sportnieuws 13-3 overwinning op Zeeburg niet genoeg voor kampioenschap mm Wm\ J. LISTFNROOHER SVV jeugdweekend werd groot succes SW/Stam-dames zorgen voor verrassing Koploper Longa '59 wint moeizaam met 3-2 Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal „De Bunt' Judo- en boksdemonstraties in Sportzaal „De Bunt' Geslaagd minitoernooi in De Bunt Zeer boeiende basketbalduels met winst afgesloten BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Leerling van Sportschool Pouw naar Nederlands kampioenschap ook voor mini-trips kunt u terecht bij de vakantie-vakman Reisbureau Gerth Uitstekende entourage voor huldiging 2ü0e lid Red Stars Shot-teams behalen matig resultaat R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen Crematies Transporten Twaalf-tal van WZ wint voor de tweede maal de Practicumbeker Soester Courant van donderdag 27 februari 1975 De Soester Volleybal Vereniging ar- niseren van kleine evenementen, jeugdweekend naar de Achterhoek. 30 jongens en meisjes in de leeftijd van 11 tot 17 jaar vertrokken zaterdag middag 22 februari allereerst naar Lichtenvoorde, alwaar een vriend schappelijke wedstrijd werd gespeeld tegen Longa. De jongste SW-jeugd bleek niet opgewassen tegen het in de kompetitie spelende Longa. Toch werd het een zeer amusante wed strijd, waarvan tientallen supporters genoten. Na deze wedstrijd werd het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging aangemoedigd. De SWers wisten boven het geluid van de in grote getale aanwezige Longa aan hang uit te komen, o.a. door toeters en jellen. In de loop van de avond werd de reis voorbgezet naar het in de buurt liggende "Winterswijk, alwaar over nacht zou worden, 's Avonds werd hier een grote ontspanningsavond ge organiseerd, waarbij de spanning in ieders benen zat. Niemand wilde voor elkaar onderdoen. Er waren verschil lende prijzen ter beschikking gesteld. De tweede dag werd een grote bos wandeling gemaakt, waaronder nog enkele spellen werden gehouden. De leiding bestaande uit de dames W. v. d. Brink, J. Hogenhout, A. v. d. Zon en de heren N. Egtberts,, R. van Hal en L. Kortekaas, wist steeds ponieuw de sfeer te behouden door het orga niseren van kleine evenementen. Zondagsmiddags werd tegen één uur uur de reis naar huis ingezet met allereerst nog een kleine rondleiding door de ere-voorzitter van SVV, de heer B. W. Kolthof, door Winterswijk. Het eerste damesteam van de volleybalvereniging SVV zorgde afgelopen weekend voor dé verrassing door van aspirant-kampioenen van de 2e divisie Longa '59 uit in Lichtenvoorde 1 punt te pakken. Met dit resultaat kregen de Soester dames, gezien hun uitstekende spel, te weinig. Dames 2 wonnen vry gemakkelijk van Hellas uit in Harderwijk. Huizen bleek met 3-1 te sterk voor de heren 1-ploeg van SVV. 2e divisie dames SW 1 heeft, gesteund door ongeveer 50 Soester supporters, in een attrac tieve wedstrijd Longa '59 net niet kunnen verslaan. Het spel van het SW-team vertoonde alle elementen van een topploeg in de 2e divisie. Met 11-15 trok SW in de le set aan het langste eind. De Soester dames leken rechtstreeks op een sensatie af te ste venen, toen ze in de 2e set met 8-14 voor kwamen te staan. Longa '59 startte toen een reeks aanvallen, die moeilijk te keren waren voor SVV en die de Lichtenvoordse ploeg, mede door enkele fouten in de SW-aanval, zelfs de setwinst met 16-14 oplever den. De Soester dames verloren de 3e set met 15-6. In de 4e set begonnen ze aan een onstuitbare