sportnieuws MODERNE TEGELS plavuizen JM»u V oetbalcompetitie van bedrijfssport gestart I Voetbal dit weekend P<tf>14vU- W® maaswinke! Barneveld-Hees 1-0 Spannende finale voor WZ en Hees Het eerste kampioenschap is binnen bij tennisvereniging Soest-Zuid WZ-veteranen beleefden uniek tournooi in Parijs Frans Bosman B.V. Pony loopt tegen auto op BONDSSPAARBANK Slmheffstraal 58, tel. 12891 Saeslerbergsesiraat 32, tel. 18916 Siailsweg 13, heek Kieuweweg, tel. 12525 Kanlnginnelaan 18, tel. 18833 „Open House" op Camp New Amsterdam Soesterbergs allerlei Utile Dulci „In wankel evenwicht" Internationaal motorsucces Real Paris Gacharel Paris Louis Lontfon Greaiion Mademoiseile Le Gamie bikini's zonnekleding Soester atleten weerden zich goed in Zaandam Frans Bosman B.V. SPORTPROGRAMMA Zaterdag 24 mei Opstellingen VV.Z.-elftallen Avondvierdaagse Baarn/Soest wederom ook voor rolstoelers HIFI WIJZER HIFI WIJZER Onveilige duinen Schaatsers „Eemland" starten training HIFI WIJZER*' Engelse Jazzband in de Queensclub I Soester Courant van donderdag 22 mei 1975 Hees verslikte zich in degradatiekandidaat Barneveld en gaf daarmee de kans uit handen om de promotie zaterdag a.s. te verwezelyken. Een zwak spelend Hees had geen verweer tegen het met veel in-zet spelende Barneveld. Een Heesploeg die op alle fronten werd verslagen. Of hier de nervositeit een rol speel de, zal wel in het raadselboek opge schreven blijven doch Barneveld had niet te veel moeite de zaak volledig te kontroleren. Het was slechts te wijten aan het gemis van de Barne- veldschutters, dat de score voor de rust tot 1-0 beperkt kon blijven. Na 25 minuten was het de midden linie van Barneveld. die de aanzet tot de score gaf. Een dieptepass op rechts, werd door de snelle rechts buiten van Barneveld opgevangen in een volkomen ongedekte positie. Met een vrij veld voor zich ging hij op keeper Altena af en maakte geen fout. 1-0. Even flikkerde Hees nog op. Van Dijk kwam alleen voor de Barne- veld-doelman doch zijn schot ging naast. Na rust een zelfde spelbeeld en de Hees- aanhang kon zich nau welijks realiseren dat hun ploeg voor een plaatsje in de le klasse streed. Schoten van de Barnevelders zowel uit vrije trappen als vanuit het spelbeeld gingen naast of over. Na het eindsignaal van scheidsrech ter Pex bleven de beide punten in Barneveld als welkome aanvulling ter ondersteuning de degradatie te ontlopen. Hees zal a.s. zaterdag zijn laatste kans verdedigen tegen Eemnes. De wedstrijd Valleivogels - T.O.V., die eveneens zaterdag a.s. gespeeld zal worden, zal mede beslissend zijn. Zowel Hees als Valleivogels hebben 30 punten uit 23 wedstrijden. Moch ten zowel Hees als Valleivogels hun wedstrijden winnen dan staat een beslissingswedstrijd te wachten. De wedstrijd Hees Eemnes zal om 2.30 uur aanvangen op het terrein aan de Kooiweg. De finale van het voetbalseizoen 1974-'75 Is voor twee Soester voetbalver enigingen een bijzonder spannend gebeuren. VVZ en Hees spelen met als inzet de promotie naar respectievelijk de 4e klasse van het zaterdagvoetbal KNVB en de le klasse van de afdeling Utrecht. VVZ moet uit naar Chefana te Naar- den. Winst betekent promotie voor de Soesters; gelijkspel een mogelijke be slissingswedstrijd. Het Utrechtse EDO