f 4kaóMtk c°*., ?lQ§* Zondag 11 mei Moederdag Uitlaten en trekhaken met GRATIS montage Het Soest van de toekomst Eerste Kasko-woningen in Overhees gereed voor afbouw ZETM0EDERINHETZ0NNCEIE f r 11 maaswinkel NACHTEGAALWEG - SOEST TELEFOON 16731 S Chris tof Je Het oog gericht op het Nabije Oosten Kom naar het Dolfinarium Harderwijk show DOLFINARIUm Achtergelaten damesfiets meegenomen Bijonsblije geschenkideeën voorMoederdag. (ll MEI) SHAWLS HANDSCHOENEN PARAPLU!ES BROCHES SPENCERS NACHTHEMDEN VESTEN DUSTERS PULLOVERS BLOUSES en nog teveel om op te noemen 1 MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST f Maak het MOEDER a.s. zondag gemakkelijk. Haal wat in huis voor het hele gezin Geen voorrang verleend Fietsralley op Hemelvaartsdag Brandweer Tel. 13333 Misselijk geval van dierenmishandeling Kunstenaars voetbalden tegen Turken en wonnen Verkoop van Ook 's avonds en *s zaterdags. Discussieavond over de primaire ontwikkelingsmodellen Een tafel is pas echt gedekt met Soe«t«r Courant van woensdag 7 mei 1975 Met de definitieve overgave van het regime van Saigon aan dat van de voorlopige revolutionaire regering is een eind gekomen aan de Vietnamese strijd, die in totaal zo'n 35 jaar ge duurd heeft. Onvoorstelbare sommen geld heeft ze gekost, ontzaglijke aantallen doden. Een angswekkend zware taak van wederopbouw staat nu te beginnen. Dat was één aspekt van de Vietna mese oorlog die van het volk, Sinds 1964 echter was er ook een an der aspect: de strijd was er ook een geworden terwille van het Ameri kaanse prestige. Wie het erg simpel wil stellen kan zeggen dat de VS eenmaal zich gesteld hebbend achter de regimes van Saigon liever dan toe te geven dat dit alles een verkeerde keus is geweest al hun macht heb ben ontplooid om die verkeerde keus •toch de juiste te laten blijken. Het is geëindigd met in feite eerst een mili taire nederlaag en tenslotte nog in een vernederende vlucht in helikop ters uit Saigon, vlak voor de stad zich overgaf. Die vernedering heeft zijn konse- kwenties. Het gaat er tenslotte om dat op den duur de Amerikaanse be loften van hulp niet al te veel waard zijn gebleken. Dat het ineenstorten van Thieus rijk zo snel ging dat yan de evacuatie der met de VS samen werkende Vietnamezen zelfs groten deels achterwege moest blijven, is hierbij nog een extra bitter punt. De grote verliezer in de Vietnamese oor log mag men dus wel het Ameri kaanse prestige noemen. Daarop ging minister Kissinger ook in toen hij op een perskonferentie kon meedelen dat de evacuatie van de Amerikanen voorbeeldig was verlo pen waarschijnlijk dankzij de oe fening die men even tevoren nog in Cambodja had kunnen houden voor de val van Phnom Penh. Hij waar schuwde „de vijanden van onze vrien den" geen verkeerde konklusies te trekken. Voorzichtig gezzegd Kis singer bedoelde kennelijk dat nie mand moest denken dat hij zich niets hoefde aan te trekken van Ameri kaanse garanties bijvoorbeeld aan Is raël omdat die toch niets waard zijn. Iets wat de Arabische landen zou kunnen verleiden vredeskonferenties maar te vergeten en maar een beslis sende oorlog te beginnen. En er zijn nog wel meer landen die onder een of andere amerikaanse paraplu le ven. Russische macht Met name ln Israël maakt men zich zorgen. Er is geen sprake van dat de VS niet langer een krachtige natie zijn als vanouds is de militaire en ekonomische macht van Washington er een die met super mag worden aangeduid. De vernedering van Viet nam echter heeft vele Amerikanen kopschuw gemaakt om met die macht nog iets te doen. Het is een menta liteit die zich onder de burgerij ont wikkelt van: het kost een boel geld en wat koop je er uiteindelijk voor? Dat je wordt uitgescholden en ver nederd. Zoiets stemt tot nietsdoen en •de politici in het paarlement