m w tf: 1L Vanuit Soest werd hash in het groot verhandeld Sinclair neemt deel over van Wagemakers Lakfabrieken 11 A. van der Weerd Agenda Soester Gemeenschap ïiv! H 'V Eerste prijs voor Groot Gaasbeeker Gilde Jeugd van Soest wint eigen Meester Jansentoernooi van de Gemeentehof. Officiële mededelingen Bekendmaking Sluiting gemeentehuis Spreekuur wethouder Ebbers Horloger Juwelier Optiek Jaarvergadering dierenbescherming Flinke buit bij inbraak Gestolen auto zonder motor teruggevonden ISACAR-luchtvaartrally te Soesterberg Vleesverkoop Meningen van lezers Vernielzucht pzznd|)J00Avsnu>{ oursso|d() Meertonige autohoorn mag niet 9 zwaar- en 8 licht gewonde verkeersslacht offers in april V.V.V.-NIEUWS EEMLAND Soest-Militair elftal Aangereden door uit de koers geraakte auto Geslaagd Wedvlucht vanaf St. Gishlaim Hornu Soester Courant van donderdag 15 mei 1975 a"T. ff im els, ïek, t teen kers. Bij de oprolling van het oplichterscomplot speelde de importeur-Soester B. G. H. van de B. (26) een belangrijke rol. In zijn woning werd een flinke hoeveelheid hashlsolie gevonden, gereed voor verzending naar Amerika. Bü deze handel was nog een andere inwoner van Soest betrokken, buiten de echtgenote van V, d. B„ de 20-jarige J. J. P. V. die aan de Nachtegaal weg woonde. Bü hem werd tydens een huiszoeking een geringe hoeveelheid ver dovende middelen aangetroffen. V. was een „kleine'* jongen in de organisatie en niet meer dan een boodschappenloper. In de woning van Van de B. aan de Ereprijsstraat werd de hash in plas ticzakjes gedaan door de echtgenote van Van de B., de 28-jarige M. Y. v. d. B.-V. Zij was eind 1974 met haar man uiit Breda overgekomen, omdat het hen daar te heet onder de voe ten werd. V. d. was daar geen on bekende van de politie, hoewel het slechts in verhouding pxet de zaken die hij vanuit Soest deed, slechts kruimelwerk betrof. In Breda be taalde hij de huur van zijn woning niet en hij had het geluk dat een van zijn vroegere kornuiten, de 33- jarige I. H. H., na 16 maanden ge vangenschap in Iran uitgezeten te hebben, wegens handel in verdovende middelen, hem op dat moment be zocht. H. huurde het huis in Soest voor 800 gulden per maand. De eerste maand huur werd betaald; daarna nooit meer iets. Wel werden in de woning liefst zes telefoontoestellen geplaatst. H. trad. in de maand december van het vorige jaar in het huwelijk en verbleef toen korte tijd in de woning van v. B. (de woning die op zijn naam stond). Hij werd er echter door v. d. B. uitgezet en verbleef sinds dien in Driebergen. Tijdens de aanhouding op 13 maart 1.1. werd in de woning aan de Ere prijsstraat ook de 24-jarige C. van H. uit Den Haag aangehouden. Hij was hier in verband, met het transport van de gereedliggende partij hashis- olie naar Amerika. Bij van de B. werden ook vijf vuur wapens in beslaggenomen alsmede een electironische rekenmachine, afkom stig van diefstal in Dordrecht. Ook Baarn speelde een rol in het ge heel1; daar was aan de Brugüaan een loods gehuurd waar door de fictieve B.V.'s en N.V.'s gekochte goederen werden opgeslagen. In de loods wer den in maart ondermeer 19 kisten met 8 miljoen knopen aangetroffen (mogelijk een miskoop van een van de directeuren) alsmede kachels, een hijskraan en aluminium ladders. Na zijn anhouding werd door de po litie van Soest de beide postboxen van v. d. B. dagelijks gelicht. Die stroomden over van aanmaningen en dwangbevelen. De drukïnktfabriek Sinclair and "Valentine in Soest zal een deel van Wage- makers-Lakfabrieken in Breda gaan overnemen. De overname, die officieel