.c e'fbsW*° Rommelmarkt bracht 12 '/2 mille op Kevertje n Kamerconcert in Artishockgebouw o o p Uitreiking insignes aan 12 nieuwe welfare-helpsters van „De Zonnebloem'' VAN DE VEN'S VOORDEELVERKOOP KITSCH-LEXICON van A tot Z WILHELM BUSCH Verzameld tekenwerk Beelden ui t het persoonlijke en openbare leven der dieren 15,90 BOEKHANDEL rV i SCHIPPER Fietser rijdt tegen trein Zaterdagmiddagconcert in Utrechtse Domkerk N.C.V.B. Soest-Zuid ,,'t <~lÜijnvat" Cuisine fran^aise Spoorboom vernield Auto gestolen Zakenkring-bestuurders Falch en Kruimer namen afscheid Minister Vorrink was bij Artishock Groot glaskunstwerk ter verfraaiing van gebouw gemeentewerken Kunstenaar Andreoli zal werk toelichten Neem de tijd voorledus INDUS A. VAN DER WEER0 Filiaal „Stipevo" in gebouw Kamer van Koophandel te Amersfoort DE ALLERNIEUWSTE MODE NU OOK IN SOEST Vrijdag 2 mai open! RENÉ zijn isaulique aan de Korte Ossendam 52 v.a. 14.00 uur kunt u nu voor echte dames- en herenmode naar Het spreekwoord zegt niet voor niets ZOALS DE MODE WAAIT WAAIT RENÉ V V V O O O 8 Vanaf 1 mei is de Kinderboerderij weer open Soester Courant van donderdag 1 mei 1975 De Rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg Soest, die afgelopen zaterdag op het terrein van De Vangrail aan de Beetzlaan gehouden werd, heeft in totaal 12.438 gulden opgebracht. Dat is weer 370 gulden meer, dan vorig jaar, toen de opbrengst 12.068 gulden was. Reeds vóór negen uur was het enorm druk aan de Beetzlaan, waar aan het eind van de dag naar men schat, on geveer 10.000 mensen de markt be zochten. Dat zou ongeveer een kwart van de 'bevolking van Soest beteke nen, zodat men gevoegelijk kan aan nemen dat de Rommelmarkt ook veel bezoek van „buiten" trekt. Om tien uur, één uur na de open stelling, was reeds 4200 gulden ont vangen en daarna liep de stand ge leidelijk op tot het mooie bovenver melde bedrag. Restanten waren er niet veel; iets meer kleding dan an dere jaren bleef over, maar alles werd afgevoerd door de firma Cibas. Gespecificeerd was de opbrengst als- volgt: 1974: 1975: koffie en thee 335 339 meubels 1614 2183 eiectrische artikelen 964 1039 De drukte op de Rommelmarkt. Foto Herman van Dam schilderijen 439 508 schoenen 301 477 huishoudelijke artikel 961 1057 antiek 2714 2244 kleding 1700 1726 speelgoed 299 480 toiletartikelen 406 332 Rad van avontuur 779 660 diversen 479 248 De opbrengst van deze markt komt, zoals alle andere jaren, geheel ten goede aan de Soester jeugd. Woensdagmorgen vond in„Honsbergen" in een uiterst genoeglijke en ontspan nen sfeer de uitreiking plaats van de Zonnebloem-insignes aan de tweede groep welfare-helpsters, door de her A. F. van Genugten, projekt-leider van het open bejaardenwerk in Soest. Aanwezig waren ook de Heer Lazonder, beheerder van „Honsbergen", mevrouw Scheuermann, namens de bewoners commissie van dit dienstencentrum, de heer Nadorp, penningmeester van de Zonnebloem Soest, vergezeld door zijn echtgenote en het praktisch voltallige bestaande welfare-helpsters-corps, hetwelk bestaat uit 19 dames. De voorzitster, mevrouw M. J. Wes- terveld-Higler, herdacht met innig medeleven de 20 slachtoffers van de „Prinses Irene" in Keulen, gevolgd door een korte stilte, maar wilde toch ook hier de leuze van de op richter, de heer Alex van Wayen- burg, herhalen: „Vrienden, zoekt de zonzij De 12 nieuwe welfare-helpsters had den bijzonder enthousiast en ijverig de uit 15 onderdelen bestaande cur sus gevolgd, onder leiding van me vrouw P. Pietersen. De cursus werd gecompleteerd door medewerking van Ds. Jolles, predikante, een wijkver pleegster en een sociaal