zomin als de ministers en de president mo gen dan deze mening niet delen, ze ker in de VS van 1975 is het moei lijk voor de regeerders in Washing ton een koers te varen die niet steunt op de algemene publieke opinie. Er waren al vele redenen voor de VS het olie-embargo, de opkomende podlitieke macht van de Arabische en Afrikaanse landen in de VN bijvoor beeld om in het Nabije Oosten zich niet meer zo uitsluitend als vriend van Israël te vertonen. Daar bij is de ergernis gekomen dat pressie uit de VS in Israël nu ook weer niet zo heel veel uithaalt, waardoor Kis- singers vredesmissie uiteindelijk is mislukt. Dit kan zich vervolgens gaan uitwerken op de Amerikaanse wapen leveranties waarvan Israël afhanke lijk is. Na Vietnam zal Wasington zeker ook in militaire garanties een stuk zui niger moeten worden en vanuit Isra ëlisch oogpunt is het niet zo'n dwaze voorstelling van zaken als men zegt dat ook Israël indirekt een oorlog heeft verloren in Vietnam. Dit ver klaart ook waarom via via de rela ties tussen Israël en Rusland weer langzaam op gang komen. Reizen van geestelijke leiders uit de USSR naar Jeruzalem worden diplomatiek uit gebuit. Moskou heeft nog eens dui delijk gesteld dat het Israels onaf hankelijkheid zij het binnen de grenzen van vroeger wil garan deren. Allemaal tekenen dat de Rus sen een kans zien hun invloed in het Nabije Oosten die al was getaand weer uit te breiden. KANTMAN la het grootste overdekte Dolfijnenstadion ter wereld met 2 500 zitplaatsen *51^4^ ziet u een unieke show van O zeeleeuwen en dolfijnen ir» één programma. Tijden: JAAR/A dagelijks 1000-11 30-13 00 14.30 -16.00 en 17.30 uur *CLV* (zondags met om 10.00 uur), Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. O Een volgens de verklaring van Van H. bij de Gemar achtergelaten da mesfiets werd door hem meegenomen en door hem opgeknapt. De eigena resse. mej. K.. zag mevrouw Van H. er op rijden en waarschuwde de po litie. Van' H. kreeg een proces-ver baal* Het eerste blok van acht kasko-woningen, die in de wjjk Overhees gebouwd worden, is gereed. In de stromende regen werd vlak voor het begin van het weekend „een eerste sleutel" door de burgemeester uitgereikt. Het gezin Rutjes was de gelukkige en de burgemeester kreeg van Mieke Rutjes bloemen. De Stichting Kasko-woningen Soest bouwt in totaal 45 huizen, naar een ontwerp van de architect J. van Klooster uit Baarn. Het werk wordt uitgevoerd door de Soester aannemer A. van Breukelen. De opgeleverde woningen zijn zóver gereed dat de bewoners met de in terne afbouw kunnen beginnen. Voor het afwerken zal, globaal geschat, 200 manuren nodig zijn. Er zijn on derlinge afspraken gemaakt door de toekomstige bewoners om elkaar bij die afbouw te helpen. Nog voor het De „eerste" sleutel van de kasko- woningen was voor het echtpaar Rut jes (rechts). Foto Herman van Dam begin van de bouwvakantie zullen alle 45 kasko-woningen opgeleverd zijn. In oktober startte men met de bouw en in ruim negen maanden heeft aannemer Van Breukeien dit project dan voltooid. TELEFOON 12400 Kost verloren weg-hoek Laanstr. Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wjj verzorgen tevens uw feestjes en partijen. De 21-jarige autobestuurder E. van den B. verleende op de Stadhouders- laan bij een uitrit geen voorrang aan de 17-jarige G. K. 