SH spoptnieuws mwm 00 MeisjesA hockeyclub Soest kampioen u ifel@-woninki Gebr.VanKooijb.v. BEGAAFDE SECRETARESSE }Kela-woninkrijk VOOR AL UW SPORTEN Henk Starink tweede op de Nederlandse judo kampioenschappen Recter volkomen weggespeeld door S.V.V./Stam dames Heren bedwingen versterkt S.S.S. 2 Shot 1 grijpt 2e plaats Sporttoernooi in de paasvakantie voor lagere scholen MERCEDES-BENZ Baarnaar Toonen wint bosconntry in Landgoed Pijnenburg Opmerkelijk groot verlies van hockeyers „Soest" UITZENDORGANISATIE 02154 7700 Tachtig deelnemers bij zevende klaverjas- wedstrijd van V.V.Z. Geslaagden voor zwemdiploma SPORTHUIS I. D. VAN VUGT BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 S.P.S.V.-schaaktoernooi op 16 april Brandweer Tel. 13333 Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal ..De Bunt'' Soester Courant van donderdag 13 maart 1975 auto eten n ml- 228,- XEFOON 13467 LEFOON 13891 Afgelopen zondag z{Jn In Zeist de Nederlandse Judo Kampioenschappen gehouden. Henk Starink, 6 jaar, ver tegenwoordigde Sportschool Pouw met sucses, want hij zag kans op de ze belangrijke wedstrijd tweede van Nederland te worden, bij de adspi- rant -zwaargewichten. Herik die in uitstekende conditie ver keerde, had met zijn tegenstanders Visser, waar hij op beslissing- van won, en Kans die hij met een prach tige overname vloerde, bepaald geen moeite. In de 8 minuten durende fi- rialepartij verloor Henk met een klein verschil van Hil, Henk werd door de trainer van de Rudo-bond gevraagd of hij in de kernploeg wilde komen trainen, maar hij weigerde, want zijn studie vindt hij op dit moment nog belangrijker. Sportschool Pouw is erg trots op zijn talentvolle leerling, die in 2. maan den tijds 4 prachtige bekers in de wacht sleepte. Henk Starink In een eenzijdige wedstrijd hoefde het eerste damesteam van de Soester volleybal vereniging niet eens al haar registers open te trekken om Rtocter uit Veenendaal met nul punten naar huis te sturen. Dames 2 hebben het niet gered tegen het sterke S.S.S., terwtji de S.V.V. herenploeg verdienstelijk een gelijkspel wegsleepte bij een versterkt S.S.S. uit Barneveld, Reeds vanaf het begin van de strijd tegen Recter, was het duidelijk wie het spelbeeüd bepaalde. De S.V.V.- dames. konden naar hartelust kom- bineren, daar van enige tegenstand van betekenis geen sprake was. Herhaaldelijk werden de zwakke plekken in de Recter-verdediging blootgelegd en vooral Tineke en Ly- da Fakkeldij zagen hun keiharde smashes nooit of nauwelijks gere tourneerd. De setstanden 15-4, 15-8, 15-5 spreken voor zichzelf. Slechts in de 2e set wist Recter enige puntjes te scoren door enkele misverstanden bij de Soester dames, Door een betere serve van S.S.S. werd vooral de pass bij S.V.V, 2 ont regeld. Hierdoor werden de S.V.V./ Stam dames gedwongen tot verdedi gen. Dit lukte niet al te best. Hier door wisten de -Barneveldse dames herhaaldelijk taktische bailen in di verse gaten te plaatsen. Na 2 verlo ren sets (4-15, 8-15) leek S.V.V. 2 zich in de 3e set te herstellen. Echter door een harde aanval aan S.S.S.