629 schoolkinderen kregen verkeersdiploma 't Zwaantje Sb Grote veranderingen bij Middelman Mode t oen BSilf. KEUKENSHOW IN SOEST RINGENOLDUS ^Meubelfabriek Oisterwijk POSTZEGEL RUILBEURS TOTOHAL BERKHOF BAKKER 8 VAN DE VEN mm Extra feestelijke uitreiking in Sporthal Beukendal Postzegelvereniging „Eemland" vierde eerste lustrum met fascinerende tentoonstelling Als u wilt vergaderen, vergader dan voor-al- VN/VViS/ goed in 't Zwaantje. Soesterberg Nog geen toename van de bouw van eigen woningen In Soest 520 deelnemers aan Wereldgebedsdag Gevonden voorwerpen Winkeldiefstal Op z'n Paasbest een zilveren sierraad doet de rest. Meerdere aanrijdingen door rijden onder invloed Openbare leerlingenuitvoering Muziekschool (vrije VW-Soest gaat volgend jaar 75)-jarig bestaan vieren Openbare vergadering schoolraad Soester exposeert in Stedelijk Museum te Amsterdam Auto geslipt, bestuurder naar het ziekenhuis LAN&I-HARTOG Sparreboompjes in beslag genomen Doe Het Zelf Centrum wandschroten wandschroten Badplaat Behang 830 soorten Plafondverf, wit Eaaasuiskel Jaarvergadering E.H.B.0. afdeling Soest Modeshow „De Schaapskooi" Geen voorrang versier! uw Pasen BOEKHANDEL van del UkW «f' -i fi*w5 1 f k mpa Soester Courant van donderdag 20 maart 1975 629 leerlingen van de hoogste klas van de lagere scholen (van 19 scholen In Soest en van 4 scholen in Soesterberg) hebben maandagmiddag uit handen van de burgemeester het verkeersdiploma uitgereikt gekregen. Zij deden1 allen op 11 maart j.1. schriftelijk examen en daarbij waren maximaal 40 punten te behalen. 62 kinderen beantwoordden de vragen foutloos; 20 kinde ren werden afgewezen omdat zij niet het minimale aantal punten van 26 behaalden. Dit keer had de uitreiking een extra feestelijk tintje omdat het de laatste keer was dat de korpschef van de ge meentepolitie, de heer H. G. Scholt meijer, „in functie" aanwezig was. Ook werd het de laatste uitreiking van de (verkeers)adjudant B. Snijders, die eind van dit jaar eveneens met pensioen gaat. Op verzoek van de burgemeester zongen de kinderen hen een „lang zullen ze leven" toe. Alvorens aan één leerling van ieder sohool het diploma te overhandigen, bond de burgemeester de kinderen op het hart zich ook in de toekomst aan de regels te houden. „Jullie zijn nu allemaal fietsers en wandelaars; straks als jullie 18 zijn en een auto besturen, denk dan ook aan de wan delaars en fietsers. Ook mevrouw Korte van de afdeling Soest van Veilig Verkeer Nederland sprak in dezelfde geest. Zij hoopte, dat het geleerde ook in praktijk ge bracht zou worden. Zowel voor de heer Scholtmeijer als de heer Snijders De burgemeester reikt verkeersdiplo- ma's uit. Adjudant B. Snyders ziet toe. Foto Herman van Dam had zij, namens de afdeling, een pre sentje. „Meester" P. Jansen, hoofd van de St. Josephschool („men heeft mij i vraagd het woord te doen, omdat ze dan zeker weten dat er niet gezwamd wordt") bood namens de sc^ioolperso- nelen aan adjudant Snijders een ca deau aan. „Hoe u als politieman ge weest bent weet ik niet, maar op de scholen hebt u het altijd geweldig daan", aldus de heer Jansen. Beide heren, Scholtmeijer en Snijders, dankten voor de' geweldige huldiging en de geschenken. Voor de kinderen was er de rest van de middag een goochelaarsduo, Emmy Rijsbergen en Coos van der Velde en de vertoning van enige films van Vei lig Verkeer, De postzegelvereniging „Eemland" heeft haar vijfjarig bestaan gevierd met een receptie en een fascinerende postzegeltentoonstelling in het gebouw Hons- bergen