m Geen reclame op het terrein van de zwembaden programma van 't Vaarderhoogt Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt JU3 autogordels^ vast en zeker Twijfels over kwaliteit dakbedekking Sporthal Beukendaal Meningen van lezers Een maand huur voor een roodborstje Bedevaart naar Banneux Discussieavond over het Soest van de toekomst Vleesverkoop V.V.V.-NIEUWS Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 Kamerplanten en aardewerk '1 Vaarderhoogt in CONIFEREN 't laagst geprijsd! Palioblokken, alle kleuren en soorten 3,— VIOLEN, ongekend mooi,15 cent PRIMULA'S, zwaar (vaste plant) 25 cent GRASZODEN, onverslijtbaar2,75 m2 Perkplanlen Sterren stralen overal De uitschieter is 't Vaarderhoogt Vechtende rijksambtenaren Nu is het de tijd! TWEEDMANTEL j REGENMANTEL Jaarvergadering Stichting Bejaardenwerk Bloemboeketjes van de week Dondenherdenking zondag a.s. Vermiste en gevonden huisdieren Burgerlijke stand EEMLANC R.K. Kerkdiensten PREDIKBEURTEN MEDISCHE DIENST Verdienstelijk Soesterberger in Zeist onderscheiden Voorstelling van de Nieuwe Komedie in De Open Hof Soester Courant van donderdag 1 mei 1975 Op Ir. M. A. van Ee (VVD) na, gaan alle leden van de financiële commissie accoord met het advies van de Stichting Zwembaden Soest om geen reclame aan te brengen op het terrein van Natuurbad. Gewezen werd op het „ont sierende karakter" en daar was men het mee eens. Verzoeken om reclame bü de toegangswegen en gebouwen zouden van geval tot geval beoordeeld kun nen worden en dezelfde opvatting huldigde men ook ten aanzien van het instructiebad „De Turf". De heer Van Ee had een afwijkende mening. Hü vond dat men moest leren spelen met het element reclame. Wel had hü bezwaar „tegen allerlei gebrul uit speakers. Midden in een wereld van menselijk roofdieren-milieu, duikt er plotseling een franciscus op! Een maand huur wil hij geven voor 4 weken sloop- stopzetting van de schoorsteen waar in een roodborstje op z'n nest met jongen zit. Het huis moet hij verlaten; de grond heeft de gemeente nodig; maar hij ziet enkele dagen vóór z'n vertrek dat gevleugeld wondertje van de Gro te Meester zitten, daar kun je toch zó maar niet de bijl in zetten? Dat zegt nu een man, die oceanen bevaren heeft en er een paar ruwe knuisten van overgehouden heeft. Je haalt toch zó maar geen streep door de rekening van een onschuldig kind? Kate Mussche Zaterdag 31 mei en zondag 1 juni wordt de tweedaagse bedevaart ge houden naar Banneux in België. De kosten voor de deelnemers zijn 75 gulden per persoon, vanaf Utrecht, inclusief twee diners, overnachting en ontbijt. Voor inlichtingen en opgave (vóór 15 mei) mej. C. de Bruin, Korte Ossen- dam 35 of mevrouw v. d. Beek, Oude Grachtje 19, tel. 17974. Maandag 12 mei a.s. zal tijdens een discussieavond in de brandweer kazerne het ontwikkelingsplan Soest behandeld worden. Aan de orde ko men ondermeer de modellen bevol king, woningbouw, verkeer en land schap. De avond begint om 20 uur; de toegang is vrij, iedereen is wel kom. Het boekwerk met modellen is vanaf dinsdag 6 mei verkrijgbaar bij de kassier (gemeentesecretarie) tegen be taling van 10 gulden. Het ligt ook vanaf die datum ter inzage bij de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bij het bureau voorlichting (gemeen tesecretarie). Zaterdagmorgen 9 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 1 tot en met 150 en aan de houders vani grijze kaarten, genummerd van 1 