32S MEE je spiekersiop" van de Gemeentehof e Nog 1,5 miljoen nodig voor afbouw kantoor gemeentewerken 2 weken durende aktie van 27 maart tot 9 april 4 4 Eitje zoeken te veel moeite?? Cl EITJE HALEN 4 4 G Doe-Het-Zelf Markt en Keukencentrum Onheuse behandeling van Turken bij overplaatsing naar andere pensions Schriftelijke vragen van „Progressief Soest" Geen spreekuur Spreekuur burgemeester verzet Vergadering culturele commissie gaat niet door Tot 31 maart voordelig tarief zwemabonne menten Gevonden voorwerpen HIFI WIJZER Officiële mededelingen Bekendmaking Ruim IVt ton voor twee noodscholen ®Sc<D©4 dQ Onderwijscommissie voorstander van regionale schoolraad Onderwijzend personeel moet honkvaster worden Aanleg van centrale antenne-inrichting voor heel Soesterberg HIFIWIJZER Ruiters kregen bon Diefstal uit geparkeerde auto Ledenvergadering imkers Meisje zakt door bromfiets Ruiten van bouwwerk vernield PASEN LEUKE BROEK PASENLEUKE JURK PASEN: LEUKE BLOUSE PASEN: LEUKE ROK PASEN: ENZ. ENZ. ENZ. Vrijdagavond koopavond o na <&a &o C,Q<D g ©4 (B)0&0apo0 S.C.H. '44-Soest 1-2 Tafeltenniscompetitie voor Shot bijna ten einde HIFIWIJZER Soester Courant van donderdag 27 maart 1975 In de vergadering van 16 november 1972 stelde de gemeenteraad 2,8 miljoen gulden krediet beschikbaar voor de bouw van een nieuw kantoorgebouw voor de dienst van gemeentewerken. Door de stijging van de bouwkosten sedert dien, is het krediet niet toereikend gebleken. Daarnaast is het echter ook nodig een aantal posten op te nemen, die niet in de oorspronkelijke begroting begrepen waren. Een en ander resulteerde in een voor stel van het college van burgemeester en wethouders een krediet beschik baar te stellen, groot 1.425.000 gulden, waar bovenop komt nog een bedrag van 75.000 gulden nodig voor de aan- scaf van nieuw meubilair, de kosten van verhuizing en de ((officiële) in gebruikname van het gebouw. De leden van de commissie openbare werken legden zich bij het voorstel neer, zij het na soms felle discussie met wethouder Ebbers. De heer J, van den Brakel (PvdA) veronderstelde dat dit krediet bij de bevolking slecht aan zou komen en een rare indruk zou maken. Hij vroeg of in de toekomst dergelijke bedragen, zoals nu benodigd bleken te zijn, niet direct- in de begroting opgenomen konden worden. Volgens wethouder Ebbers zat de prijsstijging voornamelijk in het feit dat bijna twee jaar na het beschik baarstellen van het krediet, pas met de bouw begonnen kon worden. De WD-er G. van Aalst bekeek die mededeling zeer kritisch. Hij vroeg zich af waarom dan nu achteraf één ton betaald moest worden voor de adviseur van de (technische) installa tie; 72.000 gulden voor de construc teur en 10.000 gulden voor de advi seur van de acoustiek. „We werken toch met een architectenbureau? Heeft zo'n bureau, dat 235.000 gulden be taald krijgt, niet dergelijke adviseurs in dienst?", zo vroeg de heer Van Aalst. Problemen had ook de heer G. Stam (CDA) die informeerde waarom er niet eerder aanvullende kredieten wa ren aangevraagd. Minder moeilijkhe den had de heer D. Hoekstra (CDA), die de stijgingen voor de hand vond liggen en de idee aan de hand deed „in het vervolg maar te beginnen met aanloopkredieten". Daar was wethou der Ebbers het mee eens. De heer Stam wilde echter een nade re kostenspecificatie en de heer Van Aalst kreeg op nadere vragen te ho ren dat in de 1V« miljoen ook begre pen waren 6 ton kosten voor aanvul lende werkzaamheden. Daarop con stateerde de heer J. Hilhorst (VVD) dat het voorstel niet klopte omdat de prijsverhogingen niet de enige oor zaak waren voor het aanvullende kre diet. Dat bleek te kloppen en daarom krijgt de commissie nadere informatie om alle „onduidelijkheden" weg te werken. Men had er echter geen bezwaar te gen dat het voorstel" toch op de agen da van de april-vergadering van de gemeenteraad komt. Huizen opknappen kost geld, maar KAVE helpt U een handje en heeft grote partijen voor U ingekocht en kan deze voor scherpe prijzen aanbieden. Ie. Vloerboard nergens zo voordeliig. Afm. 60 x 60 cm, per stuk 0,74. U ziet het, een ondervloer hoeft niet duur te zijn want dit is per m2 1,99. 