werkster die ieder op hun eigen terrein de nood zakelijke voorlichting gaven. De voorzitster sprak haar verwach ting uit dat de nieuwe welfare-help sters nu even enthousiast en geest driftig zouden gaan meewerken aan het mooie Zonnebloem-werk, waarbij zij nadrukkelijk de eerste groep als voorbeeld wilde stellen, welke dames, sinds zij in september 1969 begonnen met het welfare-werk, nog steeds in Kitsch wordt herontdekt en her waardeerd. Daarom een pracht cadeau, dit heerlijk gekke boek vol koste lijke illustraties 1 q aa van 28,50 voor Met o.a. de onsterfelijke Max en Morits en hèèl veel meer in een grandioos boek met 3380 tekeningen (Duitse tekst) van 59,voor Kostelijke satire met bijdragen van o.a. Honoré de Balzac en George Sand. Rijk geïllustreerd' met ruim 300 verrukkelijke gra vures van Grandville. van 59,50 voor HET BOEK IS WEER GOEDKOOP BIJ SOESTERBERGSESTRAAT 53 TELEFOON 12419 een bijzonder goede harmonie samen werken en dank zij de hechte band die gegroeid is erg veel werk ver zetten. De heer van Genugten memoreerde hierna het 5-jarig bestaan van het open bejaardenwerk in Soest, terwijl ook 2 dienstencentra in gebruik ge nomen waren. Mooie gebouwen en een goede organisatie hebben alleen zin wanneer de juiste mensen mee helpen, terwijl de hulp van vrijwilli gers hierbij noodzakelijk is. Het Zon nebloem-werk voorziet hier in een behoefte en is goed aangeslagen. Hij wenste de nieuwe welfare-helpsters veel succes bij het brengen van zon neschijn aan zieken, gehandicapten en hoogbejaarden, aan welk werk zij zelf ook ongetwijfeld veel vreugde zullen beleven. Hierna werden insignes opgespeld en de van pasfoto's voorziene legitimatie bewijzen uitgereikt met een persoon lijk woord van mevrouw Westerveld voor ieder van de nieuwe welfare helpsters, t.w. de dames Pietersen, v. d. Brink, Bolsdus, Budde, Van Dijk, Gordeau, Hamburg, Janssen Steen berg, Loeffen, Snijders, Verwaal en Van Zalk. Mevrouw Scheuermann feliciteerde de nieuwe welfare-helpsters namens de bewoners-commissie van „Hons bergen", waarbij zij naar voren bracht dat zij, als trouw bezoekster van de handwerkochtenden, van dit facet van het werk van de welfare- helpsters terdege op de hoogte was en het zeer op prijs stelde. Mevrouw Hamburg bood namens de cursisten bloemen aan aan mevrouw Westerveld voor het vele werk, ver richt voor de afgelopen cursus en het altijd trouw aanwezig zijn en aan mevrouw Pietersen, die zij een hoog cijfer toekende voor haar deskundige leiding. Mevrouw Smit-Rasch van de „oude garde" sprak de gedenkwaardige woorden: onze „Zoainebloem"-leuze is ,horen, zien en zwijgen", maar als welfare-helpsters onder elkaar zijn, doen wij niets anders dan praten, waardoor we elkaar stimuleren. De samenkomst „ontaardde" hierna dan ook in bijzonder geanimeerde en ge zellige kennismakingen tussen beide groepen en het bezichtigen van de tentoongestelde, werkelijk prachtige werkstukken van de „geslaagden" waarbij ook de koffie van „Honsber gen" aille lof verdiende. leuke kleren waar je snel bij moet zijn. JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 ~kiTïk: INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155- 10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur '^U-kunt'tevens kijken 'naar: Wand-en"' vloertegels .Plavuizen Houten wanden en plafóndschroten' V-. r- Kutkwanden ParKetvfcierth Vouwdeuren - - 1 Gewone en -gefineerde deuren Op de spoorwegovergang in de Peter van den Breemerweg reed de 28-ja rige P. van R. uit Soest met zijn fiets tegen een passerende trein. Hij werd met twee gebroken onderbenen naar het ziekenhuis Zonnegloren, gebracht. Van