SEC en Veenendaal deelden de punten Heren-hockeyers Soest blijven in de tweede klas Bonus-Sparen: 7% rente voor konsrante spaarders. PROLOOG Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt SPORT-KGGPJES 20- SNACKBAR %- ftim r -4 V g a Veensche Boys-Hees 0-2 Tweede klaverjas- wedstrijd Brandweer-Politie Zaterdagvoetbal Opstellingen SEC-elftallen Bloeiende primula's Graszoden v Patioblokken Kamerplanten en aardewerk Bloeiende onovertrefbare VIOLEN 15 cent 25 cent 2,75 per m2 ƒ3,00 Ie kwaliteit haagconiferen, 7c WZ speelt gelijk tegen Lopik Opbrengst collécte Hartstichting BDC handbalteams handhaven zich in eerste klasse Regen dwarsboomt start tenniscompetitie Diverse heerlijke BELEGDE BROODJES nieuwe klok vanaf ƒ100,- Grote keuze klokken I A. VAN DER WEERD Shot-jeugd verplettert Victoria Jaarvergadering „Springbokken" Bonus-Sparen: voordelig voor elke konstante spaarder. Soes ter Courant van donderdag 24 april 1975 In de voor beide partijen weinig be langrijke competitiewedstrijd hebben SEC en Veenendaal de punten ge deeld. Toch zag het er in het begin naar uit dat de Soesters op vrij ge makkelijke wijze zouden gaan win nen. Met kunst en vliegwerk kon Veenen daal stand houden, maar in de 20ste minuut scoorde SEC door een on houdbaar schot van' A. van Zanten. 1-0. SEC bleef sterker, maar slaagde er niet in om meer afstand te nemen. Na de rust waren de rollen omge keerd; toen hield SEC met veel elan haar doel schoon. Na 20 minuten ikwam Veenendaal aan de verdiende tegengoal en dat was, gezien het spel, een juiste stand. 1-1. Aan beide zijden werd daarna nog fervent gepoogd de winnende goal te maken, maar dat lukte niet. Een pracht kans voor SEC ging verloren door het gladde veld; P. v. d. Brakel kon de bal niet onder controle krijgen en de fraaie kans was voorbij. Aanval van SEC op het Veenendaal- doel. Foto Herman van Dam De uitslag 1-1 van deze door beide partijen matig gespeelde wedstrijd, gaf de juiste verhouding weer. De lastige uitwedstrijd voor Hees werd succesrijk afgesloten met een ver diende overwinning, Hees handhaafde zich daardoor in de kop van de rang lijst, die overigens geen wijzigingen onderging, doordat de mede-kandidaten T.O.V., Vallei vogels en E.F.C. eveneens tot winst kwamen. Op een moeilijk bespeelbaar veld, glad door de regen, trok Hees ten aanval Ondanks de verwoede aan vallen op het doel van' Veensche Boys bleek de Hees-aanval onmach tig om tot scoren te komen. In de eerste helft dikteerde Hees de wedstrijd doch het moest tot de 30e minuut duren alvorens een voor sprong genomen kon worden. G. v. d. Brink nam een cornerbal op links. Het werd een ouderwetse inswinger, die door een verkeerde beoordeling van de Veensche Boyback in eigen doel werd geschoten. 0-1. Slechts enkele minuten later zag v. d. Brink uit een voorzet van Gerth tot twee maal toe zijn schoten gekeerd door de Boys-doelman. Hees versterkte zijn middenveld, het geen ten koste van de aanval ging. Het middenveld echter met de man nen als Kamphorst, Hardeman en v. d. Veer wist echter de aanvallen van Veensche Boys op bekwame wij ze te keren, zodat tot het rustsig- naal een onveranderde stand van 0-1 genoteerd bleef. Na de rust een sterker spelend Veen sche Boys, dit zou moeten trachten gezien hun positie op de rang lijst tenminste een puntje uit deze wedstrijd te slepen. De strijd werd feller en spannender. Trainer v .d. Veen ruilde v. d. Brink voor G. Bosman in, om zodoende zijn verdediging te versterken. Voor bei de doelen lage rijpe kansen voor het grijpen doch de beide aanvallen wei gerde deze kansen te verzilveren of er stonden in beide doelen nog doel- lieden, die op bekwame wijze de score laag hielden. Het betere spelinzicht bleek voor Hees de winnaar. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd was het D. de Jong, die door de vijandelijke verdediging heenbrak en op de kee per afging. Deze kon slecht redden door de Jong vast te houden. De toe gekende strafschop werd door Bos man in een 0-2 omgezet Een uiterst kostbare overwinning die de Soesters mee naar huis namen. Voor de tweede maal in dit seizoen ontmoeten de teams van de brand weer en politie elkaar voor een kla- verjaswedstrijd over drie ronden. De ze ontmoeting vond j.1. vrijdagavond plaats dn de grote zaal van de brand weerkazerne. Van ieder team waren twintig spelers(sters) aanwezig. Zoals begrijpelijk zette de brandweer alles op alles om de eerste nederlaag weg te werken, want toen won de politie met 50.761 punten, tegen de brand weer 50.068 punten. Op deze avond toonde de brandweer zich de meerdere en won met in to taal 63.771 punten-tegen de politie 61.317 punten, zodat na twee ronden de brandweer in totaal 113.839 punten heeft en de politie 112.078 punten, waardoor de derde en laatste ont- De hoofdprijzen vielen ten deel aan: 1. J. F. Groart (br.) 7008 p. 2. Me vrouw Eademaker (br.)'6872 p. 3. P. J. Bergman (pol.) 6733 p. 4. J: Jur- riëns (pol.) 6617 p. 5. C. de Bruin (pol.) 6547 p. 6. Mevrouw Vermeulen (br.) 6514 p. 7. J. Immerzeel (br.) 6474 p. 8. R. ten Hove (pol.) 6321 p 9. J. Kool (br.) 6266 p. 10. J. Wiggermans (br.) 6232 punten. Verder nog velerlei SDC 3-SEC 2 G. van Groenesteijn, W. Leegwaer, G. de Beer, A. Verweij, J. Pauw, V. Wit te, F. Flohr, D. v. d. Broek, J. Kaatee, J. Schouten, R. Brewerton, P. van Willigen en J, Kerkdijk. SEC 5-Spakenburg 5 W. Piepenbroek, G. Beijer, G. Bon- gers, P. van Fulpen, A. Hodde, F. Schagen, F. Spanjer, A. Verheij, C. Leurs, G. de Bruin, H. de Boer, A. Landaal en H. IJsseldijk. De vorige aanbiedingen rakelden een ongekende koop lust op bjj het Nederlandse publiek. Ook diverse handelaren haalden het tongetje over de lipjes en snoepten van een voor hen zondige lever ancier, omdat deze levert voor inkoopprijzen recht streeks aan de klant. Nu dan: Hier zijn ze weer t (zwaar) voor een krats Nergens beter in kleuren en modellen, geen ƒ4,50 Floeperde Flop Wacht niet tot het volgend jaar, nooit komt U goedkoper klaar. ^Q|yg|| moeten voor 3/4 van de prijs weg wegens plaats- een openbaring voor hen die hierin verwend zjjn. *t Vaarderhoogt is niet iemand die zogezegd de kinderhand gauw vult. Hij kriewelt met zjjn prijzen ook succesvol de volwassenen ln de hand. Hier weer een weggever 100-125 cm i j'/3 DORRESTEINWEG 72A TELEFOON 12883 In een bijzonder harde en weinig siportieve wedstrijd op een bijzonder zwaar veld, heeft VVZ uit Lopik één wedstrijdpunt meegebracht. Met veel kunst en vliegwerk, waarhij zelfs een VVZ-speler bewusteloos werd geslagen, slaagden de Lopikspelers er in, het technisch en tactisch beter spelende VVZ eniger mate te bedwingen. De zwak leidende scheidsrechter was mede schuld aan deze met sport nauwelijks iets te maken hebbende wedstrijd. WZ, met goed uitzicht op promotie, startte sterk met aanvallend spel. Na ruim een kwartier had dat resultaat. Een door Jan Brouwer goed genomen vrije trap, belandde op het hoofd van Siem Opmeer en vandaar voor de voeten van Rob Duit. Diens schot was de Lopik-ikeeper te veel. 0-1. VVZ bleef sterk, maar het slechte veld speelde Ronald Krant en Siem Opmeer, parten. Ook Jos Brouwer en Henk Ewold konden niet tot scoren komen. Rob Duit zag zijn schot op het lege doel, nadat hij ook de keeper gepasseerd was, tegen de paal be landen. Rust 0-1. Na de rust bleek al snel dat de scheidsrechter de wedstrijd iniet in de hand zou kunnen houden. Hij trad te lankmoedig op en van kwaad kwam men tot erger. Lopik speelde bijzon der fel en hard en zij zagen een bui tenspel doelpunt door de scheidsrech ter goedgekeurd. 1-1. Even later nam Lopik een voorsprong met een doel punt van kilasse. Een uitstekend ge nomen vrije trap werd door de mid- voor ingekopt. 