'MAKKRkIKSïl BAKKER Zonneschermen maaswinkel R1EH0F r Bewoners „Ons Belang" niet oniienegen te verhuizen Meubelfabriek Oisterwijk Het oog gericht op wat Kissinger bereikte Doe Het Zelf Gentrum met verstelbare arm Ledenvergadering imkers Bromfietster valt Literair Café Chantant in Artishockgebouw V.V.V.-NIEUWS Rijverbod Kleuren t.v. gestolen Waarschuwing tegen telefonische geld inzameling Aktiviteiten Baarnse Volksuniversiteit Seracenter - Accu's alle merken BONDSSPAARBANK J S0ESTERBERG Voorjaarsconcert van bloeiende muziekvereniging Voorlichtingsavond Hartstichting Soesterbergs allerlei Extra openbare vergadering Wijkraad Opnieuw overval café Sonnehoeck Groot wantrouwen tegen Stichtingsbestuur Soesterberg Kopstation centrale antenne inrichting op Prof. Lorentzlaan Soester Courant van donderdag 27 februari 1975 Algemeen pessimisme begeleidde Hen' ri Kissinger op zijn laatste reis door het Nabije Oosten, hij was zo'n beetje aan het eind vain zijn mogelijkheden gekomen, was het algemeen oordeel. Waarbij dan nog gevoegd werd dat zijn positie ook al aardig was aange tast doordat het Congres in Washing ton zich meer en meer met de bui tenlandse politiek bemoeit, voorname lijk om voor de volgende presidents verkiezingen te kunnen wijzen op eigen aktiviteit. Dat daardoor een handelsverdrag met de Sowj et-Unie de mist inging en daardoor tevens de eimigratiemogelijkheden van Russische joden eerder werd verslechterd dan verbeterd, was een voor Kissinger te leurstellend resultaat. Dat de Turken tegen de VS in het harnas werden gejaagd en mede daar door gestimuleerd om op Cyprus door uitroeping van een deelstaat de situa tie nog onoplosbaarder te maken was een ander, waarbij dan tevens de NATO klappen opliep. Niettemin wek te Kissinger de indruk dat hij nog best iets kon bereiken ten aanzien van de Israëlisch-Arabische proble men. En hij heeft meer gelijk gekre gen dan men kon verwachten. Het belangrijkste is ongetwijfeld dat de Egyptische minister van buiten landse zaken Fachmi in een rede tot zijn parlement de idee opperde van een internationale status van zowel het Israëlische als eertijds Jordaanse deed van Jeruzalem. Het was de eni ge oplossing die hij zag, geen ideale toestand maar de enige waarmee alle partijen vrede zouden moeten 'kunnen' hebben. Inderdaad Is de status van Jeruzalem ails heilige plaats zowel voor de Joden als Arabieren (en bo vendien voor de christenheid) een ontzettend teer punt. Dat van een zeer belangrijke figuur aan de Arabi sche kant een voorstel van deze aard komt waarbij men niet het onderste uit de kan wil hebben maar genoegen neemt met een kompramis, is zeer op merkelijk. Een tweede sukses dat meer is dan Iemand had verwacht is, dat Kissin ger met zijn Russische kodlega Gro- myko sprak, voor wie de solo-reizen van de Amerikaan niet plezierig zijn want ze beroven de Russen van nage noeg alle invloed op de uitkomst. Liever zou Rusland daarom de grote Geneefse konferentie waarvan het een der voorzitterszetels mag 'bezet ten, aan het werk zien. Juist nu de Russen druk doende zijn om te pro beren hun verloren invloed in de Arabische wereld weer wat te her stellen zou aandrang om de grote konferentie bijeen te roepen niet on voordelig zijn voor Gromyko. Niette min heeft Kissinger van hem gedaan gekregen dat die konferentie nog wacht tot de Amerikaan in maart weer in het Nabije Oosten gaat be middelen. Kissinger ging ook aan bij de sjah van Parzië, waarbij oliezaken in het algemeen aan de orde kwamen. Maar bovendien ontlokte hij de sjah de be lofte dat hij olie zou leveren aan Is raël zoals hij dat aan ieder doet die wil betalen. Juist de zorg dat door de toenadering die de sjah zoekt met de Arabische landen de Israëlische olie- voorziening in gevaar zou komen, remde de Israëlische