kam het kampioenschap nauwelijks meer ontgaan. Zij moeten zaterdag wel winnen van Renswoude en die winst zou ook voor VVZ promotie betekenen. Verliest WZ dan kan een beslissingswedstrijd tegen dat zelfde Renswoude het gevolg zijn, mits Renswoude dan wint van EDO. Gro te kanshebber voor promotie is ech ter ook nog WOO dat zaterdag te gen Lopik moet uitkomen. Wint Lo- pik, dan is WOO zo goed als uit geschakeld, zij het dat het ook dan nog een kans heeft op een beslis singswedstrijd. WZ kan zaterdag op formidabele te genstand rekenen van Chefana. Che fana is in degradatiegevaar en heeft de twee punten hard nodig. Daarom zal het er bijzonder om spannen. HEES verspeelde afgelopen zaterdag twee punten aan Barneveld. Het was een misser, die n-u a.s. zaterdag in de laatste wedstrijd van dit seizoen tegen Eemnes gevolgd moet "worden door een zege. Met een gelijkspel kan genoegen genomen worden indien mede-promotie kandidaat Valleivo gels verliest van TOV. Wordt er door de Hezenaren weer verloren en speelt Valleivogels gelijk, dan is voor Hees het spel uit. Verliezen de Valleivogels en ook Hees, dan volgt er een beslis- sings wedstrijd. Alles bij elkaar ook voor Hees een bijzonder spannend slot'van de competitie. De dames van het B-team werden dinsdag 20 mei kampioen van de 3e klasse, district Utrecht door met 4-0 te winnen van een team van plaatstgenote Soest. Het A-team van de dames won ook en heeft in de laatste wedstrijd tegen Leusderpark voldoende aan een ge lijkspel om ook de vlag te hijsen. Het C- en D-team van de dames kunnen alleen nog hopen op fouten van de concurrenten. Wat de zaterdagcompetitie betreft is het zo, dat het seniorenteam de vol gende wedstrijd moet winnen om di rect kampioen te zijn, de 3 heren teams moeten hun volgende wedstrij den winnen om nog kans te maken. Voor de drie juniorenteams geldt, dat ze alle drie al zeker zijn van de 2e plaats in hun afdeling. Het A-team kan a.s. zaterdag kam pioen worden door met 4-1 of 5-0 te winnen. Maar zelfs bij verlies met 3-2 hebben ze in de laatste wedstrijd alle kansen nog in eigen hand. Het B- en C-team moeten hun eerst volgende wedstrijden winnen om op de laatste zaterdag hun slag te kun nen slaan. De zondagteams hebben pas 2 wed strijden gespeeld: Team I 2 maal gelijk 4-4 en Team II 2 verloren, zodat hun vlaggen voorlopig nog niet uit de motteballen hoeven te worden gehaald. Drie maanden geleden ontving VVZ een uitnodiging van de Sporting Club Choisy le Roi, 7 km. vanaf Parys, voor deelname aan het door deze ver eniging te organiseren veteranen-tournooi aldaar op beide Pinksterdagen. Vrijdagavond waren de meeste Soesters in Choisy, alwaar zy een uitmun tende organisatie ontmoetten. Voor inkwartiering, diner etc. was op perfecte wyze zorggedragen door de bestuurderen van de Franse club. Via loting trof VVZ een oppermach tig ASC Dudweiler uit het Saarge- bied, voornamelijk bestaande uit oud- eerste elftalspelers van deze club uit de 2e Duitse Bundesliga. Logischer wijze verloor VVZ met 6-0. De strijd tussen de 2 andere deelnemers, een elftal samengesteld uit trainers en voetbalopleiders uit het gebied van de Rhóne en het elftal van de organiserende vereniging, gaf een vrijwel identiek beeld te zien. De Rhóne-spelers