Miditapijt gaat verhuizen, maarhoudteerst TOTALE UITVERKOOP Op de gehele voorraad kortingen van 10 tot 50%. Alle coupons voor de halve prijs. Teveel Akademici Vroeger met pensioen Leo;io mazen in sociale wetgeving Agenda Soester Gemeenschap autogordels0 vast en zeker „Help het Rode Kruis helpen" Geluidapparatuur uit woning weggenomen Bromfietser verleende geen voorrang Licht gewond bij spel in het Natuurbad Diefstal in het Nudistenkamp Jongetjes namen tien eendjes uit vijver mee Bromfietser aangereden door automobilist Trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Jongens stelen accu uit auto Waardepapieren en radio uit auto weggehaald Natuurwandeling Federatie V rouwen verenigingen Collecteer voor het Rode Kruis U KUNT NIET ALLES WETEN mm TORENSTRAAT 1B-3BSOEST TEL. 02155-14786 Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 15 mei 1975 Op de Eerste Pinksterdag werd in gebroken in de woning van de heer P. S. aan de Plasweg. De onbekende dader verschafte zich toegang door het forceren van een raam aan de voorzijde van het huis. Uit de woon kamer werden meegenomen een tuner en een versterker met pickup. De to tale waarde is ongeveer 1500 gulden. Op de kruising Soesterbergsestraat- Verlengde Kolonieweg verleende de 17-jarige bromfietser Martin vn Z. geen voorrang aan de automobilist P. H. F. H. (23). H. reed op de Soes- terbergsestraat en de bromfietser stak de rijbaan over. Van Z. liep lichte verwondingen op en werd voor be handeling met de ambulance-auto naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. In het natuurbad raakte Elma W. (17) gewond toen zij tijdens het spe len met een bal met haar hoofd tegen de basinrartd stootte. Het meis je werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht, maar kon vandaar, na behandeld te zijn, naar huis terugkeren. De Amersfoorter H, H. (43) deed bij de politie aangifte van zijn porte feuille met betaalpas, betaalcheques, autopapieren en rijbewijs alsmede van een portemormaie met 100 gul den, een fotocamera, de autosleutel tjes en zijn huissleutei. Hij had ze achtergelaten in een caravan die op het terrein van de naturistenvereni ging stond. Toen hij na twintig mi nuten terugkwam, waren de spullen verdwenen. Twee onbekend gebleven kleine jon getjes namen in een plastic zak tien jonge eendjes mee uit de vijver voor de flats aan de Veenbesstraast. De knaapjes konden door een ouder Iemand worden achterhaald en gaven hun buit terug. De eendjes werden bij hun moeder teruggezet; de knaap jes gingen op eigen gelegenheid naar hun moeder, Op het fietspad langs de Soester- bergsestraat, bij de De Beaufortlaan, werd de 46-jarige bromfietser G. D. aangereden door de automobilist M. J. (64). J. verleende geen voorrang toen hij komende van de Soester- bergsestraat de De Beaufortlaan op ■wilde rijden. D. werd met een her senschudding per ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Docenten van vormingsinstituten e.d., die in het schoolseizoen les gaven en tegen de grote vakantie de WW ingingen, kunnen geen recht meer doen gel den op een uitkering krachtens de werkloosheidswet. Met deze zeer recente uitspraak van de administratieve rechter is weer eens een einde gemaakt aan een stukje oneigenlijk gebruik van de sociale verzekeringen. Reeds jaren is dit een zeer aktueel onderwerp. In de loop der jaren is ons sociale verzekeirngsstelsel steeds meer ver volmaakt, maar dat betekent ook dat we een steeds groter deel van ons (bruto) inkomen moeten missen ten behoeve van de instandhouding van dit pakket sociale voorzieningen. We profiteren er op zijn tijd allemaal van, maar we moeten er in de vorm van premie ook meer en meer voor betalen. Juist omdat die premielast ieder jaar zwaarder wordt, worden velen geprikkeld door het feit, dat anderen blijkbaar zo gemakkelijk so ciale