„Symbolische" eerste sleutel in de wijk Overhees Geslaagde oefening van Brandweer en EHBO Toyota autoshow bij Geval te Baarn f V.V.V.-NIEUWS ONGELOOFLIJK, MAAR WAAR Tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt mm HITTIPPERTJE Avant-garde ja/./, in „De Vaart"' te Hilversum Panagro leverde eerste woningen op Cash Curry prijzen en toch keuze, garantie en service. Prima HAAGCONIFEREN 120 cm hoogƒ6,- per stuk HEIDE in de betere sortering extra zwaar, slechts 1,50 per stuk Bloeiende VASTE PLANTEN Bloeinde VIOLEN slechts 15 cent GRASZODEN 2,75 per m2 Expositie van tekeningen en schilderijen in Minikorf Baarn Bloemboeketjes van de week Lucas Passie in de Oude Kerk te Soest Eerste onderlinge klaverjaswedstrijd van de S.P.S.V. Geen Installatie nieuwe korpschef op 1 april Bijeenkomst leden aquariumvereniging Vleesverkoop Vermiste en gevonden huisdieren Ruim 14.500 gulden voor Rheumafonds Troimcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit \fvoer gewonden liep soms te snel Soester Courant van donderdag 20 maart 1975 De nieuwe David Bowie l.p. „YOUNG AMERICANS" RCA APLI-CK ƒ17,90 DEGOUDENSNAAR Tqdens een enigszins ingewikkeld aandoende officiële plechtigheid is aan het echtpaar P. Oosterom uit Soest, de sleutel overhandigd van hun nieuwe wo ning aan het Choristenpad in de wqk Overhees. Symbolisch welsiswaar, want na afloop van het gebeuren moest die sleutel weer worden ingeleverd bij de woningbouwvereniging Patrimonium, omdat de woning pas na 1 april voor verdere inrichting gereed is. Het gebeurde allemaal rond het mid daguur in de ijzige wind die door de in aanbouw zijnde wijk waaide. Vlak ervoor had de burgemeester in de bouwkeet van de bouwmaatschap pij Panagro, de sleutel gekregen van de architect van de woningen, de heer J. v. d. Berg. Buiten kreeg de heer A. Mulder, bestuurslid van de wo ningbouwvereniging Patrimonium, de eigenaar van deze serie huizen, de sleutel van de burgemeester en ver volgens overhandigde de heer Mulder hem weer aan de heer P. Oosterom, die hem na het openen en bezichtigen van zijn toekomstige woning, weer bij de heer Mulder inleverde. Iedereen was blij uiteraard imet dit heugelijke feit; de gemeente, Pana gro, de woningbouwvereniging en de heer Oosterom. De burgemeester ver woordde als eerste die blijheid door te constateren dat „ondanks de tegen werking die er wel eens is" iedereen kon zien dat de bouw formeel begon nen was en nu ook formeel de eerste huizen gereed waren. De huizen worden aan de woning bouwverenigingen. Patrimonium, St. Joseph en Goed Wonen overgedragen en met het oog daarop zei zij; dat er nu drie gelukkige voorzitters (van de wonin^aouwverenigingen) waren; „die Iets in de schoot geworpen kregen, waarvan zij zelf niet aan den lijve de moeilijkheden hadden meegemaakt". Die moeilijkheden betroffen niet al leen de bestuurlijke kant maar ook de barre weersomstandigheden van deze winter. Hulde bracht zij daarom aan de werkers van Panagro en aan de mensen van gemeentewerken, die deze bouw begeleid hadden. De heer Mulder van Patrimonium kreeg een speciale gelukwens „met aanvulling van uw bezit". Iedereen kon tevreden zijn dat de bouw zo snel verricht was. Die snelheid werd onderstreept door de heer Blom, die namens Panagro sprak. Hij merkte op dat eind oktober 1974 met de bouw gestart was en dat men er de vaart in had kunnen hou den. H\j was dan ook dankbaar voor het compliment dat de burgemeester zqn maatschappij gaf. Van zqn kant was hq uiterst tevreden over de me dewerking van de gemeente: „Wq hebben zelden meegemaakt dat van bestuurlqke zijde zó voortvarend de problemen te lijf gegaan zijn", aldus de heer Blom* De heer Mulder ging in op het „in de schoot ^geworpen krijgen". Hij deed dat namens zijn collega-bouwvereni- De heer A. Mulder van „Patrimonium" feliciteert de heer P. Oosterom. Foto Herman van Dam gingen en zei dat de woningbouwver enigingen beslist bereid waren om de moeilijkheden te dragen. „Wij willen ook wel opdrachtgevers