Grote aktie voor AROS op komst op Koninginnedag A. A. van Dalen 6.95 14.95 6.95 7.95 6.95 maaswinkel STOFFEN 1195 t-m. 15.95 Speciale aanbiedingen OP ONZE COUPONTAFELS CONFECTIE IS DE HERDENKING VAN DE BEVRIJDING NOG ZINVOL Filmavond aktie „Kom over de brug" Wat is een ziekenomroep zonder draaitafels Tassen Riemen Portemonnaies Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters Nieuwe Comedie in De Open Hof met „Voor een bloemetje en een zoen'' Manifestatie „Emancipade" in Utrecht BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Imkers vergaderen morgen, vrijdag 25 april Vergadering aquarium vereniging „Zilver Tetra" Autobusje voor huize „De Schakel" Amnesty Centrum Koninginnedag gesloten Bacheoncert in de Oude Kerk Kom naar het Dolfinarium j Harderwijk i show Amnesty werkgroep op Kunstmarkt Gevonden voorwerpen suede- en lederkleding H Stoffen Confectie Fournituren Textielhandel Coupons Vele hypermoderne stoffen P.S. Zwarte ribfluweel Satijn-achlige stof Zomerstoffen Zijde - Jersey Prachtige terlenka's Decoratie stof Pitjes katoen Vistram Terlenka katoen Pak nu uw kans Bij Van Dalen bent U werkelijk vele guldens voordeliger uit Soester Courant van donderdag 24 april 1975 We gaan komende dagen de bevrij ding van de Duiitse overheersing weer min of meer officieel herdenken. Men is het er intussen al lang niet meer over eens of dat nog zin heeft of niet. De meesten van hen, die in de jaren 1940-'45 in het verzet hebben gezeten, zeggen hierover: jawel, want hier mede moeten we ook de jongere ge neraties doordringen van het belang van nationale onafhankelijkheid, van in vrijheid kunnen leven, van de wil om die vrijheid te helpen verdedigen. Daar hebben ze groot gelijk in, want het is van wezenlijk belang dat de jongeren dit zullen beseffen. Doch daar "zijn dan ook die vele jon geren, die oorilog en bezetting niet bewust hebben meegemaakt, die daar door de geest van die worsteling tegen een vreemde overheerser niet kennen; voor hen betekent de her denking van dat verzet en van die bevrijding weinig of niets. Nu zij, dertig jaar later, zelfstandig zijn ge worden, betekent voor hen die oorlog, die bezettioig, dat verzet niet meer dan een brokje vaderlandse geschie denis, zoals de 80-jarige oorlog tegen Spanje en de oorlogen tegen de En gelsen in de 17e eeuw en die tegen Frankrijk. Zo'n veertig a vijftig jaar geleden zag je hier, ik meen op 15 augustus, nog wel eens van enkele huizen de vlag wapperen en dat was dan nog ter herdenking van de be vrijding van ons land van de Franse overheersing door Napoleon. Een ge bruik, waarvan nauwelijks iemand meer de waarde besefte. Ook toen, tussen 1798 en 1815, waren er meelopers en waren er verzetslie den. Maar niemand wist natuurlijk meer wie wat geweest was en dat deed er ook helemaal niet meer toe. Een feit is wel, dat een volk wat zich overheerst voelt door de vertegen woordigers van een ander volk, altijd en overal de krachten voortbrengt die zich tegen die overheersing teweer gaan stellen. Dat is het onuitroeibare vrijheidsverlangen dat in ieder onaf hankelijk denkend mens aanwezig is. Velen blijven weliswaar te bang om dit in daden om te zetten, anderen echter denken niet aan of schuwenn de gevolgen van hun verzet niet. Dat is feitelijk een psychologische-, een gevoelskwestie. De dapperen zijn gauw geneigd om de hangen te ver oordelen. Maar is dat ook niet vaak uit een behoefte tot zelfverheerlijking, om meeleven op te wekken met wat zij dan toch maar deden? En is dat doen ook niet vaak ontstaan uit een behoefte tot avontuur, meer nog dan de behoefte tot strijden voor de na tionale zaak? Achteraf lijkt het alle maal mooi en altruïstisch, zelfver loochenend en getuigend van natio naal bewustzijn, maar ook die dran- gen in de mens komen niet