Sportvereniging Hees hield druk bezochte receptie HOMEE je Spiekersiop" Gezondheidszorg in overgangsfase 2 jubilarissen bij Woninginrichting Huisman n Kevertje ene KEUKENSHOW IN SOEST KNVB dankt bestuur voor goede begeleiding spelers Amerikaanse woonwijk in Soesterberg NIEUWS! NIEUWS De allernieuwse mode voor allemaal, voor hem en haar De broek met de toffe draagtas. y&'-~ Prijzen dropping Koninginnedag op de SEC-velden ,,'t Oijnvat" Cuisine fran^aise Oprichtingsvergadering korfbalclub „Eemvogels" Tentoonstelling in Braamhage Open huis WD-raadsfractie Wijkraadslid Bakker bedankt r\ Vier kinderen op één bromfiets Vermiste en gevonden huisdieren Gezinsdienst in de Julianakerk te Soest Gezamelijke avond van Hum. Verbond en Amnesty werkgroep Patiënten worden mondiger Over modóslraien gesproken 'ft ft ft ft ft ft Brandweer Tel. 13333 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Commando overdracht Kerkkoor „Cantate Domino" Snelheidscontrole J laan nde villa ede laan, i Baarn komt nstaande villa jltzonderlijk tuur en grote ikamer (ca. ït open haard, m de open me, eiken heeft ruimte :r.), veel kasten, tofblad en rkast, toilet en ipkamers als- amer met en zonnige a liever het >ort dan weg omgeving, t u toch slechts 1 van het arwijderd, woonkamer den met granol )le tuindeur, uken, tegelwerk en trdhouten trap 'e slaapkamers ie badkamer otr8p. UIS ibbel) e, werkplaats :ig gelegen Soest le winkel elijkheid de n de talloze die rd Is. /oonkamer moderne overloop en kamers inwoning m tuin op aruitzicht op eker abele >t grote reed balkon, idkamer met n een >f hobby- 155-14311/16251 Soester Courant van donderdag 15 mei 1975 Een luchtfoto, in kleur in groot formaat afgedrukt, van het mooi gelegen sportcomplex aan de Kooiweg was het cadeau van de leden aan het bestuur van de sportvereniging Hees, by gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan. Het fraaie, originele geschenk werd algemeen bewonderd tijdens de drukke receptie aan de vooravond van het zilveren jubileum. De voetbalvereniging werd op 10 mei 1950 opgericht en werd een voort zetting van de buurtvereniging Hees, die ontstond in de eerste na-oorlog- se jaren. Met eigen middelen werden de velden aangelegd, op terein, wel willend beschikbaar gesteld door de familie Insinger. Zelf bouwden de leden de kleedkamers, de kantine, bestuurskamer en opbergruimten en aan die zelfwerkzaamheid dankt de vereniging de onafhankelijke positie die zij in de gemeente Soest kan in nemen. Wethouder Plomp, ook sprekend als voorzitter van de Soester Sportstich ting, wees daarop. Hij had tot nu toe slechts één gesprek gehad met voor zitter Wilhelm, overigens een zeer prettig gesprek, dat naar hij hoopte toch gevolgd zou worden door meer dere. De heer Plomp dankte de fami lie Insinger voor hun bijdrage aan het sportgebeuren in Soest- en hij overhandigde het bestuur namens de sportstichting een nieuwe wedstrijd bal. Een nieuwe voetbal bood ook de heer J. Elderman, voorzitter van SEC aan. Hij memoreerde de bijeenkomst van de voorzitters van de plaatselijke voetbalverenigingen waar gezamen lijke problemen besproken werden en naar de mening van de heer El derman, een unieke vergadering in de sportwereld. Hij wenste Hees toe, dat zij binnen enkele jaren de „grote" bond zou bereiken. Namens de KNVB en de afdeling Utrecht sprak de heer A. H. van der