mmm van de Gemeentehof Gemeenteraadsvergadering IV Schriftelijke vragen van WD-raadsfractie over huurprijzen van woningen Raadsvergadering op donderdag 20 maart Verbetering fietspad en voetpad Boomfeestdag Brandweer Tel. 13333 Termonde PULLS Officiële mededelingen Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Openbare vergadering culturele commissie Meer vakantie en minder werkuren voor ambtenaren HITTIPPERTJE MEDISCHE DIENST HITTIPPERTJE Bromfietshelm gestolen Verkeerszuil omvergereden PREDIKBEURTEN HITTIPPERTJE R.K. Kerkdiensten Inbraken in R.K. pastoriën UITZENDORGANISATIE BOEKHOUDKUNDIGE MEDEWERKERS/STERS Bewoners „Klaarwater" doorgaans tevreden Wijk wordt verfraaid met beeldhouwwerk Soester Gemeenschap wil grond in Smitsveen in reserve houden Jan Visser niet tegen dansschool Soester Courant van donderdag 13 maart 1975 De raadsfractie van de VVD heeft aan het college van burgemeester en wet houders schriftelijk acht vragen gesteld met betrekking tot de huurprijzen van woningcomplexen in de wijk Klaarwater en te Soesterberg, toebehorend aan de woningbouwverenigingen Patrimonium, St. Joseph en Goed Wonen. De navolgende agenda zal In behan deling komen tijdens de gemeente raadsvergadering op donderdagavond 20 maart a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne. 1. Notulen van de raadsvergaderingen van 16 december 1074 en 6 februari 1975. 2. Ingefkom stukken. a. Brief van de Vereniging voor de belangen van Nederlandse Circussen inzake speelvergumningen en voor waarden met voorstel tot antwoorden overeenkomstig de ter inzage gelegde concept-brief. b. Brief d.ds februari 1975 van het Bedrijfschap voor de Bosbouw en de Houbteelt, waarbij wordt verzocht bij de vaststelling van de verordening op de heffing van onroerend-goedbelas- tingen enige uitbreiding te geven aan de wettelijk verplichte vrijstellingen van bosgronden en natuurterreinen. Voorgesteld wordt te antwoorden dat, zodra de onroerend-goedbelasting aan de orde komt, aandacht aan de uit gesproken verlangens zal worden be steed. c. Brief d.d. 5 februari 1975 van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, afdeling Soest, met het ver zoek een „verloren" stukje grond in bruikleen af te staan om hierop een stukje wild, natuur te ontwerpen en te verzorgen met het voorstel deze brief in handen te stellen van burge meester en wethouders om advies. d. Motie van de gemeenteraad van Gendt d.d. 23 januari 1975 inzake be kostiging van de schoolbegeleidings diensten met voorstel deze motie voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 21 februari 1975 van di verse personen inzake personeel S.S.W., met het voorstel dit schrijven dn handen te stellen van burgemees ter en wethouders om advies. i. Brief d.d. 4 november 1974 van mevrouw W. C. Otten-Momsees, Pias- weg 62 te Soest, waarin zij medede ling doet van de problemen die zul len rijzen bij de opheffing van de buslijn naar Hees, met het voorstel ie antwoorden overeenkomstig de Voor u ter inzage gelegde ontwerp- g< Brief -d.d, 19 februari 1975 van burgemeester en wethouder van de gemeente Hoevelaken, waarbij wordt medegedeeld dat de motie van uw raad terzake van bevordering van de reginale samenwerking door de raad van de gemeente Hoevelaken voor kennisgeving is aangenomen, met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. h. Brief d.d. 23 februari 1975 van G. I. Esendam en 2 anderen inzake ge bruik van een terrein aan de Van Lenneplaart met voorstel om deze brief in handen te stellen van burge meester en wethouders om advies. 