op 16 mei een feit wordt, levert een bclangrüke produktie-uitbreiding op voor het Soester bedrijf waar veertig mensen wer ken en dat tot de drie grootste drukinktfabrieken van het land behoort. Er zullen geen ontslagen vallen. Van de zeven mensen, die op de druk inktafdeling in Breda werken, komen er twee naar Soest. Voor drie werk nemers is ander werk binnen het Wagemakers-concern gevonden, voor één man wordt nog een funktie ge zocht, terwijl de directeur juist aan z'n pensioen toe was. Sinclair and Valentine Holland is een dochteronderneming van Wheelabra- tor Frye Inc. in New York. Binnen de Graphic Group van deze firma bezit Sinclair and Valentine meer dan vijftig fabrieken verdeeld over de Verenigde Staten, Canada, Mexico, Columbia, Brazilië, Duitsland en Ne derland. Door de overname stijgt de produktie in Soest van 400.000 naar 500.000 kg drukinkt per jaar. Daarnaast wordt jaarlijks ruim 50.000 kg zogenaamde overdrmkvemissen geproduceerd. Na het samengaan zal de omzet on geveer zeven miljoen gulden bedra gen. Het Groot Gaasbeeker Gilde heeft tijdens de kring giidedag in het Noord- Brabantse plaatsje Zeeland de eerste prijs gekregen als „best verzorgde gilde". Het Soester Gilde is lid van de kring „Land van Cuyk". Aan de jaar lijkse kring giidedag namen dit jaar 32 gilden deel en van deze 32 werd de totale presentatie, het uiterlijk, van het Groot Gaasbeeker Gild, het hoogst gewaardeerd. Ook bij het vendelen behaalde het Gilde uit Soest nog een ere-prijs. In de klasse B, kreeg de vendelzwaaier Jan van den Breemer de 2e prijs. In de kLassen A en C werden door de leden van het Gilde geen prijzen be haald. Het volgende evenement waar het Groot Gaasbeeker Gilde aan gaat deelnemen is het „landjuweel" dat op 1 juni aa. in Boxmeer .gehouden wordt. - Als lid van de kring „Land van, Cuyk" zal Soest t.z.t. ook de organi satie van een kring giidedag toever trouwd worden, Het voor de vüfde maal in successie georganiseerde Meester Jansentoernooi is gewonnen door S.O. Soest. Aan dit toernooi namen pups-, pupillen-, B- junioren- en A-juniorenelftallen deel van GVAV uit Groningen, RKHW uit Huissen, SVV uit Schiedam, ZAC uit Zwolle en S.O. Soest zelf. De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, op een daartoe gedaan verzoek vergunning te verle nen aan: y 1. de P.U.E.M. N.V. te Utrecht ten behoeve van het bouwen van een hoogspanningsruimte op een ter rein gelegen aan de Veldm. Mont- gomeryweg te Soesterberg, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3470; 2. G. J. Starink, Noorderweg 45 te Soést, ten behoeve van het uit breiden en verbouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Noorderweg 45, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4198; 3. P. H. Schaap, Kampweg 84 te Soesterberg, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en bouwen van een garage op een terrein gelegen aan de Kampweg 84, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2547; 4. A. R. Kampmeinert, Duinweg 29 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Duinweg 29. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2999 ge deeltelijk; 5. W. W. Deel en, Spa rren! aan 10 te Soes, ten behoeve van het verbou wen en uitbreiden van een woon huis en het uitbreiden van een garage met berging op een terrein gelegen aan de Sparrenlaan 10, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 2683, Alvorens een definitieve beslissing genomen zal warden stellen burge meester en wethouders een ieder in staat hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hen in te dienen binnen een térmijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 16 mei 1975. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende dezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage. Soest, 14 mei 1975, De burgemeester, voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Woensdag 21 mei is de gemeente secretarie, sportstichting, sociale dienst en hulpsecretarie Soesterberg slechts geopend voor het publiek van 9 tot 11.30 uur. Wethouder J, J, Ebbers is verhinderd de donderdagen 22 mei, 29 mei en 5 juni spreekuur te houden in Soest. Ook het spreekuur, de eerste maan dag van de maand (maandag 2 juni) in Soesterberg vervalt. straks verlovingsringen kopen bij SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Volgende week vrijdag, 23 mei, wordt in gebouw De Rank aan de Soester- bergsestraat de jaarlijkse ledenver gadering gehouden van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren. Naast de gebruikelijke jaarverslagen staat een bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend zijn mevrouw A. Kok- Staal en de heer C. 't Hart. Beiden stellen zich herkiesbaar. Een gedeelte van de avond zal ge-, vuld worden met de vertoning van de film „12 Vs jaar Paardenkamp". Voor meer dan vijfduizend gulden heeft een onbekende buitgemaakt bij een inbraak in de woning van de fa milie A. F. S. aan de Heideweg. Hij kwam tijdens afwezigheid van de be woners binnen door het openbreken van een deur. De buiit bestond uit een kleuren t.v., een geluidsinstallatie bestaande uit een radio, platenspeler en cassette recorder; een Friese wandklok; een koperen ketel en een aantal tinnen siervoorwerpen, n.1. twee borden, drie maatbekers, een kan en een kraan tjeskan. De ten nadele van de heer G. O. ge stolen personenauto werd in de Bijl mer teruggevonden. Echter was de motor verdwenen. O. had de wagen voor zijn woning aan de Titus Brandsmastraat geparkeerd staan. Het voertuig werd gedurende de nacht meegenomen en de volgende dag te ruggevonden. Bij de A-junioren behaalden GVAV, SW en Soest elk vijf punten; bij de B-junioren SW 7 punten, Soest 5 en GVAV 4 punten; bij de pupillen RKHW en Soest elk zes, terwijl bij de pups Soest zich de sterkste toon den door 7 punten in de wacht te slepen. Dat bracht het totaal van Soest op 23 punten; tweede werd SW en op de deTde plaats eindigde RKHW. Meester Jansen, de oud-jeugdvoorzit- ter van S.O. Soest, reikte na afloop de prijzen uit, Op w. zaterdag 17 mei 1975 (uitwükdatum zondag 18 mei 1975) zullen in alle vroegte ongeveer 80 deelnemers aan de 6e ISACAR-luchtvaartrally van pl.m. 20 verschillende Beneiuxthuïshavens vertrekken naar het vliegveld Lelystad en vandaar - later op de dag - naar de vliegbasis Soesterberg vliegen. 'De rally staat open voor zowel militaire vliegers van Luchtmacht en Marine, ais voor vliegers van Ryksluchtvaartschool en Nationale Luchtvaartschool, sport- en zakenvliegers. Onder de toegestane lichte typen vliegtuigen bevinden zich o.a. de lichte Piper Cup. de 811* de SAAB Safir, Cessna 150, Cessna 172, Piper Seneca. Piper Cherokee, Harvard, Morane SauJnier enz. De rally bestaat uit een stervlucht en een navigatievlucht. De stervlucht begint op de thuishaven van de deel nemers en eindigt via een aantal zg. ..initial pofnts" op het vliegveld Lely stad, alwaar een doellanding moet worden gemaakt. Deze doellanding is te vergelijken met een zg. „klasse mentsproef" bij autorally's. De navigatievlucht die 's middags wordt gehouden, begint op het vlieg veld Lelystad en heeft de vliegbasis Soesterberg als eindpunt. Vooral