Vreemd beleid inzake grondprijzen in Smitsveen TEGELS plavuizen Artishockgebouw krijgt betere brandbeveiliging spoedig ^Meubelfabriek Oisterwijk Nederlandse Credietbank Nederlandse Credietbank Gemeenteraadsvergadering van de Gemeentehof ^■toegang) (vriJc Opcii-IIuis VVD-raadsfraetie Voorstel tot straatvernoeming „Wethouder de Haan" zal gesteund worden Leden verontrust over inspraakprocedure Vara's „Rode Haan" vanuit Soester café De Rode Haan" Kermis-slachtoffertje Bloeclch- GratisLP's Ga rentenieren metdeCats GratisLP's Leenevenwat geld hij Frans Schubert Soester Courant van donderdag 29 mei 1975 Buiten de buitengewone raadsvergadering, die op 16 mei gehouden werd, hield de raad voor het eerst een gewone werkvergadering zonder de onlangs overleden wethouder De Haan. Dat was toch vreemd, zeker voor de leden die al wat langer meedraaien en nooit anders meemaakten dan dat de heer De Haan achter de collegetafel zat. Zijn opvolger werd benoemd, niet als wethouder maar als raadslid; drs. H. J. Goote. Op 12 juni wordt hij beëdigd tijdens een extra raadsvergadering. In tegenstelling tot de laatste maanden duurde de vergadering dit keer drie uur en een kwartier. Daarmee werd bijna geheel voldaan aan het verzoek van mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) niet langer dan drie uur op een avond te vergaderen. Zij verwees naar een beslissing die ooit onder burgemeester Bentinck werd genomen; na half elf stoppen. Het had zo te zien de algemene instemming, maar of men daar in september, na alle vacaniies, nog aan denkt, valt te bezien. De burgemeester stond duidelijk aan de kant van mevrouw Oranje; „dolgraag" zei ze en aan haar zal het ook niet liggen. Er passeerde deze avond weinig fenomenaals, hoewelmisschien was het opmerkelijk dat voor het eerst een wethouder (Ebbers) partij koos voor een minderheid in de raad. Hij stemde met de PvdA, met Jan Visser van Progressief Soest en de heren Van Logtenstein en Verheus van het CDA mee om een brief te laten voorlezen, waarvan de inhoud onbekend was èn bleef voor de publieke tribune. De pers kende de inhoud ook niet, maar die had er zelf maar voor moeten zorgen, vond de burgemeester. In ieder geval bleef het publiek op de tribune van een duidelijke klacht van de artsen Walter en Eggink verstoken. De pers kreeg later wel de toezegging dat zij na afloop van commissievergaderingen vragen mag stellen en dat zij bovendien alle stukken krijgt die ook aan de raadsleden worden toegezonden. En dat is een flin ke stap in de goede richting van meer open beleid. Een straatnaamdebatje wekte nog enige hilariteit, toen Jan Visser (P.S.) straatnamen bedacht als „duimelot", „likkepot" met verwijzing naar de namen van het beroemde „vijf vingers aan één hand" stuntteam van de luchtmacht. Hij is en blijft principieel tegen alles wat naar militair gedoe zweemt. Min of meer belangrijk was ook het debat over de toekomst van het Artishockgebouw; afbreken of laten staan. Duidelijk was wethouder Plomp; de kunstenaars willen er blijven, laten we vooral daar rekening mee houden. In ieder geval wordt aan de brandveiligheid nu zo spoedig mogelijk alles gedaan. Wat de centrale antenne inrichting betreft zal in het najaar een nota ingediend worden door het college waarna de beslissing kan vallen op welke termijn een dergelijk systeem voor heel Soest en Soesterberg in gevoerd zal worden. Ten slotte werd nog gesproken over de Amerikaanse wijk in Soesterberg en werd de burgemeester hulde gebracht voor haar „chantage van Den Haag" waardoor de bouw van huizen voor inwoners van Soester berg werd mogelijk gemaakt. Ook voor het plan Sterrenberg is het nu rond. Visser was de enige die niet accoord ging met de