tot en met 71. U zult ongetwijfeld weten dat in Drente meer te zien is dan de grote stille heide en de hunnebedden. Vandaar dat onze rijk geillustreerde toeristische gidsen van deze provin cie zo snel waren uitverkocht. Welnu, wij hebben inmiddels weer enkele exemplaren ontvangen. Mocht u uw vakantie nog niet rond hebben of tips nodig hebben voor één of enkele da gen vrij, dan zult u in deze gids een overvloed aan ideeën aantreffen. Voor 1,50 kunt u weer in het bezit van dit boekwerkje komen. Heeft u behoefte aan ,,er een paar dagen tussenuit" en wilt u niet persé naar Drente, dan kunt u bij ons de brochure „Er opuit in eigen land" komen halen met maar liefst 79 tips voor fijn wegzijn. Een scala van prijs bewuste arrangementen. Van de V.V.V. Utrecht ontvangen wij bericht, dat men daar, gestimuleerd door het sukses in 1974, deze zomer haar stadswandelingen voortzet. Elke zondag, weer of geen weer, tussen 1 mei en 31 augustus, staan op de Vis markt gidsen gereed om liefhebbers rond te leiden. Start 10.30 uur. Duur 1 '/i uur. Nu we toch aan het wandelen zijn, willen wij u wijzen op het voorjaars- wandelprogramma van de Stichting Gooisch Natuurreservaat en het In- stutuut voor Natuurbeschermingsedu catie. Er zijn o.a. kinder-, foto- en doe-het-zelfwandelingen. Aan ons kantoor kunt u een stencil van het programma krijgen. Op dinsdag, 13 mei komt „De Nieuwe Comedie" onder regie van Shireen Strooker in „De Open Hof", met „Voor een bloemetje en 'n zoen". Deze voorstelling wordt georganiseerd door de Federatie v. Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, t.g.v. „Het Jaar van de Vrouw". Na afloop heeft u gelegenheid om te discussieren. Aanvang 13.45 uur en 19.30 uur. Kaarten aan het V.V.V.-kantoor ver krijgbaar a 2,—. Er hebben zich inmiddels weer en kele winkeliers in de lange rij van deelnemers aan de cadeaubonneaktie geschaard. De vraag: „Wat zal ik hem of haar geven"? hoeft in Soest niet meer gesteld te worden. Met een cadeaubon schiet u immers altijd in de roos. Mia Smelt's populaire programma „Moeders wil ls wet" is niet meer. Daarvoor is nu een ander populair programma gekomen en wel dit De zakelijke schrijver spreekt hierin over zijn laag geprijsde en hoog geprezen handel. zij brengen 't Vaarderhoogt onvergankelijke roem. Blijf niet zoeken en tasten gij tuinenthousiasten: Het schijnt met de tanden van de gemiddelde Neder lander slecht gesteld te zijn. 'I Vaarderhoogt tobt er niet mee en daarom zet hü ze steeds voor u in de prijzen Als U elders eens prü'sopgaaf vroeg dan besefte u pas, dat deze aanbieding een zonnestraaltje is. ongekend hoge kwaliteit tegen ongekend lage pryzen. DORRESTEINWEG 72a - SOEST - TELEFOON 12883 Van burgemeester en wethouders hebben de leden van de financiële commissie vernomen dat voorlopig niet verder gegaan zal worden dan het opstellen van regelen voor de vergoeding van wachtdiensten door Soester brandweerpersoneel. Begin dit jaar werd een compleet vergoe- dings voorst el ingediend, waardoor voor practisch al het werk van de brandweer betaald zou moeten wor den, maar de leden van de financiële commissie wezen dat voorstel terug voor nadere bestudering. De brandweercommisie had die studie verricht en was tot de conclussie gekomen, dat de voorgestelde rege ling weinig toepassing zou vinden. De heer Verruijt woont in Soester- berg aan de Generaal Spoorstraat 27. Hij was één van de mede-oprichters van de Zeister