huisman huisman Wijkraad Soesterberg nog steeds niet gelukkig handelwijze „Soest" met perthof tteCi todays home makers. 298,- meubelen A. van der Weerd b VAN WEESP TOT ALMELO, REIZEN naar het BUITENLAND? Als u goed wilt zitten Waar de woonvreugde kvanaf straalt Teddy 1 leefkuil Hyacint 8J Passat bed Voorzitter Pieren „Gemeenteraad is de baas'' Hoe chic kan een herenhorloge zijn -Il2_ Horloger Juwelier Optiek w 1 s 1 I Frans Bosman B.V. 50ST*# BONDSSPAARBANK EEMLAND Lissone-Lindeman/Ruys Lezing voor leden Aquariumvereniging SOESTERBERG Soesterbergs allerlei Kledinginzameling „Mensen in Nood" „Ijzerlijm" voor vijfdeklassers UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF Carnaval in het Dorpshuis Zesdeklassers naar Scapino Moeilijkheden hij v.v. Soesterberg Gewijzigde openings tijden hulpsecretarie Voorjaarsconcert muziek vereniging „Soesterberg" Bewonerscommissie WABO-flats zoekt contact Heren jasjes Soester Courant van donderdag 20 februari 1975 met service, prijs en kwaliteit. Reeds 80 jr. adviseurs in kwaliteitsmeubelen. Fraai houten wandkombinatie waar u alles in kwijt kunt! T.V. achter deurtjes, gezellige bar, ruimte voor radio-app. Draden weggewerkt in zijwand. Uniek! 1Ó3 hoog, -t 254 breed, 43 diep. A« •Jvlj"' Ruimtewinner nr. 1. Woon-, slaap-, leef-, werk-, hobby- en berg-sukses voor 1975. Met o.a. hang en legkast, 5 laden, schrijfklep,enz. -| 230 breed, 150 hoog, 85 diep. X**J Voor jong en oud een waar zif-lig-relax-wonder voor weinig geld. Kompleet als afb. in langharig warme teddystof, bruin of grijs. -| A/4{\ Ook per element leverbaar. A.HIfvJ}" Hilversum, Groest 110 (dichtbij Gooiland) tel. 02150-4 63 41. Bussum, Spiegelstraat 38 (dichtbij Hema) over spoorlijn links. Tel. 02159-1 5614. Wijkraad en gemeenteraad hebben langzamerhand veel gemeen. Beiden heb ben een uitstekende voorzitter die de discussies goed in de hand houden en bovendien niet schromen raadsleden te wijzen op onjuistheden. Er is nog een overeenkomst, n.L de ellenlange agenda's en daardoor urenlange vergade ringen. zó lang, dat in de laatst gehouden wijkraadsvergadering voor het eerst in de historie de bijeenkomst onderbroken werd voor een kopje koffie. Er was deze keer een zelfbedieningsbuffet met het oog op de drukte in het Dorpshuis. De belangstelling op de publieke tribune was groter dan ooit; vooral veel jongeren waren er dit keer en dan de bewonerscommissie van Ons Belang en het voltallige bestuur van de woningbouwvereniging St. Joseph. Deze heren kwamen verhaal halen. Voorzitter Pieren moest van het bestuur zijn woorden intrekken (van een vorige vergadering) dat woning bouwverenigingen niet genoeg aan de bel getrokken hadden, toen het ging om goedkope woningen in het plan Egghermonde. Dat hadden zij wel gedaan, ■chreven zjj, maar het college van burgemeester en wethouders had toen meegedeeld dat de woningbouwverenigingen in dat plan niet aan de beurt kwamen. En daar ging het nu net om, vond voorzitter Pieren. Ze hadden zich als kwajongens laten wegsturen en dat terwijl hun voorzitter, als raadslid, toch had kunnen weten dat niet het college, maar de raad toevallig de baas was in de gemeente. Het PUEM-debat had dat nog eens bewezen. Van „intrekken' was dan ook geen sprake; het bestuur vertrok halverwege de vergadering. Een andere zaak diie duidelijk uit de| doeken gedaan werd, was hetdnschrij- vingsbeleid van woningzoekenden in de gemeente. De heer R. de Groot en Marga Roefs hadden een nare erva ring opgedaan en schreven dat aan de Wijkraad. Ondanks dat in de gemeenteraad ge steld was dat woningzoekenden, die zich in Soesterberg meiden, automa tisch ook in Soest zijn genoteerd, had hij geconstateerd dat dat niet het ge val was. Hij had vier koffie drinken de ambtenaren aangetroffen, die hem allereerst gevraagd hadden, of hij wel telefonisch een afspraak had gemaakt. Zij ontkenden gevieren later iets af te weten van de automatische