'uit Baarn. die op zijn bromfiets met zijn zusje Anke (15) achterop op het fietspad reed. Beide kwamen te vallen en raakten licht gewond. Na in het ziekenhuis Zonnegloren verbonden te zijn kon den zij naar hun ouderlijke woning terugkeren. Op Hemelvaartdag zal de traditio nele fietsralley weer worden gehou den. Het vertrek is vanaf 6.00 uur op de Pa ra lel lel weg. Na afloop worden er pannekoeken gegeten. Ook dit jaar is weer een mooie route uitgezet met veel natuurschoon. Jong en oud is van harte welkom. Kinderen waarderen moeder vaak onvoldoende, omdat ze er niet bij na denken wat ze allemaal aan haar te danken hebben: het leven zelf, de tedere verzorging in de eerste maanden, de troostwoordjes, het voedsel, de verple ging bjj die akelige kinderziekten, een beetje begrip bjj de moeilijkheden op iedere leeftijd en ga zo maar door. In feite is zjj een van de weinige mensen op wie je kunt rekenen en die je nooit in de steek zal laten. Doe op die ene dag in het jaar dat je bewust aan haar denkt eens wat meer dan vlug op zaterdag een klei nigheidje kopen en zondags aan haar geven. Tracht bijvoorbeeld te weten te komen wat moeder het liefste heeft en probeer - desnoods geza menlijk met de andere leden van het gezin - haar hartewens te vervullen. Maar ja, moeders hebben vaak voor deze dag geen verlanglijstje. Echter, de kinderen weten heus wel waar zij erg blij en trots mee is. Een tekening van de kleuters, een klein eenvoudig kadootje op een leuke manier ver sierd en verpakt, een huishoudelijk kado met een bloemrijke versiering of een kop en schotel met wat voor- jaarsbloempjes en takjes groen, waar bij vader een gedichtje maakt. Of iets ondeugends, dat mag ook op deze moederdag. Een lekker taartje bijvoorbeeld, dat moeder nooit neemt vanwege de slanke lijn of een heer lijk, door de wat grotere kinderen klaargemaakte salade met een ge dichtje erbij dat slaat op haar slanik- heidsproblemen Zou het niet leuk zijn om moeder die dag eens helemaal niets te laten doen? Dat moeder de dag mag begin nen met uitslapen en ontbijt op bed en dat ze daarna volop de tijd krijgt zich heel op haar gemak te kleden. Tegen de tijd dat ze beneden komt is de koffie klaar en zijn de kamers netjes opgeruimd. Met behulp van vader kan er vast wel een gezellige eenvoudige maaltijd in elkaar worden gedraaid. Als het helemaal niet anders kan. zou moe der kunnen koken en de anderen ta feldekken en later afwassen. Met al deze goede zorgen zijn moe ders blij, want heus, om moederdag te vieren hoeven er geen luxe en vreselijk dure kado's te worden ge geven. Een moeder begrijpt ook de goede bedoeling van Jan, als hij met een grammofoonplaat aankomt, die hij eigenlijk zelf zo graag wil heb ben. Ze heeft toch dadelijk een ver ontschuldiging klaar voor het kind, dat het eigengemaakte kadootje niet helemaal klaar kreeg? Degenen die zeggen: „Och moeder dag, dat is een instelling van de win kelier, daar doe ik niet aan mee", die hebben zeker ongelijk. Natuurlijk spant de zakenman zich in deze tijd in. In verschillende branches is een belangrijk stuk aktiviteit gericht op een goed verloop van deze verjaar dag. Maar dat is met Sinterklaas en Kerstmis toch ook zo? Maak el" voor moeder een oer-gezel lige dag van. Laat het héar dag zijn. Verwen en verzorg haar eens goed, de kans dat ze zich dat laat doen is er alleen die 11e mei. dan blieklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14560 MACHTIG EIKEN RUUH MATUUR Zaterdags geopend van 10-17 uur In een weiland langs d.e Grote Meimweg werd een pink (een jong rund) aan getroffen waarvan de voorpoten waren verbrijzeld. De botten lagen er naast. Met veel geweld moeten dc poten kapot geslagen zjjn. Het dier, dat toebehoorde aan A. van der H., werd in het abattoir uit zijn lijden verlost. In het weiland liepen nog twee andere pinken, die niets mankeerden. Van een verkeersonge val kan geen sprake zijn, zodat er wel degelijk sprake is van een mis selijk makend geval van dierenmis handeling. De politie heeft de zaak in onderzoek. Staatssecretaris Marcel van Dam vond het de normaalste zaak van de wereld, dat Nederland de voetbalwedstrijd tegen Turkije met 2-0 had gewonnen, zoals hij na afloop tijdens de prijsuitreiking in gebouw Eltheto