opmars, het geen resulteerde in een 12-15 over winning, zodat een beslissende 5e set noodzakelijk bleek. Longa had vaak geen kijk op de linkshandige aanval. In de 5e set bleek het SW-blok te weinig functioneel te zijn op de be slissende punten en SVV verloor deze set met 15-11. Toch een uitstekend resultaat voor de SW-dames, die hiermee bewezen hebben, dat de 2e plaats op de ranglijst, die recht geeft op promotiewedstrijden, beslist wel haalbaar is. Promotieklasse dames Het tweede damesteam van SW heeft geen moeite gehad Hellas in Harder wijk aan de negatieve kant van de score te houden. Ze verloren welis waar de eerste set met 15-13 ten ge volge van 2 arbitrale dwalingen. In de 2e set echter liet SVV ondubbel zinnig merken dat de eerste set een vergissing was (1-15). De 3e en 4e set leverden ook geen probleem op (3-15, 5-15). Het was een tamelijk matige partij, waarin SW duidelijk het meeste recht had op de overwinning. le klasse dames De SW/Stam-dames liepen aanvan kelijk een vrij grote achterstand op in de le set tegen NVC. Ze wisten echter langzaam maar zeker in te lopen en de set winnend met 15-13 af te sluiten. In de 2e set bouwde SW een grote voorsprong op, die ze niet meer afstonden (15-11). Via doel treffend spel werd ook de 3e set met 15-9 in het voordeel van SW 3 be slist. 2e klasse dames SW 5 heeft geen moeite gehad club genoot SW 6 nul op het request te geven. De eerste en tweede set wer den erg gemakkelijk door SW 5 in haar voordeel beslist (15-4, 15-4). De 3e set leverde nog de meeste proble men op. Een inzinking aan SVV 5- zijde kostte hen bijna de setzege, maar op tijd herstelden de „vijfjes" zich. Promotieklasse heren De SVV-heren zijn al een tijdje van slag af. Dit kwam ook tot uitdrukking in het duel tegen Huizen. SW ver loor de le en 2e set met groot ver schil (15-2 en 15-4). In de 3e set kre gen ze weer hun oude vechtersmenta liteit terug, hetgeen hen de setzege 14-16 opleverde na een 3-12 voor sprong. De 4e set ging gelijk op tot 10-10, daar werd de kans op een gelijkspel verspeeld door enige organisatorische foutjes in het SW-team. De inzet bij de SW-ploeg moet in ieder geval verbeterd worden. 2e klasse heren Het S'70 team van SW, tw. SW 4 heeft kans gezien Olympia 7 een ne derlaag toe te brengen. Het showele ment was gelukkig weer rijkelijk ver tegenwoordigd in deze wedstrijd, het geen een fraai effekt gaf voor de toe schouwers. In korte tijd werd Olym pia 7 met 3-0 overspeeld. Het 5e herenteam heeft niet van BG SV 3 kunnen winnen. De verdedi ging kwam vaak te snel in, zodat er achter een groot gat ontstond, waar het Baarnse team goed van profïtèer- de. (15-3, 15-8, 15-8). Toch werden door SVV diverse punten gescoord door hun enthousiasme in het spel. 3e klasse heren SW 8 heeft in een spannende wed strijd, die ruim een uur duurde, met 2-1 gewonnen van een versterkt Olympia 8. In het begin van de le set leek het erop dat SW overspeeld werd, maar bij de stand 0-7 kwam het vuur er een beetje in. In de 2e en 3e set werd het team weer zoals het bekend staat: fanatiek en vecht lustig. (12-5, 16-14 en 15-8). Kompetitiewedstrijd deze week: De SW 2 dames gaan morgenavond op bezoek bij Olympia Bussum. Hier moet de volle winst behaald kunnen worden. Ook de heren maken de reis naar Bussum waar V. en S. de tegen stander is. Hoewel de heren de laat ste tijd nogal stroef draaien, moet toch een gelijkspel behaald kunnen worden. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 19.00-23.00 uur kompetitiewedstrijden volleybal. 