bereidheid om de olievelden van Aboe Rodeis in de Sinaï aan Egypte terug te geven bij de volgende fase van de terugtrek king der troepen. De kansen daarop zijn derhalve aanzienlijk verbeterd, wat tevens inhoudt dat inderdaad de volgende schrede in Kissingers stap- voor-stap-diplomatie wat makkelijker gezet kan worden, Natuuiüijk, sukses is niet verzekerd in deze moeizame diplomatieke aktie van Kissingers. Maar de wonderlijke man zag ook dit keer weer kans meer te bereiken dan voor mogelijk werd, gehouden. En als iemand hier sukses kan hebben dan is hij het wél. KANTMAN. Hoek MOLENSTRAAT - STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155-17875 SOEST Kan direkt op houten raam kozijn worden gemonteerd. DUS GEEN steenboor nodig. 8 jaar garantie. Morgenavond, aanvang 20 uur, hou den de leden van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt een ver gadering in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat Voor de pauze worden er ondermeer mededelingen gedaan ten aanzien van de suiker leverantie en de suikerprijzen, de re den van de contributieverhoging en het omstreden punt van de jaarver gadering, de bouw van een woon huis op het terrein van de landelijke vereniging te Wageningen. Na de pauze zal de heer R. J. Veld huizen een praatje houden over be- strijdingsmethoden van de bijenziek te nozema. Op de Steenhoffstraat kwam de 16- jarige bromfietster A. A. M. van D. te vallen toen zij plotseling sterk moest remmen voor een onverwachts overstekende man met een brom fiets aan zijn hand. Het meisje, dat naast een vriendin reed. raakte de macht over haar stuur kwijt en sloeg tegen het wegdek. Daarbii bescha digde zij haar neus. Met de sul veil- lanceauto werd zij naar Zonneglo ren gebracht. Zaterdagavond 1 maart om 20.15 uur, organiseert de Soester Kunstenaars vereniging „Artishock" een Literair Café Chantant in haar gebouw aan de Steenhoffstraat 46 in Soest. Daar lezen voor uit eigen werk de dichters Rouke van der Hoek. Dorette van Kalmthout, Ton Veugen en Hans van de Wetering. Afgewisseld met guitaarspel door Max de Groot. Rouke van der Hoek (23) woont in Amsterdam en studeert andragologie. Hij publiceerde in Naar JVIorgen 7 en in 1974 verscheen zijn bundel „Aan de zijkant van de zon". Dorette van Kalmthout (29) woont in Geldrop. In 1969 verscheen haar bun del „Afspraak met elke dag" en in 1973 „Schoeiend wonen". De Limburger Ton Veugen (36) woont in Eindhoven. In 1969 debuteerde hij met „Is tussen ons de taal" en drie jaar alter verscheen zijn bundel „Dit beperkt leven: hoop". In 1974 gaf hij de bundel „Tien gedachten" in eigen beheer uit. In het voorjaar van 1975 zal zijn bundei „Tegengedichten" ver schijnen. Hans van de Wetering (26) woont in Soest en studeert Nederlands. Hij ver- Max de Groot uit Soest speelt in zorgt sinds een half jaar de meeste café-chantant bjj Artishock. perspublicaties van Artishock en de buteerde onlangs in „Dichters in de Vaart" in Hilversum. Zij gedichten over zichzelf en anderen komen hard aan en laten niemand onberoerd. Max de Groot (18) is autodidact en bespeelt een 12-snarige guitaar waar uit hij ludstermuziek tovert die hij gecomponeerd heeft. Tijdens een tour nee door Engeland inspireerde zijn muziek de Engelse dichter John Priest tot het schrijven van nieuwe teksten. De produktie van deze literaire ont moeting is in handen van Jan Visser, die de medewerkenden ook zal pre senteren. Het betere weer doet ons dichter naar de vakantie toeleven en in dit verband kunnen wij al veel voorleg gen, waaruit een keus kan worden gemaakt. Ook de firma Tertsen kwam met een aantrekkelijk reisprogramma, waarin een 10-daagse reis naar Oostenrijk en een 5-daagse naar Valkenburg. U kunt de betreffende folder bij ons ha len en ook uw boekingen kunnen wij verzorgen. Van