bij dit onderdeel bepaalt een „goed vfóe- gerschap" het aantal te behalen pun ten. De organisatoren hebben een strenge selektie moeten toepassen op de ruim 1.000 uitgenodigde Nederlandse, Bel gische en Luxemburgse aspirant-deel nemers. De oudste deelnemer is de 73-jarige heer Mr. We J, Blaisse uit Antwerpen in een Piper Cherokee. Ook zal de heer Pieter van Vollen- hoven meevliegen In een Piper Che rokee. De deelnemers zijn allen In het bezit van een vliegbrevet A en een radio- en telefoniebrevet. Radarsta- tions zullen de deelnemende vliegers nauwgezet volgen, teneinde tot een juiste puntenverdeling te komen. De prijsuitreiking vindt plaats te Amsterdam op zaterdag 24 met Zaterdagmorgen 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaast- hebben aan de houders van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 300 en aan de houders van grij ze kaarten, genumerd van 1 tot en met 71, 9 mei t.m. 8 juni Expositie in het Artishockgebouw met kunstvoorwerpen van Soester ingeze tenen: „Mijn dierbaarst bezit". Ope ning om 20.30 uur door de burge meester mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haatten. Steenhoffstraat 46. 14 mei Slotavond Ned. Christen Vrouwen bond in de Rank, Soesterbergsestraat 18; aanvang 19.45 uur. 15 mei Raadsvergadering in de Brandweer kazerne, Lange Brinkweg; aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. 17 mei Concert door Martine Visser, clave- cimbel; aanvang 20.15 uur, in de Oude Kerk, toegang gratis. 20 mei De in Nederland wonende Hongaarse dichteres en schrijfster Erika Dedinsz- ky vertelt over de recente boestand in haar geboorteland Hongarije sn de Censuur in Oos-Europa. Aanvang 20.00 uur in het Medisch Centrum, Nieuwe hoek Smltsweg. 21 mei Dierenpark Xonnebloem, aaleen voor rolstoelpatiënten van 0.30-15.30 uur. 22 mei Accordeonvereniging Anima to geeft een concert in het bejaardentehuis voor gerepatrieerden „Patria", te Baarn. 24 mei Ontspanningsdag van de Zonnebloem ln Ermelo, alleen voor bedpatiënten. Opgave bij het secretariaat: mevr. W. J. Westerveld, Braamweg 78, tel. 15329. 26 mei Openbare vergadering Onderwijs commissie in de dependance van het gemeentehuis aanvang 14.00 uur. Openbare vergadering Commissie Openbare Werken tn de dependance Deze zomer draai ik als hoofdleiding een kamp voor astmatische jongeren van 11-12 jaar in Vledder (Drente). Voor handenarbeid hebben wij altijd behoefte aan zogenaamd waardeloos materiaal zoals luciferdoosjes sigaren- doosjes, medicijndoosjes, leukoplast- rolletjes, kroonkurken, kurken, con servenblikken, kralen, closetrollen, pijpenragers, jampotten, deksels van jampotten, flessen, melkdoppen, eier- dozen, tricot (oude kousen), vla- bekers, boterkuipjes, oude tijdschrif ten en verkleedkleren. Alle materialen kunnen bij mij thuis afgeleverd worden (Veenbesstr. 702). Bij voorbaat mijn hartelijke dank. B. WARNERS, Veenbesstraat 702, Soest. Nog maar enkele weken geleden werdeen goed en origineel idee van ons raadslid Jan Visser, ik bedoel de openluchttentoonstelling op de Eng, letterlijk door één of meer van dalen in de vernieling geholpen. Ver ontwaardiging allerwege, ook bij on ze gemeentelijke functionarissen. Helaas, vandalisme viert ook hoog tij bij, naar ik hoop „slechts" een enkel persoon in dienst van de ge meente. (Lees, in dienst van ons, Soes ter-ingezetenen) Wat is het geval? Waar u in Soest loopt, bijna overal zult u kunnen vaststellen dat de gifspuit is gehan teerd op de meest ingrijpende wijze. Op plaatsen waar zelfs geen gras tussen de stenen kan groeien door het