2e. Wandschrootjes vurenhout 6 cm. breed, per strekkende meter 0,89 dat is per m2 14,87. 3e. Vloerhout 2 x 9,5 cm, per strekkende meter 1,60 en per m2 14,90. Afnamen in volle lengten. Tot ziens bij VELDWEG 4 - TELEFOON 02155-14878 - SOEST Na 18.00 uur 02155-17351 Naar aanleiding van de recente ontruiming van het pension Het Witte Huis en de bijzonder schrijnende taferelen die zich toen hebben afgespeeld heeft het raadslid Jan Visser namens progressief Soest schriftelijke vragen ge steld aan burgemeester en wethouders. Deze luiden als volgt: 1. Is het juist dat onlangs een aan tal Turkse gastarbeiders tn Soest, zonder overleg met de betrokkenen zelf, zijn gedeporteerd naar elders? 2. Was u van deze situatie op de hoogte? Zo ja, waarom is de Werk groep „Buitenlandse Werknummers in Soest" niet op tijd ingelicht? Zo nee, waarom niet? 3. Wilt u ons uitvoerig schetsen welke tafrelen zich bij deze „verhuizing" op zaterdag 15 maart bij Het Witte Huis hebben afgespeeld? 4. Op welke manier denkt u in het vervolg dergelijke mensonterende acties te verhinderen, hoe beschermt u de belangen van deze Soester inge zetenen en welke garanties kunt u hen bieden? 5. Is het niet verstandig zo spoedig mogelijk te komen tot een platvorm van belanghebbenden (oud voorstel van D'66 - Harry Jonker) om in de toekomst te voorkomen dat er moei lijkheden ontstaan in een zo'n kwets bare concentratie van Surinamers, Turken en Soesters als thans aan. de Birkstraat het geval is? Visser verzoekt het college de ant woorden op zijn vragen mondeling toe te lichten tijdens de raadsver gadering van 17 april a.s. Verontwaardigd De Werkgroep Buitenlandse Werk nemers Soest is zeer verontwaardigd over de behandeling van de Turken. Lang tevoren was immers bekend en zjjn er onderhandelingen geweest tussen het ministerie van CRM, Poly- norm en de directie van Het Witte Huis. Bedroevend noemt men de manier waarop de Turken moesten vertrek ken; bed op de rug, koffer in de hand en in de stromende regen. In een brief aan Polynorm en de direc tie van Het Witte Huis wordt nu om opheldering gevraagd, toegespitst op de volgende vragen: Zijn Turken mensen met wie maar naar willekeur kan worden gehan deld? Wordt met menselijke gevoelens geen rekening gehouden? Zijn Surinamers winstgevender dan Turken? Hoe begeleidt Polynorm haar werknemers? Konden de Turken zich bescher men tegen deze praktijken? Hoe kon op zo'n korte termijn woonruimte worden gevonden in Amersfoort voor zo velen? Welke garanties hebben de Tur ken in de Birkstraat 132? (100 wer den er naar overgeplaatst, red.). Hoe kan CRM de ene groep hel pen (Surinamers) ten koste van de andere groep (Turken)? Overleg Bij Polynorm was de brief van de werkgroep ontvangen. Gisteravond zou er een gesprek plaatsvinden met de werkgroep, zo wist de heer J. v. d. Goot, chef personeelszaken van Polynorm ons te vertellen. Overigens was er ruim te voren ook overleg geweest met de betrokken Turken uit Het Witte Huis. Dat over leg bestond niet uit de botte mede deling dat men vertrekken moest. Duidelijk zijn de