Sb van de Gemeentehof Kevertje n|rak)8«ft®fe! J. RADEMAKER J imaaswinkel Ringenoldus b.v. r Kritische vragen in commissie openbare werken v Calculeert Gemeentewerken niet juist leuke kleren waar je snel bij moet zijn. J. RADEMAKER Alleenverkoop voor Baarn en Soest Het BLIJF-flF-SLOT verankert uw kostbaarheden aan muur of vloer. Brandbeveiligingsvoorzieningen in het Artishockgebouw Verkeersplan Soesterberg wordt bestudeerd Openbare bekendmaking Onttrekking Bakkersweg aan het openbaar verkeer Bekendmaking Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Natuurbad zaterdag open voor publiek Hinderwetzitting SCHIPPER Openbare vergadering financiële commissie Nieuwe hoofdleidster voor openbare kleuter school te Soesterberg ,,'t clÖynvat" Cuisine franeaise Winkelsluiting tijdens de komende feestdagen Sluiting gemeentehuis en andere gemeentelijke diensten Herziening bouwverordening Uitbreiding straatverlichting Colenso Verbetering wandelpad teSoesterberg Vergadering culturele commissie Auto uit de bocht Al zijn er zilveren draden tussen het goud. zilveren en gouden sieraden BONDSSPAARBANK K. J Sporthal „Beukendal" krijgt nieuwe dakbedekking Riolering Wilhelminalaan en Hees Kredieten voor aanschaf van onderwijs methoden en meubilair Minister doet geheimzinnig met normen voor inrichtingskosten Soester Courant van donderdag 24 apnl 1975 Tweeërlei kritiek hadden de leden van de commissie openbare werken voor enkele voorstellen, welke op de agenda stonden van de commissie, die maan dagmiddag gehouden werd. Enerzijds was er de kritische vraag van de WD-er Hilhorst dat zijns inziens de aanleg van de voetpaden in Soest-Zuid veel te ruim was begroot (40 a 50.000 gulden te hoog op een bedrag van 150.000 gulden) en anderzijds de opmerking van de PvdA-er Van den Brakel dat het berekende uurloon voor de verbouwing van de S.O. Soest-kantine te laag was. Ook het aantal opgevoerde werkuren klopte naar de mening van de heer Van den Brakel niet. I JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. Oorspronkelijk bedoeld voor antieke klokken, kunt u het ook gebruiken voor antieke meubelen. De montage kan op simpele wijze door u zelf worden uitgevoerd. Alleenverkoop voor BAARN en SOEST HORLOGER - JUWELIER BRINKSTRAAT 26 - BAARN - TEL. 02154-5594 WINKELCENTRUM SMITSHOF - TEL. 02155-19170 160.000 gulden krediet wordt gevraagd voor bet aanbrengen van brand veiligheidsvoorzieningen in het Artishockgebouw. De voorzieningen waar do hoogste bedragen mee gemoeid zün, zijn het aanbrengen van brandwerende plafonds in de diverse ruimten (46.734 gulden) en het wijzigen van de elec- trische installatie (30.000 gulden). De leden van de commissie openbare werken willen spoed betracht zien met het aanbrengen van deze voor zieningen. Uitstel, waar de heer G. van Aalst (VVD) om vroeg, vond men onverantwoord omdat het gebouw te intensief gebruikt wordt. Van Aalst wilde nadere gegevens omtrent de toekomst van het gebouw. In 1970 was een krediet beschikbaar gesteld voor voorzieningen, waarbij men er van uit ging dat het gebouw 5 jaar dienst zou moeten doen. Waar bleef het toen toegezegde rapport? Ook de heer J. van den Brakel (PvdA) voelde iets voor een toe komstvisie en die gaf Jan Visser (P.S.) min of meer. „Het gebouw is ideaal voor het soort werk dat er nu verricht wordt". Voor het bedrag worden deuren ver nieuwd en brandvrij gemaakt, lucht toevoerleidingen en ontluchtingen in de c.v. ruimte aangebracht, brand- blusapperatuur aangeschaft, de wa terleidingen verzwaard, brandweren de plafonds aangebracht, opslagruim ten voor butaan- en propaangas be veiligd, op twee buitendeuren paniek sluitingen aangebracht, vluchtdeuren en brandtrappen gemaakt, toiletten opgeknapt, de elektrische installatie gewijzigd en noodverlichting aange bracht alsmede een directe alarme-: ring naar de brandweercentrale. Het door de wijkraad Soesterberg ingediende verkeersplan zal door de amb telijke verkeerscommissie aan een nadere studie worden onderworpen. De commissie is van mening dat veel moeilijkheden worden veroorzaakt door parkeèrproblemen en dat daar in eerste instantie een oplossing voor gezocht zal moeten worden. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter kennis van belanghebbenden, zulks ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 10. 