Grote belangstelling voor politiehondenwedstrijd g U zit niet vast aan uw eerste opgave Meisjeskleding tVlikJuwiGr Jongenskleding AANGEKOMEN sa Het oog gericht op vraagtekens na Feisal BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Op scherpgestelde Amerikaanse bom gevonden Door bromfietser aangereden N.V.V. jaarvergadering met lezing over „Oud Soest" Toneelgroep „Kruimel" in Artishockgebouw ROK April-programma Molensoos LEREN IAGKS JEANS PAKKEN vanaf ƒ50,-. Sleepkabel niet gezien H.iTTiPPERTJE Officiële mededelingen Openbare bekendmaking Bloemboeketjes van de week Burgerlijke stand HITTIPPERTJE SEC-Vreeswijk D A M E S ROKKEN JURKEN BLOUSES PULLI'S ENZ. ENZ. ENZ. D A M E S Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Soester Courant van donderdag 3 april 1975 Nog slechts enkele jaren geleden1 zou de moord op koning Feisal slechts matige belangstelling gewekt hebben in de westelijke wereld. Maar juist in die paar Laatste jaren heeft de vorst van Saoedie-Arabië zich ontwikkeld tot een der belangrijkste sleutelfigu ren van het politieke spel van het Nabije Oosten en ook van de wereld- ekonomie. In beide gevallen ging het om een zeer doelbewust uitbuiten van de olierijkdom en men kan zeggen dat die de koning heeft overleefd zo dat er geen reden is om aan te ne men dat de zaken onder koning Cha- led anders zouden worden. Het ver schil is natuurlijk dat Feisali het voortreffelijk verstond op de basis van zijn miljarden en door zijn ver heven positie als „behoeder van de heilige plaatsen" Mekka en Medina een persoonlijk prestige op te bouwen dat niet eenvoudigweg geërfd kan worden. Er wordt wel de nadruk op gelegd, dat de zeer vrome moslim Feisal zich voornamelijk met de zaken van het Nabije Oosten is gaan be moeien omdat hij nog eens in de El- Akbar moskee van Jeruzalem als derde heilige plaats wilde gaan bid den zonder de Israëli's een visum te hoeven vragen. Maar al leefde die wens stellig in hem, veleeer is hij van buitenstaan der tot hoofdrolspeler zich gaan ont wikkelen op grond van prozaïscher overwegingen. Hijzelf regeerde op haast middeleeuws autoritaire ma nier en was vervuld van afschuw voor allerlei moderne politieke in zichten die voor hem als lid van de meest orthodoxe vleugel van de islam vol zaten met haast goddeloze aspek- ten. Maar hij besefte tehdege, dat het Baath-socialisme en helemaal het kommunisme bovendien leersystemen waren, die aan zijn op de koran ge baseerde bestuur een rap einde moes ten. Maar hij besefte terdege, dat het ware met zijn miljoenen Egypte los weekte uit de groep van fervent anti- royalistische socialistisch georiënteer de staten - een kwestie van zelfbe houd. Ongetwijfenl' bezat Feisal grote wijs heid, die zich er vooral in uitte, dat hij jonge Saoedi's - getraind aan de beste westeree universiteiten - als adviseurs in dienst nam en bij zijn beslissingen inderdaad die adviesen goed gebruikte. Zijn voornaamste as sistent hierbij was de man die nu krooprins is, prins Fahd, van wie men verwacht dat hij de macht ach ter de troon zal zijn. Dan blijft inder daad alles bij het oude. Maar de mogelijkheid is geenszins uitgesloten dat de nieuwe vorst, ondanks zijn zwakke gezondheid, een eigen bewind wil gaan voeren. Net als Feisal inder tijd zijn broer kon afzetten omdat die door verspilling het land aan de rand van de armoe had gebracht, zou een dergelijke koning Chaled weer snel terzijde geschoven kunnen worden. Maar daarvoor moet dan wel de fa milieraad bij elkaar komen en het is bekend, dat binnen de uitgebreide koninklijke familie - in totaal vijf duizend personen - allerlei interne machtsstrijd heerst. Tenslotte wordt in Riaad wel kortaf gerept over de geestelijke gestoord heid