SS Grote kermis op de Eng ene C. van Wijngaarden kreeg zilveren speld van K.N.V.B. VAKANTIE- of ZAKENREIZEN JMjmaaswinkel Nederlandse Weduwen- en Weduwnaarsbond Afd. 't Gooi e.o. SCHIPPER V.V.V.-NIEUWS Autotocht Soester ouden van dagen Postagentschap Laanstraat verplaatst naar Nieuwstraat 15 Twee meisjes aangerand langs fietspad Soestduinen-Amersfoort Burgerlijke stand r\ j Weet U de over eenkomst tussen mode en René Ze zijn onafscheidelijk. S~or J-aókion £5 Rode Kruis collecte van 25 mei t.m. 7 juni Lissone-Lindeman/Ruys Meningen van lezers Dank voor uw hulp Tot en met a.s. zaterdags Politieman J. A. Schalkx met pensioen Laatste Kasteelconcert van dit seizoen, op Kasteel Groeneveld Vleesverkoop Luilakviering in Soest rustig verlopen 8-persoons caravan voor nierpatiënten in gebruik genomen ,,'t <~LÜiinv>at" Cuisine fran§aise Afscheid na 40 jaar dienstbetoon aan Soester voetbalsport Soester Courant van donderdag 22 mei 1975 oorlog :e Op- Sinds de oprichting heeft plaatsge vonden op 17 maart j.1. in het Hof van Holland te Hilversum, blijkt steeds duidelijker dat de bond in een dringende behoefte voorziet. Alge meen is men van mening dat het reuze prettig is de gelegenheid te hebben andere alleenstaanden te ont moeten, nieuwe contacten te leggen en een luisterend oor te vinden, wan neer men eens wil praten of wanneer men in specifieke moeilijkheden te recht komt door de staat van het weduwschap. Om enigszins te kunnen bepalen in welke richting de bond moest gaan werken ten aanzien van activiteiten is er op de eerste contactavond aan de leden een vragenlijstje voorgelegd. Hieruit is gebleken dat men een le zing van tijd tot tijd zeer op prijs stelt. Hierop afgaande heeft het be stuur mevrouw Carla Holzenspies van het vogelhospitaal te Huizen uitgeno digd een lezing te komen houden op de eerstvolgende contactavond op 27 mei a.s. in het buurthuis „De Lelie", Leliestraat 8 te Hilversum. De zaal, bereikbaar vanaf het station met bus A of 35 (halte Carolushuis), zal reeds vanaf 19.30 uur open zijn en de le zing van mevrouw Holzenspies zal om 20.00 uur beginnen. Het is mogelijk voor deze avond in- troducées mee te brengen. De entree prijs voor de leden van de bond be draagt 2,00, trwijl introducées 3,betalen. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij mevrouw Boogerd-Freni, Dasenlaan 19 te Hil versum. bereikbaar onder nummer 02150-12906 (na 14.00 uur). Weduwen of weduwnaars die verde re inlichtingen over onze bond wen sen kunnen hiervoor terecht bij ons adviesbureau, tel. 02155-14843. INDUSTRIEWEG 12 (Ind.tcrr.) TELEFOON 02155-10304* Volop parkeerruimte Ook zaterdags open 10-5 uur it tevens kijken naar. Wand-en vloertegels Plavuizen Houten' wanden en plalondschroten Kuckwanden Parketvloertn Vouwdeuren Gewone en - gefineerde deuren Nu het weer wat beter wordt en de avonden wat langer, willen we er 's avonds ook weieens op uittrekken, mits tniet te ver. U krijgt hiervoor de gelegenheid op maandag 26 en dinsdag 27 mei a.s. In het winkelcentrum Hessenweg te De Bilt is op die data de merhand' bekend geworden oud-hol- landse voorjaarsmarkt. Op beide da gen 's avonds van 7 - 9-30 uur. Er is veel te beleven. Zeer veel oude ambachten, zoals spinnen, weven, pottenbakken, kaasmaken, glasbla zen, hout- en leerbewerking, wagen spelen in oud-hollamdse klederdracht en poppenspel, demonstraties, enz. Verdere inlichtingen kunt u via het raambiljet op ons kantoor krijgen. U weet het, fietsen is „in". Op za terdag 24 mei a.s. kunt u een fijne fietstocht maken en wel de Elfdor- pentocht. Afstand 