achtergronden van de verplaasing uiteengezet en is aan de Turken gevraagd hoe zij zich de oplossing voorstelden. „Het initiatief werd bij de Turken gelegd", aldus de heer Van de Goot. Een aantal heeft er gebruik van gemaakt en een groep heeft de werkgever ge vraagd de zaak af te wikkelen, wat neer kwam op aanwijzen. De wethouder van Onderwijs, drs. G. A. W. G. A. Plomp, is verhinderd op 1 april te Soesterberg en op 2 april te Soest, zijn wekelijkse spreekuur te houden. A.s. dinsdag 1 april is het wekelijkse spreekuur van de burgemeester ver zet. In plaats van 14 tot 15 uur, zal het nu gehouden worden van 16 tot 17 uur. De voor vanavond, donderdag 27 maart, geplande vergadering van de culturele commissie, gaat niet door. De eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op donderdag 24 april a.s., om 19.30 uur, in de openba re leeszaal. Tot en met 31 maart bestaat nog ge legenheid tegen voordelig tarief zwemabonnementen voor het Soester Natuurbad aan te vragen. Aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Sportstichting, Steen- hoffstraat 6a. Daarna kan men nog slechts abonnementen tegen normaal tarief verkrijgen en niet eerder dan dat het zwembad haar poorten heeft geopend, aan de kassa. Die opening is gepland, afhankelijk van de weers omstandigheden, in de tweede helft van april. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangege ven: penning Kon. Ned. Jagersver eniging, tweedelig toilettasje, enige honden, parapluie, diverse bankbiljet ten, enkele portemonnaies met in houd, gouden dameshorloge, handtas met fietspompje, diverse sleutels, tamme kraai, broche, gymnastiek schoenen, handschoen, dameshorloge en twee tennisrackets. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za terdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. Superscope Stereo Cassettedeck CD 302 A met „Dolby" ruisonderdirukking. Cat. 628,- nu 475,- DEGOUDENSNAAR De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, op een daar toe gedaan verzoek vergunning te verlenen aan: 1. J. H. Beijer, Beetzlaan 62 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Beetzlaan 82, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie M, nummer 8473; 2. F. Bosman B.V., Birkstraat 48 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van een bedrijfsruimte op het perceel Birkstraat 48, kadas traal bekend gemeente Soest, sec tie C, nummer 3086; 3. A. E. Augustijn, Acacialaan 18 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van de woning Acacialaan 18, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3688; 4. Firma A. en A. C. Jansen, Lo- rentzstraat 18 te Amersfoort, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en het aanbrengen van een dakkapel op het perceel Bartolottilaan 29, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie C, nummer 2639. Alvoreas een definitieve beslissing ge nomen zal worden, stellen burge meester en wethouders een leder in staat hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hen in te dienen binnen een termijn van twee w^ken. te rekenen vanaf dinsdag 1 april 1975. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde' termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 26 maart 1975. De burgemeester, voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HA AFTEN Voor 268.000 gulden zullen twee noodschoollokalen worden aangeschaft die geplaatst zullen worden, al naar gelang de behoefte het grootst zal blijken te zyn, b\j de school aan de Weegbreestraat dan wel b\j de openbare school in de w(jk Klaarwater. Het worden zgn. mobiele „container" lokalen, voor zien van een kleine bergruimte en een onderwtyzerskamertje. De leden van de onderwijscommissie konden zich met deze aanschaf ver enigen. Geen bezwaar hadden zij te gen het beschikbaar stellen van 600 gulden ten behoeve van de openbare kleuterschool te Soesterberg voor de aanschaf van buitenmateriaal en mu ziekinstrumenten. nóch tegen een kre diet van 4800 gulden voor het aan brengen van acoutische plafonds en het verbeteren van de verlichting in de christelijke school te Soesterberg. Verder waren de commissieleden van mening dat zo snel mogelijk begonnen dient te worden met de verbouwing van de Van der Huchtschool. Daar voor werd reeds een krediet beschik baar gesteld van 125.000 gulden, maar er is nog eens 209.615 gulden nodig. Dat aanvullende krediet wordt echter pas verleend nadat de aanbesteding heeft plaatsgevonden. Al kan daarna pas de goedkeuring van de provincie gevraagd worden, men vertrouwde er op dat deze werkwijze sneller succes zou hebben. Ook voor de verbouwing van de Sa- vornin Lohmanschool is een aanvul lend krediet nodig. Dit beloopt een bedrag van 330.580 gulden. De leden van de onderwijscommissie namen hier hetzelfde standpunt in als bij de Van der Huchtschool; eerst aanbeste den, daarna het aanvullende krediet. Om de werkzaamheden niet te ver tragen waren de commissieleden van mening dat desondanks toch respec tievelijk 2 en 3 ton aanvullend kre diet beschikbaar gesteld moest wor den. De leden van de onderwijscommissie hebben in het algemeen geen bezwaar tegen de door het college voorgestelde „Regeling Regionale Schoolraad voor het openbaar onderwijs". Slechts de CDA-man de heer C. Verheus was scep tisch. Hij had, zoals hij dat noemde, „problemen met het handeltje op zich" en hij liet zich maar moeilijk overtuigen van het tegendeel. Wethouder Ebbers verving in de ver gadering van de onderwijs commissie zijn collega Plomp. De heer J. Veraar, van de afdeling onderwijs, loste de meeste problemen voor hem op. Ook gedeeltelijk de bezwaren van de heer Verheus, die nauwelijks een taak voor de regionale schoolraad zag, en zo die er toch was, daardoor de plaatse lijke schoolraad zag gedegradeerd. Naar de mening van de heer Veraar waren er tal van (onclerwijs)zaken, die regionaal aangepakt -moesten worden en zou de regio verlangens van plaat selijke schoolraden goed kunnen on dersteunen. De heer Veraar was het niet eens met mevrouw M. van Stiphout-Croo- nenberg (PvdA) die (net als de raad van Woudenberg) vertegenwoordig sters van het kleuteronderwijs in de regionale raad zei te missen. Volgens de heer Veraar viel er regionaal ten aanzien van dat kleuteronderwijs „niet veel te regelen". Bezwaren waren er zijns inziens ook tegen een nog gi'óter worden van de plenaire vergadering, die nu al 34 leden telt. Mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) had problemen met de vertegenwoor diging van de leerkrachten, die vol gens de regeling „bij voorkeur in de regio woonachtig diénen te zijn". Naar haar mening was „werkzaam zijn" van groter belang. Mevrouw Korthuis werd overtuigd van haar ongelijk door haar fractiegenote mevrouw P. Oranje-Entink. Ontslag Deze steun miste mevrouw Van Stip hout (PvdA) die bjj het voorstel (eer vol) ontslag te verlenen aan de hoofd- leidster van de kleuterschool „De Re- gentuuter", mevrouw Y. C. Kalleveen- Doornveld, opmerkte dat zij welis waar geen bezwaar had tegen dit ontslag maar in het algemeen toch wel een afspraak gemaakt wilde zien, dat hoofdleidsters een verantwoorde lijkheid hebben, die bjj vele zaken zal dienen te prevaleren. Mevrouw Van Stiphout was beducht dat wisseling het onderwijs niet