voor ver heerlijking in aanmerking, omdat hij of zij ze ook maar toevallig bezit en een ander toevallig niet. Ik kan best begrijpen dat voor velen van de thans levende en werkende generaties de herdenking van de be vrijding van de Duitse bezetting en terreur niet veel meer zegt. Ze wil len er best een vrije dag voor hebben en op die dag 'n beetje feestvieren, maar wat overheersing door een vreemde mogendheid betekent is hen in feite onbekend. En dat wij hen door een herdenking hiervan kunnen doordringen, daarin kan ik niet gelo ven. Je moet het bewust meegemaakt hebben om de betekenis van zo'm strijd te kunnen beseffen. Nu zien we Vele jongeren alweer te keer gaan tegen de voornaamste hel pers voor onze nationale bevrijding, de Amerikanen. We zien hoe velen van hen ook nu zich laten beïnvloe den door doctrines die ons politiek denken tot verandering willen bren gen, zoals eens het natonaal-sooial is me, om ons volk rijp te maken voor een ons wezensvreemde politieke overheersing en de nationale weer stand daartegen te breken. Ook een deel van de huidige generaties laat zich weer inpakken, zoals in de der tiger jaren, voor aanvaarding van een feitelijk diktatoriaal systeem en voor verzwakking van onze wil tot zelf standigheid en de verdediging daar van. Precies als in de dertiger jaren. Omdat het jong is, nieuw lijkt en dus progressief. Maar als die vreemde overheersing dan weer zal komen, hetgeen niet ondenkbaar is, dan, maar ook pas dan, zal er wéér het verzet groeien, zal men wederom de waarde van vrijheid en nationale onafhanke lijkheid beseffen en ervoor willen strijden. Helaas zal het dan wederom tienduizenden of meer levens kosten, maar dat komt omdat jongeren niet achteruit en niet ver genoeg vooruit kunnen of willen zien en dus ook weer dezelfde fouten maken als vori ge generaties. 1 den blieklaan 35 eoeet tel. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur De NCVB zal in samenwerking met het Kath. Vrouwen-Gilde op donder dag 1 mei a.s., 's avonds 8 uur, in de Emmakerk haar ledenvergadering houden. Deze avond zal in het teken staan van de aktie „Kom over de brug". Het zendingscentrum te Oegstgeest zal de film vertonen die laat zien op welke wijze het geld van de aktie is besteed. Ook de medewerkers(sters) van de toen gehouden aktie en belangstellen den zijn hartelijk welkom. Na de pau ze is er gelegenheid tot het stellen van vragen, Een regenachtige zaterdagmiddag. In het langwerpige gebouwtje, rechts van de ingang van het Zonneglorencomplex, vraagt een vrouw (met een heel klein scheutje wanhoop in haar stem), waar alle LP's toch zijn? „Die heeft EeF\ antwoord een man. „Leuk, zegt zjj, en „Les trois cloches" hebben we óók niet". Maar Gert en Hermien liggen al op de draaitafel en met Ciska Peters begint een „dans naar de zon", dus alles komt goed. Het gaat hier over de AROS, de Algemene Radio Omroep Soest en het is half vijf in de middag. Een half uurtje later begint het ver- zoekplatenprogramma voor de zieken van Zonnegloren. Dat is elke zaterdag (van 5 tot half 7) het geval en niet alleen dén. Er is elke dag uitzending: van maandag tot en met vrijdag, van 12-1 uur 's middags; verder elke donderdagavond van 8-9 uur een klassiek verzoekplatenprogramma en zondagsmiddags van half 5 tot half 7 reportages uit de regio. Soms is dat sport; soms andere aktiviteiten uit Soest en omgeving. Het is alle maal een soort dans naar de zon: een poging om het monotone leefpa troon van bedlegerige zieken een beetje fleur te bezorgen. Dat wordt allemaal bekokstoofd door amateurs. De 15 mannen en vrouwen, jongens en meisjes, die AROS run nen, doen het uit behoefte tot hel pen en ook omdat ze het interessant spannend en leuk werk vinden. Ze begonnen in '71 en gingen er terecht van uit, dat