1 Brief d.d. 24 februari 1975 van de gemeenteraadsfractie van het C.D.A. inzake de weekmarkt, met het voor stel deze aangelegenheid te behande len aan het einde van de raadsverga dering. j. Brief d.d. 24 februari 1975 van de gemeenteraadsfractie van het C.D.A. waarbij met toepassing van artikel 27 van het Reglement van Orde, infor matie wordt gevraagd omtrent huis vestingsmogelijkheden voor de mu ziekvereniging Soesterberg, met het voorstel deze brief te behandelen aan het einde van de vergadering. Volgende week donderdag, 20 maart, wordt in de zaal van de brandweer kazerne de maandelijkse raadsverga dering gehouden. De agenda telt 19 punten waaronder het punt „ingeko men stukken". Daaronder worden be handeld 12 brieven, waarbij die van de CDA,-fractie, betreffende de Soes- ter-weekmarkt en de problemen van de muziekvereniging Soesterberg. Op voorstel van het college zullen deze twee zaken aan het eind van de ver gadering aan de orde gesteld worden. Regelmatig wordt de gemeente ge vraagd iets te doen aan het fietspad aan de evenzijde van de Van Weede- straat. Wanneer het nieuwe bankgebouw van de N.M.B. gereedgekomen is, zal zo spoedig mogelijk van gemeentewege het voet- en fietspad langs de Van Weedestraat van drogisterij Kraal tót de Kleine Melmweg worden verbe terd. k. Brief van de heer M. J. Kranen burg, Plesmanstraat 7 te Soesterberg, omtrent onderhoud en afrastering van de groenstroken, gelegen voor de woningen aan de Plesmanstraat te Soesterberg, met het voorstel deze brief in handen te stellen van burge meester en wethouder. I. Brief van de heer D. v. d. Wijden inzake betaling nota gasbedrijf met voorstel deze brief in handen te stel len van burgemeester en wethouders. 3. Voorstel tot wijziging van het al gemeen ambtenarenreglement. 4. Voorstel tot wijziging van de Be- zol digingsverordenimg 1971. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen .van een krediet voor het houden van een onderzoek naar hart- en vaat ziekten onder het gemeentepersoneel. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het houden van een bevolkingsonderzoek naar long aandoeningen. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verbeteren van de luchttoevoer en ventilatie- afvoer in de keukens in gemeente woningen. 8. Voorstel tot het verlenen van een éénmalig subsidie van 1.125,in de kosten van een opleidingscursus ten behoeve van de welfarehelpsters van de Stichting „De Zonnebloem", afde ling Soest. 9. Voorstel tot het indienen van be zwaren tegen het voornemen om het pand Eigendomweg 107 te plaatsen op de lijst met onroerende monumenten. 10. Voorstel tot verhoging van het maximum krediet in rekening-cou rant, bij de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten. II. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening rechten ziekenvervoer. 12. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Muziekvereniging P.V.O. aan te gane geldlening. 13. Voorstel tot overdracht van be voegdheden van de raad aan burge meester'en 'wethouders (artikelen 173, 177 en 212 van de Gemeentewet). 14. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging voor Chris telijk Nationaal Onderwijs te Soes terberg ten behoeve van de aanschaf van een leesmethode. 15. Voorstel tot aankoop van twee percelen grond nabij het Monniken- bos te Soest van de R.K. Parochie van de Heiligen Petrus en Paulus te Soest. 16. Voorstel tot verkoop van een per ceeltje grond in het bestemmingsplan Steenberghe I aan de P.U.E.M. voor de bouw van een transformator- station. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van grondruildng aan de Kerkstraat hoek Eemstraat met de heer A, C. van Ee. 18. Voorstel tot verkoop van grond aan de Weegbreestraat aan de heer W. Slingerland voor de bouw van een dansstudio met woning. 19. Voorstel tot verpachting voor kor te duur van enige grond aan diverse personen. Dinsdag 18 maart wordt de boom feestdag 1975 voor de Soester scho len gehouden. In verband met het grote aantal deelnemendé kinderen (477) worden de scholen wederom in twee groepen verdeeld. Dat betekent dat de ene groep scholen eerst een film gaat zien in de brandweerkazer ne en daarna gaat planten, terwijl de andere groep eerst gaat planten en daarna de filmvoorstelling gaat bijwonen. Het plantterrein is in de Soester Dui nen (ingang Sparrenlaan). Het eerste planten is om 09,30 uur en de eerste filmvoorstelling om 08.30 uur. Woensdag 19 maart gaan de scholen van Soesterberg (97 kinderen), uitge breid met een klas van de Ameri kaanse school van de vliegbasis Soes terberg (30 kinderen), om 09.30 uur planten op de aarden geluidswal aan de Rijksweg (plan Steenberghe). Na het planten wordt er voor hen een filmvoorstelling verzorgd in het ge bouw „De Hoeksteen" aan de Buys Ballotlaan. BURG. GROTHESTRAAT 36 TELEFOON 13332 In 30 verschillende kleuren. Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend, dat de raad der gemeente in zijn vergade ring van 20 februari 1975 aam het Bestuur van de Stichting „Van der Huchtscholen", Paulus Potterlaan 13 te Soest, medewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet heeft verleend ten behoeve van de aan schaf van materiaal voor voorberei dend rekenen en taal voor de Van der Hucht-kleuterschool. Binnen dertig vrije dagen vanaf he den kan iedere ingezetene dezer ge meente tegen dit besluit beroep aan tekenen bij het college van Gedepu teerde Staten van Utrecht. Soest, 12 maart 1975. Het college voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN - De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester van de gemeente Soest maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (ge opend op werkdagen van 08.30-12.30 uur) met ingang van heden voor een ieder ter inzage ligt een exemplaar van een aanvullende monumenten lijst voor de gemeente Soest. Bij deze aanvullende lijst wordt het pand Kerkpad" Z.Z. 63 opgenomen in de vastgestlede lijst van bescherm de monumenten. Belanghebbenden kunnen vóór 26 april 1975 hiertegen in beroep komen bij de Kroon, Soest* 12 maart 1975. De burgemeester, voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn aan de Provinciale Utrecht se Elektriciteits Maatschappij N.V. te Utrecht op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een 50/10 kV-schakelstation op een per ceel grond, gelegen aan de Bosstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6507 gedeeltelijk. Alvórens een definitieve beslissing genomen zal worden, stellen burge meester en wethouders een ieder in staat .hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hen in te dienen binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 14 maart 1975. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 12 maart 1975. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maak be kend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne- mèns zijn op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, op een daartoe gedaan verzoek vergunning te verlenen aan: 1. Procar Chemie B.V., Grote Melm weg 2 te Soest, ten behoeve van het vernieuwen van een woonhuis met schuur op het perceel Grote Melmweg 13, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, num mers 4017 en 4018. 2. Firma Middelman, Van Lennep- laan 73 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een bedrijfs ruimte op het perceel Van Len- neplaan 73, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nummer 3251. 3. Gebr.s G. en H. Tammer, Amers- foortsestraat 7 te Soesterberg, ten behoeve van het uitbreiden van een werkplaats op een terrein, ge legen aan de Amersfoortsestraat 7 te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummers 2865, 2866, 2867, 3014 en 3015. Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden, stellen burge meester en wethouders een ieder in staat hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hen in te dienen binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 14 maart 1975. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 12 maart 1975. De burgemeester van Soest, Mr. M. J. CORVER- VAty HAAFTEN De vragen luiden: 1. Is het uw college bekend dat voor 126 woningen in plan „Klaarwater" en 8 woningen aan de Insingerstraat van de woningbouwvereniging Patri monium; 286 woningen in het plan Klaarwater en 101 woningen te Soes terberg van de woningbouwvereni ging St. Joseph; 160 woningen in het plan Klaarwater van de woningbouw vereniging Goed Wonen, de definitie ve huren nog niet zijn vastgesteld? 