Rademaker van de Gemeentehof Juwelier CDA-lractie op de bres voor muziek ver. „Soesterberg" Agenda Soester Gemeenschap SNACKBAR Onderwijscommissie wil meer dan alleen maar „adviseren" Weegbreestraat Verwijzingsborden *RÏFÏ WIJZER Knotten van wilgen 'HIFI WIJZER Uitbreiding parkeer- mogelijkheden Eikenlaan Verkabeling verlichting Oude Tempellaan Openbare commissievergadering HIFI WIJZER Sportpark Staringlaan Aanvraagformulieren abonnementen Natuurbad Hindenvetzitting n iïlsdeF Openbare bekendmaking Hinderwet Hinderwet ZILVEREN OORHANGERS Hinderwet Hinderwet Gevonden voorwerpen PREDIKBEURTEN R.I(. Kerkdiensten Niet te geloven HUZAREN SLAATJES van ƒ1,— Soester Courant van donderdag 27 februari 1975 De leden van de onderwijscommissie zijn het met hun collega mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg (PvdA) eens dat er voor de commissie een grotere taak is, dan alleen maar het geven van advies inzake aan te schaffen hulp middelen voor de scholen. Mevrouw Van Stiphout kaartte deze gedachte aan tijdens de begrotingsbehandeling. Het lijvige stuk kon toen niet in behande ling genomen worden en dat gebeurde nu in de maandag j.1. gehouden ver gadering. In discussie werden gebracht negen vragen, te weten: ouderparti cipatie; integratie kleuter- en basisonderwijs; aantrekken leerkrachten en aan hen te stellen eisen; scholingscursussen voor het onderwijzend personeel; de schooladviesdienst; het aanbod van de kunstenaarsvereniging Artishock; gchoolconcerten; een schoolbioloog en de schooltijden. Een deel vam de vragen zal wethou der Plomp met het hoofdencortvenjt doorspreken. Dat betreft de integra tie, de scholingscursussen, het aanbod van Artishock en de schooltijden. Vooral het laatste punt zag de wet houder als een landelijk probleem, al vond mevrouw E. Korthals-Elion El ion (WD) dat met betrekking tot de schooltijden van kleuter- en basis scholen er ook wel een initiatief van de ouders mocht uitgaan. Naar haar mening zou per school een oplossing gevonden moeten worden en daarbij zou een oudercommUsie actief kun nen zijn. Over het algemeen werd overigens het aktiverer WXn de ouders bij het schoolgebeuren als het grootste pro bleem gezien- Participatie had naar de mening van de commissieleden al leen zin, indien de ouders werwelyk geïnteresseerd waren. Volgens me vrouw P. Oranje-Entink (VVD) viel het wat dat betrof in Soest wel mee en was men op sommige scholen toch al een eind gevorderd met het in schakelen van de ouders. De heer C. Verheus (CDA) wees er op dat juist de bijzondere scholen eigen lijk geen probleem hadden met die participatie, omdat de bijzondere school „van de ouders is", in tegen stelling tot de open-bare scholen, waar de overheid het bestuur uitoefent. Mevrouw Van Stiphout merkte op geen revolutie te willen, maar wel een systematisch beleid, gericht op inschakeling van de ouders. Interesse wekken voor het onderwijs zou naar haar mening bijvoorbeeld kunnen door een ,/>nderwijsdag" in de ge meente, maar die realisering zagen de overige commissieleden niet zo zitten. Dat er problemen waren werd onder kend en wethouder Plomp vatte die samen, door te stellen dat het steeds de vraag bleef of ouders geactiveerd konden warden, zelfs als alle facili teiten daarvoor aanwezig waren. Wat de integratie betrof was men in Soest op enkele scholen erperimenteel be zig. Naar de mening van ed heer J. Visser (PS) viel of stond de gedachte met de bereidheid tot samenwerken van schoolhoofd en kleuterleidster. Voor zover hij wist waren er nog al wat obstakels, vooral bij de oudere leer krachten. Uitbreiding van de school adviesdienst was een (landelijk) fi nancieel probleem en wat de school- concerten betrof werd er alleen sub sidie gegeven voor voncerten op de middelbare scholen, Wel bleek er in middels een plaatselijk initiatief te lopen van particulieren. Bij de voorgsetelde scholingscursussen werd nog gewezen op de reeds lanj lopende muziekcursus en het pro bleem van het tijdstip, waarop