veelvuldig weg- of troitoirge- bruik, is gespoten met een overgave een betere zaak waardig, getuige de vele en vaak brede stroken verbrand gras langs de gazonranden. Ik juig het zeker niet toe, maar kan begrijpen dat, wegens kostenbespa ring of tekort aan mankracht, van de spuit gebruik gemaakt wordt om on gewenste opslag in perken e.d. te lijf te gaan. Dat echter zo nodig, zie b.v. het Soesterveen, trottoirs bespoten moeten worden is zinloos, geldver slindend, millieu-verpestend en bo vendien gevaarlijk voor mens en dier. "Wat b.v. te denken van de trouwe viervoeter van één der Soester inge zetenen die verlammingsverschijnse len vertoont, waarschijnlijk veroor zaakt door bij het snuffelen binnen gekregen giftige preparaten? Helaas, de voorraad vergif is zo groot dat ik zondag moest vaststellen dat zelfs langs het Engenbergsteegje zo nodig gespoten moest worden. Langs de Gemeentelijke kwekerij? Inder daad, maar wel buiten de afrastering en op plaatsen waar binnen dit Ge meentelijk domein niet gespoten was. Ergerlijke vernielzucht of werk van een maniak? Ik zie liever dat mijn kinderen of ikzelf uitglij over de blijken van aan wezigheid van een hond, dan dat kin deren, zoals de eerder gemelde hond een vergifteging oplopen. Wellicht kan de man die nu belast is met dit zinloze gespuit, voor hem zelf ook niet zo gezond, aan het vrij houden van de gazons van hondep gezet worden. Dit punt heeft, gezien de oproepen aan de hondebezitters, bij de gemeente nogal belangstelling, terecht overigens. Wél mag dan ver meld worden dat de gemeente via de hondebelasting vele duizenden guldens per jaar opstrijkt. Of daar de spuitmiddelen van betaald worden is mij onbekend. In elk geval worden deze gelden niét benut voor het schoonhouden van gazons of het aan leggen van speciale uitlaatveldjes voor de Soester Fikkie's, Heetor's en hoe ze verder mogen heten. De theo rie dat men de hond de goot moet laten opzoeken is vaak niet meer dan theorie daar het status-symbool „au to" veelal rijen achter elkaar die zelfde goot bezet houdt. Soest, 13 mei 1975. J. Uit den Bogaard van het gemeentehuis; aanvang 16.00 uur. 26 mei Kontaktavond l.O.OF. in café-res taurant Darthuizen, Prins Bernhard- laan 1; aanvang 20.15 uur. 27mei Vergadering Werkgroep Soest en om streken van Amnesty International in het Amnesty-centrum, Middelwijk straat 72; aanvang 20.00 uur. 29 mei Openbare vergadering Financiële Commissie ln de dependance van het gemeentehuis; aanvang 19.30 uur. 5 juni Kunstmarkt te Bllthoven, van 19-21 uur. Kontaktavond „Vogelvrienden" in ca fé D' Oude Enghe, ingang koffiehuis. Middelwijkstraat 2; «envang 30.00 JCunatxnftrkt te BU+hoven, van 19-21 iwr r juni Kunstmarkt te Bilthoven; de gehele dag. I juni Natuurbeschermingswacht Eemland- IVN verzorgt wandeling Eempolder, Soest. 14 juni Concert tn de Oude Kerk door Jan Jansen, orgel en clavecimbel m.m.v. vang 20.15 uur. Toegang gratis. Excursie Naardermeer van het Nï- VON. Aanvang 9.30 uur. Vertrek 8.30 uur vanaf Foxboro. Kosten plm. 6, Excursie Natuurbeschermingswacht Eemland- IVN naar Kortenhoefse Plassen. 