~iof Art Fort mmm Leerlingen Slingerland dansten „al" Niet voor elke vrouw is het Moederdag Waarin onderscheidt zich een centrale antenne inrichting? >3 nfc DIRECTIE SECRETARESSES I I fl fl I I fl H I I I fl i fl fl I I van de Gemeentehof. Agenda gemeenteraadsvergadering DRIJF badkostuum Spreekuur burgemeester GAZELLE JAC. DE BRUIN Wijziging openingstijden begraafplaats Nieuw bestuurslid leeszaal „Bebouwde kom Soest" wordt afgestemd op realiteit Afrastering vloeivelden Ons Belang Betere straatverlichting Overzicht deelname cervix-onderzoek maart 1975 Nieuwe straatnamen te Soesterberg F0NGERS JAC. DE BRUIN Vleesverkoop UNION RIJWIEL JAC. DE BRUIN Ton Beuken Politiek-café „Proest'' bespreekt gezondheidszorg Voor Moederdag Maison Termonde Ruime keuze Halskettingen shawlclips, hangers en broches, oorknoppen en nog veel meer UITZENDORGANISATIE TOP-SECRETARESSE-BANEN Telefoon 02154 - 7700 Met parabool-antenne meer ontvangst? Jeugdige autocrosser aangehouden POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Soester Courant van woensdag 7 mei 1975 fiefilters. De te manier om fe koffie te JERG ter grootte Frontbreedte e ca. 60 m. ESTRAAT >HUIS met Tot. opper- entree, hal ►er, kelder, ken, 2 ka- :amer, dou- 4 slaap- g. Olie-C.V. De leerlingen van dansschool Slinger land hebben het eerste cursusjaar er op ritten. Diegene die dat wilden dansten „af"; 306 leerlingen slaagden voor brons, 52 ervan haalden meer dan 24 punten en kregen het diplo ma met „ster". Vrijdag 30 mei gaan 50 geslaagden met de bus naar de nationale medail listen-wedstrijd in Den Haag en op donderdag 15 mei a.s. beginnen reeds de nieuwe cursussen. Bjj dansschool Slingerland werd voor hei eerst afgedanst. Foto: Herman van Dam '155-15963 De Soester gemeenteraad komt don derdag 15 mei, *s avonds 19.30 uur, bijeen in de zaal van de brandweer- kazerne aan de Lange Brinkweg, ter behandeling van de navolgende agen da: 1. Notulen van de raadsvergaderingen van 20 februari 1975, 21 februari en 20 maart 1975. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 8 april 1975 van de he ren J. B. M. Eggink, tandarts en P. H. Walter, arts, beiden te Soest, waarin bezwaar wordt aangetekend (tegen het hanteren van verschillende verkoopprijzen van gronden in het plan Smitsveen met het voorstel het desbetreffende stuk in handen te stel len van burgemeester en wethouders om advies, b. Brief d.d. 21 februari van een aan tal ambtenaren van het bedrijf ge meentewerken betreffende plaatsing bij de Stichting Samenwerking Wo ningbouwcorporaties, met het voor stel om te antwoorden overeenkom stig de hierbij gevoerde concept brief. c. Motie d.d. 28 februari 1975 met bij lagen van de raad van de gemeente Eindhoven, inzake de versnelling van de bezwaarschriftenprocedure voor 'bestemmingsplannen, met voorstel de ze voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief d.d. 30 maart 1975 van me vrouw W. C. Otten-Monsees, waarbij zij dank zegt voor de oplossing van het busvervoer door Soest-Zuid met het voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. e. Brief d.d. 12 april 1975 van de heer J. J. Kesler, Oude Tempellaan 10 te Soesterberg waarbij een rapport wordt aangeboden, handelende over de verkeerssituatie van het gebied Soesterberg-Oost, met het voorstel deze brief in h^den te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. f. Brief d.d. 15 april 1975 van de raadsfractie van Progressief Soest in zake het geven van meer toelichting op voorstellen aan de commissies, met het voorstel te beslissen overeen komstig de ter inzage gelegde ont- werp-brief, 3. Voorstel tot het wijzigen; van de „A.P.V, SOEST", 4. Voorstel tot het wijzigen van de Verordening op de kampeerplaatsen en op de kampeermiddelen. 