65 km. Het gehele programma van 27 fietstochten en fietsvierdaagsen rond de Zuidwest- Veluwe en Gelderse Vallei, kuwt u aan ons kantoor komen halen. We blijven nog even op de Veluwe en maken u attent op het Rijksmu seum Paleis Het Loo te Apeldoorn. Dit museum is geopend van 1 april tot 1 oktober van 10.00 - 17.00 uur. Entree 1,kinderen 0,50. Een viertalige folder ligt bij ons voor u klaar. Het comité, dat bovengenoemde tochten gedurende de afgelopen 25 jaren en ook dit jaar weer organiseert, deelt mede. dat de tocht is vastgesteld op woensdag 11 juni a.s. Deze tocht is uitsluitend bestemd voor 70-jarigen en ouderen, die weinig of nooit in de gelegenheid zijn eens onbezorgd een dagje uit te gaan. Reeds enige malen heeft het comité de aandacht gevestigd op het hard nekkig misverstand dat deze tocht zou worden georganiseerd en be kostigd door de gemeente Soest. Niets is minder waar. De kosten, aan deze tochten verbonden, worden betaald uit de opbrengst van de kol iekten, welke hiervoor onder de Soester bevolking door bereidwil lige kollektanten in het verleden en ook dit jaar weer zijn gehouden. Degenen, die aan deze tocht willen deelnemen, kunnen zich opgeven aan het hoofdbureau van politie, Van Weedestraat, uitsluitend in de week van 26 tot en met 30 mei a.s. Zie ook de advertentie elders in dit blad- Op 29 mei a.s. zal het postagentschap Soest-Laanstraat voor de post- en telegraafdienst worden gesloten. Op 2 juni daar aan volgend zal in het pand van de heer W. J. Hilhorst aan de Nieuwstraat 15 een nieuw post agentschap worden gevestigd. Met ingang van die datum kunt u er terecht voor al uw post- en tele graaf-, telefoon-, postgiro en Rijks postspaarbankzaken Het agentschap is alle dagen geopend van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op woensdag is het agentschap 's morgens geopend; op zaterdag en zondag is het gesloten. Twee leerlingverpleegsters uit Amersfoort, de 19-jarige B. F. en de 18-jarige J. van D„ zyn vrijdagmiddag rond half vüf, van het Natuurbad op weg naar Amersfoort, aangerand door een circa 20 jaar oude knaap, 1.80 lang, met donkerblond krullend haar, die een roodachtig leren jasje droeg. Hij reed op een donkerblauwe brom mer, de meisjes tegemoet en vroeg hen naar een camping. Even later haalde hij hen weer in op het fiets pad. langs de spoorlijn Soestduinen- Amersfoort. Hij dwong hen af te stappen onder bedrijging van, naar hij zei een revolver, die hij in zijn zak zou hebben. Hij nam de meisjes mee het bos in, waar ze op de grond moesten gaan liggen. Beiden werden door hem onzedelijk betast en hij sloeg de meisjes toen zij zich verzetten. Toen de man. verdween werd de po litie snel gewaarschuwdi, maar het direkt ingestelde onderzoek heeft niets opgeleverd. Vermoedelijk is het dezelfde knaap die op 24 april 1.1. ook bij dit fietspad een meisje aan randde. GEBOREN: Antonius Linze Wilhelmus, zoon van W. A. Salari en E. Veenstra. San dra Franeina Dina, dochter van C. H. van Essen en G. P. M. van Dier- men. Jacob Adriaan Pieter, zoon van P. Nieuwelink en G. W. F. H. Redt. Patrick Johannes Cornelis, zoon van G. J. P. Dazelaar en S. M. A. Vos. Sandrina Maria, dochter van M. Adema en G. A. M. Koppers. Steventje Maria, dochter van P. H. Veen en E. E. van Veen. Wil- helmina Helena Christina, dochter van J. H. Barten en J. Penning. Frances Louisa, dochter van J. J. L. Jager en M. F. van Viersen. Vin cent Gérard Marie, zoon van G. J. M. van der Heijden en S. H. C. Huij- leuke kleren waar je snel bij moet zijn. JAPONNEN - ROKKEN BLOUSEN