Zaterdag weer wilgen knotten lïlJfe In geval van ZIEKEN en PIEKEN belt U DACTYLO, uw uitzendbureau tel. 02154-7700 m 2.19 Tentoonstelling in het Arti shockgebouw voorjaars mode Meubelfabriek Oisterwijk Agenda Soester Gemeenschap V.V.V. maakt ledenvergadering aantrekkelijker met kleurenfilms Logies voor buitenlandse Paasgasten gevraagd V.V.V.-NIEUWS Frans Bosman B.V. Opgevoerde brommer in beslaggenomen Geslaagd Jubileum postzegelvereniging „Kernland" Frans Bosman B.V. Natuurwandeling Bromfietsdiefstallen opgelost 'mm Bestuur St. Elisabethziekenhuis Amersfoort Auto's tegen lichtmasten Beëdigd makelaar nieuwe is aanwezig in ongekende kollektie. ■urLf I™ Soester Courant van donderdag 13 maart 1975 Gesterkt door het succes van afge lopen zaterdag, gaat de Vogelwerk groep van de Natuurbeschermings- wacht ,,Eemland"-I.V.N. a.s. zaterdag wederom de wilgen aan de Stadhou derslaan te lfjf. Vanaf 8.00 uur is ledereen, die een dagje actieve na tuur- en landschapsbescherming wil beleven, van harte welkom. Graag zoveel mogelijk eigen gereedschap meebrengen. Hakmessen, bijlen, zagen etc. kunnen gebruikt worden. De Stadhouderslaan is de binnen-door weg van Soest naar Baarn. Afgelopen zaterdag is er door ca, 40 vrijwilligers, in leeftijd variërend van 10 tot 72 jaar, gedurende de gehele dag of een deel daarvan, hard ge werkt De partij hout en takken, af- komstik van de 25 door de plantsoe nendienst van de gemeente Soest af gezaagde wilgen, kon dan ook ruim- sohoots verwerkt worden. De stem ming was prima, mede door de door Veel mankracht was zaterdag aanwe zig om het hout van de geknotte wilgen op te stapelen. Foto Herman van Dam omwonenden en anderen aangevoer de koffie en limonade. As. zaterdag zal de partij te verwer ken hout waarschijnlijk nog groter zijn; men rekent daarom op een evenredig grotere opkomst. Om meer leden naar de algemene ledenvergadering te trekken heeft het be stuur van de plaatselijke V.V.V. besloten na afhandeling van de agenda drie kleurenfilms te vertonen. Het zijn de korte films „Sky over Holland" (22 mi nuten); Kasteel Drakensteyn (10 min.) en „Wentelende Wieken" (12 min.). De vergadering wordt dinsdag 18 maart a.s. gehouden in restaurant D'oude Enghe aan de Middel wijkstraat, hoek Molenstraat en begint om 20 uur. Naast de verschillende jaarverslagen en vaststelling van de begroting voor het jaar 1976, vermeldt de agenda nog een bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de heren A, Mol, H- Schoe nmaker en G. Kruimer. Beide eerst- genoemden stellen zich herkiesbaar In de vacature van de heer Kruimer Het jaar 1975 wordt in alle opzich ten het jaar van de eerbewijzen. Om te beginnen met de vrouw, die bewe zen heeft, dat ze haar moeizaam ver kregen rechten ten volle waard is en die er zeker nog een steentje boven op zal gooien in de toekomst. Ze past bijna als „monument" in ons Monu- inentenjaar. Deze monumenten be staan uit heel oude stenen, die eer tijds het leven omsloten van ridders, jonkvrouwen, respectabele burgers, wier kastelen, burchten, herenhuizen enz. geheel of gedeeltelijk bewaard zijn gebleven. De fraaie Monumen- tenkaart van Nederland vertelt U er allerlei over en wijst U de weg, waar U de schoonheid van het verleden kunt vinden, Over de provincie Gelderland, speci aal in monumenten-verband ver scheen een krant, waarin naast de aantrekkelijke foto's enkele verhalen zijn opgenomen, die over vroegere avonturen vertellen en die wij be slist moeten leren kennen voor zover ze nog onbekend waren. Beide uitgaven, kaart en krant, kun nen wij U tegen een zeer kleine ver goeding verschaffen. Bij zander aan te bevelen. Aangezien popconcerten ook voor de Soesters aantrekkelijk zijn gebleken, maken wij melding van het concert tn Theater Carré op maandag, 17 maart, aanvang 20.15 