AUTOCROSS i WIJNANDS b.v KONINGINNEDAG, 30 april a.s. Volwassenen ƒ4,00 - Kinderen ƒ2,00 AANVANG 13.00 UUR Agenda Soester Gemeenschap m Meubelfabriek Oistervvijk Zandafgraving achter HET WITTE HUIS BIRKSTRAAT Poot nu uw zonnepitten om straks mee te doen aan de zonnebloemwedstrijd Hanro en Kriesemer JERSEY JAPONNEN DEUX P1E0ES V.V.V.-NIEUWS Bedrijfsongeval Ook Raad van Kerken Soest bezorgd over verplaatsing Turken WD Soest ingenomen met Tros-Aktua Wij hebben voor U voor de komende feestdagen Vlaggen vanaf 15,75 Wimpels vanaf 8,10 Vlaggenstok 2 mlr 7,90 Houder 2,95 25 P.V.'s voor diverse overtredingen HIFI WIJZER Vermiste en gevonden huisdieren Burgerlijke stand HIFIWIJZER Uitslag kleurenwedstrijd Mikimo Vleesverkoop Zeer unieke jongeren-uitwisseling Europa-Amerika A.s. zaterdag vijfde Soester rommelmarkt t^etoeS»»g) Doktoren voetballen tegen politie voor Bentinckfonds HIFIWIJZER Autocros-wedstrijden op Koninginnedag Soeeter Courant van donderdag 24 april 1975 Voor de zesde achtereenvolgende maal wordt tn Soest de Zonnebloemwed strüd georganiseerd door Chris Uiterwjjk in samenwerking met de imkers vereniging en de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Dit initiatief heeft inmiddels in vele plaatsen navolging ge kregen. In Soest gaat het om drie wedstrüd-categoriën: de hoogste plant: de breedste bloem èn de meeste bloemen aan één plant. Iedereen mag meedoen en er zijn geen kosten aan verbonden. De wedstrijd wordt in de loop van de maand september afgesloten en de winiaars worden dan beloond met een prijsje. Voor het meten en/of tellen van de bloemen gelden de volgende regels: 1. De hoogste zonnebloem wordt ge meten vanaf de aarde tot en met de in horizontale stand gehouden bloem of zaadknop; 2. De grootste bloem wordt gemeten dwars over het breedste gedeelte van de bloem; 3. Het grootste aantal bloemen wordt geteld; 4. de bloemen moeten in bloei staan (die al zaad gevormd hebben tellen ook mee). 5. De plan ten in alle drie categoriën behoren in goede staat te verkeren, dus niet geknakt of gebroken en nog ter plaatse vast te staan. Enige aanwijzingen voor het kweken van zonnebloemen mogen hier nog aan toegevoegd worden. Er zijn hoge en lagere soorten; kies de bes-te en zaai een flink aantal planten, b.v. in een rij. Meer planten, meer kansen. Zonnebloemen moeten vruchtbare grond hebben, mesten is aan te be velen. Ze houden van zon, dus liefst een zonnig plekje kiezen. De zaai tijd loopt van april tot ver in mei; de zaaiafstand is 50 tot 60 cm. Leg telkens enkele zaden bijeen, een paar centimeter uit elkaar en ga door met de beste plantjes. De zaaidiepte is een paar centimeter, vooral niet te diep. De prijzen worden beschikbaar ge steld door de Coöp. Landbouwver- eninging, Torensraat 16; Avicultura. G. J. Blom, Soesterbergsestraat 49; Spruit, Beukenlaan 54; J. D. Westen- eng, Nieuweweg 40 en Tuinadvies- centrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg. In elk der drie genoemde categoriën worden toegekend eerste prijzen, bestaande uit waardebonnen groot 20 gulden en tweede prijzen van waardebonnen groot 10 gulden. De waardebonnen moeten bij de eerder genoemde zaadhandelaren worden in gewisseld. Bij hen is uiteraard nu een prima collectie zaden aanwezig voor een goede keuze bij het begin van het zaaiseizoen. Vooraf opgave van deelneming is niet nodig; zodra de bloemen in bloei komen kan men contact op nemen met Chris Uiterwijk, Kerk- Invaliden soos: gebouw De Vriend schap, Nachtegaal weg; iedere maan dagavond van 19.30 tot 22.30 uur. 24 april Prof. dr. Baehr, voorzitter van de Martelingen-adviesgroep Nederland, hoogleraar Internationale Betrekkin gen, lid van Amnesty International, zal spreken over het bestrijden van martelingen. In het Amnesty-centrum, Middel wijkstraat 72; aanvang 20 uur. Toegang alleen voor leden van Am nesty International. Niet-leden op aanvraag bij het secretariaat (i.v.m. beperkte plaatsruimte): Wiardi Beck- manstraat 320, tel. 17001. 