Mispel. Hees was uit het goede hout gesneden; de bond kwam de vereni ging bijna nooit tegen bij strafzaken en mocht dat dan toch een keer het geval zijn, dan betrof het randzaken. Hij dankte het bestuur voor de be geleiding van de spelers en wenste de vereniging nog vele goede jaren toe. Namens de bond overhandigde hij een statuette, een beker en een wed strijdbal. Mondelinge felicitaties waren er ver der van de verenigingen Renswoude, Wethouder Plomp feliciteert Hees- voorzitter de heer H. W. Wilhelm onder aanbieding van een wedstrijd bal. Links secretaris Gerth. Foto Herman van Dam Soesterberg, Baarn, Cobu Boys, VVZ (een geschenk onder couvert), de Mi xed Hockey Club Soest, S.O. Soest (een wedstrijdbal en van het jeugd- bestuur een vaantje). Onder degenen die het bestuur kwa men gelukwensen was ook het CDA- raadslid mevrouw A. Greefhorst-van Overdam. Voorzitter H. Wilhelm dankte de sprekers. Een speciaal woord van dank had Hij voor de familie Insin ger, de jubel-commissie en de dames leden, zonder wie Hees, Hees niet zou zijn. De ere-leden, oud-voorzitter G- Kok en de oud-secretaris de heer C. de Jong ontvingen als tastbaar bewijs voor hun vele verdiensten een zil veren wandbord. Lang was men daarna nog bijeen in de „Hees-familiekring". De zaterdag gespeelde wedstrijden tegen junioren-elftallen van VVZ werden op één na door Hees gewon nen. Ook de veteranen van Hees wonnen van hun collega's van WZ. Alle spelers kregen een vaantje; de veteranen kregen er nog een medaille bij. De oprichtingsdag werd af sloten met een voortreffelijke show van „groot FVO". Aan de raad wordt medewerking gevraagd voor het tot stand komen van een woonwjjk ten behoeve van Amerikaans Luchtmachtpersoneel. De wgk zou 190 woningen omvatten, die gebouwd zouden moeten worden in Soesterberg op rjjksgrond, gelegen langs het Zeister Spoor, aansluitend aan het plan Egghermonde. De bouw van deze woningen acht men noodzakelijk omdat een flink aantal Amerikaanse gezinnen thans minder goed gevestigd zijn. De mi nister van defensie heeft bij de ge meente herhaalde malen aangedron gen om aan dit project medewerking te verlenen. Een en ander is het gevolg van de vestiging van het Amerikaanse squa dron op de vliebasis Soesterberg. Er wonen nu meer dan 600 Ameri kaanse gezinnen in ons land, waar van 170 in de gemeente Soest. Deze gezinnen verblijven gedurende twee of drie jaar in Nederland en worden dan weer overgeplaatst. Door dit korte verblijf verkeren die gezinnen in een uitzonderingspositie, zodat bij het huisvestingsbeleid geen sprake kan zijn van een streven maar inte gratie in de Nederlandse samenle ving. Het verspreid laten wonen be moeilijkt wel het onderlinge sociale contact en het gevolg daarvan is een bepaalde mate van vereenzaming. Omdat de vraag naar betaalbare wo ningen nog steeds groter is dan het aanbod, is het voor de lagere rangen onder de beroepsmilitairen moeilijk om in eigen huisvesting te voorzien en zijn zij aangewezen op woningen, welke veelal gestoffeerd enfof ge meubileerd worden verhuurd tegen dikwijls onevenredig hogeprijzen. lm die situatie poogt men verandering te brengen door de bouw van de 190 huizen. De medewerking van de gemeente Soest bestaat in het opheffen van planologische beletselen en de mede werking aan het in bouwexploitatie brengen van de grond. B. en. w. ad viseren de