uur, dat de groep Golden Earring zal geven. Plaatsbespreken kan via ons kantoor. Over meerdere evenementen, die dit theater gaat bieden, lichten wij U volgende week in. Er komt nog veel te genieten. De Bach Camtorij te Baarn heeft de Matthaus Passion in studie genomen, waarvan men isn Baarn en Amers foort een concert geeft. Solisten, koor, orkest alles onder lei ding van dirigent Louis Mol. Op zondag 16 maart kunt U in de Nicolaaskerk te Baarn, aanvang 14.30 uur, de uitvoering gaan beluisteren. De uitvoering in Amersfoort valt op vrijdag, 14 maant, aanvang 19.00 uur in de „Televisie"-kerk ('t Zand 29). Voor kaartverkoop is ook weer ons kantoor te Soest aangewezen, zodat U noch naar Raam noch naar Amers foort hoeft te gaan voor de voorver koop. Jongeren en 65-plussers genie ten een aanzienlijke reduktie. Zo dicht bij huis een dergelijke mu- ziek-belevenis te kunnen meemaken is iets, dat de ware liafh-ebbers zich zeker 'niet zal laten ontgaan. U leunt bij ons terecht dagelijks tus sen 9 en 17.00 uur. op zaterdag tussen 9 én 12.00 uur. Kadootjes? Een Soester kadobon een feest om te krijgen 1 ELECTROTECHNISCH. BUREAU •v Wasautomaten, drogers; •afwasautomaten. koelkasten'enz.- O.a.: Miele, -Siemens, Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a 'Telefoon 17253 Servicepl^ats. Birkstraat '46 - Télefoon 13367-1-8978 wordt door het bestuur voorgedragen de heer M. J. P. M. Sohraven. Na af handeling van de agenda worden de drie kleurenfilms vertoond. Met ingang van 24 april as. zal de informatri.ee, mej. E. den Boer, de WV ails zodanig veriaten. Als haar opvolgster is aangesteld mevrouw H. T. H, Welp. Logies De WV-Soest doet een beroep op de inwoners van Soest, slaapgelegenheid met ontbijtmogelijkheden beschikbaar te stellen. Eind deze maand is het weer Pasen en dat betekent door gaans dat een grote stroom buiten landers naar ons land komt. De ho tels e.d. zijn, zo heeft de praktijk van de laatste jaren bewezen, dan vlug vol. Dat brengt dan voor de bezoe kers grote problemen om een onder komen voor de nacht te zoeken. Het WV-kantoor wordt in zo'n periode overstelpt met vragen naar overnach- tingsmogelijkheden. Met het oog daar op worden opgave - voor het, tegen vergoeding, beschikbaarstellen van bedden, gaarne ingewacht aan de ba lie van het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat. Films Korte inhoud van de drie films, die aijdens de jaarvergadering vertoond zullen worden: Sky over Holland (de bekende 22 mi nuten durende kleurenfilm van Joh. Fernhout). Bijna altijd hangen er wis selende formaties van witte of van donkere dreigende wolken boven pol ders, rivieren, bollevelden, steden en dorpen. Ze vormen een even specta culair landschap als het Hollandse, •wanneer het in snelle duikvlucht op je afkomt. Ze lijken te horen bij het traditionele Nederland met zijn be roemde schilders, tingelende carillons, veemarkten, bloemenveilingen, folklo re, bevroren vaarten en het eeuwen oude ijsvermaak. En er isde wind, die de wolken voortjaagt, die mo lenwieken laat draaien, riet doet wui ven en zeilen bollen. Een vriendelijk beeld, dat verstoord wordt door he vige stormen; dat niet helemaal past bij het moderne geïndustrialiseerde Nederland. Kasteel Drakensteyn (een 10 minuten durende kleurenfilm). Vlakbij Soest in de Lage Vuursche ligt het kasteel Drakensteyn, gebouwd in 1640 en nu geheel gerestaureerd om te dienen als residentie van H.K.H. Prinses Beatrix. Het interieur is smaakvol ingericht met antieke meubelen en gebruiksvoorwerpen. Ook vele kunst voorwerpen, die de prinses heeft mee gebracht van haar buitenlandse rei zen, hebben een plaats gevonden in salon en bibliotheek. Kortom een film, die de mensen de binnenkant van het kasteel toont. Wentelende Wieken (een kleurenfilm van 12 minuten). De