KEUKENSHOW INSOESTH Mazda 929 pronkstuk op auto-show ja hmaaswinkel MülMil Juwelier R3tl6IÏI8kBr D. Pureveen 25 jaar bij de plantsoenendienst HIFIWIJZER Maison Termonde BYOUX Rijverbod HIFIWIJZER degoudensnaar Burgerlijke stand HIFIWIJZER Bloemboeketjes van de week Chili Fancy fair voor Hongkong Peuterspeelzaal Kamperfoeliestraat kreeg naam oprichtster HOMEE „Ds Spiekersjop" Bij aftappen van benzine betrapt Brandweer Tel. 13333 Vasten-aktie Soester parochies: 15.000 gulden voor Haiti Als Amor raak geschoten heeft... MARTINSHOF VERLOVINGSRINGEN Rezoek chef plantsoenendienst aan Amerikaanse school Soesterberg's allerlei Gospelconcert in Rotterdam J. Bleeksma 25 jaar in dienst bij de gemeente Soester Courant van donderdag 13 maart 1975 Bisn?o "T WYIMVAT EEN SFEClAUTETTEN ■RESTAURANT ALS GASTRONDMeCH EW CULINAIR TREFPUNT. OOK TEER GESCHIKT VOOR ON TAKENLUNCFI DAGELYKS> GEOPEND -KVAN I2.DO TOT I6.DO a EN VAN 17.00 TOT 21D0 :UC1R. 'S.MAANDASG GESLOTEN, f TYD1G -RESERVEREN GE-C ANEWST- OGISA_ EUOVI 'NIEUW [Ë^AARN STRAAT laj^AARN 1 Q^5H-jSW*. SCHIPPER kpnt tevens kijken naar: Wand- en Kucfc*anden J vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren- Houten wanden en Gewone en plafondschroten gefineerde deuren 1 INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) - ^TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte - Ook zaterdags open 10-5 uur aan de showroom geeft u een ruime blik op wat Mazda te bieden heeft. U bent van harte welkom bij Auto mobielbedrijf De Soester b.v., Mazda - dealer voor Soest, Baarn, Amersfoort en omstreken, Laanstraat, hoek Kost- verlorenweg, Soest, of belt u eens voor een vrijblijvende proefrit. Foto Herman van Dam BURG. GROTHESTRAAT 36 TELEFOON 13332 Voor de grootste en nieuwste sortering In verband met alcoholgebruik kreeg de 28-jarige F. P. H. uit Scesterberg een rijverbod opgelegd. De politie hield hem midden in de nacht staan de op de Soesberbergsestraat, waar hij opviel door'onzeker besturen" van zijn auto. Blaas- en bloedproef wezen uit dat H. teveel gedronken had. AKAI 4000 DS stereo tape-deck 3 koppen, multipLay, echo, etc. Cat. 898,nu 650, GEBOREN: Jan-Maurits Richard Pieter Antoine, zoon van A. L. M. Schoonenberg en T. H. E. M. Krepel. Owen, zoon van R. J. van der Zalm en J. W. Sterkenburg. Selma, dochter van A. L. B. Simonds en M. C.' M. Kui pers. Theodora Aartine, dochter van T. A. van Duinkerken en E. A. van Delen. Maria Louise, doohter van P. G. Tielens en J. R. M. van LogtensbeLn. Jena Diana, dochter van W. J. Weemhoff en A. Leeuwen kamp. ChanitaJ, doohter van A. L. H. Brakel en J. Holierhoek. Chris- tian Mike, zoon van F. K. H. Trapp en E. van de Flier. Annemarie Christien, dochter van H. E. Grönloh en A. C. A. Dupker. Jorrit-Jan, zoon van R. R. Eijbersen en M. H. E. C. M. Bruineman. Johannes Willem Louis, zoon van L. W. Ruys- senaers en V. M. Bruckwilder. Pe tra Marjon, dochter van H. G. C. Koks en M. H. J. Otten. Ruth Merle, dochter van A. T. Herweijer en A. Gerrets. Marije, dochter van G. A. W. G. A. Plomp en R. Kruijt. Danny Michel, zoon van W. L. van der Heijden en B. Ruttén. Na- tasja, doohter van J. de Leeuw en M. J. G. Wortel. Oennis, zoon van A. ten Hoope en H. W. Heisterkamp. ONDERTROUWD: Jan Hoogendoorn en Margrieta Kruit hof. Hendirikus Cornelis Joseph Butzelaar en Sigrid Martha Melzer. Willem Frederik Reij en Sonja Jeannette van El-teren. GEHUWD: Edgar Henneberke en Marietta Gijs- berta van den Broek. Gerardus Adrianus Schmidt en Marianne Meij er. OVERLEDEN: Cornelis Maria Wooning, echtgenoot van H. J. M. van der Poel. Nanda Hodde. Marinus Antonius van Asch, echtgenoot van E. M. Mulder. Gerrit Reijerse, echtgenoot van M. Lappee. Helena van Vliet, weduwe van L. Notenboom. LENCO PLATENSPELER L 58-R inclusief Goldring 800 Mgn. Dyn. element. Cat. 454,compl. nu 298,— DEGOUDENSNAAR Namens tien Soester bedijrven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie J. Kuus, Pieter de Hoogh- laan 16: bij de familie A. v. d. Bo- venkamp, Pieter de Hooghlaan 10: bij de familie J. de Rooy, Ferd. HuijckLaan 3; bij mej. E. Kaales. Hildebrandlaan 9 en bij de familie W. T. Bosman, Hildebrandlaan 30. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Precies op de dag dat hjj 25 jaar geleden by de gemeente in dienst trad, op 6 maart, werd de heer D. Pureveen, hoofdopzichter by de plantsoenendienst, gehuldigd. Daarby waren aanwezig wethouder J. Ebbers, het raadslid de heer D. Hoekstra, de oud-directeur van gemeentewerken en de heer J. van Noessel en alle collega's van gemeentewerken. dienst steeds meer werk te verzetten gekregen en daarvoor was een goede organisatie nodig. Ook daarin had de heer Pureveen een groot aandeel. De dank van de gemeente was daarom alleszins op haar plaats en die dank werd onderstreept door dc heer Van der Dussen met de felicitaties namens de overheid en een envelop met in houd. Vooruitlopend op de ontvangst door het college, dat afgelopen dinsdag plaatsvond, feliciteerde wethouder Ebbers de heer Pureveen. Daarna voerde de heer A. van den Broek, het hoofd van de plantsoenendienst het woord. Hij noemde zijn hoofdop zichter een „groenmaker" en een bij zonder gewaardeerd medewerker, die nooit schroomde op te komen voor de belangen van zijn medewerkers. Na mens het personeel van de plantsoe nendienst bood hij een tuinparasol aan. Door de heer A. Lenten werd de Ju bilaris vervolgens onderscheiden als „groenmaniak", waarna de heer H. Veen namens de personeelsvereniging een envelop met inhoud overhandigde en namens de meest naaste mede werker, twee tuinstoelen. De voorzitter van de afdeling Soest van de ABVA, de heer A. Lagerwerf, onderscheidde de heer Pureveen mot de zilveren speld van de bond, waar van de jubilaris ook bestuurslid ge weest was. Hij overhandigde even eens een envelop met inhoud en me vrouw Pureveen werd bedacht met een luxe doos lepeltjes. Tot slot dankte de heer Pureveen voor de vele vriendelijke woorden. Hij vond de gemeente een „goed werkgever" en wilde graag een deel van de „schouderklopjes" overge bracht zien op zijn medewerkers, die hem altijd ten volle gesteund hadden. D. Pureveen De heer Pureveen, die vergezeld was van zijn echtgenote en dochter, werd toegesproken door de directeur van gemeenteweiken, de heer H. van der Dussen. Hij roemde hem als „vak man, die zijn werk overziet, niet aan de weg timmert, maar rustig zijn gang gaat". De plantsoenen stonden bij de inwo ners hoog in aanzien en dat was mede aan de inzet van de jubilaris te danken. Door de enorme uitbrei ding van het groen-areaal had de I den blieklaan 35 eoeet tel. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Superscope stereo cassette-deck CD 302 A met „Delby"-systeem met chrom-schakeiaar, pauzetoets etc. Cat. 628,— nu 475,— De wereldwinkel Soest verzoekt ons opname van het navolgende: In de avond van 21 oktober 1973 overleed pater Gerardo Poblete, na dat hij enkele uren in arrest heeft doorgebracht. Het rapport van de lijkschouwing geeft als doodsoorzaak op: acute bloedarmoede, te wijten aan bloedingen door scheuren in de lon gen ten gevolge van een val in een politiewagen. Aanleiding tot de arrestatie van pater Poblete was het feit dat hij op het terras'van het lyceum St. Joh. Bos- co te Iquique, waar hij als filosofie leraar werkte, met een verrekijker over zee stond uit te kijken. Deze handeling was door 'de politie van Iquique verdacht genoeg om huis zoeking te verrichten. De huiszoeking leverde een aantal „subversieve en anti-Chileense boeken" op. De uitleg van de pater dat hij als filosofie-leraar deze literatuur nodig had, vermindert het wantrouwen van de politie niet. In tegendeel, zoals na de dood van de pater blijkt. Collega's maken uit de bloederige massa die van zijn lichaam over is, op dat men de pater met alle middelen „tot een bekentenis van sabotage had willen dwingen". Het lot van pater Poblete staat niet op zichzelf, want in het