uitkeringen te verwerven. Schuld niet altijd zoeken b\j „de ander" Aan alle diskussies over misbruik of oneigenlijk gebruik van sociale ver zekeringen zit overigens een ironisch aspekt, dat we niet uit het oog dienen te verliezen ter wile van een objek- tief oordeel. Het is nl. een opvallend feit, dat velen klagen over misburik van sociale verzekeringen, waar zij zelf geen aanspraak op maken, maar niet reppen over het misbruik, c.q. oneigenlijk gebruik van sociale wet, ten, waarze zelf ook van profiteren. Iemand die wegens langdurige ar beidsongeschiktheid in de WAO zit, zal van de WAO doorgaans geen kwaad woord willen horen, maar hij heeft wel de mond vol van mensen, die van de bijstand of van de WW trekken. Een loontrekkende met 12 kinderen ergt zich veelal niet aan de kinderbijslagwet (integendeel, mogen we wel zeggen), maarhij kan zich en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie klassiek en modern. Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 wel opwinden over mensen die van de WAO of WW trekken en die zijns inziens leven van ,,onze centen". Iemand die partikulier verzekerd is tegen ziektekosten vindt al heel gauw dat verplicht-verzekerden teveel naar de dokter lopen, maar aangezien hij zelf elke winter griep heeft hoor je hem nooit klagen over de ziektewet. Kortom, de kritiek op de toepassing van de sociale verzekeringswetten is maar zelden objektief. Altijd is het de „ander", die „profiteert", niemand kijkt het eerst naar zichzelf. En dan laten we nog maar in het midden of sommigen van degenen, die anderen verwijten te profiteren van de sociale wetten en dus van de gemeenschaps gelden, zelf wel altijd zo strikt eerlijk zijn als b.v. hun inkomensbelasting- biljet moeten invullen. Als iedere Nederlander eerst eens bij zichzelf naging of hij niet op een of andere manier ten onrechte gebruik maakt van gemeenschapsvoorzienin gen, zouden we waarschijnlijk verder komen dan op dit moment, nu men de schuld in de eerste plaats bij zijn medemensen zoekt en in de laatste plaats bij zichzelf. Mazen van de wet Met da term „misbruik" (van sociale verzekeringen) moeten we overigens zeer voorzichtig zijn. Misbruik veron derstelt opzet en fraude. Dat valt dik wijls moeilijk te bewijzen en in vele gevallen is dat ook niet zo. Veel juis ter is de term „oneigenlijk gebruik", die de laatste jaren dan ook in ons spraakgebruik ingang heeft gevonden. Onze sociale wetgeving zit nl. niet zo hecht doortimmerd in elkaar als men wel zou denken. Allerlei formulerin gen in de wet zijn voor velerlei uit leg vatbaar en bieden mensen de ge legenheid om door de mazen van de wet te glippen. Zo kon het gebeuren, dat seizoenwer kers onder wie vogels van diverse pluimage als artiesten, kelners en do centen van o.a. vormingsinstituten re gelmatig in de werkloosheidswet lie pen en een uitkering ontvingen op een tijdelijke, vaak zeer hoge belo ning (het gemiddelde over de laatste dertien weken). Van echte fraude was hier geen sprake, de regeling was zo iniet in overeenstemming met de geest van de wet, dan toch ook niet in strijd met de letter van de wet. Het is dan de taak van de wetgever de bestaande wet zodanig te wijzigen, dat het moeilijker wordt om door de mazen van de wet heen te glippen. Ook rechterlijke uitspraken zijn in casu van groot belang. Het is in ieder geval'een verheugend verschijnsel dat de laatste jaren met name van de zijde der publiciteitsmedia de be staande wetgeving steeds kritischer wordt benaderd, waardoor ook wets wijzigingen zijn gestimuleerd. Exakter formuleren Niet exakte formuleringen van sociale wetsartikelen kunnen dus het on eigenlijk gebruik van sociale verzeke- In de dertiger jaren verdienden sommige ingenieurs en doktorandussen in de ekonomie de kost als tramkondukteur of als portier van een bank. Zo somber als in