etc. SMITSHOF 10-14 Soest - Telefoon 02155-17832 bregts. Karei Pieter, zoon van P. Baum en J. G. de Goede. ONDERTROUWD: Adfrianius Roelof Rolf en Engelina Hendrika Maria Hooft. Adriaan Jansen en Elisabeth Schouten. George Nesselaar en Ingrid Anna Al- berdina Stomp. Hendrikus Corne lis te Pas en Eldsabeth Catharina Tolboom. Jozef Wilhelmus Jacobus Verlaan en Marianne van der Kaaij. Rinder Johannes Hortulanus en Josina Sophia Petronella de Mik. Johannes Alberfcus Maria Vos en Car la del Castilho. GEHUWD: Thomas Edwin Glover en Mary Ka- thryn Groxson. Friedrich Kopp en Agnes van Leeuwen. Gijsbertus Wilhelmus Joseph Elders en Ingrid Tiggelaven, Evert van Brummelen en Mirjam Ika Jaarsveld. Lam- bertus Jacobus de Beer en Gijsbertha Johanneske van Asselt. Adriaan Gerardus Maria van Sijl en Gerda Comelia Yvomne Westerbeek. OVERLEDEN: Apolonius Gerardus Kamp, echtge noot van T. Wille. Hendrika Al- berdina Zwolsman. Alida Mol. Marinus Hendrik Jan de Dreu, echt genoot van A. W. Bremer. Maria van Doom, weduwe van F. J. van der Heijden. Maria Helena Ruijs- senaars, weduwe van G. J. v, Schalk wijk. Voor al uw AUTO PLAAT- en SPUITWERK van Zal Nieuweweg 37 (achterom), Soest Telefoon 02155-1 1018 KORTE OSSENDAM 52 SOEST - TELEFOON 11567 Véle malen per jaar wordt er een beroep gedaan op het Rode Kruis en dan staat er een vrijwilligerscorps klaar om hulp te bieden. U kent die Rode Kruistaken toch wel? Om er enkele te noemen: rampenbestrijding in binnen- en buitenland, welfare- werk voor langdurig zieken, hulpver lening langs de wegen1, vakantiewe ken voor gehandicapten en, sinds kort telefooncirkels. Om ditw erk te kunnen blijven doen is veel geld nodig! Wij vragen uw bijdrage voor de jaarlijkse collecte, die gehouden zal worden in de pe riode van 26 mei tot en met 7 juni. Heplit U ons - Wij helpen U! Het is gebleken, dat in het afgelopen jaar enkele Rode Kruis vlaggen niet zijn opgehaald omdat de lijsten niet klopten. Heeft U nog een vlag in huis, wilt U dit dan s.v.p. aan één van de onderstaande adressen mel den? Hang in elk geval Uw vlag wél buiten. Mevr. M. Tabak, Valeriaanstraat 1, tél. 17400; Mevr. J. van Biemen, Ha- verweerd 19, tel. 10802; Mevr. M. Schotel, Colenso 117, teL 13318. Voor al Uw reserveringen STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 16571 en 14905 W&p (Officieel K.L.M.-agent voor Soest en omgeving) Dankbaar ben ik voor de hulp die ik van onbekenden, een dame en twee heren, kreeg toen ik een dezer dagen een bezoek bracht aan het kerkhof aan de Veldweg. Op mijn leeftijd (84) valt het lopen en het zoe ken naar een speciaal graf niet mee. De onbekende dame bracht mij tot aan de ingang en de twee onbeken de heren hielpen mij met het zoeken naar het graf. Het zou mij uren en uren gekost hebben. Dank daarvoor onbekende mensen, dat u een u onbekende oude man heeft willen helpen. U is een voor beeld voor de jeugd, die het soms nogal eens al laten weten voocr ong ouderen. C. Janssen Duinweg 20 1 Juni a-s. gaat de hoofdagent van politie, de heer J. A. Schalkx met pen sioen. Hem zal dan functioneel leeftijdsontslag worden verleend. Schalkx kwam op 4 december 1945 in dienst van het politiekorps in Soest. Voordien oefende h(j het beroep van timmerman uit tot hij in 1935 voor de dienstplicht opgeroepen werd. Daarna bleef hij in dienst en was hij van 1937 tot 1939 sergeant-capitulant. Sergeant werd hij in 1939 en na de oorlogsdagen In 1940, nam hij zijn oude beroep weer op. Kort na bet einde van de kwam Schalkx bij de Politieke sporings Dienst en dat resulteerde