2-1. Het spel werd zo mogelijk nog har der en het bereikte zijn onsportieve hoogtepunt toen de WZ-er Ronald Krant, zonder dat de bal in speel- bereik was, door een Lopik-speler bewusteloos werd geslagen. Krant liep een bloedende wond aan zijn kin op, die in het ziekenhuis gehecht moest worden. Ook Opmeer had het diverse keren moeten ontgelden en hij en Krant werden vervangen door Herman Brui nenberg en Henk Vos. Met een alles of niets offensief slaagde VVZ de druk op het Lopikdoel constant te houden. Vlak voor tijd viel de meer dan verdiende gelijkmaker. Jos Brou wer kopte hem in een mêlee van spelers in het doel. 2-2. De scheids rechter liet niet meer aftrappen. De opbrengst van de van 31 maart t.m. 5 april gehouden collecte (huis aan huis, en intekenlijsten) ten be hoeve van de Hartstichting bedroeg 6.060,20. t/m a.s. zaterdag ADIDAS Tennis/Vrijetijdsschoen rood/wit - zwart/wit AA oranje/zwart /gj maat 372-6 van 27,- nu maat 672-12 van 29,95 WRANGLER Jeans poly./katoen SFarUuis ^bv. Soesterbergsestraat 3, tel. 12749 Fil.: Koninginnelaan 32, tel. 12650 marine, zwart, bruin, blteu 2 t/m 7 jaar van 26,95 nu Zowel de dames als de heren senioren van BDC handbal hebben zich zondag uitstekend hersteld van de nederlagen tegen Attilla. De heren moesten het in Amersfoort opnemen tegen koploper Laren en be vochten een kleine maar verdiende 7-5 overwinning. De dames kregen het laaggeplaatste Bato op bezoek en wonnen na een uitstekende eerste helft met maar liefst 11-3. Door deze overwinningen lfjken de Soester teams zich nu bjj de eerste drie ploegen van de eerste klasse te handhaven, zodat promotie naar de nieuw te vormen hoofdklasse zeker, haalbaar is. Voor de Soester heren was het zon dag de laatste kans om via een over winning nog een rol te spelen in de strijd om het kampioenschap. Tegenstander Laren stond op de eer ste plaats met twee punten voor sprong op BDC. Na zes minuten was het Ries Seeing die kon scoren uit een strafworp en de Soesters kregen daarna nog enke le kans om de voorsprong te vergro ten. Laren vocht echter knap terug en kwam (eveneens, uit een straworp) op gelijke hoogte. 1-1. BDC leek daarna terug te zakken. De combinaties ver liepen minder vlot en vooral de breaks, altijd een sterk wapen van de Soesters, werden vaak gemist. Laren bleef koelbloedig spelen en kreeg zelfs de kans om uit een strafworp de leiding te nemen. Keeper Jan Smeeing wist de hard ingeschoten bal echter te stoppen. De daaropvolgende aanval van BDC werd succesvol af gerond. Laren was nu merkbaar aan geslagen en de blauwwitten maakten van de gelegenheid gebruik om tot 3-1 uit te lopen. Daarna hielden beide partijen elkaar goed in evenwicht. Eerst was het La ren dat 3-2 scoorde, maar een straf worp van Ries Smeeing bracht een 4-2 ruststand op het. scorebord. Laren moest de eerste twee minuten na rust met vijf veldspelers opereren omdat een speler uit het veld was gestuurd, maar verder dan een schot op de paal kwamen de BDC-êrs in deze periode niet. Hoch was het in de achtste minuut Ries Smeeing die na goed doorgaan voor 5-2 zorgde. BDC leek nu op rozen te zitten, maar volkomen verdiend kwam Laren te rug en in de 25e minuut was de strijd bij een 5-5 stand weer geheel open. De BDC'ers beschikten echter over de meeste reserves, Goed werk van An- dré Semper aan de cirkel leverde BDC een strafworp op waardoor Ries Smeeing het zesde doelpunt kon sco ren. De spanning bleef tot vlak voor tijd, maar toen maakte Toon Verkerk dankbaar gebruik van een verdedi- •gingsfout van Laren en stelde de overwinning veilig. 