W» Groots afscheid voor hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer tlmantie Boek van de Maand: M. lievertje jMlnu Indrukwekkende receptie geridderde" korpschef voor KEUKENSHOW IN SOEST maaswinkel MM§! Nuf. 13.50. Agenda Soester Gemeenschap A. van der Weerd Pife. PP pm Pw pnn ppp- pw fw® UITZENDORGANISATIE BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERKER/STER Zesjarig jongetje door paard tegen het hoofd getrapt leuke kleren waar je snel bij moei zijn. Nieuwe tentoonstelling in Amnesty centrum Herdenkingsdienst op bevrijdingsdag N.C.V.B. Soest-Zuid Als u keuze tekort komt, dan kiest u 't Zwaantje Soesterberg Filmvoorstelling op zondagavond 4 mei Amnesty groepen organiseren Rusland-avond d.n I Door sneeuw verblind Rijverbod Ton Beuken Magnolia-boom geplunderd Kinderen schoppen ruit in Baume &Mercier precisie tot in de perfectie! Baume&Mercier Horloger Juwelier Optiek Soester Courant van donderdag 3 april 1975 Met een indrukwekkende receptie heeft de heer H. G. Scholtmeyer vorige week afscheid genomen als korpschef van de politie. Gedurende twee en een half uur trok, onafgebroken, een lange r(j inwoners en relaties van het echt paar Scholtmeijer voorby om afscheid te nemen. Velen lieten hun felicitaties met de Koninklijke Onderscheiding (de heer Scholtmeijer werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau) en de dank voor de prettige samen werking en ondervonden steun, vergezeld gaan van een geschenk. Zij hadden er soms drie kwartier en langer in de rij staan |Voor over, om de heer Scholt meijer de beste wensen voor de toekomst aan te bieden. Deze „manifestatie" van dankbaarheid en hulde werd voorafgegaan door het officiële afscheid, dat door vele autoriteiten werd bijgewoond. Daaronder jhr. mr. C. Dedel namens het koninklijk huis; mr. W. H. Overbeek hoofd officier van justitie in Utrecht; oud-burgemeester Bentinck, het voltallige college van burgemeester en wethouders, vele raadsleden, collega's uit de provincie, de „oud-gedienden" en ook zijn opvolger, hoofdinspecteur J. K. Adema met echtgenote. Benijdenswaardig In haar toespraak noemde de burge meester, mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaften, de scheidende hoofd inspecteur een benijdenswaardig man, met een stralende en blakende ge zondheid, die terug kon zien op een prachtige carrière. Zij kon zich niet onttrekken aan de indruk dat hij, Scholtmeijer, af en toe het gevoel had, dat het zonder hem niet gaan zou. Mevrouw Corver wees op zijn geweldige staat van dienst, zijn grote persoonlijke inzet waarmee hij de veranderde norm- opvattingen had verwerkt, meege maakt en uitgelegd; de talrijke func ties die hij in het maatschappelke leven bekleedde. „U hebt zich uw hele leven een goed Nederlander ge- toont" en het verheugde haar daar om bijzonder hem te kunnen mede delen dat Hare Majesteit de Koningin hem benoemd had tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens het gemeentebestuur over handigde ze hem daarna de zilve ren legpenning van de gemeente Soest met de inscriptie „auctor abit operis- sed tarnen extat opus" (de maker verlaat het werk, maar het werk blijft). „Daarmee wordt ook bedoeld, zo zei de burgemeester", dat wij ho pen en verwachten dat u zich verder ten bate van de gemeenschap zult willen inzetten". Een autoradio en de gebruikelijke envelop met inhoud completeerden de afscheidsgeschenken van de gemeente. De burgemeester besloot met hem te danken voor de bijzonder prettige samenwerking. Zij had het bijzonder in hem gewaardeerd dat hij als eerste politiechef in Nederland gecon fronteerd werd met een vrouwelijke politiechef. „Hartelijk dank daar voor". Ook inspecteur J. Hoogma van het Soester pilitiecorps had een latijnse spreuk: „de wet is hard, maar hij luidt nu eenmaal zo"; u wilt nog niet weg, maar het moet nu eenmaal. Hij meende dat de heer Scholtmeijer nog jong genoeg was „om lang van het pensioen te kunnen genieten". Dank bracht de heer Hoogma hem, namens het corps, voor het vele dat hij tot stand had gebracht en die dank werd onderstreept met het korpsschild en een houtgravure met daarop het ge- meetewapen (in kleur) en afbeeldin gen, die ook op het monument in Braamhage zijn aangebracht. Hij wenste hem al het goede toe, en al was er sprake van een ambtelijk af scheid, het contact zou blijven be- staan. Namens de gezamenlijke politiebon den sprak brigadier A. Klok. „U ver laat het politieschip, maar geen zin kend schip. Het ligt vast op de koers, geladen met een goede lading' De „beste wensen" voor de heer Scholtmeijer gingen dikwijls verge zeld van een cadeau. Foto Herman van Dam kan op korte termijn plaatsen in jong dynamisch bedrijf in Baarn Wij zoeken voor deze functie een goede PD'er of M.B.A.'er. Hebt U belangstelling voor deze baan of wilt U meer weten over de andere vacatures die wij hebben bel dan eens geheel vrijblijvend vanaf a.s. maandag Telefoon 02154-7700 Dat was te dajnken aan de goede stuurmanskunst van de scheidende korpschef. „Het was goed dienen on der u; u was een man waarmee gepraat kon worden; u stond open voor alle problemen", aldus de heer Kok. Namens de drie afdelingen bood hij een cadeaubon aan. De heer C. van Wijngaarden sprak namens de oud-corpsleden, waarvan enkelen zich Scholtmeijer nog her innerden in de „onafscheidelijke plus fours". De heer Van Wijngaarden constateerde met enig genoegen dat ook de opvolger van de heer Scholt meijer uit het noorden kwam, al was hij eveneens blij dat de scheidende corpschef in Soest bleef wonen. Hij betreurde het dat de heer Scholt meijer geen commissaris was gewor den en hij wenste hem een goede pensioentijd toe. Samen met de heer H. Meijer bood de heer Van Wijn gaarden namens de oud-gedienden een geschenk aan. Sfeer Mr. W. H. Overbeek merkte op dat het een „merkwaardige dag voor Soest" was. Afscheid werd immers genomen van een man, die zijn stem pel had gedrukt op de pilitie en wat „er om heen is". Hij roemde zijn leidinggeven en sprak van „een heel bijzondere Scholtmeij- er-sfeer". Het was prettig werken met de Soester politie geweest en niet alleen Soest maar ook justitie had van hem geprofiteerd. Aan het Soester politie korps was veel toe te vertrouwen, wist men in Utrecht. Toch zou er iets veranderen nu Scholtmeijer weg ging en dat was naar mening van mr. Overbeek, die speciale sfeer. Hij dankte hem na mens justitie voor de prettige sa menwerking. Namens de politiechefs in de pro vincie, sprak Amersfoorts commis saris de heer A. Onderdelinden. Hij typeerde Scholtmeijer als een „goede, zeer kundige, fijne vent", waarmee het prettig samenwerken was. Hij bood namens de collegae muziek aan en namens het Amersfoortse korps een presse papier, voorstellende de Amersfoortse kei. De voorzitter van de brandweerver eniging, R. E. H. Buss noemde Scholt meijer een moedig man; dapper om dat hij gezegd had, dat als hij het over kon doen, hij weer bij de po litie zou gaan-. Uit dank voor de prettige samenwerking bood dokter Buss namens de brandweer een bar becue aan. Een geschenk in de vorm van ca deaubonnen was er ook van de re- servepolitie. De heer E. Jongma bood ze aan en daarnaast ook het erelid maatschap van Corpos, de vereni ging van de reserve politie. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heer F. Schreuder, zoon van de in de oorlog door de bezetters gefusilleerde korpschef A. F. Schreu der. Hij bedankte de heer Scholt meijer voor diens initiatief van de dodenherdenking in Soest. De heer Schreuder bood een typisch Twents geschenk aan: een gevelteken, de levensboom. Het laatste woord van het officiële gedeelte van de middag was aan de heer Scholtmeijer. Hij bedankte alle sprekers met een persoonlijk woord, daarin betrekkend oud-burgemeester Des Tombe en jhr. Dedel die een korte periode burgemeester ad- in terim in Soest geweest was. Dank bracht hij aan oud-burgemeetster Bentinck, die hij de „bouwpastor" van het Soester pilitiekorps noemde; dank ook aan de Koningin voor de hem verleende onderscheiding, die naar zijn mening voor de helft ge delegeerd moest worden aan het korps. De heer Scholtmeijer bedankte zijn ouders, die hem in staat stelden de politie-opleiding te volgen; dank aan de marechaussee, justitie, de collegae, de heren Spierenburg en Seesink van het Paleis, de commandant van de vliegbasis, de directie van Zonneglo ren, de politie-sportbond, de ge meentelijke diensten, de brandweer, de oudgedienden en alle leden van het politiekorps. Voor hen had hij een nieuw spreekgestoelte met po- lietie-emblemen; het werd door in specteur Hoogma in dank aanvaard. Tenslotte begroette hij zijn opvolger, hoofdinspecteur Adema, die hij veel succes in Soest toewenste. Zijn laatste dankwoord gold zijn gezin, dat steeds als „bijstandsteam" gewerkt had. Receptie De receptie voor de burgerij werd geopend met het aanbieden van het geschenk namens de burgerij. Oud wethouder en voorzitter van het com- mité, de heer J. v. d. Arend, bood het aan. Hij noemde de scheidende inspecteur een goed mens. „U was geen robot, geen boosaardige bon netjesmaker. maar een vaderlijke pedagoog". Naast politieman was hij ook „gewoon" mens geweest met een bijzondere „welsprekendheid". Het comité had niet, zoals bij een dokter, een beroep kunnen doen op „klan ten". hoewel die misschien toch wel dank verschuldigd zouden moeten zijn voor het soms gegeven „gratis logies". Waar het comité bijzonder blij mee geweest was, was juist het feit van de vele „kleine giften, die bewezen welk een plaats de heer Scholtmeijer in de samenleving in nam en het grote respect van de Soester bevol king. Van de giften was een complete video-apparatuur gekocht dat de heer v. d. Arend namens de burgerij aan bood. De laatste spreker was de comman dant van de vliegbasis, kolonel A. Ooninckx. Hij bood namens de go- genoemde „commissie 55" een lucht foto aan van politiebureau en naaste omgeving. De heer scholtmeijer bedankte beide sprekers en daarna begon de uren durende receptie, die tenslotte werd afgesloten met een serenade van de Soester Harmonie P.V.O. SCHIPPER INDUSTRIEWEG 12 (Inditew*) ^TELEFOON 02155 - 10304 «Volop parkeerruimte- Ook zaterdags open 10-5 uur kunt tévens kijken naar. V Wand-en Kujkwandeh t Wand- en 7/ vloertegels ->*'• P.lavulzen Houten wanden en piafondschröten Parketvloortn Vouwdeuren - Gewone en, - i gefineerde deuren Op de Bartolottilaan werd de zesja rige Bernard U. toen hij voor het paard viel dat bereden werd door zijn zevenjarig zusje Caroline, te gen zijn rechter slaap getrapt. Het jongetje werd per ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht en vandaar naar het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht. I SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 „Het zijn mensen waar het over gaat" heet de nieuwe tentoonstelling die van 12 tot 26 april in het Amnesty- centrum aan de Middelwijkstraat 72 zal worden gehouden. Deze tentoonstelling is als onder deel van de kampanje tegen het mar telen bedoeld om er de aandacht op te vestigen dat er dagelijks nog dui zenden mensen om hun geloof, over tuiging of huidskleur worden gefor- terd, overal ter wreld. De leden van Amnesty International trachten met alle macht tegen deze gruwelijke praktijken te protesteren. Vanuit deze overtuiging is de ten toonstelling in het Amnesty-centrum opgezet. Niet het vertonen van gru welen, maar wel een protest tegen het ontluisteren van mensen, niet het vertellen van gruwelverhalen, maar trachten dit kwaad met alle kracht te bestrijden en aan de kaak stellen, dat is het doel van de werk groep Soest met deze expositie. Er zal gratis informatiemateriaal be schikbaar zijn. Tevens verkoop van Amnesty-uitgaven en posters. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn: elke woensdagavond van zeven tot negen en elke zaterdag morgen van tien tot twaalf. De toe gang is gratis. Nadere informatie verstrekt het sec retariaat: Wiardi Beckmanstraat 320, telefoon 17001. Op bevrijdingsdag, 5 mei, zal 's mor gens om 9 uur in de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat een her denkingsdienst gehouden worden. Daarin zullen voorgaan dominee dr. J. Rinzema en pastor J. S. Buisman. Medewerking verlenen het Wilhel- mina kerkkoor, het mannenkoor Apollo en mogelijk de organist Gert Muts. Deze dienst wordt gehouden op initiatief van de Christelijke Oranje Vereniging Beatrix. De afdeling Soest-Zuid van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond komt bijeen op woensdagavond 9 april a.s. in het gebouw ,.De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Spreekster is Me vrouw M. E. Gilhuis-Smitskamp uit Soestdijk met als onderwerp: het zaad der herinnering. Aanvang acht uur. U kunt bij ons twee kanten op: rechts een eenvoudige lunch of souper, links een uitgebreid diner. Kwaliteit en prijs houden wij in 't midden: u kunt best zeifoordelen over Restaurant 't Zwaantje te Soesterberg. Moeiteloos te bereiken - let op de borden - en probleemloos parkeren. mloos parKeren. Zondagavond 4 mei, aanvang 20.30 uur, zal in een grote tent, die ter ge legenheid van bevrijdingsdag ge plaatst wordt op de Eng, een specta culaire film vertoond worden over grote aantallen jeugdige verslaafden aan hard drugs in Amerika's grootste mensenpakhuis New York. Dit keer geen antwoord, dat enkele symptomen bestrijdt, maar een fun damentele aanpak in een filmisch verslag, die oorzaak en gevolg beiden met een haast onverklaarbaar door zettingsvermogen en naastenliefde bestrijdt en overwint. Het is het ant woord van ds. D. Wilkerson en zijn medestrijders .op-.dit "zo omvangrijk en idep menselijk probleem. Dinsdag 8 april aanstaande zullen de adoptiegroepen en de werkgroep Soest en omstreken een avond over Rusland organiseren in het Amnesty Centrum aan de Middelwijkstraat 72, aanvang 20 uur, toegang gratis. Zeer vaak wordt de leden van Am nesty International verweten dat niet of nauwelijks voor gevangenen in Rusland wordt gewerkt. Doel van de avond is de aandacht te vestigen op het werk dat door Amnesty-groepen voor Russische ge vangenen wordt gedaan. Op het ogenblik hebben Amnesty adoptiegroepen ruim 400 Russische gevangenen geadopteerd. Het zouden er wellicht veel meer kunnen zijn als meer mensen zich voor het adop- tièwerk zouden aanmelden. Ook de Soester adoptiegroep heeft zich het lot van een Russische ge vangene aangetrokken. Deze avond zal door Jan Posthuma, lid van de werkgroep Soest, een in leiding worden gehouden over Rus land, waarbij onder andere, de situ atie van de Russische politieke ge vangenen zal worden besproken. Na de pauze zal Bart Aten, lid van de adoptiegroep Soest, spreken over de werkwijze van zo'n groep. Hier na zal een film over Rusland worden vertoond. Belangstellenden kunnen zich deze avond informeren over de wijze waarop zij zelf aan het adoptiewerk kunnen deelnemen. Er zal ruim schoots gelegenheid worden gegeven voor het stellen van vragen. Ook zal er gratis informatiemateriaal voor de bezoekers voorhanden