in de wjjk Klaarwater. Er bestond voor beide evenementen grote belangstelling. Op de receptie gaven vele leden acte de presence en onder hen waren vertegenwoordigers van de zusterverenigingen uit Putten, Baarn, Soes terberg, Hilversum en Bilthoven, alsook een afvaardiging van 't hoofdbestuur van Philatelica. De voorzitter van de vereniging, de heer H. G. J. Kempers, heete hen al len welkom, zeer speciaal de burge meester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, die verge zeld was van haar echtgenoot. De heer Kempers bracht dank aan zijn medebestuurders, aan de tentoonstel lingscommissie en aan alle werkers op de achtergrond". Dank ook aan de heer J. C. Corver, die als voorzit ter van de Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk, zijn medewerking verleend had aan de onderbrenging van de tentoonstelling in Honsbsrgen en aan de heer D. J. Lazonder, leider van het dienstencentrum Honsbergen, voor de geweldige verzorging van de receptie en de verleende gastvrijheid. Die dank werd onderstreept door een gift onder couvert. In het kort liet de heer Kempers ver volgens de geschiedenis van de eerste vijf verenigingsjaren passeren, die feitelijk begonnen was op 14 novem ber 1969 als onderafdeling van de landelijke vereniging Philatelica. La ter was Eemland op eigen benen gaan staan, en de vereniging telde toen 100 leden. Nu waren het er 420, niet al leen uit Soest, maar uit alle delen van Nederland tot zelfs uit Indonesië. De vereniging telde ook een bloeiende jeugdafdeling die geleid werd door mej. C. M. de Bruin, de heer J. v. d. Koppel en hem zelf. Hij wees op het nut van het postzegelverzamelen voor de algemene ontwikkeling. De heer Kempers besloot met specia le dank te brengen aan zijn medebe stuurslid de heer K. H. Meinecke, die met zijn echtgenote dag en nacht voor de vereniging bezig was. Nadat de burgemeester, .jpetr een schaar de openingseereïttome, die be stond uit het doorknippen van een vergrote postzegel, had verricht, feli citeerde mevrouw Corver de vereni ging met de viering van het eerste lustrum. Zij zei steeds verwonderd te zijn en bewondering te hebben voor de vélen die achter de schermen be zig waren een vereniging draaiend te houden. Onder de indruk was ze ook dat telkens zovelen bezig waren met een of andere hobby, al zou zij zelf niet aan postzegelverzamelen gaai doen en geen lid worden van de ver eniging omdat ze er te ongeduldig voor was, maar aan de andere kant vreesde dat als ze er eenmaal mee begon, er te veel tijd aan besteed zou worden. Zij wees vervolgens op het wapen van de vereniging dat afkom stig was van het waterschap Bun schoten, wat haar overigens niet ver ontrustte. De officiële opening werd besloten met een rondleiding van de de. Ook voor niet deskundigen was er veel te zien. Ongelooflijk wat er aan verzamelingen getoond werd. Om er enkele te noemen: Israël, steden en landschappen; de bijbel op postzegels; vogels; ruimtevaart; Oranje op Ne derlandse zegels; Nederland-klein- rondstempels; Brieven van het Ko ninkrijk der Nederlanden tot 1870; Nederland-grootrondstempels; trans port te land van „te voet" tot „per trekdier" en „per auto". Fascinerend en waard om op gezette tijden herhaald te worden. Toch jammer, dat u het niet eerder wist. Het had u veel tijd en ergernis bespaard. Wij hebben 'n vergaderzaal, nu eens niet koud en steriel. U wordt vriendelijk op uw wenken bediend en u kunt zonder kwartjes probleemloos parkeren. Tussen Utrecht en Amersfoort, centraler kan niet! Maarnuweet.u