film geeft een beeld van de verschillende molen typen die in Nederland nog in ge bruik zijn. Vele oude gebruiken wor den door de mulders nog in ere ge houden o.a .het versieren van de mo lenwieken bij huwelijk of geboorte. Het grootste deel van de molens in Nederland wordt wel gevormd door de watermolens, die dienen om het water in de polders op peil te hou den. Snuif-, olie- en papiermolens zijn niet meer in gebruik. Speciaal voor deze film werden nog opnamen gemaakt van de oude fabrikage -pro- cessen in deze molens. De 18-jarige kellner G. L. uit Amers foort raakte zijn bromfiets kwijt aan de politie omdat hij er te hard mee reed. De politie constateerde dat op de Laanstraat, maar kon de knaap, di een stopteken negeerde, pas staan de houden op de Dorresteinweg. De motor van de bromfiets bleek te zijn opgevoerd. Voor rijbewijs B/E en C/E, D/E slaag den onderstaande dames en heren. Voor B/E: T. J. van Altena, R. Ad miraal, L. Bos, G. M. L. Boers- Korebits, G. J. A. Baars, P. van Rrummelen, C. J. van Dijk, C. J. H. van Dorresteijn, J. M. de Groot, M. K. Glaasker-Verheijden, W. N. J. Grift, A. van Hasselt, T. M. Hooij- sohuur, M. Hodde, L. J. Henzen-van Hemert, G. I. M. Haarsma, Y. de Kruijff, M. Keijzer, W. J. M. van de Klashorst-van Dasselaar, M. Koudijs- Treels, L. M. M. Kortekaas, E. E. Kuyer, J. Kooij man-Jansen, G. La- mers-de Leeuw, B. Meijer, H. V. Maas, S. van Oest-van Kleef, A. G. E. Pol-Klink, M. C. A. Post-Willem- se, B. J. Ruitenbeek, J. H. Reesink, H. A. M. Riksen, J. A. Snellenburg, I. M. M. Spoorenberg, A. A. G. M. Schalkx, J. J. Tolboom, H. E. Tol boom, P. Tiggelaven, A. Vogel, S. Waltje, A. W. Wolfsen, M. A. Wante naar, J. E. M, Wagner, B. N. Wallen burg en J. L. Wachter. Voor C/E, D/E: F. Hesselman, M. G. Pieper, A. F. A. J. van Schalkwijk en W. C. M. Tool Zij werden opgeleid door Autorij school M. Los, Van Lenneplaan 47. Weer volop J| voorradig, jfl Moderne VÊ snit in VI modieuze y kleuren.^ Voor het Bovenste Beste Goed naar I KLEDING CENTRUM HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST De In Soest gevestigde postzegelvereniging „Eemland" viert dit jaar haar eerste lustrum. Opgericht op 14 november 1969 werd met een feestavond voor de leden op 14 november 1974 intern dit eerste jubileum gevierd. De officiële jubileumviering is vastgesteld op vrtfdag 14 maart 1975. Het bestuur van de jubilerende vereniging biedt dan zjjn leden, alsmede vertegenwoordigers van zusterverenigingen en autoriteiten uit de gemeente Soest een receptie aan. welke zal worden gehouden in het dienstencentrum van gebouw Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat te Soest, en wel van 19.00-20.30 uur. Aan het einde van deze receptie zal de opening plaatsvinden van een postaegéLtentoonstelling, die ook op zaterdag, 15 maart, van 10.00-18.00 uur en op zondag, 16 maart, van 12.00-18.00 uur voor het publiek gra tis toegankelijk zal zijn. De opening van deze tentoonstelling zal op vrij dag 14 maart te ca. 20.30 uur wor den verricht door de burgemeester van Soest, mevr. J. M. Corver-van Haaften. Het bestuur beoogt met deze ten toonstelling om aan de leden en an dere bezoekers te tonen welke vele mogelijkheden het verzamelen van postzegels in zich bergthoe deze hobby kan uitgroeien tot een bron van studie en ontwikkeling met tal van nog ongekende mogelijkheden. Deze tentoonstelling is tot stand ge komen door de activiteiten van de heren N. van Dien, A, Groen en J. J. Molenaar, die als leden van de ten toonstel 1 ingscommissie enorm veel werk'hebben verzet. In het kader van dit jubileum wordt tevens op zaterdag, 15 maart, ook in Honsbergen, een ruildag gehouden tijdens dezelfde uren waarop ook de tentoonstelling is geopend, namelijk van 10.00-18.00 uur. Verzamelaars uit' grote delen van het