24 april Bijeenkomst Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer H. Rubing bespreekt het onder werp: „Cactussen en succulente plan ten in de huiskamer"; in restaurant .„Darthuizen", Prins Hendriklaan; aan vang 19.30 uur. 24 april Vergadering financiële commissie in de grote commissiekamer van de de pendance van het gemeentehuis; aan vang 19.30 uur. 24 april Vergadering Culturele Commissie in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 20 uur, 24 april Maandelijkse bijeenkomst van de ge spreksgroep van het Humanistisch Verbond, inlichtingen bij de heer J. de Leede, telefoon 12843. 25 april Opening expositie „Werk van kursis- ten", tevens start van de vierde Soestockweek, met de beatgroep van Hetty Tielemans; in het Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46, aanvang 19.45 uur, 25 april Filmclub Artlshock in het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 21.30 uur, 26 april Rommelmarkt op het terrein van club huis „De Vangrail", Beetzlaan 32a, georganiseerd door Stichting Jeugd zorg Soest; aanvang 9 uur. 26 april Opening openluchttentoonstelling „Eeh wijde blik op de Eng" door de Soester bioloog Rinke Tolman; 11 uur, op de Eng. 26 april Kindershow in het Openluchttheater, Soesterbergsestraat; aanvang 15 uur. O.a. kindershow en het balietsprook- je „Kleine Koen in de tuin", met de balletgroep van Milly Odufré. Uit wijkmogelijkheid: De Open Hof. 26 april Concert do:r Jan Jansen, clavecimbel en Adriaan Bonsel, fluit. Op het pro gramma werken van Bach. Toegang 4,aanvang 20.15 uur. 26 april Kwartjesconcert in De Open Hof, in het kader van Soestock, m.m.v. het blazersquintet „Ars Aurera", Dalweg/ hoek Veenbesstraat; aanvang 20.30 u. Op het programma werken van Hin- demith, Milhaud en Reicher. 27 april Thema-middag in het Artishockge- bouw met Irene Vorrink. Thema: „Het jaar van de vrouw". Steenhoffstraat 46; aanvang 15 uur. 27 april Poppenkast in het Artishockgebouw met Linette Weterings: „Pippeloentje weet wat opruiming is". Steenhoff straat 46; aanvang 15 uur. 27 april Religieus solotoneel met Tob i as Piron in „De Blindgeborene", een door hem zelf geschreven bijbelspel en „De harp van Sint Franciscus" naar Felix Tim mermans. In het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20 uur. 28 april Kontaktavond van de Independent Order Of Odd Fellows. Inleiding: „De visie van de Zwitserse Grootmeester op de 1.000.F. in de huidige tijd". In café-restaurant „Darthuizen", Prins Hendriklaan 1; aanvang 20.15 uur, Voor leden, genodigden, huisgenoten, vrienden en kennissen. 29 april Elisabeth Andersen, voordracht. In het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 30 april Tiende kunstmarkt op de Eng, geor ganiseerd door de kunstenaarsvereni ging Artishock, van 9 uur tot zonson dergang. 1 mei Vrouwen forum in het kader van Soestock, in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 1 mei Kontaktavond „Vogelvrienden", in ca fé D'Oude Enghe, Middel wijkstraat 2, ingang koffiehuis; aanvang 20 uur. 1 mei Vertoning van de film: „Kom over de brug", verzorgd door Katholiek Vrou wengilde Soest en de Christelijke Vrouwenbond. Er is 's middags en 's avonds een voorstelling. Toegangs prijs 2,p.p. Kaarten verkrijgbaar bij mevr. C. Kok, Birkstraat 111. 