mmm ♦>30 jaar bevrijding" in Luchtvaartmuseum m Overval Bondsspaarbank leverde dader 66 mille op waiUl René lor fashion, nieuwe modezaak aan de Korte Ossendam Lii«i boekhoudkundig medewerker maaswinlfól MoederdagFijne dag Verwendag Geef haar iets leuks, iets aparts, iets origineels. Kom kijken en zoek iets uit voor haar bij: Kermis in Soest van 21 mei tot en met 24 mei Brandweer Tel. 13333 Lissone-Lindeman/Ruys Autobestuurder botst tegen boom Dronken wielrijder UITZENDORGANISATIE Telefoon 02154-7700 Uniek, niet eerder getoond materiaal leuke kleren waar je snel bij moet zijn. Controle zwaar vervoer m ,Li'11, SCHIPPER Ledenvergadering hockeyclub ,,'t <~ÏÜynvat" Cuisine franyaise Rinke Tolmanschool Jeugddienst in De Open Hof Handwerk-tentoonstelling Zonnebloem Bloemboeketjes van de week Gevonden voorwerpen Concert in kasteel Groeneveld te Baarn viert vijfjarig bestaan BRUIDSREPORTAGE K.N.V.B.-consul C. van Wijngaarden, legt na veertig jaar taak neer Natuurwandeling FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Rijverbod Soester Courant van woensdag 7 mei 1975 BURG. GROTHESTRAAT 36 STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie buiten hangt, U weet wel waar Ü.kuni tevens kijken naar: Wand-en Kurkwanden .vloertegels Pariielvloeren Plavuizen VouwdeUTen .Houten wanden en Gewone én platondschroten -gefineerde deuren Van woensdag 21 mei tot en met zaterdag 24 mei wordt in Soest op de Eng, nabg de Talmalaan en de Soester Engweg, de jaarlijkse kermis gehouden. De openingstijden zijn: woensdag en zaterdag van 13 tot 24 uur en donderdag en vrijdag van 14 tot 24 uur. De volgende attrakties 'zijn aanwe zig: swing-milt, snackbar, krachtme ter, ijsverkoop, paratrooper (moderne zweefmolen), orgaan (vliegtuigmolen), suikerspin, babymolen, zigzag-rolbal- spel, liefdescomputer, autoscooter, ca lypso, ncugatkraam, speelgoedver koop, schuiftafel, holly-oranes, ge bakkraam, miniscooter, stoplichtspel, fotoschiettent, lijntrektent en klok kenspel. Als bijzondere attraktie zal tijdens de kermis een grote dans-consumptie- tent op het terrein worden geplaatst onder auspiciën van het Groot Gaes- beeker Gilde. Gedurende de ope ningstijden van de kermis bestaat daar gedegenheid om te dansen op muziek van de drive-inn diskotheek Hoky Poky onder leiding van Johan van Hal uit Soest. Tevens kan men daar verfrissingen gebruiken. De opbrengst van de kermis (baten) komt ten goede aan verschillende Soester verenigingen werkzaam op sociaal-cultureel of charitatief gebied. Dit jaar wordt uitgekeerd aan: Muziekvereniging P.V.O. 2.000,- instrumentenfonds. Muziekver. Soesterberg 1.500,- voor bouwfonds. Soester Orkestvereniging 750,- instrumentenfonds. Soester Boeren dansgroep 1.000,- voor aanschaffing antieke kleding en sieraden. Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken Zonnebloem te Soest 590,- ten behoeve van organisatie reizen voor zieken. Stichting Hulpcentrale Soest 200,- aanleg telefoon. Stichting ~1"r,1en Soest 750,- voor aanleg telefoon ^irn peuter- Ziekenomroep Aros 1.000,- vervanging apparatuur. St. Kinderboederij de Vrije Teugel 1.000,- tib.V. dieren, St Jongerencentrum Soest 1.500,- voor de aktiviteiten van de Stichting. Stichting Bentinckfonds 1.000,- voor sportbeoefening invaliden. Gospelgroup de Messengers 500,- instrumentenfonds. Muziekvereniging Animato 400,- instrumentenfonds. 5 mei comité Soest 1.000,- voor culturele/maats cbappelke ak tiviteiten 5 mei 1975 in de bejaar dentehuizen van Soest. Invalidensoos Soest ƒ1.000,- aanschaf materiaal. St. Jeugdwerk Soesterberg 1.500,- bouwfonds. Totaal uitgekeerd bedrag 15.600 gul den. Voor al Uw reserveringen STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 16571 en 14905 (Officieel K.L.M.