16 juni Kontakt avond I O.O.F. in café res taurant Darthuizen, Prins Bernhard- laan 1; aanvang 20,15 uur, •qa -gi iua 'U '.Sa *69 ÏW '89 W •99 loS-ia '59 'gg (suaa 'gg iaseo '09 il'sru ;t)u« '95 faa-e 't-g iuasv ■gy '.acfda 'ig (doj 'os (jejp '6ï- idiaA 'Qf aiR "88 -'suy 7,8 ^as -sa '£8 pueeui -gg luaads 'gg ïaa;eAV 78 itee}raq *62 (epeuiaiQ '92 UPI 'fZ luaAa 'ZZ '.saoT -?,Z '-reeui '02 '-MOI '61 ïoWO '81 '91 'sisi 'gi iaSej -gi (se '6 (uoo} *8 iqai 'L isuugc -9 (nu -5 fjaqo'Ê^eA'gteJBA 'Z Heeot^xaA ■QO 'LI 10} 92, fsaj si feS 'ft .'aSua 'ZL (S}aiu 0L '.assa '69 '-ms 79 -}oeq -99 '.aaj 'Ê9 (ajnpuad 79 -'dod '6S (eis '8fi (Jee •9c (dei 'ss (euueep 'ZQ (uapaj} 'os (epe '8t .'uassa -9^ !eAg 'ff '.is -gfr Uieq Zf ïuaoiu 'tï> (}s (sun '68 :e}sed -gg 'eye $2 (joaaoui -88 (s}aeM3( '08 (Aq; qz -'soa 7,z (eSe SZ 'Sfua 'SS (}St|Sje 'ig ituet '61 tqous 71 (eaqj, •QI :soda -^x (urruq 71 (eAe( 'oi (e} '3 '-\oa 9 '.oiA '8 '-'A'u :pie}uozuoH De 19-jarige waterfitter P. G. H. werd op dn Nieuweweg aangehouden »«n hl; daar reed met zijn personen auto waarop «en meertonig* hoorn. Al gebruikt* hij die op dat moment niet hij kreeg toch een proces-ver baal omdat zo'n apparaat niet op een voertuig mag aangebracht zijn. De hoorn werd ln beslag genomen. In april heeft de politie 66 aanrij dingen behandeld. Daarbij werden negen betrokkenen zwaar en acht licht gewond. In elf gevallen was sprake van zware materiële schade, in 52 van lichte schade. Bij de aan rijdingen waren ln totaal 107 weg gebruikers betrokken. Bij de aanrijdingen waren 50 auto mobilisten betrokken, zes bromfiet sers, drie voetgangers, twee bestel auto's, twee autobussen en een vrachtwagen, aldus het maandover zicht van de politie. Wanneer u mocht besluiten één der komende zaterdagen een bezoek te brengen aan het luchtmachtmuseum te Soesterberg, kunt u, buiten het normaal tentoongestelde, ook de spe ciale tentoonstelling „30 jaar be vrijding" bekijken. Tevens zijn er vliegtuigmodellen te bewonderen. Tot 24 mei zijn deze modellen te zien en op die datum zal de prijsuitreikink plaatsvinden van het nationaal kam pioenschap vliegtuigmodelbouwers. Op 1 juli a.s. wordt in dit museum een tentoonstelling geopend van Ne derlandse ruimtevaart-akitiviteiten. Deze expositie duurt tot eind augus tus. Voor groepen bestaat de moge lijkheid deze tentoonstellingen door de week te bezoeken, echter na te lefonisch overleg. Een aardig doel voor een vrije dag is het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem. Hier heeft men de vorige maand de poorten ook weer geopend. Het is ook vanaf het station goed bereikbaar, met trolleybus 3. Vanaf half mei tot begin juni staat in Nederland het koolzaad weer in bloei. Bij een tocht door o.a. de IJs- selmeerpolders, zult u verrast zijn bij het zien van de prachtige gele velden. Eveneens vanaf half mei. iedere don derdag van 9-12 uur is in Gouda weer de historische boerenkaasmarkt. Van het Shetland Ponypark te Slag haren ontvingen wij nieuwe folders. Deze folders geven u een kleurig beeld van wat u daar in uw vakan tie te wachten staat. Er valt veel voorpret te beleven bij het bekijken van de foto's der vele attrakties. Als u uw vakantie liever aan de wa terkant doorbrengt, zijn er mogelijk heden te over. Voor watersport en openluchtrekreatie liggen in en rond de Bisbosch ongekende mogelijkhe den. Ook kunt u door dit unieke ge bied met rondvaartboten aantrekke lijke tochten maken. Vanaf Elburg kunt u ook dit jaar rondvaarten maken over het Veluwe- meer en uit Nijmegen stuurde men ons een herinnering aan de prachtige tochten, die men vanuit deze oude stad per boot kan maken. Folders be treffende al deze boottochten zijn aan ons kantoor af te halen. "Wilt u liever zelf aktief zijn op het water, maakt u dan eens een één- of meerdaagse vistocht op de Wad denzee. De folders betreffende sport- viserij liggen op u te wachten. En mocht u dan nog niet genoeg hebben van al dat water, dan wacht Utrecht op u om met u een vaart door de singels en grachten te maken. Vanaf de Oude