ten goede zou komen. Gesproken werd over de oude situatie toen vrouwelijke leerkrachten ontlsag kregen naar aanleiding van het in het huwelijk treden. Ook dat was niet wat mevrouw Van Stiphout bedoelde. Wat dan wel, bleek te berusten op haar gedachte dat onderwijzend per soneel zich sterk haar verantwoorde lijkheid ten opzichte van de hun toe vertrouwde kinderen bewust diende te zijn. Nu in het plan Egghermonde is gestart met de bouw van daar geplande woningen, terwijl in de maand april begonnen zal worden met de bouw van 39 woningen in het plan Steenberghe kan in Soesterberg een begin gemaakt worden met de aanleg van een centrale-antenne-inrichting. De gelegenheid bestaat nu eveneens een oude kwestie te regelen met de bewoners van 56 flatwoningen aan de Prof. Lorentzlaan, die jaren geleden reeds verzochten, vergeefs tot nu toe overigens, verbeteringen aan te brengen aan het geheel verouderde en gebrekkige systeem van de t.v.-ontvangst. Om het plan uit te voeren is een be drag van 100,000 gulden nodig, ver meerderd met nog eens 50.000 gulden voor mogelijke verdere aansluitingen in de straten waar de kabels dan worden gelegd. Het bedrag is reeds beschikbaar (over het hoofd geziene) betaling van entreegelden in Over- hees. Gevraagd wordt wel, gelet op de ingekomen offertes, de firma Sie mens de opdracht te verstrekken tot aanleg in Soesterberg. In de vergadering van de commissie openbare werken wilde de heer G. Stam (CDA) daar nog niet toe over gaan. Hij wees op een aan de Tweede Kamer uitgebrachte nota, waar. voor zover hij wist, sterk de voorkeur, werd gegeven aan de Philipsinstal- latie. De heer Stam verzocht het voorstel aan te houden in afwachting van de bestudering van deze nota. Daar voelde wethouder Ebbers niets voor. Al kende hij de inhoud van de nota niet, hij meende dat men de be woners van de flats aan de Prof. Lorentzlaan daar niet de dupe van mocht laten worden. „Er staat toch niets in over Soesterberg", was zijn argument. De heer G. van Aalst (VVD), van meet af aan niet eeris met het In Soest voor Overhees gekozen systeem, meende „omdat Overhees toch een proef was", nu niet verder gegaan mocht worden. Wethouder Ebbers wees hem op „zijn" komende kabel-t.v. nota, die nog niet gereed was, maar toch bin nen niet al te lange termijn zou verschijnen; „of denkt u dat ik over enkele weken weer kom met een voorstel voor Soest-Zuid", zo vroeg de geïrriteerde wethouder. „Ik kan ook niets doen en de kabel aan de Prof. Lorentzlaan repareren". Men zat wel in een dwangpossitie vond de heer Stam, maar het leek hem toch beter, met het oog op de kosten, eerst de nota van de tweede Kamer te bestuderen. Ook de heer D. Hoekstra (CDA) drong daarna aan op aanhouding en daar over werd mondeling gestemd. Met drie tegen drie (de heren Van den Brakel (PvdA), Visser (P S.) en Hil horst (VVD! staakten de stemmen, waarop "de wethouder de knoop door- hakte en er van aanhouden niets kwam. De gemeenteraad heeft op 17 april a.s. het laatste woord. THORENS TD 165 Hi-Fi Stereo draaitafel incl. M.D. element ortofoon F 15 S Cat. 613.