7-5. Grote overwinning voor dames. Hoewel de wedstrijd tegen Bato door de Soester dames met enige zorg te gemoet was gezien, werd het een ta melijk eenzijdige vertoning. Al in de eerste minuut nam BDC door een achterwaarts schot van Ria Pronk de leiding. Twee doelpunten van Mart van 't Riet verhoogden de score tot 3-0. De Haarlemse dames wisten daar weinig tegenover te stellen. Verdedigend klopte het bij Bato ook niet helemaal, zodat BDC door doel punten van onder meer Barry Peters, Diny van de Heiden en Ciet Kuijer gemakkelijk naar een 8-0 ruststand kon uitlopen. Na de thee leek de wedstrijd eenzelf de beeld te krijgen. De eerste aanval leverde meteen een doelpunt op van Ria Tolboom, dfe vanaf de cirkel raak schoot, maar toen door Dinv van de Heiden uit een strafworp het tien de doelpunt was gescoord, vonden de Soester dames het wel genoeg. De juiste richting verdween uit de BDC- schoten en Bato hoefde nog maar één keer voor een schot van Anny Roest te buigen. Eindstand 11-3. DE STANDEN: Dames: Heren 1. HMS 8—14 1. BDC 8—10 2. AttUa 8—14 2. Laren 8—10 3. BDC 8— 8 3. Attila 8— 9 4. Bota 84 4. Holdeman 87 5. de Blink. 8—0 5. DWV 8— 4 A.s. zondag zijn zowel de dames als de heren senioren vrij, Afgelopen zaterdag begon voor de jeugdafdelingen van de K.N.L.T.B. de competitie. De regen was echter spelbreker, waardoor veel wedstrijden moes ten worden afgelast. Afgelast werden o.a. de wedstrijden van de thuisspelende L.T.C. Soest teams B en D. Het eerste jeugdteam moest een moeilijke uitwedstrijd spelen tegen 't Spieghel A. Zaterdags konden slechts de enkelspelen worden afgewerkt El len Luten verloor haar partij met 6-3. 6-3. Joop Dooper ging in een vrij gelijk op gaande strijd toch nog met ruime cijfers de boot in (6-2, 6-1). Regen dwong Soest A de volgende dag weer naar Bussum te reizen om de wedstrijd uit te spelen. Ellen Lu- ten en Anita Verstegen verloren de damesdubbel met 6-4, 6-2. De ge mengd dubbel van Anita en Martin Luten gang ook al verloren. De he- rendubbel tenslotte was een zeer leu ke wedstrijd met lange rally's, het re sultaat was echter wederom negatief. Joop Dooper en Martin Luten verlo ren met 3-6, 6-1. 6-4. Hiermee was een gevoelige 5-0 nederlaag voor Soest A een feit. Kostverlorenweg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND WU verzorgen tevens uw feestjes en partyen. Soest C reisde naar Woudenberg om aldaar aan te treden tegen 't Schilt A. Daar deze laatste club over betonbanen beschikt, konden alle wed strijden zonder noemenswaardig op onthoud gespeeld worden. In de he renenkel werd Erik van Dort volledig weggespeeld door een veel te sterke tegenstander, die hem geen enkele game toestond. De damesenkel van Marjan Bleeksma gaf ongeveer het zelfde beeld te zien met het verschil dat Marjan erin slaagde één game van haar tegenstandster af te snoe pen. De damesdubbel van Marjan en Yoka Verduin leverde een 6-1, 6-0 verlies op en Peter Jongepier en Ruud Haneveer konden in hun dubbel ook al geen game bemachtigen. De laatste partij van de dag, de gemengd dub bel, "was de enige spannende partij. In drie sets 6-4, 4-6, 2-6 werden de Soester spelers Yoka Verduin en Erik van Dort echter toch nog verslagen. Soest C was een aantal illusies armer en een 5-0 nederlaag rijker. Soest E slaagde er bij de Larense vereniging t Laer in om twee par tijen af te werken voordat de regen verdér spelen onmogelijk maakte. Maryam Kooi en Inge Haneveer za gen net geen kans om hun dubbel te winnen, maar de jongensdubbel van Bert Verduin en René Franssen bracht de stand weer in evenwicht (6-2, 1-6, 7-5). Alle in dit "weekeinde niet gespeelde wedstrijden zullen op Koninginnedag worden ingehaald. Wij geven bij aankoop van een voor uw oude klok 15,- tot 35,- terug. HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST De Shot-jeugd sloot de tafeltennis- competvtie af met enkele opmerkelijke resultaten. Zo wist het le jeugdteam hert onberekenbare Victoria met over tuigende cijfers te verslaan: 9-1. Ook het 5e en 6e team kwamen met rui me overwinningen voor de dag. Shot 1 sloot de competitie af met een glanzende overwinning op Vic toria 1, waarmee het