2. Indien u bovenstaande bevestigend kunt beantwoorden, kunt u ons dan ook mededelen wat de gevolgen daar van zijn ten aanzien van de incasso van de huren? Volgens onze informa tie zijn de huren 1,50 a 10,per maand te hoog. 3. Is het mogelijk dat bovenomschre ven situatie, behoudens voor de 6 woningen aan de Albert Hahnweg van de woningbouwvereniging Goed Wonen, zich elders nog binnen de gemeente voordoet? 4. Indien u de vragen 1 en 3 bevesti gend hebt beantwoord, kunt u ons dan informeren omtrent de acties die u hebt ondernomen om te komen tot een definitieve vaststelling van de huren en dient de betrokken minister niet dringend te worden verzocht hieraan mede te werken vóór de in- Visser stelt met nadruk dat hij niet tegen dansen is, maar dat het hem er slechts om te doen is te voorko men dat dat stukje grond voor een dansschool gebruikt wordt. Het ter rein heeft in het bestemmingsplan een „algemene bestemming" en die bestemming wil hij gehandhaafd zien ten behoeve van een wijkvoorziening. „Daar is een schreeuwende behoefte aan in het Smitsveen. Een ontmoe tingscentrum voor de jeugd en óok voor ouderen, waar eens naar een film gekeken kan worden, of gebil jart", aldus Visser. Er is met aan de ene kant de Kinderboerderij en aan de andere kant De Praatpaal en de Molensoos (aan de Molenstraat) naar zijn mening beslist te weinig gedaan •voor de bewoners van de wijk.'De grond nu „verpatsen" voor een dans school noemt hij een „typische WD- mentaliteit", zoals ook indertijd het plaatseri van een advertentie in ho reca-vakbladen om gegadigden te vin- dx voor de vestiging van een horeca bedrijf, „de weg van de minste weer stand is geweest". Het gebouw „De Open Hof" heeft naar zijn mening een te christelijke basis, zoals dat eigenlijk ook De Praatpaal heeft, om als „algemeen" beschouwd te kunnen worden. De wijle heeft een kerk, scholen en win kels en volgens Visser is indertijd verzuimd een gemeenschapsvoorzie ning in de plannen op te nemen. Be hoefte is er óók, en dat zal volgens Visser ook zo blijven, aan een op bouwwerker, waar de bewoners met hun problemen terecht kunnen. „Voor zo'n. man moet een ruimte aanwezig Die oneffenheden betroffen dan een slechte t.v.-ontvangst (in Patrimoni um huizen); wateroverlast op de voetpaden en niet bebouwde perceel tjes, dé bushalte aan de Beukenlaan, het te hard rijdende verkeer door de woonstraten, de bromfietsen en fiet sen op de voetpaden en de overlast van honden. Vooral het oneigelijk gebruik van de wandelpaden en de bevuiling van de kinderspeelterreinen door de hon den werd aangemerkt, door de bewo ners zelf, als een kwestie van men taliteit. Lof hadden de bewoners voor de plantsoenendienst, die zich voor treffelijk weerde om de wijk een mooi aanzien te geven. Betreurd werd uiteraard dat de bewoners zelf die aanplant uit gemakzucht nogal eens vertrapten. Van gemeentezijde werd toegezegd iets te doen aan de vervuiling van de perken, alhoewel ook dat weer veroorzaakt werd door de bewoners. Evenwel zal de gemeente toch bekij ken of de kleine „oneffenheden" op de een of andere manier weg te ha len zijn. Daaronder valt de water overlast, de mogelijke verplaatsing van de bushalte aan de Beukenlaan, een voorrangskruising voor de Gerril van de Veenstraat en De Akkeren op de Klaarwaterweg, het aanbrengen van bordjes „doodlopende straat" en zelfs een aanpassing van de Algeme ne Politie Verordening waardoor het mogelijk wordt hondenbezitters te be keuren indien hun huisdier trottoirs en speelplaatsen bevuilt. 't Was een goede avond zei de bur gemeester aan het slot en ze nodigde alle bewoners uit niet te aarzelen met het naar voren brengen van pro blemen in de toekomst, als die er al gang van de nieuwe huurverhogin gen. 5. Indien blijkt dat de voorlopige hu ren te hoog zijn vastgesteld, wordt dan onvermijdelijk overgegaan tot de restituatie van het te veel betaalde? Krijgen dan ook de bewoners die de respectievelijke percelen reeds verla ten hebben de te veel betaalde huren terug? 