Uitlaten en trekhaken met GRATIS montage van de Gemeentehof Toenemend aantal liondebezitters wil huisdier kwijt maaswinkel Officiële Frans Bosman B.V. T elefoonaansluiting gymnastieklokaal Margrietschool Aanrijding Frans Bosman B.V. Woensdag 7 mei markt Orgelbespeling in de Oude Kerk Schoolhoofden lieten het nog afweten Voor Moederdag Maison Termonde Franje shawls Knsspshawis plisèe shawls „Paardenkamp" heeft door aankoop weilandoppervlak verdubbeld Turken niet weg uit „Het Witte Huis" I Verkoop van i Ook 's avonds en 's zaterdags. NACHTEGAALWEG - SOEST TELEFOON 16731 mededelingen Openbare bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Soester Courant en Koninginnedag Nieuw vignet Kamer van Koophandel Huisvuil ophalen Eventuele verplaatsing van de markt Popgroep „Husky" op vaderlandse tipparade Samen uit, niet samen thuis Treurige en trieste zaak arabia/fins aardewerk Eerste sleutel Publieke aanbesteding BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Soester Courant van donderdag 1 mei 1975 V ELEKTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 13367yl8978 1 don blioklaan 35 soest tel. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur Zo spoedig mogelijk zal de P.T.T. op verzoek van het college van burge meester en wethouders het gymnas tieklokaal nabij de openbare Mar grietschool ln Soest-Zuid van een munt-telefoontoestel voorzien, zodat in dringende gevallen snel hulp kaïn Op de kruising Van Weedestraat- Nassauplantsoen werd de heer A. van C. (68) aangereden door de automo bilist J. S. (33) uit Hilversum. Van C. kwam te vallen en liep een hersen schudding op. Hij werd met de am bulanceauto naar Zonnegloren ge bracht. Beiden verklaarden niet door roodlicht gereden te zijn. ELJËCTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service - Dealer van: B ën O. Blaupunkt, Philips. Nordmënde, Akai, Sony en National ..Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 13367-18978 In plaats van donderdag 8 mei (He melvaartsdag) wordt de markt die week gehouden woensdagmiddag 7 mei, van 13.30 - 17 uur. Zaterdag 3 mei zal in de Oude Kerk een orgelconcert gegeven worden door de organist Reinoud Egberts. Rei nou d Egberts is organist van de Grote Kerk te Doesburg en doet dit jaar eindexamen aan het Arnhems conservatorium. Op het programma staan o.m. de volgende werken: Preludium en Fu ga in E van Buxtehude. Ille Sonate van Mendelssohn. Jamequinvariaties van Alain. Het concert begint om 8.15 uur. Toegang is gratis. Artishock en met de kunstenaarsvereniging de Soester Culturele commissie wachten nog steeds op enige reactie van het schoolhoofden-convent met be trekking tot het wensenpakket dat de schoolhoofden in februari 1.1. toezegden op tafel te zullen leggen. De directeur van Artishock, André Oudheusden, had het convent nog eens benaderd maar ook daarop had men niet gereageerd. Wel had het hoofdconvent de cultu rele commissie per brief laten weten dat de hoofden unaniem hun ver trouwen uitspraken in de „eigen" culturele commissie,; de commissie van de schoolhoofden. Zonder uitzon dering willen zij alle contacten en gesprekken op dat terrein door die commissie behartigd zien en „hearin- gen" met alle schoolhoofden achten zij ongewenst. Gesproken werd ook over bezoek aan culturele manifestaties buiten de ge meente door lagere school leerlingen en de heer Leeflang van de Stichtse Culturele Raad wees op een pas door de Provincie genomen besluit, dat voor dergelijke bezoeken financiële tegemoetkoming mogelijk waren tot 50 °/o van de gemaakte kosten, met een maximum van 1250 gulden. Ook de heer Oudheusden kon mee delen dat tegemoet gekomen- kon worden aan een verlangen van (enke le) schoolhoofden, om kunstenaars in de school te krijgen, zodat het reizen achterwege kon blijven. De nieuwe voorzitter van Stichting Jeugd en Muziek, de heer Kok, zag ook mo gelijkheden voor het optreden van trio's in de scholen. Gewezen werd door de heer A. Herckenrath, direc teur van de Amersfoortse Muziek school, op de mogelijkheden die zijn school bood, terwijl hij ook attent maakte .op de muzikanten van de Soester Harmonie P.V.O. In de discussie werd verder wel dui delijk dat het hoofdconvent zeer sub tiel en voorzichtig benaderd diende te worden. De contacten moeten be slist lopen via de culturele commissie van de hoofden; elke andere benade ring werd afgewezen. naar BURG. GROTHESTRAAT 36 B.CTM ggMUBf WBaggJJWWI. De Stichting „De Paardenkamp", het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat, heeft door aankoop