van de nee fdes konings, die de dodelijke schoten loste, maar daarom hoeft dit nog niet de volstrekte waar heid van de neef des konings, die de Feisal tenslotte niet of hij voltooide een universitaire studie ondanks eni ge onaangenaamheden met de politie over hasjgebruik en dergelijke. Een man als Feisal had, al was hij dan niet bestand tegen kogels, binnen die familie ook een zeer sterke positie opgebouwd die hem veilig stelde voor een familie-revolte - en dat kan dan wel de reden zijn geweest dat de oppositie binnen de nazaten van Ibn Saoed hun toevlucht namen tot ge weld. Of Chaled en Fahd tegenover andersdenkende verwanten evenzeer een overwicht kunnen ontwikkelen is nog zeer de vraag. En wel een vraag, waarop een wereld die zowel bevreesd is voor strijd in het Nabije Oosten aLs een te grof werk met de olieprijzen en leveranties, graag een snel antwoord zou hebben. KANTMAN met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150, TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN13, BAARN Bij een ^ouwwerk aan de Beuken laan, nabij de voormalige Ringweg, werd bij graafwerkzaamheden een op scherpgestelde Amerikaanse scherf- bom van 20 lbs. aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst te Cu- lemborg heeft dit overblijfsel uit de wereldoorlog opgeruimd. De bom werd in het zandgat onschadelijk ge maakt. Op de Steenhoff straat, nabij de spoorwegovergang, werd mevrouw T. A. S. -B. (69) bij het oversteken van het fietspad, aangereden door de bromfietser B. G. (20). De brom fietser ging vrij uit want mevrouw S. keek bij het verlaten van haar auto niet uit. Met een flinke been wond en een hersenschudding werd zij per ambulance naar het zieken huis Zonnegloren gebracht, De door de vereniging „De Bewaker" op de Tweede Paasdag in Soest ge organiseerde wedstrijd voor politiehonden, heeft mede dankzij voortreffelijk weer, grote publieke belangstelling getrokken. Die belangstelling ging vooral uit naar het spectaculaire bijtwerk op de door leder beschermde man. De wedstrijd werd gehouden onder auspiciën van de afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Po litiehond Vereniging, die voor de win naar een beker -beschikbaar stelde. Vroeg in de morgen, reeds om half negen, werd op het terrein aan het Berkenlaantje begonnen met de ge hoorzaamheids-, spring- en speur- oefeningen. Er waren dertien deelne mers afkomstig uit Soest, Baarn, Amersfoort, Zeist, Austerlitz, De Meern, Amerongen, Rhenen en Utrecht. Ingeschreven konden worden alleen honden die nog nooit eerder aan een wedstrijd of keuring hadden deelgenomen. Wat dat betreft lagen de kansen gelijk. Toen het eindklassement werd opge maakt was het verschil tussen de nummer één en de laatst geplaatsteh aanmerkelijk en zo rond de 30 pun ten. Desondanks hadden de vier keur meesters, de heren Van Ee, Boven- schen uit Rhenen, Barneveld uit Huis ter Heide en Volmer uit Bunschoten, geen lichte taak. De eindstand zag er als volgt uit: 1. W. van Doorn, Baarn (De Bewaker) 275,5 ptn.; 2. E. Aalten, /Zeist (VOG) 273 ptn.; 3. W. Smit, Zeist (De Be waker) 272,5 ptn.; 4. D. Stavast, Zeist (VOG) 267 ptn.; 5. J. Terschegget, Amerongen (Vrije Veld) 258 ptn.; 6. W. van Someren, Zeist (VOG) 253 ptn.; 7. T. Pauw, Zeist (Nut en Sport) Groot was de belangstelling van het publiek voor het „bijtwerk" by de wedstrijd van politiehonden. Foto Herman van Dam 252,5 ptn.; 8. A. Drost, Rhenen (Rhe nen) 248 ptn.; 9. P. Bajema, Amers foort (Amersfoort) 247,5 ptn.; 10. J. Burger, Austerlitz (Nut en Sport) 245,5 ptn.; 11. J. Kroot, De Meern, 244,5 ptn.; 12. S. Suik, Baarn (De Bewaker) 218 ptn. Nummer 13 trok zich terug. De prijzen werd uitgereikt door hoofdkeurmeester Van Ee. Namens de