de overgang naar de gemeentepolitie. Al militair werd hij echter in „Uit toch thuis" was de naam en naar dokter Van Proosdij opmerkte, terecht. Tweemaal per week moeten de patiënten voor nierspoeling naar het dialysecentrum, waardoor lange en verre vakanties voor hen en hun gezin uitgesloten is. De heer Van Proosdij dankte daarom de goede ge vers en de collectanten, met name de initiatiefnemer de heer J. Stender. Maandenlang werd er gecollecteerd en meer dan vijfhonderd gevers droe gen hun steentje bij. De doorslag gaf •ohtear een anonieme gilt van zesdui- naar Indonesië gezonden en daar bleef hij tot het najaar 1948, laatste lijk als serge ant-m aj oor-instrukteur. Na demobilisatie kwam hij weer bij de Soester politie. Schalkx is een géboren en getogen Soester. De plaatselijke kennis, zowel van de gemeente als van de bevol king, is hem steeds van pas geko men; in de begintijd toen hij dienst deed bij de surveillance-dienst, later ook toen hij belast werd met tele foon- en informatiediensten. Menig Soester en import-Soester kwam in de loop der jaren met hem in kon- takt. Schalkx bewaart aan de oorlogsjaren afschuwelijker herinnering dan me nig ander. Hij deed ondergronds werk en werd naar aanleiding daar van opgepikt voor een zgn. „silber- tannemord". Op 14 januari 1944 werd hij op de hoek van de Soesterbergse- straat en Heideweg neergeschoten door enkele Duitsers en „foute" Ne derlander. Hij overleefde deze moord aanslag dankzij de deskundigheid van dokter Weggeman uit Groningen, die toen als chirurg verbonden was aan het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort. Vrijdag 30 mei a.s. neemt Schalkx tijdens een korpsbijeenkomst afscheid. zend gulden. De sta-caravan heeft 10.000 gulden gekost en de opbrengst van de actie was 12.000 gulden. De Inrichting is compleet; met televisie, koelkast en verwarming. De Amersfoortse cam ping „De Bokkeduimen" bood twee ligstoelen aan en de heer De Koning een jaar gratis staanplaats. De heer Van Ewijk, penningmeester van de werkgroep Amersfoort van de Vereniging tot steun van de Nier stichting, dankte allen die aan de actie hadden meegewerkt, Op zaterdag 7 juni vindt op Kas teel Groeneveld het vierde, en voor dit seizoen laatste kamerconcert plaats, die daar, onder auspicië van de Baarnse Muziekkring werden ge organiseerd. Voor die gelegenheid is uitgenodigd het Quartetto Spiritose bestaande uit Pavel Sörm, viool - Ben Lans dorp, viool - Wim van Os, altviool, en Marius Lansdorp, cello. Voor het programma is een keuze gedaan uit werken uit de bloeipe riode van de kamermuziek, van Karl Ditters vorn Dittersdorf, Joseph Haydn, Franz Schubert en Ludwig van Beethoven. Programma's, teven bewijs van toe gang ad. 5,zijn verkrijgbaar bij de boekhandels Den Boer, Van Ree en v. d. Ven, Grammofoonplaten- handel Schuyff, en de V.V.V., allen te Baarn. Het concert begint om 20.15 uur. Zaterdagmorgen 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan de houders van gele kaarten, genummerd van 301 tot en et 360 en aan de houders van grij ze kaarten, genummerd van 1 tot en met 71. I' I dan bliaklaan 35 aoaat tal. 13991 of 14550 UACHT16 EIKEN PUUR IIATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur In betrekkelijke orde en rust is in Soest luilak verlopen. De politie kreeg negen telefonische verzoeken om ingrijpen te verwerken en die betroffen de lawaaimakers in Colen so, aan de Noorderweg en de Steen- hoffstraat, waar met rotjes werd ge gooid, het afsteken van vuurwerk in Braamhage, grind gooien in de Vos- seveldlaan, de