bank Aantasting natuur door recreanten duurt voort Opnieuw verkeersproblemen aan de orde in hoorzitting Wijkraad maaswinkel tMen A. van der Weerd Lederwaren Giftshop r F[et oog gericht op het Vietnamese rama Horloger Juwelier Optiek Natuurwachters „Eemland" gaan zich bezinnen over uitbreiding educatieve taak Kom naar het Dolfinarium 1™°','°" Harderwijk I show DOLFINARIUm BONDSSPAARBANK V. J Ton Beuken Keuken en berghok van flat aan Van Goyenlaan door brand verwoest Mentaliteitsverandering gezien als de beste oplossing Orchideeën Tentoonstelling in het Cantonspark te Baarn Jaarvergadering Rode Kruis Man bekent verduistering Wadlooptochten Diefstal bij Artishock met hotel van den brink dag mijnheer, met de paashaas natuurlijk kunt u met pasen bij ons terecht, plate service of a la carte. tof ziens met pasen, u sprak met 12706. SOESTERBERGSESTRAAT 122 Soester Courant van donderdag 27 maart 19 5 Da Zuidvietnamese president Thieu is fiog niet eerder zo diep vernederd als toen hij moest besluiten de drie prdyincies van h'et centrale bergland mcir op te geven.. Daarvoor moest hijl bovendien nog zonder meer ak- koérd gaan met enige voorwaarden val de Vietcong of zo men wil de voi-lopige revolutionaire regering VHtV over het regelen van de enjrme stroom vluchtelingen. Maar wa hierbij helemaal het regime van Sakon in een kwade reuk brengt is de affaire rond de stand Ban Me Tl lot. De verovering van die stad w de inleiding tot het opgeven van he hele gebied. Maar het waren niet de Noordvietnamese of VRRV-strijd- kr chten, die de stad veroverden; het wiren de Montagnards, bergbewoners. D^e ethnisch niet tot de Vietname- zete rekenen groep heeft een tijd- ila g voornamelijk voor Saigon ge ve :hten voor Amerikaanse rekening o\ srigerus, wat dan een profijtelijke k( nbinatie was met het eigen belang: de e bergbewoners verwachten niet zo eel van de VRRV. Dat is kennelijk ve anderd; de bergbewoners verover de i de stad en de tank van de VIRV- troepen kwamen later. Het eer st* bericht over deze voor Thieu ook al >lamerende afval der Montagnards kv im van een Franse journalist, die lat r „per ongeluk" doodgeschoten wed door de politie in Saigon. In- tu;;en is de juistheid van zijn be- t van andere zijden stevig beves- zoals ook te vernachten was, rrtcfer bovendien werd weer een as- t belicht van het regime in Sai- dat zolang door Washington werd af ïschilderd als een groep die voor de iemokratische vrijheid op de bar- rikiden stond. He is duidelijk dat Thieus einde en dat van zijn republiek, die nu al vier prcincies gewoon heeft moeten af schrijven, niet ver af kan zijn, zoals ool< geldt voor Lon Nol en de zijnen in lambodja waar het gezag van de pre ident amper meer reikt tot de sta< sgrenzen van de hoofdstad Phiom Penh. In afwachting van dit ein e zullen er echter wel weer vele sneivelen of de ellende van de vlucht moéten doormaken in een steeds ver- dea vernield land. In het Amerikaan se parlement is intussen het inzicht wa later dan elders doorgedrongen da het steeds een fout uitgangspunt is eeweest met troepen en geld de re gimes van Thieu en Lon Nol te steu- nei alsof die door buitenlanders wer- deh aangevallen. Dpe presidenten plus hun reeks voor gangers hébben zich duidelijk ge kird tegen ontwikkelingen waarvoor da volkeren wel voelden, waarbij de kammunistisch geïnspireerde opstan delingen kennelijk een beter besef bidden van wat de meerderheid als ejn redelijker toekomstperspektief zfg. Wat overigens niets te maken heeft gehad met het opwerpen van ten dam tegen een rode vloedgolf. Ifatuurlijk zal Noord-Vietnam wel steun.hebben verleend en kwamen er ■yapens uit Rusland en China. Maar die inmenging, als men die zo noe- jnen wil, was zeker niet van door slaggevende betekenis. Waarbij men fnoet aanmerkei^, dat zeker Noord- i/ietnam geen marionet is geworden Iran Rusland of Ghina. Vreemd is het daarom dat president Ford blijkbaar door wenst te denken In die vale gedachtengang, ook al doet zijn parlement dit al lang niet