inschrij ving. Voorzitter Pieren kon hem geruststel len. Wethouder De Haan, die een ge deelte van de wijfcraadsvergadering bijwoonde, had de brief gelezen. Hij zou de ambtenaren op het matje roe pen. Raadslid J. van den Braikel (PvdA), die de vergadering ook bij woonde, zei het sterker; „Ik kan niet begrijpen waar die ambtenaren de on wijsheid vandaan halen. rt Is toch één gemeente; Soesterberg is toch Soest". Blijkbaar weten de ambtenaren dat nog niet, lezen ze ook geen kranten en wacht men gedwee en gelaten op „orders van hogerhand", Al met al werd er toch veel gepraat, soms ook leerzaam en dat bracht de heer C. van Rijthoven (CDA) op het Laaf. ii door ons een collectie heren horloges van niveau lonen de gedistingeerde modellen van Baiime en Merder (wereld beroemd merk in interessante prijsklassen) Dan ziel. u het ideale antwoord op de vraag: Baume Mercier Welkom bij: SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 O SOEST 1* idee, dat 't misschien wel nuttig was, in navolging van Soest, de hoogste klassen van de lagere scholen ook eens een gedeelte van zo'n wjjkraads- vergadering te laten bijwonen. Voor zitter Pieren wilde dat overlaten aan het initiatief van de schoolhoofden en daar is het wachten nu op. Compleet Met de beëdiging van de tweede PvcLA-afgevaardigde, de heer N. P. Eken, is de wijkraad nu voltallig. Wethouder De Haan bracht de felici taties van het college over, De agen da werd daarna afgewerkt en die tel de het formidabele aantal van 22 in gekomen stukken. Bij de bespreking daarvan werd ondermeer duidelijk dat de wijkraad er niet voor voelt t.z.t. de sporthal met defensie te delen. De gemeente moet eigenares zijn; defensie zal als gebruiker verwelkomd worden. Voor Soesterberg zijn meer telefoon cellen aangevraagd bij de PTT te Utrecht. Er ds er ook een gevraagd voor de wijk Ons Belang, de wijk die op de'nominatie staat om te verdwij nen. De gemeente Zeist zal bij rijkswater staat aandringen op verlichting van het fietspad langs de Amersfoort se- straat van Sterrenberg tot de Kerk- laan en de Zeister politie zal scherp toezien dat het rijwielpad niet onjuist gebruikt wordt. Ons Belang De behandeling van de problemen rond „Ons Belang" begonnen met een opgeschroefde discussie over de vraag of de voorzatter van de Wijkraad nu wel of niet het woord mag voeren in de gemeenteraad. Juffrouw H. Len- sink (CDA) meende van niet, althans niet als hij daar niet de uitdrukkelij ke toestemming voor had van de wijkraad. Concreet betrof het het feit dat de heer Pieren m de gemeente raad, daartoe door de gemeenteraad uitgeondigd, gesproken had over de problemen rond „Ons Belang", Juffrouw Lensirvk wees op artikel 6 van de Wijkraadsverordening, waarin de machtiging van de wijkraad stond opgenomen en voorzitter Pieren wees op artikel 3 waarin vermeld wordt dat de gemeenteraad kan besluiten alsnog de wijkraad te raadplegen. Het werd een beetje juridische haarklove rij, waarin mej. Lensimk duidelijk al leen stond. De heer J. Bakker (PvdA): „Wat voor indruk moet zo'n discussie nu weer maken? Laten we overgaan tot be spreking van belangrijker dingen". Voorzitter Pieren voegde daaraan toe dat h(j in de bewuste raadsvergade ring had gesproken als „Pietje Pie ren", niet het standpunt van de Wijk raad had verkondigd maar slechts op verzoek een toelichting had gegeven. De discussie over Ons Belang mond de uit in het besluit eerst de hearing met de Stichting en de overheden af te wachten. Dan zou ook kunnen blij ken of de informatie van de heer Van Rijthoven (CDA) juist was, dat er voor Ons Belang geen enkele hoop meer bestaat. Die hearing werd gis terenavond gehouden. Sportpark Zandgat Op verzoek van wethouder Plomp zal ook de Wijkraad bij de provincie aan dringen op spoedige goedkeuring van het plan „sportpark Kerklaan". De wijkraad had een bespreking gehad met wethouder Plomp, de directeur van de sportstichting en de