die krisisjaren ziet het er vooralsnog niet uit voor de tegenwoordige akademici, maar binnen niet al te lange tyd zitten we in ons land met een overschot aan (akademisch) afgestudeerden. vaak heel moeilijk aan de slag en in officiële rapporten is reeds voorspeld, dat van de akademici, die zich in de periode 1980-1990 op de arbeidsmarkt zullen presenteren, een zeer hoog percentage „overbodig" zal zijn. Zij die van plan zijn aan een universiteit of hogeschool te gaan studeren, moe ten zich dan ook goed realiseren, dat de karrièrekansen heel wat geringer zijn dan een jaar of tien, twintig ge leden. Nu al veel werkloze afgestudeerden Afgestudeerden aan universiteit of hogeschool vinden tegenwoordig al moeilijker werk dan een decennium geleden. Dat geldt althans voor aka demici, die een studierichting hebben gekozen, waar een groot aanbod van studenten is geweest. Onder de werk loze akademici van nu vinden we vooral veel juristen en chemici en dat de grote toeloop van studenten aan de fakulteiten van de sociale weten schappen (psyohologie, sociologie, pe dagogie etc.) op de duur ook de toe komstkansen van deze groep akade mici zal verkleinen, staat eveneens vast. Ook zij, die b.v. geschiedenis of Frans hebben gestudeerd, kunnen steeds moeilijker emplooi vinden. Ook voor biologen en ingenieurs lijken de 9 mei t.m. 8 juni Expositie in het Artishockgebouw met kunstvoorwerpen van Soester ingeze tenen: „Mijn dierbaarst bezit". Ope ning om 20.30 uur door de burge meester mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaften. Steenhoffstraat 46. 22 mei Accordeonvereniging Animato geeft een concert in het bejaardentehuis voor gerepatrieerden „Patria", te Baarm, 24 mei Onitspanningsdag van de Zonnebloem in Ermelo. alleen voor bedpatiënten. Opgave bij het secretariaat: mevr. W. J. Westerveld, Braamweg 78, tel. 15329. 26 mei Openbare vergadering Onderwijs commissie in de dependance van het gemeentehuis aanvang 14.00 uur. Openbare vergadering Commissie Openbare Werken in de dependance van het gemeentehuis; aanvang 16.00 uur. 26 mei Kontaktavond I.O.OF. in café-res taurant Darthuizen, Prins Bernhard- laan 1; aanvang 20.15 uur. 27mci Vergadering Werkgroep Soest en om streken van Amnesty International in het Amnesty-centrum, Middelwijk straat 72; aanvang 20.00 uur. 29 mei Openbare vergadering Financiële Commissie In de dependance van het gemeentehuis; san vang 19.30 uur. 5 juni Kunstmarkt te Bilthoven, van 19-21 uur. Kontaktavond „Vogelvrienden" in ca fé D' Oude Enghe, ingang koffiehuis, Middelwijkstraat 2; aanvang 20.00 6 juni Kunstmarkt te Bilthoven, van 19-21 uur. 7 juni Kunstmarkt te Bilthoven; de gehele 8 juni Natuurbeschermingswacht Eemland- IVN verzorgt wandeling Eempolder, Soest. 14 juni Concert in de Oude Kerk door Jan Jansen, orgel en clavecimbel m.m.v. vang 20.15 uur. Toegang gratis. Excursie Naardermeer van het NI- VON. Aanvang 9.30 uur. Vertrek 8.30 uur vanaf Foxboro. Kosten plm. 6,-. Excursie Natuurbeschermingswacht Eemland- IVN naar Kortenhoefse Plassen. 16 juni Kontakt avond I.O.O.F. in café res taurant Darthuizen, Prins Bernhard- laan 1; aanvang 20.15 uur, karrièremogelijkheden geenszins on beperkt. Kortom, degenen die bezig zijn aan een akademische studie of voornemens zijn in de naaste toe komst bij een universiteit zich te la ten inschrijven, dienen zich te reali seren dat er op de arbeidsmarkt te zijner tijd niet halsreikend naar hen wordt uitgezien. Nu kunnen akademici van sommige studierichtingen gelukkig wel in an dere sektoren van het bedrijfsleven, instellingenwezen of overheid terecht. Juristen b.v. vindt men ook in be roepen, die niet strikt juridisch van aard zijn (journalist b.v.) en zij die sociale wetenschappen hebben gestu deerd kunnen eventueel (in een lagere funktie) terecht bij allerlei instellin gen van