2e lid van de Wegenwet, dat van 24 april 1975 tot en met 9 mei 1975 ten gemeentehuize van Soest ter in zage ligt een door hen aam de raad der gemeente uit te brengen voorstel tot onttrekking van de Bakkersweg aan het openbaar verkeer. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kunnen gedurende bovenvermelde ter mijn schriftelijk bij de gemeenteraad worden ingediend. De bezwaarschrif ten kunnen zonodig worden toegelicht ten gemeentehuize op dinsdag 13 mei 1975, te 10.00 uur, in een daartoe te houden zitting: Soest, 23 april 1975. Burgemeester en wethouders van Sost, De secretaris, H. Borreman. De burgemeester, Mr J. M. Corver-van Haaften De burgemeester vari Soest maakt bekent, dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op grond van het be paalde in artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening juncto ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet, op een daartoe gedaan verzoek ver gunning te verlenen aan: 2. de gemeente Soest, ten behoeve van het bouwen van een kleuter- en basisschool op een terrein, gelegen in het bestemmingsplan Overhees, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6818 gedeeltelijk; 2. G. van Duinkerken, Ir Menkolaan 59 te Soest, ten behoeve van het aanbouwen van een bergruimte op een terrein gelegen aan de Ir Menikolaan 41, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3476. 'Alvorens een definitieve beslissing genomen zal worden stellen burge meester en wethouders een ieder in staat hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hën in te dienen binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 25 april 1975. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende dezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage. Soest, 23 april 1975. De burgemeester voornoemd, Mr J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in ar tikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens, ma ken bekend dat hun college heeft besloten door plaatsing van het bord 54b van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, bij flat Weegbreestraat 155, alhier, een parkeerplaats voor een mindervalide aan te geven. Voor dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de kom- missaris der Koningin van deze'pro vincie te Utrecht Het besluit is in afschrift toegezon den aan de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersver eniging te Arnhem en aan gedepu teerde staten dezer provincie te Utrecht Soest 23 april 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris. H. Borreman. De burgemeester. Mr J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in ar tikel 133 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens maken bekend dat hun college heeft beslo ten door plaatsing van borden 8 en 9 van bijlage II van het. Reglement verkeersregels en verkeerstekens de kruising De akkeren G. v. d. Veen- st.raat-Klaarwaterweg aan t.e wijzen als voorrangskruising, met dien ver stande. dat het verkeer op de Ak keren/G. v. d. Veenstraat voorrang geniet. Van dit besluit staat voor een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepsschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de com missaris der Koningin van deze pro vincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toege zonden aan de hoofdingenieur-direk teur van de Rijkswaterstaat te U- trecht. de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.. De. Konink lijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te *s-Graven ha ge. de Koninklijke Nederlandse Motorrij dersvereniging te Arnhem, en aan gedeputeerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 23 april 1975. Burgemeester en wethouders van Soest. De secretaris, H. Borreman. De burgemeeste. Mr J, M. Corver-van Haaften De direkteur van gemeentewerken, de heer H. van der Dussen, vroeg „enig vertrouwen voor de mensen bij mijn dienst die calculeren". Zij deden dat al jaren en hadden in het algemeen niet slecht begroot. Van den Brakel wilde daar niet aan twijfelen maar wees op het „knoei werk bij De Turf" (het instruktieblad). „Beter iets meer geld direkt dan kosten achteraf", meende hij. De heer Hilhorst hield zijn kritiek niet tot het