6. Daar ons inziens enorm arbeids intensief en nodeloos werk verzet moet worden ten aanzien van het ge stelde in punt 5. bent u dan met ons van mening dat te laag berekende huren maar niet nagevorderd dienen te worden, maar direct na bekendma king via een eenvoudige mededeling aan de respectievelijke huurders die nen te worden berekend? 7. Is het mogelijk dat het niet vast stellen van de definitieve huur in vloed heeft gehad op het verlenen van een aanvullende huursubsidie? Zo ja, bent u dan- bereid om die aan vragers die om bovengenoemde reden zijn afgewezen met terugwerkende kracht alsnog tegemoet te- komen? 8. Is het juist dat in sommige van onder punt 1 genoemde complexen verschillende niveaus van huren be rekend worden? Kunt u ons informe ren of deze in de toekomst aangepast worden. zijn". Uit gesprelcken met ouders is hem gebleken dat zijn opvatting juist is. Zijn visie wordt overigens gedeeld door de Vereniging De Soester Ge meenschap, die dat in een brief aan de raad kenbaar maakte. Een dans school is naar hun mening niet wijk- gebonden. De S.G. schrijft: „Wij betreuren het dat hiervoor (dansschool) één van de twee nog in het Smitsveen beschik bare percelen is aangeboden, aange zien daarmede een mogelijkheid wordt weggenomen om hier een wijkgebon- den voorziening te vestigen. Wij zijn ons bewust dat op dit moment geen direkt projekt kan worden aangewe zen, maar een verstandig beleid houdt ook rekening met de behoeften, die in de toekomst kunnen orttstaan", aldus de S.G. Enkele jaren geileden hield de Stich ting Jeugdzorg Soest eniige voorlich tingsavonden in De Open Hof om wat meer duidelijkheid te verschaffen over haar werk voor de jeugd. Dat was toen het gebouw De Praatpaal in gebruik genomen werd. De avon den werden een grote sof; niemand van de bewoners van het SmitsVeen toonde er enige belangstelling voor. Desondanks, meent Visser is er scheeuwende behoefte aan een ge meenschapsruimte in het Smitsveen, naast de Kinderboerderij en het ge bouw De Open Hof. De wijk is kin derrijk en de bevolking wisselt snel. De raad behandelt volgende week het voorstel een van de twee perce len te verkopen aan de heer Slinger land. kwamen. Zij waren altijd welkom in het gemeentehuis. Kunstwerk Een gedeelte van de bijeenkomst besteed aan het voorstel de wijk te verfraaien met een kunstwerk. De voorzitster van de commissie aan koop kunstwerken, mevrouw N. Ze- gers-Zondag, lichtte de keus van de commissie toe. Die keus betrof zowel de plaats waar het kunstwerk zou komen, als de kunstenaar. Na enige discussie was men het er over eens dat ?en situering in de nog aan te leggen vijver op de hoek Vrij- heisdweg-Koningsweg, voor de KLM- flats, de meeste juiste was. Ook met de kunstenaar, de 41-jarige Ek van Zanten, kon men zich verenigen. Zijn ontwerp, een figuratief beeld in brons, zal t.z.t. worden tentoongesteld. Ge vraagd werd de directe omgeving van het beeld op te sieren door een fon tein. Nadat de gemeente voorzichtig gewezen had op de kostenfactor bleek het, door een geweldige geste van de „KLM"-beleggers. toch moge lijk aan dat verzoek te voldoen. Gesproken werd ook nog over het feit dat de wijk Klaarwater nu ach teraf toch niet is opgenomen in een busroute. Dat werd betreurd al was er begrip voor het standpunt van de gemeente dat, toen er eenmaal een keus gemaakt moest worden, die keus gevallen was op een busverbinding Soest-Zuid, Hees en Overhees. Wet houder Ebbers zei te zullen bekijken wat er nog voor mogelijkheden over bleven. Op korte termijn zou dat niet veel zijn, maar voor de toekomst zou misschien de „ringlijn" die er ooit zal komen, een uitkomst bieden. Maar dat kan nog jaren duren. Donderdag 27 maart, aanvang 