maatschappelijke dienstver lening. Wel dient men rekening te houden met het feit, dat het van oudsher bestaande verband tussen op leiding en inkomen wordt verbroken. Niet iedere afgestudeerde zal straks een baan vinden, die hem een gega randeerd hoog inkomen zal opleveren. Des te meer akademici zich op de ar beidsmarkt aanbieden, des te groter de kans dat hun inkomens er op ach teruit gaan. Dat begint nu al met pas beginnende professoren, die met een lager salaris zullen moeten beginnen. Studentenaantal In een recent rapport getiteld „Ont wikkelingslijnen in aanbod en be hoefte van akademici tot 1990", dat is samengesteld door medewerkers van het Centraal Planbureau, het Centraal Bureau voor de Statistiek en het ministerie van Onderwijs en We tenschappen, wordt nog eens gememo reerd dat het aantal studenten van universiteiten en hogescholen de laat ste jaren enorm is toegenomen t.w. met liefst 10.000 per jaar! Sinds 1967 is het aantal Nederlandse studenten meer dan verdubbeld. Rond de eeuw wisseling waren er in Nederland on geveer 10.000 akademici werkzaam, vorig jaar waren er bijna 110.000 akademici op de Nederlandse arbeids markt. Deze groei'van het aantal stu denten en akademici zal de komende jaren gekontinueerd worden. Belang rijk is natuurlijk ook welke studie richting toekomstige studenten zullen kiezen. Wat dat betreft wordt 1979 een zeer belangrijk jaar. Dan gaat de keuze van het vakkenpakket door werken, die de huidige bezoekers van het voortgezet wetenschappelijk on derwijs (atheneum, gymnasium) ma ken. In het hierboven reeds aangehaalde rapport wordt een niet opwekkend toekomstbeeld van de Nederlandse akademikus ontwikkeld. Zo wordt voorspeld, dat in 1980 15 °/o van de afgestudeerden geen adekwate baan zal vinden, in 1990 zelfs 40 °/o niet. Dat ziet er dus erg somber uit, zelfs al zouden de percentages iets mee vallen. Meer dan 200.000 werklozen en nog elke dag stijgen de cijfers van de ramp spoed. De regering heeft al een programma ontvouwd dat haar ca. 5 miljard kost om het noodlot van onvoldoende werkgelegenheid af te wenden, maar tot heden is er nog geen resultaat te zien. Waarom laten we de oudere generatie niet vroeger met pensioen gaan, zo zullen velen zich afvragen. Ook in de volksvertegenwoordiging zijn daar voorstanders van te vinden. Minister Boersma vindt deze gedachte onaanvaardbaar, maar als hij daar nu eens een goed deel van die vijf miljard aan had beteed! Op zeker heid spelende deskundigen zijn van mening, dat als de pensioengerech tigden een jaar eerder, dus op 64 jaar zouden ophouden met werken, dit een miljard gulden zou vragen. Het lijkt niet onhaalbaar. Al te veel voorstanders van een vroeger pen sioen willen de leeftijd maar direkt naar 60 jaar verschuiven. Dat lijkt te veel van het goede ineens. Vrijgekomen arbeidsplaatsen Er zijn ekonomische voordelen aan het vervroegde pensioen. In hun ver ouderde opvatting vastgeroeste men sen wordt een stuk frustatie ontno men. Jonge mannen van 25 jaar of jonger komen in hun plaats. Het is ook niet ondenkbaar dat een jonge vrouw de plaats van een oudere man inneemt. Het percentage vrouwen in het arbeidsproces zal nog stijgen. Met die verjonging van de produk- tieve generatie zal een flink stuk arbeidsproduktiviteit kunnen worden gewonnen. Die hebben wij juist nodig om de rieële loonkosten beter te kun nen handhaven. Vervolgens heeft die vervroegde pen sionering geen betrekking op alle 64- jarigen. Bij vele concerns gaan er tallozen al vroeger met pensioen. Men kijke maar eens naar Philips en Shell. Bovendien is het aantal genie ters van ziekengeld en uitkeringen ingevolge arbeidsongeschiktheid op die leeftijd vrij groot, zodat er op het miljard van Boersma een heleboel is af te dingen. Ook wij weten, dat met een jaar vervroegd pensioen de ge hele werkloosheid niet