waren oppermachtig en overtroefden de gastheren met 5 - 2. Op eerste Pinksterdag ontmoette VVZ de gastheren; beide elftallen deden niet veel voor elkaar onder en een aardige wedstrijd werd aan het pu bliek voorgeschoteld. VVZ behaalde de 3ë plaats via een 5-1 overwin ning. De finale-partij tussen Rhóne en Dudweiler gaf een fraaie partij voetbal te zien, die jammer genoeg door het niet kunnen dragen van het verlies door de Duitsers enigszins ootaardde. Rhóne overwon Dudweiler met 3-2 en nam de half meter hoge beker mee naar huis. Voor het bereiken van de derde plaats ortving VVZ een fraaie 30 cm. hoge beker, die geen enkele Soester vereniging in haar prijzenla zal hebben. Bovendien kan de vertegenwoordi ging van VVZ met rechte trots zijn op hun pelers, het 6e elftal aange vuld met spelers uit andere elftal len, de populariteits-prijs ging over duidelijk naar Soest. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. >-• Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367 18978 Wij, zijn telefonisch bereikbaar van maandég t.m. zaterdag van 8.30 uur töt 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen - Dit voorkomt voorrjjkosten Op de Waldeck Pyrmontlaan liep een uitgebroken pony tegen de per sonenauto van L. v. d. H. op. De pony hield er kneuzingen aan over; de auto werd eveneens beschadigd. De bank voor deze generatie... mét diensten van deze tijd. BANK Verzekeringen - Effekten - Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan - Hypotheken Betalingsverkeer - Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld - Kluisloketten Heisverzekeringen Alle soorten spaarvormep voor snelle behandeling. Feilloze verwerking van uw geldzaken. Geen lange wachttijden. Dat is: Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor deze generatie' CrUlDDCD SCHIPPER IN SOEST Induitrl.w*f II - Tel. OHM 10104 (todterrein, U« AN*B-bonJ»n) f,1,, ptrkMTTttlmU Het was de eerste keer, dat de Ame rikanen hun „Dutch neighbours" kon den ontvangen in het Camp New Amsterdam op de vliegbasis Soes terberg. Deze Armed Forces Day stond op zaterdag voor Pinksteren in het teken van het onderhouden van kontakten met de Nederlandse burgerij. De vele Nederlandse en Amerikaanse gasten werd dan ook een hartelijk „welcome" toegeroepen namens de Amerikaanse commandant, de kolo nel Kenny D. Cobb en de Neder landse commandant, vliegbasis Soes terberg, de kolonel A. T. M. Oonincx. De luchtmachtkapel uit Nijmegen onder directie van de le luitenant Warnas verzorgde op het sportter rein van het C.N.A. een muzikale introduktie. die bijzonder op prijs werd gesteld. Van het geplande programma van vliegdemonstraties konden alleen het parachutespringen en zweefvliegen vanwege de laaghangende bewolking jammer genoeg niet doorgaan. Vanaf het allereerste begin werd de indrukwekkende start van een F-4, met bestuurder kapt. Henrich en na vigator kapt. Wedberg meegemaakt. De helicopterdemonstratie van Lt. Suurbier met een Alouette III van het 298 Sci werd een succes, evenals de redding van „een-op-zee-drijven de" door serg.