R. reed richting Soest en liet op de met knipperlichten beveiligde overweg de trein uit de richting Baam passeren. De trein uit de rich ting Amersfoort zag hij echter over het hoofd. Zijn fiets werd vernield. De treinbestuurder heeft van het ongeluk niets gemerkt. Van R. werd door andere wachtende geholpen in afwachting van de komst van de am bulanceauto en politie. Op zaterdag 3 mei a.s. begint de zo merreeks van de zaterdagmiddagcon certen in de Dom te Utrecht om 3.30 uur. Uitgevoerd wordt dóór de Domcanto rij o.l.v. Maarten Kooy het Branden burgsconcert no. 4 van J. S. Bach en het Clavecimbelconcert in F dur van J. S. Bach, De afdeling Soest-Zuid van de Ned. Ohisten Vrouwen Bond houdt haar slatavond van dit seizoen op woens dagavond 14 mei a.s. in het gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. Aan deze avond veiUeent de condens- fabriek „Friesland" uit Leeuwarden medewerking. De aanvangstijd is om kwart vóór acht. SPECIALITEITENRESTAURANT Nieuw Raamstraat 18, Baarn Telefoon 02154-5407 De halve spoorboom van de overweg nabij het Station Soest-Zuid werd vernield door een onbekend gebleven bestuurder van een vrachtwagen combinatie. Hij reed onder de dalende bomen door en kreeg er een tussen trekker en aanhanger in. De boom ging aan splinters en de installatie werd ontzet. De chauffeur reed door. Getuigen van dit voorval worden ver zocht met de politie kontakt op te nemen. De Peugeot van de militair R. R. M. werd in Soesterberg voor zijn woning aan de Gen. Winkelmanstraat ge stolen. De auto heeft het nummer 51 - 61 - BP. Tijdens een informele bestuursbijeenkomst nam de Zakenkring afscheid van twee van haar leden; de public-relations man, de heer L. Falch en de heer G. Kruimer. De voorzitter, de heer A. Hoegen Dijkhof, noemde de heer Falch een voorbeeld van „volhouder, de man die tweemaal de pensioengerechtigde leeftyd bereikte". Hij had de Zakenkring ruim twaalf jaren geheel belangeloos gediend, eerst als secretaris, later als contact man tussen bestuur en leden. Op eigen verzoek werd hij van zijn func tie ontheven en hij kreeg als tastbare herinnering een gril. De heer Kruimer nam afscheid In verband met drukke werkzaamheden buiten de gemeente Soest. Kruimer had bijzondere verdiensten voor de Zakenkring als voorzitter van de evenementencommissie en organisator van de jaarlijkse bedrijfssportcom- petitie. Zes jaar zat hij in het bestuur en de heer Hoegen Dijkhof prees zijn grote bijdrage aan de doelstelling van de Kring; het verbeteren van het woon- en werkklimaat in Soest. Van het bestuur kreeg de Kruimer een gouden schrijf set aangeboden. De heer Kruimer schoof een deel van de dank door naar zijn medebestuursle den van de evenementencommissie, de heren Brink, Elderman en Van Essen: „Zonder hen was het niet mo gelijk geweest". Tijdens de jaarvergadering zullen de beide heren nog officieel afscheid ne men van de leden van de Kring. Circa 50 belangstellenden woonden zondagmiddag in het Artishockgebouw de discussie bij met mevrouw Irene Vorrink, minister van volksgezondheid en milieuhygiëne. Het gesprek werd georganiseerd in het kader van de Soestock- weck. Onderwerp was „het Jaar van de Vrouw" en naar de mening van de minister zou dat „jaar" eerst slagen indien de vrouwen zich solidair ten opzichte van elkaar zouden opstellen. Vrouwen waren immers ook in onze westerse maatschappij nog lang niet klaar. „We moeten overal gelijk aan kunnen deelnemen; iedereen moet gelijke kansen hebben om zowel ge lukkig als ongelukkig te worden". Verschil in inkomen vond zij in het algemeen onrechtvaardig en alleen te