- nu 450,- DEGOUDENSNAAR Twee ruiters, die zonder geldige rui- terkaarten in de Soester bossen rond reden, kregen van de bospolitie een bekeuring. Het is een veel voorko mend euvel waar streng tegen wordt opgetreden. Uit een op de picnicplaats aan de Foekenlaan geparkeerde auto werden ontvreemd deel III van het kenteken bewijs, twee kokosmatten, een sier- dop van de versnellingshendel, de knoppen van de autoradio, wat ge reedschap en de linker ruitenwisser. De heer Th. C. B. (42) uit Amsterdam deed er aagnfte van bij de politie. Hij had de auto voor hij In de bossen ging wandelen afgesloten. Bij zijn terugkomst bleek een van de scheer- raampjes te zijn opengebroken. Morgenavond, vrijdag 28 maart, aan- van 20 uur, vergaderen de imkers in gebouw De Rank aan de Soesterberg- sestraat. Die avond zullen ook depro- dukten van de korfvlechtcursus wor den tentoongesteld. De agenda van de vergadering ver meldt enige zaken die te maken heb ben met de landelijke vereniging o.a. de bouw van een huis voor de direc teur; de verhoging van het pensioen van een andere medewerker; een fi nancieel onderzoek en het samenstel len van de afvaardiging naar de Algemene Vergadering. Op de Stadhouderslaan zakte de 17- jarige bromfietser M. de R. uit Hoog land door haar bromfiets. De voor vork van het apparaat brak en zij kwam op de grond terecht. Met een beschadigde kaak werd zij per am bulance naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. A. S., uitvoerder uit Huizen, deed aangifte van vernieling van twee gro te ruiten van het ih aanbouw zijnde gebouw op het terrein van „Trein 8,28" aan de Birkstraat. De schade bedraagt 400 gulden. a *0 od O O §5 QC f£> LUISTER NAAR DIT ADVIES APARTE, LEUKE. GEKKE. MOOIE en BETAALBARE (zojuw) DAMESKLEDING <^Tiv«rd) BIJ AANKOOP EEN PAASEI KADO STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie buiten hangt, als hij geen eieren zoeken is) *0 o o o QC In Harmeien traden 2 clubs uit de middenmoot ten strijde en dat was over het algemeen aan het vertoonde spel ook wel te zien. Het veld, waarop de sporen van de regenval nog duidelijk te zien waren, was vooral voor Soest wat moeilijk om zich aan te passen. Toch waren zij het die al spoedig met knap technisch spel het initiatief in handen namén en met enige har de afstandschoten invaller-doelman Smolders van SCH op de proef stel den. Dat paal en lat hem hierbij te hulp kwam, was wat je noemt kee- persgeluk. SCH kwam in deze periode met eni ge snelle uitvallen soms toch gevaar lijk voor het Soester doel en Epi Kamphuis kreeg dan ook enige kan sen om z'n klasse te bewijzen. Onge veer na een half uur spelen, zag Wil- ly Uyens een slap schot door een verdediger van SCH zo van richting veranderd, dat de doelman op een minder prettige wijze gepasseerd werd. 0-1. Het spel bleef hierna wat op een neer golven en er werden aan beide zijden enige doelxijpe kansen om zeep gebracht. Vlak voor rust was het Guus Visser, die op een mooie pass doorliep en het geluk had dat de doelman de bal uit zijn handen liet vallen, zodat het een klein kunstje was om de stand op 0-2 te brengen. Na de rust werd de strijd wat grim miger en mede door het chauvinis tisch SCH-publiek werd het zelfs op sommige momenten „hard". Bij een van de weinige corners op het Soest- doel, werd doelman Kamphuis bij het opspringen zo gehinderd, dat de bal „ineens" in het doel verdween. 1-2. SCH dat een gelijkspel rook. ging er nog wat steviger tegenaan én de tot nu toe goed leidende arbiter kreeg het wat moeilijker. Hij wist echter het spel goed in de hand te houden en zo konden de 22 spelers na het eindsignaal heelhuids de kleedkamers opzoeken. Over het geheel was de overwinning zeker niet onverdiend voor Soest, want zij bleek over de meest constan te ploeg te beschikken. Door de nederlaag van Vrienden schaar bij SEC is de degradatie-kan didaat zo goed als zeker bepaald en omdat Midlandia door een overwin ning de kampioensvlag kon hijsen, zijn de resterende wedstrijden alleen nog van belang voor de statistiek. Voor de meeste seniorenteams is de tafeltenniscompetitie op één wedstrijd na afgelopen. Voor vele Shot-teams is