Uitlaten en trekhaken met GRATIS montage aasmd) 148.- perthof mm al uw Nationale recreatie volleybaltitel veteranen voor Wivoc en Olympia SPORTEN SPORT-KOOPJES A. van der Weerd Jeugdige Soester kwam in bezit van de Soester schaaktitel SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Race-brommer in beslag genomen Verkoop van Ook 's avonds en 's zaterdags. NACHTEGAALWEG - SOEST TELEFOON 16731 Wisselend succes voor de competitieteams van de LTC Soest UITZENDORGANISATIE BESCHAAFDE SECRETARESSE en AANKOMENDE SECRETARESSES Telefoon 02154-7700 eb.karElsETiby. Wedvlucht vanaf Compiegne Nijhuis prolongeert titel tijdens LTC Soest clubkampioenschappen UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF De Eemvogels spelde eerste korfbal wedstrijd tegen Revival Knickerbockers blijft ondanks gelijkspel aan de kop WMiNAllTO POLITIE TEL 12727 TEL. 19444 Uw trouwe tijdgenoot: Eenlndus horloge INDUS S Horloger Juwelier Optiek Open snelschaak kampioenschap uitgesteld tot 6 juni a.s. Ledenvergadering „Springbokken" Ledenvergadering „Zilver Tetra" Geslaagde organisatie van Olympia Souster Courant van donderdag 29 mei 1975 Het zal even moeten wennen maar voor het eerst sinds jaren is de Soester schaaktitel niet meer by een van de oud gedienden terecht gekomen. Henk Korvinus, nog maar negentien lentes jong, nam vorige week vrijdag de titel van de oude rot Samson over, nadat deze zich halverwege de competitie had moeten terugtrekken. Ook met een Samson er bjj zou de 19-jarige student naar alle waarschijnlijkheid wel z'n eerste grote succes behaald hebben want halverwege de competitie, toen de balans werd opgemaakt, bungelde de Soester kampioen onderaan de ranglijst. Het was toen al duidelijk dat hjj niet z'n zoveelste titel zou grijpen. De titelstrijd, waaraan dit jaar ook de heer Vegtel niet kon deelnemen (dat was overigens wel een verzwak king), is vooral een strijd geweest tussen het „jonkie" Korvinus en de aan een geslaagdt comeback wer kende J. K. van Zijtveld. Tot voor enkele weken zag het er nog naar uit dat het tussen deze beide heren wel op een beslissingswedstrijd zou uitdraaien, maar toen Korvinus z'n grootste concurent enkele weken ge leden in een rechtstreekse confron tatie klopte tekende de titel zich voor de comingman al af. Vorige week vrijdag nam hij geen enkel risico en accepteerde hij, weliswaar in betere stelling, een remise-aan bod van Henze waardoor hij on bereikbaar werd voor de concurrentie. Zoals de zaken er momenteel voor staan zal Korvinus z'n titel vol gend seizoen ndet verdedigen. De nieuwe kampioen studeert en woont momenteel in Utrecht. Waarschijn lijk zal hij daar voor de vereniging Utstud bondscompetirtiewedstrijden gaan spelen. Hoewel de „huiscompetitie" bij de Soester schaakclub nog niet hele maal ten einde is kan in de rang lijst niet zo gek veel meer ver anderen. Alleen Van Zijtveld, die nog twee wedstrijden moet spelen, kan Rob van Zwieten nog van de tweede plaats verdringen. De ranglijst ziet er alsvolgt uit: 1. H. Korvinus 9 Va uit 13 (uitgespeeld): 2. Van Zieten 7Vï uit 13; 3. J. K. van Zijtveld 7 uit 11; 4. Goes 6 uit 12; 5. Bral 5'/2 uit 12; 6. Henze 5 uit 13; 7. Van Dijk 3Vs uit 12. NW BAARNSTRAA1 39 BAARN TELEFOON 02154 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi H. J. V. (16) uit Haarlem moest per openbaar vervoer naar huis. want zijn bromfiets moest hij in Soest achterlaten. De politie had hem in beslag genomen, omdat hij was op gevoerd. V. reed ermee op de Birk- straat met een snelheid van 70 km. De LTC Soest kan met gemengde gevoelens terugdenken aan het afgelopen weekeinde. Aan de ene kant waren daar de voortreffelijke overwinningen van het eerste, tweed© en het vijfde team, die zodoende nog volop kampioens kansen hebben, maar daar staat tegenover dat vaste verliezers als het zesde en het herenteam ook nu geen winst konden behalen, terwijl