-zijde werd ook deze set verloren (11-15). Het 3e damesteam van S.V.V. trof in Wilhelmina een team dat alles in het werk stelde om hun plaats in de eer ste klasse veilig te stellen. Weliswaar konden de rood-witten zich de Amersfoortse dames in de le set nog van het lijf houden (11-15), maar toen ook de vrij talrijke supporters van Wilhelmina hun speelsters fana tiek gingen, aanmoedigen en de niet sterk fluitende scheidsrechter steeds meer toeliet, gingen de 2e en 3e set verloren (15-3, 15-12). Een nederlaag wisten zij evenwel al te wenden, door de 4e set met 13-15 te winnen, waar door het gelijke spel een feit werd. Dames S.V.V. 5 heeft één punt te pakken gekregen van het sterke Fox- boro 1. In de eerste twee sets liepen ze een onoverbrugbare achterstand op (15-11, 15-8). In de 3e set tognden ze karakter door een 10-4 achterstand om te zetten in een 12-15 overwin ning. Dames S.V.V. 6 heeft geen kans ge zien ook maar één punt over te hou-. Spelmoment uit de damesvolleybal wedstrijd SW/Stam tegen Recter uit Veeaendaal. Föfco Herman van Dam den aan hun duel tegen De vu. De eerste twee sets gingen kansloos ver loren. In de 3e set was er veel span ning, maar ook het derde punt ging naar Devu. Dit waren 3 kostbare punten, die verieoren gingen. Het jonge 7e damesteam is met 3-0 aan de positieve kant van de score gebleven in de lome wedstrijd tegen Olympia 6. Door een sterkere aanval werden de eerste twee sets gemakke lijk door S.V.V. 7 gewonnen (8-15, 8-15). In de 3e set liepen ze een 9-2 achterstand op, die met veel takti sche ballen wecrd weggewerkt (12-15). Een vol vertrouwen gestart heren team verkeek zich op de sterke aan val van S.S.S. H, althans in de le en 2e set. Time-ouis en wissels konden geen oplossing brengen. Na in de 2e set een achterstand van 2-12 te hebben opgelopen, kwam S.V.V. goed terug tot 9-12. Maar een paar misverstanden brachten winst voor S.S.S. II met 11-15. S.V.V. her stelde zich in de 3e set, die mt 15-6 door de Soester heren gewonnen werd. Ook in de 4e set bleef men at tent en mede door de steun van het publiek werd de set gewonnen met 15-10. Wedstrjjdprogramma deze week: De dames gaan op bezoek in Culem- borg bij runner up Shot, dat de Soes ter dames gevaarlijk dicht genaderd is. De thuiswedstrijd eindigde in een 3-0 overwinning van S.V.V., maar de Soester damesploeg zal nu ongetwij feld op meer tegenstand moeten re kenen. Vios 2 is gai9tvrouw van dahes 2. Een gelijk spel moet te behalen zijn. Ook de heren 1 treden aan tegen het gril lige Vios 2. Gezien hun spel van vo rige week moet een overwinning te realiseren zijn. In een enerverende match heeft Shot 1 de 2e plaats overgenomen van Sukses door deze tegenstander met 6-4 te verslaan. Deze 2e plaats houdt een reële promotiekans in. Ook de andere seniorenteams kwamen met goede resultaten uit de bus; geen enkel team leed een nederlaag. Alleen het le jeugdteam moest beide punten aan de tegenstander laten. - Shot heeft de laatste kans op pro motie naar de le klasse met beide handen aangegrepen. In een gelijk- opgaande strijd werd Sukses met 6-4 verslagen en daarmee van de 2e plaats gehaald". Met grote allure wis ten K. Wiss en G. Leeflang ai hun partijen te winnen en daarmee de zege veilig te stellen. J. Stalenhoef kon hier echter geen punten