-maj. Keizer met een Rescue-helicopter. Grote waardering toonde de honderden aanwezigen voor het werk van de kapiteins Soons en De Jong met de F-27 van het Ned. Transport Sqadron. Behalve het bekijken van een F-4 en een tentoonstelling van motor fietsen, was er ook „karnaval", een bazar in de Amerikaanse school, ter wijl men al direkt de apparte sfeer kon proeven op het terrein, waar de boy-scouts de hot dogs en sloppy joe's verkochten. Vele burger- en militaire personeelsleden van de vliegbasis Soesterberg maakten een dankbaar gebruik van deze eerste „open dag" van de Amerikanen, die deze dag besloten met karate- de monstraties en een Old Timer's Soft- ball Game van All Over 40-jarigen. Met drie andere beeldende kuns tenaars exposeert Hans Timmer col lages op de kunstexpositie in het hoofdkantoor van Akzo Chemie te Amersfoort. De expositie zal tot 13 juni wekelijks geopend zijn op dins dag en donderdag tussen 14.00 en 16.30 uur en is kosteloos toeganke lijk. Op initiatief van de r.k. sport en jeugdvereniging „Laetitia". die dit jaar twintig jaar bestaat, wordt het schoolvoetbaltoernooi in Soes terberg weer in ere hersteld. De wedstrijden zullen op maandag 1, woensdag 3 en vrijdag 5 september worden gespeeld onder auspiciën van de jeugdcommissie van de v.v. Soes terberg op het terrein aan de Kamp weg. De leerlingen van de St. Caro- lusschool (4e tot en met 6e klas) pre senteren als „De Kobolds" de jeugd- musical „Het Koffertje van Meneer Van Dalen" op tekst en muziek van Hans Peters jr. De eerste uitvoering is op vrijdag 23 mei voor de kleu ters en de onderbouw; op maandag 26 mei voor de ouders en op vrijdag 27 juni voor alle Soesterbergse be jaarden in „De Drie Eiken", Drie leden van B.S.V. namen deel aan de finale bandstoten. De heer Wesseling behaalde een gedeelde eerste plaats met 12 maitchpunteri, maar zijn concurent de heer Paridon (Carambole-Baarn) had een hoger ge middelde. De heer Michilsen werd zesde. In de toneelzaal van- de Hoeksteen geeft „Utile Dulci" twee toneeluit voeringen op de vrijdagen 23 en 30 mei. van het toneelspel van Edward Albee „In wankel evenwicht" in een vertaling van Ernst Altena. Aan vang 20.15 uur. In verband met de begrijpelijkheid v-an het toneelpel is deze uitvoering minder geschikt voor jeugdige toe schouwers tot 14 jaar. In het spoor van bekende interna tionale motorrijders als Wil de Har- tog, Boet van Duimen en Marcel Ankohé heeft de Soesterberger Kees van de Broek een goed resultaat ge boekt bij de kampioenraces 350 cc Internationaal in Oirschot. Onze plaatsgenoot eindigde op de tiende plaats, een goede classering daar de ze motorcoureur slechts tweemaal aan races had deelgenomen op zijn nieu we Yamaha. Een groot aantal sup porters van de fanclub „Kees van de Broek" hadden de reis naar Oirschot in twee touringcars gemaakt en wa ren getuigen van het motorsucces. Zijn broer Robby van de Broek kwam uit in de nationale klasse 350 cc., maar moest de race opgeven van wege motorpech, toen hij op de zes de plaats lag. Op 1 en 8 juni neemt Kees van de Broek deel aan de TT-races in As sen en aan de races in Zandvoort. Topmerken in avant garde mode. U vindt een uitgebreide leuke kollektie in de Bonnieshop. NACHTEGAALSTRAAT 16.18 UTRECHT "Boetiekafdeling" van Maison deBonneterie. Direkt bij de entree de trap af. Iedere dame kan keuze maken uit de grote collecties badkostuums In elke prijs kunt u slagen uit de collecties van de wereldberoemde