directeur van gemeentewerken. Vreemd vond men het dat G.S. wél de aankoop van het terrein (het zand gat) goedkeurde, maar nu nog steeds niet het plan daar sportvelden te mo gen aanleggen; Het gaat daarbij on dermeer om de aanleg van de ijsbaan. De heer J. Veenendaal wast dat het zandgat indertijd de bestemming had om het overtollige zand van de inge graven rijksweg 28 te bergen. Nu, achteraf, bleek er geen sprake te zijn van zand -overschot en dat zou mo gelijk de oorzaak kunnen zijn vam*de vertraging. De brief gaat uit. Verkeersproblematiek Soesterberg heeft verkeersproblemen; de wijkraad riep er een speciale com missie voor in het leven. Die commis sie houdt op 12 maart een hearing met aansluitend een extra wijkraads vergadering. Duidelijk kwam weer eens aan het licht dat men niet altijd even geluk kig is met het doen en laten van „Soest". „Waarom", zo vroeg de heer J. Bakker (PvdA), „moeten wij uit de krant lezen dat de ambtelijke ver- keerscommissie en de commissie open bare werken voorstellen parkeerha vens aan te leggen langs de Baten- burgweg. Onze commissie wordt ge woon gepasseerd". De wijkraad was het er mee eens. Gevraagd zal worden het raadsvoor stel maar aan te houden totdat de wijkraad klaar is met haar advies. De rondvraag leerde dat voorzatter Pieren er niets voor voelt te gaan be middelen als hem dat niet gevraagd wordt. Het betrof ondermeer een pro bleempje dat de biljartvereniging heeft met het bestuur van het Dorps huis en het huisvestingsprobleem van de harmonie. De heer C. van Rijtho ven (CDA) vestigde de aandacht op beide gevallen. In de rondvraag zei ook een bewoner van Ons Belang, de heer Van Opstal, ■dat hij het betreurde dat de wijkraad geen duidelijk standpunt innam ten aanzien van de kwestie herstellen of afbreken van de huizen. „U moet op komen voor de belangen van de in woners van Soesterberg". Gevraagd werd ook een gesprek te arrangeren van bewoners met wijkraad en de heer Schaefer. Voorzitter Pieren vroeg gediuld tot na de hearing. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstaUaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M Birkstraat. 48 - Telefoon 13367-18978 wfspcen •LAREN BREUKHEN van noord naar zuid ziet u in maar liefst 35 gemeenten, 85 kantoren van uw eigen en vertrouwde Bondsspaarbank voor Midden en Oost Nederland. De bank voor deze generatie... mef diensten van deze tijd. Verzekeringen - Effekten - Beleggingen Leningen - Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer - Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Beisverzekeringen Alle soorten spaarvormen VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' TENTOONSTELLINGEN t Museum Flehite: Westsingel, Amers foort. „Handvaardigheidverleden tijd?'". Open di. t.m. za- 10-12 uur en 14-17 uur en zo. 14-17 uur. La Cave du Soleil, Muurhuizen 101, Amersfoort. Sieraden laten ontwerpen en uitvoe ren door Loek Lafeber. Open di. t.m. vr. 10-17 uur. Woensdagmiddag ge sloten. Galerie Valk, Valkestraat 31, A'foort. Tot en met 5 maart: Geert Jan van Ostende. etsen. Open di t.m. vr. 13.30 -17 uur en za. 11-18 uur. Toegang gratis. „ZonnehoF*, Zonnehof 8, Amersfoort. Tot en met 2 maartCarel Willink 75 jaar. Open ma. t.m. za. 10-17 en zo. 14-17 uur. Ploeghuis, Muurhulzcn 157, A'foort. 21 t.m. 23 februari: Rien van der Nat - etsen. Open vr, 19-22 uur, za, 11-17 uur en zo. 14-17 uur, Galerie Kapelhuis: Krankeledenstraat, Amersfoort. Tot en met 11 maart: Sjef Henderiokx - tekeningen, en Diet Wiegman - ke ramiek. Open: di. t.m. Vr. 13-18 uur en za. 10-18 uur. Toegang is gratis. MUZIEK - TONEEL - CABARET Grand Thcatre: Snouckaertlaan, Amersfoort. Do. 20 februari om 20.15 uur: „De ge- tatoueerde roos" van Tennessee Wil liams. St. Joreskerk. Hof. Amersfoort. Vr. 21 febr. om 20.15 uur: Christelij ke Zangvereniging „Soli Deo Gloria" o.l.v. Bruno Gerritsen. St. Aegtenkapcl, 't Zand. Amersfoort. Vr. 21 febr. om 20.15 uur: „Tom Bur- manje" - gitaar. Theater Miniatuur. Appelmarkt 14, Amersfoort, tel. 033-33039. Vr. 21 febr. om 20.30 uur: Cabaret groep „Neeclichee". DIVERSEN: N.I.V.O.N. Za 23 febr.: Bezoek aan de Hortus te Baam. GchoorzaalMuseum Flehite, Breestr. 