de cursus gegeven moest worden. Voor tijden buiten de schooluren was bleken, bestond weinig animo. Wat de schoolbioloog, en in het algemeen de vakleerkrachten, betrof, meende me vrouw Van Stiphout dat vooral bij sollicitaties gelet moest worden op de behoefte van de schoolspeciale vak ken. Dan konden lacunes, door bij zondere interesse en/of bevoegdheden van de aan te stellen leerkracht, op gevuld worden, De gemeentelijke ideeënbus in het hoofdpostkantoor bevatte enige tijd geleden een suggestie van een be woonster van de Smitsweg om onder de straatnaambordjes „Weegbree- straat" verwijzingsbordjes met huis nummering aan te brengen. Het pro bleem was namelijk dat men ko mende vanaf de Smitsweg - en men moest op de Weegbreestraat zijn - niet goed wist of men nu links- dan wel rechtsaf moest. Het betekende vaak een parkeerplaats oprijden om te bemerken dait men aan de ver keerde zijde zat Het college van burgemeester en wet houders heeft de suggestie van in zendster overgenomen en gemeente werken opdracht gegeven de verwij zingsborden te maken en aan te brengen. PIONEER SA 6200 Super Hi-Fi versterker 2 x 22 Watt Cat prijs 798,NU 498, DEGOUDENSNAAR Op een verzoek van een aantal men sen dat zich bezig houdt met knot ten vam wilgen om hulp te krijgen bij dat knotten, heeft het college van burgemeester en wethouders geant woord dat het bereid is bij wijze van proef personeel van de gemeen telijke plantsoenendienst beschikbaar te stellen om met behulp van een motorzaag 25 wilgen te knotten. Wel dienen de vrijwilligers de takken in te korten, af te voeren en eventueel te verbranden. Ook dienen ze zelf voor gereedschap te zorgen. Vanzelf sprekend is toestemming van de ei genaar van het terrein waarop de wilgen staan ook vereist. Mocht de proef slagen, dan zal het college ook toestemming geven voor een „vol gende ronde". PIONEER TX 6200 HiFi stereo-tuner Super gevoelig Cat prijs 798,NU 498.- DEGOUDENSNAAR Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten de parkeer- mogelijkheden aan de Eikenlaan uit te breiden. Tegenover de huisnummers 25 en 43 wordt nu ook een parkeerplaats aan gelegd, ir De bovengrondse laagspanning in de Oude Tempellaan wordt over een lengte van ca. 310 meter verka- beld. De bestaande vijf wamdarmen worden vervangen door vijf masten van zes meter hoogte. Vanavond, donderdag 27 februari, aanvang 19.30 uur komt in het ge meentehuis de financiële commissie in openbare vergadering bijeen. De agenda telt zeventien punten, waar onder de verkoop van een perceeltje grond aan de n.v. PUEM voor de bouw van een transformatorstation. Het betreft een perceeltje van 16 m2 in het plan Steenberghe te Soester- berg. Verder vermeldt de agenda onder meer het verlenen van een eenmalige subsidie aan de afdeling Soest van de Stichting Zonnebloem; een verorde ning voor het in rekening brengen van vergoedingen voor de door de brandweer verleende diensten; wijzi ging van de Verordening rechten Zie- kenivervoer; de verkoop van grónd aan de Weegbreestraat aan de heer W. Slingerland en de garantie van de door de muziekvereniging PVO aan te gane geldlening. PIONEER platenspeler PI. 12 D Snaaraandrijving Cat. prijs 448,— NU 298,— DEGOUDENSNAAR Gedurende de afgelopen dagen is voor 500,schade aangebracht aan de kleedkamers op het sportparkje aan de Staringlaan. Deuren zijn vernield, ruiten kapot gegooid en de regenpijp heeft het moeten ontgelden. De sportstichting heeft het terrein onlangs opengesteld voor de buurt bewoners om er te kunnen sporten. Ze vindt het dan ook jammer dat de omwonenden de vernielingen niet hebben kunnen voorkomen. De sportstichting gaat dan ook over wegen of het terrein niet weer moet worden afgesloten, zodat: vernielin gen tot een minimum worden be perkt. De mogelijkheid abonnementen voor het Soester Natuurbad te bestellen tegen het voordelige tarief is ver lengd tot 31 maart 1975. De aanvraagformulieren zijn opgeno men in het gemeentelijk voorlich tingsblad „op 't hoogt". Extra aan vraagformulieren zijn verkrijgbaar bij het bureau Sportstichting, Steen- hoffstraat 6a. Na 31 maart wordt een toeslag van 5,in rekening ge bracht Dinsdag 18 maart a.s. worden in het gemeentehuis vier openbare zittingen betreffende de Hinderwet gehouden. 