2 mei Jazz-luisterjazz, in het Artishockge bouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 21.30 uur, 3 mei Voetbalwedstrijd ArtishockTurkije met medewerking van P.V.O. Beker wedstrijd om de „Jan van Steende- laar-trofee"; op de Eng; aanvang 14.00 uur. 3 mei Literair Café Chantant in het kader van Soestock met Mies Bouhuys, Na- thalie van den Eerenbeemt en Fem Rutke. In 't Artishockgebouw, Steen hoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. 3 mei Orgelconcert door Reinoud Egberts. cantor-organist te Doesburg, in de Oude Kerk. Toegang gratis. Aanvang 20.15 uur. 4 mei Kamerconcert in het Artishockge bouw, met Madeion Michel, volkslie deren; Steenhoffstraat 46; aanvang 15 uur. 4 mei Filmvoorstelling op de Eng in het ka der van het dertig-jarig bevrijdings feest; aanvang 20.30 uur. 5 mei Herdenkingsdienst in de Wilhelmina- kerk m.m.v. het Wilhelmina kerkkoor en mannenkoor Apollo, voorgangers: dr. J. Rinzema en pastor J. S. Buis man. Soesterbergsestraat 18; aanvang 9 uur. 7 mei Zonnebloemmiddag in Molenschot van 14.30-16.30 uur. 9 mei t.m. 8 juni Expositie in het Artishockgebouw met kunstvoorwerpen van Soester ingeze tenen: „Mijn dierbaarst bezit". Ope ning om 20.30 uur door de burge meester mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaften. Steenhoffstraat 46. 11 mei Betuwetocht van de I.O.O.F. (met eigen auto's). Starttijden: Soest 10.20 uur, Hilversum 10.00 uur, Amersfoort 10.30 uur, terug tussen 17 en 18 uur. Deelnemers ontvangen gedetailleerd programma. Lunch in „Den Boo gaard", Zaltbommel. Voor leden, huisgenoten, vrienden, kennissen en genodigden. 13 mei In het kader van het jaar van de vrouw organiseert De Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Soest twee voorstellingen van de één- acter „Voor een bloemetje een zoen", te brengen door de Nieuwe Komedie in De Open Hof, Dalweg hoek Veen besstraat; aanvang 13.45 uur en 19.30 uur. Kaarten bij de V.V.V. en bij mevr. van Daalen, Valeriaanstraat 201 en mevr. C. Kok, Birkstraat 111. Toe gangsprijs is 2,p.p. 17 mei Concert door Martine Visser, clave cimbel; aanvang 20.15 uur, in de Oude Kerk, toegang gratis. pad NZ 49. telefoon 11381. Zijn be vindingen komen regelmatig in de krant, zodat iedereen zelf kan na gaan of de door hem gekweekte plant hoger of breder is of meer bloemen telt. Is dat zo, dan waarschuwt men Chris. Resultaten De resultaten van de afgelopen vijf jaren waren: achtereenvolgens voor de hoogste plant, de grootste bloem en het grootste aantal bloemen: 1970: 4,91 m; 44,2 cm en 62 bloemen 1971: 4,64'. m; 41,7 cm en 44 bloemen 1972: 5,22.3 m; 44,5 cm en 36 bloemen 1973: 4.80V2 m; 43,4 cm en 71 bloemen 1974: 4,56 m; 45 cm en 37 bloemen U kent uit Zwitserland Dames die deze merken kennen, weten het te waarderen. m de degelijke sfeer van de Zwitserse Jerseymode. Ook grotere maten Prijzen van ƒ290 tot 650, U vindt de Hanro en Kriesemer-modellen in de kollekties van uw modehuis. JAmLiou. cU J3oumOwujü Nachtegaalstraat 16-18, Utrecht, .030-332242 Dankbaarheid alom voor een straaltje zon! We leren het wél te profiteren van de gunsten, die ons af en toe ver leend worden door de zo superieure weergoden. Natuurlijk wandelen en fietsen in zulke omstandigheden! Dat wij uitgestippelde routes voor U heb ben klaar liggen, zal U zeker bekend zijn. Maar speciaal voor de wat oude re garde, die het van een gezellig niet te ver „ommetje" moet hebben, bestaat er zo'n kant en klaar-route, die juist fijn in het voorjaar gedaan kan worden, die niet vermoeiend is en waarbij toch veel moois te zien valt. Haalt U deze fietstocht nor. 1 „Fiets mee" even bij ons af? Op de dinsdag en woensdag' 's mid dags van 14.00-16.00 uur kunt U