5. Voorstel tot wijziging van de Brandbeveiligingverordening. Heerlijk zwemmen en zonnen Het badseizoen is op komst. Een nieuw mo hoort erbij Wat denkt merken van de AMONIA BLEYLE BENGER JANTZEN RASUREL Daar is wel iets moois voor u bij Komt u maar eens even kijken in de speciale afdeling van uw modehuis Jkatnou, «U J3omaU*a> Nachtegaalstraat 16-18,Utrecht tel.030-332242 6. Voorstel tot het wijzigen van de Beheersverordening Algemene Be graafplaats Soest. 7. Voorstel tot het wijzigen van de bouwverordening. 8. Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. 9. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleddster aan de openbare kleu terschool ..Kleuterwereld" te Soester berg. 10. Voorstel tot het beschikbaar -stel len van een krediet voor de wijziging van de kleedaccommodatie op het sportpark Bosstraat-Oost. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet-^ voor de aanleg van c.v.-installa!fcies in gemeentelijke premiewoningen. 12. Voorstel tot het aanleggen van riolering in de Wilhelminalaan. 13. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het vol tooien van de structuurstudie voor de regio Eemland. 14. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van een her stel van een gedeelte van het rieten dak op het pand Kerkpad Z.Z. 15. Voorstel tot het voteren van een extra krediet ten behoeve van de aanschaf van een bandrecorder en een biologiemethode voor de openba re lagere school Soesterberg. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor de aanschaf van meubilair en spel- en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de openbare kleuterschool De Blokkendoos. 17. Voorstel tot het geven van namen in de wijk Steenberghe en het verlengde van de Buys Ballotlaan te Soesterberg. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van riolering in de Insingerstraat, de Den Blieklaan en het le Heeserlaan tje ged. 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de te Soest geves tigde handbalvereniging „Handbal vereniging BJD.C.", waarbij aan haar een recht van opstal wordt verleend en een erfdienstbaarheid van weg wordt gevestigd ten behoeve van de bouw van een clubhuis op het sport terrein aan de Henr, Blaekweg, al hier. 20. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van diverse voetpaden in de wijk Soest-Zuid. 21. Voorstel tot het weigeren van ontheffing van het bepaalde in arti kel 1 vaai de .Zoneverordening Hin derwet" zulks ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kantoor en een magazijn annex assemblagewerk- plaats op/in het perceel De Beaufort- laan 22a, kadastraal vekend gemeen te Soest, sectie D, nummer 3413 door de Firma Watts B.V. 22. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de reparatie van het dak van de sporthal „Beu- kendal". 23. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het treffen van brand veiligheidsvoorzieningen in het St. Joseph gebouw (Artishock). 24. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden, gelegen langs het Zeister Spoor. 25. Voorstel tot benoeming van leden in het algemeen bestuur van de Stichting Samenwerking Woning bouwcorporaties. 26. Voorstel met betrekking tot de aanleg van een centrale antenne- inrichting in Egghermonde en Steen berghe te Soesterberg. De burgemeester is verhinderd dins dag 13 en dinsdag 20 mei spreekuur te houden. Geef moeder toch zo'n f jjne het is toch moederdag. Dan naar GALLENKAMPPELSWEG 1 SOEST - TEL. 02155 - 12857 Aan de raad wordt voorgesteld de openingstijden voor de algemene be graafplaats te Soest te wijzigen. Die tijden zouden moeten worden iedere werkdag van 9.00 tot 16.30 uur (ook tussen de middag) en op zaterdagen en zon- en feestdagen vaan 11.00 uur tot 17.00 uur. Aan de raad wordt verder voorgesteld het onderhoud van de graven aan particulieren over te laten, voorzo ver de rechthebbenden dat reeds vóór 31 december 1974, ook deden. Deze rechthebbenden kunnen tot 1 "janua ri 1985 dat blijven doen; daarna ver valt deze regeling en wordt 't onder houd (tegen betaling) overgedragen aan de beheerder van de begraaf plaats. In verband