mmm 32 rr'en voorspellen KRUISWOORDPUZZEL Huizen opknappen kost geld. Maar de overheid helpt. Woningbouwbeleid B. en W. gericht op evenwichtig huisvestingsbeleid Gehandicapten zwommen voor het eerst in zwembad „Eemeroord" HITTIPPERTJE Gemiste kansen Haiti-avond UITZENDORGANISATIE TOP SECRETARESSE-BANEN EEN ORGANISATIE ASSISTENTE Telefoon 02154-7700 Samenwerkingsorgaan Eemland gaat rapport bodemverontreiniging bespreken Maak nu gebruik van de regelingen. "3 Doe-Het-Zelf Markt en Keukencentrum „Weight Watchers" een half jaar in Soest Cursus voor betere voedingsgewoonten trok honderden dames Burgerlijke stand pzzndpjooAvsnu^ SinssojdQ Soester Courant van donderdag 20 maart 1975 „Het woningbouwbeleid van ons college is er op gericht om die woningen te bouwen waaraan behoefte is in het kader van een evenwichtig huisvestings beleid", aldus burgemeester en wethouders in het antwoord aan de raads fractie van de PvdA. De fractie diende schriftelijke vragen in betreffende een principe-toezegging voor met Rijkssteun te bouwen woningen. Itn afwijking met de opvatting van de fractie van de PvdA is het col lege van mening dat de provincie wèl een advies inzake de verdeling van rijkssteun voor de bouw van woningen voor de jaren» 1975 tot en met 1977 heeft ingediend. Aan Soest is voor dit jaar een prin cipe-toezegging gedaan voor 100 nieu we woningwetwoningen en 111 par ticulieren woningen. De door de overheid opgestelde vra genlijst, waarin ondermeer moet wor den aangegeven het aantal woningen waarvoor in de eerste jaren rijkssub- steun wordt- aangevraagd, wordt elk jaar ingediend. Zo'n lijst is een mo mentopname, waarin de loop der ja ren verschuivingen kunnen plaats vinden door wijzigingen in het bouw programma. „Belangrijker is echter", zo zeggen b. en w. „wat in werkelijkheid wordt gebouwd. Ook de principe-toezegging is voor onze gemeente geen limiet voor het aantal met rijkssteun te bouwen woningen. Als er in Soest meer woningen gebouwd kunnen wor den dan in de toezegging is vermeld, kan daarvoor, mits aan de eisen op planologisch gebied wordt voldaan, ook rijkssteun worden verleend". Het college zegt verder op een des betreffende vraag, dat onder onge- subsideerde corporatie-woningen moet worden verstaan, „woningen die door woningbouwcorparaties worden ge bouwd zonder subsidie van het rijk". Tenslotte zegt het college dat in 1975 zijn of worden „in aanbouw geno men": in de wijk Overhees 100 wo ningwetwoningen en 162 premiekoop woningen: in de wijk Egghermonde (Soesterberg) 73 premiekoopwoningen en 63 premiehuurwoningen en in de wijk Steenberghe (Soesterberg) 39 premiekoopwoningen. Vermeld wordt ook dat dit jaar in de wijk Overhees 250 woningwetwoningen zullen wor den opgeleverd. Voor de eerste keer hebben gehan dicapten uit Soest, onder auspiciën van het Bentinckfonds, gezwommen in het zwembad Eemeroord te Baarn. Het was een enorm succes, waaraan meer dan 40 gehandicapten deelna men. Het water in het bad had een temperatuur van 29 graden Celsius en dat is vijf graden warmer dan in het Soester instruotiebad „De Turf'. Deze temperatuur is uitermate ge schikt gebleken voor alle graden han dicaps, dus ook voor spastici en reu mapatiënten. De Stichting Bentinckfonds heeft het bad elke zaterdag gehuurd van 9 tot 11 uur. Opgave voor deeldame moet men richten aan mevrouw J. de Zoe te. Staringlaan 24, telefoon 