in Amersfoort een nieuw musevim be zoeken. U vindt dit in de Juliana van Stolbergkazerne, irugang Appelweg. Aldaar valt een expositie te zien van de historische ontwikkeling van het regiment. Daarbij zult U zich kunnen buigen over de geschriften van de arts-uitvinder De Mooy en vele in teressante voorwerpen bekijken, die .in het verleden van belang zijn ge weest, waarop verdere technieken zijn geïnspireerd. Van de provincie Zeeland kwam nu ook nog een boekje binnen, speciaal gewijd aan zomerhuisjes, bungalows en vakantiewoningen. De afbeeldin gen tonen U hoe de huisjes zijn ge legen en hoe ze eruit zien. Verder wordt goede beknopte informatie ge geven over de diverse Zeeuwse eilan den en welke recreatiemogelijkheden men U daar kan bieden. Over het programma van Koninginne dag hoeven wij U niet afzonderlijk in te lichten, want het oranje boekje, door het Oranjecomité samengesteld vertelt U, wat er allemaal in Soest te beleven zal zijn op ,die grote feest dag. Heeft U dit programma nog niet in Uw bezit, komt U het dan snel op ons kantoor even halen. Wij willen wel extra aandacht vra gen voor de opvoering van het blij spel „Boeing Boeing", dat onze be kende toneelgroep „Het Soester Ap plaus" gaat geven in het theater „De Schminkdoos" (Julianalaan, achter de Julianakerk), 's avonds 30 april, aan vang 20.00 uur. Voorverkoop van de toegangskaarten bij WV Soest. U weet het, wat deze groep presteert, is een, gang naar „De Schminkdoos" ze ker waard. Een koninklijke verjaardag dus deze maand, maar is niet iedere jarige een beetje de koning of het koninginnetje van de dag? Schenk ze een kadobon die jubilaris sen en haal deze bij VW Soest. Al vanaf 5,00 verkrijgbaar en voor koninklijke vreugde! Bij het compostbedrijf aan de Maat- weg raakte de heer J. G. M. B. (45) uit Soest met zijn arm bekneld tussen een rol van de lopende band. Dat ge beurde tijdens het doorsmeren toen B. een stuk ijzer wilde verwijderen, zon der de machine af te zetten. Met een gebroken rechter onderarm werd hij per ambulance-auto naar het zieken huis Zonnegloren gebracht, In een brief aan de minister van CRM, aan het gemeentebestuur van Soest, aan de directeur van het centraal bureau vestigingsbeleid rijksgenoten, aan de directie van Polynorm en aan de directie van het pension Het Witte Huis uit het moderamen van de Raad van Kerken te Soest haar bezorgdheid over de gang van zaken bij de overplaatsing van Turkse werknemers uit Het Witte Huis naar pensions in andere plaatsen. elementaire menselijkheid te kort wordt gedaan". Het moderamen zegt te beseffen in haar opdracht te kort te schieten als zij de grote onrust die hen vervult, niet onder de aandacht zou brengen van allen en in het bijzonder van hen die er direct bij betrokken zijn. „Wij hopen dat zij ook nu nog tot een menswaardiger oplossing van de zaak zullen komen", aldus de brief aan de bovenvermelde autoriteiten. Het bezwaar richt zich met name te gen het feit dat deze overplaatsingen geschieden zonder inspraak of overleg met de betrokken Turken zelf. „Waar deze overplaatsingen diep ingrijpen in het persoonlijk leven van de betrokke nen, willen wij uitspreken", aldus de Raad, „dat wij, zonder over de juridi sche aspecten van deze zaak ons een oordeel aan te matigen, toch de situa tie in moreel opzicht geheel onaan vaardbaar achten. Wij zijn van me ning dat op deze wijze aan een stuk en WISO-zegels. INTERIEURVERZORGING SOESTERBERGSESTRAAT 37 - SOEST - TELEFOON 02155 - 13097 In de afgelopen week maakte de po litie 25 processen-verbaal op voor 10 verschillende overtredingen. Die be troffen 3 stuiks voor rijden zonder helm; 3 stuks voor technische gebre ken aan bromfietsen. 