zijn. Nadere informatie verstrekt het sec retariaat, Wiardi Beckmanstraat 320. telefoon 17001. blieklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14550 MACHÏ1C EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Op de Beetzlaan kwam mej. F. K. (18) met haar bromfiets ten vak toen zij.' door sneeuwval verblind, tegen een daar geparkeerde politieauto op reed. Met een gebroken linkerscheen been werd zij met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. Een rijverbod werd opgelegd aan de Amersfoortse koopman G. P. (38). Hij werd in zijn auto aangehouden op de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Blaasproeven wezen overmatig al cohol gebruik uit maar P. weigerde de bloedproef. Hij kreeg een rijver bod en uiteraard een proces-verbaal. Z Walt/Wit. Ik. jij, wij, allemaal. Een boek over relaties met anderen. En dat gaat iedereen aan. Denk maar aan ouders, familieleden, partnerts), kinderen, vnenden en ga zo maar door. Geen oppervlakkig boek. De 12 schrijvers zijn allen deskundigen op hun terrein. Met vele foto's in kleur e Na 3 mei f24,-. BOEKHANDEL SOESTERBERGSESTRAAT 53 STEENHOFFSTRAAT 13 Tot en met 20 april Expositie in het Artishockgebouw met Hélène Grégoire, schilderijen en Ga- briël Sterk, plastieken. Dagelijks van 14-17 uur, behalve 13 april i.v.m. ka merconcert; Steenhoffstr. 46. Woens dag-, donderdag- en vrijdagavond 19.45-22.00 uur. 5 april Tejater „Kruimel" uit Utrecht met het stuk „Familie de Vries"; in het Artishockgebouw; aanvang 20.30 uur. 7 april Lezing Katholiek Vrouwengilde. Dr. B. C. A. Nicolas spreekt over geboor teregeling en abortus. In zaal zuid van 't Verenigingsgebouw, Steenhoff- straat; aanvang 20 uur. 8 april Rusland-avond in het Amnesty-cen trum. Jan Postema, medewerker van de werkgroep Soest e.o. zal een in leiding houden over de situatie van de politieke gevangenen in de Sovjet Unie. Bart Aten, lid van de adoptie groep te Soest zal spreken over het Amnesty-werk voor de politieke ge vangenen in dit land. Er is een klei ne tentoonstelling van knipsels en literatuur over de Sovjet Unie inge richt. Toegang vrij. Middelwijkstraat 72; aanvang 20 uur. 10 april Donateursconcert mannenkoor Apollo o.l.v. Gerard van de Schepop; in de grote zaal van De Rank, Soesterberg- t; aanvang 20 uur. een bijna klassiek model van pastoe. ook door de vele uitvoeringen een bestseller. interieurverzorging soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation - Telefoon 02155 -12180 10 april Vergadering Werkgroep Soest e.o. van Amnesty International in het Amnes ty-centrum, Middel wijkstraat 72; aan vang 20 uur, 12-16 april Tentoonstelling in het kader van de bestrijding van het martelen van ge vangenen: „Het zijn mensen waar het over gaat", in het Amnesty-centrum, Middel wijkstraat 72. Openingstijden: elke woensdagavond van zeven tot negen en zaterdagsmorgens van tien tot twaalf. Toegang gratis. Tevens verkoop van Amnesty-uitgaven en posters. Informatie over het Amnesty- werk en hulp bij het maken van werkstukken. 13 april De plaatselijke afdeling van het NI- VON organiseert een bezoek aan het Rijksmuseum in Amsterdam, Stad houderskade 42. Verzamelen bij de ingaing om 13.30 uur. Naast de nor male tentoonstelling is er een specia le expositie: „40 jaar Leidse Akade- mie". Entreekosten zijn voor rekening van de 13 april Maandelijkse wandeling van de na- tuurbeschermingswacht „Eemland"- IVN, bij De Vlasakkers. 13 april Kamerorkest in het Artishockgebouw met Maria Fettich, viool en György Bally, cello; Steenhoffstraat 46; aan- van 15 uur. 16 april Rusland-avond te Soestedberg in sa menwerking met de Werkgroep Soes terberg (programma zie 8 april), in gebouw „De Hoeksteen", Buys Ballot laan 2, Soesterberg. Toegang gratis; aanvang 20 uur. 17 april Raadsvergadering in de Brandweer kazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. 