82, Amersfoort. Do. 20 febr. om 20 uur; de heer A. BruinVondsten van Utrechts en Amersfoorts aardewerk bij een pot tenbakkersoven uit de 15e eeuw te Utrecht, Internationale School voor Wijsbegeer te, Dode weg, Amersfoort, tel. 033- 15020. 20 febr.: Dr. J. C. van der Bend: „Denken over religie", St. Aegtenkapel, 't Zand, Amersfoort. 20 febr, om 20 uur: Wereld Natuur Fonds. Filmavond: „Bij de beesten af" van Bert Haanstra. Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging: Zo. 23 febr. Fiets- en wandel excursie naar „Randenbroek" en Lokhorst", 0.1.v. de heer C. Vermeij. Vertrek om 9.30 uur vanaf het Sportfondsenbad. Markthal. Breestraat, Amersfoort. 20 febr. Toneelavond „Covatje". ónl. tel. 16293. 22 febr. Antiekbeurs. 24 febr. „Spaarnestad" modeshow. HOEVELAKEN: 22 febr. om 20.15 uur: „Sparrendam", Veen wal: Soester Orkest Vereniging 01.v. Willem de Vries. BAARN: 25 febr. om 20 uur; Volksuniversiteit in .,'t Brandpunt". Oude Utrechtse- weg 4: Voordracht: „Het gezin, ba kermat van de neurose" door Dr. A. C. Franswa. SOESTERBERG: 22 febr, om 20 uur: Voorjaarsconcert van de muziekvereniging .Soester berg" in het Dorpshuis te Soesterberg. Voor al uw reserveringen STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 16571 en 14905 (Een allround reisbureau) Donderdag 27 februari, aanvang 20 uur, zal voor de leden van de aquari umvereniging „Zilver Tetra" in ge bouw De Rank aan de Soesterberg- sestraat een dia-lezing gehouden wor den door de heer G, C. Brons uit Apeldoorn. Zijn titel is .Anderen an ders bekeken", aquaristiek en gal genhumor. Het wordt een lezing zonder omwe gen, gericht op praktische aquarianen geen plaatjes van paddestoelen in het bos, of de bloemen en de bijtjes. Zo wel de beginner als de vergevorderde komt aan zijn trekken. Ruime aan dacht zal geschonken worden aan de planten, algbestrijding, een tikje wa- terchemie en de vissen tijdens de balts, De algemene bejaardensociëteit heeft met mej. J. Koppert een prachtige reis gemaakt door verschillende Afri kaanse landen als Kenya, Zambia er Malawi. De reisleidster gaf een boei ende toelichting bij de vele interes sante dia's, die zij maakte op haar reizen. De bezoekers waren mej. Koppert erg dankbaar, dat zij hen zo liet meegenieten van dit interessante werelddeel. De eerstvolgende soosmiddag wordt gehouden op donderdag 27 februari. Leden van de Interkerkelijke werk groep en een aantal vrijwilligers zul len op zaterdag 5 april een grote kledinginzameling houden. Evenals vorig jaar wordt de oude kleding huis-aart-huis opgehaald. Van deze in zameling wordt thans reeds melding gemaakt, zodat men tot die datum oude, gebruikte kleding kan bewaren. Alle kleding heeft waarde, zodat men nu niets meer behoeft weg te gooien. De Soesterbergse toneelgroep „Utile Dulci" geeft op 24 maart drie voor stellingen van het spel „Ijzerlijm" van het schrijversduo J. v. d. Heijden- J. Tempelaars, waarvan vorig jaar „De Geldmolen" gespeeld werd. De Soester kinderen gaan 's morgens naar de voorstellingen in De Open Hof terwijl de Soesterbergse vijfde klassers 's middags naar de uitvoe ring in De Hoeksteen gaan. Voor de 3e en 4e klassers treedt hët poppentheater Bert Brugman op in Soest en Soesterberg op dinsdag 11 maart. LAANSTRAAT 82-SOEST-TEL02155-15963 In nauwe samenwerking met de werkgroep oudere jeugd heeft de commissie bijzondere activiteiten van „Stichting Jeugdwerk" in de nadagen van carnaval een carnavalsfeest ge organiseerd voor de jeugd van 6 tot en met 15 jaar zaterdagmiddag en 's avonds voor de oudere jeugd. Ruim 100 kinderen waren leuk verkleed naar het Dorpshuis gekomen, waar zij behalve limonade voor de dorst, een