ïneer. Hij rept nog over de oude do mino-theorie van Foster Dulles: als niet in Vietnam een halt toegeroepen .wordt aan het kommunisme rolt dit over heel Azië heen. En Ford ziet het al gebeuren: in Thailand wil men af 'van de Amerikaanse bases. Hij wenst niet te zien, dat het ook anders be schouwd kan worden: het door de VS gesteunde uiterst reaktionaire be wind is los komen te staan van wat in de bevolking leeft en Thailand heeft reden te vrezen voor een her haling van hfet Vietnamese drama van dood en verderf gedurende een ijse- lijk lange tijd. Een argument is ook niet, dat de Amerikaanse geloofwaar digheid geschaad wordt als de VS niet weer Thieu en Lon Nol uit de nesten helpen, dan maar het geld al leen als het kongres weigert er nog troepen heen te sturen (waarbij het overigens de vraag is of met geld alleen nog iets te „redden" zou zijn). Integendeel, de militaire en gelde lijke steun door al die jaren aan ge hate regimes heeft veel meer ver trouwen in deze streken geschaad. Men kan het op allerlei gronden be treuren dat, overigens niet voordat nog heel wat ellende is berokkend, uiteindelijk Cambodja, Laos en Viet nam en misschien ook Thailand kom- munistische regeringen krijgen. Maar die treurnis moet dan vooral toege rekend worden aan de regimes die ondanks geweldige bedragen aan dol lars geen kans hebben gezien een re delijk alternatief op te bouwen voor het kommunisme. Maar dat de veilig heid van de VS erbij in het geding is, zoals Ford aanvoert, daarvoor is zelfs geen schijn van bewijs. Wel is zeker, dat het Amerikaanse' aanzien in deze streken zwaar geleden heeft, maar dan meer door de jarenlange steun dan door het ophouden ermee. KANTMAN. SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Ongeveer 45 leden van de Natuurbeschermingswacht Eemland woonden de jaarvergadering by die in gebouw De Rank gehouden werd. De vergadering bestond uit een zakelijk gedeelte met aansluitend een film- en dia-lezing door de beer H. NyJand, medewerker van het Rijksinstituut voor Natuurbeheer over het leven van edelherten en vossen. Tijdens het zakelijk gedeelte werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester voorgelezen, bracht de kascommissie verslag uit én gaf de leider van de natuurwachters, de heer J. J. de Vries, een overzicht van de in het afgelopen jaar verrichte werk zaamheden. Het aantal leden van de vereniging nam toe met 30°/o en bedraagt nu 304. Merendeels komt die aanwas van excursies en maandelijkse wandelin gen en grotendeels zijn zij, volgens de secretaris in zijn jaarverslag, „te rangschikken onder de categorie niet- werkende leden". Hun financiële steun is echter voor de vereniging onmisbaar. 66 °/o van de leden woont in Soest en naar de mening van de secretaris, de heer W. Post, moet het wel duidelijk zijn dat er nog een be langrijk potentieel aan leden aanwe zig is in de overige Ee ml and-gemeen ten. De door de vereniging georganiseerde maandelijkse wandelingen waren vo rig jaar zeer in trekt. Namen er in 1973 gemiddeld 57 personen aan deel, nu is dat aantal opgelopen tot 127. Er werden dat jaar 60 wandelingen en excursies georganiseerd en daaraan namen in totaal 2421 personen deel. Het betrof 50 groepswandel ingen in de omgeving en 10 binnenlandse ex cursies. Voor het Katholiek Vrouwen gilde werden bovendien nog 11 wan delingen geleid waaraan door in to taal 132 dames werd deelgenomen. Een groot succes was ook de gedu rende het Pinkster-weekeinde uitge zette natuurwandeling in het land goed Pijnenburg, die door niet min der dan 650 personen gevolgd werd. Volgens een werkgroep zouden der gelijke „natuurpaden" ook aangelegd kunnen worden in De Treek onder Amersfoort, Groeneveld onder Baarn en in Soest door het Monnikenbos en de Eempolder. Wat betreft de scholing van de leden werd een cursus Controleur-Vogelwet afgesloten in het verslagjaar, met een examen. Aan 15 geslaagden werd een aansteLling uitgereikt. 