tevens definitief beslag legde op de 2e plaats. Door deze goede klassering kan nu de stap naar de landelijke klase gemaakt worden. Tegen Victoria bleven Dirk Sohul- ling en René Daselaar ongeslagen, terwijl Bert van Velzen 2 maal tot winst kwam. Shot 2 speelde in het afgelopen weekend twee .wedstrijden. Vrijdag avond ontmoette het Victoria 2. Het 2e team kon niet verder komen dan een gelijkspel, wat toch wel' een te leurstellend resultaat was. Kansen op een ruime zege zijn zeker aanwezig geweest. Die kansen waren zaterdags tegen Quick 2 veel kleiner. Shot 2 ging met een invaller in het team dan ook een duidelijke nederlaag tege moet: 2-8. Het 5e team trad geladen aan te gen Elan 5, waartegen tot nu toe het enigste punt uit de competitie ver speeld was. Dit keer werd de tegen stander van meet ai aan op een ach terstand gehouden. De eindstand werd zo op 7-3 bepaald, waarbij Nicky Baba weer onverslaanbaar was. Shot 6 toonde duidelijk zijn klasse door korte metten te maken met zijn tegenstander: 10-0. Ook invaller Ward Frehe trad zijn tegenstanders onbe vangen tegemoet en met het maxima le resultaat. Hoewel de competitie maar net afge lopen is staat voor komende zaterdag reeds het eerste toernooi op het pro gramma. Aan dit toernooi en alle hierop volgende zal ook worden deel genomen door Shot-spelers. De gymnastiekvereniging „De Spring bokken" houdt op vrijdag 30 mei a.s. haar eerste ledenvergadering van het jaar 1975. De vergadering wordt in het gebouw „Eitheto" aan het Driftje 4a gehouden. Op 17 mei zal het vier jaar gele den zijn dat de vereniging opgericht werd. Ze kwam tot stand door fusie van de gymnastiekvereniging Cre- sendo en de Soester Turn Club. Be gin dit jaar sloot de gymnastiekver eniging Olympia zich bij de Spring bokken aan. Volgend jaar zal het, eerste lustrum op gepaste wijze ge vierd worden. Bonus-Sparen bij de NMB levert u 7% rente op. Dat is 21/2% meer dan op een .gewone spaar rekening. En toch kunt u dagelijks over uw spaargeld blijven beschikken. Hoge rente en geen opzegter mijn,datis interessant! Eris alleen één'maar'; alsugeld opneemt wordt 1 van het opgenomen bedrag als retourrente in rekening gebracht. Dat betekent dat als u vaak geld opneemt, een Bonus-Spaarrekening wat minder gunstig kan uitvallen. Bent u echter een konstante spaarder, dan speelt die retourrente nauwelijks een rol en geniet u een MRJlEÏ aantrekkelijkehogerente. IwlVlE* Door een krappe winst op Drienerlo hebben de heren-hockeyers kans gezien de dagradatie te ontlopen. Drienerlo werd het kind van de rekening en moet volgend jaar een klasse lager spelen. Na de uitstekende resultaten vorig jaar, die afgerond werden met een grandioze promotie, zag het er dit jaar bijzonder donker uit. De be narde positie waarin men verkeerde werd mede veroorzaakt door een door de bond verloren verklaarde wed strijd tegen hetzefde Drienerlo. Een reeks van misverstanden en een on sportieve opstelling van de tegen stander van zondag j.L maakte winst noodzakelijk. Verlies betekende de- gradatie- Drienerlo was een volledig vreemde tegenstader, waarvan alleen bekend was dat de midvoor een gevaarlijk man was. Daarmee werd rekening gehouden en Mans Bouland scha kelde hem de gehele wedstrijd ef fectief uit. Deze opzet slaagde en na een gelukkig doelpunt van Guido Diehl kwam onder grotespanning het einde. Soest blijft in de tweede klasse. Het eerste herenelftal van de hockey club Soest dat net ontkwam aan degradatie. Foto Herman van Dam Voor de dames is degradatie bijna niet meer te ontkomen, nadat zon dag uitspelend tegen mede-degrada tiekandidaat Alkmaar met liefst 6-1 werd verloren. Zaterdag spelen de Soester dames tegen koploper Kam pong en de uitslag laat zich niet moeilijk voorspellen. De degradatie, na één jaar in de derde klasse, zal dan een feit zijn.

Soester Courant | 1975 | | pagina 13