land vinden hun weg naar Soest, om door hun geza menlijke hobby nieuwe contacten te leggen of oude banden weer aan te halen. Bij dit eerste lustrum telt „Eemland" ca. 420 leden, die zeer actief bij het verenigmgsgebeiuxen zijn bestrokken. De maandelijkse bijeenkomsten op de eerste vrijdag van iedere maand in gebouw „De Rank", Soesterbergse straat 18 te Soest (van 20.00 22.30 uur) worden steeds door 100-125 le den bezocht, een aantal waarop tal van verenigingen jaloers zullen zijn. „Eemland" organiseert voorts een rondizendiverkeer waaraan door vrij wel alle leden wordt deelgenomen. Gedurende het gehele seizoen ont vangt ieder lid één maai per week een rondzending en ook daarop kan „Eemland" terecht trots zijn. Voorts is er een ndeuwtj esdienst ten behoe ve van de leden, die hen in staat stelt vrijwel alle gewenste nieuwe Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon13367 -18978 r Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U, kunt uw T.V. bij ons ook ielf brengen en ophalen l Dit voorkomt voorrijkosten uitgiften via de vereniging te ver krijgen. Tweemaal per jaar wordt voorts een ruildag gehouden, waarop verzamelaars uit Soest e.o. met an deren uit vele streken van ons land in contact komen om op die wijze weer te werken aan uitbreiding van hun verzameling. Dat ook de jeugd niet wordt verge ten blijkt uit de stimulans die door „Eemland" wordt gegeven aan de jeugdvereniging „Jong Eemland", waarvan thans 65 jeugdige verzame laars tussen de 10 en 14 jaar lid zijn. Deze zelfstandige jeugdclub wordt geleid door leden van de „grote club", zodat op verantwoorde wijze een opjvang van de jeugdige verza melaars mogelijk wordt, evenals hun begeleiding naar het volwaardig lid maatschap van de postzegelvereni ging „Eemland". Ongetwijfeld neemt de jubilerende vereniging een waardige plaats in in het rijk geschakeerde verenigingsle ven van Soest. Het bestuur, onder energieke leiding van de heer H. Kempers, zal alles in het werk stellen de goede sfeer waar in deze vereniging thans gedijt, tot in lengte van dagen te bewaren. •o tfUv. (xÖQsl Op zondag, 16 maart kan er weer in groepsverband gewandeld worden, onder leiding van gidsen van de Na- tuurbeschermingswacht „Eemland"- I.V.N. De wandeling gaat door het Landgoed „De Boom" te Leusden. Het vertrek is om 13.45 uur vanaf Restaurant „De Mof", aan de weg naar Woudenberg. Het vertrekpunt is bereikbaar met buslijn 80. De wan deling zal ca. IV» uur duren; een ieder kan gratis deelnemen. Wegens diefstal van twee bromfiet sen en een bedrag van 100 gulden heeft de politie de 19-jarige tractor- chauffeur B. W. uit Soesterberg aan gehouden. Hij heeft bekend twee bromfietsen te hebben gestolen en het geld bij zijn zuster te hebben weggenomen. Eén van de bromfietsen nam hij weg in Zeist, de ander van een voetbalveld in Mantfoort, waar hij verdween uit de kantine zander zijn consumptie te betalen. De in Mantfoort gestolen bromfiets stond bij zijn woning in Soesterberg. c- r In het Artishockgebouw loopt tot 21 maart een tentoonstelling van plas tieken en wandkleden van drie kun stenaressen. Een van' hen is de 25- jarige Roelien de Lange, die een op leiding volgde aan de Koninklijke Akademie voor Kunst en Vormgeving te 's Hertogenbosch en aan de Aka demie voor beeldende kunst te Utrecht. Zij exposeerde reeds in Woerden, Hil versum, Amsterdam, Apeldoorn en in de Verenigde Staten. Verscheidene werken zijn aangekocht voor openba re gebouwen, kerken en banken. Roe lien de Lange maakte lange reizen door Skandinavië, de Balkan, Alaska, Canada, de Verendngde Staten van Noord-Amerika en Zuid-Amerika en zij ia nu 'a avonds werkzaam als le- Roelien de Lange met een van haar non-figuratieve touwkleden. rares kreatieve vakken in haar kmea- tief centrum in Utrecht Haar