09.00 uur: betreft een verzoek van de directie van het Garagebedrijf Van Dolderen, Burg. Grothestraat 68 te Soest om een vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een her stelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Burg. Grothestraat 68 te Soest. 09.30 uur: betreft een verzoek van de directie van Actief Chemisch Reini gen en Verven B.V., N ij verhei dsweg N. 71 te Amersfoort om een vergun ning tot 't oprichten, in werking bren gen en in werking houden van 'n in richting bestemd tot het chemisch reinigen en persen van kleding an nex stomerij in het perseel Van Wee- destraat 40 te Soest. 10.00 uur: betreft een verzoek van de firma Struikenkamp-Banket, Nieuw- straat 44 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een banketbakkerij op het perceel Braam- weg 49 te Soest. 10.30 uur: betreft een verzoek van de directie van de Keramische Industrie ,,'t Vuur", Gerrit van der Veenstraat 9 te Soest om een vergunning tot het oprichten in werking brengen ei in werking houden van een kera misch bedrijf op perceel Dorrestein- weg 12 te Soest. Burgemeester en wethouders gelet op bepaalde in artikel 133 van het Reg lement verkeersregels en verkeers tekens, maken bekend dat hun col lege heeft besloten door plaatsing van borden 83 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens een gedeelte van de Frans Halslaan aan te duiden als een plaats waar schoolgaande kin deren plegen over te steken. Van dit besluit 9taat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden, pfet adres van het beroepschrift wordt' gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de Commissa ris der Koningin van deze provincie Utrecht. He<t besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederland se Automobiel club K.N.A.C., beide te 's-Gravenha^e, de Koninklijke Motor rijdersvereniging te Arnhem en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 26 februari 1975, Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de. firma Struikenkamp- Banket, Nieuwst raat 44 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een banketbakkerij op/in perceel Braamweg 49, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nr. 3730. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het j meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 maart a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting warden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, Jat tot beroep zijn gerecthigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 28 februari 1975, Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de directie van de Kera mische Industrie ,,'t Vuur", Gerrit van der Veenstraat 9 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een keramisch bedrijf op/in het perceel Dorresteinweg 12, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4390. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 maart a.s. des voormiddags 10.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake inge komen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 28 februari 1975. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN „SMITSHOF" - SOEST Brinkstraat 22-26 - Baarn De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bij lagen van de directie van Actief Che misch Reinigen en Verven B.V., Nij- verheidsweg N. 71 te Amersfoort, om vergunning tot hot oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een inrichting, bestemd tot het chemisch reinigen en persen van kle ding annex stomerij, op/in het perceel van Weedestraat 40 te Soest, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3697. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge- meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 maart a.s., des voormdddags 09.