1 voor het rij deri zonder licht op een bromfiets en 1 voor een bromfietser die door het rode licht van een spoorwegovergang negeerde. Verder 6 voor fietsen zon der licht, 4 voor verkeerd voorsorte ren, 2 voor foutief parkeren, 1 voor geen rijbewijs, 2 voor overschrijden maximumsnelheid auto's en 2 voor door roodlicht rijden door autobe stuurders. B&O BEOMASTER 1001 HIFI tuner-versterker 2 x 15 Watt Ambio weergave 3-voorinstelbare FM-etations Cat. 890,- (overjarig) nu 790,- DEGOUDENSNAAR VERMIST: 20.3.1975 teef, bastaard, lichtbruin, grijs snoetje, 10 jaar, lichtbruine hals band, „Teddy"; Turel, Oranjelaan 7, Bussum, tel. 02159-43964. 14.4.1975 reu, bastaard, beige, mid delgroot; De Wilde, Eigendomweg 5, tel. 19687. teef, bastaard pincher, zwart dek, lange staart, groene halsband, 3'/s jaar, „Chilly", zoekgeraakt in Zeist; Arends, Nieuwegein, Limpers- laan 18, tel. 03402-2647. 7.4.1975 poes, zwart/wit, 10 mnd., „Chutie"; Dijkstra, Meidoornweg 9; tel. 15942, 17.4.1975 poes, cypers/lapje, 9 mnd., pas gesteriliseerd: hechtingen nog in; Meerhof, Veenbesstraat 208, tel. 19982. GEVONDEN: 21.4.1975 kater, cypers, niet gecas treerd, nog jong; J. ten Pas, Van de Veldeplantsoen 77, tel. 11020. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld. dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. GEBOREN: Annemarie Antonette Hendrika, doch ter van J. C. Schalkwijk en D. H. van Engelen. Sjonny, zoon van D. Janssen en A. Romijn. Kees Jan, zoon van C. Romijn en H, J. Witte- veen. Barbara, dochter van R. L. Uiterwijk en M. Tijhuis. Edo, zoon van U. G. P. Espeet en C. M. Nie- wenweg. Gerard, zoon van P. G. H. Beckers en H. J. I. Peeters. Anjo Gerarda, dochter van W. H. van Veen en A. G. C. Hendrikse. Karina Jacoba Maria, dochter van H. V. de Bruin en G. J. M. Zwart- hoed. Eva, dochter van B. M. in 't Hout en L. Bruin. Nicolaas Jo- hannes Michaël, zoon van W. N. van der Gugten en A. J. M. van Boom. Marjolein, dochfer van J. Postma e W. van Genderen. Gerarda Wil helmina Maria, dochter van J. W. Melgert en W. M. A. Dorrestein. Guido Erik, zoon van H. E. Bakhui zen en J. M. M. van Zadelhoff. ONDERTROUWD: Arie Cornelis Westeneng en Johanna Veenendaal. GEHUWD: Steven Westeneng en Neeltje van Dijk. Willem Frederik Reij en Sonja Jeanette van Elteren. OVERLEDEN: Johanmes Laurentius Wilhelmus Jo- sephus Antonius Schlatmann, echtge noot van J. H. M. Driessen. Petro- nella Anthonia Laurijsen, weduwe van J. J. Goes. Adriaan van Esch, echtgenoot van L. E. Schulze. Jo ris Didericus Lock, weduwnaar van L. van den Berg. Hendrijntje van Slooten. Jacobus van Breukelen, echtgenoot van H. Hilhorst. Johan- nes Hermanus Knoop, echtgenoot van H. C. Jordens. Johannes Aloysius Wildenburg, echtgenoot van F. A. Kop.. AKAI-STEREOSET AP-002 HIFI halfaut. pl.sp. AA-5210 HIFI versterker 2x18 W ST-101 HIFI luidspr.box 40 W Cat. 1542,- nu 998,- DEGOUDENSNAAR Onderstaand geven wij de uitslag van de kleurenwedstrijd, georganiseerd door M ikimo-KinderkledingBij de beoordeling ging de jury uit van de fantasie van de deelnemertjes en van het gebruikte materiaal. Groep A: 1. Mirjan v. d. Worp, Van Speyklaan, Baarn (fiets); 2. Martijn Masselink, Soesterbergsestraat 93 (tent); 3. Margret Blankestijn, Kerk- dwarsstraat 16 (tafeltennisset); 4. Theo Doyer, Ferd. Huycklaan 1, Baarn (beatgitaar)5. Arnaud Hilhorst, Jan Steenlaan 41 (verfdoos); 6. Liliane Keymerink, Beckeringstraat 60 (druk kerijset). Groep B: 1. Leo Weusten, Weegbree straat 84 (opblaasboot); 2. Lydia v. d. Dijssel, Lange Brinkweg 11 (duikbril met snorkel); 3. Judith Kok, Verl. Talmalaan 3A (badmintonset)4. Al- fred Douma, Bonifaciusstraat 7 (goo- cheldoos); 5. Sylvia Rijners, Ericaweg 16 (verfdoos); 6. Astrid v. d. Dijssel. Lange Brinkweg 11 (bal). De prijzen kunnen bij „Mikimo" wor den afgehaald. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten, geel zowel als grijs. De afdeling Soest-Soesterberg van de WD heeft schriftelijk aan Tros- Aktua haar ingenomenheid betuigd met „het herstel van het democra tisch recht van wederwoord". De afdeling schreef: „De afdeling Soest- Soesterberg van de VVD in verga dering bijeen in „De Soesterduinen". te Soest getuigt van haar ingenomen heid met het herstel van het demo cratisch recht van wederwoord van de oppositie, zoals dit werd ver leend in een recent intervieuw dat Tros-Aktua TV onze fractievoorzitter. de heer Wiegel, afnam en spreekt als haar mening uit dat het van wezen lijk belang voor het behoud van de demokratie is, dat de oppositie fre quent de gelegenheid krijgt haar me ning voor radio en televisie te uiten". De afdeling organiseert op maandag 12 mei a.s. een avond in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg hoek Smitsweg. Mevrouw mr. A. Cap- peyne v. d. Copello komt praten over de „huidige politieke situatie". Die avond begint om 20 uur. Een zeer uniek programma, verzorgd door Operation Friendshlp International, niaakt het thans ook voor onze Nederlandse jongeren (16 tot 25 jaar) moge lijk om op een verantwoorde w(jze Amerika te leren kennen. Van 22 juli tot 13 augustus brengen namelijk een kleine 400 jongeren uit Noord-Ierland, Schotland, Wales. En geland, West-Duitsland, Zweden en Nederland een bezoek aan het oos telijke gedeelte van de Verenigde Staten, waar zij in groepen van 10 (plus één leider) door plaatselijke jon gerengroepen zullen worden opgevan gen, gehuisvest en bezig gehouden. Zo zullen o.a. New York en zo mo gelijk ook Washington/D.C. worden bezocht. De plaatselijke kerken in alle deelnemende landen spelen hier in uiteraard een grote rol. Het meest verrassende element in deze uitwisseling is vooral het feit, dat de bezoekende deelnemers slechts hun reiskosten betalen .(en natuurlijk een klein bedrag aan zakgeld mee nemen!!!), terwijl de ontvangende deelnemers de kosten van het bezoek dragen. Voor onze Nederlandse deelnemers bedragen de reiskosten Dfl. 850,per persoon (nachtboot Hoek van Hol- land-Harwich, trein Harwich-Londen, vliegtuig Londen New York, vice ver sa), terwijl wordt aangeraden nog zo'n 150 gulden aan zakgeld mee te nemen. De Nederlandse partner in dit ope ration frienship-programma is de Stichting International Christian Fel- lowship, p.a. Dinky van Wel, Stad houderslaan 54, te Soest, (tel. 02155- 16967), waar nadere inlichtingen kun nen worden verkregen. Aanmeldin gen dienen vóór 30 april te zijn vol tooid. Er zijn mog enkele plaatsen open. A.s. zaterdag, 26 april wordt op het terrein van het clubhuis „De Vangrail" aan de Beetzlaan, de vijfde Soester Rommelmarkt gehouden ten bate van de Stichting Jeugdzorg Soest. Om negen uur wordt het startsein gegeven, al zal vanaf half negen met een draaiorgel de viering van het eerste lustrum extra opgeluisterd worden. Er zijn weer vele mooie zaken bij eengebracht, maar daar staat de Soester Rommelmarkt om bekend. Zo is er veel kleding in uitstekende staat, radio en t.v.