de beslissing over promotie of degradatie nog niet gevallen. Deze week worden de laatste wedstrijden gespeeld, tenz(j er beslissingswedstrijden nodig zijn om kampioenen en degradanten aan te wijzen. Bij de jeugd is de competitie minder ver gevorderd, maar toch zal er voor de meeste teams weinig in hun situatie veranderen. Shot 1 ging de strijd aan met kam pioen Good Luck, waartegen de kan sen miniem waren. Vele partijen wer den echter slecHts met klein verschil verloren. De tegenstanders wist op hun routine spelend een royale 8-2 zege te behalen. De enige Shot-rou tinier K. Wiss kwam 2 maal tot winst. De laatste wedstrijd voor Shot 1 is van weinig belang meer daar beide opponenten reeds een veilige mid- denmootplaats bereikt hebben. Het 2e team behield zijn kleine kans op promotie door plaatsgenoot Foxboro terug te wijzen met 7-3. W, van Doorn was weer ouderwets op dreef met 3 overwinningen, bijgestaan door Th. Daselaar met 2 winstpun ten. M, Rademaker kon verrassend genoeg slechts eenmaal tot winst ko men. Deze week zal gewonnen moeten worden van Good Luck om nog voor promotie in aanmerking te komen. Shot 3 wist zich, door een gelijk spel te bevechten op Buna, in veilig heid te brengen. Met grote vechtlust trad men de tegenstanders tegemoet, waarbij H. van Velzen en H. Wouters ieder 2 overwinningen behaalden en H. Schwitzner eenmaal tot winst kon komen. De laatste tegenstander in de competitie. Hoogerheide moet zeker verslaanbaar zijn, waardoor nog een goede klassering bereikt kan worden. Het 4e team stelde enigszins teleur door geheel onnodig te verliezen van Jaski. Het team heeft zich hiermee weer in de degradatiezorgen gewerkt, zodat deze week minimaal een punt moet worden behaald op het sterke SPECIAAL Pioneer SX 300 Stereo tuner-versterker Cat. 798,- nu slechts 498.- DEGOUDENSNAAR Sukses. Alleen R. de Vos kwam tot een acceptabel niveau met 2 over winningen. Shot 5 lijkt duidelijk van plan het kampioenschap te behalen. Met groot enthousiasme wist het concurrent de Furs op 5-5 te houden waardoor het zijn kansen in eigen hand houdt. Als ook Foxboro bedwongen kan worden is promotie een feit. Het 6e team kwam slechts moei zaam tot winst op het zwakke Suk ses: 6-4. De derde plaats is hiermee welhaast zeker, want het zwakke Bu na mag geen probleem vormen voor dit team. Het 7e team wist ontspannen spe lend de maximale score te bereiken tegen Huizen: 10-0. Als ook Victoria verslagen wordt is het team zonder puntenverlies kampioen geworden, wat een unieke prestatie zou zijn. Ook Shot 8 kan ongeslagen kam pioen worden als het zijn rivaal VEV van het lijf weet te houden. Nu werd Hoogerheide met 8-2 op afstand ge houden. C. de Bruin wist hierbij on geslagen te blijven. Jeugd: Hoewel deze tegenstander thuis nog overtuigend verslagen was. kon het le jeugdteam dit keer niet verder komen dan een gelijkspel tegen het Zeister ZTTV. Dit was onder meer te wijten aan de moeilijk bespeelbare tafel. Desondanks wist Dirk Schui ling 3 maal knap tot winst te komen, maar René Daselaar en Bert van Velzen hadden het aanzienlijk moei lijker. René wist één partij in zijn voordeel te beslissen. Shot 3 behaalde een royale 8-2 zege op Nikè en blijft daarmee in het voetspoor van de koploper. Op vallend was 't spel van Cor Baaijen* die weer ongeslagen bleef. Het 4e team wist een knap gelijk spel uit het vuur te slepen tegen Quick 4. Uit werd nog van deze te genstander verloren. Ronald van Gent speelde een opvallende wedstrijd met 2 zeges. Shot 5 ls welhaast onbereikbaar geworden voor zijn achtervolgers.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7