-agent voor Soest en omgeving) Om nog onverklaarbare reden reed de 20-jarige J. de B. uit Soesterberg, op de Soesterbergsestraat met zijn personenauto tegen een langs de weg staande boom. De B. liep verwondin gen op en werd in het ziekenhuis Zonnegloren opgenomen. De auto was total-loss; de brandweer spoot het wegdek schoon van benzine en olie. Op de Noorderweg viel J. A. van L. van zijn fiets en liep daarbij ver wondingen op, waarvoor hij naar het ziekenhuis Zonnegloren werd ge bracht. Van L. was dronken. vraagt ten behoeve van dynamisch handelskantoor in 't Gooi Wij denken voor deze functie aan een goed PD-er of MBA- er die bereid is zich optimaal in te zetten en die graag wil werken in een klein team. Bel ons eens vanaf a.s. dinsdag. Vanaf 5 mei tot half juni gaat in het Luchtmachtmuseum een speciale ten toonstelling gewijd aan de luchtoorlog. Deze expositie houdt verband met de herdenking van „30 jaar bevrijding". Er wordt veel uniek, nog nooit eerder getoond, materiaal tentoongesteld. Er is een „Duitse" hoek waarin on dermeer restanten van een Messer- schmitt waarmee de Duitse haupt- mann A. Geiger verongelukte. Geiger schoot 53 Engelse bommenwerpers af voor hij zelf neerstortte in Nederland. Op een vleugelfragment staan zijn overwinningen genoteerd. In een „Nederlandse" vitrine liiggen enige originele verslagen van bom- bardementsvluchten van Nederlandse bemanningen uit de meidagen. Dan liggen er restanten van een „Lightning" jachttoestel dat vorig jaar teruggevonden werd in de buurt van Giethoorn; motoren, bewapening enz. Er staat een complete staartkoe- pel van een „Wellington", alsmede de restanten van een „vliegend-fort"; een B-17. Tentoongesteld worden ook veel ver zamelde gegevens zoals de totale ver liezen van de geallieerde luchtmacht in West Europa; ruim 30.000 toestel len op 2'/2 miljoen vluchten. In Ne derland kwamen neer 4160 geallieerde toestellen en 1900 Duitse vliegtuigen. De Luftwaffe verloor in de oorlog 57.500 toestellen Er liggen in Nederland 21.160 Engel sen (vliegtuigbemanningen) begraven en 4200 Amerikanen. Er is ook een originele foto van het bombardement van Soesterberg op 15 augustus 1944, en dat zal veel oud- inwoners, die dat bombardement mee gemaakt hebben, mogelijk wel inte resseren. Kortom er is bijzonder veel uniek materiaal bijeengebracht, waarvoor men iedere zaterdag van 10 tot 16 uur in het museum terecht kan en waarvoor men geen entree hoeft te betalen. Groepen kunnen ook door de week terecht, maar daarvoor moet te voren telefonisch een afspraak ge maakt worden. Een hoek van de tentoonstelling in het Luchtmachtmuseum cp de vlieg basis Soesterberg. Foto Herman van Dam JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 Gedurende acht uren" hield de politie een controle op het zwaar wegver voer. Er werden een groot aantal vrachtwagens en combinaties aange houden en het leverde in totaal 18 geconstateerde overtredingen, op. Die betroffen overbelading, verplaatste koppeling, onberemde wielen, on deugdelijke ophanging wielassen, ge breken veerhladen, losse wielbouten, dolgedraaide wielbouten, geen of ka potte tachograaf, geen werkboekje, te lange diensttijd en speling in de kop pelingspen. Een oplegger werd in be slag genomen omdat het registratie bewijs ontbrak. I dsn blieklaan 35 soest tel. 13991 of 14550 MACHTIG E1KEH PUUR NATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155 - 10304 Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur BISTRO 6PECIALITEITENRESTAURANT Nieuw Baarnstraat 18, Baarn Telefoon 02154-5407 Zondag 11 mei a.s. zal in De Open Hof de laatste jeugddienst van dit seizoen worden gehouden. Voorganger is ds. J. Langeveld uit Huizen; het thema: „Moederdag, dag Moeder". Het orgel wordt bespeeld door Gert Muts. Na de dienst is er gelegenheid voor koffiedrinken. In september zal weer gestart worden met een nieuwe serie „Jeugddiensten". In Huize Nieuw-Mariënburg aan het Nieuwenhoekplein