18.30 uur: Olympia a-SW (M); BG SV a-Olympia b (M); SVV a-BG SV (J); Olympia b-DEVU (J). 19 15 uur: Olympia 8-BG SV 3 (D); Olympia 9-SW 8 (D); SVV 4-Olympia 4 (H); BG SV 4-SVV 7 (H). 20.00 uur: BG SV 1-WA 2 (H). 21.15 uur: SW 2-SVV 3 (H). 20 00 uur: Olympia 7-Foxboro 2 (D); Olympia 5-Olympia 7 (D); SVV 6-Voleem (H). 20 45 uur: SVV 4-WH 1 (D); Olympia 6-VVH 2 (D); WH 3-Limvio (H). 21 30 uur: Limvio 2-Voleem (D); BG SV 2-Olympia 4-(D); DEVU-SW 8 (H). ZATERDAG 1 MAART 1975 SPORT1N STUIF 8.45-10.15 uur voor kinderen van 6 t.m. 10 jaar. 10.30-12.00 uur voor kinderen van 11 t.m. 14 jaar. 19.00-23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 19.00 uur: Red Stars c-Dunckers e (J); Red Stars Mb-Top Stars Ma (J). 20.20 uur: Keizer Otto A-Dunckers B (J); Red Stars b-Top Stars a (J). 21.20 uur: Red Stars A-Blue Drakes A (J); Top Stars 2-BVH 2 (H). ZONDAG 2 MAART 1975 10.00-18.00 uur kompetitiewedstrijden handbal. 19.00-23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 19.00 uur: Red Stars a-Eagles a (J); Red Stars b-ASV '68 a (J); 20.10 uur: Red Stars C-Top Stars B (J); Top Stars A-Dunckers A (J). 21.20 uur: Red Stars 3-Dunckers 4 (H); Top Stars-Midland (H). ZATERDAG 1 MAART 1975 12.00-16.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. ZONDAG 2 MAART 1975 12.00-18.00 uur Sportschool Pouw, div. wedstrijden. Zondag a.s., 2 maart, wordt in sportzaal „De Bunt" op de Ossendamweg. onder auspiciën van Sportschool Pouw, een groot sporttournooi georganiseerd. Er zijn die dag verschillende takken van sport te zien. O.a. tae-kwon-do, boksen, jeugd-judo en senioren-judo. In de korte pauzes tussen de verschil lende wedstrijden zullen er demonstraties plaatsvinden. Er zal gewerkt worden op 3 matten. Uitgenodigd is Sportschool Stalenhoef uit Blaricum. Aanvang: 12.00 uur. Het programma is als volgt: 12.00 uur de monstratie zelfverdediging. Jeugd-judo (verdeeld in versch. gewichtsklassen). 2.00 uur Kata, Jeugd-judo. 3.00 uur messengevecht, Jeugd-judo. 4.30 uur tae-kwon-do, boksen, senioren-judo. Naast de vele bekers en medailles die uitgereikt zullen worden, ontvangt iedere deelnemer een herinnering. De toegangsprijzen zijn voor dit tournooi bijzonder laag gehouden, namelijk 1-• Afgelopen zaterdag organiseerde Olympia in „De Bunt" een minitoernooi. Drie verenigingen, te weten Impala. WA en Olympia, kregen de kans te laten zien wat hun Jongste spelers (8-12 jr) op minivolleybalgebied presteer den. Er werd gespeeld in vier poules: jon gens 8-10 jr. (A), jongens 10-12 jr. (B), meisjes 8-10 jr. (C) en meisjes 10-12 jr. (D). Nadat iedereen om 9 uur welkom was geheten kon het spectakel beginnen. In poule A bleek Impala het sterk ste. Zij eindigden met 6 punten op de eerste plaats. Olympia behaalde de tweede plaats met 9lh punt. De derde plaats was voor WA met 2 l/t punt. In poule B was het Olympia dat de eerste plaats behaalde (6Vi punt). Im pala en WA behaalden de tweede en derde plaats met respectievelijk 3 en 2V» punt. Het verloop in poule C was bijzonder spannend. In deze poule speelden twee dames van Olympia en één van Impala. Na afloop bleek, dat beide Olympia-teams 6 punten hadden. Het setgemiddelde gaf hier de doorslag. Olympia 2 werd eerste met 22 setpunten Met één punt minder, werd Olympia 1 tweede. De derde plaats was voor Impala met 0 punten. Het verloop in poule D was minder spannend. Impala werd overtuigend eerste met 6 punten. De tweede en derde plaats