Eemland B.V. nieuwe maatschappij voor Hypotheek en Financiering L. B. Higler steekt oud bedrijf in nieuw jasje Maatschappelijk Werk Soest is weer 53 gediplomeerde EHBO-ers rijker Meningen van lezers Houd Portugal vrij van de Gemeentehof Wintertarief Paspoorten Wijziging spreekuur burgemeester Kennismakings bijeenkomst Openbare commissie vergaderingen Officiële mededelingen Openbare bekendmaking Officiële mededelingen Bekendmaking Bekendmaking MEDISCHE DIENST Hebt u ook zo'n kind? Meningen van lezers Ere wien ere toekomt Trouwcirculaires irouwkaarten Drukkerij Smit R.K. Kerkdiensten PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen 19 P.V.'s voor diverse overtredingen Soester Courant van donderdag 20 februari 1975 Sinds kort heeft in Soest de Hypotheek- en Financieringsmaatschappü „Eem land" B.V. haar deuren aan de Soestcrbergsestraat 70 geopend. Eemdand B.V. is een voortzetting van het oude bedrijf van de heer L. B. Higler, die gespecialiseerd is in be middeling van hypotheken en onroe rend goed. Middels toenemende akti- vifteiten op het gebied van de finan ciering en om een betere service aan het publiek te bieden heeft de heer Higler op de Soesterbergsestraat een smaakvol kantoor geopend. Want hypotheek en financiering gaan steeds meer ene grotere vlucht maken en zijn niet meer weg te denken fak- tor in deze maatschappij. De heer Higler: „Neem nu maar de opkomst van het eigen woningbezit. Het kopen van een huis doen veel mensen naar enkele malen in hun le ven en het spreekt vanzelf, dat zij dan niet van alle mogelijkheden maar ook moeilijkheden op de hoogte zijn. Een goede financieringsmaatschappij rekent het dan ook tot haar taak een een aspirant-koper van alle mogelijke informaitie te voorzien en in gezamen lijk overleg een zo gunstig mogelijke financiering te regelen. De noodzaak blijkt wel wit de sterk stijgende vraag naar advies". Aldus de heer Higler. Levensverzekering Naast de financiering van roerend of onroedend goed vormt de levensver zekering of verzekering voor enige vorm van schade of verlies een be langrijke aktaviteit van de Eemland B.V. De heer Higler daarover: „Is de brandverzekering al jaren in Neder land ingeburgerd, het verzekeren van andere zaken raakt steeds meer in zwang. Deels uit een gevoel van ver antwoordelijkheid tegenover derden, zoals de levensverzekering, deels uit het oogpunt van verlies, diefstal of schade. Men behoeft maar te denken aan de auto- en reisverzekering. Maar daarnaast is het tegenwoordig moge lijk alles te laten verzekeren. Van an tiek tot een fotokamera of een paar mooie benen. Naast de werkzaamheden van Eem land B.V. op het vlak van de finan ciering, verzekering en bemiddeling heeft de heer Hi'gl-er een nieuw facet aan zijn aktivitedten toegevoegd. „Autovakanties". „Ja, dat is iets ge heel nieuws en wij komen er dit jaar dan ook voor het eerst mee. In feite houdt het in, dat wij bemiddelen bij het verzorgen van een autovakantie met eindbestemming. Men stapt bij voorbeeld in Soest in de auto en be gint op dat moment aan een geheel verzorgde vakantie. Uit onze ervarin gen is gebleken, dat veel mensen er prijs op stellen per eigen vervoermid del op vakantie te gaan maar het toch fijn vinden iedere keer als het ware in „een gespreid bed" te stap pan. Tot een der allernieuwste aktiviteiten behoort het voorschieten van een groot gedeelte van de subsidie voor nieuwbouwwoningen; de koper krijgt op het moment dat hij de woning be trekt 2,84 x de eerste jaarpremie kon- tant in handen en hoeft deze niet meer af te lossen. Hij geeft daamee zijn subsidie in cess-eie. Met dit kon tante geld kan hij zijn eerste hypo theek zodanig verlagen, dat het af- lossings en rentevoordeel in 30 jaar tijd ongeveer het dubbele van het kom- plete subsidiebedrag benadert. Op het ogenblik is er zeer veel inte resse voor deze vorm van financie ren. Het ziet er naar uit, dat het scala van financieringsmogelijkheden het pla fond nog niet heeft bereikt. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19004. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Afdeling algemeen maatschappelijk werk Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorpshuis aan het Dorpsplein: iedere donderdagmorgen 9-10 uur afd. ge zinsverzorging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afdeling algemeen maatschappelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 033-10441. Adressen te Soest Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kam per: dinsdag t.e.m. vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afd. gezinsverzorging en bejaarden hulp. Kantoor: Braamweg 34, tel. 18140. Spreekuur van mej. Braggaar iedere dinsdag van 14-14.30 uur. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk. Kantoor: Steenhoffstraat 5, telefoon 16744, toestel 322. Spreekuur maat schappelijk werker P. E. van Riessen, maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Moeders voor moeders. Mevrouw G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Federa tieve Raad van het Bejaardenwerk Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur. Projektleider: A. F. van de Genugten. „De Drie Eiken", Dienstencentrum, Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463- 1402. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 10-12 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. „Honsbergen" dienstencentrum Wiar da Beckmanstraat 475, Soest, telefoon 10607. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 9-10.30 uur. Leider D. J. Lazon- der. Warme maaltijdenvoorziening, infor maties bij de navolgende contact adressen: „Honsbergen": D. J. Lazonder, leider dienstencentrum, Wiardi Beekman straat 75, telefoon 10607. Soestdijk: mevrouw E. B. Jonker- Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soest-midden: mevr. M. A. Jansen- Moesenbroeck, Kerkpad N.Z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: mevr. S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, telefoon 14782. Soesterberg: mevr. J. Hoekstra-Ger- kes. Prof. Lorentzlaan 23, tel. 03463- 1991 (b.g.g. tel. 2322). Bejaardenwacht Soest Bereikbaar via de telefoonnummers 1512? - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pe- dicuredienst, koffie-ochtenden, zang koor, zwemuur, gymnastiekcursussen, sociëteiten, kaartmiddagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi 02150-45555. 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 19999 of 13202 (liefst vóór 9 uur 's morgens). Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8 tot 10 uur. Stichting rechtswinkel, Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort. Geopend: maandagav. 19-21 uur; don derdag 15-21 uur. Meezorgende gesprekshulp F. J. Wertwijn, cur.-psycholoog. Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Vertrouwenspersoon Stichting Organisatie Gescheiden Mensen Soest Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Party van de Arbeid Spreekuur iedere eerste maandag van de maand in het Medisch Centrum, Nieuweweg-hoek Smitsweg, van 20-21 Onder auspiciën van de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging „Eerste Hulp Bjj Ongelukken" hebben cursisten van de opleidings cursus vorige week gedurende twee avonden het examen voor het Eenheids diploma afgelegd. Examinator van dit recordaantal kandidaten was Majoor-arts Th. Anken, vertegenwoordiger Inspectie Geneeskundige Dienst Koninklijke Landmacht. Door majoor Anken maakte de afde ling Soest voor het eerst kennis met een examen nieuwe stijl, waarbij de nadruk gelegd werd op de praktische eerste hulp bij ongelukken, met het accent op de levensreddende hande lingen zoals de mo nd-op - mond-beade - ming en het afdrukken van de diver se slagaders. Onder dit praktische examen viel ook het op de voorge schreven wijze kunnen aanleggen van diiverse verbanden. Majoor Anken had bij zijn werkzaam heden de beschikking over verschil lende „slachtoffers", terwijl voor de kandidaten een uitgebreide verband- tafel ter beschikking stond. Aan het eind van de tweede avond bleek, dat 53 kandidaten waren ge slaagd, terwijl ea* vier waren afgewe