14453. Naast de gewenste tijd (9 tot 10 óf 10 tot 11 uur) moet men ook kenbaar maken of over vervoer naar het bad beschiikt wordt. Zo niet, dan wordt dat vervoer door de stichting gere geld. Noodzakelijk ig wel dat toe stemming voor het zwemmen ge vraagd wordt aan de huisarts. Van stichtingszijde maakt men er nog op attent dat er ook een ondiep bad beschikbaar is, uitermate geschikt; voor gehandicapte kleuters en peu ters. GREATEST HITS 8 14 hits in originele uitvoering door o.a. Rubettes, Hollies en Lemming Polydor 2491522 14,90 DEGOUDENSNAAR 1 I kans voor iedere aanwezige om Meningen V3n lezers' tenminste op behoorlijke en beschaaf- Geachte Redactie, Gaarne reageren wij, voorzover dat ons betreft, op het ingezonden stuk, yan de heer T\vijsel in uw editie van 13 maart jongstleden. In het algemeen zouden wij willen opmerken dat de heer Twijsel de strekking van de door ons georgani seerde avond niet geheel heeft begre pen. Wij stelden de film „Zuid Afrika On gecensureerd" in het vooruitzicht en kondigden aan dat door ons gelegen heid zou gegeven worden voor dis cussie. Onder het laatste verstaan wij zoveel voor- als tegenstander van de dn de film naar voren gebrachte za ken zich vrij en ongehinderd te laten uitspreken over wat zij hadden kun nen zien,'' Wat gebeurde echter? Wij vonden een duidelijk „georganiseerde" oppositie tegenover ons, die van begin tot eind de discussie willens en wetens heeft willen domineren. Bij voortduring werden zij, die hoopten ook eens in alle rust en stilte iets naar voren te kunnen brengen, overschreeuwd en zelfs weggehoond. Er werd zelfs door een der aanwezige „opposanten" een dreigende houding aangenomen. Op zeker moment werden wij zelfs door een dame uit het publiek voor hand langers van de Sovjet Unie uitge maakt Terwijl wij juist van Russi sche zijde in de Pravda voor „siniste re handlangers van de Amerikaanse CIA" worden gehouden. Wij hebben ons geschaamd gastheer te moeten zijn tegenover een gezel schap dat zelfs een predikant van de gereformeerde kerk niet met het ver eiste respekt kon behandelen, door hem althans behoorlijk te laten uit spreken. Onze gasten wilden een film draaien. Wij hebben dat niet toegestaan. Wij organiseerden de avond en niet onze gasten. Het was een door ons geor niseerd programma en wij wilden daar niet van afwijken. Wij meenden dat dit ons goed recht was. Van een meerderheid van stemmen kon die avond geen sprake zijn. Amnesty In ternational vergaderde niet. Wij bestrijden ten stelligste te hebben toegegeven dat de vertoonde film uit de jaren 1969-1971 stamt, dat konden wij ook niet, omdat wij dat niét wis ten. De film is nov. 1974 door het IKOR op TV vertoond. De kleding van de mensen, de modellen van de auto's en talrijke andere gebruiks voorwerpen die op de film te zien waren wezen er duidelijk op dat het hier geen oude of verouderde film betrof. Tot slot haalt de heer Twijsel nog een oude koe uit de sloot om zijn, naar onze mening, zwakke argumen ten kracht bij te zetten. De mare chaussee-foto wordt nog weer eens ten tonele gevoerd. Amnesty Interna tional en de Raad van Kerken Neder land hebben erkend hiermee een fout te hebben gemaakt. Beide organisa hébben de Marechaussee in casu de marechaussee-vereniging hun excuus hiervoor aangeboden. Zeer ridderlijk is dit excuus door de Nederlandse Marechaussee aanvaard. Beide par tijen