aan toe voegen. terwijl ook de dubbel verlo ren ging. Door de Stichting Lichamelijke op voeding en Sport wordt bij de hoof den van de plaatselijke lagere scho len geïnformeerd of zij willen mee werken aan een scholierentoernooi in de sporthal „Beukendal" gedurende de paasvakantie. Het ligt in de bedoeling de wedstrij den op 3 en 4 april te houden en wel in de onderdelen handbal, voetbal en korfbal. Per school mag slechts één team deelnemen en dat team zal mee moeten doen aam alle drie takken van sport. Ieder team bestaat uit zes spelers en vier wisselspelers, zodat per school tien leerlingen kunnen worden ingeschreven. Verwacht wordt dat een leerkracht of ouder als be geleider zal optreden. Er wordt met zes teams een halve kompetitie gespeeld. Elk team wordt in een poule ingedeeld en de wed strijden van zo'n poule spelen zich af pp één ochtend of één middag. In schrijfgeld en toegangsgeld is niet verschuldigd. Iedere deelnemend schoolteam ontvangt een vaantje als herinnering. De sportstichting hoopt vóór 17 maart de verzonden inschrij fformulieren te rug ontvangen te hebben. officieel dealer Vestigingen in Amersfoort, Soest Naarden, Hilversum en Baarn. De Barbase ruiter N. Toonen heeft afgelopen zondag de boscountry in 1 landgoed Pijnenburg gewonnen. Van de 40 deelnemers maakte hij de snel ste tijd en hij kwam daardoor in het bezit van de door de heer T, Vos be schikbaar gestelde wisselbeker. De wedstrijd werd georganiseerd door het Ruateisporteentru m Soest. Het vier kilometerlange parkoers telde achttien hindernissen dde binnen de dertien minuten, genomen moesten worden. Tot en met de 12 deelnemers slaagde men daarin, N. Toonen legde het parkoers af in 8 min. 25 sec.; 2. Conny Brink, 9.7.1 min.; 3. Ted Vos, 9.24.2 min.; 4. P. Tetriinde, 9.57.4 min.; 5. mej. P. "West- land, 10.0.4 min.; 6. Ribben Brink; 7. B- Mol; 8. N. Stuiver; 9. H. Zielstra; 10. K. Dorrestein; 11. G. van Duin kerken en 12. P. Wesblamd. Zijn tijd was 12.58 mtn. Na afloop van de rit weiden met een toepasselijk woord de prijzen uitge reikt door mevrouw M. van de Gues- van de Heuvel. Het parkoers was uit gezet door de heren T, Vos, J, Mo lenaar en B. Mol. Als in de komende wedstrijden het nu vertoonde spel te zien zal zijn, kan de 2e plaats zeker behouden blij ven en daarmee de kans op promotie. - Het 2e team verdedigde zijn 2e plaats tegen Victoria. Thuis werd deze tegenstander met 10-0 van tafel gespeeld, maar nu kon het 2e team niet verder komen dan een gelijk spel. W. van Doorn en M. Radema ker kwamen ieder 2 keer tot winst, en Th. Daselaar één keer. Het dub belspel werd onverwacht verloren. - Shot 3 behaalde een ,,4-punten" overwinning op hekkeöluiter Huizen Het behoud van het 3e klasse-schap is hiermee een stuk zekerder gewor den. De einduitslag werd bepaald op 8-2, waarbij H. van Velzen en H. Wouters beiden ongeslagen bleven. - Ook Shot 4 wist een kostbaar punt te veroveren bij Victoria, zodat ook voor dit team de degradatiezorgen voorbij lijken. R. van Sonsbeek en R. de Vos waren beiden goed voor 2 overwinningen. - Shot 5 zag kans met maar liefst 10-0 Huizen te verpletteren. P. Lan- kreyer, F. Eiking en A. v. d. Broecke waren