met het tussentijds be danken door de heer W. Bijl, als lid van het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek, worden voor deze vacature voorge dragen de heer D. van der Pol, on derwijzer, wonende aan de Hartman- laan en mevrouw M. K. Nieuwaal- Ruitenbeek, wonende aan de Oude Utrecbfcseweg. Door een wijziging van de Algemene Politie Verordering zal de bebouwde kom van Soest voortaan afgestemd zijn op de realiteit. Tot nu toe vie len met name de wijken Klaarwater en Smitsveen buiten de bebouwde kom als bedoeld in de A.P.V. Aangezien verschillende verboden, zo als het langdurig parkeren van- vrachtwagens, alleen golden binnen de bebouwe kom, was aanpassing nood zakelijk geworden. Het college van burgemeester en wet houders heeft een schrijven gericht aan de woningbouwvereniging „Ons Belang" te Amersfoort, met het ver zoek iets te doen aan de afrastering rondom de vloeivelden achter de wo ningen „Ons Belang" te Soesterberg. De vloeivelden, waarnaar het afval water van de 80 woningen van „Ons Belang" wordt geloosd, kunnen voor de kinderen groot gevaar opleveren. In verband met de noodzakelijke ver- kabeling van het bovengrondse lei- din'gsnet op het weggedeelte Nieuwe- weg tussen spoorbaan en Eigendom weg zal de bestaande- straatverlich ting TL 2 x 20 Watt op houten pa len vervangen worden door stalen masten van 7 meter met TL 2 x 40 Watt. Aanvankelijk werden opgeroepen voor het in maart gehouden cervix-onder zoek 2869 dames. Bericht van niet- deelneming is ontvangen wegens: a. reeds op andere wijze aan een soort gelijk onderzoek deelnemen van 322 dames en b. vertrek uit de gemeente van 34 dames. Voorts hebben dit jaar niet aan het onderzoek deelgenomen, doch zijn op verzoek geplaatst op de lijst voor het onderzoek in 1976, 54 dames, zodat voor deelneming in aanmerking kwa men 2459 dames. Aan het onderzoek hebben deelgenomen 2163 dames. Niet verschenen voor het onderzoek zijn 296 dames. De opkomst bedraagt der halve rond 88 °/o (vorig jaar 87 C Voor de straten in het plan Steenberghe en het verlengde van de Buys Bal lotlaan te Soesterberg worden de volgende namen voorgesteld: Van der Griendtlaan voor het gedeelte van de Postweg vanaf de Lt. Koppenlaan tot aan de Radcmakerstraat: Versteeghlaan voor de aansluiting van het plan Steenberghe aan de Lt. Koppenlaan; Jongbloedlaan voor het verlengde van de Versteeghlaan; Bakkeneslaan voor de doodlopende zijstraat van de Van der Griendtlaan. Verder wordt voorgesteld het voorvoegsel „luitenant" van de Lt. Koppenlaan te laten vervallen. Versrteegh. Jongbloed. Bakkenes en Van der Griendt vormden met Van Weerden Poelman het beroemde stuntteam dat onder de naam „de vijf vingers aan één hand"-interna tionale bekendheid genoot. Van der Griendt was sergeant- vlieger, die in 1918 het F.A.I.-brevet haalde. Hij was een der eerste onder officieren. die in aanmerking kwam om tot militair vlieger te worden op geleid. Hij heeft ook diverse succes volle ballontochten gemaakt. De heer Van der Griendt is overleden. Overste W. C. J. Versteegh be haalde als een der eersten in Neder land in Wiener-Neustadt het F.A.I.- brevet. Hij had de bijnaam „De va der der vliegschool" en verwierf als leider van het formatieteam in bin oren- en buitenland bekendheid. Op Of toch een voor moeder van uw RIJWIELSPECIALIST GALLENKAMPPELSWEG 1 SOEST - TEL. 02155 - 12857 Vanmiddag, woensdag 7 mei, om 14.00 uur, zal aan het slachthuis ver koop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaarten, genum merd van 150 tot en met 350. 6 januari 1975 overleed de heer Ver steegh. Prof. Dr. Jongbloed nam in zijn jon ge jaren actief deel aan de ontwik keling van de luchtvaart. Hij was luitenant-vlieger en behaalde in 1917 het F.A.I.-brevet. Van 1919 tot 1923 was hij vlieger-instructeur. Na zijn artsenexamen in 1927 legde hij zich toe op de medische kanten van de luchtvaart. Zijn dissertatie in 1929 onder de titel „Bijdrage tot de ken nis van de physologie der vliegers op grote hoogten", getuigt hiervan. Jongbloed overleed op 21 juni 1974. Bakkenes behaalde in 1919 het F.A.I.