het Dolfinarium te Harderwijk kregen wij weer het nodige materiaal binnen, zodat U op de hoogte komt van tijden van opening en uren der shows. Altijd weer heerlijk om naar te gaan kijken. Het Veluwestrand, een recreatieoord met de mogelijkheid van boottrips kunt U ook in een speciale folder af gebeeld zien en als de hemel werke lijk zo blauw gaat worden als op de foto's, dan wortd het een dolle zomer. Ook Avifauna blijft aantrekkelijk voor uw toekomstige uitstapjes, daar van vertelt u een uitgebreide folder de bijzonderheden. Wie door ons land wil trekken en tevoren de route zou willen uitstippe len, kan dit doen aan de hand van de gemakkelijke Holland-toeristen- kaart met index. Bij ons verkrijgbaar, evenals de duidelijke Kompaskaart der provincies Utrecht/Gelderland. Ook voor fiets-doeleinden zeer ge schikt. Binnenkort verwachten wij trouwens op gebied van de fiets nog meer informatie. Zodra dit binnen is, zullen wij u ervan op de hoogte bren gen. I den blieklaan 35 soest tel. 13991 of 14550 MACHTIC EKEN PUIK NATUUR De 31-jarige Bussumse winkelier A. P. B. kreeg in Soest een rijverbod opgelegd omdat hij onder invloed zijn personenauto bestuurde. Blaasproe- ven en bloedproef wezen dat uit. B. mocht met een taxi naar huis. Tijdens het uurtje dat zij zaterdag middag afwezig waren werd uit de woning vgn de familie B. aan de Van Weerden Poelmanweg de kleu- ren-t.v. weggehaald. De onbekende dader kwam binnen door het ver breken van een ruit in de tuindeur. De t.v. kost 2600 gulden. EeN aFeCJAuTBnENNBSALftANT AlS gastronomisch ZEUIG TREFPUNT OOK ZEER OebC-HOC VCOR UW -ZZKSNUJNCH- tWSGTLVKS GGCPWND se HALVE. S /VSAAWDAGS VAN TZ.OO TOT rt.OO UOtt EN VAN TIOO TUT TXOO TvDlG RSSERVCRfiN GBNENST. In de afgelopen week zijn meerdere gezinnen benaderd door een dame die voorgeeft geld in te zamelen voor een stichting Landelijk Jeugdwerk voor gehandicapten. Zij biedt brand- blusapparaten, viltstiften, hairsprav e.d. ten verkoop aan, „voor het goede doel". Een en ander klopt niet en de politie waarschuwt niet op deze col lecte in te gaan. De Baarnse Volks Universiteit heeft de volgende aktiviteiten op haar pro gramma staan: Woensdag 5 maart: filmprogramma voor de jeugd met ondermeer „Kuif je en het geheim van de blauwe si naasappel". Uitvoering in de zaal Het Brandpunt van 14.30 tot 16.30 uur. Maandag 10 maart: Lezing door de heer Asscher over „Diamanten, his torisch en economisch". De lezing wordt eveneens gehouden in de zaal Het Brandpunt; aanvang 20 uur. De ze lezing wordt gevolgd door een excursie naar Assohers Diamant My op woensdag 26 maart te 14.00 uur. De lezing van Geert van Oirschot „Uit de keuken van de uitgeverij", die op 21 januari wegens ziekte niet kon doorgaan, zal nu gehouden wor den op dinsdag 27 mei a.s. weer in de zaal Het Brandpunt. BEUKENLAAN 27 - SOEST TELEFOON 02155 -16853 De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen - Effekten - Beleggingen Leningen - Koop-Krediet-Plan - Hypotheken Betalingsverkeer - Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld - Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen is die bank waar u alle zaken onder één dak kunt regelen. Dat kan - bij de Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' Steenhoffstraat 56, tel. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel. 16600 Hoewel het Fanfare-orkest van de Muziekvereniging „Soesterberg" het voorjaarsconcert op feestelijke wijze geopend had met de mars „Festivo" kon voorzitter C. Lensink heel wat minder feestelijke geluiden laten ho ren in verband met het onderdak voor het korps, dat als een donkere wolk boven de vereniging hangt. „Ja renlang solt de gemeente met onze vereniging; schone beloften werden gedaan, waarvan totaal niets terecht is gekomen," aldus een sterk geëmo tioneerde voorzitter. Bijzonder boos maakte de voorzitter zich over een der wethouders, die gezegd zou heb ben: Wie zal me zeggen, dat die ver eniging er over tien jaar nog is" en „dat men wel in de afgedankte Dub beldekker terecht kon". Van de Muziekvereniging, die juist 48 (achtenveertig) jaar bestaat, ontving Anton Reinsma voor zijn 40-jarife lid maatschap de gouden bondsspeld en oud-voorzitter C. Merts het erelid maatschap na gedane jarenlange ar beid voor de Muziekvereniging (vroe ger St. Joseph), waarvan hij 35 jaar lang bestuurslid was geweest; de heer en mevrouw Merts kunnen uitrusten in twee fraaie tuinstoelen! Met een werk van een oud operazan ger de J. Aj Hasse Suite, geheel in klassieke stijl, werd hat concert voort gezet. Het werk „Playtime" van Pi Scheffer houdt nog aardig wat studie mogelijkheden in, voordat het punt- gaat op het concours gespeeld kan worden, waarvan de uitstekend diri gerende Gerard Smit wel het meest overtuigd is. Het contrastrijke „Spiri tual contrasts" van Walters lag het fanfare-orkest al heel wat beter. Het optreden van de drumband onder nieuwe leiding van Cor Koot hield bijzondere beloften in voor de nabije toekomst en was in samenwerking mei het orkest in „The fairest of the fair" een pittig genoegen om naar te luisteren. Bij wijze van pauze-theater trad het orkest van studerende leden op in eenvoudige mini-werkjes, waar bij bijzonder serieus geblazen werd door oud en jong. H. Reinsma kreeg de kans om solis tisch op te treden in Der fidele Bas sist", evenals Sjaait v. d. Berg in het slotnummer „Amen" van Kokelaar, dat gebisseerd moest worden. In het kader van de Nederlandse Hartweek zal op maandag 17 maart in de recreatiezaal van het Diensten centrum „De Drie Eiken" een voor lichtingsavond gehouden worden voor de gehele bevolking van Soesterberg. De avond zal worden ingeleid door dokter A. Th. M. Splinter, een van de plaatselijke huisartsen. Toelichting op doelstellingen en activiteiten van de Nederlandse Hartstichting zal worden gegeven door de heer H. Kloosterman van Wijck, hoofdpromotor. Tevens zullen enkele informatieve films wor den vertoond. Het kan voor een ieder van groot belang zijn iets meer te weten over de mogelijkheden om het hartinfarct te voorkomen en over de methoden die er zijn en nog worden ontwikkeld om lijders aan hart- en vaatziekten te revalideren én te hel pen handicaps te overwinnen. De organiserende commissie stelt er bijzonder prijs op, dat er in Soester berg in navolging van vele andere gemeenten werkelijke belangstel ling groeit voor de bestrijding van volksvijand nummer 1. - De eerstvolgende hearing van de wijkraad zal worden gehouden op woensdag 5 moart om 20 uur in het Dorpshuis met do bewoners van de Buys Ballotlaan, Simon Stevinlaan, Chr. Muygenslaan, Ant. van Leeu wenhoek laan en de bewoners aan de Plesmanstraat en Prof. Lorentzlaan tussen de Buys Ballotlaan en de Si mon Stevinlaan, dus met uitzondering van de bewoners van de zogenaamde WABO-flats. - De Filatelistenvereniging „De Uiver" houdt op donderdag 6 maart de maan delijkse bijeenkomst in het Dorps huis Aanvang 20 uur. - De vijf parochies van Zeist èn Soesterberg hebben voor de Vasten actie 1975 een eigm project voor hun rekening genomen: een dienstencen trum voor werkende jongeren (en kinderen) in Hongkong ten zuiden van China. De bijdrage van de Vas tenactie is bestemd voor salarissen en subsidiëring van de stafleiders van dit Dienstencentrum voor twee jaar. Voor 1975: 27.000,—; het streefbe drag voor de St. Carolusparochie is 3200,—. - Het eerste zaterdagelftal is goed in de running gebleven in de strijd om het kampioenschap van de vierde klasse. Door doelpunten van Co. Vivié, Cees Altena (2) en Jan Koppenol (en listige passes van Lex van Gorkom) werd het 4-1 