raad, die medewerking te verlenen. STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 (Waar Japie geduldig op U hang te wachten) SCHIPPER INDUSTRIEWEG 12 (Ind.terr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur 0 kunt tevens kijken naar.'i WantP en vloertegels 1 Plavuizen Houten wanden er»-' plafondschroten Kudiwanden Parketvloeren Vouwdeuren- v Gewone en - gefineerde deuren De evenementen-commissie van SEC maakt bekend dat de prijzen welke mog niet afgehaald zijn, tot 1 juni afgehaald kunnen worden op Molen straat 83. De nummers waarop nog prijzen zijn te verkrijgen zijn: 502 - 654 - 602 - 340 - 712 - 13 - 146 - 517 - 469 231 - 732 - 59 - 297 - 309. Na 1 juni vervallen deze prijzen aan de vereniging SEC. Alleen op ver toon van de gele kaart kan men de prijs afhalen. SPECIALITEITENRESTAURANT Nieuw Raamstraat 18, Baarn Telefoon 02154-5407 A.s. vrijdag wordt in het rèstauramt van de sporthal Beukehdal de op richtingsvergadering gehouden van de nieuwe korfbalclub „Eemvogels". De agenda vermeldt ondermeer de goed keuring van de statuten; de vaststel ling van de contributie; de vaststel ling van trainingsavonden; de samen stelling van een (zondag)twaalftalde verkiezing van een bestuur en het vaststellen van de kleuren vam het sporttenue. De vergadering begint om 20 uur; naast de 26 reeds aangemelde leden zijm allen die de korfbalsport een goed hart toedragen van harte wel kom. Vandaag en morgen is er in het be jaardencentrum Braamhage een ten toonstelling van werkstukken, die door de bewoners in de hal wordt georganiseerd. Het gaat om creativi- teitsuroducten zoals handwerken, schilder- en tekenstukken, gedichten, bloemschikken, verzamelingen van al lerlei aard, werkstukken van schel pen, rietvlechten enz. De toegang is vrij. JDe fractie van de WD houdt woens dag 21 mei weer „open huis" en stelt iedereen in de gelegenheid vragen en problemen, dan wel zijn visie op het gemeentebeleid (b.v. over het ont wikkelingsplan) voor te leggen. De fractie staat tijdens het „Open Huis" ook telefonisch klaar onder nummer 14815. Het open huis wordt gehouden op het adres Vredehof straat 12, Het lid van de Wijkraad te Soester berg voor de PvdA, de heer J. H. Bakker moet op doktersadvies zijn werkzaamheden neerleggen. Een maand geleden bedankte ook de PvdA-vertegenwoordiger in de Wijk raad, de heer N. P. Eken, in verband met verhuizing naar Woudenberg. In die vacature was nog niet voorzien. De PvdA heeft in de Wijkraad twee zetels, die nu beiden vacant zijn. Jcukc kleren waar je snel bij moet zijn. JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHÓF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 's Nachts om drié uur werden op de Molenstraat vier kinderen in de leef tijd van twaalf tot veertien jaar aan gehouden, die samen op één brom fiets reden. Zij werden gezien door de bemanning van een surveillance auto, maar zij probeerden te ont snappen, toen hen een stopteken ge geven werd. De nachtelijke coureurs waren drie meisjes en één jongen; Jacqueline de B. (14), Jenny de B. (12), Brigitte R. (12) en Theo A. (12), De brommer hadden zij weggenomen bij een huis aan de Beetzlaan; Jac- queline had het slot vernield. De kin deren werden meegenomen naar het politiebureau en daar door hun ouders afgehaald. Op het Berkenlaantje werden nog twee te jonge bromfietsers aangehou den; Arvdsreus W. (15) en Wim van den. D. (15). Zij reden zonder helm en hun brommer was niet verzekerd. De bromfiets werd in beslaggenomen en de jongens door hun moeder bij de politie opgehaald. VERMIST: 3.5.1975 relt, zwart, koningspoedel, 2 jr., „Astor"; De Beer, Insingerstr. 