zijn", aldus de heer Mulder. Hij dankte de ge meente namens zijn collega's en bood zijn gelukwensen aan aan echtpaar Oosterom. Hij benadrukte tenslotte dat de overhandiging van de sleutel slechts een symbolische betekenis had' en dat zijn woningbouwvereniging verder zou gaan met de verdeling van de beschikba afkomende huizen. Bloe men onderstreepten zijn gelukwens. Bloemen voor het echtpaar Oosterom waren er ook nog van de gemeente en zij werden door de burgemeester overhandigd. Panagro gaf een kado- bon. De officiële plechtigheid werd bijge woond door de wethouders Ebbers en Plomp, de gemeentesecretaris de heer H. Borreman; de voorlichtingsambte naar de heer B. van Os; de directeur van gemeentewerken, de heer H. v. d. Dussen; de raadsleden mevrouw G. Alting-AmbrosAus en de heer G. van Aalst; de heren J. Korte en A. Lager werf. respectievelijk voorzitters van de woningbouwverenigingen St. Jo seph en Goed Wonen; leden van de vrouwenadviescommissie, enkele hoof den van dienst en gemeente-opzich ters. Zij bezichtigden allen de toe komstige woning van het echtpaar Oosterom. Panagro bouwt momenteel 100 huizen in Overhees, waarvan er nu bijna vijftig gereed zijn. De mooie recreatiegids, die jaarlijks door de Friese VW, Verkeersbureau Leeuwarden wordt uitgegeven, heb ben wij ontvangen. Behalve de uit stekende dokumentatie op veelzijdig gebied zijn het de fraaie gewassen tekeningetjes, waarmede deze gids verlucht is, die dit boekwerkje tot een der beste uitgaven op het gebied van provinciaal toerisme maken. Behalve 8-daagse vakantiereizen naar Friesland, verzorgd door NS, zijn dn de kombinatie ANWB en VW Friesland ook weekend- en vakantie- arrangementen mogelijk. Ook voor de fietsers, die op hun tweewielers eens het noorden willen bekijken, is er ge legenheid tot het aangaan van een fiets-weekend in Gaasterland. Onder nemende 65-plussers krijgen een heerlijk weekje in Zuidoost Fries land aangeboden tegen een speciaal tarief, Verder over Hotel/Pension, zomer huisjes, campings enz. wordt ieder, die de gids aanschaft goed en uit voerig geïnformeerd. Pasen is de tijd, waarmee feitelijk het seizoen inzet. Vele evenementen ontwaken uit de winterslaap, gelijk Ollekebolleke in het bos van de Bos kabouter. Blijven we in de sprookjes sfeer, dan denken we in de eerste plaats aan de Efteling, dat heerlijke oord, waar de wereld van het vertel sel werkelijkheid is. Vanaf Pasen tot oktober is dit alles te bekijken. Een folder kunt U via ons kantoor ter begeleiding meekrijgen. Ook het Nederlandse Openluchtmu seum opent de poort. Een nieuwe folder met enkele foto's van wat daar zoal te zien is, kunnen wij u bieden in Ned., Frans, Duits en Egels. „U komt weer ogen te kort!" roept men u toe vanaf de Internationale HUISHOUDBEURS. Van 4 -tot en met 13 april in het RAl-gebouw te Ams terdam. Het vouwblaadje met infor matie ligt op ons kantoor op u te wachten. De voordelige Trein-toe- gangsbiljetten zijn aan alle NS-sta- tions verkrijgbaar. En dan nog eens een beroep gedaan op u, medebewoner van Soest, die misschien in de Paastijd gelegenheid heeft wat logiesruimte te bieden een een of meerdere gasten, die ons land zullen bezoeken. Wij zijn dankbaar voor uw medewerking, waarvan u ons per telefoon (12886) of aan de balie op de hoogte kunt stellen. Om U dit te bewqzen nodigen wq U uit voor een bezoek aan ons Tuin - adviescentrum. Voorbeelden van Cash Carry prijzen i (normale prqs 1,50) slechts 0,75 per Stuk DORRESTEÏNWEG 72a - SOEST - TELEFOON 02155-12883 P.S. Veel exclusieve planten aanwezig en bediening 100 En tot slot natuurlijk weer even de kadobon onder uw aandacht ge bracht. Deze bon, uitsluitend in Soest te besteden, heeft al velen gelukkig gemaakt. Want met de kadobon gaat het dubbel-op. De gever is verheugd, zonder veel piekeren, te kunnen schenken, de ontvanger juigt, omdat juist het meest begeerde kan worden verkregen. Uitbreiding van de kadobon-winke- liers is altijd nog mogelijk. Tenslotte wil