tegen Zeist. Zaterdag om 16.15 uur volgt de thuiswedstrijd tegen Ra dio stad. - De dames van de v.v. Soesterberg verloren weliswaar de uitwedstrijd tegen koploper Nijenrodes met 3-1, maar zij waren erg enthousiast over het geleverde spel. Elly Gravemaker redde de eer in deze sportieve wed strijd. Zondag spelen de dames uit te gen Minerva. Voor de behandeling van het „Ont werp Verkeersplan" zal op woensdag 12 maart om 20.30 uur een extra openbare wijkraadsvergadering belegd worden in zaal D van het Dorpshuis. Vanaf 19.30 uur tot de aanvang van de vergadering zal in overeenkomst met het besluit van de laatst gehou den vergadering een hearing worden gehouden teneinde de bevolking de mogelijkheid tot inspraak te geven. De agenda vermeldt verder nog de verslaggeving van de afvaardiging van de wijkraad met betrekking tot de bijeenkomst van Ons Belang, op 19 februari gehouden in De Hoeksteen. Net als enkele maanden geleden is er opnieuw een overval gepleegd op het café Sonnehoeck aan de Nieuweweg. De twee daders zijn deze keer gepakt. Het waren goede bekenden van de politie de 22-jarige A. K. en de 18-jarige A. van D. beiden uit Soest. Zij werden zondagmorgen van hun bed gelicht. K. werd enkele weken geleden be trapt bij een poging tot inbraak in het station Soest-Zuid. Hij bekende toen ondermeer een inbraak bij TBS en in de sporthal en eerder reeds was hij aangehouden in verband met ondermeer een grote inbraak in A- mersfoort, waar de buit 50.000 gul den bedroeg. Van D. was vorig jaar betrokken bij inbraken bij TBS en Mercurius. In de nacht van zaterdag op zondag kwamen zij met de bus uit Amers foort. Omdat zij geen geld meer had- proeven bij café Sonnehoeck. Daar den, besloten zij hun geluk te be- forceerden zij de achterdeur, trap ten vervolgens een tussendeur kapot en vernielden de telefoon. Zij door zochten de benedenverdieping en werden toen gestoord door de be woonster de 64-jarige D. de W. Die trok zich terug op haar slaapkamer maar werd daar door de beide kna pen uitgehaald. Zij sloegen haar en sloten haar toen op in de badkamer. Opnieuw werden zij gestoord door een kostganger van de bewoonster, die met een vriend thuiskwam. Zij verzochten de twee anderen te ver trekken omdat er niets te halen zou zijn. Volgens de bewoonster zijn er echter toch tien zilveren rijksdaal ders verdwenen. K. en van D. ver dwenen en bezochten naar later bleek elders ln Soest nog een bar. Omdat de eigenaresse van Sonne hoeck een van beiden herkend had, konden zij zondagmorgen vroeg wor den aangehouden en werden zij in gesloten. Ze zijn beiden woensdag naar Utrecht overgebracht en aldaar ingesloten. De bewoners van de wyk „Ons Belang" te Soesterberg zijn toch niet on genegen te verhuizen naar een nieuwbouwwijk, die eventueel aan de Kamp weg zou kunnen worden gesitueerd. Als de nieuwbouw echter gepleegd gaat worden onder voorzitterschap van de heer P. A. J. van Loon, dan zullen zJJ zich bleven verzetten. Een en ander werd duidelijk gemaakt tijdens de besloten voorlichtingsavond in gebouw „De Hoeksteen". Naast de bewoners waren ook aanwezig het vol tallige college van burgemeester en wethouders, de inspecteur van de volks huisvesting in de provincie Utrecht, de heer B. F. Portier en de heer Wiggers van dezelfde dienst. Zowel de burgemeester als de heer Portier waren onder de indruk van de beschuldigingen aan het adres van het Stichtingsbestuur. „Onze huizen zijn voor haar een slecht verzorgd be zit geweest. Wij zijn best bereid te verhuizen naar een goed huis en daarvoor de gewone huur te betalen, maar de stichting heeft ons dat onmogelijk gemaakt. Ons Belang heeft niets aan de huizen gedaan wat er ge daan moest worden", aldus één van de bewoners, de heer Vermeer. Men vond ook dat het de taak van het college was, de belangen