4, Soest. 3.5.1975 reu, langharige teckel, bruin, 3 jr., geen halsband; gewond na aanrijding in Lage Vuursche; Van Rijn, Goeman Borgesiuslaan 13 c, Baarn, tel. 02154-5762. 4.5.1975 teef, zrwart, ruigharig, mid delgroot, VIt jr., korte staart; Dekker, Vosselaan 40, Bosch en Duin. 7.5.1975. teven, twee stuks, Ierse Setters, 8 mnd., een wat lichter dan de andere; „Laika" en Mirella"; Van der Hoek, Paulus Potterstraat 56, Amersfoort, tel. 033-19456. 27.4.1975 kater, grijs, witte sokjes en witte snoet, wit onder kin, „Gijs"; Strietmam, Gallenkamp Pelsweg Soest tel. 15484. - GEVONDEN: 4.5.1975 reu middelgroot, gladha- rig, grijs/zwart, groene halsband met metalen noppen; dood na aanrijding Birkstraat (Avia). 8.5.1975 poes, schildpad, 6 weken; Dierentehuis, telefoon 13583. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met het dierenasiel, telefoonnummer 13583; bij geen gehoor nummer 10667 van de vereniging „Amivedi". Mocht u uw vermiste huisdier terugkrijgen, wilt u dat dan ook even aan het dieren asiel doorgeven Bij opgave van vermissing (aan één van beide bovengenoemde telefoon nummers) wordt het zeer op prijs ge steld dat u een zo volledig mogelijk signalement doorgeeft: kleur, ras, leeftijd, bijzondere kenmerken e.d. Tweede Pinksterdag, maandag 19 mei, wordt door het Interk. evang. team Soest For Christ, een evangelisatiedienst georganiseerd. De dienst wordt ge houden in de Julianakerk aan de Julianalaan in Soest, en begint om 10 uur. Ds. Overduin, schrijver van het boek „Hemel en hel van Dachau", en ook bekend van radio en t.v., zal spreken over het thema „Zonder de Heilige Geest gaat het niet". Het koor „Jubilate Deo" uit Wouden berg. o.l.v. Pieter Stolk, zorgt voor de muzikale medewerking. Organist van koor- en samenzang is Jan Zwa- nepol, eveneens bekend van radio- en t.v. -uitzendingen Tijdens de dienst is er kinderoppas. Na de dienst is er in de koffiebar gelegenheid om na te praten over de preek. Bij deze koffiebar is ook een boeken- en platentafel, waar allerlei goede boeken en platen te koop zijn. Wilt U deze dienst graag bijwonen, maar bent U niet in staat op eigen gelegenheid te komen, belt U gerust Soest 17786 of 18376. U wordt dan opgehaald. Dinsdag 20 mei aanstaande organise ren het Humanistisch Verbond, afd. Soest-Baarn en de werkgroep Soest en omstreken van Amnesty Interna tional een gezamenlijke avond in het Medisch Centrum, hoek Nieuweweg' Smitsweg, welke om 20.00 uur aan vangt. Deze avond is voor een ieder vrij toegankelijk. De in Nederland wonende Hongaarse dichteres en schrijfster Erika De- dinszky vertelt over de huidige toe stand in haar geboorteland Hongarije en over de censuur in Oost-Euopa. Zij zal dan. net zijn teruggekeerd van een bezoek aan haar vaderland. Erika Dedinszky werd in 1942 in Boedapest geboren. Zij emigreerde op 15-jarige leeftijd naar Nederland waar zij de middelbare school door liep en daarna in Nijmegen in 1969 afstudeerde in de Franse taal en let terkunde, filosofie en de Hongaarse taal. Zij publiceert zowel in het Hongaars als in het Nederlands. Inmiddels schreef zij