-apparatuur, pickup's, meubelen (iets minder dan andere jaren), huishoudelijke appa raten, waaronder een spiksplinter nieuw elektrisch fornuis, zeer veel boeken, schilderijen en een aantal pentekeningen, beschikbaar gesteld door de bekende Soester Kunstenaar Rien Poortvliet. Er is weer een spe ciale „juwelen-afdeling" met kost bare tot zeer kostbare sierraden. De trouwe bezoekers, en dat zijn er in de loop van de jaren zeer velen ge bleken, weten wat er gebracht wordt. Uiteraard is ook het restaurant ge opend en kan men een kijkje nemen in het geheel vernieuwde en uitge breide klubgebouw. Die verbouwing werd mogelijk dankzij de opbrengst van de afgelopen jaren. Er is ook weer een „Rad van .Ayon- tuur", maar dat zal vermoedelijk niet vanaf het eerste uur gaan draaien. Om 14 uur wordt de markt gesloten. stoelen tafels *TV-kaste bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten v j Uw kopje koffie staat klaar. Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag E36, Utrècht- Centrum/Nieuwegein), tel. 030-883762. I Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naa6t Lido, vlakbij Leidseplein), tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. Donderdag tot 21.30 uur. Wethouder K. de Haan zal, in hoedanigheid van loco-burgemeester, de aftrap verrichten van de jaarlijkse voetbalwedstrijd Politie-Doktoren. De wedstrijd wordt gespeeld dins dagavond 13 mei om 7 uur op het V.V.Z.-terrein aan de Eemweg, Scheidsrechter is de heer J. van Steendelaar. Gespeeld wordt om de wiselprijs be schikbaar gesteld door oud-burge meester mr. S. P. Baron Bentinck. Vorig jaar zegevierde in een span nende wedstrijd ten aanschouwe van ruim 300 bezoekers de politie met 2-1. De opbrengst van de wedstrijd (in 1974 600 gulden) komt geheel ten goede aan de Stichting Bentinck Fonds, waardoor sportvoorzieningen voor gehandicapten kunnen worden bekostigd. Het bestuur van de Stichting Ben tinck Fonds beijvert zich al een aan tal jaren om de interigatie tussen gehandicapten en niet-gehandicapten te bevorderen. Dankzij medewerking van een aantal verenigingen in Soest zijn de eerste pogingen daartoe met succes bekroond. De voetbalvereniging V.V.Z. verleent voor deze wedstrijd, Waarbij nie mand vrije toegang heeft, belange loos medewerking. De toegang is 2,50 voor volwassenen en ƒ1,— voor de jeugd. LENCO-L75 DRAAITAFEL op voet met kap. Cat. 425,- nu 298,- DEGOUDENSNAAR Op het circuit in het zandgat achter Het Witte Huis aan de Birkstraat, wor den op Koninginnedag door de Auto Cross Club Soest georganiseerde regio nale wedstrijden gehouden. Die wedstrijden beginnen om 13.00 uur met het voorstellen van het veld van zestig deelnemers. Om rond 17.00 uur volgt de prijsuitreiking door de voorzitter van de Christelüke Oranje vereniging „Beatrix". Het circuit is bereikbaar via de Birk straat (ingang naast Het Witte Huis) of via de weg langs de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort. De wedstrijd bestaat uit vijf groepen van drie manches: iedere rit met 12 deelnmers. De twee besten gaan over naar de finale. Iedere manche wordt, gereden over 7 ronden; de finale over 10 ronden. De deelnemers komen van heinde en ver; uit Hansweert, Driemond, Am sterdam, Nederhorst den Berg, Laren, Baarn en Amersfoort. De Nijkerkse Crossclub heeft ingeschreven met 10 10 rijders en dat deed ook de ACTG uit Barneveld. Onder hen drie kam pioenen van 1974: de Nij kerker Aalt Jager, de Barnevelder Joop Veenhof en de Soester kampioen Henk Vos. Van de organiserende vereniging ne men o.a. deel Kees Peterse (sterk fa voriet voor de eerste plaats), Henk van Buren, Henk Beier, Hein Huis man en Henk Plekkepoel. Er is een aardige prijzenpot beschik baar dankzij medewerking van Soes ter bedrijven. Prijzenswaardig is ook dat de eigenaren van het terrein, de egbroeders Smink, het zandgat ge heel kosteloos ter beschikking hebben gesteld. Een speaker zal zorgen dat ook niet kenners de wedstrijd op de voet kun- volgens.

Soester Courant | 1975 | | pagina 9