woningbouw voor de Amerikanen en dat was hij weer uit principe. Twijfelachtig a. Brief d.d. 8 april 1975 van de he ren J. B. M. Eggink, tandarts en P. H. Walter, arts, beiden te Soest, ■waarin bezwaar wordt aangetekend tegen het hanteren van verschillende verkoopprijzen van gronden in het plan Smitsveen met het voorstel het desbetreffende stuk in handen te stel len van burgemeester en wethouders om advies. Conform besloten. De beide artsen vragen de raad hoe het toch mogelijk is, dat zij de door hen in 1973 te betalen grondprijs, één week voor de aanvang van de bouw van hun praktijkcentrum, plotseling verhoogd zagen van 60 tot 75 gulden, terwijl vlak erbij gelegen grond nu in 1975 verkocht is voor een dans school voor 60 gulden per vierkante ineter. In 1973 was de motivering, die de raad deed afwijken van het voor stel van burgemeester en wethouders, de stijging van het algemeen prijs niveau (de heer Oldenboom (CDA) toetste dat to eno.a. aan het stijgen van de kosten van zijn vals gebit). De beide artsen concluderen daarom dat er in Soest met twee maten gemeten wordt, maar zij willen die mening herzien: „als u ons middels een dui delijke argumentatie van het tegen deel zou weten te overtuigen". De raad van 1975 heeft kennelijk verge ten wat de raad van 1973 voor stand punt innam, maar b. en w. zullen een advies uitbrengen, in deze twij felachtige zaak. b. Brief d.d. 21 februari van een aan tal ambtenaren van het bedrijf ge meentewerken betreffende plaatsing bij de Stichting Samenwerking Wo ningbouwcorporaties, met het voor stel om te antwoorden overeenkom stig de hierbij gevoerde concept brief. Conform besloten. c. Motie d.d. 28 februari 1975 met bij lagen van de raad van de gemeente Eindhoven, inzake de versnelling van de bezwaarschriftenprocedure voor bestemmingsplannen, met voorstel de ze voor kennisgeving aan te nemen. De brief werd niet voor kennisgeving aangenomen. Er gaat een adhesie betuiging weg, omdat de kwestie ook de raad van Soest bijzonder aan spreekt. De burgemeester wees op te gengestelde standpunten van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten, maar was het er mee eens: „de zaak is ons uit het hart gegrepen". d. Brief d.d. 30 maart 1975 van me vrouw W. C. Otten-Monsees, waarbij zij dank zegt voor de oplossing van het busvervoer door Soest-Zuid met het voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. e. Brief d.d. 12 april 1975 van de heer J. J. Kesler, Oude Tempellaan 10 te Soesterberg waarbij een rapport wordt aangeboden, handelende over de verkeerssituatie van het gebied Soesterberg, waarbij een rapport deze brief in handen te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. Conform besloten. Duidelijkheid f. Brief d.d. 15 april 1975 van de raadsfractie van Progressief Soest in zake het geven van meer toelichting op voorstellen aan de commissies, met het voorstel te beslissen overeen komstig de ter inzage gelegde ont- werp-brief. De pers krijgt voortaan meer toelich ting in de vorm van toegezonden stukken en de mogelijkheid vragen te stellen na afloop van commissiever gaderingen. Deze toezeggingen ver heugden Jan Visser (PS) en de frac tie van de PvdA, die beiden ingeno men waren met dit wat „opener be leid". Bebouwde kom 3. Voorstel tot het wijzigen van de „A.P.V. SOEST". Conform besloten. De bebouwde komt wordt aangepast aan de realiteit en dat heeft direct gevolg voor het parkeren van vracht wagens. Overigens staat de gehele Politie Verordening op de helling en zal er ook iets opgenomen worden over loslopende honden en „vrouwen achter de bar" zoals Jan Visser (PS) dat zei. Dat mag nu niet en hij meen de dat er sprake was van een ver ouderd standpunt, zeker nu in het Jaar van de Vrouw. Dat argument sprak de burgemeester bijzonder aan. Jan Visser duimelot, likkepot 4. Voorstel tot het wijzigen van de Verordening op de kampeerplaatsen en op de kampeermiddelen. Conform besloten. 