gedichten, novelles en een roman. Sinds 1972 regelt zij vele Hongaars-Nederlandse betrekkingen op cultureel gebied. Zij houdt zich bezag met literatuur, beeldende kunst, film en vrouwen-emancipatie. Erika Dedinszky is lid van de Vereniging van Letterkundigen en van de ver eniging van Nederlandse schrijvers en dichters „Het P.E.N. centrum". Nadere inlichtingen over deze avond worden verstrekt namens het Hu manistisch Verbond door Mevr. P. M. van Kleef Beek, Soesterbergsestraat 116, Soest, tel. 13645 en namens de Amnesty werkgroep door het secreta riaat Wiardi Beckmamstr. 320, Soest, telefoon 17001. Politiek-café Proest stond dinsdagavond in het teken van de gezondheidszorg, waarvoor als inleider werd uitgenodigd dr. A. J. H. Thiadens van de werk groep 2000. Dr. Thiadens belichtte een aantal facetten van de wijze waarop zjjnsinziens de gezondheidszorg in de toekomst uitgeoefend zal moeten wor den. AMSTERDAM Kalverstraat ROTTERDAM Lijnbaan SOEST Korte Ossendam KORTE OSSENDAM 52 SOEST - TELEFOON 1Ï56T Van passieve zorg zou overgegaan moeten worden naar actieve zorg en naar de mening van de inleider was deze verandering reeds daadwerke lijk, zij het uiterst bescheiden, aan de gang. Als tekenen ervan noemde hij patiëntenraden, de mondigheid van de patiënten, de consumenten bond van patiënten. Patiënten lieten zich niet langer als object behande len; gezondheidszorg werd een alge meen belang. De heer Thiadens zei een voorstander te zijn van „na-huurhulp" voor de genezende patiënt. Hij achtte daar genoeg deskundigheid aanwezig, op gedaan door levenservaring. De gespreksleider, de heer K. van der Schoot, benadrukte de noodzake lijke mentale en structurele veran dering en veronderstelde een grotere overheidstaak. In dat verband noem de hij regionalisering, waarin de po litici een duidelijke taak hadden. De vorming van een patiënten-consu mentengroep werd nuttig genoemd. Hoe daar een aanzet voor te geven bleek een moeilijke zaak. Progressief Soest stelt haar secretariaat ervoor open. Voor de avond bestond geringe be langstelling. Wel waren in restaurant De Kleine Witte c.q. Herberg D'oude Enghe vele plaatselijke medici en in de plaatselijke gezondheidsdienst werkzame lieden. Dat had echter te maken met de gespeelde voetbalwed strijd ten bate van het Bentinck- fonds. Voor het initiatief van Pro gressief Sciest hadden zij nu geen be langstelling. Morgen, vrijdg 16 mei, des middags om 15 uur, zal in het Kamp van Zeist te Soesterberg de oveixlracht plaats vinden van het commando over de motortransportgroep KLu. De majoor W. A. Langeraar volgt de majoor A. G. Vermeulen op. Na de overdracht vindt een afscheidisrecep- tiè plaats in de korporaals-mess in het kamp. Op le Pinksterdag zal het kerkkoor „Cantate Domino" van Soest-Zuid weer een Latijnse hoogmis verzorgen met motetten. Het programma omvat o.a. Missa Pontificalis van Perosl, Ave Maria (Arcadelt) en Ave Verum (Mozart). Aanvang 9.30 uur. Ook zal „Cantate Domino" op 2e Pinksterdag op uitnodiging zingen in de kapel van de zuster O.L. Vrouw in de Lage Vuursche aan de Kloos terlaan 29. Deze H. Mis begint om 10.00 uur en zal geheel Latijn zijn. Het program ma hiervan is: Veni Creator (meer stemmig), Missa Pontificalis (Perosi), Alleluia met Veni Sancte Spiritus en enkele motetten met ook o.a. het Ave Verum van Mozart. Ook hier bent u van