verklaarde. Het is immers voor kapitalistische uitbuiters, van wie de meesten de hele week doorbrengen met praten, geen kunst om te winnen „van mensen die zich de hele week 't lazarus moeten werken", aldus de staatssecretaris. De heer Van Dam reikte de wissel- prijs, een door de kunstenares Wil Willemsen vervaardigd keramisch kunstwerk, uit van het team van de Paul Jansen van het team van de kunstenaarsvereniging Artishock. die de wedstrijd tegen de Turkse werk nemers voor de vijfde achtereenvol gende keer had georganiseerd. De Turkse aanvoerder kreeg een verse artisjok. De staatssecretaris sprak tenslotte de wens uit, dat de wedstrijd volgend jaar weer gespeeld kon worden. Dat zou immers betekenen, dat er nog steeds Turken in Het Witte Huis wonen. In dit verband prees de heer Van Dam het werk van de Werkgroep Buitenlandse Werknemers, „vooral de laatste week met die nare geschie denis". Hij zei, erg blij te zijn dat er niet alleen mensen zijn die niet verder komen dan te zeggen dat er voor de buitenlandse werknemers iets moet gebeuren, maar dat er ook mensen zijn die werkelijk iets doen. De wedstrijd op het VVZ-terrein, waar Nederlandse en Turkse vlaggen naast elkaar wapperden, was zoals altijd een echte happening. Voordat staatssecretaris Van Dam de aftrap verrichtte, verzorgde PVO een mu zikale show, waaraan ook majorettes en puppyrettes meewerkten. Nadat beide aanvoerders elkaar bloe men hadden gegeven en ook Marcel van Dam bloemen had ontvangen, kon de staatssecretaris aftrappen. De wedstrijd had nogal wat te lijden van de wind, die in de lengte over het veld stond. De Turken, van een complete nieuwe voetbaluitrusting voorzien door de Stichting Buiten landse Werknemers Eemland, speel den erg enthousiast, maar liepen nog al eens in de buitenspelval. Daardoor gingen de meésten kansen verloren. Omdat ook Artishock niet tot scoren kwam, ging de rust met 0 - 0 in. Na de muzikale show van PVO in de rust. nam Artishock het initiatief. De Turken kwamen niet zo vaak meer voor het doel van Roland Thiellier en de wedstrijd leek in 0 - 0 te zul len eindigen. Maar zes minuten voor tijd kwam de wind de gastheren te hulp bij een schot van Ton Paauw, dat van de Turkse doelman weg draaide en in het doel belandde. Carl de Vries bepaalde twee minuten la ter de eindstand op 2-0. In Eltheto werd daarna een geza menlijke bijeenkomst gehouden. Hier stonden broodjes en soep klaar en zorgden Turkse muzikanten voor de stemming. Staatssecretaris Van Dam reikte de prijzen uit Wim Endendijk van de werkgroep Buitenlandse Werknemers kreeg als dank voor zijn bemoeienissen een gouden artis jok en een foto van vorig jaar. Scheidsrechter Jan van Steendelaar kreeg de traditionele graspol van het voetbalveld en ook een foto van vo rig jaar. A-s. maandag 12 mei, zal in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg een discussieavond gehouden worden over het ontwikkelingsplan van Soest. Behandeld zullen worden de primaire ontwikkelingsmodellen; te weten het bevolkingsmodel; de kwantitatieve en kwalitatieve woningbouw- modellen; de verkeersmodellen en het landschapsmodel. De gegevens zijn op genomen in een boekwerk dat tegen betaling van 10 gulden verkrijgbaar is b\j de kassier in het gemeentehuis. Het ligt ook ter inzage bjj de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bjj het bureau voorlichting in het gemeentehuis. Het ontwikkel ingsplan is opgezet om wensen en mogelijkheden voor de verdere ontwikkeling van Soest te bepalen. Nadat in eerste instantie werd geïnventariseerd zijn nu de ver schillende ontwikkelingsmodellen op gesteld, waarin de verschillende mo gelijkheden worden onderzocht ten aanzien van kwaliteit, kwantiteit en tijd van realisatie. Die modellen moeten nu aan de hand van geformuleerde doelstellingen