-brevet. Hij heeft zich bijzon der verdienstelijk gemaakt voor de meteorologie door zijn deelname aan hoogte vluchten. In het tijdvak mei 1919 tot oktober 1923 maakte hij er 860. De heer Bakkenes is overleden, De doortrekking van de Buys Bal lotlaan naar de Vliegtuiglaan moet de naam Kamerling Onneslaan krij gen. De wijziging van Lt. Koppenlaan in Koppenlaan gaat in per 1 januari 1976; de overige namen zullen zo spoedig mogelijk ingaan. Zelfs met een is moeder tevreden van GALLENKAMPPELSWEG 1 SOEST - TEL. 02155 - 12857 voor oen stoel of bank die vooraan staat in vorm en uitblinkt in komfort interieurverzorging Soesterb.straat 51, Soest t.o. busstation, tel. 12180 goed wonen Vrouw en Moeder, twee begrippen die tot voor enige jaren nadrukkelijk met elkaar verbonden waren. Maar de tjjden veranderen en in het jaar van de Vrouw zjjn wjj - gelukkig - zo ver, dat de vrouw zelf kan bepalen öf, wanneer en hoe vaak zij moeder wil worden. Althans zo lijkt het. Helaas gaat dit niet altijd op. Want nog altijd is er voor 10#/« van alle echt paren het probleem van de ongewilde kinderloosheid. Dinsdag 13 mei a^f. organiseert Progressief Soest (D'66 en P.P.R.) een politiek café over het thema „Gezondheidszorg". Aanvang van Proest om 10.00 uur in koffiehuis „d'Oude Enghe", hoek Middelwijkstraat/Molenstraat. Hoe kaïn in Soest de relatie verbe terd worden tussen de werkers in de gezondheidszorg en de patiënt? Kun nen de patiënten zich organiseren zo als dat hier en daar gebeurt? Welke vormen (intramuraal en extramu raal) kunnen voor de nabije toe komst beter voldoen aan de nieuwe behoeften van de patiënt? Gedacht wordt vooral aan de psy chosomatische ziekten, de maatschap pelijke invloeden op de ziekte. .Zijn gezondheidscentra gewenst in Soest? Is de nieuwe nota-Hendriks (deze week in de Tweede Kamer) voor ons van belang? Wat kan de gemeente lijke overheid doen? Dit zijn enkele vragen die uitgebreid ter sprake ko men na een inleiding door dr A. J. H. Thiadens (werkgroep 2000). Gerichte uitnodigingen voor deze bij eenkomst zijn gegaan naar het over legorgaan van Soester huisartsen, wijkverpleegsters, bestuurders, poli tici, maatschappelijke werkers, verte- gewoordigers van de ondernemersraad van „Zonnegloren" en allen die van mening zijn dat het patiënten be lang meer vertegenwoordigd dient te zijn. Gespreksleider is Klaas van der Schoot Inlichtingen over deze avond bij het secretariaat van P.S.: Valeriaanstraat 77, telefoon 17692 naar BURG. GROTHESTRAAT 36 lang en kort Moeders voor Moeders Zelfs nadat alles geprobeerd is, alle medische wegen zijn bewandeld, blij ken deze echtparen geen kinderen te kunnen krijgen. Daarom leek het ons nuttig, U juist met Moederdag nog eens te attende ren op die unieke organisatie, döe door haar voortdurende activiteit de medici althans één wapen in handen geeft in hun strijd tegen de on vruchtbaarheid. Wij doelen hier op „Moeders voor Moeders". De meeste van onze lezers en vooral lezeressen zullen wel weten dat het hier gaat om de inzameling van uri ne van zwangere vrouwen. Wel, om een lang verhaal kort te maken, daar zit een hormoon in, dat dezelfde werking heeft als een van de hormonen, die een belangrijke rol spelen bij de ei-rij ping bij de vrouw en de zaad-rij ping bij de man. Wanneer nu onvruchtbaarheid van man of vrouw zijn oorzaak vindt in een tekort van het bedoelde hormoon^ waardoor dus onvoldoende ei-rijping of zaad-rijping plaats vindt, dan kan men als „aanvulling" dat hormoon uit de urine van zwangeren gebrui ken. Maar dan moet het eerst uit die urine gehaald worden! Dat doet nu Diosynth in Boxtel, waarna Organon in Oss het verder verwerkt tot ge neesmiddel. Voor het verzamelen van die urine is een hele organisatie in het leven