van de be woners te behartigen. „Als de klach ten tegen het bestuur gegrond zijn, is er een weg om die naar voren te brengen: het ministerie", zo dacht de heer Portier. Voorzitter Van Loon gaf een uitvoe rig overzicht van de gebeurtenissen sinds 1972. Tot september vorig jaar was er nog steeds sprake geweest van renoveren. Maar toen op 13 september 's morgens om negen uur de heer Wiggers van de provinciale dienst in Ons Belang was, begonnen net vliegtuigen op de basis proef te draaien. Hij vond dat zo'n oorver dovend lawaai dat hij zei: „We sta ken onze plannen". Een paar dagen later kwam het telefoontje dat de renovatie niet doorging. Door de renovatie zouden overigens de huren verhoogd zijn van 100 gulden tot 200 a 240 gulden en dat was naar mening van de voorzitter een prijs die ook voor een nieuwe woning be taald zou moeten worden. Na een pauze kwamen er tal van vragen los, die grotendeels door de heren Portier en Wiggers beantwoord werden, een enkele keer afgewisseld door voorzitter Van Loon en de burgemeester. Zij zei ondermeer dat, zij het met kunst en vliegwerk, drie jaar na de dag waarop de eerste paal voor het nieuwe sportpark aan de Sterrenbergweg de grond ln ging, de nieuwe huizen er zouden kunnen staan. ,.wy zitten defensie achterna om de grond zo snel mogelijk in ons bezit tc krijgen". De burgemeester zei verdpr het leuk te vinden een wijk te kunnen opbouwen waarvan je weet wie er komen te wonen en waar je rekening kunt houden met de wensen van de bewoners. De inspraak („Wij als bewoners zijn nooit gevraagd of we last hadden van de geluidshinder"); het onder houd van de huizen („nooit goedge- beurd, er is veel achterstallig on derhoud; als dat er niet geweest was zouden de kosten van renovatie veel lager dan 35.000 gulden per woning hebben gelegen)"; de gevreesde ver paupering van de wijk en meer van deze kwesties kwamen ter sprake. Tenslotte mondde de vragensteller!j uit in de mededeling van de heer Vermeer „namens iedereen", dat de bewoners geen enkel vertrouwen heb ben in de woningstichting Ons Be lang. Met een andere bouwvereni ging zouden zij graag in zee gaan, maar Ons Belang zal hen als tegen standers blijven houden. *stoelen tafels* TV-kasten ♦slaapkamer *bankstellen ♦wandkasten *dekenkisten ToonzalenUtrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Utrecht/ Jutphaas (Nieuwegein), tel. 030-883762. I Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. Door het kopstation, een 10 meter hoge mast, voor de centrale antenne In richting in Soesterberg te plaatsen op de flat aan de Prof. Lorentzlaan, worden er twee problemen tegelijk opgelost. Ten eerste wordt daardoor ein delijk voldaan aan de reeds jaren lopende verzoeken van de bewoners aan de Prof. Lorentzlaan en de Simon Stevinlaan de gemeenschappelijke antenne- inrichting te vernieuwen en op de tweede plaats kan de installatie dienen om direct al Egghermonde en straks Steenberghe te voorzien van ongestoorde radio- en t.v.-ontvangst. Met de plaatsing van de antenne kan spoedig begonnen worden, waardoor het ook mogelijk wordt alle 1430 woningen in Soesterberg op de in stallatie aan te sluiten. Het gaat de bewoners een abbonnementsgeld kos ten van circa vijf gulden per maand. Een krediet voor de aanleg (in eerste instantie) behoefde niet aangevraagd te worden omdat bij de financiële opzet van de installatie voor de wijk Overhees over het hoofd cezien was, dat er aansluitingskosten door de bewoners betaald zullen worden. Dat levert een bedrag op van IV» ton en dat is ruim voldoende voor de aanzet te Soesterberg. In Soes terberg zal niet het systeem „Sie mens" gebruikt worden, maar het systeem „Bosch", omdat dat reeds in Soesterberg aanwezig is, ondermeer bij de St. Joseph-woningen,

Soester Courant | 1975 | | pagina 9