is af te kopen, maar er zullen naar onze mening wel enkele tienduizenden arbeidsplaatsen vrij komen. Een niet geringe winst. Bovendien zou de verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd nu ein delijk eens aan de orde moeten ko men om verschillende redenen. De voornaamste daarvan is dat de grote veranderingen op ekonomisch en technologisch gebied zo ingrijpend zijn, dat deze door vele ouderen niet meer wordt begrepen. Voor deze mensen is het leveren van een ar beidsprestatie een kwelling gewor den. ringen in de hand werken-. Een voor beeld hiervan is de term „passende arbeid", zoals die in onze werkloos- heiswetten voorkomt. Werklozen be hoeven alleen maar „passende arbeid" te aanvaarden, maar wat is precies passende arbeid? Je kan zo'n term heel eng, maar ook heel ruim inter preteren, dat is de moeilijkheid. Als je de term uitlegt, dan zou éen ver koper van -radio- en televisie-artike len een verkopersbaan in de meubel branche kunnen weigeren, omdat dat niet „passend" is. Er zijn legio van zulke mazen in de sociale wetgeving, die gedicht zullen moeten worden. Hij die zegt dat men sen er geen gebruik van maken is een optimist; hij die zegt dat je wetten duidelijk moet formuleren omdat an dere mensen in de verleiding komen ze te ontduiken, is een realist. Het is derhalve te hopen, dat aan de sociale wetsteksten zo wordt ge schaafd, dat het oneigenlijk gebruik moeilijker wordt. Een paar goede ju risten moeten alle wetsteksten maar eens met het blauwe potlood nalopen. En waar blijft de herkodifikatie van onze sociale verzekeringswetten, waar aan oud-minister Veldkamp nu jaren schijnt te werken? Hij maakt er blijk baar in de meest letterlijke zin zijn levenswerk van. Het Nederlands Instituut voor Pu blieke Opinie (Nipo) heeft onlangs een enquete gehouden over de wens om vroeger met pensioen te gaan. Ongeveer 80 °'o van alle werkenden tussen 58 en 65 jaar koos toen voor een vervroegde pensionering om zo jongeren een kans te geven. Naar schatting zou de helft van de oudere werknemers wel met 60 jaar pen sioen willen hebben. Er is dus zeker een grote meerderheid die op 64 jaar de arbeidslier aan de wilgen wil hangen. Premieverhogingen Als wij nu eens naar de belangrijke kostenkant kijken dan gaan wij uit van het miljard dat minister Boers ma daarvoor rekent en met hem de Sociale Verzekeringsbank. Wij hebben al aangetoond, dat dit bedraj lager moet liggen. Voor een aantal van hen zal de werkloosheidsuitke ring ook nog worden omgezet in pensioen, want in de oudere leeftijds klassen zit zeker een percentage werklozen. Voor het overige komt de kritiek vooral van de zijde van de verzekeringsdeskundigen. Deze men sen moeten dan alle pensioenbedra gen en sterfte kansen opnieuw bere kenen. Zij men, dat een premie dan gemiddeld met 15 tot 25 °/o om hoog zou gaan. Dat geldt voor de partikuliere verzekeringen en de overheidsverzekeringen. Zou b.v. de premie voor de AOW bij een pensioen op 64 jaar met 10 omhoog moeten. De werkgevers zou den weer een extra last op hun nek krijgen en deze zitten toch al met kostenwater tot hun lippen. Nu is het altijd mogelijk dit soort kosten af te wentelen op de overheid en dat zou o.i. ook stellig moeten gebeuren. Dat geldt ook voor andere premies. Er zullen echter ook besparingen op treden in de sektor van ziekengeld uitkeringen, maar ook op het terrein van de dokterskosten bij het zieken fonds. Al die ouderen, die hijgend hun 65 jaar halen, zullen minder naar de dokter hoeven. Ook is de vraag nog onvoldiende onder ogen gezien of er geen regeling is te treffen of men met behoud van de pensioenrechten op 65 jaar op het 64e jaar bij ver trek niet met een jaar lager inkomen genoegen zou kunnen nemen. Het is wellicht mogelijk om in de aanvang een stuk van de kosten op de be trokkenen af te wentelen. Dit