zen. De nieuwe EHBOtst)ers zijn: de dames J. Albers-Bönker, D. G. T. Arling-van Ooyen, M. v. d. Berg-v. d. Stoep, W. M. Butselaar-Gieskens, R. J. M. Dooper-Lammerts, E. P. M. van Dijk, E. H. H. van Dijk, M. Elêmans- Den Beider, E. Eyssens-Timman, E. de Geus-Sohoonkamp, C. C. H. H. van Hall, M. Hollander, J. Jacobs-Evers, C. Kielliger-Been, M. Kamlag-van Arnhem, M. H. Muis, E. M. de Nie, M. J. de Nie, L. Plagge-Hoffer, J. A. Pothuizen-Nieuwenhuizen, R. Rade maker, R. Roos-Rusius, O. M. W. Slagter, E. Swager, E. E. Veen-van Veen, H. H. Verbeek, F. H. P. M. Verrijken-van Asten, A. M. van Vliet- Hoogendoorn, H. A. M. Wiegmans-Ja cobs, G. Wigtman-Jansen, I. Wille- mars, H. Wilten en de heren B. M. Bakker, J, V. Berben, A. van Brug gen, J. A. van Brummelen, C. N. M. Esveld, L. H. de Haan, G. P. van Ha- mersveld, H. J. v. d. Heuvel, R. Ja cobs, H. Jansen, D. Jansen, J. Kooy, J. W., Leniten, E. de Larige, W. J. van Luyteïaar, J. A. Fieters, G. Schrijver, O. D. v. d. Steeg, L. Stelloo, E. Slijm en G. A. J. Vos. Alle kandidaten werden gedurende de wintermaanden voor dit EHBO-diplo- ma succesvol opgeleid door de beide kaderinstructrices de dames C. Beens- Maas en J. C. Verkade-Bodt, beiden te Soest. Onder de kop „Houd Portugal vrij" geeft de Heer J. H. van Doorne in de Soester Courant van 13 februari zijin mening weer over allerhande zaken, die volgens hem te maken hebben met de collecte, die de Vara en de PvdA hebben georganiseerd om de socialistische partij van Soares te steunen. Alvorens meneer Van Door ne dit stukje verder leest, raad ik hem aan een woordenboek der Neder landse taal ter hand te nemen, want hij geeft blijk de betekenis van enige belangrijke begrippen niet te kermen. Ten eerste zegt meneer Van Doorne „een vurig voorstander van de echte democratie" te zijn. Als hij dan in pure gemoedsrust enige regels verder de stelling durft te poneren dat „dat groepje in Portugal heeft afgedaan en daarom zijn mond moet houden", dan ben ik benieuwd wat hij onder democratie verstaat. Schijnbaar geeft meneer Van Doorne daar een eigen interpretatie aan. Even verder wordt me alles ineens duidelijk. Dan komt het woord „com munisme" op de proppen. Plotseling heeft de partij van Soares dan wel iets te zeggen, want zij moeten strijd voeren tegen het communisme. Neemt U nu nog eens het woordenboek, me neer Van Doorne, en kijk wat com munisme is. Ik denk dat U venrast zult zijn. U wilt nogal eens het com munisme en het socialisme door el kaar halen, hetgeen vanzelfsprekend een misvatting is. Wat ook een misvatting is, is het feit dat de PvdA en de Vara de Neder landse regering trachten te bewegen om Zuid-Vietnam onder een commu nistische regiem te brengen. Het was hen in hoofdzaak te doen om de Ver enigde Staten uit dat land te krijgen en het is hen nu te doen om de Ame rikanen eruit te houden. Het is beter om de Zuid-Vietnamezen zelf te laten kiezen hoe ze geregeerd willen wor den. De soldaten van Amerika hebben daar heel wat doden achtergelaten. Over democratie gesproken! Voor U weer een brief naar een krant stuurt, meneer Van Doorne, doet U er verstandig aan U te vediepen in enige achtergrondinformatie, die U in elke krant kunt vinden. Er bestaan ook boeken over. U tent duidelijk niet op de hoogte van de beweegre denen van de PvdA en de Vara, U bent niet op de hoogte van de bete kenissen van de woorden demooratie, communisme en socialisme, en U bent niet op de hoogte van de toestanden zoals die waren en zijn in Portugal en Zuid-Vietnam. Tevens bent U niet op de hoogte met wat de PvdA van de regering gedaan tracht te krijgen. U zult het met me eens zijn dat het be krompen geschrijf in die brief van U bij redelijk denkende mensen op zijn minst ongeloofwaardig overkomt. Aan het eind van Uw ingezonden me dedeling wilt U ons nog twee dingen wijsmaken. Ten eerste praat U de PvdA ongeremd een fascistoïde trekje aan door achter het woord „Volks front" tussen haakjes te vermelden Wanneer men vóór 1 ajril a*s. een paspoort aanvraagt, betekent dat een besparing van 