men alle winkeliers ingeschakeld zien. Een piepklein groepje houdt zich nog afzijdig. Ook dit moet mee doen, vinden we, want immers, de kadobon-bezitter moet meer dan hon derd kanten kunnen uitgaan. Dat is voordeel voor ieder! Inlichtingen wor den gaarne door ons verstrekt. Leo Cuypers werd, na een eerste prijs op het Loosdrecht's jazzcon- cours, één van de beste Nederlandse avant-garde jazzpianisten. Rob Verdurmen is een slagwerker uit de jongste generatie jazz-musici. Tot 6 april a.s. exposeert Jacoba Babtisten een 12-tal tekeningen en schilderijen in de Minikorf, Laan straat 87a te Baarn. Haar stijl, een samengaan van kon- struktivisme en expressionisme, om schrijft zij zelf als figuratief. Bij het maken van haar tekeningen, en schil derijen zoekt zij naar een evenwicht tussen vlakjes en lijnen. De onder werpen zijn geïnspireerd op het le ven. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur (behalve zondag en maandag). Toegang gratis. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie F. Koch, Middelwijkstraat 22; de familie J. v. d. Broek, Insin- gerstraat 22; de familie L. v. d. Hou ten, Insingerstraat 59; de familie M. Bos, Wieksloterweg O.Z. 91 en bij mevrouw A. van Es-Pater, Wiekslo terweg O.Z. 25. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Ho mee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Op zaterdag 22 maart a^., aanvang 20.15 uur. zal in de Oude Kerk te Soest het concert van de maand worden gegeven door de Muziekkring de Neder landse Contorq oJ.v. Maarten Kooy en de organist van de Oude Kerk, Jan Jansen. De datum van het concert heeft het programma bepaald; er zal dus uiter aard passiemuziek klinken en aange zien de Nederlandse Cantorij zich nooit op traditionele uitvoeringen van passionen vastlegt, doch een zo groot mogelijk terrein in de muziek wil be strijken, is voor dit jaar de keuze ge vallen op een werk, dat lang niet in de Oude Kerk is uitgevoerd, n.1. de Lucas Passie van dirigent Maarten Kooy. Het werk werd geschreven in 1961 in opdracht van de N.C.R.V., die het een aantal malen uitzond. Solisten zijn Pier Veldman, tenor (evangelist), Peter Kooy, bas (Chris tus), Peter BesSeling en Jan Jansen, (kleine partijen). De uitvoering wordt omlijst door Psalm 54 voor koor van Charles Ives, en het orgelwerk Triptychon over „O Welt, ich muss dich lassen" van Sieg- fried Reda. Ieder jaar organiseert de Soester Po litie Sport Vereniging, een onderling klaverjastoernooi voor dames en he ren, met als inzet de grote wisselbe ker voor de heren, die destijds is ge schonken door de ereleden en verder een aparte wisseltoeker voor de da mes. Er zullen in totaal dit seizoen drie wedstrijden worden gehouden. De eerste vond j.L donderdagavond plaats in de koffiekamer van de brandweer. Zes dames en veertien heren gaven acte de presence. Dit was hoofdzake lijk de oude kern. De jonge korpsle den schijnen geen belang te stellen in kameraadschap en dat is toch zo bevorderlijk voor de saamhorigheid, die de politie zo nodig heeft. Hopelijk dat er nog verandering komt. F,r werd verplicht gespeeld, vier par tijen van ieder zestien giften. Het ontbrak niet aan gezelligheid en het was ruim elf uur, toen de heer Den Hartog de punten bekend maakte. Uitslag: dames: 1. Mevrouw Rond hout, 6438 p. 2. Mevrouw Pley, 6166 p. 3. Mevrouw Ten Hove, 6067 p. 4. Mevrouw Ter Haar, 5767 p. 5. Me vrouw Meinema, 5554 p. 6. Mevrouw den Hartog, 5522 p. Heren: 1. W. den Hartog, 7190 p. 2. W. ter Haar, 6846 p. 3. C. de Bruin-, 6554 p. 4. R. ten Hove, 6534 p. 5. A. Klok, 6270 p. 6. H. van Thienen, 6175 p. 7. T. v. d. Meulen, 6038 p. 8. J. Pley, 5997 p. 9. H. Ruiter, 5833 p. 10. C. van Wijngaarden, 5826 p. 11. J- Jurriëns, 5710 p. 12. C. Coster, 5676 p. 13. L. Rondhout, 5530 p. 14. A. de Raadt, 5393 punten. Op de Lange Brinkweg. bij de uitrit van de brandweerkazerne, kreeg me vrouw L. K. T. (29), die met haar auto richting Eemstraat reed, geen voorrang van A.C.O. (31), electriciën. die vanaf