alles neemt niet weg, dat erkent dient te worden dat er zeer hoge kosten aan een vervroegd pensioen zijn ver bonden. Is daarvoor geen dekking te vinden? Wij hebben er al op gewezen, dat er besparingen zullen volgen in de s tor van- de werkloosheidsuitkeringen. Maar als de regering nu toch over weegt om nog verdergaande -maat regelen tegen de werkloosheid te -treffen, waarom kiest men dan deze weg niet? Als er ergens bezuinigd kan worden is er zeker een besparing te vinden in de post ontwikkelings hulp. Hiervoor is in de begroting voor 1975 liefst 1 miljard uitgetrokken. Per hoofd van de bevolking is Ne derland in de wereld koploper ln het verstrekken van ontwikkelingshulp Dat kan ook wel een graadje minder. Het hemd van de werklozen is na der dan de rok van de ontwikke lingshulp. Optredend met zes man sterk, heb ben de langzamerhand in Soest be ruchte groep „bromfietsjeugd" een accu uit de vrachtwagen gehaald van de heer A. J. W. B.. die bij zijn wo ning aan de Beetzlaan stond. B. zag de knapen wegrijden in een gele au to. Die auto zag hij later op de avond staan op een werf aan de Nieuweweg. De politie nam het voer tuig in beslag en hield de bestuur der. de 20-jarige W. B. aan. De accu is terecht. Ook gedurende het afge lopen weekend moest de politie as sistentie verlenen in verband met onhebbelijk optreden van dezelfde jongelui. Uit de aan de Raadhuisstraat gepar keerde personenauto van P. H. F. H. (23) uit Soe9t werd tussen 15 en 17 mei, weggenomen de autoradio, de verzekeringspapieren, het volledige kentekenbewijs en het rijbewijs en paspoort van H. De maandelijkse ochtend-natuurwan deling van de Federatie der Soester Vrouwenverenigingen (waaronder dus ook het katholiek vrouwengilde) zal bij redelijk weer gehouden worden op woensdag 28 mei (anders de volgende dag). Vertrek precies om 9.15 uur vanaf het voormalig Rusthuis „Eikenhorst' aan het einde van de Koninginnelaan. Rijwielen mogen daar worden neer gezet. Terug aldaar ogeveer 12 uur. Voor inlichtingen: tel. 12877. Een vlek op een stalen aanrecht af komstig van leidingwater, kan ver wijderd worden met onverdunde zijn. De bovenkant van een cake of taart zal tijdens het bakken nooit te hard worden als we een schaaltje met water in de oven zetten gedurende het bakken. Indien u elektrisch kookt, neemt dan altijd een pan die even groot is als de kookplaat of 2 cm groter. U hebt dan het minste warmteverlies. Glimmende plekken in een wollen stof. Heeft u met een te warm strijk ijzer gestreken, dan wil een wollen stof nog wel eens gaan glanzen. De Miditapijt verhuist per 1 juli naar het grote woOncentrum Middelman als Midj Tapijt S*hop. Met straks nog meer soorten eri kwaliteiten .-•■'ƒ voor de bekende Midi-mini-prijzen. Maar doet u eerst maar uw - voordeel met deze spotprijzen-uitverkoop! Miditapijt wordt straks Midi Tapijt Shop in 't grote wooncentrum van Middelman. vmwÈin bewuste plek moet u dan strak ge spannen over een pan met heet wa ter die u wel van de warmtebron hebt afgehaald, krachtig op bors telen. Dol geworden eikenhouten meubelen. geeft u weer glans, indien u deze inwrijft met een doekje, gedrenkt in lauwwarm water waaraan een beetje citroensap is toegevoegd. Lymvlekken kunnen we over het al gemeen verwijderen door het kle dingstuk te weken in koud water en het daarna in warm water na te spoelen. Slagroom wordt eerder stüf, indien u deze klopt in een koele ruimte en zonder voorafgaande toevoeging van suiker. Citroenen zouden meer sap geven, als we ze voor het gebruik in warm water leggen. Voorwerpen, gemaakt van gummi, dienen bestroodi te worden met talk poeder, als men deze voorwerpen wil bewaren. Ze blijven daardoor soepel en plakken niet aan elkaar. Blauwe ballpointkrassen op terlenka kleding kunnen worden verwijderd met tetra. Blijven wrijven tot de vloeistof droog is. Wilt u citroenen bewaren, wikkel de ze dan in vloeipapier en leg ze daar na in droog zand (niet tegen elkaar aanleggen). Schroeven, ijzeren bouten e.d. roesten niet. als men ze voor 't gebruik in smeert met kaarsvet. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat. 51, Soest, telefoon 19004. Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp. Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Afdeling algemeen maatschappelijk werk Spreekuur: maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur; donderdagav. 19-19.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorpshuis aan het Dorpsplein: iedere donderdagmorgen 9-10 uur afd. ge zinsverzorging en bejaardenhulp. 10.30-11.30 uur afdeling algemeen maatschappelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk. gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 033-10441. Adressen te Soest Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kam per: dinsdag t.e.m. vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. Afd. gezinsverzorging en bejaarden hulp. Kantoor: Braamweg 34, tel. 18140. Spreekuur van mej. Braggaar iedere dinsdag van 14-14.30 uur. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk. Kantoor: Steenhoffstraat 5, telefoon 16744, toestel 322. Spreekuur maat schappelijk werker P. E. van Riessen, maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Moeders voor moeders. Mevrouw G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9, Baarn, tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK. Uitgaande van de Stichting Federa tieve Raad van het Bejaardenwerk Soest. „Anna Paulownahuis", Burg. Grothe- straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 9-10 uur. Projektleider: A. F. van de Genugten. „De Drie Eiken", Dienstencentrum, Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463- 1402. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 10-12 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. ..Honsbergen" dienstencentrum Wiar- di Beckmanstraat 475, Soest, telefoon 10607. Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag 9-10.30 uur. Leider D. J. Lazon- der. Warme maaltijden voorziening, Infor maties bij de navolgende contact adressen: Centrale administratie: Mevr. M. O. Mulders- de Klerk, Kerkpad Nz. 54. tel. 13662. „Honsbergen": D. J. Lazonder, leider dienstencentrum, Wiardi Beckman straat 475, telefoon 10607. Soestdijk: Mevr. G. Mick-Luypen, Nassaulaan 4, tel. 15592. Soest-midden: mevr. M. A. Jansen- Moesenbroeck, Kerkpad N.Z. 57, tel. 15588. Soest-zuid: mevr. S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeél, Veenbesstraat 430, telefoon 14782. Soesterberg: Mevr. N. van Dijk- de Waal, Moerbessenberg 7, tel. (03463)- 2322. b.g.g. (03463)-1710. Bejaardenwacht Soest Bereikbaar via de telefoonnummers 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Ook voor informatie betreffende pe- dicuredienst. koffie-ochtenden, zang koor. zwemuur. gvmnastiekcursussen, sociëteiten, kaartmiddagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi 02150-45655. 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 19999 's morgens tussen 0 en 12 uur. Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789 - 1768 - 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8 tot 10 uur. Stichting rechtswinkel. Amersfoort, Bergstraat 25. Amersfoort. Geopend: maandagav. 19-21 uur; don derdag 15-21 uur. Meezorgende gesprekshulp F. J. Wertwijn, cur.-psvcholoog. Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26, tel. 02155-10923. Vertrouwenspersoon Stichting Organisatie Gescheiden Mensen Soest Spreekuur volgens afspraak. Walra ven van Hallhof 26. tel. 02155-10923. Nieuweweg-hoek Smitsweg, van 20-21 Partjj van de Arbeid Spreekuur iedere eerste maandag van de maand in het Medisch Centrum,

Soester Courant | 1975 | | pagina 7