beschouwden daarna de zaak als gesloten. Amnesty International heeft aan alle kranten hierover een pers bericht gezonden. Wanneer zal dit in cident voor de heer Twijsel gesloten zijn? Voorts willen wij er met nadruk op wijze dat deze avond op diverse ta feltjes gratis informatiemateriaal af komstig van vóór- en tegenstander van de apartheidspolitiek was neer gelegd, opdat een ieder kennis kon nemen van beider argumenten. Wat wij die avond gemist hebben is de wijze zijn mening te zeggen en met respect voor een anders mening er naar te luisteren. Werkgroep Soest en Omstreken Am nesty International, Wdardi Beekman- straat 320, Soest, tel. 02155-17001. A. ELDERENBOSCH, secretaris, Het bureau van de Kunt U goed organiseren, en hebt U een secretaresse op'eiding genoten alsmede goede kennis van steno in Nederlands en/of de moderne talen bel dan eens Tijdens de openbare vergadering van het Samenwerkingsorgaan Eemland, die op woensdag 26 maart a.s., aan vang 20 uur, in het gemeentehuis van Amersfoort gehouden wordt, zal het rapport Bodemverontreiniging van de werkgroep milieuhygiëne besproken worden. De agenda vermeldt verder de punten „concept-structuurschets voor de bestuurlijke indeling"; „voortgang werkzaamheden structuur studie Eemland" en „integraal regio naal verkeers- en vervoersonderzoek". De bestuurlijke indeling betreft het instellen van 44 bestuursrayons, voor gesteld door de ministers van Bin nenlandse zaken, van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening. Het dagelijks bestuur van Eemland is van mening dat voor wat Eemland betreft het voorstel vrijwel overeen komt met een reeds eerder door het orgaan ingenomen standpunt. Voor het voltooien van de structuurstudie vzoor Eemland wordt gevraagd een krediet van 20.000 gulden beschikbaar te stellen. Voor de gemeente Soest betekent dat een bijdrage van 3.547,27. Voor het voorgestelde integraal ver keers- en vervoersonderzoek in Eem land, waarbij alle verkeers- en ver- voersaspecten worden onderzocht, wordt een krediet gevraagd van 175.000 gulden. De Soester bijdrage daarin wordt 31.038,76 exclusief b.t.w. Het heeft ons, leden van de werk groep Amnesty International voor Soest en omstreken, genoegen gedaan dat de Soester Courant zoveel woor den heeft gewijd aan de succesvolle informatie-avond over Haïti, in haar editie van 6 maart jl. De bijzonder prettige sfeer waarin deze avond ver liep, dankzij de waardevolle inlich tingen van de twee Belgische paters die 5 en 10 jaar in dit land hebben gewerkt, heeft ons weer in de ovtr- tuiging gesterkt dat onze informatie avonden zin hebben. Dit te meer daar de filmavond over Zuid-Afrika op 25-2 geheel anders was verlopen. We vertoonden de eerder door het IKOR uitgezonden film „Zuid-Afrika onge censureerd". De belangstellenden met wie we na de film „van gedachten wisselden", gaven weinig of geen aan leiding tot een redelijke discussie: het merendeel bleek een georgani seerde „belangstelling'' te moeten to nen, waarbij het alom en zo vaak ge hoorde „ik ben er geweest" werd be schouwd als een garantiebewijs voor de waarheid van hun woorden. Van de zijde van de leden van de werk groep kon weinig weerwoord worden gegeven. Niet zozeer door gebrek aan kennis en informatie, als wel door het bij herhaling overschreeuwd wor den van hun woorden. Al in de eerste vijf minuten, werd een voorstel ge