5. Voorstel tot wijziging van de Brandbeveiligingverordening. Conform besloten. 6. Voorstel tot het wijzigen van de Beheersverordening Algemene Be graafplaats Soest. Conform besloten. De wijziging be treft de sluitingstijden. Voorlopig zal het hek echter steeds openblijven. 7. Voorstel tot het wijzigen van de bouwverordening. Conform besloten. Op verzoek van de heer J. van den Brakel zal ook in de bouwverorde ning een en ander opgenomen wor den of officiële gebouwen beter toe gankelijk te maken voor gehandicap ten. Benoemingen 8. Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Benoemd werd de heer D. van der Pol, wonende aan de Hartmanlaan 5. 9. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleu terschool „Kleuterwereld" te Soester berg. Benoemd werd mevrouw C. de la Houssaye-Nauta, reeds als leidster aan de school werkzaam. Kredieten 10. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de wijziging van de kleedaccommodatie op het sportpark Bosstraat-Oost. Conform besloten. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van c.v.-installaties in gemeentelijke premiewoningen. Conform besloten. 12. Voorstel tot het aanleggen van riolering in de Wilhelminalaan. Conform besloten. 13. Voorstel tot het "beschikbaar stel len van een krediet voor het vol tooien van de structuurstudie voor de regio Eemland. Conform besloten. Meerdere raadsleden spraken hun on genoegen en twijfels uit met betrek king tot de gang van zaken over de bestuurlijke herindeling van Neder land. Wat komt er van de plannen „Regionale samenwerking Eemland' terecht? De heer K. de Wilde (PvdA) wilde er een gedachten wisseling met de raad over, ten behoeve van de vier Soester vertegenwoordigers in het regio-bestuur. Al stond Soest er positief tegenover, hoe waren de standpunten van de andere deelne mers? Hij meende dat ondermeer Eemnes en Bunschoten er moeilijker over deden. Ook de burgemeester was bang dat enkele gemeenten, aan de periferie van het samenwerkingsgebied affectie toonden voor andere samenwerkings verbanden. Het was allemaal teveel vrijblijvend nu. Naar de mening van de heer D. Hoekstra (CDA) kostte die vrijblijvendheid wel veel geld en dat was een jammerlijke zaak. „Velen wachten af of er voordeel te halen is uit de samenwerking. En dat is een Nederlandse hebbelijkheid", besloot de burgemeester. Het krediet van ruim 3500 gulden werd ter be schikking gesteld. 14. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van een her stel van een gedeelte van" het rieten dak op het pand Kerkpad Z.Z. 99. Conform besloten. 15. Voorstel tot het voteren van een extra krediet ten behoeve van de aanschaf van een bandrecorder en een biologiemethode voor de openba re lagere school Soesterberg. Conform besloten. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor de aanschaf van meubilair en spel- en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de openbare 'kleuterschool De Blokkendoos. Conform besloten. Op verzoek van mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg (PvdA) zal er bij de inspecteur nader geïnformeerd worden welke normen er gehanteerd worden bij de aanschaf van materi aal. De heren Hoekstra en Verheus van het CDA wisten beiden dat ook inspecteur instructies kregen en dat die zich daaraan te houden hebben. Overigens meende de heer Verheus dat niet 50 °/o van de oorspronkelijke aanvraag geschrapt was, omdat een gedeelte van het materiaal „geacht werd reeds in de school aanwezig te zijn". Straatnamen 17. Voorstel tot het geven van straat namen in de wijk Steenberghe en het verlengde van de Buys Ballotlaan te Soesterberg. Met in de invoering van de namen Van der Griendtlaan, Versteeghlaan, Jongbloedlaan en Bakkenneslaan wordt de gedachte aan het beroemde stuntteam van de luchtmacht „de vijf vingers aan één hand" levendig ge houden (de Van Weerden Poelman- weg bestaat reeds). Slechts de heer J. Visser was tegen. Hij dacht aan „duimelot en likkepot", maar hij kreeg de raad niet verder dan een lachbui. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van riolering in de Insingerstraat, de Den Blieklaan en het le Heeserlaan tje gedeeltelijk. Conform besloten. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet ten behoeve van de bouw van een clubhuis op een terrein aan de Henr. Blaekweg ten behoeve van de handbalvereniging BDC. Conform besloten. Trottoirs 20. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van diverse voetpaden in de wijk Soest-Zuid. Conform besloten. Visser was het er niet mee eens. Hij vond de aanleg overbodig en te veel geld kosten. Waarom werd niet eerst de Molenstraat onder handen geno men. De veiligheid van de wande laars in Soest Zuid kwam nauwelijks in gevaar omdat er geen sprake was van druk autoverkeer. De raad dacht er anders over; me vrouw Oranje (WD) juichte het voorstel toe en de heer De Wilde (PvdA) was voor omdat het een ini- tiatief was vanuit de raad zelf (de commissie van bijstand). Overigens vond ook de heer De Wilde de situa tie op de Molenstraat „troosteloos". De Molenstraat werd echter niet ver geten, wist wethouder Ebbers. Men wachtte slechts op definitieve plan nen van de woningbouwvereniging. De verkeersdrukte zou evenwel dras tisch afnemen, zodra de Dalweg door getrokken was. 21. Voorstel tot het weigeren van ontheffing van het bepaalde in arti kel 1 va.n de „Zoneverordenir.g Hin derwet" zulks ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kantoor en een magazijn annex assemblagewerk plaats op/in het perceel De Beaufort- laan 22a, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nummer 3413, door de Firma Watts B.V. Hef voorstel werd op verzoek van de raadsleden aangehouden. Er werd ge twijfeld aan de juistheid van de ge volgde procedure. Waarom niet eerst aan de omwonenden gevraagd of er bezwaar tegen de vestiging van het bedrijf bestond. Planologische bezwa ren waren er niet direct volgens het plan landelijk gebied en voor Soest- dulnen zou immers een nieuw be stemmingsplan worden opgesteld. Het betreffende perceel heeft nu een bosbestemming en zal die bestem ming mogelijk ook in de toekomst houden. Dat er ooit een bedrijf op gevestigd werd, betekende nu niet dat die foutieve situatie nu gehand haafd moest worden. Het was een moeilijke zaak, dacht ook de burge meester en men besloot het voorstel aan te houden, Garanties 22. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de reparatie vain het dak van de sporthal „Beu kendal". Conform besloten. De heer J. van den Brakeldrong voor de toekomst aan op duidelijke garanties met de leveranciers. Geen genoegen mocht meer genomen wor den met vage toezeggingen. Hij was van mening dat er in het verleden nooit om garanties gevraagd werd, „maar iemand, die goed werk levert is daar altijd toe bereid", aldus de heer Van den Brakel. Het CDA was het daar bij monde van mevrouw J. Greefhorst-Van Overdam, van harte mee eens. Brandveiligheid 23. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het treffen van brand veiligheidsvoorzieningen in het St. Josephgebouw (Artishock). Conform besloten. Totaal werd er 160.000 gulden be schikbaar gesteld. Mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg (PvdA) en ook de fractie-voorzitter van de WD, mevrouw E. Korthuis-ELion, waren van mening dat er nog wel een maand uitstel bij kon om de wethou der eerst nog gelegenheid te geven zijn visie op de toekomst van dit ge bouw te geven. De heer K. de Wilde (PvdA) merkte op dat de toezegging daarvoor in december nog gegeven was. Waarom was de visie er nog niet? Volgens de CDA-er Van Logtenstein mocht het aanbrengen van de brand veiligheidsvoorzieningen niet langer uitgesteld worden; „Puem en gasbe drijf kunnen, bij wijze van spreken het gebouw a la minute sluiten", wist h«. :V- Wethouder G. Plomp Artishock moet blijven Ook wethouder Plomp wilde van geen uitstel weten. Wat er ook met het gebouw ging gebeuren, Artishock zou er jaren gebruik van moeten ma ken en bovendien en dat woog bij hem nog zwaarder, de Artishockers wilden in het gebouw blijven. Het beviel hen uitstekend en de sfeer van het gebouw was optimaal voor hun doeleinden. Wat het gebrek aan plaatsruimte betrof, zei de wethouder dat er binnen niet al te lange tijd een oplossing zou komen na sluiting van de St. Josephschool. „Artishock moet blijven draaien", vond hij. Daar legde zich tenslotte bijna ieder een bij neer. Uitzondering was de heer W. Blaauw van de WD; hij wilde eerst het totale onderhouds- en verbeteringsrapport met opgave van globale kosten. „Als we niet weten wat we er uiteindelijk mee gaan doen, voel, ik niets voor kredietverle ning", aldus de heer Blaauw. Hij nam dat standpunt in, nadat de heer Van den Brakel (PvdA) aangedrongen had de brandveiligheidsvoorzieningen zó aan te brengen, dat in een later sta dium bij verder onderhoud, die voor zieningen niet weer afgebroken moes ten worden. „Zet er maar eeris vak mensen aan", was zijn advies. Amerikaanse wjjk 24. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden, gelegen langs het Zeister Spoor. Conform besloten, met de stem van Jan Visser tegen. Hulde werd gebracht aan het dage lijks bestuur van onze gemeente, dat via een soort „chantage" de bouw van woningen voor de Soesterbergers had los weten te krijgen. Dankzij een ver- tragingstaktiek was reeds begonnen kunnen worden met de bouw van Egghermonde, voordat met de bouw van deze Amerikaanse wijk gestart zou worden. Dat had naar de mening van de raadsleden anders gelegen, in dien Soest soepeler geweest was. Bij zonder ingenomen was men ook met het feit dat de toestemmingen voor Sterrenberg ook rond waren. De heer K. de Wilde (PvdA) had en kele bedenkingen tegen de ligging van de wijk en tegen het feit dat er sprake zou zijn van het ontstaan van een „enclave van vreemdelingen". Dat kon zijns inziens niet gunstig zijn. De situering viel mee volgens de bur gemeester en wat de enclave betrof wees zij de heer De Wilde op soort gelijke ontwikkeling in Duitsland, voor wat bterof de legering van Ne derlandse militairen. Toezegging kreeg de heer De Wilde ook dat bij de ont wikkeling van het bestemmingsplan, de Wijkraad de nodige inspraak zou krijgen. Mevrouw P. Oranje-Entink korter vergaderen 25. Voorstel tot benoeming van leden in het algemeen bestuur van de Stichting Samenwerking Woning bouwcorporaties. Benoemd werden mevrouw G. Al- ting-Ambrosius en de heer C, Ver heus, Centrale Antenne 26. Voorstel met betrekking tot de aanleg van een centrale antenne- Inrichting in Egghermonde en Steen berghe te Soesterberg. De raad ging ermee accoord, nadat de heer F. Hagmeijer (WD) de visie van de Wijkraad Soesterberg naar voren had gebracht. De Wijkraad betreurde het in hoge mate, dat zij niet eerder gehoord werd en hoopte dat zij in de toe komst vroegtijdig zou worden inge schakeld. De leden hadden zich nu laten voorlichten door de heer Bre- develd (van het gasbedrijf Soest) en „het ware te wensen geweest, dat deze voorlichting ook was gegeven aan de leden van uw raad", zo zei de heer Hagmeijer. Namens de wijkraad adviseerde hij daarna te kiezen; voor een centrale antenne inrichting met vjjf kanalen (met uitbreidingsmogelijkheden ten aanzien van het TV-gedeelte); voor het VHF/UHF voorbereid systeem; voor het FM-gedeelte in aparte ka nalen; peilingen te laten verrichten voor de plaatsing van het kopstation en de ontvangen offertes zeer kri tisch en kosten-vergelijkend te on derzoeken. Geadviseerd werd verder de offertes van Bosch, Philips en Siemens te be kijken en dan aan b. en w. over te laten welke offerte aanvaard moest worden. De wijkraad wees ook nog op de mogelijkheid, naar voorbeelden van Utrecht en Amstelveen, enquet- tes onder de inwoners te houden en gevraagd werd tenslotte „geheel Soes terberg per 1 juli 1976 op een C.A.I.- net aan te sluiten". De raad en ook de wethouder Ebbers kwamen tot de conclusie dat de Wijk raad adviseerde conform het voor stel. De toezegging dat Soesterberg volgend jaar op een centrale antenne inrichting zou zijn aangesloten, kwam er niet uit. Eerst moest de nota over deze materie uitgebracht worden en die kon volgens wethouder Ebbers in het najaar tegemoet gezien worden. Daar is het wachten nu op. V-^\ cruiDoen SCHIPPER IN SOEST I - TtL «110 tu Mstrtrnc U - Tri. «110 I WH stoelen j?j KTV-kasteng ♦slaapkamer ^bankstellen ^wandkasten ^dekenkisten Toonzalen: Utrecht, Hollantlaan 26 (bij afslag Nteuwegein £36), tel.030-883762. I Ma t/mza 9-18 uur. Donderdag tot 21 uur. Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein), tel.020-233917.Mat/mza9-18 uur.|| Donderdag tot 21.30 uur. Het „Open Huis" van de VVD. dat voor de tweede keer gehouden werd, trok redelijke belangstelling. Weliswaar hoofdzakelijk uit eigen kring, maar des alniettemin kreeg de fractie, in dit Jaar van de Vrouw, vertegenwoordigd door uitsluitend de drie vrouwelijke raadsleden, mevrouw mr. <E. Korthuis- Elion, mevrouw P. Oranje-Entink en mevrouw G. Alting-Ambrosius, wat huiswerk toebedeeld. Dat huiswerk bestond uit enkele op te lossen verkeersproblemen; het altijd durende verschil van mening over de vernieling van de plantsoenen door de jeugd; het ontwikkelingsplan van Soest en de lacune tussen de uitvoering van een goedgekeurd bestemmingsplan en de reconstructie van de aanvoer- wegen die buiten zo'n plan vallen. Wat de vernieling van de perken en de gazons betrof werd aangedrongen op betere politie toezicht. Het werd nu teveel vanuit de surveillance auto „bekeken" zonder direct optre den. De fraktie wees op het insti tuut wijkagent, dat langzamerhand gaat functioneren en verder waren de VVD-dames van mening dat ou ders en scholen wat aan de menta liteit van de kinderen konden doen. Mevrouw Alting vond overigens dat de zaak niet overtrokken mocht wor den en dat het „groen" aangepast moest worden aan de jeugd. In som mige wijken was immers nauwelijks plaats om gevaarloos te spelen. De heer Nikkels, van een WD-werk- groep uitte zijn ongenoegen over de gang van zaken met betrekking tot het nieuwe ontwikkelingsplan van Soest. De mogeleijekheid tot inspraak, zoals die tot nu toe uit de verf ge komen was, leek hem onjuist. Hij wilde van de fractie horen wat zij er aan doen gingen. Betere voorlich ting van de burger was op zijn minst noodzakelijk; dan zou immers de interesse groter worden. De pas gehouden discussie-avond leek zijns- inziens meer op een voorlichtings avond, waarop een inspraakavond diende te volgen. Naar de mening van mevrouw Kort- huis zou er een oplossing gevonden' kunnen worden, indien alsnog een gespreksronde zou georganiseerd worden van de gemeente met werk groepen, voordat