Chili van de junta zijn geweldplegin gen een dagelijkse realiteit.. Zo schrikken militairen en politie er niet voor terug om invallen te doen in f ziekenhuizen, kerken en tehuizen voor bejaarden. De meeste slachtoffers sterven onopgemerkt, en alleen z'n kerkelijke autoriteit heeft pater Po blete behoed voor een dood in ano nimiteit. Voor politieke gevangenen in Chili kan ook een anonieme dood een ver lossing betekenen na een afgrijselijk lijden in één van de vele gevangenis sen en concentratiekampen. Zoals b.v. op het eiland Dawson, waar mensen in de meest erbarmelijke omstandig heden in de winter daalt het kwik soms tot 20 graden onder nul wer den vastgehouden (dit kamp is nu, onder druk van de buitenlandse opi nie, gesloten). Juiste gegevens over het aantal doden en gevangenen zijn moeilijk te verkrijgen. Sommige schattingen spreken van 4.000 doden, 8.000 gevangenen en 10.000 ballingen. Inmiddels is het onderdrukkingsap- paraat aanzienlijk uitgebreid, en ge ven 75.000 militairen (waaronder 25.000 leden van de para-militaire politie) steun aan de verklaring van generaal Pinochet dat hij de komen de 25 jaar op dezelfde weg zal voort gaan. Pinochet heeft ook alle heden om de angst er bij de Chileense be volking er goed in te houden. Sinds de militaire regering de macht in handen heeft genomen is de eko- nomisohe situatie in Chili ernstig ver slechterd. Hoewel de lonen in de af gelopen maanden 8 x zo hoog zijn geworden, zijn de primaire levensbe hoeften als brood, suiker en rijst 35 x duurder geworden. Elektriciteit en water zijn 50 x zo duur geworden. Het aantal werklozen steeg van 3 naar 15%. Met geweld probeert Pi nochet de groeiende tegenstand tegen zijn bewind de kop in te drukken. Deze situatie biedt een weinig hoop vol uitzicht op het lot van de Chi leense bevolking. Volkomen ontred derd zijn velen van hen in balling schap gevlucht. Vanuit haar solidariteit met de ver volgden van Chili heeft de wereld winkel Soest besloten om 500, (een gedeelte van de opbrengst van haar verkoop) aan het Chili-reisfonds te geven. Uit dit fonds (een initiatief van Amnesty International) wordt de opvang van de vluchtelingen uit Chi li bekostigd. Verder organiseert Amnesty in Soest, in samenwerking met de wereldwin kel, een Chili-avond op dinsdag. 18 maart in het Amnesty-centrum, Mid delwijkstraat 72, in Soest. De avond wordt ingeleid met een film en zal worden becommentarieerd door een Nederlander die enige jaren als welzijnswerker in Chili werkzaam was. Aanvang: 20.00 uur. Omdat ook uw hulp zeer welkom is vermelden wij graag adres en giro nummer van het Chili-reisfonds. U kunt uw giften storten op gironum mer 454000 t.n.v. Amnesty Internatio nal Amsterdam, onder vermelding: Reisfonds Politeike Vluchtelingen Chüi. In het kader van de Vastenactie voor het jongerendiensten centrum in Hongkong wordt op zondag 16 maart een fancy fair georganiseerd door de parochiële werkgroep Missie Ontwik keling Vrede in het Carolushuis. De fancy fair, het koffieuurtje en de theeschenker ij beginnen direct na de gezinsviering „Gebroken gemeen schap" omstreeks half twaalf. De toe gang is gratis. STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST - TEL. 02155 - 10880 (Waar Japie buiten hangt) De 17-jarige H. K. werd op de Birk- straat betrapt bij het aftappen van benzine uit een naast een woning staande motor. Hij ontkwam aanvan kelijk na de eigenaar van de motor, de 23-jarige G. van K., met een fles op het hoofd geslagen te hebben. Van K. werd ter behandeling van de op gelopen wond naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. K., die de benzine nodig had voor zijn bromfiets, kon worden aange houden. Hij is ingesloten. Tijdens een korte informele plechtig heid, bijgewoond door wethouder K. de Haan en het WD-raadslid me vrouw E. Korthuas-Elion, is de eerste peutenspeelzaal waarover Soest be schikte, aan de Kamperfoeliestraat, vernoemd naar de oprichtster, me vrouw Tamar Wal ma van