Vrijwillige Reddings brigade en is bonds-official van de Koninklijke Bond tot het Redden van Drenkelingen. Van 1954 tot 1969 heeft hij cursussen gegeven voor de oplei ding van zweminstructeurs en hield hij lezingen om te komen tot lande lijke uniformiteit in de opleiding van zwemmend redden. De Nieuwe Komedie brengt het stuk als vormingstoneel met de bedoeling mannen en vrouwen bewust te ma ken van het feit dat de emancipatie van de vtouw nog niet voltooid is. De tekst werd verzorgd door Anja Meulenbelt in nauwe samenwerking met de regisseuse Shireen Stroker en de spelers. Er zullen losse scènes worden gebracht, die steeds een facet van de positie van de vrouw belich ten, zoals: de vrouw als huisvrouw; discriminatie van het werk van de vrouw; hoe mensen opgevoed worden tot man en vrouw; hoe ziet de vrouw zichzelf, als men en als huisvrouw? Bij een benzinestation in het Smits veen moest de politie twee vechtende rijksambtenaren scheiden. Het waren A. L. (43) en A. J. (46), waarbij J. verklaarde dat L. gepoogd had hem omver te rijden met diens auto. Er werd zowel binnen als buiten het benzinestation gevochten en toen de politie arriveerde was er reeds voor enige honderden gulden schade toe- voor een leuke of zo'n in voorjaarskleuren die men als zomermantel kan dragen. Aparte, vlotte modellen óók in grote maten. De merken BURBERRY ERLE DELMOD LODEN FREY en de „echte" KYNOCH zijn voor u een waar- borg voor solide kleding, j Slotlaan 130, Zeist, tel. 03404-12407 Wel van belang achtte men het dat er een regeling ontworpen werd rond het houden van wachtdiensten bij bepaalde evenementen. De leden van de financiële commissie konden zich daarmee verenigen. Niet geestdriftig toonden zich de leden van de com missie 3500 gulden extra uit te geven voor het voltooien van de structuurs studie voor de regio Eemland. „Nu we eenmaal ja gezegd hebben, kunnen we moeilijk nog terug", dacht de heer De Wilde (PvdA), die dui delijk maakte niet enthousiast te zijn omdat het allemaal anders liep dan hij zich had voorgesteld. „Eigenlijk is het om moedeloos van te worden, want er komt niet veel uit", zei hij. Na zijn pensionering als adjudant bij de Koninklijke Luchtmacht werd hij in 1968 voorzitter van de Districts Examen Commissie van deze bond. Vanaf 1972 is hij commissaris van de techn. comm., in dat jaar ook be noemd tot lid van verdienste van de K.N.B.R.D. In 1973 volgde zijn benoe ming tot ere-official. De koninklijke onderscheiding werd hem uitgereikt ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Zeister Vrijwillige Reddingsbrigade. en hoe hangt dat alles samen met de maatschappij waarin wij leven. „Man-Vrouw-Maatschappijbegeleidt het gezelschap van de Nieuwe Ko medie met een rijdend informatiecen trum, dat vóór en na de voorstelling informatie zal verstrekken, niet al leen over Man-Vrouw-Maatschappij, maar er zal ook informatiemateriaal beschikbaar zijn van instellingen voor kinderbescherming, ongehuwde moe derzorg, NVSH, de vakbeweging en vrouwenorganisaties. Er zijn op 13 mei twee voorstellingen in Soest; de eerste om 13.30 uur en de tweede om 19.30 uur. De entree prijs bedraagt twee gulden. gebracht aan inventaris. De mannen werden mee naar het politiebureau genomen en daar werd proces-ver baal opgemaakt. In de auto van L. trof de politie een alarmpistool met doorgeboorde loop aan, alsmede een wurgketting. Dinsdag 6 mei, aanvang 20 uur, wordt in het dienstencentrum Hons- bergen aan de Wiardi Beckmanstraat de jaarvergadering gehouden van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest. Uitgenodigd zijn allen die bij het bejaardenwerk betrokken zijn. De agenda vermeldt ondermeer een jaarverslag, wisseling van het pen ningmeesterschap en de ontwikkeling van Honsbergen. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag bloemboeketten bezorgd bij de familie G. Baaijens, Den Bldeklaan 33; de familie P. van Nieuwbergen, Den Blieklaan 67; de familie H. van Veen, le Heeserlaantje 15, mej. M. Dekker, Irenelaan 52 en de familie J. Wielinga, Honsbergen 371. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstraat 66: Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brink weg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29, „We hebben nog geen EEG in Eem land en we moesten daarom maar proberen met Baarn Beneluxje te spelen", zo luidde het alternatief van ir M. A. van Ee van de VVD. Twijfels tenslotte hadden de leden van de financieële commissie over het vroeg versleten dak van de sporthal Beukendal. De heer Visser (P.S.) plaatste net als in de commissie openbare werken vraagtekens achter de motivering in het voorstel dat „de hete zomer van 1973 de oor/aak zou geweest zijn van een versnelde siytage". Ook wethou der De Haan noemde dat argument „een beetje typisch". Twijfels had ook de heer K. de Wilde (PvdA). Hij sprak van „sohrikbarend" en „wel erg vroeg". Ook dat men nu aanvoerde dat er „achterhaalde pro- cedé's" gebruikt zouden zijn, noemde hij merkwaardig. „Het is nooit te wijten aan de mensen, die het ge bouwd hebben en ik heb dan ook sterk het gevoel dat er iets loos is". Hij vroeg zich af of de gemeente er wel voldoende achterheen had geze ten. Met het verlenen van het krediet van 28.500 gulden ging men wel ac coord, 'waarbij de heer De Wilde aandrong, de nieuwe dakbedekking door deskundigen te laten contro leren. Zondag 4 mei, 's morgens om 11 uur, vindt op de vliegbasis Soesterberg de herdenking plaats van de in de tweede wereldoorlog gevallen mili tairen. Tijdens deze plechtigheid legt de bevelhebber van de luchtstrijd krachten namens de krijgsmacht een krans bij het luchtmachtmonument, 's Middags om twee uur vindt bij de fusilladeplaats op de vliegbasis de herdenking plaats van de „drie er dertig van Soesterberg". Deze her denking is voor alle burgers toe gankelijk. Men moet zich melden bij de ingang van de vliegbasis aan de Verl. Palzerweg. 's Avonds om 20 uur precies vindt de herdenking plaats bij het monu ment bij Braamhage. Het Soester mannenkoor Apollo verleent hierbij medewerking. VERMIST: 27.4.1975 teef, Duitse herder, half- langhairis, 1 jr., „Lulu", donkerbruine leren halsband; Kuyer, Aimersfoortse- straatweg 74, Soesterberg, tel. 03463- 1222. 22.4.1975 kater cypers, witte bef, witte pootjes, 6 jr.; Berg, Daiweg 103, tel. 19895. 7.4.1975 kater, zwart/wit, 10 rrmd., „Ohutie", Dijkstra, Meidoorniweg 9, tel. 15942. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven GEBOREN: Rilana Maria, dochter van C. van Eijsden en C. H. M. van den Braken. Jeroen Gerardus, zoon van G. M. M. van den Berg en A. E. M. Fokker. Martinus, zoon van R. M. W. de Winkel en M. van Rosmalen. Mar jan Beatrix, dochter van G. B. F. Verhaaf en A. H. A. de Kuijer. Cornelia Janna, dochter van G. van den Brink en S. J. van Brummelen. Antonius Johannes, zoon van A. J. van den Hengel en T. C. J. M. van Wieringen. Mirelle, dochter van R. G. Thijssen en A. M. van Oost veen. Justin Alexander, zoon van A. A. Wurirtg en W. G. M. Onwezen. Vivian Elisabeth Johanna Patricia, dochter van J. P. M. van Saaze en M. E. S. Casteilijn. Sebastian Her man, zoon van W. F. Jacobs en J. Witteveen. Frederiek Dorothée. dochter van H. T. M. Hugen en H. W. Bruins. ONDERTROUWD: Felix Tans en Marina Jacoba Karei sen. Gijsbertus Wilhelmus Joseph Elders en Ingrid Tiggelaven. Theo Gerard Kroon en Antonia Johanna van Stempvoort. Lambertus Jaco- bus de Beer en Gijsbertha Johannes- ke van Asselt. GEHUWD: Taede de Boer en Vera Marjolijn Strumpel. Herman Machiel Wessel en Johanna Petronella Strumpel. Gerardus Anthonie Franciscus Wortel en Irmgard Maria Hilhorst. Jo hannes Cornelis van der Heiden en Louise Kokelaar. OVERLEDEN: Martinus Kaldenberg, weduwnaar van W. C. Mellius. Hendrika Ge- rarda Jacoba Wolfsen. Jacoba van Strien, weduwe van E. van de Flier. Dieuwke Baarda, weduwe van G. Mejeur. Catharina Berendina Ko ning, echtgenote van J. C. H. Edel man, 0 V TENTOONSTELLINGEN Museum Flehite: Westsingel, Amers foort. „Handvaardigheidverleden tijd?". Open di. t.m. za. 10-12 uur en 14-17 uur en zo. 14-17 uur. La Cave du Soleil, Muurhuizen 101, Amersfoort. Sieraden laten ontwerpen en uitvoe ren door Loek Lafeber. Open di. t.m. vr. 10-17 uur. Woensdagmiddag ge sloten. Galerie Valk, Valkestraat 31, A'foort. Tot en met 7 mei: Günther Borst - kleuren litho's. Open: di. t.m. vr. 13.30-17 uur en za. 11-18 uur. „Zonnehof, Zonnehof 8! Amersfoort. Tot en met 25 mei: Werken van de leden van AKG en de Ploegh. Open: ma. t.m. za. 10-17 uur en zo. 14-17 u. Ploeghuis, Muurhuizen 157, A'foort. 2, 3 en 4 mei: Marjolijn Delver - gehaakte en gebreide wandkleden. Open: vr. 19-22 uur, za. 11-17 uur en zo. 14-17 uur. Kapelhuis: Krankeledenstr., Amers foort Tot en met 6 mei: Anne van der Waerden - keramiek en Thijs van Kimmenade - Siamese stoelen en trappen. Open: di. t.m. vr. 13-18 uur en za. 10-18 uur. Akzo Chemie: Statiorisstr. 48, A'foort. Tot en met 9 mei: Diverse kunstuitin gen van de medewerkers van AKZO. Open: di. en do. 14-16.30 uur. Juliana van Stolberg Kazerne: Leus- derweg, Amersfoort. Iedere di. en wo.middag van 14-16 uur* Historische ontwikkeling van het -egiment van de geneeskundige troe pen. Ingang aan de Appelweg. MUZIEK Markthal: Breestraat, Amersfoort. 3 mei: Kota Batoe. St. Joriskerk: Hof. Amersfoort. 3 mei 20.15 u. Requiem (Totenmesse) van Verdi door de Toonkunst Orato riumver. Amersfoort, Toonkunst koor Aalsmeer en het Noord-Hol landse Philharmonisch orkest. Alles onder leiding van Piet Kiel jr. Kaar ten aan de zaal vanaf 19.45 uur. Stadhuis Amersfoort, Stadhuisplein. 4 mei om 12 uur: Koffieconcert door het Collegium Musicurq Judaicum. DIVERSEN: Restaurant Amershof: Snouckaertlaan. Amersfoort. Iedere donderdag om 20 uur: Vereni ging voor alleenstaanden. 3 mei: Nationale Dodenherdenking 19 uur: Traditionele Stille Tocht van af de Appelweg naar het monument van Frits Sieger op de fusilladeplaats van het voormalige concentratiekamp en vandaar naar begraafplaats Rust hof. JEUGD: Poppentheater „Toermalün", Koppel- poort, Amersfoort. Voorstellingen, iedere wo. om 15 uur en iedere za. om 11 en 15 uur: „Ap peleflapje en de wilde dieren", door Camilla Koevoeits. Reserveren onder teL, 19629, FILM: 2 t.m. 6 mei Grand Theatre: Snoukaertlaan, Amersfoort. Za. t.m. di.: „The Towering Inferno": Tijden: zo.: 14, 20.15 uur, overige da gen 14 en 20 uur. Studio „G": boven Grand Theatre. „Plqure, pas la bouche pleine" (18 jr.). Tijden: zo. 14.15, 16.30 en 21.30 uur, ma. 14.15, 16.30, 19 en 21.30 uur, ove rige dagen: 14.15, 19 en 21.30 uur, Cinema I, Stadsring, Amersfoort. 