35 cursistenne- men er deel aan de in december van start gegane natuurgidsencursus; het examen wordt dit jaar gehouden in de maand oktober. Overigens kampt de vereniging toch met gebrek aan mankracht. Daardoor schoten onder andere de excursies voor de flora-studiegroep er bij in zoals ook een aktie om een aantal heideveldjes in Soest van houtopslag te schonen niet kon worden afge werkt. Secretaris Post constateerde in zijn verslag tenslotte dat de afdeling niet te klagen heeft over belangstelling. De afdeling Eemland heeft zich door de aktiviteiten van haar medewerkers een waardige plaats veroverd tussen de andere landelijke afdelingen. „Toch is deze plaats uiteraard van ondergeschikt belang. Waar het om gaat is of wy ons doel bereiken. Vooral wanneer het goed gaat, is men geneigd om voort te hollen op de weg die eenmaal ingeslagen is, zonder stil te staan en zich te bezinnen of het wel de juiste weg is, of er geen an dere wegen zijn die tot een beter en sneller resultaat leiden", aldus de heer Post. Hy vroeg zich daarbij af of het niet wenselijk was zich eens te gaan verdiepen in de taak van de vereniging; „houden we ons aan de IVN-normen, dan dienen we ons uit sluitend bezig te houden met natuur beschermingseducatie en het aankwe ken van milieubesef". Belangrijk vond hij het echter ook dat een standpunt ingenomen werd ten aanzien van de aandrang van bui tenaf „om plaats te nemen op de bar ricaden en te strijden tegen recht streekse aantasting van natuur en landschap door bijvoorbeeld de over hel". Hij meende dat het antwoord niet eenvoudig zou zijn. „Een aktie- groep moeten we, lijkt mij, niet wor den, maar is het verkeerd om bij ge legenheid een opinie of visie bekend te maken, vooral wanneer anderen niet of onvoldoende reageren? Of moeten wij misschien onze naam ver anderen en ons inderdaad uitsluitend bezighouden met educatie, inclusief natuurwachterswerk?", aldus secreta ris Post. Hij hoopte dat in dit vereni gingsjaar het antwoord op de vragen gegeven kon worden. „Ofschoon na tuurbeschermingseducatie al voor 95 uit praten bestaat, lijkt het erop dat in 1975 nog meer gepraat zal moeten worden", zo besloot hij zijn jaarver slag. Aantasting „Onsdanks voorlichting op televisie en radio, in kranten en tijdschriften, neemt de aantasting van wat ons als natuurterrein resteert nog steeds toe. Terreinen zonder enige vorm van toe zicht gènieten de twijfelachtige eer, wat dat betreft bovenaan de lijst te staan. We mogen ons gelukkig prij zen dat de omstandigheden in onze gemeente overigens één van de wei nigen in Nedreland met een eigen bos- en veldpolitie, van dien aard zijn, dat zowel in het professionele als amateuristische vlak aan deze kwalijke verschijnselen tegenwicht kan worden gegeven", aldus de leider van de natuurwachters, de heer J. de Vries, in zijn jaarverslag. Hij maakt er melding in dat de con tacten met de Soester politie bijzon der goed waren en dat men, dankzij medewerking van die kant, een geor ganiseerde natuurwachtcursus kon volgen. Dank bracht hij in dat ver band aan de korpschef de heer H. Scholtmeijer, de brigadier J. Mater en de bospolitie, de hoofdagent A. v. Galen. De natuurwachters W. Post en J. de Vries kregen inmiddels een aan stelling als onbezoldigd ambtenaar van de gemeentepolitie. Wat de werkzaamheden van de groep betrof constateerde de meer De Vries dat roken in het natuurterrein nog steeds voorkwam, evenals het gebruik van kooktoestellen, het lopen door aanplantingen en het rijden met brommers op toeristische fietspaden. Ook het achterlaten van verpakkings materialen door dagrecreanten, noem de de heer De Vries een euvel oat nog niet voorbij was. Daarbij sloot aan zijn opmerking dat met verbijste ring nog steeds vastgesteld moest worden dat ook gehele vuilnisbakken langs slootkanten en bosranden wor den uitgestort. Het plunderen van wilgen „omder wile van zogeheten katjes" nam een bedenkelijke vorm aan. Daarbij on derscheidde de natuurwachters twee vormen; de professionele groep, uit gerust met snoeischaren en de ama teur, die takken afrukt. Een soortge