Staringlaan en de Ere- prijsstraat en met lege blikken achter fietsen gebonden rondrijden bij de flats aan De Akkeren en Haverweerd. Om drie uur 's nachts kwam de eers te melding en om kwart over zes de laatste. De politie heeft niet hande lend behoeven op te treden en slechts het folkloristisch gebeuren ln goede banen geleid, Op de camping „KIng's Home" van de heer De Koning aan de Birkstraat werd vorige week een grote 9-persoonscaravan overgedragen aan de caravan- club van nierpatiënten. De internist van het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg, dr. J. van Proosdij, onthulde de naam van het prachtige ge schenk, waarvoor door het personeel van het Amersfoortse dialysecentrum gecollecteerd werd. Van het Wassenbeeldenmuseum Ma dame Tussaud in Amsterdam ont vingen wij nieuwe veelkleurige fol ders im verband met het feit, dat een aantal figuren aam de verzameling is toegevoegd. Het museum is dage lijks, ook zondags, geopend vanaf 10.00 uur 's ochtends. U kunt er nu ook o.a. Rembrandt, Alexander Sol- zjenitsyn, Hieromymus Bosch en Freu le Wittewaal van Stoetwegen ont moeten. In was uiteraard. Zoals u misschien al weet, zijn wij thans aangelaten bij de Theater be spreekbureaus. U kunt bij ons voor diverse theaters in Nederland re serveren; het verschuldigde bedrag inclusief bespreekgeld wordt aan ons betaald, u ontvangt dan een theater cheque, die op de avond van de voorstelling aan het theater moet worden ingewisseld. Wij hopen, dat u veelvuldig van deze service, die het V.V.V. u op dit gebied kan ge ven, gebruik zult maken. Mocht u met de kinderen een dag willen uitgaan of ter gelegenheid van een verjaardag iets feestelijks wil len ondernemen, dan is het ver nieuwde rekreatiepark „Oud Valke veen" te Naarden misschien een idee. Er zijn diverse mogelijkheden voor dagtrips, b.v. trip rno. 1, speeltuin, doolhof, kinderboerderij, mogelijkheid tot strandrekreatie. Prijs 1,75. Met de grote vakantie in het vooruitzicht wellicht een mogelijkheid om te ont houden! In Spakenburg kunt u weer naar de tentoonstelling van pappen ln kle derdracht, vanaf ca. 1780. Toegang in het jeugdgebouw achter de Noorder- kerk, dagelijks van 10-17 uur, be halve zondags. De laatste V.V.V. tip: een kadobon. Te verkrijgen aan ons kantoor. Te besteden bij de Soester- en S oester bede» winkeliers. Zo gemakkelijk, De 80-jarige heer C. van Wijngaar den neemt uit handen van de heer H. Ankone het afscheidsgeschenk aan van de voetbalverenigingen SEC, Soest en VVZ. Foto: Herman van Dam bleven en daarom mocht de De Jong de scheidende konsul de zilveren bondsspeld opspelden. Namens de Af deling Utrecht overhandigde hij een luxe ballpoint. De heer Van Wijngaarden dankte de sprekers. Hij had als kansul al tien jaar geleden ermee op moeten hou den, maar dat was, dankzij een ad ministratief foutje van de bond, tot iniu toe uitgesteld. Hij had zijn plicht gedaan, dacht hij, maar was wel blij er nu mee te kunnen ophouden. Tot slot haalde de heer J. Elderman, voorzitter van SEC, nog wat oude herinneringen op, die teruggingen tot de jaren 1939 en de tijd dat Elder man voorzitter van de zwemMub De Duinkikkers was. Velen maakten daarna gébruik de heer en mevrouw Van Wijngaarden geluk te wensen met de bandsonder scheiding en te danken voor de be langeloze inzet voor de sport. BISTRO SPECIALITEITENRESTAURANT Nieuw Baarnstraat 18, Baarn Telefoon 02154-5407 schuiftafel, holly-cranes, mini scooter, stoplichtspel, fotoschiettent, lijntrek tent en klokkenspel. Verder de nodige snoeptenten, zoals snackbar, ijsverkoop, suikerspin