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingébracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake inge komen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordlt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde "zitting is é.erscheneii. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te- zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indlien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 28 februari 1975, Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het be paalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bij- Lagen van de directie van het Gara gebedrijf Van Dolderen, Burgemeester Grothestraat 68 te Soest om vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van een herstelinrichting voor motor voertuigen op/in het perceel Burge meester Grothestraat 68 te Soest, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nr. 4147. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 maart a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigheid de aanvrager van de vergunning en degene, die in per soon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter mijn sohriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 28 februari 1975, Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN KRUISJES HARTJES PEGELS 5,20 6,75 8,75 GROTE HARTEN 8,15 HOEFIJZERS 6,25 OORRINGEN 9,25 OORRINGEN 9,00 OORRINGEN 10,75 etc. etc. Dit is slechts een kleine greep uit onze grote kollektie. De CDA gemeenteraadsfractie stelt een achttal schriftelijke vragen aan de raad naar aanleiding van de problemen die de muziekvereniging Soesterberg heeft met het verkrijgen van een behoorlijk repetitielokaal. De voorzitter van de Soesterbergse muziekvereniging, de heer Lensink vertelde op de politieke soos van het CDA zijn ervaringen met de gemeente. Naar aanleiding daarvan schrijft de fractie: „De muziekvereniging te Soesterberg is reeds jaren bezig om voor hun le den een geschikt gebouw voor het houden van oefening e.d. te krijgen. Nu het er eindelijk op leek, dat me de door intensief overleg met het college van b. en w. aan hun wensen kon worden voldaan, om naast de R.K. Kerk te mogen bouwen, komt geheel aan het einde van het voor bereidende werk een besluit van b. en w. dat om planologische redenen de bouw geen doorgang kan vinden. Dit besluit is voor de leden van de muziekvereniging een grote tegen valler en ook onbegrijpelijk. De fractie van het CDA heeft er begrip voor dat de muziekvereniging te Soesterberg ernstig teleurgesteld is in deze beslissing, temeer omdat er steeds overleg is geweest met het gemeentebestuur". De fractie van het CDA stelt daar om de onderstaande vragen: 1. Is het juist dat door het college van b. en w. reeds geruime tijd be sprekingen zijn geweest, ten behoeve van het realiseren van een oefenlo kaal voor de muziekvereniging Soes terberg? 2. Is het juist dat uw college in pricipe accoord ging met de bouw van een oefenlokaal tussen de R.K. Kerk en de Kerklaan te Soesterberg? 3. Is het juist dat door uw college op grond van besprekingen, aan de dienst gemeentewerken opdracht werd gegven een plan te ontwerpen en tekeningen en begroting op te steUen? 4. Is het juist dat het bestemmings plan Soesterberg zich tegen dit plan verzet en niet tegen de bouw van sportlokalen? 5. Indien vraag 4 bevestigend wordt beantwoord, is uw college dan met ons van mening dat het juister was geweest dat de betreffende wethou ders zich bij de aanvang van de be spreking beter hadden moeten ori ënteren over de inhoud van het on derhavige bestemmingsplan? 6. Bent u met ons van mening dat er nu veel kostbare tijd is verstre ken met uiteindelijk een negatief re sultaat? (Zie uw schrijven aan de muziekvereniging d.d. 13 februari 1975). 7. Is het juist dat de muziekver eniging Soesterberg nu verplicht wordt samen te werken met de Stich ting Jeugdwerk op eenzelfde stuk grond, waar volgens het college van b. en w. voorheen gebouwd mocht worden en dat de bouwkosten van de muziekvereniging (daardoor) sterk stijgen? 