ziekenhuispatiënten bij de Hilversumse radio- en TV-pro- gramma's weliswaar hun pondje ont? spanning of hun kilo informatie wel kunnen krijgen, maar dat dit zel den iets uit de naaste omgeving be treft of met de individuele verlan gens van de patiënt te maken h,eeft. Daaróm wordt er nu al een kleine 4 jaar radio bedreven in de ex-lighal van Zonnegloren. Die is overigens vorig jaar verbouwd en aangepast. De technische afdeling was een keu ken en de huidige omroepcel was vroeger een toilet. Zelf hebben de medewerkers de verbouwing uitge voerd, geholpen door een plaatselijk bedrijf dat de materialen tegen kost prijs leverde. en nog veel meer leuke kado- artikelen. Naast de Oude Kerk TORENSTRAT 5 SOEST TEL. 02155-13473 AROS ziekenomroep in Zonnegloren in vol bedrijf. Die amateurs doen dat leuk. Frits Logt, een technisch persoon, zit ach ter een voor 80 door hem zelf in elkaar gedraaide mengtafel en goo chelt met de knoppen, zodat de stem van de omroepster en de kwaliteit van de platen optimaal doorkomen. Ik sta achter het glas en tuur maar binnen, maar zie bij de omroepster geen grote vellen tekstpapier aan wezig. Ze doet het allemaal uit het blote hoofd, improviserend alsof ze Elles Berger is. Ik verzeker u, dat dat knap is. Zo ontfutselt ze mij, wat ik de volgende dag voor studio Sport moet doen en welke voetbalwedstrij den er worden uitgezonden. Het sfeertje is bijzonder prettig. Er wordt serieus gewerkt, uitgaande van het princiepe, dat elke Zonmeglorenpa- tiënt recht heeft op een goed, eigen programma. Het fijne is ook, dat er niets meewarigs in de sfeer hangt. Niemand gaat op in de zielige- zie- ken-toer. Er hangt een wolkje fleu righeid in de lucht, wat weer iets heel anders in dan de onderbroekenlo] of Carnavalsleut. Maar hoe aardig en opgewekt en in spirerend die groep van 15 ook werkt, het zal mis gaan met de AROS, als er niet snel steun van buitenaf komt. Want onder de be drijvige handen van al die plezie rige mensen, die iets doen voor een zieke medemens, zakt de apparatuur in elkaar gelijk een slooppand, waar de buldozers hun tanden in zetten. Vader Tijd kijkt de beide bandrecor ders hoofdschuddend aan: ze zijn dringend aan vervanging toe. De slijtageslag laat ook de mengtafel niet onberoerd. En het wordt een groot probleem, hoe aan al die pla ten te komen, die de patiënten in goed vertrouwen aanvragen. Een kwestie van tonnen is het niet - met een paar duizend gulden zrjn de mannen en vrouwen van. AROS uit stekend geholpen -. Maar .die duiten moeten er komen. Hoe we ons dat voorstellen, u kunt u binnenkort in ditzelfde blad lezen. Eén ding moogt u alvast niet verge ten: op Koninginnedag (30 april) gaat er iets gebeuren voor de AROS. Herman Kuiphof In het kader van het Jaar van de Vrouw roganiseert de Federatie V.V.H. op dinsdag 13 mei een middag en avond in „De Open Hof", Veenbesstraat, hoek Dalweg te Soest. Voor deze bijeenkomsten is de Nieuwe Comedie uit Den Haag aangetrokken, die 2 voorstellingen geeft van de éénacter „Voor een bloemetje en een zoen", onder regie van Shireen Strooker. Het programma is opgebouwd uit losse scènes, die steeds een facet van de positie van de Vrouw belichten. Na afloop de mogelijkheid tot dis cussie met spelers en projectleiding. Aanvang 13.45 en 19.30 uur. De burgemeester van Soest, Mevrouw Mr J. M. Corver-van Ha aften, heeft zich bereid verklaard de bijeenkoms ten te openen. Toegangsprijs is 2,per persoon. Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij de V.V.C., Steenhofstraat 2, via de 10 bij de federatie aagesloten vrou wenorganisaties en bij Mevrouw B. van Daalen, Valeriaanstraat 201, Soes- terveen. (telefoon 18571). Tevens kaartverkoop aan de zaal een half uur voor aanvang. De Federatie hoopt, dat veel vrou wen en mannen bij deze voor stellingen aanwezig zullen zijn. In het kader van „Het jaar van de Vrouw" wordt van 20 mei tot 8 juni in de hallen van de Jaarbeurs te Utrecht de grote manifestatie „Emancipade" gehouden. Daaraan werken zo'n 150 vrouwen- en andere organisaties mee. „Emancipade" beoogt de emancipatie ontwikkeling te verduidelijken en te stimuleren; vrouwen en mannen, die in het emancipatie-streven aktief zijn, elkaar te laten ontmoeten èn gemotiveerde medestanders voor emancipatie te maken op alle ter reinen van de samenleving. Op de opêningsdag zal het woord gevoerd worden door mevrouw mr T. Schilthuis, Kommisaris van de Koningin in Drente en door me vrouw ir N. de Ruiter, voorzitter van het nationaal comité Internatio naal Jaar van de Vrouw. De emancipade is een niet-commer- cieel evenement, verdeeld in acht hoofdmoten: arbeid, scholing, leven en welzijn, wonen, derde wereld, kerk en vrede, politiek en vrouwenorgani saties. Een aantal dagen zal aan een be paald thema worden opgehangen, zo als „jongeren", „konsumenten", zin"; een dag in het teken van Vrouw en Wetenschap. Vrouw en Sociale wetgeving, Abortus en Vrede. Ook op toneel-, kabaret- en filmge bied is heel wat te beleven. De nieu we Komedie en het Konsumentento- neel spelen; Cobi Schreyer en Na- tascha Emmanuels zingen en er zijn oude en nieuwe films te zien. Er is gezorgd voor kinderopvang. De openingstijden zijn dagelijks van 10 tot 18 uur en op donderdagavond tot 22 uur. De toegangsprijs wordt 4,50 per persoon en 3 gulden per persoon in groepsverband, (groepen moeten mini maal bestaan uit 20 personen). Kin deren tot 12 jaar hebben gratis toe gang. De Nederlandse Spaarwegen geven gecombineerde trein-/toegangs- biljetten uit. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150, TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN In het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg komen morgenavond om acht uur de plaat selijke imkers, leden van de afdeling Soest en omstreken van de Vereni ging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, bijeen. De voorzitter zal deze avond ver slag uitbrengen van zijn bevindingen tijdens de algemene vergadering van de bond te Wageningen. Wat de komende reis-aktiviteiten be treft zijn er op het moment 109 vol ken opgegeven voor het koolzaal en 40 volken voor het fruit. Vanavond, donderdag 24 april, aan vang 20 uur, wordt in gebouw Mo lenschot aan de Albert Cuyplaan 101 een ledenvergadering gehouden van de aquariumvereniging „Zilver Te- tra". Vertoond wordt de beroemde documentaire van Cousteau over de wondere wereld onder water. Op Koninginnedag organiseert „De Schakel", het tehuis voor geestelijk gehandicapte kinderen te Huis ter Heide, een feest met vele attrakties, zoals zaklopen, ballen gooien, een waarzegster, ringsteken, rad van avon tuur. poffertjes-kraam e.d. De opbrengst is bestemd voor de aan schaf van een busje, waardoor de kinderen makkelijker en goedkoper verplaatst kunnen worden. Het festijn wordt gehouden op het terrein aan de Rembrandtlaan 20 te Huis ter Heide en begint om 10.00 uur. Op woensdagavond 30 april zal het Amnesty Centrum aan de Middel wijkstraat 72 gesloten zijn wegens de viering van koniginnedag. Voor informatie en materiaal kan men op die dag terecht bij de stand plaats van de Amnesty-werkgroep op de kunstmarkt. Zaterdag, 26 april, zal in de Oude Kerk te Soest een concert gegeven worden dat geheel bestaat uit wer ken van J. S. Bach. De fluitist, Adriaan Bonsel, solo fluitist in het Radio Philharmonisch Orkest, zal een tweetal sonates ten gehore brengen. De clavecinist Jan Jansen speelt de 5e partita in G dur en de 4 duetto's uit het 3e deel van de Clavierübung. Het concert begint om 8.15 uur. Toe gang is 4, In het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van O}/ zeeleeuwen en dolfijnen in S( één programma. Tijden: FAflR dagelijks 10.00 -11.30 -13.00 14.30 -16.00 en 17.30 uur '^GLv* (zondags niet om 10.00 uur). Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. Hetzij op een wat minder riante plaats dan vorige jaren hoopt de werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International nu voor de derde maal deel te nemen aan dc Soester Kunstmarkt. Ditmaal zullen er naast het gebrui kelijke Amnesty informatiemateriaal ook affisches uit eigen produktie en tweedehands boeken en grammo foonplaten verkocht worden. Tientallen Soester aanhangers van Amnesty International hebben boe ken en grammofoonplaten afgestaan die ten bate van het werk voor de gevangenen verkocht zullen worden. Er zijn standaardwerken, romans, kinderboeken, pockets en zelf ook stripboeken bij. Bij de gramofoon- platen is zowel het klassieke als het eigentijdse repertoire aanwezig. De werkgroep hoopt op veler be langstelling. Nadere informaties ver strekt het secretariaat, Wiardi Beck- mans-traat 320, Soest, tel. 02155-17001. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangege ven: diverse sleutels, damesfiets, een paar cbontactlenzen in etui, gouden herenring, doos met plasti? doosjes, hondenriem, portemonnade met in houd, hond, horloge, windjack, baga- gespin, trainingsjack, haarstukje, da meshandschoenen, pomp en electro- motor. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za terdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. 100 gulden en 50 gulden ontvangt u tijdelijk bij de aankoop van 100 gulden bij aankoop van een lange mantel en 50 gulden bij een korte mantel. Suéde en leder in de bekende Vico „Lederspain kwaliteit. Uw modehuis JJUuMu, dÜL J30lUUtt*CL Nachtegaalstraat 16-18, Utrecht, tel.030-332242 SOEST, Koninginnelaan 8, tel. 10093 BAARN, Brinkstraat 10, telefoon 7689 HUIZEN, Noorderweg 11, tel. 52529 VEENENDAAL, Beatrixstraat 76, telefoon 12816 Bij Van 'Dalen blijft het week in week uit koopjes regenen en dit houdt in, iedere week weer andere grandioze aanbiedingen. zijn deze week binnengekomen, normale prijs v.a. 14,95 bij Van Dalen per meter is er ook weer van 21,90 per meter 150 cm breed (brede ribbel) Ontzettend mooie, crêpe geweven in vele patronen van 14,95 per meter, 90 cm breed, voor Op 90 cm breed, normale prijs variërend van 9.95 f.m. 13,95 per R UK AH A% OS meier, bij Van Dalen ©11 Ö,7J Zeer apart, U haalt de zomer in huis van 19,95 per meter. Let nu op 150 cm breed, per meter, alleen wit, nu voor m W/ voor pantalons, in de nieuwe a - in een prachtige groene kleur en een geweldige kwaliteit van 16,95 p.m., 150 cm breed, voor Dit is te geef. hyper modern van 14,90 per meter, 90 cm breed, voor Van een zeer bekend merk. Dus onverslijtbaar in C gebroken wit, van 19,95 p.m., 150 cm breed, voor w w Het is er weer, die prachtige Zwarte ondergrond met daarop gedrukt zeer leuke kleine bloemetjes van 14,95 p.m., 100 cm breed, (J? nu voor V/ \J Even tussen al deze grandioze aanbiedingen door een ge weldige moordstunt van Van Dalen. COUPONS, 140 cm lang en 160 cm breed, voor een hele japon. pa Zolang de voorraad strekt fevU Deze zijn ook deze week voorzien van de mooiste modernste soorten coupons, in de mooiste dessins en kwaliteiten. Deze zijn 220 cm lang en 90 cm breed. Voor een hele japon of blouse per coupon vanaf 4A AC l m 4 A QC PROFITEER NU 11 kllK I4.JÜ VITRAGES hebben wij ook altijd in voorraad voor minder dan de helft van de normale prijs. Van Dalen heeft vele prachtige japonnen voor U in zijn rekken hangen, er zit altijd wel iets bij. Baarn - Soest: 's maandags gesloten, geen koopavond Huizen: dinsdags gesloten; vrijdagavond koopavond Veenendaal: 's maandags gesloten; vrijdagavond koopavond

Soester Courant | 1975 | | pagina 11