het! o Tel.03463-1423 „Voorzover ons bekend is er (nog) geen toename van de bouw van eigen woningen te bespeuren, welke het gevolg zou kunnen zjjn van de tijdelijke maatregel van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, op grond waarvan naast de jaarlijkse bijdragen een bijdrage ineens kan worden verstrekt tot maximaal 2500 gulden per woning". Dit antwoorden burgemeester en wet houders aan de raadsfraktie van de Partij van de Arbeid naar aanleiding van schriftelijk ingediende vragen. Het college zegt verder dat de ver ruiming van de financiële faciliteiten van het Rijk voor de gemeenten en toegelaten instellingen bij het verbe teren van na-oorlogse woningen, door hen uiteraard met instemming is be groet. „Wij kunnen thans nog niet overzien, óf er door deze verruiming spoe diger en op groter schaal dan tot op heden mogelijk bleek tot het op het vereiste woningpeil brengen van complexen na-oorlogse gemeentewo ningen kan worden overgegaan", al dus het college. Naar hun mening is het tempo waarin daaraan gewerkt kan worden niet alleen afhankelijk van de financiële steun van het Rijk, maar vooral ook van het verloop van het overleg dat met de bewoners van de desbetreffxde woningen wordt ge voerd, schipper INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur iïtjnt- teVens folkén'naM&:$Sjj$ .fV Wand-en - Kutkwanden' i' .vloertegels - ParVétvloertn; Plavuizen v** Houten wanden en VjGe«(órtB"én pfafogdschrolèn Vigel.lijeei'de'iteurènV Aan de wereldgebedsdag hebben in Soest 520 mensen meegedaan; de col lectes brachten 458,12 op. Vorig jaar was het aantal deelnemers 263 en de opbrengst van de collecte 371,84. Het Nedrelands Comité kon toen aan de hoofdorganisatie in New York 70.000 gulden overmaken. Dit jaar wordt het geld gestuurd aan het vluchtelingenwerk in Gaza; aan gees telijk en lichamelijk gehandicapten in Jeruzalem; aan weduwen van oor logsslachtoffers in Israël; aan melaat sen in Ethiopië; aan het werk van Eva den Hartog in Bangladesj en dan jeugdwerk in Sao Paulo, De eerste wereldgebedsdag werd ge houden in 1887; sindsdien doen steeds meer landen en ook kerken mee. Op dit ogenblik zijn dat bijna 160 landen. Wereldgebedsdag wordt altijd gehou den op de eerste vrijdag in de maand maart. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangege ven: want, kettinkje met hanger, hond, lipssleutel, zakmes, duif, wed- strijdboog, beursje, ketting met kra len, dameshandschoen, tas met brood, kinderschoentje, kinderfietsje, etui met sleutels, zilveren armband, poe del, fietstas, bromfiets, damesporte- monnaie, damesfiets met zitje en tas, sleutels, slagersmes en wallen das. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, varTl4 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen aan het politiebureau. In verband met winkeldiefstal werd aangehouden mevrouw M. E. P.-W. (30). Zij nam voor 16 gulden aan le vensmiddelen mee zonder te betalen, uit een supermarkt aan de Smitshof. JUWELIER-HORLOGER 1 OPTICIËN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TEL. 02155-16372 In het afgelopen weekend hebben zich een aantal aanrijdingen voorgedaan als gevolg van rijden onder invloed. Het bontst maakte het de 23-jarige Soester J. E. K. die, niet in het bezit van een rijbewijs, rijdend in een on verzekerde auto en onder invloed van alcohol, twee aanrijdingen veroorzaakte en in beide gevallen doorreed. Zijn eerste aanrijding vond plaats op de Molenstraat waar hij langs de wa gen schampte van mevrouw D. M. Zij stond voorgesorteerd om