waren voor Olympia (3'/t punt) en WA (2Vi punt). Als aanden ken kregen alle deelnemers een di ploma. Gezien de enthousiaste reac ties van deelnemers en begeleiders was het een geslaagd toernooi en ze ker voor herhaling vatbaar. Red Stars I-Groene Uilen I 58-32. De dames stonden voor een zeer be langrijk duel, want zowel Red Stars als Groene Uilen stonden met acht punten samen op een gedeelde negen de plaats. Door deze overwinning is Red Stars definitief van het degrada tiespook gevrijwaard en kan coach Ruud Hornung zich volledig gaan richten op het komende seizoen, waar bij hopelijk de blessures hem weer niet te veel parten gaan spelen. Bij rust was de stand nog maar zeer benauwd 26-24 voor Red Stars, doch in de tweede helft keerde het tij vol ledig en binnen vijf minuten was de stand reeds 36-24, waarna de Soester dames zeer fanatiek doordrukten en een ruime 58-32 overwinning behaal den. Red Stars-Midland (heren) 99-89. Onder zeer grote belangstelling speel den de beide herenteams dit duel. Het werd een met name in de eerste helft een op zeeT hoog niveau staan de wedstrijd, waarbij het Red Stars team zeer goed op dreef was. Mét wervelende akties werd onder luid applaus een 45-30 ruststand bereikt, zodat de tweede helft, met een gerust hart tegemoet kon worden gegaan. Midland dacht hier echter anders over en vocht verbeten terug, waar door de tweede helft eigenlijk wel wat minder in kwaliteit was, maar waarbij de spanning veel vergoedde. Uiteindelijk trok het Soester team toch aan het langste eind en won dit duel in de tweede divisie landelijk van het Utrechtse Midland verdiend met 99-89. Zeer ruime winst jongens junioren. Alweer hebben de jongens een zeer ruime overwinning weten te behalen en blijkt dat zij in het distrikt te sterk zijn voor alle tegenstanders. Nu was Archipel het slachtoffer en moest met een 127-13 nederlaag naar huis worden gestuurd. Geweldige winst adspiranten teams. De meisjes adspiranten c verrasten vriend en vijand door het ongeslagen Top Stars uit Baarn te verslaan met 26-24. De jongens d adspiranten wil den niet onderdoen en zegevierden op Dunckers e met iets ruimere cijfers 28-18. Meisjes junioren Red Stars kans op finale-beker. Na het eerste duel in de halve finale met slechts zes punten verloren te hebben tegen Zaandam zijn de meis jes-junioren bèslist niet kansloos om het tweede duel, de thuiswedstrijd, in winst om te zetten met meer dan zes punten, waardoor het Soester team in de finale zou komen van de na tionale beker. Een succes, waar men in Red Starskringen enkele maanden geleden nog slechts van droomde. De return vind plaats op vrijdagavond 7 maart aanstaande in Beuken dal. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150, TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13. BAARN Afgelopen zaterdag zijn in Den Hom mel té Utrecht distriots-kampioen- schappen voor adspiranten gehouden, georganiseerd door de Budo-Bond. Judoka Henk Starink, 16 jr., heeft kans gezien om bij de aspirant-zwaar gewichten kampioen te worden, zodat hij het recht heeft op deelname aan de Nederlandse kampioenschappen, zondag 9 maart te Zeist. Terwijl het voor Henk geen uiterma te zware partij is geweest, moest Sjaak de Vries, 19 jaarf bij de Junio ren heel wat harder knokken. Zijn tegenstanders waren dan ook de beste judoka's van Nederland, Knechtjes, Europees kampioen en de bekende Bosman, waarin hij dan ook duidelijk zijn meerdere moest erkennen. Toch presteerde Sjaak het om