zien wij graag zo spoedig mogelijk tegemoet, daar de Paasva kantie met rasse schreden nadert. Ook voor de toekomstige tewerkgesteld en in Soest is Uw mede wreking van be lang. Van het eiland Texel is nu ook va kantiemateriaal binnengekomen. We zijn blij U hiervan een mooi boekje te kunnen bieden, daar cVit eiland al tijd nog het meest in de belangstel ling staat. Ondertussen is ook de dienstregeling' tarievenlijst van Wagenborg's Passa- giersdienstén op Ameland-Schiermon nikoog, die van 1 juni af van kracht is. in ons bezit gekomen. Valcantie- gangers, die na deze datum de zomer se vrijheid op deze eilanden gaan vieren, kunnen het bus/bootdienst- boekje bij ons komen halen. Altijd gemakkelijk tevoren de vervoersmo gelijkheden te kunnen vaststellen. In Theater Carré loopt tot en met 6 april André van Duin's Pretmachine. U kunt via ons plaatsbespreken. De, maandagen zijn er geen voorstel lingen, uitgezonderd maandag 24 fe bruari (Popgroep Genesis) en maan dag 3 maart (popgroep Supertramp). Alle voorstellingen vallen onder onze bemiddeling. Geen zorg meer over ca deautjes! De kadobon brengt altijd het goede! De minister ontkende niet dat de aanleg van de RW 28 een aantasting betekende van de Utrechtse Heuvel rug en het Kromme Rijngebied, maar hij stelde zich op het standpunt dat reconstructie van de bestaande weg tot zeker zo grote landschappelijke schade zou leiden. De Stichtse Milieufederatie wijst er op dat de minister voorbij gaat aan de alternatieven, het verkeer te ver delen over meerdere wegen, waar door de aanleg van RW 28 in het ge heel niet nodig is. Gewezen wordt daarbij op de RW 27 en de brug bij Huizen; de RW 27 en de RW 1; de SI (Barneveld-Ede) als verbinding tussen RW 12 en RW 1 Waaruit de grote schade aan natuur, bij reconstructie van de huidige ver- VERMIST 5.2.1975 Reu poedel middelslag, wit „Rex; Klaterstein, Geelgorsstraat 12, Amersfoort, tel. 033-2114. 10.2.1975 Reu, poedel, lange staart 5 jr., „Heotor"; Wilmans, Birkstraat 128a, Soèst. 12.2.1975 Teef, cocker spanieL roodbruin, 4 jr., oud leren hals bandje, „Natasje"; Ruyssenaers, Ko- niginnelaan 59, Soest, tel. 10977. 14.2.1975 Teef bouvier, zwart on- gecoupeerde oren, 2 jr., bruine hals band. „Astrid"; Wegerif, Pijnenburg 9, Lage Vuursche, tel 02156-274. 6.2.1975 poes, lapje: Van Sloten, Vah'Hamelstraat 75. tiel,; 11113. 8.2.1975 poes grijs, witte .pootjes, witte bef. 1 jr.: Van Assen, Laan straat 25, Soest, tel. 10171. 8.2.1975 Kater, zwart, witte pootjes Onder het motto van de voorzitster, Mevrouw Westervedd-Higler: „In het jaar van de vrouw gaan we niet met spandoeken lopen, maar blijven we gewoon doorgaan met werken" werd dezer dagen de drukbezochte bijeen komst van de Zonnebloem-Welfare- helpsters en de penningmeester in „Mariënburg" geopend. Omdat de Heer Nadorp, penningmees ter, in verband met zijn leeftijd uit het regionaal bestuur van de Zonne bloem moet treden, werd Mevrouw Smit-Raseh gevraagd en bereid ge vonden de afdeling Soest in dit regio naal bestuur te vertegenwoordigen. De Heer Nadorp blijft voorlopig pen ningmeester in het afdelingsbestuur. Op 8 maart a.s. is er in Amersfoort een Krankeledenbal in de Niek Sa- vioschool op het Industrieterrein. Dit is een carnaval voor invaliden en hoogbejaarden. Het is de bedoeling hier met een grote groep Soestenaren heen te gaan. De kosten zijn 3. per persoon, waarvoor de hele avond vrije consumpties. Door de welfare- helpsters zullen de hiervoor in aan merking komenden bezocht worden. U kunt ook zichzelf opgeven aan Me vrouw Westerveld, tel. 15329. Bij voor keur 's avonds na 6 uur. Was er vorig jaar, 22 oktober, de zo geslaagde operette-middag voor zie ken en bejaarden, dit jaar komt de Zonnebloem op een 5-tal middagen of avonden met een bijzonder goed muziekgezelschap in de volgende be jaarden- of verpleegtehuizen: Ma riënburg, Molenschot. Braamhage, 3- Eiken in Soesterberg, terwijl nog ver der overleg gaande is, ook over de data. Alleen voor „Mariënburg" staat die al vast, n.1. 