12,50. Na 1 april geldt weer het zomertarief, en dat be tekent een duurder paspoort. De burgemeester is verhinderd dins dag 25 februari spreekuur te houden. Met ingang van 1 maart a.s. wordt het spreekuur van de burgemeester vervroegd. Het wordt dan iedere dins dag gehouden van 14.00-15.00 uur. dat dat toch uit de Duitse bezetting stamt. Promt daarop is de PvdA in eens een communistische partij met ails doel een dictatuur te stichten. Me neer Van Doorne, U laat ons erg lachen met Uw geschrijf! De Koude Oorlog is al een tijdje achter de rug. Wordt U eens wakker! LARS MEINERS. Geachte Redactie 1. Zaterdag 18 januari N.C.R.V. tele visie programma: mensenleven; op wekking tot steun aan de Nederland se Stichting voor Leprabestrijding, Mauritskade 63 te Amsterdam, giro 50500. Eerder voerde de AVRO hier voor een aktie (zelfde giro). 2. Zondag 2 februari Tros t.v. opwek king tot steun aan Nederlands Lepra fonds Wassenaar, giro 219600. Nu vraag ik u: a. vanwaar dit gescheiden optrekken voor eenzelfde doel? b. Hebben deze beide organisaties eni- tijd geleden een rechterlijk geding ge voerd om uit te maken wie de echte is? Zo ja, wie kreeg gelijk? Dan is er ook nog Wereldlepradag Den Haag, giro 34600. c. Is dit no. 3? GEMEN. Op 6 februari j.1. hebben wij de voorlichtingsavond bezocht in de Openbare Bibliotreek te Soest, waar bij informatie werd verstrekt over de mogelijkheden van onderwijs na de basisschool Deze avond is voor ons een bijzonder grote teleurstel ling geworden. De aanwezigheid van een te groot aantal schooltypen maakte de voor lichting over iedere school te sum mier, terwijl de sprekers niet verder gingen dan het citeren van hun eigen voorlichtingsboekjes. De toelinchting op begrippen als brugklas, mavo, ha vo, vwo e.d. worden in alle voor- liohtingsboekjes breed uitgemeten. Op een avond als deze bestaat aan déze voorlichting geen behoefte. De meeste ouders hebben via ge sprekken met de onderwijskrachten van de basisschool al min of meer bepaald welk type school voor hun kind het beste is. zij zijn alleen nog maar gebaat met een vergelijking tussen een aantal scholen van het zelfde tvpe. Zij verwachten daarbij o.a. voorlichting over de wijze waar op hun kinderen worden benaderd, wat b.v. gedaan wordt met de uren welke uitgaan boven het wettelijke minimum van 28 uur per week in de brugklas, of men voorstaander is van een autoritaire aanpak of dat een vrijere onderwijsmethode de voor keur heeft, of de studie zuiver ge richt is op de eisen van de maat schappij of dat men tracht het kind een zekere ontwikkeling bij te brén gen in de richting van een zelfstan dig denkend mens. Tevens is van be lang of de onders op deze wijze de mogelijkheid krijgen hun schoolkeu ze te bepalen in overeenstemming met hun opvattingen over opvoeding en maatschappij. Gaarne zageen wij in de toekomst deze mogelijkheden wat meer benut. CORRIE en BOB MEIJERS. Tijdens de vorig jaar gehouden ken nismakingsbijeenkomst met de bewo ners van de wijk Klaarwater is afge sproken dat in 1975 daarop een ver volg zou komen. Dinsdag 11 maart a.s., om 20.00 uur, in „De Open Hof". Veenbesstraat vindt dat vervolg plaats. Openbare vergaderingen van raads commissies staan gepland op maandag 24 februari en donderdag 27 februari. Maandag 24 februari vergadert om 14 uur de onderwijscommissie en om 16 uur de commissie openbare werken. Donderdag om 19.30 uur wordt de vergadering van de financiële com missie gehouden. De commissies ver gaderen in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens, maken be kend dat hun college heeft besloten de aanduiding van de Eigendomsweg als B-weg, wat betreft het gedeelte tussen de Koningsweg en de Den Blieklaan uit te breiden tot dat ge deelte van de Eigendomsweg dat tussen de Weegbreestraat en de Den Blieklaan is gelegen; zulks door plaatsing van borden 37 van bijlage II van het Reglement Verkeersre gels en verkeerstekens. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van. 