deelnemers dankte de heer Aalten. Extra dank werd gebracht aan de in het leder gestoken heren Koop uit Utrecht, Lamark uit Baarn en Van Doorn uit Zeist. Met deze wedstrijd en demonstratie heeft de vereniging „De Bewaker", velen een genoegelijke Paasdag be zorgd. Maandag a,s. 7 april wordt in het medisch centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg de jaarvergadering gehouden van de afdeling Soest van het N.V.V. De vergadering begint om 19.30 uur. Aansluitend, men verwacht om ongeveer 20.30 uur, zal de heer E. Heupers aan de hand van dia's een lezing houden over „oud Soest". De agenda van de jaarvergadering telt de gebruikelijke jaarverslagen van sekretaris en penningmeester, het verslag van de kascontrolecommssie en een bestuursverkiezing. Herkies baar stellen zich de heren A. Brand, H. Lijftogt, A. Lagerwerf en N. van Buivenbode; niet herkiesbaar is de heer C. van Nuenen. Voor hem én voor de tussentijds afgetreden heer J. Visser, kunnen tot voor de aanvang van de vergadering kandidaten wor den opgegeven. De afdeling groeide in twee jaar tijds van 800 naar 900 leden. Het bestuur is voornamelijk samengesteld uit le den van de ambtenarenbond en de industriebond. Van bestuurszijde wordt gehoopt dat ook andere bonden kan didaten willen afvaardigen naar het afdelingsbestuur. Het afgelopen jaar zijn nogal wat teleurstellingen te ver werken geweest vanwege de geringe belangstelling die er ten aanzien van de vele aktiviteiten, die ontplooid werden, getoond werd. A.s. zaterdagavond, aanvang 20.30 uur, speelt de toneelgroep „Kruimel" uit Utrecht in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Zy brengen het stuk „Familie de Vries", dat gaat over het lief en leed in een Nederlandse huis kamer. De toneelgroep bestaat uit leerlingen en ex-leerlingen van de Akade- mie voor expressie. Zij speelden sinds 1972 kinderpreduc ties met als thuisbasis „Theater Kik ker". „Familie de Vries" is hun eerste stuk voor volwassenen. Het stuk is al improviserend ontstaan. Niet de sensationele privé-ervaringen en de grote wonden, maar de herin neringen aan kleine toch voor de spelers blijkbaar zo unieke gebeurte nissen en de schaafwonden, staan centraal. Het stuk geeft het verloop van een willekeurige dag te zien, waarin niets schokkend gebeurt; het had net zo goed een andere willekeu rige dag bij de buren kunnen zijn. De groep bestaat uit zeven personen; de voorstelling duurt anderhalf uur zonder pauze. Na afloop is er gele genheid met de spelers te praten. Zoek je een kort, op de knie, enkellang of lang MIKIMO heeft ze. BABY- EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7- SOEST-Tel. 16286 0 t.m. 12 jaar. Na een grandioos optreden van de Engelse zanger Colin Scot brengt jon gerencentrum De Molensoos een uit gebreid april-programma. Op zaterdag 5 april is er een film voorstelling die begint om 20.30 uur. Zaterdag 12 april is er ook een film maar dan een muziekfilm met live optredens van o.a. Rolling Stones, Birds en Ike Tina Turner met spe ciaal voor liefhebbers van echte rock and roll Chuch Berry. Op de zondagavonden 13, 20 en 27 arpil is er een klaverjas en toep- tournooi. Inschrijving voor het tour- nooi aan de bar van het jongeren centrum. Op zaterdag 19 april is er een session met medewerking van een aantal bij jongeren bekende musici. Op Koninginnedag zal er een speciöal programma zijn ter gelegenheid van de diverse feestelijkheden. 