geroepen, die de urine bij de deel neemsters aan hun ophaalt en waar aan vorig jaar 51.000 vrouwen hun medewerking gaven. Het grote pro bleem daarbij is echter, dat alleen in de eerste maanden van de zwanger schap dat hormoon in winbare hoe veelheid in de urine voorkomt. Man kan zich aanmelden - populair gezegd - vanaf 14 dagen tot 9 weken „over tijd". En dat is vroeg en slechts kort. Een reden te meer om geen dag verloren te laten gaan. Maar de belangrijkste reden voor aanmelding blijft: dat een vrouw die zo gelukkig is, kinderen te kunnen krijgen, op deze manier kan helpen. Met een geringe moeite en opoffe ring.. Wie méér van Moeders voor Moeders wil weten of zich wil aanmelden voor deelname, kan zich wenden tot het plaatselijk contact-adres, öf tot Moe ders voor Moeders, Bosednd 2, Boxtel, Telefoon: 04116-3356. Het bureau voor de zoekt voor diverse opdrachtgevers in Baarn en omstreken Indien U een goede opleiding hebt genoten alsmede kennis van de moderne talen, terwijl organiseren een van uw sterkste kanten is bel dan eens vanaf a.s. dinsdag geheel vrijblijvend naar de uitstekende vacatures die wij kunnen bieden. In de gemeenteraad is nu twee keer min of meer verward gesproken over de aanleg van een centrale antenne-inrichting in Soest. Die discussie betrof in eerste instantie het proefobject Overhees en de tweede keer de aanleg van een c.a.i. in Egghermonde en Steenberghe te Soesterberg. Moeilijk te volgen is de discussie, omdat veel technische zaken aan de orde gekomen zijn; techni sche zaken waarmee slechts weinigen op de hoogte zijn. De fracties hebben er „woordvoerders" voor, die van de materie althans enige studie gemaakt hebben; voor de PvdA, de heer K. de Wilde; het CDA, de heer G. Stam en voor de VVD de heer G. van Aalst. Nadat begin dit jaar de raad accoord ging met het voorstel de wijk Overhees, bij wijze van proefobject van een c.a.i. te voorzien, kwam men toch in de april-vergadering tot de conclusie, en dat mede op verzoek van de Soesterbergse wijkraad, dat het voorstel voor een c.a.i. voor Egghermonde en Steenberghe, ter nadere bestudering moest worden aangehouden. Toch zijn er el heel wat gemeenten in Nederland, die die studie hebben afgerond en waar de c.a.i. functio neert. De gemeente Amstelveen bij voorbeeld is zover en daar lichtte men de inwoners in via een duidelij ke brochure. „Minder °P de daken, meer op de buis" heet het daar. Deze maand nog zal het in 22.000 Amstel- veense huiskamers mogelijk zijn om de televisie-beelden en de F.M.-radio geluiden via een centrale antenne te ontvangen. In Amstelveen werd gekozen voor het systeem van het fabrikaat Bosch; geen onbekende in Soe9t en Soeter- berg, waar Bosch gemeenschappelijke antenne-inrichtingen leverde, die bij voorbeeld werken in het Smitsveen. Om de een of andere onbekende re den stapte de raad af van Bosch en praat men slechts over het fabri kaat Siemens. In Amstelveen kunnen de inwoners zes tv.-stations ontvangen (Soest praat over vijf stations) en wel Ne derland I en II; Duitsland I, II enIII en Belgie-Vlaams. Bovendien kan de FM-radio-ontvanger afgestemd wor- worden op Hilversum 1, 2 en 3, Duits land 1, 2 en 3 en België 1 en 2. In Soest is de ontvangst van Belgie (ra dio noch t.v.) niet in de voorziening opgenomen. De Amstelveense CIA is, zo kondigt men in de brochure aan, in principe ook geschikt voor lokale uitzendin gen, maar daarin hebben de minister van erm en de gemeenteraad het laatste woord. Het ziet er evenwel niet naar uit. dat dat laatste woord spoedig gesproken gaat worden. Parabolen Amstelveen koos net als Soest voor het VHF-UHF systeem. Daardoor is in principe ontvangst mogelijk van zes t.v.