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingeneurdirecteur van de Rijkswaterstaat te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Automobiel- club K.N.A.C., beide te s-Gravehage, de Koninklijke Nederlandse Motor rijdersvereniging te Arnhem en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 19 februari 1975 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de gemeente Soest voor nemens zijn aan de Stichting AGO, op de Sniep 4 te Diemen, op haar daartie gedaan verzoek, vergunning te verlenen voor de bouw van een tijdelijk dagverblijf ter activering van zwakzinninge kinderen op een ter rein gelegen aan de Kolonieweg 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H ummer 7513 gedeeltelijk, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Oordening, waar bij voor de duur van vijf jaar vrij stelling wordt verleend van de be palingen van het geldende bestem mingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak van gronden, gelegen ten noorden van de spoorlijn Amers foort-Utrecht. Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden zijn belang hebbenden bevoegd binnen een ter mijn van twee weken gerekend van af vrijdag 21 februari 1975 hun even tuele bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders, in te dienen. De op het verzoek betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 19 februari 1975 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wet houders van de geemeente Soest voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet op een daartoe gedaan verzoek vergun ning te verlenen aan: 1. R. B. Huizing, Heuvel weg 45 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op een ter rein gelegen aan de Heuvelweg 45, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A nummer 2641; 2. Mevrouw C. Klaui, dokter Ru- pertlaan 46 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de dokter- Rupertlaan 46. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A nummer 3737; 3., M. B. de Bruin, Gallenkamp Péls- weg 23 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van eért woonhuis op een terrein gelegen aan de Gallenkamp Pelsweg 23, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C nummer 2991; 4. P.U.EM. N.V. te Utrecht ten be hoeve van het bouwen van een hoog spanningsruimte op een terrein nabij de Sterrenbergweg, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E num mer 2708 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden stellen burge meester en wethouders een ieder in staat hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hen in te dienen binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 21 februari 1975. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 19 februari 1975 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver- van Haaften SOEST De artsendienst wordt waargenomen door dokter P. H. Walter, Sparre- laan 5, tel. 10210 en dokter J- Kui pers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Ee^st opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030-782696. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13,30 uur J. G. Hoogteijling, Valeroaan- straat 63. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag, tot de daar op volgende vrijdag 18 uur Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur, zuster S. Visser, Wiardi Beckmanstraat 258, Klaarwater, tele foon 14365 en zuster T. Bijlard, Ru benslaan 97, telefoon 15425. Weekavonddienst Zuster M. van Loon van Marnixlaan 26, Amersoort, tel. 033-17172 en Zuster G, Damen, Si- monstevinlaan 3, Soesterberg, tel. 03465-1540. In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770 zijn de wijkverpleeg kundigen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur. Tevens worden op deze uren ver- pleegartikelen uitgeleend. ZWAN GERSCH APG YMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13 tot 14 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770. Pietje is een jongen van vijf jaar. Hij ziet er volkomen normaal uit en is lichamelijk goed ontwikkeld, maar. hij heeft vreemde gedragspatronen: Hij verzet zich tegen kontakt met zijn