18 april Algemene ledenvergadering van de kunstenaarsvereniging Artishock, in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 19 april Vogelzang-excursie Groeneveld, Baarn, uitgaande van de natuurbe- schermingswacht Eemland-IVN. 21 april Vergadering onderwijscommissie in de grote kamer van de dependance van het gemeentehuis; aanvang 14 uur. 21 april Vergadering commissie openbare wer ken in de grote commissiekamer van de dependance van het gemeentehuis; aanvang 16 uur. 22 april Algemene ledenvergadering Soester Gemeenschap in het gebouw de Vriendschap, Nachtegaal weg; aanvang 20 uur. 22 april Vertoning van de film „Het jaar van de Folteraar" in het kader van de kampanje van Amnesty International voor de bestrijding van het martelen van gevangenen. Na de film gelegen heid tot gesprek en discussie. 23 april Jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden, afd. Soest, in een der vertrekken van diensten centrum „Honsbergen", Wiardi Beck manstraat 475. Alle leden en zij die pensioen ontvangen van het A.B.P.- Heerlen worden beleefd uitgenodigd. 24 april Prof. dr. Baehr, voorzitter van de Martelingen-adviesgroep Nederland, hoogleraar Internationale Betrekkin gen, lid van Amnesty International, zal spreken over het bestrijden van martelingen. In het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat 72; aanvang 20 uur. Toegang alleen voor leden van Am nesty International. Niet-leden op aanvraag bij het secretariaat (i.v.m. beperkte plaatsruimte): Wiardi Beck manstraat 320, tel. 17001. 24 april Bijeenkomst Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer H. Rubing bespreekt het onder werp: „Cactussen en succulente plan ten in de huiskamer"; in restaurant „Darthuizen", Prins Hendriklaan; aan vang 20 uur. 24 april «Vergadering financiële commissie in de grote commissiekamer van de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 19.30 uur. 24 april Vergadering Culturele Commissie in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 20 uur, 25 april Opening expositie „Werk van kursis- ten", tevens start van de vierde Soestockweek, met de beatgroep van Hetty Tielemans; in het Artishockge bouw, Steenhoffstr. 46, aanvang 20.30 uur. 26 april Rommelmarkt op het terrein van club huis „De Vangrail", Beetzlaan 32a, georganiseerd door Stichting Jeugd zorg Soest; aanvang 9 uur. 26 april Opening openluchttentoonstelling „Een wijde blik op de Eng" door de Soester bioloog Rinke Tolman; 11 uur, op de Eng. Een man die zich uitgaf in opdracht ■te handelen van de bloemisterij Hen driks te Zeist heeft kans gezien een prachtige magnoliaboom in de tuin van de familie J. aan de P. C. Hooftlaan te plunderen. Hij belde aan en verzocht enige takken van de boom te mogen snoeien, die hij nodig had om te enten. Toen me vrouw J. opmerkte daarover eerst contact met haar echtgeote te wil len opnemen en naar binnen ging om hem op te bellen, plunderde de man de boom. Bij haar terugkomst had hij reeds de top en een zijkant ver wijderd en in zijn auto geladen. Hij beloofde haar een nieuwe boom te brengen, maar deed dat (uiteraard) i nog niet. De bloemist in Zeist kende de man niet; de politie in Zeist was op de hoogte dat er meer iemand in naam van de bloemist op een der gelijke manier was opgetreden. De zaak wordt verder door de politie uitgezocht. Drie kinderen, twee meisjes en één jongetje, van circa 13 jaar oud, heb ben een ruit van 1.20 bij 1.50 meter ingeschopt van het kantoorgebouwtje van Ruys-Intraned reisbureau aan de Steenhoffstraat. De kinderen ver dwenen. SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST

Soester Courant | 1975 | | pagina 3