wordt vrijdag 9 mei van 14.30 tot 18 uur en zaterdag 10 mei van 10 tot 14 uur een hand- werktentoonstelling gehouden onder leiding van welfare-helpsters van de Zonnebloem vervaardigde handwer ken. De tentoongestelde artikelen zijn te koop. De toegang is voor een ieder vrij. Namens tien Soester bedrijven zijn vandaag btoemboeketten bezorgd bij de familie W. van Diermen, Vinken- weg 22; mevrouw C. Oostenbrugge- van Brumimelen, Vinkenweg 31; de familie F. Vondeling, Kolonieweg 13; de familie D. Hoekstra, Driehoeksweg 14 en de familie N. Witkamp, Hen-r. Blaekweg 16. Aan deze wekelijkse bloemenhulde werken mee: Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66; Wijnhandel Brouwer, Steenhoffstruat 66; Juwelier Colitico, Van Weedestraat 9b; Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6; Homee Spiekersjop, Steenhoffstraat 66; Bar 't Luykje, Steenhof fstraat 47; Bloe menmagazijn Oranjezon, Torenstraat 13a; Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat en Soesterbergsestraat; Pannenkoekenboerderij De Smickel, Lange Brinkweg en de Soester Cou rant, Van Weedestraat 29. Op vrijdag 30 mei wordt in het club huis aan de Schrikslaan de ledenver gadering gehouden van de Mixed Hockey Club Soest. De agenda ver meldt de gebruikelijke jaarverslagen vani secretaris en penningmeester, 'n bestuursverkiezing en de verkiezing van diverse commissies en commis sarissen, Bij de politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangege ven: enige honden, schooletui met inhoud, diverse portemonnaies met inhoud, horloge, parkiet, dameshorlo ge, regenjack met capuchon, dames fiets, sleutels, babyjasje, t.l.-appara- tuur en een plastictas met kleding. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het politiebureau op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlich tingen worden verkregen. land bestaat uit: Ank Mulder, fluit; John Schreuder, hobo; Wim Vink, klarinet; Hans Dullaert, hoorn en Jos van Acht, fagot Programma's tevens bewijs van toe gang ad. 5,zijn verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen: Boekhandels Den Boer, Van Ree en v. d. Ven. te Baam, Gramofoonpl.handel Schuyff te Baarn en de Baarnse V.V.V. Wij wijzen geiniteresseerden erop dat, in verband met het geringe aantal beschikbare kaarten, ditmaal telefo nisch geen kaarten kunnen worden gereserveerd. Het conserrt begint om 20.15 uur. De op de grondliggende bankdirec teur, de heer Van Kampen, schoof naar de alarmknop, die hij kon in drukken. De man verdween toen ijlings, na nog twee binnenkomende klanten onder schot genomen te heb ben. De bankdirecteur ging achter hem aan en zag hem in een witte Simca 1100 wegrijden. Het nummer van de wagen, die de avond tevoren in Vleuten-De Meern gestolen bleek te zijn, was 75-26 UA. De wagen werden uren later op de Molenstraat teruggevonden. Erin lag een bankbil jet van duizend gulden en het lege geldkistje. De politie hoopt de dader, die onge veer 28 jaar oud is, 1.80 a 1.90 meter lang is en die niet gemaskerd was en een geruit jack en een hei-blauw ge breide muts met pompoen droeg, te kunnen opsporen aan de hand van filmmateriaal. De bank is beveiligd met filmapparatuur. Iedere seconde wordt een foto genomen, alleen wan neer de alarmknop ingedrukt wordt, loopt het apparaat continu. Omdat men vermoedt dat de man ook eerder in het bankgebouw is ge weest om zich op de hoogte te stel len, worden ook oudere films ont wikkeld en gecontroleerd. Vrijdag werd aan de Korte Ossendam, nabg het busstation Soest-Zuid, de modezaak „René for fashion" geopend. René is geen onbekende in het mode- gebeuren in Soest. In zgn eenvoudige, üoch rustig, smaakvol ingerichte zaak brengt hg een uitgekiende modecoücctie, waar in Soest zeker ruimte voor is. René brengt de merken „Miss Levi's", „Jack Jones"; hij heeft de alleenver koop van het merk „gimmick", bij