de Van Goyenlaan in te rijden. Op het mo ment dat zij dat deed, passeerde K. aan de linkerzijde van de wagen. Hij stopte en stelde voor de schade te „regelen". Toen daar niet op werd in gegaan, verdween hij. Zijn autonum mer werd opgenomen, maar de politie trof hem niet thuis aan. Even later kwam er een verzoek van de Amersfoortse politie de autobe stuurder van het voertuig met het zelfde, eerder genoemde nummer, aan te houden omdat deze na een aanrij ding in Amersfoort veroorzaakt te hebben, was doorgereden. Dit keer werd hij thuis aangetroffen. Blaas- en later bloedproef wezen drankge bruik uit. K. verklaarde gedronken te hebben na de eerste aanrijding. De bloedproef werd in Amersfoort ver richt omdat in Soest geen dokter be schikbaar was. Met datzelfde transport naar Amers foort ging mee, ook voor een bloed proef, de 54-jarige G. v. d. P., die rijdend onder invloed een aanrijding veroorzaakte op de Ossendamweg. Hij reed met zijn wagen tegen de achter zijde van de auto, bestuurd door F. N. de A. (22) die op de Ossendamweg voorgesorteerd stond om de Korte Ossendam in te rijden, v. d. P. kreeg 'een rijverbod; zijn auto werd in be slag genomen. Op de Burgemeester Grothestraat moest de brandweer in actie komen om benzine en olie van het wegdek te spuiten dat erop gekomen was door een kettingbotsing waarbij drie auto's betrokken waren. De aanrijdingen werden veroorzaakt door de onder invloed rijdende E. J. van D. (51) uit Soest. Hij had te laat in de gaten dat er een file stond en hij botste tegen de achterste wagen, bestuurd door de heer L. de W. (20) uit Amers foort. Zijn wagen schoof door tegen de auto, bestuurd door de Hilversum mer J. van A. (22). Het kentekenbe wijs van de auto van v. D. werd door de politie in beslag genomen. Op de Lange Brinkweg kwam de door Ch. V. (39) bestuurde auto tegen een boom tot stilstand. V. reed onder in vloed van alcohol. Toen de politie-ter plaatse kwam had V. zich tussen de toeschouwers teruggetrokken. Hij kreeg een rijverbod opgelegd, nadat blaas- en bloedproef overmatig alco holgebruik aantoonden. Ook hier werd het kentekenbewijs in beslag genomen. Tenslotte werd op de Stadhouders laan, tijdens een routinecontrole, de 30-jarige Amersfoorter P. W. aange houden. Ook hij bestuurde zijn perso nenauto onder invloed. W. kreeg eveneerts een rijverbod opgelegd. Zaterdag 22 maart a.s. start de Re gionale Muziekschool Amersfoort in 't Hervormd Wijkcentrum „De Brug", Schuilenburgerweg 2 te Amersfoort, met haar eerste openbare leerlingen- uitvoering van dit seizoen. Vóór de pauze is er een afwisseling van drie celli (met een preludium en fuga van Handel), viool met piano begeleiding (deel uit een vioolconcert van G. B. Viotti), tenorsaxofoon en piano (in een eigen compositie van Willem van Twillert èn een stuk van Gene Paul) en het harpen-ensemble (met een fuga van de Nederlandse componist Andries de Braai). Na de pauze is het podium gereser veerd voor het jazzballet onder lei ding van Daniël van Teeseling. Het is beslist geen overladen programma. De uitvoering begint om 19.30 uur. Op 16 april as. volgt de jaarlijkse ihstru- mentenparade', welke wordt verzorgd door de juniorenorkesten onder lei ding van Qui van Woerdekom. Kaarten voor a.s. zaterdag 22 maart zijn vanaf 19 uur verkrijgbaar aan de zaal. ♦tafels stoelen s*TV-kaste bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Utrecht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762. j Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020 - 