figuratieve minitieus uitgewerk te aplioaties zijn veelal geïnspireerd op de sprookjeswereld van Tolkien's „In de band van de ring"; de non- figuraitieve grove, monumentale touw kleden zijn geïnspireerd op het totale natuurgebeuren. In deze kleden zijn schelpen, exotische stenen, metalen, stro-achtige touwtje®, scheepskabel en jute tot een schitterend geheel gesi tueerd. De expositie Is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur en ook de woensdag-, donderdag- en vrijdagavonden, van 18.45 tot 22 uur. De toegang te vrij. Met ingang van 6 maart jJ. heeft het bestuur van het St. Elisabeth's Gast en Ziekenhuis een andere samenstel ling gekregen. Voorzitter is thans de heer mr. B. J. M. Gudde. Hij volgde mr. dr. A. J. NL Weebers op. In het bestuur hebben verder zitting: Ir. F. H. J. Koelman (vice-voorzitter)H. J. Teeuwen (secretaris); drs. W. G. J. M. Peek (penningmeester) en pastor G. C. M. van Leer; mevrouw H. W. A. de Bruijn; mevrouw H. E. Griffioen- Van Kolck; mr. A. H. van der Post en mr. J. van Haeringen. Deze bestuurswisseling was noodza kelijk in verband met de nieuwe sta tuten, wélke op 4 december 1974 werden vastgesteld. Doordat hij onwel werd, raakte de 29-jarige machinebankwerker L. de H. op de Laanstraat de controle over zijn personenauto kwijt. Hij botste als gevolg daarvan tegen een licht mast, die zwaar werd beschadigd. Ook de auto werd vernield; de poli tie nam het kentekenbewijs in be slag. De H. stelde zich onder dokters behandeling. Ook de 20-jarige boekhouder M. B. botste tegen een lichtmast. Dat ge beurde op de Heideweg, toen B. on der het rijden een andere cassette in zijn recorder wilde schuiven. De auto werd door de botsing zo zwaar be schadigd dat de politie het kenteken bewijs in beslag nam. Woensdag 5 maart is onze plaatsge noot de heer R. K. Lenting beëdigd tot makelaar en taxateur van onroe rende goederen. De heer Lenting werd reeds eerder beëdigd ln asaa- rantiën. Hij is direkteur/eigenaar van het kantoor Robert K. Lenting B.V., welk kantoor gevestigd is aan de Brinklaan 28 te Bussum. Het kantoor heeft een bijkantoor aan de Valeri aansstraat 185 te Soest en het ligt in de bedoeling in de loop van dit jaar dit bijkantoor door een volwaardig bijkantoor te vervangen. Uw modehui® Slotlaan 130, Zeist, tel. 03404-12407 stoelen *tafels*TV-kasten| ❖slaapkamer ^bankstellen ❖wandkasten *dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag Nieuwegeïn E36), tel.030-883762. Mat/rnza 9-18 uur.Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel.020-233917.Ma t/m za9-18 uur. H Tot en 21 maart Expositie in het Artishockgebouw „Plastieken en Wandkleden". Expo santen zijn: Doorlie Gardes, plastie ken, Atie Lichtveld en Roelien de Lange, wandkleden. Dagelijks van 14- 17 uur, behalve 9 maart i.v.m. kamer concert, Steenhoffstraat 46. 14 maart Receptie van de jubilerende postze gelvereniging „Eemland", in „Hons bergen", van 19-20.30 uur. Om 20.3( uur zal de tentoonstelling geopend worden, die deze avond duurt tot 22 uur. 15 maart Tentoonstelling postzegelver. „Eem land" in „Honsbergen", van 10-18 uur. Tevens wordt een landelijke ruildag georganiseerd. 16 maart Tentoonstelling postzegelver. „Eem land", in „Honsbergen", van 12-18 uur. 17 maart Voorlichtingavond verzorgd door de Nederlandse Hartstichting, in dien stencentrum „De Drie Eiken", Dorps plein, Soesterberg. Sprekers: A. Th. M. Splinter en H. Kloosterman van Wijck; aanvang 20 uur. 17 maart Openbare bijeenkomst van het Hu manistisch Verbond. De heer J. de Leede zal de kleurenfilm vertonen: „Tokio, de 51-ste vulkaan". De film laat een indringend beeld zien van het leven in een stad, waar 20 mil joen mensen dicht opeen wonen en geeft een goede aanleiding tot dis- kussie over de vraag, hoe wij onze samenleving in de toekomst