19.30 uur. wordt in het gemeentehuis een openbare vergadering gehouden van de commissie culturele zaken. Op de agenda komen voor de punten „kunstzinnige vorming op scholen" en „algemene beschouwingen inzake cultuur". Dit laatste punt heeft be trekking op de door mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg gehouden be schouwing tijdens de begrotingsbe handeling door de gemeenteraad. In verband met de circulaire van de minister van binnenlandse zaken van 24 januari j.1. en van 28 januari j.1. betreffende het minimum vakantie verlof en arbeidstijdverkorting stellen burgemeester en wethouders de raad voor het vakantieverlof voor de amb- tenar enper 1 januari 1975 te verho gen van 19 tot 20 dagen per jaar en de arbeidstijd per 1 april a.s. te bren gen van 40V< uur op 40 uur per week. Bovendien wordt voorgesteld een algemene salarisverhoging met een tweeledig karakter, bestaande uit een verhoging van 3,25 met een minimum van 43,33 per maand, als mede een verhoging van 0.75 ver meerderd met een, voor ieder gelijk, bedrag cvan 10 gulden per maand. De verhoging van 3,25 is geba seerd op de gemiddelde loonsverho ging wegens prijsstijging welke om streeks het begin van dit jaar werd toegekend in de voor de trend rele vante bedrijfstakken. De nadere ver hoging van 0,75 vermeerderd met 10 gulden per maand betreft een voorschot in verband met loonsver hogingen voor de particuliere werk nemers aan het begin van de nieuwe contractperiode. NANA MOUSKOURI Nana's book of Songs met o.a. „The three bells" Philips 9299 227 18,90 DEGOUDENSNAAR SOEST De artsendienst ingaande zaterdag morgen 10 uur tot zondagavond 24 wordt waargenomen door dokter P. Rupert, Ossendamweg 33e, tel. 12395 en dokter H. Rupert, Burg. Grothe- straat 49, tel. 12388. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Ee.st opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dok ter A. W. Moll van Charante, Palt- zerweg 299, Den Dolder, tel. 030- 784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13,30 uur H. Abbing, Larixlaan 16. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur, alsmede de gehele zaterdag en zondag, tot de daar op volgende vrijdag 18 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. ExtTa apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Wolverlei-Apoteek, Weegbreestr. 56, telefoon 19646. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur, Zuster C. Bijlard, Rubenslaan 7, tel. 15425 en Zuster G. Chamoun, Steenhoffstraat 76, telefoon 16906. Weekavonddienst Zuster J. v. d. Grootevheen, de Akkeren 62, tel. 16355 en Zuster A. Kulik, Dal weg 46, tel. 13703. In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. tel. 18770, zyn de wijkverpleeg kundigen elke werkdag te bereiken var. 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur. Tevens worden op deze uren ver- pleegartikelen uitgeleend. ZWANGERSCHAPGÏMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13 tot 14 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770. De tip-elpee van Hilversum III The original soundtrack - 10 cc Philips 6310 500 17,90 DEGOUDENSNAAR De 17-jarige Ronald de G. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn oranje gekleurde bromfietshelm. Dat moet gebeurd zijn bij de bar „De Heksenketel" aan de Burg. Gro- thestraat, waar hij de helm naast zijn brommer op de grond legde. Voordat hij de bar in ging stond hij eerst aan de overzijde van de straat een kwar tier te praten met een kennis en in die tijd is de helm meegenomen. Op de kruising Smitsweg-Nieuweweg werd de daar staande verkeerszuil door een vrachtwagenbestuurder om ver gereden. De chauffeur, die blijk baar niets van het geval bemerkte, reed door. Het kentekennummer van zijn wagen kon worden opgenomen, zodat hij de rekening nog gepresen teerd krijgt. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regente&selaan. 10 uur ds. G. S. Alma. H.D. „Dc Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9 uur ds. Jac. Smit; bevestiging ambtsdragers. 