Gracht, hoek Vie- straat vertrekt men daar vanaf april t.m. oktober bij voldoende deelname vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur, behalve 12.00 uur. Duur 1 uur. Verder vindt u alles over watersport, bootverhuur, zeilsöholen, wadlopen enz. in Friesland in de prachtige re- kreatiegids, die deze provincie heeft uitgegeven. Prijs 1,50. En nu maar hopen dat het mooie weer niet meer zo lang op zich laat wachten. Kennen de nieuwe inwoners van Soest onze cadeaubonnen al? Bij uw V.V.V. kan men u er alle gewenste inlichtingen over geven. TENTOONSTELLINGEN Museum Flehite: Westsingel, Amers foort. „Handvaardigheidverleden tijd?". Open di. t.m. za, 10-12 uur en 14-17 uur en zo. 14-17 uur. Galerie Valk, Valkestraat 31, A'foort. Alexander Luigjes, batiks, Open ma. t.m. vt. 13.30-17 uur en za. 11-18 uur. „Zonnehof", Zonnehof 8, Amersfoort. Werken van de leden van AKG en de Ploegh. Open ma. t.rn. za. 10-17 uur en zo. 14-17 uur. Ploeghuis, Muurhuizen 157, A'foort. 16, 17, 18 mei Aat van Vlist, teke ningen, Open vr. 19-22 tuur, za. 11-17 uur, zo, 14-17 uur. Kapelhuis: Krankeledenstr., Amers foort Gedurende de maand mei gesloten. Juliana van Stolberg Kazerne: Leus- derweg, Amersfoort. Iedere di. en wo.middag van 14-16 uur: Historische ontwikkeling van het regiment van de geneeskundige troe pen. Ingang aan de Appelweg. La Cave du Soleil, Muurhuizen 101, Amersfoort. Sieraden laten ontwerpen en uitvoe ren door Loek Lafeber. Open dl. t.m. vr. 10-17 uur. Woensdagmiddag ge sloten. DIVERSEN: Restaurant Amershof: Snouckaertlaan. Amersfoort. Iedere donderdag om 20 uur: Vereni ging voor alleenstaanden. JEUGD: Poppentheater „Toermalijn", Koppel poort, Amersfoort. Voorstellingen, iedere wo. om 15 uur en iedere za, om 11 en 15 uur: „Ap peleflapje en de wilde dieren", door Camilla Koevoets. Reserveren onder tel. 19629, FILMS Grand Theatre: Snoukaertlaan, Amersfoort. The Towering Infemao. Aanvang da gelijks 2.00 en 8.00 uur. Studio „G": hoven Grand Theatre. „Pleure, pas la bouche pleine" (18 jr.). Aanvang Pinksteren 2.15, 4-30, 7.00, 9.30 uur. Overige dagen 2.15, 7.00 en 9.30 uur, Cinema I, Stadsring, Amersfoort. Moord in de Oriënt Express. Aan vang za. en wo. 8.00 uur. Pinksteren 4.00 en 8.00 uur, overige dagen 2.00 en 8.00 uur, Cinema II. Stadsring, Amersfoort. Keetje Tippel met gewijzigd slot. Aanvang 2.15, 7.00 en 9.30 uur. Pinksteren 2.15, 4.30, 7.00 en 9.30 uur. City Theatre: Westsingel. Amersfoort. Free bee and thee bean. Vrij. t.m. wo. Aanvang za. 2.00, 6.45 en 9.15 u. Pinksteren 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 u., overige dagen 2.00 en 8.00 uur. City Theatre: Cyclus: Jerry als ba bysitter. Aanvang 2.00 en 8.00 uur. Nacht voorstellingen Cinema I: Fahrenheit 451. Aanvang vt. 23.45 uur. Cinema II: Troll. Aanvang vr. 24.00 uur. City Theater: Vrouwtjes waaraan je puntje kunt zuigen. Aanvang vr. 23.00 uur. City Theater: Amen broeder amen. Aanvang za. 23.45 uur. KINDERVOORSTELLING: Cinema I: Danny Kaye „Nock on wood". Za., zo., ma., wo. 13.30 uur. DONDERDAGCYCLUS 22 mei: Spartacus in City Theater, Aanvang 2.00 en 8.00 uur. SPAKENBURG Poppententoonstelling van poppen in klederdracht, vanaf ca. 1780. Toegang in het jeugdgebouw achter de Noor- derkerk, aanvang 10-17 uur, dagelijks behalve zondags. In het oefenprogramma dat het Ne* derlands Militair elftal heeft is on dermeer opgenomen een oefenwed strijd tegen Soest I. Dit Militair elf tal, bestaande uit semi-prof-vietbal- lers met namen als Spelbos en Mel- laard, speelt deze wedstrijd (a.s. don derdag 22 mei, 's avonds om half 7 op