vader en moeder, met mensen in het algemeen. Hij reageert niet op zijn omgeving, of liever gezegd: hij rea geert niet zoals dat van hem verwacht wordt. Soms lijkt hij doof; hij r geert dan zelfs niet op een heel hard geluid, maar even later luistert hij weL naar muziek en beweegt mee op het ritme. Hij heeft en vreemde voor keur voor een bepaald soort speel goed, o.a. lampen, lege doosjes en technische dingen. Hij is een virtu oos in het laten draaien van allerlei voorwerpen. Urenlang kan hij met één ding bezig zijn. Hij wordt agressief als men hem hierbij probeert te onderbreken. Zijn spreken ontwikkelt zich laat of hele maal niet. Wanneer uw kind in zijn gedragingen zou lijken op „Pietje", die hierboven beschreven wordt, zal uw kind mis schien lijden aan autisme. Wist u dit al of is het nieuw voor u? Waarschijnlijk hebt u getracht hulp te vinden en wellicht tevergeefs, om dat er op het gebied van hulp aan het autistische kind praktisch nog niets is Mocht u na lezing van bovenstaand ar tikel menen een „Pietje" te hebben, en zoudt u met andere ouders van zulke kinderen daadwerkelijk iets wil len doen - wij denken hier bijvoor beeld aan een dagverblijf en begelei ding van de ouders dan verzoeken wij u dringend zo snel mogelijk kon- takt op te nemen met de secretares se van de stichting i.o.: Mevrouw E. Lansdorp, Gerand Doustr. 34, Utrecht. Tel. 030-511337. MONACO. Hoe heten de kinderen van prins Rainier III en prinses Cracia van Monaco? Antwoord: Op 14 maart 1958 werd geboren prins Albert Alexandre Louis Pierre, prince Héréditaire, Marquis de Beaux, Grand Crois de 1'Ordre de Grimaldi. Op 23 januari 1957 werd ook in Monaco geboren princes Caro line Louise Marguerite. KETELSTEEN. Ik heb allerlei middeltjes geprobeert om ketelsteen te verwijderen, maar ze bevallen mij niet erg. Weet u iets beters? Antwoord: Een eenvoudig maar doel treffend middel is- het volgende en dat ontbreekt in het rijtje door u opgesomde methoden. Kook met deze ketel water, waarin u wat citroen- kristallen hebt gevoegd die bij de drogist verkfijgbaar zijn. Na het ko- In onze „Knollenkrant 75" ruimden wij graag een plaatsje in voor het Rode Kruis, uit erkentelijkheid voor het spontane en belangeloze hulpbe toon, dat elk jaar wordt verleend tij dens het Kinderkamaval. Zonder tekort te willen doen aan de verdiensten van „Het Rode Kruis" stellen we er toch prijs op U, lezers, erop te attenderen, dat hier moest staan de afd. Soest van de Konink lijke Nederlandse Vereniging EHBO. Excuses onzerzijds aan het bestuur van de afd. Soest en de belofte om in de toekomst dergelijke onnauw keurigheden te voorkomen. Soest, 19 februari 1975. Bestuur DE NARRE KNOLLEN ken eerst het water langzaam laten afkoelen, daarna pas uitschenken. De ketelsteen komt dan mee. U kunt het wel met azijn doen. maar dan is er wel wat méér nodig dan „een scheutje" zoals u schrijft. Overigens kunt u de vorming van ketelsteen grotendeels voorkomen, als u na het koken van water de ketel ineens ge héél ledigt. Er blijft dan geen rest achter, waarvan de kalk zich kan gaan vastzetten. (Dit mag echter niet als u een z.g. elektrische kookketel gebruikt met een element in de ke telbodem. Dan moet er een rest water op de bodem blijven staan, omdat het element anders de bodem doet door branden). VAKANTIE DIABETICI. Bestaat er een mogelijkheid, dat suikerzieken toch in een buitenlands hotel een va kantie kunnen doorbrengen? Antwoord: Elk behoorlijk hotel kan desgewenst diëetmaaltijden bereiden in de keuken. U moet daar bij de re servering wel een afspraak over ma ken. Verstandiger is het, u aan te melden voor de jaarlijkse vakantie reis, die de Diabetes Vereniging Ne derland organiseert. Ditmaal is dat een verblijf van twee weken in Ber- dorf, in Luxemburg. De kosten zul len ongeveer 500.of iets meer bedragen. Er wordt dan volledig re kening gehouden met de belangen en behoeften van de patiënten. Inlich tingen en inschrijvingen bij het sec retariaat der Diabetes Vereniging Nederland, Duinweg 35, Bosch en Duin, post Zeist. GOUDEN