willen inrichten. In de Openbare Biblio theek, Alb. Cuyplaan 202; aanvang 20 uur, 18 maart Chili-avond in het Amnesty-centrum. Wim van Kempen, voormalig werker in de sloppen van dit land, vertelt over de periode vóór Allende. Tevens vertoont hij dia's, die hij daar zelf opgenomen heeft. Voorts vertoning van de film over Chili: „Als het volk ontwaakt". Verder een toespraak door een Chileens politiek vluchteling. Toe gang vrij. Middel wij lest r. 72: 20 uur. 18 maart Boomplantdag voor leerlingen van de Soester basisscholen. Het plantterrein is de Soester Duinen, ingang Spar renlaan. 18 maart Bestuursvergadering Soester gemeen schap ten huize van Trudy Bijlenga. Weegbreestraat 80; 20 uur. 19 maart Vergadering Werkgroep Soest e.o. van Amnesty International ln het Amnes- tycentrum, Middel wijkstraat 72; 20 u. 19 maart Boomplantdag voor de zesde-Wassers van de Soesterbergse basisscholen. Plantterrein: de aarden geluidswal aan de Rijksweg. 20 maart Bijeenkomst Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. De heer N. Sentner uit Huizen geelt een instructieve avond over: „het zelf op kweken van tuinplanten", in de Rank, Soesterbergsestraat; 20 uur. 20 maart Openbare raadsvergadering in de Brandweerkazerne, Lange Brinikweg; aanvang 19.30 uur. 21 maart Jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van het NIVON, in De Rank, Soesterbergsestraat; 20 uur. 21 maart Jaarvergadering natuurbeschermings- wacht „Eemland"-I.V.N. De heer H. Nijland van het Rijks-Instituut voor Natuurbeheer zal aan de hand van een film en een dia-serie vertellen over het leven van het edelhert en de vos. In de grote zaal van De Rank, Soesterbergsestraat 18; aanvang 20 u. 24 maart Toneelvoorstelling voor de vijfde- klassers van de Soesterbergse basis scholen, door „Utile Dulci" met „Ijzerlijm", in de Hoeksteen, Soester berg. 24 maart Openbare vergadering van de Onder wijscommissie, in de grote commis siekamer van de dependance van het gemeentehuis; aanvang 14.00 uur. 24 maart Openbare vergadering van de com missie Openbare Werken, in de grote commissiekamer van de dependance van het gemeentehuis; aanvang 16.00 uur. 26 maart Afscheidsreceptie voor de heer H. G. Scholtmeijer, korpschef van het Soes ter Politiekorps, in de Brandweerka zerne, Lange Brinkweg; van 16.30- 18.30 uur. 27 maart Openbare vergadering van de Finan ciële Commissie, in de grote commis- sikamer van de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 28 maart Opening expositie in het Artishock gebouw, met schilderijen van Hélène van Gregoire en beelden van Gabriël Sterk. Geopend van 29 maart tot 20 april, dagelijks van 14-17 uur, behal ve 13 april i.v.m. kamerconcert; Steen hoffstraat 46; aanvang 20.30 uur, 3 april Kontaktavond „Vogelvrienden" in ca fé d'Oude Enghe, Middelwijkstraat 2 ingang koffiehuis; aanvang 20 uur. 8 april Rusland-avond in het Amnesty-cen trum. Jan Pöstema, medewerker van de werkgroep Soest ex», zal een in leiding houden over de situatie van de politieke gevangenen in de Sovjet Unie. Bart Aten, lid van de adoptie- groep te Soest zal spreken over het Amnesty-werk voor de politieke ge vangenen in dit land. Er is een klei ne tentoonstelling van knipsels en literatuur over de Sovjet Unie inge richt. Toegang vrij. Middelwijkstraat 72; aanvang 20 uur. 13 april De plaatselijke afdeling van het NI VON organiseert een bezoek aan het Rijksmuseum in Amsterdam, Stad houderskade 42. Verzamelen bij de ingang om 13.30 uur. Naast de nor male tentoonstelling is er een specia le expositie: ,.40 jaar Leidse Akade mie". Entreekosten zijn voor rekening van de afdelingskas. 13 april Kamerorkest in het Artishockgebouw met Maria Fettich. riool en György Bally, cello; Steenhoffstraat 46; aan- van 15 uur.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5