het Soest-terrein), als voorberei ding op het Europese toernooi van Militaire elftallen. Soest zal die avond in de sterkste opstelling moeten aantreden om niet weggespeeld te worden, maar een waardige „sparring-partner" te zijn voor dit elftal. Het belooft een wedstrijd met goed voetbal te worden, zodat een bezoek aan de Bosstraat de moeite waard zal zijn. De 43-jarige mevrouw G. P. van der L. uit Soest is het slachtoffer gewor den van een botsing tussen twee auto's. Terwijl zij met haar brom fiets aan de hand op het kruispunt Molenstraat-Alb. Cuyplaan stond te wachten, werd zij aangereden door één van de auto's die na de botsing uit de koers was geraakt. Zij werd met een verwonding aan de linker voet per ambulance naar Zonneglo ren gebracht. De aanrijding werd veroorzaakt door de 62-jarige aannemer J. G. S. uit Bussum. Komend vanaf de Albert Cuyplaan verzuimde hij voorrang te verlenen aan de 30-jarige metaalbe werker A. F. E. uit Soest. Door de botsing schoot de auto van S. over de weg en raakte de wachtende brom fietser. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Geslaagd voor het Praktijkdiploma Machinesehrijven 200 aanslagen per minuut: G, van Kooten, T. Haveman, Y. Muis, I. v. d. Bremer, T. "Wals, N. Bosman, Y. Libbinga, F. Posthuma, Y. van Beveren, M. Tupker. Afgewe zen: 2. Geslaagd voor het Praktijkdiploma Stenografie Nederlands: L. Bosman, E. Tool, V. de Boer, A, Stroink, R. Douma, M. Hooi werf. Afgewezen: geen. Geslaagd voor het Praktijkdiploma Engels: L. Visser, T. v. d. Broek. Af gewezen: 2. Deze kandidaten werden opgeleid door Instituut Hulscher. Tijdens het weekend had een wed vlucht plaats vanaf St. Ghislain Hor nu. De duiven werden met zuidwes ten wind gelost om 7.30 uur. De Vereniging De Vriendschap nam deel met 538 duiven. De eerste duif kwam aan om 9.46.26 uur. De laatste prijsduif arriveerde om 10.11.03 uur. Uitslag: E. Veerman 1 5 10 39 68 71 76; A. Meesters 2 38 60 65 75 83 104; Altenaar-Reijense 3 15 26 33 85; G. Lijnsvelt 4 17 22; C. Kaats 6 19 70 94; J. Koster 7 25 32; D. de Zoete 8 21 63 66 78 92 97; C. Vaessen 9 48 88 101 108; W. Roest 11 36 93; Fr. Groe- fiestein 12 77 79; J. Schimmel 13 28 54 98; B. Schimmel 14 67 105; A. Stolker 16 35 102; Z.K.H. Prins Bern hard 18 80 107; Comb. Westerveld 20 46 106; S. Berghuis 23 82; J. Kamer beek 24 30 51 56 74 84 96; Sukel- Van Klooster 27 31 41 55 73 95; H. van Dijken 29 43 52; J. van Dijk 34 49 53; J. Ruitenberg 37; J. den Blan ken 40 50 81; H. van de Broek 42; C. Jak 44; J. Piepenbroek 45; J. van Groningen 47 61 86; Foekens-Diep- grond 57 99 100 103; T. Kok 58 72; A. Grift 59 69; H. Rauch 62; Mevr. Ottens 64; A. de Kruyf 87 91; J. Huurdeman 89; J. vam Klooster 90. Ook de vereniging .De Zwaluw" nam deel aan deze wedvlucht met 442 duiven. Aankomst eerste duif 9.41.16 uur, snelheid 1649,37 meter per minuut. Uitslag: R. Voskuilen 1 32 33 37 38 50 53 55; J. v. d. Brakel 2; H. de Bree 3 8 24 60 61 62 65 86; G. Zeyp- veld 4 15 45; G. Rijksen 5 6 7 13 20 40 42 58 59 72 76 82; J. v. d. Belt 9 10 19 21 22 39 52; A. Bokma 11; J. van Blokland 12 56; A. de Bes 14 44 77; J. van Groenestein 16 66 84 87; H. Post 17 64; B. Roest 18 26 27 36 48 63; B. van Blokland 23 51; B. V. d. Deyssel 25 46 71; C. v. d. Hoek 28 70; H. Smit 29; J. Brouwer 30 80 87; A. Hooyer 31 34; J. Rams 35 67 85; P. Rauch 41; F. Limburg 43; G. Visser 47; Sj. van Blokland 49; W. Grift 54; A. van Dorrestein 57 79 81: Th. Wigtman 68; A. van Gizrkel 69 72 74; J. de Ruigt 75; L. van 1 Klooster 78; Jac, Stalenhoef 83.

Soester Courant | 1975 | | pagina 7