naar waarde geschat worden en worden bekeken met het oog op de economi sche uitvoerbaarheid. Hoewel er theoretisch veel mogelijk heden zijn, is men van mening dat er in de praktijk weinig reële keuze mogelijkheden overbleven. Er zal dan ook waarschijnlijk geen sprake zijn van een totaal andere structuurvisie met allerhande nieuwe gezichtspun ten, maar het zal wel leiden, zo zegt de werkgroep, „tot een bewustwor ding, waardoor gemotiveerd bepaalde ontwikkelingen wel en andere niet zullen worden nagestreefd". Alles zal echter moeten leiden tot één voor keursmodel, dat dan „Het ontwikke lingsplan Soest" moet gaan heten. Bevolkingsmodel Het bevolkingsmodel is niet meer dan een prognose, gebaseerd op sta tistische gegevens en recente onder zoeken. Daarin zijn vervat het ge boortecijfer en het sterftecijfer als mede de immigratie (inkomend) en de emigratie (vertrekkend). De toekomstige ontwikkelingen kun nen beïnvloed worden door de wo ningtoename, de werkgelegenheid, de infrastructuur, de woon-werksituatie in de directe omgeving van Soest en het woonklimaat in Soest zelf. Er wordt geconcludeerd dat Soest, met haar dorpskarakter en ruim op gezette woonwijken, omgeven door mooie en gevarie'erde landschappelij ke en natuurgebieden, en bovendien goed bereikbaar, een aantrekkelijke vestigingsplaats is. Het lijkt de werkgroep daarom ge rechtvaardigd in de eerst komende jaren een zeker surplus aan wonin gen te bouwen; woningen ter voor ziening in de bestaande woningbe hoefte. voor de economisch aan Soest gebondenen èn voor de woningzoe kenden in de regio. Woningbouw Bij het opstellen van deze modellen zal rekening gehouden moeten wor den met de ontwikkeling van de na tuurlijke groei, dc migratie, de ont wikkeling van de gemiddelde wo ningbezetting en het in voorbereiding of in uitvoering zjjnde bouwprogram ma. Wat de woningbezetting betreft is een prognose opgenomen. Verwacht wordt de bezetting in de komende jaren zal blijven afnemen. In ,1975 in Soest 3. in Nederland 3,17 en in 1990 in Soest circa 2,90 tegen Nederland 2.75. Om woningbouw te plegen heeft Soest nog 16 en Soesterberg nog 3 poten tiële groeigebieden. Dat zijn gebieden die reeds verstedelijkt zijn of niet als waardevol landschapplijk of agra risch gebied kunnen worden aange merkt. Maximaal zouden er in Soest nog 9000 woningen gebouwd kunnen wor den. Het is niet aan te nemen dat dat ooit gebeurt. Als potentiële groeigebieden zjjn ge noemd: Soestdjjk-Noord (tussen Noor- derweg en Praamgracht) 500 wonin gen; Stadhouderslaan 300 woningen; Koninginnelaan (Jachthuislaan) 75 woningen; Lazarusberg (2e fase) 25 woningen; Brink-Noord (tussen Lan ge Brinkweg-Weideweg en de spoor lijnen Amersfoort-Baarn en Soest- Baarn) 1000 woningen; Brink-Zuid 1250 woningen; Wieksloot 280 wonin gen; Boerenstreek 775 woningen; Overhees in totaal 1900 woningen; Hees 200 woningen; Klein Engendaal 900 woningen; Zuidereng 200 wo ningen; Kolonieweg 75 woningen; Kerckenlandt 400 woningen; Kort- End 400 woningen. In Soesterberg in de plannen Steenberghe, Egghermon- de en Soesterberg-Oost nog eens 695 woningen in totaal. Dit zjjn gebieden waar, als Soest nog moet groeien, al leen gebouwd mag worden. Alle an dere gebieden moeten volgens de werkgroep uitgesloten worden. Na Overhees (le fase) moet gebouwd gaan worden in Klein Engendaal en daarna staat Kerckenlandt op de no minatie. Overwegingen om Kercken landt te bebouwen zijn: „dat hetgeen nu van de Eng onbebouwd is, niet in zijn geheel onbebouwd kan blijven, daar enerzijds de functie van het ar- grarische gebruik steeds meer af neemt en omdat de ruimte te groot schalig is om uitsluitend voor recrea tieve doeleinden te bestemmen. Ook uit financieel oogpunt bestaan hier tegen grote bezwaren. Het plan dat nu uitsluitend in