rechtvaardigen voor extra veel- öf extra nare werkzaamheden in hun doel te bereiken, vond mevrouw Vor rink het nodig dat vrouwen met „harde" bewijzen kwam,en. Gespreksleidster Milou Van> Dam merkte op dat vooral veel oudere vrouwen zich door al die „emancipa tie" voor het hoofd gestoten voelden. Zij zouden hun huishoudiwerk nu al die jaren als zinloos gaan ervaren. Dat gevoel van zinloosheid was naar de mening van de minister echter overbodig, als ze zich maar niet gin gen opsluiten in hun eigen kringetje. Vrouwen moesten zich (bijvoorbeeld bij scheiding) gaan voorbereiden op werk in de maatschappij. Het kabinet was bezig met een regeling voor ont slag voor vrouwen bij huwelijk of zwangerschap (Veel vrouwen werden immers nu nog direct ontslagen). Samenvattend was ook de conclusie van deze middag dat de vrouwen er nog lang niet zijn. Met volledige instemming van de leden van de culturele commissie zal het nieuwe, in aanbouwzijnüe kantoor van gemeentewerken opgesierd worden met een kunst(glas)werk van Carlo Andreoli. Het krygt een oppervlakte van 15 m2. Met de voorbereidende werkzaamheden zal direct aangevangen moe ten worden omdat de afmetingen van het glas dusdanig zijn dat dit materiaal „binnen" moet zijn voordat de laatste grote „gaten" gedicht worden. De kunstenaar zal uitgenodigd worden om tydens de officiële opening dit kunstwerk van een uitleg te voorzien. Voor het eerst woonde de heer G. Vellekoop, het nieuw vertrokken lid van de commissie de vergadering bij. Hij hoorde dat de culturele commis sie voorlopig tot 1 januari 1976 geen rechtstreekse bemoeiing heeft met het openluchttheater. De Stichting wordt eerst dan officieel opgeheven, zo is door hoger hand besloten. Des ondanks zal de vereniging De Soester Gemeenschap voortgaan met pogin gen het theater „bespeeld" te krijgen. Soest is ook niet opgenomen in de „beeldenroute", 'n initiatief van 'n or ganisatie uit De Bilt. De heer Leef- lang van de Stichtse Culturele Raad vertelde dat tijdens de vergadering. Wel was er een aanbod van de direc tie van 't bejaardencentrum „Braam- hage" in de tuin enkele beelden te exposeren. Daar zal zo mogelijk ge bruik van. gemaakt worden. Naar de mening van de leden van de c.c. ligt het niet op hun weg het col lege advies te geven met betrekking tot het optrekken van de subsidie aan de werkgroep Kamermuziek in Soest. Mevrouw M. van Stiphout- Croonenberg had zich wel verbaasd over de hoogte van. het bedrag (400 gulden) dat iedere keer moest worden uitgegeven voor de huur van een concertvleugel. „Als dat zo'n twintig keer per jaar gebeurd, dan kunnen we beter eer^ goed-tweedehandsje ko ken", vond hij. Vólgens de heer Kok, voorzitter van de Stichting Jeugd en Muziek, werd de vleugel slechts twee a drie keer gehuurd, maar hij voelde er alles voor een vleugel te kopen. Daardoor zou het aantal piano-concerten opge voerd kunnen worden. Jan Visser, van de werkgroep, die een afschrift van zijn verzoek om meer subsidie ter kennisneming aan de culturele commissie zond, krijgt bericht dat de commissie er zich niet mee zal bemoeien, tenzij het college om advies vraagt. Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK J. van Zal Nieuweweg 37 (achterom), Soest Telefoon 02155-1 1018 Bekijk die enorme kollektïe Indus horloges op uw gemak. De kwaliteit Is altijd de beste die u maar kunt wensen voor prijzen tussen f 66.- en f 1500.