8. Wil uw college alsnog trachten de muziekvereniging te laten bouwen op het perceel naast de R.K. Kerk? De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aange geven: een portemonnaie met inhoud, enkele sjaals, enkele honden, een damestas, een handschoen, drie bank biljetten, studieboek, bromfietshelm, een judopak en handdoek. Betreffen de deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen aan het bureau van politie te verkrijgen. t/m 28 februari Expositie van boomstronken in kunst handel „De Stronk", Nieuweweg 46a; dagelijks van 9.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. t.m. 1 maart Expositie „W&ndklèdén" van Dieneke Smink, in de Minikorf, Laanstraat, Baarn. Tot en 21 maart Expositie in het A r tisihockgebou w „Plastieken en Wandkleden". Expo santen zijn: Doorlie Gerdes, plastie ken, Atie Lichtveld en Roelien de Lange, wandkleden. Dagelijks van 14- 17 uur, behalve 9 maart i.v.m. kamer- concert, Steehhoffstraat 46. 27 februari Het Nut verzorgt een avond, waarop antiekdesikundiigen Petra Clarijs een met dia's geïllustreerde lezing houdt: „Van nieuw mqdisch antiek 1770, tot nieuw antiek 1970". Restaurant Dart- huizen; 20 uur, 27 februari Dia-lezing voor leden van aquarium- vereniging „Zilver Tetra" door de heer G. C. Brons uit Apeldoorn: „An deren anders bekeken", aquaristiek en „(g)ailgenhximor". In De Rank, Soes terbergsestraat 20 uur. 27 februari Maandelijkse gespreksavond van het Humanistisch Verbond. Belangstellen den kunnen zich richten tot de heer J. de Leede, tel. 12843. 1 maart Het Nut organiseert een bezoek aan het Nationaal Museum van Speeldoos tot Pierement" te Utrecht, van 12.00- 14.00 uur. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden of inlichtin gen inwinnen bij mevr. Mirja Muur- ling, tel. 12919. 1 maart Literair café-chantant in de sociëteit van het ASgebouw, Steenhoffstr. 46. 1 maart Nederlands scrable-kampioenschap in De Rank, Soesterbergsestraat, vanaf 10 uur 's ochtends. Inschrijven bij Carla de Haan, Vinkenweg 49; de heer van Gent, Kamperfoeliestraat 79; fam. Knol, Kastanjelaan 25, tel. 10831 en fam. Faas, Birkstraat 93, telefoon 12354. 2 maart Wandeling georganiseerd door de plaatselijke afdeling van het NIVON; vanaf kasteel Rhijnauwen over de landgoederen Oud- en Nieuw Amelis- weerd. Verzamelen bij Foxboro om 9.30 uur, Koningsweg. 3 maart In de cyclus winterlezingen (thema „Bevrijding") van de Raad van Ker ken te Soest spreekt de heer H. J. van de Kroft over: „Bevrijding, ge zien vanuit de Charismatische Bewe ging". In de Open Hof, Veenbesstr./ hoek Dalweg; 20 uur. 4 maart Haiti-avond in het Amnesty Centrum. Pater P. J. Simons, directeur van het Missie-Centrum Den Bosch vertoont zijn film, zelf in Haiti opgenomen. Joke Mensink van de adoptiegroep Soest zal spreken over het werk voor de politieke gevangenen in dat land. Tevens is er een kleine foto-impressie over dat land geëxposeerd. Toegang vrij. Middelwijkstraat 72; 20 uur. 4 maart Concert door de Soester Orkest Ver eniging o.l.v. Willem de Vries, solist Jan Wittenberg, viool. In de Juliana- kerk, Julianalaan 19; 20.15 uur. 5 maart Discussie-avond met wijkraad en be woners van de Buys Ballotlaan, Si- mon Stevinlaan, Chr. Huygenslaan, Anjt. van Leeuwenhoeklaan en de be woners van de Plesmanstraat en Prof. Lorentzlaan tussen de Buys Ballot- laan en de Simon Stevinlaan. In het Dorpshuis, Soesterberg; 20 uur. 6 maart Huiskamerbijeenkomst van de vrou wengespreksgroep van het Humanis tisch Verbond. Mevrouw Asser-Drion spreekt over: „de behandeling van de zwakzinnigen in de middeleeuwen". Belangstellenden kunnen zich rich ten tot mevr. L. Becker, tel. 14889. 6 maart Bijeenkomst postzegelvereniging „De Uiver". In het Dorpshuis, Soesterberg; 20 uur. 7 maart Wereldgebedsdag. Samenkomsten in de Iohtuskerk, mun.v. Kerkkoor „Can tate Domino" van de R.K. kerk van de Heilige Familie Soest Zuid; 20 uur. In Zonnegloren; 20 uur. Bijeenkomsten in Braamhage, Groot- Engendaal en Molenschot. 