19 uur ds. L. de Ru, Amsterdam. Jeugddienst. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur ds. J. Smit. 17 uur ds. L. Schaap, Eernnes. Zonnegloren. 10 uur ds. J. M. Snethlage, Baarn. Jeugdkerk: 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, In terkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbes straat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 10 uur dr. J. Rinzemazendingszon dag. 17 uur ds. J. W. K. Kelder. „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat. 10.30 uur ds. J. W. K. Kelder, Leus den; Zendingszondag. 17 uur ds. M. Wilschut Wilhelminakerk, Soes ter bergsestr. 18. 10 uur ds. M. Wilschut; Zendings zondag. 17 uur dr. J. Rinzema. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt). Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur leesdienst. 14.45 uur ds. J. Strating, Voorberei ding H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 15 uur ds. d, Vries, Maarssen. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J, van Haaren. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.25 uur ds. W. Leerinik. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi, Klein Engendaahveg 52. 16.00 uur J. Pit. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. K. A, Firet, De Bilt, biddag voor gewas en arbeid, Hervormde kerk 10 uur ds. H. P. Schouten 10 uur jeugdkapel. 19 uur ds. J. J. Moll, Beuksbergen. Sterrenberg. 10.30 uur ds. J. van Willigen von der Veen. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserwcg 63B. 10.30 uur ds. Joh. W. Hilverda, Hil versum. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. Sfeervolle achtergrondmuziek door Fausto Papetti „SO IN LOVE" Durium B 5005 12,50 DEGOUDENSNAAR Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdyk, Burg. Grothe- straat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9 30 (Hoogmis) en 11,30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof. Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskcrk, Soesterberg. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.30 uur. Ingebroken werd in de pastorie van de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein en in de pastorie van de R.K. Kerk te Soesterberg. In Soester berg bedroeg de buit 60 gulden. Daar werd de gehele beneden-etage over hoop gehaald, nadat de onbekende dader zich toegang tot de woning had verschaft door een deur aan de ach terzijde open te wrikken. In Soest was de buit nihil. Hier werd één benedenkamer doorzocht en men was er binnen gekomen door vernieling van een ruit. kan op korte termijn plaatsen PD'ers, MBA'ers en SPD'ers met goede referenties bieden wij keuzemogelijkheid uit diverse goed gesalarieerde func ties. Hebt U belangstelling! Informeer dan eens geheel vrij blijvend. Bel: Telefoon 02154-77 00 Van de 125 bewoners van de wijk Klaarwater, die dinsdagavond in de Open Hof de door het gemeentebestuur belegde bijeenkomst bijwoonden, heeft de gemeente wat „nagaan-", „bekijk-" en „denkwerk" gekregen. Die woorden klonken tenminste herhaaldelijk vanachter de bestuurstafel, waar het vol tallige college van burgemeester en wethouders, de directeur van gemeente werken en de voorlichtingsambtenaar hadden plaatsgenomen. Het werd voor hen overigens geen moeilijke avond. Integendeel, de bezoekers, die gehoor gaven aan de oproep van de gemeente, waren doorgaans tevreden, soms zelfs zéér tevreden. Het ging slechts om het gladstrijken van enkele oneffenheden. Het Soester raadslid voor de politieke groepering Progressief Soest (D'66 en PPR), Jan Visser, heeft in de laatst gehouden openbare vergadering van de financiële commissie kenbaar gemaakt er niet voor te voelen één van de twee laatste stukjes gemeentegrond in de wijk Soesterveen te verkopen aan de heer W. Slingerland, voor de vestiging van een dansschool. Hij noemde toen dansen een „elitaire bedoening".

Soester Courant | 1975 | | pagina 7