-. Horloger - Juwelier - Optiek SOESTERBERGSESTRAAT 26 - TEL. 12982 - SOEST De Amersfoortse Kamer van Koophandel zal voor tenminste 1 jaar huis vesting verlenen aan een in Amersfoort op te richten filiaal van de Stichting Personeelsvoorziening (STIPEVO) te Utrecht. Met een voorstel in die richting van het Bestuur van de Kamer, toegelicht door de voorzitter, Drs. A. J. de Groot, ging de Kamer in haar vergadering graag akkoord. Stipevo is een op „mon-profit" basis werkend uitzendbureau, dat beoogt via tijdelijke tewerkstelling arbeids bemiddeling te verrichten. De Stich ting richt zich daarbij in het bijzon der op oudere en langdurig werk lozen. De gedachte, die aan deze formule ten grondslag ligt is de er varing, dat via aanvankelk tijdelijke uitzending van een werkloze afslui ting van arbeidsovereenkomsten voor onbepaalde tijd tot de mogelijkheden behoort. Immers, gedurende die uit- zendperiode kunnen werkgever en werknemer aan elkaar wennen. In ieder geval vermindert de arbeids ongeschiktheid van de werkloze tij dens diens uitzending niet, waardoor zijn kansen op herinschakeling in het arbeidsproces volledig blijven be staan. De Amersfoortse Kamer heeft zich in het verleden reeds meerdere ma len uitgesproken voor de vestiging van een filiaal van Stipevo in Amers foort, dit met het oog op de zij het nog immer geringe strukturele component in de werkeloosheid. Tot dusverre kon aan die gedachte geen gestalte worden gegeven door het uit blijven van de vereiste vergunning. Die belemmering is onlangs uit de weg geruimd, waardoor het moge lijk wordt dat de Stichting Perso neelsvoorziening binnenkort zijn vleu gels zal uitstrekken naar andere re gio's in de provincie Utrecht. Amers foort komt als eerste voor de vesti ging van een dependance van Stipevo in aanmerking. Door de toezegging van de Kamer tot het verlenen van huisvestigingsfaciliteiten in de spreek kamer op de parterre van het ge bouw van de Kamer, mag worden verwacht, dat op korte termijn: dit plan verwezenlijkt zal worden. Met ingang van 1 mei is de Kinder- boederij „de vrije teugel" weer open. Van 1 mei tot 1 juli (dan beginnen de zomeraktiviteiten) zijn de ope ningstijden als volgt: dinsdag van 14.00 tot 17.30; woensdag van 14.00 tot 17.30; donderdag van 14.00 tot 17.30; vrijdag van 14.00 tot 17.30; za terdag van 10.30 tot 13.00 en 14.00 tot 17.30 uur. De kinderboerderij is gesloten op vrijdag 16 mei, zaterdag 17 mei, zon dag 18 mei en maandag 19 mei (Pinksteren). Alle kinderen en ook hun ouders zijn weer van harte welkom. Tevens bestaat er nog altijd de be hoefte aan vrijwilligers; aan ouders die een vaste dag of middag per week of per veertien dagen mee willen denken en werken op de Kinder boerderij. Zij, die belangstelling hebben, kun nen voor inlichtingen en afspraken langskomen op de kinderboerderij of bellen naar nr. 18136. Liefst 's och tends van 10 tot 2 uur. VAN WEEDESTRAAT 31 TELEFOON 12239 A.s. zondagmiddag, 4 mei, aanvang 15 uur, wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een kamerconcert gegeven waaraan meewerken de sopraan Madeion Michel en de pianist Frans van Dalen. Madeion zingt een aantal Frnse, Engelse, Griekse en Spaanse volksliederen, daarbij begeleid door Frans van Dalen. De pianist speelt daarnaast ook werken van Debussy en Chopin. Madeion Michel, leerlinge van Tine van Willigen-de Lorme, sinds 1972 lid van het groot omroepkoor, is leidster van het ensemble „AUa Po- lacca" (Poolse Barokmuziek) en zingt regelmatig in oratoria in heel Neder land en sinds verleden jaar ook in het buitendanl. Frans van Dalen, opgeleid aan het De sopraan Madeion Michel, zondag in het Kamerconcert. muzieklyceum te Hilvemum door Eris Joesoef en Kees Stokvis, bege leidt vaak solisten o.a. Fons Jansen en hij is vaste begeleider van Mada- lon MicheU

Soester Courant | 1975 | | pagina 3