harte welkom! Beide uitvoeringen staan weer onder leiding van dirigent Joh. v. d. Camp en organist Chr. van Schaick. Mocht U meer over dit gemengd koor willen weten of lid worden, dan kunt U zich richten tot Mevr. C. Hilhorst, Schoutenkampweg 42, tel. 13240 of Mevr. R. Korte, Duinweg 3, tel. 13960 of op de repetitie-avond vrijdag avonds van 8-10 uur in de kerk Soest-Zuid. Tussen twee en zes uur maandag middag heeft de politie snelheids, controle gehouden op de Soesterberg sestraat. De radarapparatuur regis treerde 900 voertuigen, waarvan er 63 de snelheidsbeperking van 50 km/u. negeerden. De bestuurders krij gen een proces-verbaal. De hoogst genoteerde snelheid was 84 km. Het is deze maand 25 jaar geleden, dat de heer H. H. Wasman, filiaalchef te Hilversum en de heer J. J. M. F. Winters, Adjunkt Direkteur, in dienst traden bjj Woninginrichting Huisman. Henk Wasman, een geboren Amster dammer, begon zijn loopbaan In de verzekeringen en kwam via Wijers en enkele andere meubelzaken naar Hilversum, waar .hij in 1950 sollici teerde naar de funktie van bedrijfs leider bij Huisman. Het is mede aan zijn initiatieven te danken, dat Huisman uitgroeide tot z'n huidige vorm. Zijn bezielende lei ding en zijn bezetenheid om de klan ten perfekt te behandelen, hebben hem bij zijn kollega's en bij vele klanten een gewaardeerde chef en vertrouwde adviseur gemaakt. Voor de dinektie is hij al die jaren, vooral bij diverse uitbreidingen en verbouwingen die plaatsvonden, een goede adviseur en zeer gewaardeerde medewerker geweest. Henk Wasman, gelukkig getrouwd, heeft een groot aantal jaren deel uit gemaakt van de Hilversumse Sport raad. Hij was vroeger speler van 't Gooi en later een bekwaam tennisser en badrnintonspeler. Joep Winters is geboren in Venlo en is zijn loopbaan begonnen als verte genwoordiger bij de Venlose Club fauteuil fabriek. Hij is gelijktijdig in 1950 met Wasman in dienst getreden en begonnen als verkoper, afwisse lend in Hilversum en Bussum. Toen Huisman in 1958 een beddenspeciaal zaak aan de Huizerweg in Bussum opende, kreeg Winters hier de leiding over. De Heer Winters heeft alle tak ken van het bedrijf doorlopen, tot aan de administratie toe. Hij kreeg zijn grote kans, toen de Heer Huis man sr. zich wat meer terugtrok en werd tot adjunkt-direkteur benoemd. Joep Winter heeft altijd een groot gevoel gehad voor centralisatie en organisatie. Hij heeft een groot aan deel gehad in de ontwikkeling van De beide jubilarissen. het huidige dienstencentrum/centrale, administratie en magazijn in Laren, waar hij ook de leiding heeft. Het verkopen zit hem echter in het bloed, zodat hij regelmatig in Hilversum en Bussum de verkoopstaf bijspringt. Hij is een ambitieus mens, een zorg zame huisvader en een gewaardeerd lid van de Carnavalsvereniging ,De Vesting Narren" te Naarden, waar hij ook al Prins Carnaval is geweest. N. Pot nam afscheid. Na alle vreugde van de jubilarissen toch enige weemoed, door heit af scheid dat de Heer Pot heeft geno men bij het bereiken van zijn pen sioengerechtigde leeftijd. De He&r Pot heeft 44 jaar zijn beroep van meu belmaker met grote ambitie en veel blijheid uitgeoefend. Hij gaat nu van een welverdiende rust genieten, die we hem van harte gunnen. In besloten kring met direktie en kollega's werden de jubilea feestelijk herdacht.

Soester Courant | 1975 | | pagina 3