8 t/m 22 maart Chili-tentoonstelling van affiches, lektuur en grammofoonplaten in het Amnesty-centrum, iedere woensdag avond en zaterdag ochtend resp. van 19-21 en 10-12 uur. Tevens informatie en materiaal verkoop, brochures, boe ken en posters, bibliotheek, hulp bij het maken van werkstukken. Middel wijkstraat 72; toegang vrij. 9 maart Kamerconcert in het Artishockgebouw met Adriaan van 't Wout, altviool, Ursula van 't Wout, sopraan, Jan Jan sen, claveoimbel en Rob Ouwerkerk, piano. Steenhoffstraat 46, 15 uur. 9 maart Jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van het U.V.V. Na de pauze zal Kitty Wentink-Klok praten over: „lapjes". In het Oranjehotel, Burg. Grothestraat 70; 14 uur. 12 maart Extra Openbare Vergadering van de Wijkraad in zaal D van het Dorps huis, Soesterberg. Van 19.30 uur tot 20.30 uur: hearing, daarna vergade ring. 14 maart Receptie van de jubilerende postze gelvereniging „Eemland", in „Hons bergen", van 19-20.30 uur. Om 20.30 uur zal de tentoonstelling geopend worden, die deze avond duurt tot 22 uur. 15 maart Tentoonstelling postzegelver. „Eem land", in „Honsbergen", van 10-18 uur. Tevens wordt een landelijke ruildag georganiseerd. 16 maart Tentoonstelling postzegelver. „Eem land", in „Honsbergen", van 12-18 uur. 17 maart Avond verzorgd door de Hartstichting, in het Dienstencentrum „De Drie Eiken" Dorpsplein, Soesterberg; 20 u. 18 niaart Bestuursvergadering Soester gemeen schap ten huize van Trudy Bijlenga, Weegbreestraat 80; 20 uur. 19 maart Vergadering Werkgroep Soest e.o. van Amnesty International in het Amnes- tycentrum, Middelwijkstraat 72; 20 u. 20 maart Bijeenkomst Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. De heer N. Sentner uit Huizen geeft een instructieve avond over: „het zelf op kweken van tuinplanten", in de Rank, Soesterbergsestraat; 20 uur. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. A. J. Engels, Driebergen. 19 uur ds. P. Kloek. Emmakork, Regentesselaan. 10 uur ds. J. van Noord, Amerongen. „Dc Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10 uur gezamenlijke dienst met ge reformeerden, ds. D. Karres, Drieber gen. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur ds. P. Kloek. Jeugdkerk: 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, In terkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbes straat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 10 uur ds. G. Rang. 17 uur dr. J. Rinzema. „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat. 10 uur gezamenlijke dienst met her vormden. 17 uur ds. G. Raing. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 10 uur dr. J. Rinzema. 17 uur ds. W. F. Koelé, Hoogland. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt). Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. P. Deddens, Hilversum. 14.45 uur ds. H. Koolstra, Veenendaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 19 uur ds Maris, De Bilt. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 en 14.30 uur leesdienst. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDÏENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Zendingsbbidstond. Schaapskooi, Klein Engendaalweg 52. 16.00 uur J. Pit. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. H. M. Matter, Baarn. Hervormde kerk 10 uur en 19 uur ds. J. van Willigen v. d. Veen. 10 uur jeugdikapel. Sterrenberg. 10.30 uur ds. D. A. Zijlstra, Ermelo, Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. Joh. W. Hilverda. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur ds. W. F. Koelé. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothe straat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur, Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur. Kostverlorenweg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 wat een succes die heerlijke Te gek gewoon ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 11