daan om een „tegenfüm" te vertonen, die „a-leen nag maar uit de auto ge haald hoefde te worden," waarbij al vóór een eventuele stemming de be slissing gevallen was: vertonen! Ook de bewogen woorden van Ds. Mater, dat het motief „je moet er geweest zijn" niet bij voorbaat gelijk geeft en de tegenstanders wegvaagt, werden op weinig hoffelijke manier als niet gel dend terzijde geschoven. Dit publiek was bij ons te gast en wenste niet te discussiëren, maar op een al te duidelijke wijze hun gelijk te krijgen. De werkgroep achtte het niet juist de tegenfilm te laten ver tonen, waarmee ze het initiatief, ver moedelijk met minder aangename ge volgen, uit handen zou moeten geven. Beweringen dat het IKOR een com munistische organisatie is, dat Am nesty International links of commu nistisch is, lopend aan de leiband van de door Rusland geïnfiltreerde Ver enigde Naties, sterkten in ons stand punt. Na afloop pratend in kleinere kring, werd het bewijs voor de juistheid van onze houding op welhaast cynische wijze geïllustreerd: een heer, die er ook geweest was, meende dat er in de Bijlmermeer aparte bussen moes ten rijden voor blanken en Surina- mers, omdat de laatsten hun behoef ten deden in een hoekje van de bus en de zittingen opensneden. Dat in de afgelopen week ook een blanke Ne derlander een trein tussen Groningen en Leeuwarden voor een deel in vlammen liet opgaan, werd niet eens gehoord. Op onze bewering „Dit is discriminatie", kwam het antwoord „Dit noem ik geen discriminatie"! Wij zijn er als leden van de werk groep rvog steeds van overtuigd dat onze handelwijze deze avond juist was. Namens de Werkgroep, T. ELDERENBOSCH. Er zijn veel goede vooroorlogs woningen in Nederland. Wel stevig en sterk, maar niet aangepast aan de huidige woon- eisen. Er ontbreekt bijvoorbeeld een geriefelijke keuken, een behoorlijk toilet of een douche aan. Om die woningen op te knap pen is vrij veel geld nodig. Daarom helpt de overheid u - parti culiere huiseigenaar - met subsidie. Subsidie (tot ten hoogste 4.900,-) kan worden verkregen voor het verbeteren vani vooroorlogse huur- en eigen woningen. Als die woningen echter liiggen in een door de gemeenteraad aangewezen rehabilitatiegebied', kan men in vele geval/len meer subsidie krij gen, namelijk 35 °/o van de goedgekeurde verbeteringskosten. Informeer bij uw gemeente of uw woning in een rehabilitatiege- bied ligt. Het aanvragen van de subsidie. Door wie, waar en wanneer Vóór er aan het werk wordt begonnen, vraagt de eigenaar de subsidie aan bij de gemeente. Oók als de huurder in overleg met de eigenaar zelf zijn woning laat verbeteren. In dat geval kan de subsidie door de gemeente worden gestort op een bank- of girorekening van de. huurder. Meer informatie? In het (groene) vouwblad „Verbetering Van woningen en woon buurten" leest u meer over de subsidieregeling voor het ver beteren van particuliere woningen die niet in een rehabilitatie- gebied liggen. In het (oranje) vouwblad „Verbetering van een woonwijk" vindt u meer over de subsidieregeling voor het ver beteren van woningen, die wél in een rehabi-litafiegebiedi liiiggen. Beide vouwbladen kunt u gratis afhalen bij de gemeente. Wij adviseren U gaarne bij uw woningverbetering VELDWEG 4 - TELEFOON 02155-14878 Na 18.00 uur 02155-17351 48 49 50 67 68 HORIZONTAAL: 1. jaarboek; 6. wonder; 11. meisjes naam; 12. groet; 13. waterhoogte (afk.) 15. hefwerktuig; 16. huisdier; 17. zangnoot; 18. snel; 20. selenium (afk.): 21. voorzetsel; 22. breed, ruim; 23. maanstand (afk.); 25. laatstleden (afk.); 27. Koninklijke landmacht (afk.); 28. Romeins Imperium (afk.); 29. hemels wezen; 32. familielid; 34. plaats in Drente; 36. watering; 37. als onder (afk.); 39. N.V. (Duitse afk.); 40. dwaas, gek; 41. klepper; 42. bevel; 45. per expresse (afk.); 46. familielid; 48. uitroep v. spijt; 51. onvriendelijk mens; 53. woonboot; 55. pasta-achtig smeersel; 57. soort verlichting (afk.); 58. briefaanhef (afk.); 59. rijksgrens (afk.); 61. bijwoord; 62. schrede; 64. ongeveer (afk.); 65. stofmaat; 67. wa terplantje; 69. per procuratie (afk.); 70. plaats in de Betuwe; 72. sompig; 73. voorzetsel; 75. Utrechts symfonie orkest (afk.); 76. deel v. Amerika (afk); 78. schoonmaakattribuut; 79. plaats op de Veluwe. VERTICAAL: 1. vogel; 2. voegwoord; 3. deel v.h. oog; 4. gebergte in Duitsland; 5. huis dier; 6. omslag; 7. afgod; 8. smalle strook; 9. sportterm (afk); 10. deel v.h. paardetuig; 14. familielid; 17. pers. voornaamw.; 19. hofjonker; 22. ongetemd; 24. pers. voornaamw.; 26. soort onderwijs (afk.); 27. vogel; 28. ambtshalve (Lat. afk.); 30. deel v.e. Franse ontkenning; 31. Frans lid woord; 33, machine; 34. rijksgrens (afk.); 35. zangnoot; 38. vreemde munt; 39. hoge berg; 42. klein stukje papier; 43. Frans pers. voornaamw.; 44. geneesheer; 45. naschrift (afk.); 47. anno Christi (afk.); 48. tijdperk; 49. lengtemaat (afk.); 50. stad in Twente; 52. kiloliter (afk.); 53. spil; 54. vreemde munt (afk.); 56. zang noot; 58. werpstrik; 60. gewas; 53. waterstand (afk.); 64. soort vereni ging; 66. over tijd; 68. rang i.h. leger (afk.); 71. kinderspeelgoed; 72. twee tal; 74. soortelijk gewicht (afk.); 77. nummer (afk.). Honderden dames in Soest zijn het afgelopen half jaar druk in de weer ge weest door hun lidmaatschap van de „Weight Watchers". Iedere dinsdag be gaven zij zich naar De Open Hof, stonden op de weegschaal, lieten hun ge wicht noteren, bespraken onderling in een uiterst gezellige sfeer hun gewicht problemen en gingen naar huis met nieuwe eetadviezen van de leidsters. Velen kwamen inmiddels in het bezit van de „speld met diamant" omdat zy hun streefgewicht bereikten en werden zodoende „lid voor het leven" van deze W.W. „Weight Watchers" is nu ook in Soest een begrip geworden voor ieder die worstelt met een teveel aan gewicht. De W.W. stamt uit Amerika waar de éerste club werd opgericht in 1963. De organisatie van „gewicht bewa kers" groeide uit tot een wereld omvattende vereniging, waar de com mercie wel aanwezig is, maar waar de ideële kant veel sprekender naar voren komt. Iemand die niet te dik, te zwaar is, die maar aan kan eten zonder er last van te hebben, kan zich nauwelijks voorstellen wat de problemen zijn als het lichaam bij wijze van spreken „reageert" op een koekje dat gegeten wordt. Buiten alle lichamelijke gevaren en nadelen van tè dik zijn, zijn er dan ook nog de psychische moeilijkheden; de verleiding van de banketbakkerij, de hopeloosheid bij het aanschaffen van kleding, de eeuwige „tentmodel len" om nog maar niet te spreken van strand- en badkleding. Juist met het oog daarop al nam W.W. een zeer verstandig besluit; iedere leidster van een cursus moest zelf „dik" geweest zijn, zelf ervaren hebben wat dat betekent. Hoe anders ligt