15.00 uur film. 20.00 uur optreden rockgroup. Dit alles wordt gehouden in jongeren centrum De Molensoos, Molenstraat 142A in Soest, Net binnengekomen geweldige imitatie in 5 kleuren. Stoere BABY- EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT7-SOEST-Tel. 16286 0 t.m. 12 jaar. Op de Beukenlaan werden twee per sonenauto's flink beschadigd doordat de bestuurde van de ene wagen een sleepkabel te laat opmerkte. Het ge beurde op de hoek van de Verlengde Talmalaan, waar B.K. (49) als be stuurder van de eerste auto, zijn sleep, een auto bestuurd door me vrouw G. K. (24) de inrit van het daar gevestigde benzinestation in trok. Hij had de tegenligger, de 35- jarige J. G. uit Oud-Beijerland, wel zien naderen, maar vergiste zich in diens snelheid. G. zag de van vlaggen voorzienen kabel over het hoofd en probeerde tussen de twee wagens door te rijden. De botsing die volgde, veroorzaakte nogal wat schade. Dubbel LP original „Tommy" (film) Poïydor 2625028 30.- DEGOUDENSNAAR Burgemeester en wethoudere van Soest maken bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 20 maart j.1. aan het Bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg medewer king ex artikel 72 van de Lager-on- derwijswet 1920 heeft verleend ten behoeve van de aanschaf van een nieuwe leesmethode voor de Chris telijke school voor g.Lo., Generaal Winkelmanstraat 111 te Soesterberg. Binnen 30 dagen na heden, kan een ieder tegen het hiervorengestelde be roep aantekenen bij gedeputeerde staten van Utrecht. Soest, 2 april 1975 Het college voornoemd. De burgemeester, mr. J. M. Corver-van Maaften De secretaris, H. Borreman Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bl'oemboeketten bezorgd bij de familie J. Stiphout, Verl. Kolonie- weg 13; de familie J. A. Kruft, Verl. Kolonieweg 8; de familie L. C. Rut- teniberg, Talmalaan 26; de familie J. v. d. Bor, Veenbesstraat 236 en de familie J. v. d. Horst, Veenbesstraat 484. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. GEBOREN: Saskia Blanca, dochter van M. Zvo- nar en B. Kühndl. Fransciscus 'Dirk, zoon van F. J. van den "Berg en E. Geurtsen. Marjolijn Monique, dochter van1 C. F. Strobosch, en M. H. T. Sprengers. Mirella Wilhelmina Alida, dochter van H. G. Hilders en P. W. Dijkman. Christian Pieter, zoon van P. W. Lit en C. J. Lemaier. Dorothea Anna Maria, dochter van A. G. van Dorrestein en A. M. Hil horst. Wilhelmus Gijsbertus Bazi- lius Maria, zoon van B. M. Bakker en A. M. Kuijer. Jacinta Maria, doch ter van J. F. W. Hekman en M. A. Heemskerk. Machiel George, zoon van D. H. G. Versteeg en T. Veld- huisen. Suzanne Joanna Maria, dochter van P. J. Everts en J. G. C. Wijntjes. Vivien Arianne, dochter van F. G. M. Wollenberg en M. M. Bolsius. Bianca, dochter van W. B. van Moorst en G. L. M. Jansen. Jorn Martijn, zoon van G. W. Bux- torff en J. G. G. van Breukelen. Robert Johannes, zoon van F. M. Dorrestein en W. G. Traa. Ferenc Demeter, zoon van M. A. Methorst en M. T. I. de Haas. Henk, zoon van G. van- Oest en E. M. Hagen. Gui- do, zoon van D. R. Versteeg en I. M. M. Bergefurt. Hanneke Theresia, dochter van A. J. Gebbink en H. V. M. van der Linden. Gijsbertha Christina, dochter van G. Versteeg en H. C. Leertouwer. ONDERTROUWD: Fransciscus Pieter Victor Schaepkens en Anna Margaretha Westhof. Ge- rardus Johannes Hendrikus Gaveel en Maria Goretto Hendrica Geertruida van den Berg. Gerardus Anthonie Franciscus Wortel en Irmgard Maria Hilhorst. Wilhelmus Johannes Theodorus Maria ter Burg en Joukje Jeltsje Nijenhuis. Cornelis Philips de Rijk en Wilhelmina Sunsanna Ma ria Huurderman. Bruce Nigel Greenwoud en Geertje Leintje de Haan. GEHUWD: Gijsbert van Altena en Frithu Oos tendorp. Michael Alan Kemp en Gerarda Maria Aleida Tomassen. André Gerardus Uijleman Anthonijs en Geertje Marijke Hemrhinga. OVERLEDEN: Mathilda Ludovica Petronella van Velsen, weduwe van W. van Wavers- veld. Cornelis Koomen, echtgenoot van M. A. Janssen LP Golden Earring - Switch met o.a. cc soir Polydor 2344046 ƒ18,90 DEGOUDENSNAAR A.s. zondag zal SEC proberen Vrees wijk 1 of 2 punten afhandig te ma ken. De eerste ontmoeting ging voor SEC verloren, alhoewel hieraan toe gevoegd moet worden dat aan SEC twee glasheldere doelpunten onthou den werden. Voor SEC, dat toen nog nauwelijks punten verzameld had, was dit een grote tegenvaller. Met dit verlies nog vers in het geheugen zal SEC zondag a.s. het teleurgestelde publiek trachten een aantrekkelijke wedstrijd voor te schotelen. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie buiten hangt, terug van eieren zoeken) Hoezeer het ook voor de helft van de mensheid een vanzelfsprekende zaak is, dat zy even een briefje schrijft wanneer hun, nadat zij hun aangiftebiljet al hebben ingezonden, nog iets te binnen schiet, dat zy vergeten hebben aan te geven of af te trekken, evenzeer schijnt de andere helft, om welke reden dan ook, van mening te zyn dat men, zo gauw het biljet is ingezonden, aan zijn aangifte „vastzit". Geheel ten onrechte en vaak tot niet geringe schade, zoals in sommige ge vallen er later toch nog uitkomt. Maar wie zal schatten in hoeveel ge vallen en juist in de eenvoudige ge vallen (vergelijkenderwijs dan) waar geen belastingconsulent aan te pas is gekomen, een aanvulling van de aan gifte achterwege blijft, omdat men er tegenop ziet om te schrijven of de drempel van de belastinginspektie vreest. Hoevelen maken dan zichzelf wijs dat er, als de aangifte eenmaal is ingezonden, toch niets meer aan te doen is, althans niet als er nog wat af zou moeten. Wel, niets is minder waar en wij zul len trachten, nu de meeste aangiften net verzonden zijn en we in de tijd van het te binnenschieten verkeren, iets uiteen te zetten over de beteke nis van de aangifte en het verbazing wekkend aantal gelegenheden, dat men zich daarna nog kan vergissen zonder uiteindelijke schade. CBh 7.- LP Sailor met o.a. Traffic Jam en SailOr CBS-EPC 80337 18,90 DEGOUDENSNAAR De aangifte Wanneer de fiskus iemands inkomen moet weten, ligt het wel voor de hand, dat hij dat eerst aan hemzelf vraagt. Het is niet alleen een plicht voor de burger, doch ook een recht, dat men zelf mag en moet zeggen welke inkomsten men heeft genoten. De vragen op het aangiftebiljet wor den krachtens de wet vastgesteld. Het nietdoen van de vereiste aangifte is strafbaar, nog zwaarder is het doen van een onjuiste en vooral van een te lage aangifte. Deze strafvordering komt echter in de praktijk niet voor. Hij is te lastig en de fiskus heeft in het administratieve vlak betere mid delen. Doet u geen aangifte, of niet tijdig, dan krijgt u een ambtshalve geschat te aanslag, uiteraard eerder te hoog dan te laag, plus eed verhoging van 5 doch maximaal 1000,Wel heeft u dan eerst een waarschuwing en een aangetekende aanmaning ge had. Zolang de fiskus nog niet op de aan gifte heeft gereageerd door het op leggen van een aanslaf of door een bericht dat geen aanslag zal worden opgelegd, kunt u de aangifte nog bij brief aanvullen, desnoods meermalen. Is er intussen wel een aanslag, dan kunt u nog aanvullen of wijzigen of zelfs op het gehele aangegeven inko men terugkomen, maar dat moet dan bij een bezwaarschrift. He bezwaarschrift Bij bezwaarschrift, tijdig of niet tij dig, kunt u nog alles stellen wat u wilt, zelfs in volkomen tegenspraak met wat u vroeger had gesteld. Ook kunt u nog op alle meningen die u vroeger hebt gehad, terugkomen. Al leen wanneer u met de inspekteur over een bepaalde kwestie hebt on derhandeld en een afspraak hebt ge maakt, dan zal de rechter beide par tijen in principe aan die afspraak houden, tenzij er duidelijk misver standen in het spel zijn. Zou u er b.v. genoegen in scheppen uw vrienden en kennissen een aan giftebiljet te