20 februari a.s. Het muziekgezelschap bestaat uit een pia nist, violist, zangeres en combo en het brengt populair/klassieke muziek binding, zal bestaan, is evenmin door de minister toegelicht. De Stichting Natuur en Milieu en de Stichting Stichtse Milieufederatie stellen: ,.De argumenten van de mi nister hebben ons allerminst over tuigd en wij vragen u dringend te doen onderzoeken of voor de verbin ding Utrecht-Amersfoort geen andere minder schadelijke tracé's mogelijk zijn. Het is bekend dat de bevol king van het desbetreffende gebied met de aanleg van RW 28 allerminst gelukkig -is. Wij- zijn ervan overtuigd dat nader onderzoek de aanleg van de verbinding niet behoeft te ver tragen. Bovendien zijn de in het ge ding zijnde belangen van dien aard, dat een eventuele kleine vertraging nimmer zal opwegen tegen het uit eindelijk te behalen resultaat", aldus de beide stichtingen. witte bef, half jr., „Jonas".: Sanders, Waldeck Pyrmontlaan 6, tel 14092. .1975 Kater, muisgrijs. „Muisje", half jaar. Muisje is op station Soest- Zuid uit de tas gesprongen; Dirks, Eemstraat 14a, Soest. 16.2.1975 Poes, lapje, 10 mnd., „Mi- nou"; Nageler, Wijkamplaan 18, Baarn, teL 02154-5666. 16.2.1975 Kater, cypers, vrij don ker, bruine vlekken, lichtbruine buik met zwarte stippen, vrij lang haar: Hoekstra, P. C. Hoof tl aan 42, Soest, teL 02155-16699. GEVONDEN 12.2.1975 Reu, bastaard, middel groot, lichtbruin met iets donker aan de kop. ruigharig, (Soester duinen); Dierentehuis Soest, tel. 02155-13583. 5.2.1975 Poes, cypers, plm. 1 jr.: Van Homoet, Heuvel weg 43, tel 10309. 14.2.1975 Poes, lapje, klein stukje uit oor; Dierenarts Scholtz, Trornp- laan 11, Baarn, tel. 02154-5632. .1975 Katje, zwart. plm. half jr.; Houtman, Parklaan 47, Soest, tel. 12783. 12.2.1975 Teef. Amerik. cocker spaniel. lichtbruin, plm. 5 jr„ Dieren tehuis Soest, tel 13583. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, 1 leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. (liederen van Cath. van Ren es, Wie ner Musik enz.). Eind mei gaat men met bed- en rol stoelpatiënten en hoogbejaarden een miiddag naar het Dierenpark in Amersfoort. Alléén met mooi weer. De twee traditionele boottochten zijn dit jaar rond 25 augustus a.s. 14 september is de 2e Nationale Zie kendag met t.v.-uitzending van de oecumemi sch-eucharistische viering vanuit Dronte en wordt een bloemen hulde gebracht bij de langdurig thuis- verpleegde patiënten en in de ver- pi leegtehuizen. Omdat de Zonnebloem Soest door de vele activiteiten nog meer welfare- helpsters nodig heeft is men in „Hons- bergen" intussen aan een tweede op leidingscursus begonnen voor 14 wel fare-helpsters onder leiding van Me vrouw Pieterseru Deze cursus wordt gecompleteerd door medewerking van Ds. Jolles, predikante, een wijkver pleegster en een sociaal werkster, die ieder op hun eigen terrein de nood zakelijk toelichting zullen geven. Op 23 april wordt deze cursus afgesloten en de nieuwe welfare-helpster met enig ceremonieel de insignes overhan digd. Bij de rondvraag werd de aandacht gevraagd voor de woensdagmiddag van 12 maart a.s. Op deze middag komt het Utrechts Huisvrouwen Or kest spelen in St. Joseph. Aanvang 2 uur. Belangstellende bejaarden zijn van harte wel kom. Nadere bijzonderheden, zoals data van de verschillende evenementen, worden zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Om dit alles mogelijk te maken zal de Zonnebloem binnenkort weer een beroep doen op de financiële hulp van de Middenstand en Industrie in Soest, want zonder deze medewerking is dit mooie werk onmogelijk. Stafels *TV-kasten "♦slaapkamer ^bankstellen ♦wandkasten *dekenkisten Toonzalen: Utrecht. Amsterdam, Leidsekade 102 Hollantlaan 26 (bij afslag £36, Utrecht/ (naast Lido, vlakbij Leidseplein), j Jutphaas (Nieuwegein), tel. 030-883762. tel- 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdag tot 21 uur. Ma t/m za 9-18 uur. SCHIPPER r U kunt tevens kijken naar Wand-en Kurkwanden i"'- vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren- Houten wanden en Gewone en plafondschroten - gefineerde deuren INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - TELEFOON 02155 - 10304 "Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur

Soester Courant | 1975 | | pagina 3