de oppervlakte van het weilandenbezit ver dubbel en van 4 op 8 hectaren gebracht. Daardoor is een in bestuurskringen overwogen verhuizing naar elders voorkomen kunnen worden. De nieuw aangekochte landerijen zijn ook gelegen aan de Birkstraat en grenzen aan het land dat reeds enke le jaren geleden verworven werd. Daar beschikt men nu over 6 hecta ren prima weidegrond, terwijl achter de boerderij aan de Birkstraat 2 hectaren liggen. Met deze uitbreiding is echter nog niet geheel voldaan aan de wensen; binnenkort zullen er 40 gepensioneerde paarden opgenomen zijn en voor hen is meer weiland no dig, niet te vochtige grond met goed gras. A.s. zaterdag wordt binnengehaald het 30-jarig rustende rijpaard Rex uit Zeist en in de loop van deze maand komt ook nog een gast uit Dordrecht. Men kan de stichting steunen door het overmaken van een bedrag op girorekening 631624. Van het ministerie van CRM is bij de gemeente bericht binnengekomen dat het ministerie voorshands twee huisjes gereserveerd heeft bij Het Witte Huis voor aldaar verblijvende Turkse werknemers. Dat betekent dat tweemaal twaalf slaapplaatsen met bijbehorende outillage gereserveerd blijven voor de opvang van Turken. De 31 Turken, werkzaam bij Poly- norm in Bunschoten, die op de „schopstoel" zaten behoeven nu niet weg. Zij zouden oorspronkelijk ver plaatst worden naar een verblijf in Lunterem, maar de Turken weigerden deze overplaatsing ómdat het pension daar aan geen enkele normale eis bleek te voldoen. De werkgroep Buitenlandse Werkne mers Soest, schakelde daarop de plaatselijke politieke partijen in, die hun partijgenoten in de Tweede Ka mer mobiliseerden. In de gemeenteraad van Soest twee weken geleden, werd er uitvoerig over gesproken en dankzij al deze activi teiten is er nu een oplossing gevon den die de instemming van alle be trokkenen zal hebben. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in ar tikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens, ma ken bekend dat hun college heeft begoten tot de volgende verkeers maatregelen a. door plaatsing van borden 14, 49 en 13 van bijlage II van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerste kens het Choristenpad en het Min streelpad gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve (brom)fietsen, voor wat betreft het Choristenpad gezien vanuit de Obrechtstraat en ten aanzien van het Minstreelpad, gezien vanuit de Willaertstraat ^n het par keren te verbieden op de rijbaan van het Choristenpad en het Minstreel pad; b. door plaatsing van borden 61 van bijlage II van genoemd reglement de paden die gelegen zijn tussen het Choristenpad en het Minstreelpad en tussen deze paden onderling aan te duiden als voetpad; c. door plaatsing van borden 61 van blage II van meergenoemd reglement de Dorpstreek, evenals het pad paral lel aan de vijver nabij de Obrecht straat en de Koningsweg aan te wij zen als voetpad. Van dit besluit staat voer een ieder beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adtes van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de kom- missaris der Koningin van deze pro vincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezon den aan de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub K.N.A.C., beide te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersver eniging te Arnhem en aan gedepu teerde staten dezer provincie te Utrecht. Soest, 30 april 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr J. M. Corver-van Haaften De secretaris, H. Borreman. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 17 april j.1. medewerking ex ar tikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 heeft verleend aan het Bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg. ten behoe ve van: a. het aanbrengen van akoestische plafonds in alle onderwijsruimten; b. het verbeteren van de verlichting in die ruimte van de christelijke school voor gewoon lager onderwijs aan de Generaal Winkelmanstraat 111, te Soesterberg. Gedurende 30 dagen na de datum van deze bekendmaking kan tegen het verlenen van deze medewerking bezwaar worden ingebracht bij Ge deputeerde Staten vari Utrecht. Soest, 30 april 1975. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J.M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van arti kel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raads besluit van 29 augustus 1974, afdeling I, nummer 6646 vastgestelde bestem mingsplan „Kampweg-Casino" voor gronden, gelegen in het dorp Soester berg, ten oosten van de Kampweg, in het zuiden grenzende aan het be stemmingsplan Egghermonde I, in de gemeente Soest, door gedeputeerde staten van Utrecht gedeeltelijk is goedgekeurd bij besluit van 26 maart 1975, afdeling 5, nummer 2207'74RO/ 513. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 6 mei 1975 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, af deling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) ter inzage. Gedurende deze termijn van één maand kan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeu ring aan een gedeelte van het plan door gedeputeerde staten, beroep in stellen. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden ge richt en kunnen worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's-Gra- venhage. Soest, 29 april 1975. - De burgemeester, voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN O De Amersfoortse Kamer van Koop handel heeft een nieuw vignet. Dit werd bekend gemaakt tijdens de Ka mervergadering van 23 april jl. Zoals bekend heeft de Kamer eind vorig jaar een prijsvraag gehouden onder middelbare scholieren in de regio Eemland voor "het ontwerpen van een beeldmerk. Uit de ca, 300 inzendin gen zijn door de jury drie ontwer pen gekozen, welke bekroond zijn met de hoofdprijzen. Tijdens de prijsuitreiking werd be sloten, alvorens tot de invoering van een volledige house-style over te gaan, met deze drie ontwerpen te ex perimenteren. De heer Peter Krom menhoek te Amersfoort, grafisch ont werper, heeft zich de afgelopen tijd met dit „stroomlijnen" van de ont werpen belast. Op basis van het re sultaat van deze experimenten, waar bij vooral gelet is op de praktische toepasbaarheid, heeft de Kamer on langs de principe-beslissing genomen. Het uiteindelijk gekozen vignet is af geleid van het ontwerp van de heer P. Plevier te De Meern, die in eerste instantie werd beloond met de 3e prijs. Aangezien maandag 5 mei (nationale feestdag) en donderdag 8 mei (He melvaartsdag) geen huisvuil wordt opgehaald, wordt als extra oohaal- dag ingelast woensdag 7 mei. Tevens zal donderdag 1 mei één papieren huisvuilzak worden verstrekt. Een aantal bewoners van de Weeg breestraat heeft van het college van burgemeester en wethouders een schrijven gekregen met het verzoek zich uit te spreken over het plan de markt eventueel te verplaatsen naar de Weegbreestraat. Enige tijd geleden is het college door de marktkooplieden benaderd, met het- verzoek om na te gaan in- hoe verre het mogelijk zou zijn de markt te verplaatsen naar de -Weegbree- straat. Zij zijn van mening dat het huidige marktterrein tegenover het gemeentehuis te klein is om uitbrei ding mogelijk te maken en dat het ten opzichte van de nieuwbouwwij ken te exentrisch ligt. De marktkoop lieden stellen daarom voor het ge deelte van de Weegbreestraat, tussen de Smitsweg en de Varensraat op donderdag voor alle verkeer af te sluiten en hierop de markt te hou den. Vóór 1 mei bestaat de gelegen heid zich uit te spreken. Daarnaast zijn uiteraard ook ver schillende organisaties en belangen groepen gevraagd hun mening te ge ven. De binnen komendereakties re- akties worden voorgelegd aan de ge meenteraad, die uiteindelijk de be slissing neemt over al dan niet ver plaatsen van de markt. „Husky" de popgroep uit Soest is na het kleine succesje met „chichi-boo-boo" weer op de vaderlandse tipparade verschenen met het singeltje „Song of praise". Het wordt uitgebracht door Ariola, waar als producer werkzaam is de oud-Husky-speler Martin Duiser (25). H(j was bij Husky tien jaar lang solo zanger en slaggitarist. Daar wtf noodgedwongen dinsdagavond j.1. onze technische arbeid voor dit blad moesten beëindigen, daar ook ons personeel op Koninginnedag vrij was, was het ons onmogelijk een verslag geving te doen van de feestelijkheden van Koninginnedag. Van Weedestraat 31, tel. 12239 gratis kleurenfotder beschikbaar J De begroting bedroeg 100.000,—, verkrijgbaar bij Vrijdagmiddag 2 mei, om 5 uur, zal de burgemeester de eerste sleutel van het kasko-projekt (Overhees) overhandigen aan de fam. R. J. Rut- jes. Maandagmorgen te 10 uur werd door de direkteur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen, publiek aan besteed de aanleg van een bergings- transportriool te Soesterberg. Acht tien aannemers leverden hun biljet ten in. 1. A. E. J. van Heel, Kerk- driel, 124.800,2. Fa. Verhoeven B.V., Velddriel, 113,000,Aanne mingsmaatschappij v/h J. M. Strij- land, Uithóorri, 112.000,— 4. Fa. Van Asch, Soest, 105.000,5. Gebr. Visser, Utrecht, 104.000,—. 