het vierde en het vijfde juniorenteam verzuimden kampioen te worden. Peter Meyer speelde bij Soest 1 de eerste single. Hij zag ook nu geen kans om zijn partij in twee sets te beslissen, hij won met de hoogst merkwaardige cijfers 6-1, 1-6, 8-6. Rob Oosterman wist zijn single niet in winst om te zetten, hij verloor van een zeer vaste tegenstander met 2-6, 1-6. De dames Meyer, Schols en Luten waren goed voor 5 partijen, waarbij ze in de mixed vanzelfspre kend gebruik moesten maken van de heren Meyer en Oosterman. Tegen stander Leimonias wist alleen nog de herendubbel te winnen zodat de eind stand werd bepaald op 6-2 in het voordeel van Soest. Het derde team verloor met 7-1 van de Munnik. Men moet echter niet te veel waarde hechten aan die 7-1, omdat 4 partijen in drie sets moesten worden uitgevochten. Zowel Dick Luten als Gré Groart kwamen in de derde set iets te kort, zelfs de geroutineerde dubbel To Felix en Gré Groart kon het niet bolwerken tegen „de Munnik". To Felix hield gelukkig wel de eer hoog in de single, door die knap dal drie sets te winnen. Het eerste team uit Odijk hoefde slechts twee sets af te staan in acht partijen, alleen Lies Burgers wist voor Soest 6 één set op haar naam te brengen in haar single en ook in de gemengddubbel samen met Jan Brouwer wist zij een set te bemachti gen. Vleuten-De Meem kon in Soest kampioen worden hetgeen zij met veel moeite werd, hoewel de uitslag dit niet zou doen vermoeden, Soest A verloor namelijk met 5-0. De singles van Marga Kamlag en Ron Kuiphof werden in drie sets verloren, Greet Kempen en Ron Goedegebure slaag den er ook niet in één partij op naam van Soest te brengen. Mark Schaatsbergen kan bij Soest B junioren terug zien op een ge slaagd competitiedebuut, hij liet al leen in de tweede set even zijn con centratie verslappen, zodat er met 6-0, 7-5 gewonnen werd; Margreet Kuiper zag ook geen kans haar twee de single te winnen. Ook de dubbel met Ilse Salwegter werd verloren. Peter Bake en Roel van Beek stuit ten op geen enkele tegenstand in de dubbel 6-0, 6-1. Peter en Ilse hadden ook geen problemen met de mixed, zodat er tenslotte toch nog met 3-2 gewonnen werd van tegenstander Breukelen. Soest D jun. lukte het niet kam pioen te worden. Erik Timmer speel de ver beneden zijn niveau, zodat zijn singlet verloren ging. Ook Inez Sterftefeld bleek niet in staat haar single te winnen. De herendubbej ging ook verloren omdat Erik Tim mer en Eric-Jan van de Hulst geen kracht meer bleken te bezitten in de derde set. Gelukkig werd de eer nog gered doordat de mixed en de da- mesdubbel gewonnen werden. Uitslagen uitspelende teams: Leus- derpark-Soest 2 2-6, Alta-Soest 4 5-3, Bilthoven-Soest 5 0-8, Wibo- Troffee heren 1 5-1, Chefana-Soest C 2-3, Hilverheide-Soest D 1-4, Bos- heim-Soest S (jun.) 1-4, Vleutem-Soest A (jun.) 3-2, Rhyn au wen-Soest E (jun.) 3-2. zoek t (Schoevers) Wij bieden op het ogenblik keuze mogelijkheid uit diverse goed gesalariëerde functies. Indien U over een goede opleiding en referenties beschikt informeer dan eens geheel vrijblijvend naar de gunstige mogelijkheden. t/m a.s. zaterdag Met onze naam opdruk a oranje/zwart X Hll T-SHIRT 12,90 NU SPORTTAS -I Junior 16,50 NU SPORTTAS 10 Senior 17,50 NU TRAJNINGSJACK 00 C|) 42,50 NU W?wU bhU ULÉS SOESC Soesterbergsestraat 3. tel. 12749 Fil.: Koninginnelaan 32, tel. 12650 Tijdens het weekend had een wed vlucht plaaas vanaf Compiegne (Fr.) over een afstand van 352 km. De duiven werden gelost om 6.20 uur, met noord-westen wind. De vereniging ..De Zwaluw" nam deel met 403 duiven. Aankomst eerste duif om 11.43.58 uur. Uitslag: P. Rauch 1. 9. 23. 35, 40. 41; A. de Bes 2. 57. 73, 76, 80; J. v. d. Belt 3, 8, 46 49. 62; G. Rijksen 4, 5, 6. 7. 18. 21, 22. 24. 29, 32, 34, 37, 45. 50, 52, 54, 55. 63. 67, 69; H. de Bree 10, 13, 19. 82. 38. 43 48. 68. 71. 