233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur. Het handjevol leden dat dinsdagavond in taveerne D'Oude Enghe de jaar vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer bewoonde, kregen van voorzitter J. van den Arend te horen, dat het beroep van het bestuur op de leden om een vrijwillige verhoging van de jaarlijkse bijdrage niet voor -niets is geweest; vrijwel iedereen heeft er gehoor aan gegeven. De voorzitter deed verder een be roep op de aanwezigen, zoveel mo gelijk leden te winnen, omdat de ge meente 200 procent subsidie geeft op de contributie-inkomsten. Subsidie- verhoging was ook noodzakelijk, om dat salariëring van het personeel en de onkosten zóveel van de uitgaven vergen, dat de VW 't fmanc'eel n'eé langer zou hebben kunnen volhouden. Maandag a.s. 24 maart, aanvang 19.45 uur, wordt in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan een openbare ver gadering gehouden van de gemeen schappelijke schoolraad. Behandeld zullen ondermeer worden de LOM- school, het aan b. en w. uit te bren gen advies inzake de regionale school raad en een verslag van de laatst gehouden onderwijscommissie. 15e NATIONALE (EN MUNTEN) Org. filatelisten ver. Hilversum en Omstreken. Zaterdag 22 maart in de van het Gem. Sportpark aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum. 20 handelarenstands. Ca. 700 bezoekers. Geopend van 10.00-17.00 uur. Entree ƒ.1,-, jeugd ƒ0,50. Tot en met 23 april wordt op de reproduktie-afdeling van het Stede lijk Museum te Amsterdam een ten toonstelling gehouden van grafisch werk van Geerhard Kuipers uit Soest en van Ria van Eijk uit Goirle. Op deze tentoonstelling is de Rijks subsidieregeling van toepassing, zo dat de werken gekocht kunnen wor den met een korting van 20 °/o. Ten gevolge van de gladheid, ver oorzaakt door de sneeuw, raakte de Amersfoorter H. J. van B. (19) op de Birkstraat, ter hoogte van perceel 125, in een silp. Hij verloor de macht over de wagen en kwam in een rechts van de weg lopende droge sloot tot stilstand. Van B. liep een hersenschudding op en werd met de ambulanceauto naar het St. Elisa- bethziekenhuis te Amersfoort ge bracht. De auto werd naar het po litiebureau gesleept Het kenteken bewijs werd ingenomen. De Soester VW, één van de oudste in het land bestaat volgend jaar ze ventig jaar en dan staan er enkele festiviteiten op het programma. Daar voor is op de begroting een bedrag van 3.000 gulden uitgetrokken; aan inkomsten wordt 300 gulden ver wacht. In totaal rekende penning meester A. P. Mol op een nadelig saldo over 1975 van 13.522 gulden te gen een nadelig saldo van 3.567 gul den over het vorig jaar. Voorzitter Van den Arend stelde de leden de twee nieuwe informatrices voor, de dames De Wind en Welp, opvolgsters van de dames Broers en De Boer. Deze hebben 12 Vi jaar voor de VW gewerkt én de vereniging is hun daarvoor grote dank verschul digd, aldus de voorzitter. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden A. P. Mol en H. Schoemaker herkozen. De plaats van de heer G. Kruimerx werd ingeno men door de heer F. J. Klinkhamer, terwijl de heer M. Schraven aan het bestuur werd toegevoegd. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 - 15963 _yÖFFICIAL DEALERY- k. GASAPPARATUURJ Op de Zandlaan in de Birkt, werd zondagmorgen vroeg door de beman ning van een surveillance auto aan gehouden de 38-jarige C. W. D. uit Amersfoort. D. was er bezig sparre boompjes uit te graven; drie had hij er al klaar staan. De politie nam de drie boompjes in beslag en bracht ze onder bij de bospolitie. D. kreeg een proces-verbaal. Hoek MOLENSTRAAT- STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155-17875 SOEST 6 cm Parana Pine 1,15 per meter 8 cm Vuren 1,35 per meter DOORGEZAKT BED? op maat gezaagd. Zelfde dag leverbaar. 