merken Bleyle Benger Jantzen Rasurel JArtxUou, etc Nachtegaalstraat 16-18, Utrecht tel.030-33 2242 Zaterdag j.1. nam een select groepje Soester atleten en atletes deel aan wedstrijden in Zaandam, waar natio nale jeugdwedstrijden werden gehou den. Bij het verspringen jongens C be haalde Marcel Klarenbeek een eerste plaats met een sprong van 5.60 m., hetgeen een nieuw clubrecodd bete kende. Robert van 't Wout behaalde de 6e plaats met 5.15 m. Joost Kok sprong 4,06, Jim Hasenaar 4.41, Mi- chiel Cuypers 4,24 en Dennis Peere boom 4,24. Na eerst zijn serie 100 m. gewonnen te hebben en daarna de halve finale, werd Robert van 't Wout tenslotte in de finale eerste in 12.0 sec.; een evenaring van het clubreccrd. Het zelfde deed Lenny Kievit op de 100 m. Zij werd eerste in de knappe tijd van 13.8 sec. Aria Greefhorst werd in de halve finale uitgeschakeld in de tijd van 13,9. Marcel Klarenbeek liep voor het eerst de 1500 m. en eindigde als 2e in de nieuwe clubrecord tijd van 4.29.9 min. Brigitte van Kouwen bewees tenslot te haar goede vorm op de 600 m. door deze afstand af te leggen in 1.46. 8 sec. hetgeen een 3e plaats op leverde. E.LÈCTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers, afwasautomaten, koelkasten enz. r-. -.-O.a.: Miele, Siemens, Zanussi, Bosch en Candy i Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon '13367-18978- VOETBAL V.V.Z. Senioren 14.30 uur Chefana-WZ 12.00 uur Baarn 3-WZ 3 12.00 uur WZ 4-Altius 6 12.00 uur TOV 3-VVZ 5 S.E C. Senioren 18.30 uur SEC-Rood Wit (beker di. 27 mei) HEES Senioren 14.30 uur Hees-Eemnes 14.30 uur Roda 5-Hees 3 18.30 uur CSW 2-Hees 2 (di. 27 mei) Baarn 3-WZ 3 H. van de Brink, R. Kriele, J. Broek- huyzen, L. Hilhorst, P. Hoek, T. Bun nik, G. v. d. Grift, J. van Doorn, W. Huijink, W. Hilhtorst, B. Buys en C. Koopman. VVZ 4-Altius 6 H. Roetman, H. Voortjes, R. van Her waarden, E. Zoetelief, J. Raadtgever, J. Hop, R. Engelse, R. van de Veen, P. Monnee, H. Sandifort, P. Voortjes, P. van Rouwendaal, G. Brons en H. Beernink. TOV 3-VVZ 5 G. Smit, W. v. d. Meer, J. Brouwer, J. van Campen, W. Floor, C. Bie- mans, F. van Hornsveld, A. van Neerbos, G. Floor, A. van Wijk, R. Kruiswijk, J. Kampen en L. de Groot. H dan I bllaklaan 35 soast tal. 13991 of 14550 MACHTIG EIKEN PUUBNATUÏIB Zaterdags geopend van 10-17 uur Op 9, 10. 11 en 12 juni wordt we derom de avondvierdaagse Baarn' Sost georganiseeerd. Evenals vorig jaar kunnen ook nu mindervaliden in rolstoelen deelne men. Vorig jaar was dat voor het eerst, waarbij de belangstelling groot was. De afstand voor rolstoelers is 10 km. Belangstellenden (gehandicapten en duwers/begeleiders) kunnen voor in lichtingen en inschrijfformulieren te recht bij Mieke ten Cate, Acacia laan 8, Soet (tel. 14681) en Ans Kok, Kerkpad N.Z. 6, Soest (tel. 120028). PIONEER SX 300 Kwalli'teits FM-MG Stereo tuner-versterker. 98,- nu 498,- DE GOUD EN SN AAR B&O BEOLIT 700 HI-FI portable radio bat. en lichtnet, FM/MW/LW Cat. 418,- (overjarig) nu 298,- DEGOUDENSNAAR Twee kinderen, een jongetje van tien en een meisje van zeven jaar, wer den in de Soesterduinen onzedelijk betast door een ongeveer 30 jaar oude man, die een bruin lederen jack droeg. Mevrouw F. ter L.