lijke twijfelachtige eer genoot ook de Amerikaanse eik. Hij wees verder op het kwaad dat loslopende honden aanrichten en op het malafide ruiter „die bepaald kwa lijke vormen aannemen". „Hond en paard liggen ons beiden na aan het hart. Wij vermelden dit wellicht ten overvloede. Waar echter hun begelei ders zich niet aan de dringend nood zakelijke spelregels wensen te hou den, en daaronder verstaan wij te vens het bezit van voorgeschreven ruiterkaart, zal in nauwe samenwer king met bos- en veldpolitie streng worden opgetreden", aldus de leider van de natuurwachters. Tassen Riemen Portemonnaies Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters en nog veel meer leuke kado- artikelen. Naast de Oude Kerk TORENSTRAT 5 SOEST TEL. 02155-13473 In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in f®/ 1^} één programma. Tijden: jaar dagelijks 10.00 -11.30 -13.00 14.30 -16.00 en 17.30 uur (zondags niet om 10.00 uur). Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. 'n degelijke De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen - Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen is eeri bank met een degelijke dienstverlening. Betrouwbaar advies. Dat betekent: Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN QDST NEDERLAND Steenhoffstraat 56, tel. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel. 16600 •en bijna klassiek model van pastoe. ook door de vele uitvoeringen een bestseller. interieurverzorging soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation - Telefoon 02155 - 12180 Een felle uitslaande brand heeft de keuken en het berghok van de flat woning Van Goyenlaan 187 verwoest. De andere vertrekken werden gebla kerd en kregen rookschade. De be woonster, rrievrouw M. A. S. (27), was niet thuis op het moment dat de brand uitbrak. Wel haar poes, die door de rook bedwelmd raakte. Het dier werd door de politie gered en door de brandweer met perslucht weer op de been geholpen. De brand werd ontdekt door een leerkracht van de naast gelegen In- genhofschool Toen de brandweer ar riveerde sloegen de vlammen naar bulten. Men had het vuur echter zeer snel bedwongen. Keuken en berging, met alle inventaris, brandden volledig uit. De schade wordt geschat op 30.000 gulden. Vermoedelijk is de brand door kort sluiting ontstaan. Die zou veroorzaakt kunnen zijn nadat de achtjarige zoon van mevrouw S. in de bergruimte een stekker in een stopcontact had ge stopt. In de vyfde hoorzitting van de Wijkraad te Soesterberg werd, zy het In wat gematigder vorm, een reprise gegeven van de voorgaanden. Ook nu weer klachten over het ambtelijk apparaat, verkeersproblemen, hondentoiletten, vervuiling en meer dergelijke zaken, die met de mentaliteit van de bewoners te maken hebben. Het was, zoals de heer J. Veenendaal, de oud-voorzitter van de wijkraad opmerkte: „Als de Soesterbergers hun postduiveninstinct by het thuiskomen eens wat beperken, dan zouden er al heel wat verkeers problemen opgelost zyn. Het lijkt erop dat als ze de voederklep horen ram melen 's avonds, niemand weet hoe snel thuis te komen". Het verkeer ligt overigens alle Soes terbergers zwaar op de maag en de problemen aanhorend, zou de argelo ze bezoekers denken in een wereld stad aangeland te zijn. Toch hadden, nu weer de bewoners van de Gen. Spoorstraat het Van Maarenplein, -de Kampweg en de Bariningstraat, ge noeg moeilijkheden. Aan de Kampweg was de parkeerha- haven zodanig aangelegd, met hoeken van 90 graden, dat optimale benut ting, slechts mogelijk was ten koste van het gazon; aan de Bariningstraat behoefde een bushalte nodig verbete ring om althans geen natte voeten te krijgen bij het in- of uitstappen; de Gen. Spoorstraat had de „bezoeking" van grote vrachtwagens, sommige met vuil geladen, dat er dan links en rechts afviel. De straat was voor der gelijk verkeer te smal; de politie controle op overbelading te gering. Om het Van Maarenplein veiliger te maken, werd de verkeersdrempel weer ten tonele gevoerd en ook werd ge dacht dat