9e succesweek van „Keetje Tippel". (18 jr.). Tijden: zo. 21.15 uur, overige dagen: 18.45 en 21.15 uur. Kindervoorstellingen: „101 Dalma- tiërs". Tijden: vr. en di.: 14 uur, za. 16.15 uur, zo. en ma.: 14, 16.15 uur. Extra voorstelling: za. 13.30 uur: „De drie Stooges tegen Hercules". Cinema II, Stadsring, Amersfoort. „Rooie Sien" (14 jr.) Tijden: zo. 14.15, 16.30 en 21.30 uur, ma. 19 en 21.30 u., overige dagen: 14.15, 19 en 21.3)0 uur. 5 mei: uurvoorstellingen: Van 10 tot 18 uur: „Naar de gordel van smaragd" en „20 jaar bevrijd". City Theatre: Westsingel, Amersfoort. „De kanonnen van Navarone". Tij den: zo. 14 en 20.15 uur, overige da gen 14 en 20 uur. Nachtvoorstellingen Cinema I: „The Andromeda Strain". Vrijdag om 23.45 uur. Cinema II: „Cabaret" met Liza Mi- nelli". Vrijdag om 24 uur. City Theater: Vrijdag om 23.30 uur in de Late Sex Show: „Hoera, mijn slipje is gestolen". Zaterdag om 23.45 uur: „Ultimatum voor de Saint", BAARN: 2 mei: braderie in de Laanstraat en de Brinkstraat. 2 mei: „Braaivleesavond". 3 mei: demonstratie door de Baarnse Vrijwillige Brandweer. 5 mei: 's morgens: de traditionele proclamatie en herauten. 's Middags: in de Pepingtuin: „ouder wetse" volksspelen voor jong en oud. 's Avonds: lampionoptocht en vuur werk. Astoria: bevrijdingsbal m.m.v. de band van Siem Keyzer. HOOGLAND 5 mei: 10-18 uur: Schietwedstrijden met luchtbuksen. 10-12 uur: Verklede optocht. 14.15 uur: Concordia: kinderprogram ma met o.a. „Thoraldo" met gooche len en buikspreken. 20 uur: De Faam: bevrijdingsbal. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdü'k, Burg. Grothe- straat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur. Zondags 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuiö, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalvveg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdagavond 19 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. 10 iur dr. J. Rinzema. 19 uur ds. Jac. Smit. Hemelvaartsdag 9 uur ds. G. Alma. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. G. Alma. 19 uur ds. Jac. Smit. Hemelvaartsdag 10.15 u. ds. G. Alma. „De Open Hof", Daiweg/Veenbesstraat 10 uur gezamenlijke dienst ds. Jac. Smit. Hemelvaartsdag 9 uur ds. G, Rang. Ichtuskerk, AI bert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Hemelvaartsdag 10 uur ds. J. Smit. Zonnegloren. 10 uur ds. H. Groenenberg, Utrecht. In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk: 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan. Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, In terkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbes straat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. M. Wilschut 17 uur dr. J. Rinzema Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. M. Wil schut. „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat. 10 uur gezamenlijke dienst ds. Jac. Smit. 17 uur ds. J. Kelder, Leusden. Hemelvaartsdag 9 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18. 9.30 uur dr. J. Rinzema. 17 uur ds. M. Wilschut. Hemelvaartsdag, 9.30 uur dr. J. C. Gilhuis. GEREFORMEERDE KERK (Vrü'gemaakt). Kerkgebouw N.P.B. Rcmbrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. R. Zijlstra. Hemelvaartsdag 8.30 uur ds. G. Ha- gens. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 9.30 uur en 17 uur prof. Velema. Apeldoorn. Hemelvaartsdag 9.30 uur ds. Heerma, Nunspeet. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 en 14.30 uur leesdienst. Hemevl va artsdag 9 uur Leesdienst. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. Hemevlvaartsdag geen dienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi, Klein Engendaalweg 52. 16.00 uur J. Mensink, SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 uur dr. J. v. d. Linden, Leusderu 17 uur ds. H. Engelkes, Amersfoort. Hervormde kerk 10 uur ds. J. van Willigen van der Veen. 10 uur jeugdkapel. 19 uur interkerkelijke herdenkings dienst, aalmoezenier Th. Kempers. Sterrenberg. 10.30 uur ds. P. Steegman, De Bilt. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. Valeton Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassau laan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur dienst. SOEST De artsendienst ingaande zaterdag morgen 10 uur tot zondagavond 24 uur wordt waargenomen door dokter P. Walter, Sparrelaan 5, tel. 10210 en dokter H. Rupert, Burg. Grothestr. 49, tel. 12388. 5 mei: van 8 uur tot 6 mei 8 uur dokter J. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 12423 en dokter B. Nicolas, Steen hoffstraat 12, tel. 12667. 8 mei: dokter D. van Dorssen, Wiardi Beckmanstraat 302 (Klaarwater), tel. 15631 en dokter J. Borst, Paulus Pöt- terlaan 30, tel. 13322. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst dokter A. v. d. Vet, Paltzerweg 299, Den Dolder. tel. 030-784555. Hemelvaartsdag 8 mei: dokter A. Ha- gedoorn, Oude Tempellaan 6, telefoon 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13,30 uur J. Hoogteijling, Valeriaanstr. 63. Hemelvaartsdag A. Vreeswijk, Park Vredehof IA, Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur. alsmede de gehele zaterdag tot de daarop vol gende vrijdag 18 uur, Apotheek Bier- haalder, Nieuwstiraat 40, Baarn, tel. 02154-2137. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG Vrijdag 19 uur tot en met maandag morgen 7 uur. Zuster T. Bijlard. Ru benslaan 97. tel. 15425 en Zr. M. van Loon. van Marnixlaan 26. Amersfoort, tel. 033 - 17172. 5 en 8 mei (Hemelvaartsdag) Zuster G. Pluim en Zuster H. Sijtsma, Bos straat 29. tel. 14610. Weekavonddienst: Zuster S. Visser, Wiardi Beckmanstraat 258 (Klaarwa ter), tel. 14365 en Zuster J. van Dru- nen. Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-2729. In het Medisch Centrum. Nieuweweg 14. tel. 18770, zijn de wijkverpleeg kundigen elke werkdag te bereiken van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18 tot 19 uur. Tevens worden op deze uren ver- pleegartikelen uitgeleend. ZWANGERSCHAPGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13 tot 14 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770, Tijdens een plechtigheid in het gebouw „Jonathan" te Zeist heeft mr. dr. A. A. H. Stolk, burgemeester van Zeist, de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud uitgereikt aan de heer J. G. Verruüt. De toneelgroep „Nieuwe Komedie" brengt op 13 mei twee voorstellingen van het stuk „Voor een bloemetje en een zoen". Het is een voorstelling in het kader van het jaar van de Vrouw en naar Soest gehaald door de federatie voor Vrouwelüke Vrywillige Hulpverlening Soest.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7