-stations. Amstelveen deed dat. Méér is op het moment niet mogelijk, technisch niet mogelijk, omdat er niet meer bereikbaar aanbod is. Ont vangst van bijvoorbeeld Frankrijk zou eerst mogelijk worden, indien er elders in Nederland „straalzenders" zouden worden geplaatst. Dat is ech ter een zaak van de rijksoverheid. Zolang dat niet gebeurt, zal het. al thans in onze streken, niet mogelijk zijn meer te ontvangen. In Brabant. Limburg en Zeeland ligt dat nu al anders. Bosch plaatste voor ontvangst van „België-Vlaams" een zogenaamde „pa rabool"; een schotelantenne boven op het ontvangststation. In Soest zou dat uiteraard ook goed mogelijk zijn, zij het dat de centrale antenne dan geplaatst moet worden op het hoogste punt, bijvoorbeeld op de Eng. Van daar uit kan dan heel Soest „bediend" worden. Parabolen zijn bijvoorbeeld ook opge steld in Hoogvliet, Zoetermeer, Rijs wijk en Uithoorn. Ook Naarden krijgt een C.A.I., echter worden daar twee parabolen geplaatst; één voor Duits land en één voor België. Duitsland kan men hier in Soest zo ontvangen; voor België zou waarschijnlijk een parabool geplaatst moeten worden. Zo'n parabool kost ongeveer 12.00c tot 15.000 gulden (geïnstalleerd). Indien alleen het VHF-systeem^ zou worden aangelegd, dan zou distri butie van niet meer dan zes sta tions mogelijk zijn. Door de aanleg van het VHF-UHF systeem kunnen veel meer stations (tot maximaal 24) doorgegeven worden, mits er „straal zenders" gebouwd worden, dan wel doordat in het buitenland sterkere zenders worden geplaatst. Stichting In Soest is ook nog al wat geharre war over de exploitatie. Amstelveen is daaruit gekomen door de Stich tingsvorm. Vorig jaar januari werd het voorstel aangenomen om samen met de woningbouwfederatie Amstel veen een „Stichting tot Exploitatie Centrale Antenne Inrichting" op te richten. De stichting treedt op als hoofd-exploitant; er is een onder exploitant voor zowel het technische als het financiële gedeelte. Tenslotte nog enige nadere verlkarin- Sen: G.I.A. is een gemeenschappelijke an tenne-inrichting. waarop in principe niet meer dan 100 woningen kunnen worden aangesloten (wijk-gericht): C.A.I. is een gemeenschappelijke an tenne-inrichting met een ongelimi teerd aantal aansluitmogelijkheden (plaats-gericht); Kabel-t.v. is het doorgeven van beel den via kabels vanuit een centrale ontvangpost en/of straalzenders er gens in Nederland, eventueel uit te breiden met kabelverbindingen met het buitenland. Het is te vergelijken met de vroegere radiodistributie, (niet plaats- of wijkgericht derhalve). De voordelen van een CAI zijn: sto- ringvrye ontvangst; meer ontvangst» mogelijkheden tegen lagere kosten per deelnemer en het verdwijnen van de ontsierende t.v.-masten Een nadeel is of kan zijn, de greep die de overheid kan hebben op de te ontvangen t.v.-stations en dan voor al de uitzendingen uit bet buitenland (een censuur die overigens nu in de PTT-wet aan banden is gelegd). Dat Soest in de ontwikkeling voor op zou lopen, zoals wel gesugereerd wordt, is miet waar. De vraag is wel in hoeverre Soest zich in de breedte georiënteerd heeft. Voorzover ons be kend werd in de discussie nooit de „Parabool" naar voren gebracht. Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK J. van Zal Nieuweweg 37 (achterom). Soest Telefoon 02155-1 1018 Op de Birkstraat werd door de po litie 'n auto opgemerkt, die 's avonds om kwart over negen zonder verlich ting reed. Het stopteken werd echter genegeerd en de onverlichte auto verdween richting Soest. Daar reed de bestuurder het bospad naast res taurant De Korte Duinen op. waarna de inzittenden het voertuig ijlings verlieten. Ze konden alsnog worden aangehou den. Het waren vijf knaapjes van rond de vijftien jaar oud. De bestuurder. Jan .K uit Amers foort. verklaarde de auto „gerolen" te hebben voor zijn brommer. Hij had er eerst mee gecrossed, waar door de verlichting defect raakte. De 15-jarige bestuurder had uiter aard geen rijbewijs en de auto was niet verzekerd. Het voertuig werd in beslag genomen en de knapen wer den door hun ouders bij de politie afgehaald.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7