4 kg emmer 5,50 Latex 4 kg emmer 9,50 ZIE ONZE ADVERTENTIE OP PAGINA 1 Den BUeklaan 35 Soest. Tel. 13991 of 14550 De jaarlijkse algemene ledenverga dering van de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" wordt gehouden in het Middel wij kgébouw aar. de Parallelweg op dinsdag 1 april as. De agenda telt de gebruikelijke jaar verslagen en de goedkeuring van de begroting voor 1975. Er is een be stuursverkiezing waarbij de dames M. van Herwaarden en C. van Kooien de Zoete herkiesbaar zijn en waar voor de vacature van de heer W. Tefl, die niet herkiesbaar is, door het be stuur kandidaat gestéld wordt de heer C. J. Verkley. Na de pauze vindt uitreiking plaats van de voorlopige diploma's aan de pasgeslaagden. De vergadering begint om 20 uur. Mevrouw A. Markus van atelier „De Schaapskooi" houdt a.s. woensdag 26 maart haar jaariijkse modeshow. Tweemaal die dag, 's middags om 2 uur en 's avonds om 8 uur, zullen de mannequins de nieuwste modellen van dit bekende atelier tonen. Het is zoals steeds een zeer unieke collectie van handgeweven, handbedrukte, handbe schilderde en gebreide exclusieve mo dellen. De show wordt in de Pannekoéken- boerderij „De Smickel" aan de Lange Brinkweg 26 gegeven. Voor het overi ge verwijzen wij u naar de adverten tie elders in deze krant. Komend van de Bosstraat gaf me vrouw M. M. W. (40) uit Laren bij het kruispunt met de Nieuwe weg geen voorrang aan de automobilist H. R. P. T. (24) uit Soest. Beide voertuigen werden beschadigd; het kentekenbe wijs van de wagen van mevrouw W. werd in beslag genomen, r P AASKUIKEN S en -HAZEN PAASBORDJES PAASSERVETTEN PAASTAFELKLEDEN en PLACE-MATS PAASTAFELDECORATIES EIERVERF enz. enz. Ontdek hoeveel leuke dingen U vindt bjj SOESTERBERGSESTR. 53 TELEFOON 12419 IV V „Middelman-mode" aan de Torenstraat heeft wederom een metamorphose ondergaan en is na amper drie jaar, sinds de laatste verbouwing, thans weer in een geheel nieuw jasje gestopt. Overzichtelijke indeling, door invoe ring van het idee „shop in the shop" en openheid was dit keer de achter grond voor de interieurwijziging. De twee damesafdelingen werden geheel vernieuwd en sterk uitgebreid; in de ene afdeling vindt u nu bijvoorbeeld alle bonneterie, blouses en pulli's (wij telden zeker vijftig kleuren) over zichtelijk uitgesteld; in de andere af deling (links) is sterk „verjongd", zo dat kollekties van naam zoals Bas- han (alles onderling te combineren - rokken - blouses - hesjes - panta lons); Mondi; Brustle; Lincron; Lucie Linden; Elvi enz. nóg beter tot hun recht komen. Een prettige omgeving waar iedere zelfbewuste vrouw, zo wel jong als oud, het heerlijk zal vinden te kopen. Ook de herenafdeling kreeg een eigen stijl; robust en modieus, met een zeer speciale jeansshop, die ons zeer de moeite waard leek. Hier ook een Het nieuwe interieur van Middelman-mode. Foto Herman van Dam eigentijdse en gevarieerde kollektie waarin in het bijzonder de sportieve kleding een grote plaats heeft ge kregen. Fijne vrijetijds-kostuums in onder andere jessey; een grote kol lektie „leer en suède" waren enkele in het oog sprintgende artikelen. Al met al bleek ons dat „Middelman mode" zijn presentatie belangrijk vindt en steeds voorop wil blijven lopen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3