der Molen- de Vries. „Tamarine" werd de school gedoopt, waar in 1971 het peuter- speelzaienwerk in Soest gestalte kreeg. Mevrouw Walma werd toegesproken door de heer A. J. van Vloten na mens de oudercommissie en hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een fraaie struik, een Tamarisk. Die was er overigens ook voor mevrouw Kort- huis, steeds een vurig pleitbezorgster voor de peuterspeelzalen in de ge meenteraad. Ook de voorzitster van de Stichting Peuterspeelzalen, mevrouw Blommers voerde het woord, waarna mevrouw Walma dankte voor de door haar zeer op prijs gestelde geste. De gezamenlijke Soester parochies streven ernaar in het kader van de vasten- aktie '75 15.000 gulden byeen te brengen voor de aanschaf van een radende polikliniek/ambulance voor Haïti. Daar werkt nu sinds twee jaar in een uithoek van het eiland, zuster Denise Sénécal, Soeur de la Charité de Saint-Hyacinthe. Haar werkterrein is de onvruchtbare streel: rond de plaats Pétionville. Met beahulp van de plaatselijke overheid heeft de zus ter in Pétionville een eenvoudige po likliniek opgericht, waar iedere maand ongeveer 250 zieken worden verzorgd. Dan is er een huis inge richt waarin steeds gedurende een tijdvak van vier maanden, groepen van 30 kinderen op een aanvaardbaar gezondheidspeil worden gebracht, vooral door het verstrekken van goed voedsel en er werd een huishoud- industrieschool opgericht, waar 30 meisjes de lessen volgen. De volgende wens van zuster Denis is de rijdende polikliniek/ambulance. Als deze auto beschikbaar is, kan zij haar hulpverlening verruimen door bezoeken aan de verspreid wonenden. Zij zal dan ook meer kunnen doen aan preventieve gezondheidszorg. De Soester r.k.-parochies stellen zich tot taak deze rijdende polikliniek te leveren. Giften kunnen gestort wor den op girorekening nummer 21.27.75 ten name van de Rabo-bank Soest, met vermelding van „Het Inter-Pa- rochieel Missie-Comité Soest". „SMITSHOF" - SOEST Brinkstraat 22-26 - Baarn In het kader van zowel Intregatie als met het oog op de boomplantdag volgende week, bracht het hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer A. v. d. Broek, een bezoek aan de Amerikaanse school op de vliegbasis Soesterberg. In een ruim een uur durende les liet de heer v. d. Broek de ongeveer 30 kinderen, waarvan het merendeel in Soest woonachtig is, door middel van dia's de natuur in en om Soest zien. De prachtige duinen, de Eempolder, het oude gedeelte van Soest en an dere prachtige plekjes ontsnapten niet aan de aandacht van de kinde ren. Na de lezing bestond er gelegenheid om vragen te stellen waarvan goed gebruik werd gemaakt. Opvallend was de belangstelling voor de berk. De bewapening door het tropenpak (zwart-wit) van de berk tegen de zon was iets waar de kinderen nog nooit van gehoord hadden. Ook was er nog een grappig probleem: Het Engelse woord voor kievit „pewit" zei de kin deren namelijk niets. Dat kwam om dat ze de vogel in Amerika niet ken nen. Ditzelfde deed zich voor bij „to renvalk". Al met al was het voor de kinderen een zeer leerzame les, die nog een vervolg krijgt tijdens het boomplan- ten op woensdag 19 maart op de ge luidswal langs de Rijksweg te Soes terberg. De op een na laatste hearing van de eerste discussie-avonden van de wijkraad zal worden gehouden op woensdag 19 maart in zaal D van het Dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. Deze hearing is speciaal bestemd voor de bewoners van de Gen. Spoorstraat, Van Maarenplein, Kampweg en Ban- ningstraat. De boomfeestdag voor de Soester- bergse scholen (97 zesde laassersj en een klas van de Amerkaanse school van de vliegbasis Soesterberg (30 kin deren) wordt gehouden op woensdag 19 maart. De jeugdige planters gaan naar de aarden geluidswal aan de Rijksweg in het plan Steenberghe, waar omstreeks 9.30 uur de boompjes en struiken zullen worden geplant. Na het planten is er een filmvoor stelling im. De Hoeksteen. Het eerste zaterdagelftal, dat