6. Aannemingsbedrijf Roseboom, Ede 99.900,7. Stichtse Wegenbouw B.V. Hilversum, 99.800,8. J. van Herk, Waddinxveen, 99.000,9. J. M. en P. G. de Rooij, Vleuten, 96.400,10. Gebr. Van Rooijen, Wijk bij Duurstede, 95.700,11. Fa. Almere, Soest, 95.000,12. K.W.S. Wegenbouw, Utrecht, 94.700,13. Gebr. Kooiman, Mui den, 92.800,14. Wegenbouwbe drijf De Rooij. Vleuten, 92.000,15. Gebr. Hogenbirk, Laren, 91.300, 16. Aanm. Mij. Peek, Utrecht, 91.000,—. 17. Fa. Emelaar B.V., Zeist, f 89.000,18. Gooise Wegen bouw N.V., Hilversum, 85.400, een plaat van de nieuwe groep Li mousine (voorheen Heart). Tekstschrijver van „Song of praise" was Roy Wood; Duiser schreef de arangementen. Van hem was ook af komstig de muziek van de laatste Wally Tax-single „Bridges are bur- ning". „Song of praise" met op B-kant „New Orleans" (muziek M. Duiser;, tekst Debby) Ariola: 13963 AT. In het dierentehuis aan de Klein Engendaalweg verblijven op het moment Vier mannen, die <amen uit geweest; waren ln een bar aan de Koninginne- laan, raakten ln de auto waarmee zij naar huis gingen, slaags. De politie moe9t er aan te pas komen om hen te scheiden. Het waren Th. S.; D. K.; L. van R. en J. V. Ieder ging lichtelijk beschadigd, daarna op eigen gelegen heid huiswaarts. Martin Duiser, producer van de groep „Husky". Foto Herman van Dam zo'n 25 a 30 honden, grotendeels daar binnengekomen als „gevonden" of als „afstandshond". Er is op het moment slechts één „logé", een huisdier dat door de eigenaar tegen betaling van logies even >vordt gebracht gedurende vakan tie of door andere tijdelijke omstandigheden. Het aantal aanmeldingen' voor „afstand" is echter schrikbarend aan het toe nemen; de laatste twee weken werden er liefst zes aangemeld. De redenen waarom men afstand wil doen zijn in de meeste gevallen treurig en er blijkt een enorme portie egoïsme uit. Er is een geval van een echtpaar dat uit Italië is overgekomen, waar de hond vrij mocht rondlopen. Hier mag en kan dat niet en het dier werd bij het asiel gebracht. De hond ging te keer maar went allengs aan de om standigheden. Hadden de eigenaars, die een huis met een tuin hebben, het dier zelf niet kunnen wennen? Een ander ontkent het bezit, alhoe wel het dier duidelijk laat blijken waar zij<n woning was. Sterk verma gerd en vervuild heeft men hem nu in het dierenasiel opgenomen, waar hij herstellende is. Soms worden er honden gebracht, omdat ze niet lief zouden zijn voor kinderen, terwijl in het dierentehuis het tegenovergestelde blijkt. Men loopt over van zeer doorzichtige smoesjes, maar het huisdier dreigt er de dupe van te worden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft het gote aan tal aanmeldingen te maken met de naderende vakantietijd. „Afstand" doen wordt gezien als de beste oplossing, „omdat men anders zo tekeer gaat, dat het dier in de bossen achterge laten wodt". Het is een soort mis plaatste dierenliefde, een misplaatste „liefde" omdat men er van af wil, kost wat het kost. Een afstandshond, achtergelaten bij het hek van het dierenasiel. In het dierenassiel Is eigenlijk maar plaats voor 18 honden; er zijn er nu echter bijna 30. Vandaar dat men aanmeldingen in eerste instantie af wijst. Aan de eigenaar wordt steeds verzocht zelf een goed tehu's voor zijn hond op te zoeken en in hoe verre dat lukt, weet niemand. Dan bestaat ook de mogelijkheid dat men het dier elders in Nederland achter laat. want dierenliefde blijkt dik wijls niet verder te gaan dan een aanvankelijk enthousiastme bij de aanschaf „omdat het zo goed is en kele keren per dag te moeten wan delen", met de klemtoon op „moe ten". Als er dan ook maar iets legen zit, moet het dier eruit. Geduende de zomermaanden loopt het aantal logé's op tot wel 60 a 70; als het zo door gaat als nu, zullen het er boven de 100 worden, al is dat abso luut onmogelijk. Hondcbezittcrs wees eens wat minder egoistisch Het vaak onbekende werk van een producer bestaat uit arrangeren; soundkeuze; begeleiding van groepen en de plaatopname. Hij vervult altijd een functie tussen de gramofoonpla- tenmaatschappij en de groep. Duiser werd producer via opgebouw de relaties met onder andere Will Hoebee en Jaap Eggermont. Er volgde een vaste aanstelling bij Ariola en uiteraard bleef het contact met Husky gehandhaafd. Duiser is nu producer voor Wally Tax, Husky en Living Blues. Hij brengt singles zowel als L.P.'s. In augustus komt hij met een L.P. van de zangeres Barbara Nielson uit Ams terdam; een singletje van Husky en TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150,

Soester Courant | 1975 | | pagina 9