het plan de raad zou bereiken. Het oud-raadslid van D'66, de heer H. Gerth, meende dat veel voornemens schipbreuk zouden lijden, omdat vooral de direkteur van gemeentewerken in deze ma terie de „doordrammer" was. Hij was het er uiteraard mee eens dat de gemeentelijke voorlichting over de toekomst van Soest niet optimaal geweest was. Drie Soesterbergers vroegen daarna aandacht voor een lacune in de be stemmingsplanprocedure. Het waren de bewoners van de Oude Tempel laan, de heren Hagedoorn, In 't Veld en Kesler. Toen het plan Eggher monde ter visie lag was reconstruk- tie van de aanvoerwegen niet ter sprake gekomen. Egghermonde zou gebruik gaan maken van de door getrokken Buys Ballotlaan en eerst nu bleek dat ook de Oude Tempel laan „ingeschakeld" zou worden. Kon dat nu zo maar, wilden zij weten. Bij de gemeente hadden de drie heren reeds protest aangetekend, maar wat ging er met dat protest gebeuren. De tijd drong immers. De fraktie mag het uit gaan zoeken. Wethouder De Haan-plein De heer Gerth vroeg hulp aan de VVD-fractie de naam van de onlangs overleden wethouder K. de Haan, blijvend aan Soest te verbinden. HU dacht aan het nieuwe dorpscentrum waar een plein, straat of laan naar hem vernoemd zou kunnen worden. De fractie stond er zeer sympathiek tegenover en zal de suggestie graag overnemen. «r Het bekende VARA-radioprogramma „In de Rode Haan" wordt dinsdag 3 juni uitgezonden vanuit het café „De Rode Haan" aan de Birkstraat. Van 12 tot 14 uur is iedereen die iets belangrijk of interessants te ver tellen heeft welkom in het café aan de Birkstraat 32. Zij zullen dan in het gezelschap zijn van enkele Soes ter autoriteiten, die medewerking hebben toegezegd en van vertegen woordigers van de kunstenaarsver eniging Artishock en van de jeugd soos e.d. De 14-jarige Annelies L. brak op de kermis haar enkel, toen zij te vroeg de Swinging Mill verliet. Het vol gende wagentje sloeg met kracht te gen haar enkel aan, die daar niet tegen bestand bleek. Met de ambulance auto werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht, waarna zij, na geholpen te zijn, naar haar ouderlijke woning kon terugkereen. De heer L. wor.ende aan de Soes ter Engweg, deed bij de politie aan gifte van het feit. dat hij zes kippen in hun hok dood had aangetroffen. Van de daders geen spoor. Soest, Torenstraat 47. Voor Inlichtingen tevens: Afd. Marketing, Antwoordnummer 5857, Amsterdam. V Hit Explosion,Cats, Dizzy Man's Band en vele anderen op een explosieve vei- samel-lp. Gratis, zo lang de voorraad strekt, als je f 25,- inlegt op een nieuwe of bestaande spaarrekening. Of op de unieke klimspaarrekening (rente tot Een fijn begin van een lekker kapitaaltje voor straks of later. Je mag trouwens kiezen. Frank Sinatra bijvoorbeeld, of nog oudere meesters waaronder W. A. Mozart. Ook bij een persoonlijke lening of woningverbeteringkrediet. Let op, tot en met 20 juni. Gauw naar de Nederlandse Credict- bank dus. Het bank en hitwezen zogezegd. dl bank HWJl Uf-' "X Soest, Torenstraat 47. Voor inlichtingen tevensAfd. Marketing, Antwoordnummer 5857, Amsterdam. Een vriendelijke handdruk en een lp van formaat- Bij een persoonlijke lening of woningverbctcringkrcdiet van de Nederlandse Credietbank. Gratis, zo lang de voorraad strekt: the Academy of St Martin in the Fields met werken van Mozart, Beethoven en Schubcrt U mag trouwens ook kiezen voor niemand minder dan Frank Sinatra of een (pop)-verzamelelpec. Ook wanneer u tenminste f 25,- inlegt op een nieuwe hetzij bestaande spaar- of klimspaarrekening. Hebt u hier oren naar? Tot en met 20 juni zijn we voor u - ook muzikaal - van alle markten thuis. dl bOnk HWjl fttd M

Soester Courant | 1975 | | pagina 13