en nougatkraam. Een bijzondere attraktie is de grote dans-consumptietent van het Groot Gaesbeeker Gilde. De muziek wordt verzorgd door de drive-in diskotheek „Hoky Foky" onder leiding van de Soester Johan van HaL Eén van de atrakkties in aanbouw, waarin men kan zwieren en zwaaien. De opbrengst van de kermis, de ba ten, komt ten goede aan verschillen de Soester verenigingen, werkzaam op sociaal-cultureel of charitatiefge- bied. De openingstijden zijn donderdag en vrijdag van 14 tot 24 uur en zaterdag van 13 tot 24 uur. Precies op zijn 80ste verjaardag is de heer C. van Wijngaarden uitgeluid als konsul van de grote KNVB voetbalbond. Drie plaatselijke voetbalverenigingen, S.E.C., S.O. Soest en V.V.Z. boden hem een receptie aan in de VVZ-kantine aan de Eemweg, waar de nog bijzonder vitale heer Van Wijngaarden onder meer de zilveren speld van de KNVB kreeg uitgereikt. De voorzitter van Soest, de heer H. Ankone, sprekend namens de drie verenigingen, memoreerde de vele verdiensten van de scheidende kon- nul. 10 jaar was hij secretaris ge weest van de voetbalvereniging SEC; 2 jaar voorzitter. Ln totaal 40 jaar Was Van Wijngaarden bij het Soester voetbal nauw betrokken geweest, waarvan 25 jaar als konsul. „Uw ver wachtingen van de kwantitatieve groei moeten ver overtroffen zijn, maar het zal u ongetwijfeld voldoe ning geven dat zovelen in Soest de voetbalsport kunnen beoefenen" al dus de heer Ankone. Dit temeer om dat bij Van Wijngaarden altijd de re creatieve kant van de sport gepreva leerd had, „U hebt veel werk in stilte verzet; SEC benoemde u indertijd tot erelid. Als konsul was u er altijd; u trok de konsekwenties van de taak die u op u genomen had en u liet u niet af schepen, óók niet bij zaken als con trole van de verbandtrommel e.d." Als dank voor de vele diensten bood de heer Ankone de scheidende kon sul een polaroid-kamera aan. Voor mevrouw Van Wijngaarden waren er bloemen. Wethouder Plomp, sprak als voorzit ter vam de sportstichting. Hij stond een ogenblik stil bij het overlijden vasn wethouder De Haan, die oor spronkelijk deze receptie zou bijwo nen, Met een ogenblik stilte werd de overleden wethouder herdacht. Voor de heer Plomp was Van Wijn gaarden een nieuw gezicht, maar het was hem inmiddels duidelijk gewor den dat Van Wijngaarden een be langrijke figuur in het Soester sport leven geweest was. De soms tegen strijdige belangen van beheerder van velden en de sportbeoefenaar, hadden evenwel in de afgelopen periode nooit tot problemen geleid en alleen daar om ai was de sportstichting veel dank verschuldigd. Die dank liet de wethouder vergezeld gaan van een grote delikatessenmand. Namens de afdeling Utrecht en na mens de KNVB sprak vervolgens de heer S. de Jong. Hij bracht dank over voor het feilloos verrichten van de niet altijd dankbare taak van kon sul „U droeg uw steentje bij, zodat ieder weekend zo'n 900.000 spelers hun sport konden beoefenen". Naar de mening van de heer De Jong moest de heer Van Wijngaarden trots zijn op de veldaccommodaties in Soest, die ook in de bond een be langrijke plaats innamen. Het vele werk dat Van Wijngaarden verzet had was niet onopgemerkt ge- Tot en met as. zaterdag 24 mei, wordt op de Eng nabij de Tal mal aan en de Soester Engweg, de jaarlijkse kermis gehouden. Gisterenmiddag werd het festijn geopend. De volgende attrakties zijn aanwezig: swing-mill, krachtmeter, moderne zweefmolen (paratrooper), vliegtuig molen, babymolen, zigzag-rolbalspel, Liefdescomputer, autoscooter, calypso,

Soester Courant | 1975 | | pagina 3