tonen, waarop u wordt aangeslagen naar een inkomen van drie miljoen, dan is dit zonder enig risiko te verwezenlijken. U vult op uw aangiftebiljet een bijverdienste of zo in tot dat bedrag en de fiskus zendt u gratis een aanslagbiljet waar aan het vermoeden is te ontlenen, dat u zoveel hebt verdiend. Misschien zal men u nog opbellen met de vraag of u zich niet vergist heeft, doch als u volhoudt, stellende dat u veel sukses gehad hebt bij het produktief maken van de vrije zaterdagen, zult u uw zin wel krijgen. Bij bezwaarschirft dient u dan wel uw flauwe grap te bekennen, maar dan zal toch wel de aanslag worden verlaagd tot het juis te bedrag, zelfs al was dat bezwaar te laat ingediend. Had u echter nog een spaarbankrente van 1500,die u niet had aange geven en voorts recht op aftrek van ziektekosten, die u had vergeten, dan kunt u ook daar alsnog mee voor de dag komen. Deze worden dan meteen verdiskon- teerd. Uiteraard is het voorbeeld wat ver gezocht, maar het geeft wel de werkelijke gang van zaken weer. Zij het dat de fiskus waarschijnlijk, als het een plaag zou worden, zich wel zou trachten te beroepen op de straf baarheid van onjuiste aangiften, ook al waren die te hoog. Navordering Is een aanslag te laag, dan kan de fiskus een navorderingsaanslag opleg gen, indien hem een „nieuw feit" be kend is geworden. Dat is een feit, dat de inspekteur niet uit de aangifte kon weten of op andere wijze redelijker wijze moest kennen. Kon hij dit laat ste wel, dan is er geen nieuw feit, doch heeft hij een „ambtelijk ver zuim begaan" (mooi hè?) en kan hij miet navorderen. Is er wel een nieuw feit en is er op zet of grove onachtzaamheid van de belastingplichtige in het spel, dan volgt er een navorderingsaanslag met een verhoging van 25-100 al naar de ernst van de zaak. Dat geldt zelfs wanneer de belastingplichtige zijn aangifte, waar wat aan ontbrak, zelf later (na het ontvangen van de aan slag) vrijwillig heeft aangevuld en de inspekteur zijn nieuwe feit niet eens zelf heeft ontdekt. Wel wordt bij zo'n vrijwillige verbetering de boete be perkt tot 10 Ga dus nooit voor de grap drie mil joen te weinig aangeven! Beroep Tegen een uitspraak op een bezwaar of tegen een navorderingsaanslag kan men in beroep gaan bij het gerechts hof. Gratis en zonder advokaat of prokureur, zo u wilt. Ook daar kunt u bij de schriftelijke en mondelinge behandeling nog met niet eerder ge noemde feiten en theorieën komen aandragen. Ook voor de inspekteur geldt dat. Wanneer u er geen goede reden voor had die nieuwe medede lingen tot dan toe achter te houden, dan zal het hof daar natuurlijk niet dankbaar voor zijn en de tegenpartij zonodig gelegenheid geven tot nader overleg of onderzoek, doch het hof moet met die nieuwe feiten wel re kening houden bij de uitspraak. Dit late noemen van feiten komt ove rigens nogal eens voor, doordat men pas later in de gaten krijgt wat er allemaal van belang is. Het hof is daaraan gewend en men behoeft dus niet te gauw benauwd te zijn. Tegen de uitspraak van een hof kunt u nog bij de Hoge Raad beroep aan tekenen, doch daarbij wordt aan de door het hof vastgestelde feiten niets meer veranderd, toegevoegd of afge daan. Zelfs al zouden de door het hof vastgestelde feiten onvolledig of ver keerd zijn. U ziet dus, dat in het wet telijk systeem in zo ruim mogelijke mate gelegenheid is gelaten om on volledigheden of misverstanden in de feiten te achterhalen en zo tot een zo juist mogelijke aanslag te komen. Tot dit laatste is echter ook vereist, dat een ieder zijn rol goed speelt en dus gebruik maakt van al die mogelijk heden. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 Soest Telefoon 02155-14152

Soester Courant | 1975 | | pagina 5