allen onverslaanbaar. - Ook Shot 6 won en wel met 7-3 en blijft hierdoor klimmen in de rang lijst. G. Lindeboom boekte 3 over winningen. J. Hooft vulde goed aan met 2 winstpunten. - Shot 7 gaat nog steeds aan kop en won nu met 8-2. Dit team heeft nu zo'n grote voorsprong dat het deze week reeds kampioen kan worden in de 4e klasse. Daartoe behoeft slechts gewonnen te worden van hekkesflui- ter Sukses. - Ook het 8e team zette zijn zege- reeks voort met een 8-2 overwinning op de Furs. J. van Londen bleef weer ongeslagen, terwijl C. de Bruin en Balvers ieder één puntje aan de te genstander mosten laten. - Het le jeugdteam was het enigste jeugjdteam dat in aiktie kwam. In de lastige uitwedstrijd tegen Tiel werd op uiterst ongelukkige wijze met 6-4 verloren, terwijl een 6-4 overwinning geen verbazing gewékt zou hebben. Alleen Dirk Schuiling wist 2 par tijen te pakken. René Daselaar kon slechts een partij winnend beëindi gen. Afgelopen zondag moesten de Soester hockeyers de strijd aanbinden tegen de koploper in hun poule ApéHdoorn. Dat het tegen de koploper van deze competitie niet makkelijk zou wor den, had men verwacht, maar dat het uiteindelijk zó zou uitpakken was toch wél een teleurstelling. In de bekerwedstrijd tegen Apel doorn was al bewezen, dat èr mo gelijkheden lagen (1-1) en daarom werd er toch met veel goede moed begonnen. De hele eerste helft heeft Soest dan ook gedomineerd met veel doélrijpe kansen waarvan er één zeer goed door Willem Viets werd benut. Slechts een minuut voor de rust moest een tegentreffer geïncasseerd worden en dat bleek psychologisch niet zo gunstig uit te pakken. In de tweede helft kwamen Soest door twee strafcomers snél op een achterstand. Soest ging steeds meer drukken maar dit resulteerde in feil loze tegenaanvallen van Apeldoorn dde de aangeboden vrije ruimte goed benutte en de stand met de regel maat van de klok naar 6-2 tilde. Uit twee van de toegekende strafpushes ging er één direkt in, terwijl bij de tweede een foute stop over het hoofd werd gezien. Al met al een sportieve wedstrijd waar nog wei het een en ander van te leren valt. Er zal nog veel eer te behalen zijn in de komende wedstrij den tegen Tempo '41, Wageningen en Drienerlo. zoekt voor uitgeverij in Baarn Wilt u dertig uur of meer per week werken? Hebt u goede referenties, kunt u snél stenograferen en typen in het Nederlands (eventueel de moderne talen) en is organiseren een van uw sterkste punten? Bel dan geheel vrijblijvend Met indrukwekkende doelcyfers is het meisjes Al elftal van de M.H.C. Soest ongeslagen kampioen geworden van haar afdeling. Met 37 doelpunten in 9 wedstrijden en nog 1 wedstrijd voor de boeg is het elftal door de naaste concurrenten, Amersfoort en Huizen, niet meer in te halen. Jeugd leider Huub Spoorenberg heeft met recht eer van zjjn werk. De meisjes wonnen dit seizoen ach tereenvolgens van SCHC A3 met 10-0 en de uitwedstrijd met 8-0; van Hui zen Al tweemaal met 2-0; van Amers- mersfoort A2 met 3-1 en 3-2; van Baarn Al met 2-0 en van Be Fair A2 met 6-0 en een gelijkspel 1-1. Op de foto vJ-imr. voorste rij: Mooica Bos, Sylvia Mooi, Carolien Stork en Xandra van Noort, Achterste rij: LS- lian