op de 3e plaats te komen, wat een bijzonder goede prestatie is. De uitslag was als volgt: Knechtjes werd 1, Bosman 2e en Sjaak de Vries 3e. U kunt op ons rekenen, óók als helgaat om ni-bips.OazeklttnevakanUfltjeszijnsvengoed "a'al:stenwerfc.WiJa<}vfseranusraag! LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 - 12683 De ruime 13-3 overwinning van de handbaldames van BDC bleek zondag j.1. zondag niet voldoende om het kampioenschap te kunnen gaan vieren. Mede koploper Holleman s.v. won in Haarlem met 5-2 van Bato, waardoor de beide topploegen van de 2e klasse op een gedeelde eerste plaats eindigden. Een beslissingswedstrijd is dus noodzakelijk om de kampioen aan te wijzen en deze zal a.s. zondag in Bussum gespeeld worden. De Soeste^ dames hebben zondag in de eerste helft enige moeite gehad met het Amsterdamse Zezburg, na rust speelde BDC een grandioze par tij handbal en slaagde men erin om de Zeeburg-verdediging binnen acht minuten maar liefst zesmaal te pas seren. Na een goed begin waarin BDC al snel een 3—0 voorsprong had geno men begonnen de blauwwitten on nauwkeurig te spelen. Het spelpeil daalde in deze periode aanzienlijk, omdat ook het reed gedegradeerde Zeeburg, handbaltechnisch gezien niet kon imponeren. De Amsterdamse ploeg wist zich goed aan het offensief van BDC te onttrekken, maar stelde aanvallend bijzonder teleur. Samen met een strafworp voor Zeeburg en een mooie aanvalsactif van BDC, af gerond door Mart Smeeing, bracht dit een schamele ruststand van 5-2 op het scorebord. Na rust kwamen de Soester dames met een totaal andere instelling in het veld. Van Zeeburg kon niet ver loren worden, maar dit moest niet ten koste gaan van de inzet van de BDC- dames. Een fel offensief maakte dan ook duidelijk dat de Soester dames wel degelijk afstand konden nemen van Zeeburg, en de verdeidingsfouten van de Amsterdamse dames hoopten zich op. Doelpunten van Cita Kuyer, Mart Smeeing (ieder 2) Anny Roest en Ria Pronk gaven de stand binnen acht minuten dan ook een heel ander ge zicht en met een ruime 11-2 voor sprong kon BDC de overwinning niet meer ontgaan. In de slotfase van de tweede helft beperkte de blauwwitten zich tot het consoluderen van de voorsprong en werd ener geen over bodige risico's genomen. Dit resulteer de uiteindelijk in een verdiende 13-3 overwinning, die overigens niet ge noeg bleek voor het kampioenschap, omdat ook concurrent Holleman s.v. uit Utrecht haar laatste competitie wedstrijd met een overwinning af sloot. Dames junioren 2 kampioen Nadat vorige week net eerste dames junioren-team het kampioenschap had behaald was het zondag j.1. de beurt aan het tweede team. In de laatste wedstrijd tegen Nederhorst was een kleine overwinning genoeg, maar de BDC-junioren namen hier geen ge noegen mee. Nederhorst werd totaal weggespeeld en kon alleen na rust nog enigszins imponeren toen BDC de overwinning niet meer kon ontgaan. Ruststand 7-2. Een keepsterswisseling bij Nederhorst in de tweede helft bleek wel enige consequenties te heb- Een van de vele aanvallen van de BDC-dames op het Zeeburg-doel. Foto Herman van Dam ben voor de Soester dames, want na rust werden maar vier doelpunten ge scoord. Het werd uiteindelijk een 11-5 over winning voor BDC. Reden genoeg om het kampioenschap te gaan vieren. Bussum a.s. zondag thuishaven voor Soester handbalteams. Dankzij de bemiddeling van het Ne derlands handbal Verbond zullen zon dag in Sporthal „De Zanderij'-' te Bussum, de Soester teams over