de kazerne het Kerkplein op wilde rijden. De twee auto's wer den fors beschadigd. De kentekenbe wijzen werden door de politie inge nomen. De auto van mevrouw K. werd naar het politiebureau gesleept. De nieuwe korpschef van de ge meentepolitie, hoofdinspecteur J. K. Adema, zal zijn- functie op dinsdag 1 april as. aanvaarden. De installatie bijeenkomst vindt die dag plaats, 's middags om 14 uur, in de zaal van de brandweercentrale aan de Lange Brinkweg. GEVONDEN 18 maart Bastaard hond, middel groot, zwart, langharig, reu. Hij ver wijft in het dierentehuis aan de Klein Engendaalweg. Voor nadere inlichtingen kan men zich >in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van, de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdiér terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. Voor de leden van de aquariumver eniging „Zilver Tetra" is er donder dag 27 maart a.s., aanvang 20 uur, in gebouw De Rank aan de Soesterberg sestraat een bijeenkomst. Met de keu ring op 26 april in aantocht, zal be sproken worden wat zo'n- keuring nou precies inhoudt. Twee leden, de heren Wijk en Zeldenrust lazen er de bondskeuringsreglementen op na. Zij zullen over hun bevindingen ver tellen en bovendien kleurendia's ver stonen met voorbeelden hoe het niet moet en hoe het wél kan. Vooral beginners komen deze keer volledig aan. hun trekken. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten, zowel geel als grijs. Op zaterdag 22 maart, aanvang 14.30 uur. speelt in ,,De Vaart", Vaartweg 163 te Hilversum het kwartet van Willem Beuker. In dit kwartet speelt de leider saxofoon; Willem van Ma ren, trombone; Leo Cuypers, piano en Rob Verdurmen. slagwerk. Zij brengen levende improvisatiemuziek binnen de struktuur van- zelfgeschre ven thema's. Willem Breuker wordt algemeen er kend als één van de belangrijkste moderne rietblazers in Europa. Hij is componist van toneel- en filmmuziek en ook met enkele symfonische wer ken kreeg hij bekendheid. Willem van Manen kreeg een klas sieke opleiding en deed ervaring op in symphonieorkesten. Hij speelde verder oindermeer in de orkesten „De Caledonians" en „Boy's Big Band", VERMIST 8 maart Zwart-witte kater, acht maanden oud. Familie Duyvis, Beetz- laan 40, tel. 13823. 11 maart „Tommy", bastaard fox, teef, 5 jaar oud, gecoupeerde staart, van achteren langharig, staande oren. Familie Voorthuizen, De Paltz 4, Soestduinen, tel. 13455. 12 maart „Bianca", teef, vrij klein, ongeveer lVi jaar oud. Familie Bar- ten, Beukenlaan 86, Soest, tel. 16457. 13 maart „Nero", kruising Belgi sche/Duitse herder, reu, 11 maanden oud. Familie Kroonenburg, Laan Van Vollenhoven 1281, Zeist. 17 maart „Rolhout", cockerspaniel, reu, twee jaar oud. Familie Meyer, Ant. van Leeuwenhoeklaan 51, Soes- terberg, tel. 03463-2662. 17 maart Cyperse kater, één jaar 'oud, draagt een bruin halsbandje. Fa milie Keim, Fed. Huyoklaan 9 b. De collecte voor het nationaal rheu mafonds, die in de week van 10 tot en met 15 maart in onze gemeente gehouden werd, heeft in totaal 14.634 gulden opgebracht. Dat is ruim 2500 gulden meer. dan vorig jaar. Gevers en collectanten worden door hefc plaatselijk organisatie-comité hartelijk bedankt. A.s. weekend is in en rond de showroom van de firma Geval te Baarn. aan de Sumatrastraat, hoek Sparrenlaan, de Toyota-autoshow te zien. Er staan liefst 16 verschillende modellen uitgestald waar de heer Geval en zfjn assistent, dc heer Van Lith, u alles over kunnen vertellen. De Toyota is een compacte auto, voor betrekkelijk weinig geld; degelijk, be trouwbaar en compleet. Toyota is daardoor de grootste geworden van de snel opkomende Japanse merken en neemt niet onverdiend op de we reldmarkt de derde plaats in. Het goedkoopste model kost nog geen 8000 gulden (excl. btw), de duurste ruim 21.000 gulden. Bij Geval zijn ille modellen te be wonderen; daaronder ook het zeer praktische „busje". Het vervoer gebeurde soms zo snel dat de EHRO-ers niet steeds de kans kregen de aard van de