-S. deed er aangifte van bij de politie. Maandag 26 mei a.s. starten de leden van schaatsenrijdersvereniging „Eem land" met hun training voor het a.s. winterseizoen. Die training wordt ge houden in het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat, van 17.30 tot 18.45 uur voor C. en D junioren; de zelfde tijd ook voor A en B junioren en seniooren en van 18.45 tot 19.45 uur voor de damesleden, zowel ju nioren als senioren. Op 31 mei be gint de training voor de pupillen en wel om 08.30 uur, eveneens bij het openluchttheater. A.s. zaterdag 24 mei staat nog een fietstocht op het programma voor de leden en de adspirantleden. De start is om 8 uur vanaf het adres Soester bergsestraat 23. Op de laatst gehouden ledenvergade ring werd besloten tot een minimale verhoging van de contributie. Die be draagt thans voor senioren 57,50 per jaar; voor A en B junioren 52.50; voor C en D junioren 37,50; voor pupillen 67,50 (alles inbegre pen, exclusief echter een eventuele abonnementsverhoging). AKAI STEREO SET AP-0O2 HI-FI halfaut. pl.sp. 498,- AA-5210 HI-FI verst. 2x18 W. 648,- ST-101 HI-FI luidspr.box 40 W 396,- nu f998,' DEGOUDENSNAAR „The Frog Island Jazzband" uit Lon den speelt dinsdag 27 mei a.s. (vanaf 21 uur) in de Queensclub aan de Ko ninginnel aan. De in Engeland zeer populaire band speelt jazz zo authen tiek mogelijk. De arrangementen ko men van de oorspronkelijke Oliver Morton opnamen, waardoor de histo rische klanken uit de twintiger jaren weer tot leven worden gebracht. De band is voor het eerst, sinds zij in 1961 werd opgericht, in Nederland, Opgetreden wordt o.a. ook in Bus- sum, Den Bosch, Amersfoort (28 mei), Haarlem, Den Haag en Den Oever. :y2% I Dinsdagavond startte op het VVZ- veld aan de Eemweg de voetbalcom petitie van de Bedryfssport 1975. Be gunstigd door schitterend weer en onder voortreffelijke leiding van VVZ-scheidsrechters maakten de spe lers van de eerste twaalf teams die in het veld kwamen er een sportieve avond van. Naar de halve finale gaan over de teams van Lindner 1, Fox- boro en Coca-Cola 1. Zij werden de poule-winnaars van de eerste wed strijd-avond. Aan deze voetbalcompetitie nemen in totaal 40 teams deel met 280 spelers. Vrijdagavond is de tweede speel avond; maandag 26 mei de derde en dinsdag 27 mei worden de finales ge speeld. De wedstrijden beginnen steeds om 18.30 uur. Vanavond, aanvang 18.40 uur, begin nen de volleybalwedstrijden van de bedrijfssportcompetitie. De finales van dit onderdeel worden verspeeld op donderdag 29 mei. De volleybal wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Beukendal. De competitie wordt besloten met viswedstrijden op zaterdag 31 mei a.s. De gedetailleerde uitslagen van de eerste voetbalwedstrijden waren: Lindner 1-Arkel 2-2; Foxboro-SRV Spelmoment uit één van de vele voetbalwedstrijden in de 13e Soester Bed ry fs Sport Competitie. Foto: Herman van Dam 7-0; Lindner 1-Gütermann 1-0; Fox- boro-Amro 1-1; Lindner 1-Hengstum 3-0; Foxboro-Jac. Hermans 3-0; Gü- termann-Henstum 6-0; Amro-Jac. Herman 2-0; Arkel-Henstum 0-0; SRV-Jac. Hermans 0-0, Arkel-Güter- marrn 0-4; SRV-Amro 0-2; Mercurius -Frejo 5-0; Mercurius-Coca Cola 0-2; Mercurius-Brandweer 2-1; Coca-Cola- Brandweer 1-0; Frejo-Brandweer 0-3 en Frejo-Coca-Cola 0-4.

Soester Courant | 1975 | | pagina 9