verkeersbrigadiers voor de schoolkinderen nou ook weer niet je-dat was. De automatiek aan de Bariningstraat werd voor dat gedeelte van het dorp als één van de grootste vervuilers gezien en geklaagd werd over het feit dat de jeugd te weinig (voetbal)ruimte had. Ook de overlast door honden werd naar voren ge bracht, maar daar werd door enkelen van de 25 belangstellenden toch tegen gereageerd. „We betalen toch honden belasting en die beesten moeten toch ergens hun behoefte kunnen doenl". Er werd ook een pasklare oplossing voor dit probleem aangedragen„laat de dieren hun behoefte maar midden op de rijweg doen, daar heeft nie mand last van". Opgemerkt werd toen: „Dan heb je binnenkort ook geen last meer van je hond". Veel van de klachten kwamen naar de mening van de voorzitter, de heer P. Pieren, neer op de mentaliteit van de bewoners zelf. „YVy Nederlanders hebben de naam schoon te zyn. Ja, je eigen erf, maar verder Onderhoud Ook het onderhoud van de gemeente woningen kwam weer aan de orde. Men was bezig in de woningen aan de Gen- Spoorstraat de electrische lei dingen te vernieuwen. „Kon dan mis schien de stopcontacten niet op 10 cm, maar op 40 cm hoogte aangebracht worden", was de vraag. „Ouderen hebben zoveel moeite met bukken". Wat moeilijker lag de klacht dat al zes jaar geleden bij de gemeente ge vraagd was wat te doen tegen een (roet)doorslaande schoorsteen. De ge meente had zich ervan afgemaakt dat het aan de bewoonste zelf lag. Ze stookte gas en daar was de schoor steen niet op berekend. Nu was de vraagstelster gebleken dat de ge meente de (gas) c.v.-installatie op de zelfde schoorsteen ging aansluiten. Ze had ook veel scheuren in de muren, maar de gemeente liet nooit iets van zich horen. Volgens het wijkraadslid Bakker woonde ze in een bijzonder slechte woning, waar met de gemeente sa men, door de bewonerscommissie, een apart onderhoudsplan zou worden op gesteld. Er werd aan gewerkt. Zo bleek er ook zeer binnenkort een eind gemaakt te worden aan de lek kage van de dakgoten van de huizen aan het Van Maarenplein. De plannen om het euvel te verhelpen waren rond en ze zouden zeer binnenkort afgewerkt worden. Er volgt nu op 2 april nog een hea ring, met de bewoners van de wijk Ons Belang, van de Amersfoortse- straat eri de Oude Tempellaan. Dan weet de wijkraad zo ongeveer wat er leeft. Voorzitter Pieren sloot ook nu de vergadering af met de opwekking in de toekomst niet te schromen de wijkraadleden in te schakelen om Soesterberg een beter leefbare ge meenschap te maken. Rond de Paasdagen, van donderdag 27 maart tot en met dinsdag 1 april wordt er in het Cantonspark te Baarn een landelijke tentoonstelling van bloeiende orchideeën gehouden. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de Kring Utrecht van de Nederlandse Orchideeën Vereniging in samenwer king met de leiding van het Cantonspark (botanische tuin van de Rijksuni versiteit te Utrecht) te Baarn. De inzendingen zijn afkomstig van amateur- kwekers, terwijl ook een aantal beroepskwekers de tentoonstelling met fraaie collecties zullen opluisteren. De grote tropische kas in het Can tonspark werd de afgelopen jaren ge heel gerestaureerd en de twee afde lingen in deze kas werden tot één groot geheel samengevoegd. Tropische planten, struiken, bomen en palmen tot 10 meter hoog zullen de achter grond vormen voor de orchideeën. Een rotswand met waterval geven het geheel een levendige aanblik. Het' prachtige Cantonspark waarin de grote kas staat, is met zijn grote ver scheidenheid aan struiken en bomen op zichzelf al een bezoek waard. Op deze voorjaarstentoonstelling zul len veel Cymbidiums worden inge zonden, aangezien de bloeitijd van deze orchideeën in het voorjaar valt. De Cymbidium is afkomstig van de hellingen van het Himalaya gebergte. Dit houdt in, dat hoewel deze plan ten uit de tropische gebieden komen, ze in een gematigd, zelfs koel te noe men klimaat leven. Het zijn forse planten, die vaak zeer rijk bloeien. Planten met meer dan honderd bloe men in