dit weekeinde niet speelde komt zater dag 15 maart uit tegen koploper WA, de meest serieuze van de twee ploegen dde dit jaar mogen promove ren. Aanvang 16.15 uur. In het kader van de Nederlandse Hartweek zal maandag 17 maart een voorlichtingsavond worden gehouden in De Drie Eiken. Aanvang 20.00 uur. Dokter A. Th. M. Splinter leidt de avond in, terwijl de heer H. Kloos terman van Wijck naast enkele infor matieve films het werk van de Hart stichting zal toelichten. Evenals in Amsterdam was ook bij S oester berg-Bunnik Van Hagegerri mach winnaar (1-2). Het enige tegen doelpunt kwam weer van Arie Twigt en weer uit een harde vrije trap. Zondag 16 maart is Soesterberg 1 vrij. Het zesde elftal won met 10-0 van SEC 7 en Soesterberg 3 met 3-0 van Roda 3. Dank zij de correct op tijd fluitende scheidsrechter J. Huis man wonnen de A-junioren met 2-1 van SVMM; beide doelpunten waren van Roteert" van Miltenburg, waaron der een penalty. De dames van „Soesterberg" ver loren met 3-2 de uitwedstrijd tegen Unitas. De tegendoelpunten werden gescoord door Linda Vermeer en To- ke Schuiling. Zondag 16 maart spelen de dames om 10 uur thuis tegen Ar gon. Ruim vijftig jongeren uit Soesterberg vertrekken zaterdagmiddag 15 maart om 14.00 uur met de grootste tou ringcar naar het sportpaleis Ahoy in Rotterdam om het Reli-concert mee te maken. De jongelui verzamelen zich bij De Hoeksteen, om 13.45 uur. In de autobus zijn nog drie plaatsen vrij. Wie nog mee wil moet zich vóór zaterdag 15 maart opgeven bij het contactadres Continental Sound, Fles- manstraat 123. De kosten bedragen 12,50. Medewreking aan dit concert wordt verleend door New Hope, 2nd. Chap- ter of Acts met de briljante soliste Anne Herring, The Lord's Moor Sin- gers, The Lighters, terwijl het hoog tepunt van t Gospelconcert zal worden gevormd door het optreden van Bar- ry McGuire en het Amerikaanse zan geresje Jamie Owens. Prachtig van lijn, geraffineerde vorm geving en vele praktische snufjes1 maken het rijden met de Mazda 929 voor hem of haar tot een waar ge noegen. Ook de andere types van Mazda trok ken uiteraard veel aandacht. Mocht u geen tijd gehad hebben om tijdens de show rond te kijken, dan kan dat nog iedere dag. Een bezoek Gedurende het afgelopen weekeind bestond er veel belangstelling voor de Mazda-show, gehouden bij Automo bielbedrijf De Soester b.v. aan de Laansstraat te Soest. Ieders aandacht was in het bijzonder de Mazda 929, een auto van werkelijk superieure klasse. Dit type auto is gemaakt voor de verwende, stijlbewuste automobilist. il maart j.1. was het 25 jaar geleden dat de heer J. Bleeksma (52) in dienst trad by de gemeente Soest. Het heugelijke feit werd herdacht te midden van zijn collega's van ge meentewerken. De echtgenote van de jubilaris werd ook in de huldiging betrokken. Aanwezig waren verder de wethouder van openbare werken, de heer J. Ebbers, leden van de raadscommissie openbare werken, de heer J. van Noessel, oud-directeur van gemeentewerken, de oud-onder directeur de heer K. Fros en de oud- administrateur de heer J. Gerritsen. Toespraken waren er van de huidige directeur, de heer H. v. d. Dussen, dde de heer Bleeksma schetste als een voortreffelijk ambtenaar en hem na mens het gezamenlijke personeel een draagbare raddo aanbood; van zijn diirecbe chef, de heer P. de Bos, die ondermeer opmerkte dat de jubilaris aangetrokken was voor de riolerings werkzaamheden binnen de gemeente. Soest had in 1950 nagenoeg nog geen riolering, maar mede door het toe doen van de heer Bleeksma was er 115 km aangelegd. Namens de afdeling wegen en riole ring, waar de heer Bleeksma hoofd van is, bood de heer M. Paasse een boek aan over kathedralen en van de personeelsvereniging ontving hij een boekenbom De heer Bleeksma werd ook door het college van burgemeester en wethou ders gehuldigd. Voor mevrouw Bleeksma waren er bloemen en de jubilaris kreeg een boek over wijnen. J. Bleeksma

Soester Courant | 1975 | | pagina 3