VIJFJE. Wat is een gouden vijfje waard uit 1826 met de beeltenaar van Willem I? Het ziet er uit als nieuw, omdat mijn groot ouders het zorgvuldig ingepakt be waard hebben Antwoord: Zonder krasje en zonder slijtplek is zo'n gouden vijfje uit dat jaar circa 1250,waard. MOZAIEKEN MAKEN. Is er ook een boek over het maken van allerlei soorten mozaiken? Antwoord: U schrijft niet, van welk materiaal u deze mozaiken wilt ver vaardigen. Daarom noemen wij een algemeen werk: „Mozaiek voor ieder een", geschreven door Réné Smeets en uitgegeven door „Cantecleer" in De Bilt. Als uw boekhandelaar het niet in voorraad heeft, kan hij het bij de uitgever bestellen. LANGSTE RIVIEREN. Wat is de langste rivier in de werelddelen? Antwoord: In Europa de Wolga met 3570 km., in Afrika de Nijl met ca. 6500 km., in Azië de Ob met 5300 km., in Oceanië de Murray+Darling met 3490 km. in N.-Amerika Missis- sippi+Missouri 6970 km. en in Z. Amerika de Amazone met 6518 km. en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd Uitgebreide collectie klassiek en modern Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 1268?. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grot be straat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentes&elaan. 10 uur ds. G. S. Alma H.A. 19 uur ds. P. Kloek. „Dc Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9 uur ds. J. A. J. Vermaat, Baarn Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur ds. J. van de Pol, Soest. Jeugdkerk: 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10, uur Gr. van Prinstererschool, In terkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbee- straat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Jullanalaan. 10 uur ds. M. Wilschut H-A. 17 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dalweg/V een besstraat. 10.30 uur ds. G. Rang H.A. 17 uur dr. J. Rinzema Wilhelminakerk, Soes ter bergsestr. 18, 10 uur dr. J. Rinzema H.A. 17 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt). Kerkgebouw N.PJ5. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. J. van Benthem, Nijkerk. 14.45 uur Dienst des Woords. OHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 prof. Versteeg, Apeldoorn, 19.15 uur ds. Roos, Harderwijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. Vrijdag 21 februari 19.30 uur ds. I* Blok, Capelle a/d IJssel. Zondag 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. van Haaren. Woensdag 26 februari 15 en 19.30 uur ds. P. van Haaren; Biddag voor ge was en arbeid, VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerinik, doopdiere£, Braamhage 19.00 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Woensdag 26 februari 20 uur H. H. ter Welle. Schaapskooi, Klein Engendaalweg 52. 16.00 uur Lt.kol. Bosshardt en Good- will-combo. Leger des Heils. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. Thomas, Amera- foort. Hervormde kerk 10 uur en 19 uur ds. J. van Willigen v. d. Veen. 10 uur jeugdkapel. Sterrenberg. 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. H. C. Valeton, Baarn. Geref. Kerk „Vrüe Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. Gafié. Bij de politie werden de volgende voorwerpen als gevonden aangege ven: Enige honden, medicijnkastje, meerdere handschoenen, diverse sleu tels. enkele portemonnaies met in houd. bankbiljetten. kinderhand schoentje, bromfiets, panties, bril met hoes. kinderschoentje, sjaal, fiets, armbandje met bedeltjes, agenda met bankbiljetten, damesmuts, dames handschoen en een damesbril. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlich tingen te verkrijgen. In de afgelopen week werden door de politie 19 processen-verbaal op gemaakt voor 7 verschillende over tredingen. Die betroffen 4 maal door roodlicht rijden; 4 maal fietsen zon der licht: 3 maal verkeerd parkeren en 2 maal overschrijding maximum snelheid. Verder één voor rijden zon der rijbewijs, drie verkeerd voor sorteren en twee voor bromfietsmo toren die teveel geluid produceerden.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7