dat niet bij diëtisten! De eenvoudigste en meest voor de hand liggende oorzaak van te zwaar zijin is dat de mensen meer eten dan hun lichaam nodig heeft. Ze eten niet alleen omdat ze honger hébben, maar ook om bepaalde problemen even te vergeten, want eten is vaak een vlucht, èen zich tijdelijk schuil houden voor wat ons bedrukt. Het idee van een Amerikaanse dokter en pionier op het gebied van de voe ding was daarom eenvoudig: een uit voedingsoogpunt evenwichtig diëet dat een veilige gewichtsafname mogelyk maakte. Daarby was en is het dan niet alleen zaak de mensen te laten vermageren, maar ook vooral, om ze op dat lagere gewicht te houden. Con trole dus. Het Programma van de Weight Wat chers ziet er als volgt uit; wekelijks komt men bijeen en controleert zijn gewicht; wekelijks ook worden nieu we eetadviezen gegeven. Het pro gramma bestaat uit drie delen: 1. het gewichtsverminderings-programma; 't bijbrengen van nieuwe eetgewoonten en het doelbewust leiden in de rich ting van het streefgewicht (voor het bepalen van het streefgewicht be schikken de leidsters over verant woorde tabellen); 2. het laatste-lood- jes-plan, waarbij steen gegeven wordt óók de laatste „pondjes" kwijt te ra ken; en 3. het controleprogramma. Dit laatste onderdeel heeft een soort eeuwigdurend karakter, waaraan geen kosten verbonden zijn. Dat impliceert dat er aan het volgen van de cursus wél kosten verbonden zijn, die hoog aandoen (tien gulden per keer), maar waarvoor veel „waar" geleverd wordt. Want levensgeluk en zelfvertrouwen zijn onbetaalbaar voor wie weet wat dikzijn betekent. Succes is verzekerd; in Soest zijn daar vele bewijzen van voorhanden. De een moet meer „verliezen" dan de ander, de een doet het makkelijker dan de ander en dat kan weken sche len, maar het succes komt. Om re sultaat te hebben is uiteraard mede werking nodig van de omgeving van de cursist, maar dat heeft te maken met genegenheid en pure menselijk heid'om iemand te helpen. Bovendien is het zo dat het voor nie mand kwaad kan zijn gewicht in de hand te houden en de menu's van de W.W. zijn bijzonder smakelijk en rijk gevarieerd. De continuïteit van de cursus is ver zekerd en hangt niet uitsluitend van de leidsters af. Er is in Nederland een landelijke organisatie, die continu leidsters opleidt en verder coacKed. Iedere dinsdag kan men bij de W.W. in De Open Hof een cursus „begin nen"; 's morgens om 10 uur, 's mid dags om 2 uur en 's avonds om 7 uur. Niet alleen dames maar ook heren volgen reeds de cursus en ook aan leeftijd is men niet gebonden. GEBOREN: Arjan, zoon van L. Roodenburg en J. T. van Eijk. Fiona Nyree, dochter van E. Mayer en N. van Voorden. Menno Rudolf, zoon van D. Duits en N. van Ekeren. Denis en Christi- aan, zonen van J. P. M. van Gulik en A. L. J. Frakking. Emanuelle Alexandra Henriëtte. dochter van H. M. Roozemond en J. P. E. Groenen dijk. Joseph Otto, zoon van C. Knoppers en A. M. Odijk. Mirjam, dochter van J. M. van de Stouwe en P. N. Draaisma. Jeroen Jacobus, zoon van J. Akkerman en L. C. M. Jansen. Petra, dochter van J. S. Melgert en J. E. M. Vrakking. In- grid Maria Henrica, dochter van M. H. van der Schoot en E. J. M. C. van Kessel. ONDERTROUWD: Gijsbert van Altena en Frithu van Oostendorp. Johannes Gerardus Antonius Sontrop en Hillechien Ok- kiena Meems. GEHUWD: Gerrit Jan Groenendijk en Gerritje de Jong. OVERLEDEN: Gijsbertje Grift, weduwe van T. J. Wigtman. Michiel Bakker, echtge noot van L. Huisman. Hesselena Wilhelmina van Surksum, echtgenote van P. Laseur. Harmannus O este rna, echtgenoot van H. van den Broek. •au u l.2s •fi '.onp -ZL :io; 'U 'n "89 "99 Iqnp -^9 :de -99 :^sja§ "09 iossej '89 i9j -95 :jh -*e :se eq :pi ss 'o\o2 -U9H 'OS it"3 '61? !BJ9B *8t tfr :sd •qê !sjje !nj -gt- laaddius 'zf !dje •68 Pao -ge !op 'Q8 'Sd 'ï-8 :jo}oui '88 !bi -ie !au *08 -'oj '88 !t?3f 'LZ !0[ '9Z !aui fz 'ZZ 'oSed '61 !frax 11 :ed "H :psppi '01 !o3{ *6 ïdaaj •8 '.joopi 7 '.cteui '9 '.yey[ g tsfji g -jo 'Z IppBAVJi 'i rjaaoipaA. *OJJ9} -IO '6L !rocp2<ej -8L !Bsn -9^ !osn -qi *8L :sejp 'ZL Jisra '01 idd '69 'L9 IR 'S9 :eo *£9 Isad Z9 'do *19 !Su •65 '.si *85 'n 'LS Puiöjo SS '^de -gg !s^jnu 'is :qoB -8ï> !nd -9^ !9d -gfr •Zf !PWJ 'TÏ- ijop 'Ot- 'Se 68 'oe 'is '.aai '98 '.ap-[OH '*8 '^o 'ZZ '.pSua "63 :u -qz 'Lz in 'S2 'mi(1 '£Z 'vU* 'zz !do 'iz !as '08 idBJ -81 ijui 71 Jsaod '91 'SI -ei !ape ~zi letH 'li 19 JJEJTUI '9 :3J9TUOJ3l "I JpïBJUOZIJOH De oplossing van deze puzzel vindt u elders in dit blad. RAM - 21 maart-20 april Rustige week, mits u rekening houdt met de gevoelens van anderen. U voelt een neiging, u af te sluiten en u te bepalen tot uw eigen aangele genheden, dit kan een verstandige houding zijn, maar dan moet u niet verwachten, dat zij, die iets meer verwacht hadden van uw houding in zake hun moeilijkheden, erg enthou siast zijn en warme gevoelens koes teren. Voel u dus niet teleurgesteld, maar oogst kalm, waf u gezaaid hebt. Te weten: niets! STIER - 21 april-20 mei Een week vol wederwaardigheden en indrukken, die u aan het nadenken zetten. U krijgt een andere kijk dan te voren op sommige van uw vaste medewerkers. Een gebrek aan zelf vertrouwen kan uw oordeel vertroe belen. Zeker ten opzichte van iemand, die u al jaren trouw terzijde staat en die nu voor hulp op vreemden is aangewezen. Uw geweten maant u, uw houding te herzien, maar een nieuw verworven relatie belet u dat. De sterren raden u dringend aan, af te wegen, wat waarde heeft en de on waarde te verwerpen. TWEELINGEN - 21 mei-20 juni Deze week kunnen zich enkele voor vallen voordoen, die u in actie bren gen. U bent het hier en daar totaal niet eens met wat er gebeurt en u heeft neiging, partij te kiezen. Blijf daarbij vooral rechtvaardig in uw oordeel en vergeet niet, wat u te danken heeft aan iemand, die mo menteel in een minder prettig dag licht staat. Bepaal uw oordeel niet lichtvaardig,- maar denk goed na, voor u handelt! KREEFT - 21 juni-20 juli De nodige invallen, die u nag een poos van rust, heeft, maken u het leven eigenlijk een tikje zuur. U heeft destijds nogal grote plannen gekoes terd en tegenwoordig vraagt u zich wel eens af, of de praktijk wel be antwoord aan die plannen. Welnu, dat doet zij wel. zeggen de sterren. Maar de keuze is aan u en u moet daarbij met enige nuchterheid te werk gaan, en aannemen, dat sprookjes zo wel waar zijn, als onwaar! VOOR DE WEEK VAN 20 TOT 27 MAART 1975 LEEUW - 21 juni-20 augustus Zoals gewoonlijk is er een massa werk aan dé winkel en u ziet ook deze week wel kans, daar door te komen. Toch moet u beseffen, dat enige matiging geen kwaad kan! Af gezien van de dingen, die u en uw gezin ten nauwste aangaan, kunt u wellicht eens wat gaan afschuiven? Het kan geen kwaad, anderen ook eens hun eigen boontjes te