Citeur, Heddi Stertefeld, Manon Nooteboom, Ireen van Veeren, Amnet van Geenhuizen, Lydia Riemens, In- grid Rip en de captasine Hilde van Kersen. Foto Herman van Dam Dat de belangstelling voor het kla- verjastoemooi van WZ nog steeds zeer groot is, beweest maandagavond de opkomst van tachtig dames en heren, voor het spelen van de zeven de en tevens voorlaatste wedstrijd van dit winterseizoen. Nog steeds wordt z.g. Amsterdams gespeeld, maar na de laatste wedstrijd zal wonden beslist of in het vervolg „verplicht gespeeld" zal worden. Er werden wederom drie partijen ge speeld van ieder vijftien giften. De uitslag werd: 1. D. v. d. Bovenkamp, 5746 p. 2. Mevrouw de Zoete-Niesten, 5284 p. 3. H. Post, 5236 p. 4. Mevrouw de Bruin-van Asch, 5101 p. 5. Mevrouw N. van Hornsveld, 5001 p. 6. G. Haa- ge, 4937 p. 7 J. Strietman, 4932 p. E. Klompenhouwer, 4887 p. 9. J. v. d. Berg, 4807 p. 10. TTi. van Kooij, 4803 p. 11. Joh van Kooij, 4779 p. 12. H. Duit, 4757 p. 13. A. W. Brouwer, 4650 p. 14. J. van Kooij, 461,9 p. 15. Jan Brouwer, 4603 p. 16. Mevrouw Striet man-Veenkamp, 4598 p. 17. Cor Stig- ter, 4504 p. 18. Mevrouw Kok-Wolf- sen, 4468 p. 19. R. van 't Klooster, 4456 p. 20. Chr. van Grol, 4437 pun ten. De heer H, Kok verwierf de troost prijs met slechts 3355 punten. De voorzitter van de evenementen commissie, de heer H. Strietman, die de vele prijzen uitreikte, maakte ver der bekend, dat op zaterdagavond 22 maart, een paas-bingo zal worden gehouden in de kantine aan de Eem- weg. De vele te winnen prijzen zullen hoofdzakelijk bestaan uit eieren, krentebroden, wijnen enz. enz. De achtste en laatste klaverjasavond is bepaald op maandagavond 14 april Kamerbreed tapijt en Heuga tapijttegels worden gratis gelegd. Een unieke meubelshow in dekor biedt u een kompleet overzicht van wat Kela u allemaal brengt. Een exklusieve gordijnenkollektie met keuze uit karaktervolle stoffen en motieven. Kela tapijt wordt rechtstreeks geleverd uit eigen fabriek, is dus het laagst in prijs én geeft u 5 jaar garantie. De koffie staat klaar! Amersfoortsestraat 22 Soesterberg .(bij stoplichten afslag Soest). Vrijdagavond koopavond. In het innstrootiebad „De Turf'werd afgezwommen door respectievelijk t zwemdiploma A en het diploma B. Alle kandidaten slaagden en dat wa ren voor het diploma A 58 kandida ten, te weten 26 jongens en 32 meis jes en voor het diploma B 25 kandi daten te weten 11 dames en 14 heren. Geslaagd zijn voor het diploma A: R. H. van As, B. Veenvlaet, M. van Houttuin, P. C. F. Brouwer, M. van Veen, J. A. Kruft-van der Weerthof, P. van den Brink, E. M. ter Welle, F. W. Luinentourg, C. M. van den Broek, M. E. Wetzlar, F. A M. Pij- nenburg-Verschueren M. M. v. Dam, Y. Wiss, T. M. J. Rasch, S. C. van Doorn, S. G. van Aalst, W. T. M. Spijker, E. van Dusseldorf, E. v. cL Brom, G. J. Vegter-Schuuring, J. Ensdorff, M. Dekker, K. J. Vegter, B. C. Haberland, M. Dergent, N. Harskamp, P. Franco, L. E. Hulscher, W. G. Hulsbergen, P. Huygen, N. M. Hurkens, M. P. Huyser, E. N. W. Kea, H. E. Immerzeel, S. B. Klop, NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi W. E. Kamerbeek, C. C. Lafeber, C. R. Kleter, M. van Maaren, M. M. Le- gemaat, S. Nijstad, A