uiterste staande, ook niet toen de heer G. Stam (CDA) hem vroeg zijin gegevens door te spelen aan gemeentewerken. Wel vroeg en krijgt de heer Hilhorst achteraf re sultaten-rekeningen, zodat hij kan kontroleren of en waar het krediet overschreden is. Ander soort kritiek kwam van de heer Hoekstra (CDA). Nu de uitslag van de onder de bewoners van Soest- Zuid gehouden enquette negatief ge weest was, voelde hij het meest voor aanleg van voetpaden uit een oog punt van verkeersveiligheid. In Soest- Voor de riolering van de gehele In- singerstraat wordt een krediet ge vraagd van 380.500 gulden en voor de riolering van de Den Blieklaan en het le Heeserlaantje een krediet van 615.000 gulden. De leden van de commissie openbare werken hadden er geen problemen mee. Alleen de wethouder betreurde het min of meer dat voor Hees een gescheiden rioleringssysteem aange legd moet worden. Hij verschilde dui delijk van mening met de directeur van gemeentewerken, die zeker wist Het gebouw werd in 1969 opgeleverd en voor de dakbedekking werd drie jaar garantie gegeven. Medio oktober 1973 werd een lekkage geconstateerd en provisorisch werd deze en ook la tere lekkages gedicht door plaatselij ke bedrijven. Het dak was afgedekt met een etervrije bedekking en om uitdroging te voorkomen dienen, vol gens het advies van de sportstichting, dergelijke daken om de 8 a 9 jaar te worden overgelakt,. In 1973 is door hoge zomertemperaturen het veroude ringsproces zodanig versneld, dat een behandeling nu vereist is. Omdat bij de bouw van de sporthal geen fouten gemaakt zijn; er in die tijd gebruik gemaakt is van de toen maals bekende applicatiemethode, die Zuid woonde immers slechts een deel van de inwoners van Soest. Een uit zondering wilde hij maken voor de Gentiaanlaan en de Larixlaan; daar geen voetpaden omdat het bos er direkt op aansloot. Jan Visser Progressief Soest was „te gen"; principieel, omdat er nog zo veel opgeknapt diende te worden in Soest, zoals de Molenstraat. „Er zijn veel urgentere zaken", vond hij. Voor de verbouwing van de kantine van „Soest" wordt een bedrag uit getrokken van 46.000 gulden. Dat was 15 °/o hoger dan het indertijd in de maand januari van dit jaar gevraag de bedrag, maar daar waren de prijs stijgingen debet aan rekening hou dend met het feit dat in juli 1974 de verbouwing begroot werd. Overi gens verwachtte wethouder -Ebbers. parkeerplaats voor een mindervalide de door de gemeente te verzorgen verbouwing kon worden begonnen. De heer Van den Brakel zal achter af kunnen bekijken of men met het krediet uitgekomen is. dat een derglijk systeem door de pro vincie werd geëist. Sterk argument van de directeur was ook dat de gehele Bosstraat en om geving op deze riolering moet worden aangesloten en straks ook nog de wijk Klein Engendaal. Het zgn. „droogweer" gedeelte van de riole ring in de wijk Overhees, zou de to tale aanvoer van de nog aan te leggen rioleringen niet kunnen verwerken. Daar hadden de leden van de com missie begrip voor. thans achterhaald is, kan de aanne mer geen verwijt treffen. Hij zegde evenwel toe te willen bewerkstelligen dat het dak wederom, tegen kostpijrs, in goede staat zal worden gebracht. Er werden door de gemeente drie verschillende offertes opgevraagd en op grond daarvan wordt het bedrag van het herstel geraamd op 20.000 gulden. Om echter een betere oplos sing te verkrijgen wordt nog een onderlaag van gemineraliseerd glas vlies met staaldraadinlage aange bracht. De kosten daarvan zijn 8.500 gulden zodat in totaal 28.500 gulden nodig zal zijn. Deze dakbedekking krijigt een garantie van vijf jaar. In totaal moet bijna 1900 m2 dakbedek king vernieuwd worden. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 A.s. zaterdag, 26 april, zal het Soes- ter Natuurbad vanaf 10 uur geopend zijn voor het publiek. Het instructie- bad De Turf aan de Waldeck Pvr- montlaan zal met ingang van gelijke datum gesloten zijn voor recreatief zwemmen. Dinsdag 6 mei a.s. wordt in het ge meentehuis een openbare zitting be treffende de Hinderwet gehouden. 9.00 uur: betreft een verzoek van G. Karsen, Insingerstraat 60a te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een au tobanden-handelsservicebedrijf annex inrichting tot vervaardiging van huis houdelijke artikelen op een perceel grond aan de Veenzoom te Soest. Dit betekent dat op dinsdag 29 april, om 11.00 uur, deze zaak niet aan de orde komt. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur - kunt tevëns'kijken naar: Wand- en Kuckwanden vloertegels Parketvloeren Plavuizen Vouwdeuren- HOute'n wanden en Gewone én .plafondschroten -gefineerde deuren Vanavond, aanvang 19.30 uur, ver gadert in het gemeentehuis de finan ciële commissie! De agenda telt twaalf punten, ondermeer een brief van de Stichting Zwembaden Soest, inzake reclame in de zwembaden en een brief van burgemeester en wethou ders betreffende vergoedingen van doo-r de brandweer verleende dien- stem Tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „Kleuterwereld" te Soesterberg kan benoemd worden me vrouw C. A. de la Houssaye-Nauta. Zij was aan deze school reeds leidster en waarnemend hoofdleidster en volgt mevrouw C. G. Schaap op aan wie op 18 juli 1974 eervol ontslag verleend werd. De leden van de onderwijscommissie konden zich verenigen met dit voor stel, zo ook de inspektrice van het kleuteronderwijs en de gemeenschap pelijke schoolraad. De gemeenteraad zal in de vergadering van 15 mei tot definitieve benoeming moeten beslui ten. BISTRO SPECIALITEITENRESTAURANT Nieuw Baarnstraat 18, Baarn Telefoon 02154-5407 De vereniging De Soester Onderne mer adviseert de plaatselijke winke liers op Koninginnedag hun zaken vanaf 13.00 uur te sluiten. Voor 5 mei. de viering van 30 jaar bevrijding, is het advies de gehele dag te sluiten. Woensdag 30 april en maandag 5 mei zijn de kantoren van de ver schillende gemeentelijke diensten, zo als b.v. gemeentesecretarie, gemeen tewerken en sportstichting, de gehele dag gesloten. De in 1968 in de gemeente Soest in gevoerde bouwverordening zal enige wijziging ondergaan. De herziening houdt in hoofdzaak in de aanpassing van de voorschriften om een betere warmte-isolatie van te bouwen wo ningen te verkrijgen; de verbetering van de bepalingen met betrekking tot antenne-inrichtingen en het aanpas sen van tekstbepalingen, waarvan in de praktijk gebleken is, dat ze moei lijkheden opiverden. De straatverlichting in Colense zal eerdaags door de PUEM uitgebreid worden met twee masten van zes meter hoogte. Rijkswaterstaat heeft het college van burgemeester en wethouders bericht, dat nog dit jaar het wandelpad ge legen langs de zuidzijde van de rijks weg De Bilt - Amersfoort (plaatse lijk bekend onder de naam Amers- foorsestraat) verbeterd zal worden. Vanavond, aanvang 19.30 uur, wordt in de zaal van de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan een openbare vergade ring gehouden van de commissie cul turele zaken. Aan de orde komt ondermeer een brief van de vereniging Soester Ge meenschap betreffende een voorstel een commissie monumenten in testel len. Parallel daarmee loopt een initia tief van de S.G. tot oprichting van een Oudheidskamer. De S.G. heeft in middels een aantal inwoners bena derd om zitting te neonen in de com missie monumenten en bijna allen hebben positief gereageerd. Op 28 april is een vergadering belegd met vijf leden van het Groot Gaesbeeker- gilde. De agenda van de culeurele commis sie vermeldt ook de behandeling van een brief van het hoofdenconvent. De gezamenlijke hoofden der lagere scho len spreken daarin hun unaniem ver trouwen uit in de culturele commis sie. Zij wensen alle contacten en ge sprekken met betrekking op de kunst zinnige vorming op de lagere scho len behartigd te zien door de cultu rele commissie „daar zij de gekozen leden als hun vertegenwoordigers zien". Evenwel zijn zij van mening dat een „hearing" als in februari 1.1. heeft plaatsgevonden, ongewenst is. I I den blioklaan 35 soest tal. 13991 of 1455Q MACHTIG EIKEN PUUB NATUUB iJ Zaterdags geopend van 10-17 uur op de Van Lenneplaan raakte de 19- jarige L. v. d. K. de macht over het stuur van zijn personenauto kwijt, toen hij bij het nemen van de bocht in de laan, een plant, die naast hem op de zitbank stond, overeind wilde houden. De wagen botste tegen een lichtmast aan die uit het lood kwam te staan. De auto werd licht bescha digd. Dat onderzoek kan ook van dienst zijn, vindt men, voor de vaststelling van het nieuwe bestemmingsplan Soesterberg. Met het