prachtige pasteltinten, vormen geen uitzondering. Als snijbloem is de Cymbidium zeer geliefd. Verscheide ne beroepskwekers houden zich dan ook bezig met de teelt van Cymbi-' diums en hebben kans gezien om kruisingen met prachtige kleurscha keringen tot stand te brengen. Verder zullen er ook veel Phalaenop- sis orchideeën te zien zijn. Deze or chidee, die afkomstig is uit Oost- Indonesië en de Philipijnen, is zeer geliefd bij de amateur kwekers in Nederland. De vorm van de vaak grote bloemen is bijzonder mooi. Ook in deze orchideeënsoort zijn de laatste jaren zeer veel kruisingen tot stand gebracht. Naast smetteloze witte bloe men komen thans diep rose, gele, groenachtige en bruine tinten voor. Naast bovengenoemde soorten, zullen evenwel nog honderden andere soor ten worden tentoongesteld, waaronder de zogenaamde „mini" orchideeën, die slechts enkele centimeters groot zijn. De Nederlandse Orchideeën Vereni ging, waarin de Kring Utrecht, die de tentoonstelling organiseert, de groot ste afdeling vormt, leidt een bloeiend bestaan. Bijna 1600 amateurkwekers zijn lid van de vereniging en het le denaantal neemt gestadig toe. Hoe groot de belangstelling van de leden is, blijkt alleen al uit het feit dat de periodieke bijeenkomsten van de af deling Utrecht worden bijgewoond door 70 ®/o van de in de provincie Utrecht en in het Gooi wonende le den. Evenals tijdens de in 1971 gehouden tentoonstelling, worden weer veel be zoekers verwacht, temeer daar de tentoonstelling ook tijdens de beide Paasdagen kan worden bezocht. De tentoonstelling is geopend op don derdag 27 maart van 16.00 tot 21.30 uur en van vrijdag 28 maart tot en met dinsdag 1 april van 10.00 tot 21.30 uur. De toegangsprijs bedraagt: voor volwassenen 2,en voor kin deren tot en met 14 jaar 1, I dan blU bllaklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUIK NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting in Hotel van der Brink, Soester bergsestraat 122 alhier. Donderdag 3 april a.s. houdt de af deling Soest-Soesterberg van het Ne derlandse Rode Kruis, in het gebpuw Credo aan de Julianalaan, haar alge mene ledenvergadering. Op de agenda staan bekende punten van huishoude lijke aard alsmede een bestuursmu- tatie. De vergadering begint om 20.00 uur. De in Arnhem wonende koopman S. P. (22) heeft bekend een in Soest in huurkoop gekochte auto te hebben verduisterd. Hij werd op verzoek van de Soester recherche aangehouden en legde hier een bekentenis af. De auto had hij doorverkocht. Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK J. van Zal Nieuweweg 37 (achterom), Soest Telefoon 02155-1 1018 Vanuit Midden-Nederland worden er jaarlijks een aantal wadlooptochten georganeseerd naar enkele wadden eilanden en zandplaten in de wad denzee onder auspiciën van de Stich ting Waddenloopsport Pieterburen. De toeringcar, waarmee we reizen, vertrekt uit Amersfoort en uit Wou denberg, alsmede op andere nader overeen te komen plaatsen. In de maand mei worden er een 2- tal wadlooptochten georganiseerd, na melijk op 10 mei een zwerftocht met veel aandacht voor flora en fauna op de kwelder en op het Kad en op 24 mei wordt er een oversteek ge maakt naar het onbewoonde eiland Rottum eroog. Een ieder, die fit aan de start ver schijnt en die van wandelen houdt, kan gemakkelijk een wadtocht lopen. Ook kunnen wadlooptochten in schoolverband worden georganiseerd. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de organisator en wad- gids, de heer G. D. Marringa, Tromp- laan 15 te Woudenberg, telef. 03498- 2328 (gaarne bellen tussen 12.30 en 13.15 uur of tussen 18.00 en 19.15 uur). Uit een bureau in het kantoor van Artishock's directeur A. O. (33) werd een geldkistje met 287 gulden, dertien bankcheques en enkele papieren ge stolen. Dat gebuerde nadat enkele da gen eerder, in de bar achtergelaten sleutels, waaronder die van het kan toor, werden vermist. Het geldkistje is inmiddels leeg teruggevonden door de rijkspolitie te Brummen.

Soester Courant | 1975 | | pagina 5