Luinenburg, H. W. Rasch, R. F. Mackor, W. H. Rasch, M. Osseweijer, E. J. B. van Schalkwijk, P. Romer, B. Schneider, I. C. Russcher, P. K. Schnetkamp, E. Sanders, F. W. Schut, E. E. van Schaik, W. Heining, M. H. van Veen, W. A, Huisman, Het diploma B werd behaald door: W. Be ij er, W. G. M. van Soest, J. Brons, B. C. Tesink, M. S. Qlaasem, M. E. van der Vélde, C. B. van Dier- men, J. M. Verwoerd, M. M. van Eek, P. A. de Wit, A Hilhorst, E. C. C. Hoen-Swart, B. Hoogakker, R. Huisma, M. F. Knopper, B. R. Kok, J. M. Kolenbrander, R. van Maaren, A. H. Maaskant, P. A. E. Olthof, M. P. W. H. Rasch, D. Ruitenberg, N. G. W. Rutteniberg, H. H. Sigler, W. W. Sillevis Smitt. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150, TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Hot jaarlijkse schaaktoernooi van de Soester Politie 1 Sport Vereniging wordt dit jaar gehouden op woens dag 16 april a.s., wederom in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Het wordt het 10e snelschaaktoernooi van de Soester Politie, waaraan ieder jaar (potitie)- schakers uit alle delen vah het land deelnemen. Er wordt gespeeld ln hoofd-, eerste en tweede klasse en dan in zeskam pen, zodat iedere deelnemer vijf par tijen speelt. De partijen duren één uur en elke speler heeft dus per par tij een halfuur bedenktijd. Groot winnaar in de voorbije negen jaren was de heer K. Steyn uit Vel- sen. Uitkomend in de hoofdklasse, heeft hij ieder jaar beslag weten te leggen op de eerste prijs. DONDERDAG 13 MAART 1975. 18.30 uur: SW-BG SV b (M); BG SV a-Olympia a (M); Olympia a-SW b (J); DEVU-SW a (J). 19.15 uur: Olympia 4-SW 4 (D); Olympia 7-SW 7 (D); Foxboro1-Olympia 5 (H); WH 1-SW 5 (D). 20.00 uur: Olympia 2-BG SV 1 (D); Olympia 2-HK 9 (H). 21.15 uur: DEVÜ-Limvio 2 (D); SW 3-Olympia 3 (H). 20.00 uur: Olympia 9-DEVU 2 (D); Foxboro-WH 2 (D). 20.45 uur: SW 6-Foxboro 1 (D); Olympia 6-SW8 (D). 21.30 uur: Olympia 5-BG SV 3 (D). ZATERDAG 15 MAART 1975. SPORTINSTUIF 8.45-10.15 uur voor kinderen van 6 t.m. 10 jaar. 10.30-12.00 uur voor kinderen van 11 t.m. 14 jaar. 15.00-23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 15.00 uur: Red Stars Mc-SVS Mb (M); Red Stars Mb-Wobas Ma (M). 16.10 uur: Top Stars Ma-Dunckers Ma (M); Top Stars a-Quidam a (J). 17.20 uur: Red Stars d-Red Stars c (J); Red Stars b-OSG c (J). 19.00 uur: Keizer Otto A- Red Stars B (J); Red Stars I-Jolly Jumpers I (D). 20.10 uur: Red Stars MB-Blue Drakes MA (M). 20.30 uur: Red Stars MA-BC Markt MA (M). 21.20 uur: Red Stars A-BZ 72 A (J). 21.40 uur: Red Stars 2-BZ '72 (H). ZONDAG 16 MAART 1975. 10.00-18.00 uur kompetitiewedstrüden handbal. 19.00-23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 19.00 uur: Top Stars Ma-Red Stars Mb (M); Top Stars a-Cangeroes b (J). 20.10 uur: Top Stars A-Red Stars A (J); Top Stars B-Red Stars C (J). 21.20 uur: Red Stars II-Archipel I (D); Top Stars 2-Red Stars 3 (H). ZATERDAG 15 MAART 1975. 12.00-16.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. 16.30-20.00 uur kompetitiewedstrüden volleybal. 16.30 uur: Olympia I-Atlantic (Dames). 18.30 uur: Olympia 1-Rapid Avanti (Heren).

Soester Courant | 1975 | | pagina 15