oog daarop vragen de leden van de ambtelijke verkeerscommissie direkter te wor den betrokken bij totstandkoming van Een en ander kwam aan de orde bij het voorstel een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van meu bilair en spel- en ontwikkelingsmate riaal ten behoeve van de kleuter school De Blokkendoos. Voor deze kleuters wordt een nieuwe school ge bouwd bij de Ingenhofschool aan de Molenstraat. De inspectrice van het kleuteronder wijs maakte naar aanleiding van de door de hoofdleidster ingediende be groting opmerkingen en schrapte on dermeer overgordijnen. Die waren aangevraagd met het oog op het ver tonen van filmpjes en ter verhoging van de intimiteit tijdens kerst- en Sinterklaasviering. De inspectrice acht te echter audio- en visuele hulpmid delen voor kleuteronderwijs overbo dig en dat bevreemde de leden van de onderwijscommissie. Overigens vond mevrouw P. Oranje- Entink (WD) een bedrag van 1500 gulden voor overgordijnen aan de hoge kant. Met het gevraagde krediet van 21.500 gulen ging men wel ac- coord. 1400 gulden wordt extra beschik baar gesteld voor de aanschaf van een bandrecorder en een biologie- methode voor de openbare lagere school te Soesterberg. Met de aan schaf van de bandrecorder voor 638 gulden is de inspecteur accoord ge gaan. Onderwijscommissielid Jan Visser (P.S.) was er niet enthousiast over. Hij meende dat het apparaat als hulp middel weinig gebruikt, zou worden en na drie weken in de kast terecht kwam om er nooit meer uitgehaald te worden. Wat. de biologie-methode betrof had de inspecteur bedenkingen. Hij achtte de voorgestelde methode kostbaar en voor de aanschaf niet meer dan een bedrag van 3 gulden per leerling be schikbaar stellen. Voor drie klassen bedraagt het een bedrag van 315 gul den totaal. De rest zal uit de normale bestemmingspl armen Overigens willen de leden van de commissie wel de bebouwde kom van Soesterberg zelf iets uitbreiden, door het verplaatsen van het bord 50 km op de Banningstraat in de richting van de nieuwe omgelegde rijksweg. exploitatie bekostigd worden en ook daarmee gingen de leden van de on derwijscommissie accoord. De heer A. Smit (CDA) dacht een ze kere inkonsekwentie te ontdekken met het oog op de geweigerde medewer king voor de aanschaf van overgordij nen voor de kleuterschool De Blok- kensdoos, maar de heer Veraar wees hem erop dat de overgordijnen over bodig geacht werden, wat niet zo was met de biologie-methode. Omdat de methode gebruikt zal wor den door de leerlingen van de drie laagste klassen hadden Jan Visser) (P.S.) en de heer C. Verheus (CDA) enige twijfels over het gebruikt voor de leerlingen van de eerste klas. er bljjven altijd voor jong en oud. JUWELIER-HORLOGER Ged. contactlenzen specialist VAN WEEDESTRAAT 12 SOEST - TEL. 02155-16372 ■n HANDIGE De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten - Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan - Hypotheken Betalingsverkeer - Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld - Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen BANK is altijd dicht in de buurt. Met alle diensten. De Bondsspaarbank is altijd bereikbaar-vooru. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' Steeohoffstraat 56, te!. 1269! Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, teL 16600 De sporthal „Beukendal" zal voorzien worden van een geheel nieuwe dak bedekking. De kosten bedragen 28.500 gulden en daar gingen de leden van de commissie openbare werken mee accoord. Dankzjj een meevaller zal de Wilhelminalaan van riolering voorzien worden. De meevaller beloopt een bedrag van 50.000 gulden en werd overgehouden van een krediet dat 18 november 1971 werd beschikbaar gesteld voor de riolering van de Van Straelenlaan, Mariastraat, Hellingweg, Korte Bergstraat en gedeelte van de Stadhouderslaan. Daarvoor werd 2,6 miljoen gulden voor uitgetrokken. Het ministerie van onderwijs doet zeer geheimzinnig met de normen die ge hanteerd worden voor de inrichtingskosten van scholen. Dat leerden de leden van de onderwijscommissie maandagmiddag van de heer J. Veraar, secretaris van de commissie en hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeente secretarie.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3