fluitje en een petje ontvingen om de algemene feestvreugde te ver hogen. Na het optreden van de eigen disco theek gedurende een uur, verover den de Bakermatters, een raad van elf van de vliegbasis en de boeren- kapel de Giegelpetters, de zaal vol feestgedruis. De jury schonk de prijzen voor leuke en originele kostumering met name aan de „Deftige Dame" (uit de Stra tenmaker-op-zee-show) en aan de keurige dienstmaagden. Het werd een bijzonder geslaagde carnavalsfeest, ook al was het dan al „aswoensdag" geweest, maar daar let men boven de rivieren niet zo op. In het kader van de culturele vor ming lagere schooljeugd gaan de zes deklassers van alle Soesterbergse scholen maandagmiddag 24 februari naar de Stadsschouwburg in Utrecht voor de streekvoorstelling van het Scapino Ballet. Het programma vermeldt de volgen de balletten: Zachte vloer show op muziek van Bé la Bartók; choreografie Eric Hampton. Verder de Pas de Deux uit De Notenkraker van Peter Iljitsj Tsaikowski; choreograaf Ar- mando Navarro en het Concerto Grosso van Handel. De „Pas de Deux" is een voorproefje van het jubileumballet De Notekra- ker, waarvan de officiële première zal plaatsvinden op 20 maart in het RAI-centrum te Amsterdam. Voor de Soesterbergse scholieren is het bezoeken van de voorstelling in Utrecht mogelijk gemaakt door de commissie culturele vorming lagere schooljeugd te Soest, In verband met organisatorische moeilijkheden belegt het bestuur van de v.v. Soesterberg een buitengewone algemene ledenvergadering op maan dag 24 maart in het Dorpshuis. Aan vang 20.15 uur. Per 31 mei heeft trainer H. Kraal zijn contract bij de v.v. Soesterberg opgezegd. In de week van 24 tot en met 28 fe bruari is de hulpsecretarie in Soes terberg voor het publiek alleen ge opend op woensdagmorgen 26 febru ari en vrijdagmorgen 28 februari, tel kens van 9.00-12.00 uur. De muziekvereniging „Soesterberg" geeft op zaterdag 22 februari het tra ditionele voorjaarsconcert. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is zal dit concert gegeven worden in de grote zaal van het Dorpshuis. Aanvang 20 uur. Het eerste gedeelte van de avond be staat uit een concert, dat gegeven wordt door het fanfarekorps, de drumband en de leerlingen. Tijdens het tweede gedeelte van de avond wordt bingo gespeeld, met ter afwisseling telkens een kort optre den van de eigen boerenkapel „De Heikneuters". De voorverkoop van de programma's is op zaterdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur aan de zaal. De toegang is gratis, maar het programma is ver plicht. Bij de eerste hearing van de wijk raad voor de bewoners van de WABO-flats is de opkomst zeer slecht geweest. Toch is er een bewoners commissie ontstaan onder de bewo ners van de flarts van beheerder D, Boon. Deze bewonerscommissie, die momen teel goed draait, zou graag de bewo ners van de flats van Kok-Beheer, Kuyper en de overige eigenaars/be heerders aan willen raden ook een commissie te vormen. Samen kunnen deze commissies meer bereiken. Inlichtingen kan men krijgen bij de voorzitter van de bewonerscommissie van beheerder Boon, mevrouw L. M. Verhuist, Plesmanstraat 389 (telefoon 2319). Deze commissie is inmiddels voltallig geworden en bestaat verder uit secretaris L. G. Kunz, Plesman straat 387 (telefoon 2470); penning- meesteres mevrouw A. M. van Bil- sem, Plesmanstraat 365 (telefoon 2711) en de commissieleden J. v. d. Hoe ven, Plesmanstraat 383 (telefoon 2255) en B. de Jong, Plesmanstraat 381 (te lefoon 1354). Alle bewoners van de WABO-flats hebben een enquête-formulier ont vangen, teneinde alle klachten te kunnen inventariseren. Na jaren van vruchteloze individuele pogingen om iets te doen aan het achterstallige onderhoud van de wo ningen, hoopt men nu gezamenlijk meer succes te hebben en de woning toestanden te verbeteren. Met druk-knoopsluiting In donkerbruin en zwart.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5