laten dop pen! Geef uw advies en uw welge meende vriendschap. Maar ook niet! MAAGD - 21 augustus-20 september Het lijkt er de laatste tijd op, dat uw hobby soms belangrijker schijnt te worden, dan uw werk. Gelukkig heeft u genoeg gezond verstand, om de hoofdzaken van de bijzaken te onder scheiden. Indien u evenwel meent, dat uw hobby de plaats van uw eigenlijke broodwinning kan innemen, ga daar dan niet toe over, alvorens u diep heeft nagedacht en een goede relatie om raad heeft gevraagd! WEEGSCHAAL - 21 sept.-20 oktober Op gevoelsgebied een week van grote mogelijkheden. U heeft een interes sante ontmoeting die op geheel nieu we ideeën brengt. In een bepaalde kwestie moet u uw opvatting herzien en het kan zijn, dat u verontschuldi gingen moet aanbieden naar aanlei ding hiervan. Uw eigen rechtvaardig heidsgevoel geeft u dat wel aan. Op passen voor kouvatten op hoofd en nek.Een beetje rust zou u goed doen. SCHORPIOEN - 21 okt.-20 november U heeft thans een massa feiten tot uw beschikking en de sterren raden u aan, er deze week een goed gebruik van te maken. Laat u niet door een neiging tot agressiviteit overhalen, uw oordeel te vertroebelen. U kunt veel beter gaan rangschikken en proberen, een overzicht te verkrijgen. Dat zal in deze periode vlot gaan. U bent terecht verontwaardigd, maar dat is nu van geen belang: bedenk eerst eens, wat u wilt laten voorgaan. Blijf rechtvaardig en menselijk in uw den ken en doen! BOOGSCHUTTER - 21 nov.-20 dec. Over het algemeen een rustige week, hoewel enkele aangelegenheden in staat zijn, u uit uw tent te halen. Ergens gaat er iets niet naar uw zin en u had ook andere aanwijzingen gegeven. Goed. Laat u dat niet van de wijs brengen, maar geef met de nodige humor een andere koers aan. U zult zien, dat u meer medestanders heeft dan u dacht! STEENBOK - 21 december-20 januari Deze week kunnen de artistieken on der u hekenen op de nodige inspira tie. De beste ideeën waaien u aan en u heeft de indruk, dat u bijna geen tijd heeft, om ze zo gauw allemaal uit te werken. Hoeft ook niet: maak er in ieder geval een aantekening van. De anderen slagen in allerlei an dere dingen vlotweg en zien kans hun plannen een stuk verder te bren gen op de weg naar voltooiing! In het menselijke vlak heeft u gelegen heid veel goeds te doen en dat ligt u ook best! WATERMAN - 21 januari-20 februari Rustige week met enkele kleine suc cessen, die u evenwel groot genoegen doen. U heeft er dan ook de nodige inspanning voor over gehad. Bedenk dat er nog meer kansen veborgen liggen in deze richting, en dat u er goed aan doet, die met de nodige be hoedzaamheid uit te spitten. U bent op de goede weg. Teveel spontaniteit en ongecontroleerde uitlatingen kun nen echter veel afremmen. Dat zou zonde zijn! VISSEN - 21 februari-20 maart Iemand, die door dik en dun in de afgelopen jaren uw partij heeft ge trokken en u de hand boven het hoofd heeft gehouden, zit nu zelf diep in de pinarie. Een onrechtvaardig op treden, bijna een aanval in de rug, heeft hem (haar) geveld en het is nu aan u om dat in te zien. Vraag niet naar de achtergronden, maar kom op voor degene, die u nooit in de steek heeft gelaten. U kunt deze week veel goeds doen, door uw hart en uw ridderlijkheid te laten spreken. Uw eigen gemoedsrust hangt een tikje sa men met de lotgevallen van uw oude kameraad.

Soester Courant | 1975 | | pagina 8