zonder aantrekkelijke damesmode en van het merk „Équipe", een evenknie op herengebied. De zaak kan het best gerubriceerd worden als een „jongeren society shop", waarbij het „jongeren" niet te zeer aan een leeftijd gebonden gezien moet worden. De collectie die René brengt, heeft allure en is zeker ge schikt voor alle mode-bewuste men sen. De opening trok enorme belangstel ling en de winkel werd veranderd in een bloemenzee. Soest is een leuke modezaak rijker geworden. De Rinke Tolmanschool bestaat vijf jaar en gaat dat vieren. Op donder dag 15 mei wordt 's middags om kwart voor twee een optochtje geor ganiseerd, gevolgd door allerhande spelletjes op het schoolplein voor al le leerlingen. Om circa vijf uur volgt een gezamenlijke maaltijd en het feest wordt voor de huidige leerlin gen afgesloten met een groot vreug devuur. 's Avonds is er dan nog feest voor de oud-leerlingen. Op zondag 11 mei a.s. zal de Natuur- beschermingswacht „Eeniland" haar maandelijkse wandeling houden in het Landgoed Groeneveld te Baarn. Voor de l'/i uur durende wandeling zaïl vertrokken worden vanaf de brug voor het Kasteel Groeneveld, om 14.00 uur. Aan deze wandeling kan een ieder gratis deelnemen. Een weinig spectaculaire overval op het kantoor van de Bondsspaarbank aan de Steenhoffstrat heeft de overvaller (het was een éénmansactie) 66.000 gulden opgeleverd. Hij ging er uiteindelijk vroegtijdig van door, omdat hg in de gaten kreeg dat de alarmknop ingedrukt was. Het gebeurde vrijdagavond tijdens de openingsuren van de bank. Om ze ven voor acht, toen het kantoor een ogenblik leeg was, stapte de man binnen. Hij dreigde het personeel, de directeur en één vrouwelijk employé, met een dubbelloop jachtgeweer en beval hen op de grond te gaan lig gen. Daarna sprong hij over de balie en griste uit de kluis geld weg, dat hij in een plastic zak deed. Daar zat ondermeer een geldkistje bij. VAN WEEDESTRAAT 31 - TELEFOON 12239 met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150, TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Foto Herman van Dam Op 15 mei a.s. zal de heer C. van Wijngaarden 80 jaar worden. In ver band daarmee heeft hij de KNVB verzocht zijn bedanken als consul voor Soest te willen aanvaarden. Van Wijngaarden diende de Soester voetbalsport veertig jaren. In 1935 begon hij als bestuurslid van ESVAC, dat toen speelde op het terrein aan de. Schrikslaan. Op 1 augustus kwam de fusie tussen ESVAC en de toenmalige vierde klas- ser „Soest" tot stand en werd SEC geboren. In het nieuw gevormde be stuur werd Van Wijngaarden secre taris. Hij bleef dat tot 1953 en was toen nog twee jaar voorzitter van SEC. In die jaren, dus nog voor 1955, was hij reeds konsul van de KNVB voor de r.k. voetbalclub B.D.C., het huidige S.O. Soest. De heer C. van: Wijngaarden. Na het overlijden van de heer Bühr- mann werd Van Wijngaarden ook konsul voor de voetbalvereniging SEC. Dat konsulschap betekent keuring van de voetbalvelden en vooral het laat ste jaar is daar, door de vele regen, zowel zaterdags als zondags, bijzonder druk mee geweest. Verwacht mag worden dat dit af scheid na zoveel jaren trouwe dienst, niet ongemerkt zal' voorbij gaan. Op zaterdag 10 mei a.s. vindt op Kasteel Groeneveld te Baarn het derde concert van de 7e serie Kas teelconcerten plaats georganiseerd door de Baarnse Muziekkring. Het Utrechts Blaaskwintet voert werken uit van Fraincois René Gebauber, Da- rius Milhaud, Oscar van Hemel en Ludwig van Beethoven. Het uitvoe rende ensemble dat een grote naam heef opgebouwd in binnen en buiten- Een rijverbod kreeg de 26-jarige Amersfoort se koopman B. W., die on der invloed zijn auto bestuurde. Blaas- en bloedproef wezen het te veel aan alcoholgebruik uit. De nieuwe modezaak „René for fa shion" aan de Korte Ossendam.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3