verwondingen vast te stellen en dus ook iniet „eerste cn Van Weedestraat 29 Soest TelefooD 02155-14152 Het Baarnse autobedrijf, dat in 1962 met autoverhuur startte, in 1965 een eigen garage erbij kreeg en sinds 1972 met veel succes Toyota verte genwoordigt in de gehele omgeving, staat bekend om zijn geweldige ser vice. Dat is een bijzonder pluspunt, dat bij de aankoop van een nieuwe auto van uitermate groot belang iu. Ga zaterdag eens (vrijblijvend) kijken. Foto: Herman van Dam Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I hulp" te verlenen. Dokter Kuipers raadde ook aan meer controle uit te oefenen op lichtgewonden, die te veel aan hun lot werden overgelaten en daardoor soms „flauwvielen" met de kans ernstigere verwondingen op te lopen. De voorzitter van de EHBO. de heer H. E. J. Smit, wees op het gebrek aan coördinatie. Daar moest in een volgend geval wel aandacht aan be steed worden waarbij hij opmerkte dat zijn EHBO-ers uiteraard niet in gespeeld waren op de brandweer-ver- Uitgebreide collectie klassiek en modern. bindingsmogelijkheden. Overigene was hij van mening dat het te hopen was dat een „echte" ramp op klaarlichte dag plaats zou vinden. Dan zou een groot aantal problemen niet voorko men. Dank werd tenslotte gebracht aan mevrouw J. C. Verkade-Bodt, de stil le kracht achter deze oefening en aan de heer N, Marseille, hoofd van de school De Kwikstaart. Het enige echte slachtoffer krees een bloemetje toegestuurd. De oefening werd bijgewoond door de burgemees ter, die vergezeld was van haar echt genoot. Een geëxplodeerde verwarmingsketel in de school „De Kwikstaart", juist op het moment dat de kinderen het gebouw verlieten, bracht dinsdagavond rond acht uur brandweer en EHBO-ers in staat van alarm. Het was een gecombi neerde oefening van beiden, waaraan door het hoofd van de school, op het terrein van het Van Arkel Instituut, bereidwillige medewerking werd ver leend. In het gebouw troffen de brand weer- liden 21 gewonden aan, allen lid van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. Om de realiteit zo dicht mogelijk te benaderen wer den de van persluchtmaskers voor ziene brandweerlieden, gebl in doekt. Daardoor gehandicapt vielen zij bij binnenkomst letterlijk over de gewon den, die luid misbaar maakten. Eén van hen, Mevrouw M. Visser-v, d. Voort, werd onder enige vallende, te hulp geschoten, brandweermensen be dolven, Zij liep daarbij gekneusde ribben op en werd op advies van dokter J. Kuipers per ambulance naar haar woning gebracht. De andere „gewonden" kwamen er aanzlenijk beter af. Zij werden opge vangen in de gymnastiekzaal op het terrein, waar zij „eerste hulp" kregen en voor vervoer gereed gemaakt wer den. Voor de afvoer van deze gewon den werden twee ambulance-auto's ingezet, die de „slachtoffers" aflever- dén bij de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Daar werd een kritische nabeschou wing gehouden. Over het algemeen was dokter Kupers wel tevreden. Hij had het een mooi spel gevonden waar bij hem de rust van de meespelenden was opgevallen. Vooral de brandweer had indrukwekkend gewerkt. Hij nam het hen daarom niet kwalijk dat zij bij het redden van de slachtoffers nauwelijks gelet hadden op de aard van de verwondingen (en dat er ge sleurd werd aan gebroken benen en gekneusde schouders), omdat hun taak in de eerste plaats was, de slachtof fers te redden en weg te halen van de plaats des onheils. Wel adviseerde hij in het algemeen de namen van de gewonden te noteren en de plaats waarheen zij werden afgevoerd. Dat had hij nu gemist en dat zou in de praktijk nodig zijn ter informatie van de familieleden. Het EHBO-lid mevrouw M. Visscr- v. d. Voort wordt glimlachend in de sterke armen van een brandweerman buiten neergelegd. Een minuut later zou een achteruit lopende redder met slachtoffer en al boven op haar val len, waardoor zij, gezond als zij was, toch als slachtoffer per ambulance zou worden afgevoerd.

Soester Courant | 1975 | | pagina 4