eengezinswoningen voorziet, zal van weinig invloed zijn op het karakter van de onbebouwde delen van de Eng en past geheel in de ringstructuur". aldus de werk groep. Zij meent dat Kerckenlandt met Klein Engendaal en het Dorps centrum geheel in de „ringstructuur" past. Opgeteld gaat het in Soest om een oppervlakte van bruto 663 ha, waar van 357 ha netto beschikbaar is voor woningbouw. In Soesterberg betreft het respectievelijk 226 en 50 ha. Tot 1990 wordt in een minimummo del rekening gehouden met een be volkingstoename van 6220 en een wo ningtoename van 3995 huizen, In het maximummodel zjjn die aantallen 11.929 inwoners en 6200 huizen. Het maximummodel geeft niet de behoef te weer, maar de mogelijkheden en in hoeverre de overcapaciteit wenselijk of noodzakelijk is voor de regio, is op dit moment niet te bepalen. Wat de kwalitatieve woningbouw be treft gaat het primair om drie aspec ten; de woninggrootte, het woning type en de woonkosten. De woning grootte is globaal te verdelen in 1 en 2 personen 35 3 tot en met 6 per sonen 60 en 7 of meer personen 5 °/o. Onder de 35% zijn begrepen de bejaarden, die zelfstandig willen blij ven wonen. Een conclusie van de werkgroep is dat de eenvoudige meergezinshuizen (flats) over het algemeen niet als ge wenste woonvorm kunnen worden aangemerkt; de doorstroming moet worden bevorderd; bij de bouwpro gramma's voldoende rekening moet worden gehouden met de wens tot eigen woningbezit voor zowel parti culiere als premiekoopwoningen; er behoefte bestaat aan kleine woningen en een toenemende belangstelling zal zijn te verwachten voor geëigende woningen voor bejaarden; voor de toekomst rekening moet worden ge houden met een overschot aan meer- gezinshuizen (flats) en vervanging door eengezinshuizen wenselijk zal worden. Verkeer In het verkeersmodel zijn de meeste naar voren gebrachte „alternatieven" betrokken. Dit ondanks dat de ge meenteraad enkele jaren geleden reeds voor dc verkeersstructuur van Soest zeer belangrijke beslissingen heeft genomen. Dat betreft het vast stellen van het bestemmingsplan Soestereng-Weg over de Eng en het aanvaarden van het Verkeersstruc- tuurplan 1971 als uitgangspunt voor de ontwikkeling van Soest. In gefaseerde uitvoering komt het er nu op neer dat er rekening mee is gehouden dat voor Soest is opgezet een ringvormige bebouwing met een open (recreatie)gebied op een centra le plaats; en dat een centrumvoor zieningen op een centraal gelegen plaats wordt gesticht; de drukke ver keersstromen ui twoonstraten (Ossen- damweg, Beetzlaan) worden ver plaatst naar hiervoor meer geschikte minder bebouwde gebieden en daar bij echt natuurgebied wordt ontzien; en het bij het aanleggen van voor gemotoriseerde verkeer speciaal ont worpen wegen waaraan zowel de veiligheid als de mogelijke hinder de volle aandacht wordt geschonken, zonder daarbij aan het doel: een voorziening te scheppen ter voldoe ning aan de plaatselijke behoefte, wordt voorbij geschoten. Er is voor het verkeersmodel veel studie verricht en dat is in de „bij lage van het concept" verwerkt. Die bijlage bevat een grote hoeveelheid cijfermateriaal alsook veduidelijkende kaarten. Landschap De belangrijkste doelstelling van het landschapsmodel is handhaving, reha bilitatie en bescherming van de ver schillende landschaptypen en het be staande landschappelijk waardevolle- gebieden. De keuzemogelijkheden zijn daar beperkt tot de te treffen maat regelen ter bescherming van de ver- bepalen van plaatsen, waar in de toe komst bepaalde ontwikkelingen mo gen plaatsvinden op het gebied van sport, recreatie e.d. Voor het gehele gebied wordt ge streefd naar een beperking van de bebouwing en een aan het landschap aangepast gebruik. VAN WEEDESTRAAT 31 TELEFOON 12239

Soester Courant | 1975 | | pagina 5