een aanzienlijke supportersschare kunnen beschikken tijdens hun beslissings wedstrijden. In Bussum spelen n.1. de heren als de dames zondag een bijzonder belang rijke wedstrijd voor de zaalcompetitie. Om 13.30 spelen de heren van BDC hun promotiewedstrijd tegen Aals meer 2 voor een plaats in de lande lijke tweede klasse. De dames spelen daarna om 14.45 hun beslissingswedstrijd voor het kampi oenschap tegen het Utrechtse Holle man s.v. Om 12.00 vertrekt zondag vanaf sport hal Beukendal de Soester supporters karavaan. Belangstellenden die mee willen rijden dienen uiterlijk om 11.50 uur aanwezig te zijn. Sporthal „De Zanderij" in Bussum ligt achter het honkbalveld van HCAW, Zaterdagavond is onder zeer grote belangstelling in Beukendal het tweehon derdste lid gehuldigd van de Soester basketbalvereniging „The Red Stars". Er had geen beter moment uitgezocht kunnen worden dan deze zeer feeste lijke avond, waarbij zowel dames als heren 1 een thuiswedstrijd speelden. Zeer vele belangstellenden waren naar Beukendal getrokken om deze hul diging bij te wonen. In zijn openingswoord heette voorzit ter Rinus Valk iedereen van harte welkom en memoreerde nog even de manier waarop Red Stars precies tien jaar geleden begonnen was en ver telde in het kort hoe Red Stars tot deze grote vereniging is gekomen. Daarna was het de beurt aan de te huldigen persoon. Dat werd de vijf tien-jarige Peter Hellinga, die samen met zijn moeder naar Beukendal was gekomen om de huldiging te onder gaan. Uit handen van de voorzitter mocht hij een fraaie beker met in scriptie ontvangen en tevens een zeer Uit handen van voorzitter Rinus Valk ontving het 200ste lid van Red Stars de 15-jarige Peter Hellinga, een mooi trainingspak. Foto Herman van Dam mooi trainingspak. Mevrouw Hellinga kreeg een prachtig boeket bloemen. Onder zeer luid gejuich en handge klap werd op deze manier het twee honderdste lid officieel bij Red Stars ingelijfd. Tot slot gaf de Red Stars voorzitter de laatste stand door, wel ke was 249 leden. Slechts 7 Shot-teams kwamen in de afgelopen week in actie. Daarbij wisten 3 teams puntenwinst te boeken, terwijl de overige tafeltennisteams soms forse nederlagen leden. Deze wedstrijden waren de laatste voordat volgende week met de returns wordt aangevangen. returns lijken geen grote moeilijkhe den te kunnen geven. Het 2e jeugdteam trad zeer geladen aan tegen Elan 1. De start was veel belovend en na 3 partijen was de stand 2-1. Daarna echter werden di verse partijen vaak onnodig met mi niem verschil verloren, terwijl geen enkele partij in winst omgezet kon worden. Het verlies viel daardoor nog onverwacht zwaar uit: 2-8. Shot 3 moest zijn koppositie verdedi gen tegen concurrent Quick uit Hil versum. Na een felle strijd moest toch met 4-6 het onderspit worden gedolven. Cor Baaijens en Hans Ver- hoeff weerden zich geducht met ieder 2 overwinningen, doch Reindert Mul ders kon hieraan geen punten toevoe gen. Het 5e team zette zijn zegereeks voort met een klinkende 9-1 overwinning en handhaaft zich hiermee royaal aan de kop. Alleen Huib Butzeilaar moest een partij aan zijn tegenstander laten. Shot 6 moest de strijd aanbinden met medekoploper Nederhorst 1. Marcel Vrakking, Albert Pijpers en Max Oli- vier moesten hun meerdere erkennen in deze tegenstander. De uitslag werd 3-7, waarbij iedere speler een punt behaalde. Shot 1 trad aan tegen koploper Good Luck 2, waartegen het beslist niet kansloos geacht moest worden. Het le team leed echte- een zeer geflatteerde nederlaag: De eer werd nog gered door G. Leeflang. Door deze neder laag lijken de kansen op een plaats in de top van de ranglijst weü verke ken. De tegenstander van deze week lijkt minder moeilijk te bestrijden zo dat de verwachtingen hoopvol zijn. Het 2e team trof eveneens een Good Luck team als tegenstander en wel het 3e. Hoewel deze tegenstander een bescheiden rol speelt in deze com petitie, bood het toch verrassend veeil weerstand. M. Rademaker kon zijn goede vorm van de vorige weken niet demonstreren en behaalde één over winning. Th. Daselaar en W. van Doorn toonden zioh met iedre 2 over winningen duidelijk sterker, wat de eindstand op 5-5 bracht. Bij de senioren kwam ook het 8e team in actie en won voor de zo veelste keer: 8-2. R. Balvers moest 2 maal een tegenstander feliciteren. E. Meun en C. de Bruin waren beiden te sterk voor hun tegenstanders. Dit team bezet nu een welhaast onaan tastbare le plaats, nu het alle tegen standers eenmaal verslagen heeft. De Kolonieweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort - Telefoon 03490 - 17893 Ieder jaar organiseert de Soester Politie Sport Vereniging, een groot klaver- jastoernooi, waarvoor het Practicum Instituut aan de Torenstraat, een beker „De Practicumbeker" ter beschikking heeft gesteld, welke als wisselprys moet dienen. Deze beker is al in verschillende handen geweest en geen van de deelnemende verenigingen is het gelukt de beker tweemaal achter elkaar te winnen, doch nu wel het twaalftal van VVZ, dat vorig jaar ook winnaar werd en nu wederom triomfeerde-. De wedstrijd werd vrijdagavond ge houden, doch niet in de brandweer kazerne zoals bepaald was, maar in de ruime kantine van het clubhuis van VVZ (In de brandweerzaal moest een vervolg van de donderdagavond gehouden gemeen teraadsvergaring worden gehouden). Dat voor deze wedstrijd grote belang stelling bestaat, kon men opmerken aan de opkomst van de verenigingen. Dat waren de twaalftallen van: Politie Baarn, Brandweer Soest, Politie Hil versum, K.P.S., reservepolitie Korpos, uit Soest, Gemeentewerken Soest, SPSV I, SPSV II. Veiligheidsdienst Koninklijk Huis en V.V.Z., te samen honderdtwintig personen. Er werd verplicht gespeeld met vier partijen van ieder twaalf giften, de winnaars van groep A speelden een vijfde partij tegen de winnaars van groep B. De uitslag van de korpswedstrijd werd: 1. V.V.Z., winnaar van de Prac ticumbeker, 9318 p. 2. Politie Baarn. 8384 p. 3. Politie Hilversum, 8829 p. 4. Reservepol itie Soest, 8763 p. 5. K.P.S., 8579 p. Individuele prijswinnaars: Hoofdprij zen. 1. C. v. d. Broek (KPS) 7398 p. 2. Miegies (Korpos) 7370 p. 3. J. v. d. Berg (VVZ) 7158 p. 4. Mevrouw den Hartog (SPSV) 7131 p. 5. H. v. d. Broek (Korpos) 7117 p. 6. G. Janson (Politie Hilversum) 7076 p. 7. Chr. v. Grol (WZ) 7030 p. 8. J. Veldhuizen (Gem Werken) 6931. 9. H. J. v. d. Heuvel (Veiligheidsdienst) 6911 p. 10. Mevrouw Foeken (Korpos) 6892 p. 11. Hansma (Politie Baarn) 6873 p. 12. Habes (Korpos) 6860 p. 13. Mommers (Politie Baarn) 6849 p. 14. C. T. de Bruin (Brandweer) 6827 p. 15. Schot horst (Politie Baarn) 6762 p. De secretaris van de S.P.S.V., de heer R. Meinema, reikte de vele prijzen uit. Hij dankte de deelnemende ver enigingen en hoopte volgend jaar weer op een grote opkomst. Verder dankte hij het bestuur van V.V.Z. voor het ter beschikking stellen van de kantine en tenslotte de rekenka mer voor hun belangeloze hulp.

Soester Courant | 1975 | | pagina 13