79. A. v. Dorrestéin 11; H. Woudstra en Zn. 12, 15, 77; J. v. d. Brakel 14, 28, 30, 59, 64, 70, 78; J. Brouwer 16, 51; Jac. Stalenhoef 17. 75; B. v. d. Deysel 20, 44; C. v. d. Hoek 25, 42; H. den Dek ker 26, 47, 53, 61; Sj. v. Blokland 27; J. Rams 33; B. Roest 36, 58; A. Bok- ma 39;. L. v. 't Klooster 56, 72; R. Voskuilen 60, 81; H. Smit 65; J. Groenestein en B. Westhof 66; A. v. Riet 74. Ook de vereniging Juliana Post nam aan deze wedvlucht deel en wel met 188 duiven. De eerste duif arriveerde om 11.56.01 uur en maakte een snel heid van 1050,80 meter per minuut Uitslag: J. A. Croon 1, 10, 14, 23, 39; Comb. Huisman 2, 5, 17. 37; P. Faes 3. 4. 7, 8. 11. 20. 21, 24, 25, 30, 31, 34, 41, 44; Comb. Nap 6, 9, 12, 13, 15, 16. 18. 22, 26, 29, 32, 33. 38, 42, 43, 45, 46; G. A. Bus 19; L. Huisman en Zn. 27, 28; G. V. d. Meent 35, 47; L. Vogel 36, 40. De vereniging „De Vriendschap" nam deel aan deze wedvlucht met 478 duiven. De eerste duif kwam aan om 11.51.28 uur. De laatste prijsduif arriveerde om 12.32.14 uur. Uitslag: B. Schimmel 1 37 51 64 90. A. Grift 2 92. Altenaar-Reijerse 3 35 49 55 84. J. Kamerbeek 4 6 10 18 21 27 66. D. de Zoete 5 47. Comb. Westerveld 7 34 39 56 72 75. Sukkel-Van Klooster 8 17 28 48 52 67 82. J. Hartog 9 16 65. E. Veerman 11 24 43 79 91. P. Klomp 12. C. Vaessen 13 25 26 33 63 70 73 89. Foekens-Diepgrond 14 81. A. Mees ter 15 68. E. Daatselaar 19 32 58 93. A. Snijders 20. W. Roest 22 38 42 53 71. J. Piepenbroek 23 46. J. Koster 29 41. J. den Blanken 30 85 86. W. Veenendaal 31 83. J. Kruseman 36 61. C. Kaats 40 50. M. Uhl 44. Mevr. Ot- tens 45 87. C. Jak 54. H. v. d. Broek 57. J. Schimmel 59. F. Groenestein 60 62. Z.K.H. Prins Bernhard 69. J, Rut- tenberg 74 80. J. van Klooster 76. T. Kok 77. H, van Dijk 78 88 94 95. st komplete vaatwasser, idig automatische pro- s, r.v.s. kuip. Extra be- deur. 1» In de dit jaar vervroegd gehouden clubkampioenschappen van de LTC Soest heeft Rob Nahuis, net als vorig jaar, de titel in het herenenkel behaald, ditmaal ten koste van Gerrie ter Meulen. In de damesenkel triomfeerde Blanche Schols over Nine Ebben. De kam pioenschappen waren gesplitst in twee categorieën. In de A categorie kwa men de allersterkste spelers tegen elkaar uit, terwijl de overige leden in de B categorie speelden. In de herendubbel finale ontmoetten Rob Nijhuis en Jos Meesters Gerrie ter Meulen en Paul va-rt der Ham men. Eerstgenoemden behaalden uit eindelijk de overwinning. To Felix en Yvorme Hofman hoef den hun finale niet te spelen tegen het dubbel Margriet Meyer en Banche Schols. Margriet Meyer die eerder in de halve finale tegen Nine Ebben een black-out kreeg, moest op me dische gronden van verdere deel name afzien. Ook de bereikte finale plaats in het gemengddubbel met LAANSTRAAT 82-SOEST-TEL02IS5-159S3 Dick Luten moest zonder spelen ge wonnen worden gegeven. Banche Schols en Max Haal werden de nieu we kampioenen. De herenenkel wend zeer knap ge wonnen door Pim de Haan, die pas voor het tweede jaar tennist. Favo riet Ed Derksen kwam niet uit de verf. De dames enkel werd zoals verwacht een juniorenaangelegenheid. Teresa van Bönnmghousen zegevierde met 6-4, 6-4 over Lilian Citeur. Joop van Dort en Ab Koppenaal versloegen in de herendubbel Her man Kuiphof en Jan Smit. De enkel spelfinalisten Citeur en Teresa van Borminghousen hadden totaal geen moeite met Marga Kamlag en Mary Oosterman 6-2, 6-1. De gemengddubbel tenslotte ging naar Biek Wilten en Ab Koppenaal. die wonnen van Mary Oosterman en Jan Smit. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter Rob Oosterman, die in zijn toespraak lof toezwaaide aan de uitstekende wedstrijdleiding, bestaan de uit Joop van Dort, Margriet Me yer, Hans Burchart, Gerrie ter Meu len, en Gé Geytenbeek. Reeds 6 dagen na de oprichting van de korfbalvereniging „De Eemvogels" werd de eerste oefenwedstrijd gespeeld. En wel tegen Revival I, uitkomend in de tweede klasse Midden-Nederland. Hoewel de einduitslag 5-0 zou doen vermoeden dat Revival het gemakkelijk zou hebben gehad tegen „De Eemvogels", was daar toch allerminst sprake van, want het bezoekende team gaf de gastheren en -dames ongelofelijk partij. Rlvival startte zeer fel en plaatsite met gladde combinaties de Rood zwarte (De EemvogeJs) verdediging voor grote problemen. Het was dan ook na 15 minuten spelen 2-0 doordat de aanval van Rivival verdedigings- fouten van de Eemvogels afstrafte. Daarna kwam het middenvak in de aanval, maar deee kon geen vuist maken tegen de stugge verdediging van Revival. Het was Revival die de ruststand op 4-0 zou brengen. Na de rust kwam een herboren Eem vogels in het veldi, waarin vooral het verdedfiigingsvak, met Wim Wamstee- ker en de van het Soesterkwartier overgekomen Jan van der Kuil, tot grote hoogte zou groeien. Het waren „De Eemvogels" die het initiatief overnam, maar de aanval was niet bij machte om de Terschuurse korf te doorboren. Er glipte zelfs nog 5 minuten voor het eindsignaal een doelpunt voor Revival door. Rest nog te vermelden, dat de tweede oefenwedstrijd is op 7 juni a.s. tegen T.Z. in Maartensdijk, aanvang 14.00 uur. Zaterdag heeft het eerste team van de Knickerbockers haar koppositie in de districtsklasse met moeite kunnen handhaven. In Veenendaal konden de Soesters, tot nu toe ongeslagen, niet verder komen dan een 2-2 gelijkspel tegen VHC, dat in de competitie met twee punten verschil tweede staat. Twaalf innings lang heeft het zeer aantrekkelijke pitchersduél geduurd. In de vierde innings nam De Knic kerbockers de leiding. Pim Brugman, op het honk gekomen door een honk- slag, kon door een drie-honkslag van George Scarborough scoren. VHC kwam In de gelijkmakende inning onmiddellijk terug. Met reeds twee nullen kreeg de VHC-er Nijenkamp 4-wijd van de overigens weer uiterst sterk werpende Theo Kellner. Het twéede honk werd gestolen en door een vangfout van routinier Henk Prior kon Nijenkamp zowel het derde honk als de thuisplaat aan tikken. Tot de negende innings bleef de stand ongewijzigd. Ron de Vries bracht daar voor de Soestenarert ver andering in door te scoren op een gave honkslag van Erlc van der Burgh. VHC-slagman Van Hall Sloeg in gelijkmakende negende inning een schitterende twee honkslag. Door een fout van korte stop Pim Brugman kon Nijenkamp scoren. De eindstand was bereikt: 2-2. In de volgende innings kon geen der ploegen meer scoren. Werpresultaten: Knickenbockers: Theo Kellner: 9-5-6-4 in 12 innings; VHC; H. Beckers (9 innings): 8-4-5-2 en R. Topp: 4-1-3-Ö in 3 innings. Hoogste slaggemlddelde: George Scar borough en Rob van der Gaast (bei de Knickerbockers) met 0.500. A.s. zaterdag speelt De Knickerboc kers dé laatste wedstrijd van de eerste helft van de kompetitie tegen Zuidvogels in Huizen. Indus is ook voor u hèt horloge van deze tijd. Precies. Betrouwbaar. Fraai van vormgeving. Er is bovendien een koliektie om opgewonden van te raken. Klassiek en modern. SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST Het open srtól-schaak kampioenschap van Soest, dat komende vrijdag in de openbare bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan gehouden zou worden, is verschoven naar vrijdag 6 juni. Dit in verband met een protest van de schaakclub Leusden die z'm. snel- schaaktoernooi al een jaar van te voren bij de Stichts Gooisce schaak bond had vastgelegd. Het evenement, waaraan alleen in woners uit de gemeente Soest (dus ook Soesiterberg) mee kunnen doen, zal nu vrijdag 6 juni, 's avonds om half acht beginnen. Ingeschreven kan worden aan de zaal a raison van f 2,50. Mórgen vrijdag 30 mei Wordt in het gebouw Eltheto aan het Drift je 4a éen algemene ledenvergadering ge houden van de gymnastiekvereniging „De Springbokken". De agenda ver meldt de gebruikelijke jaarversla gen, de bespreking van het beleid over 1974, een wijziging van statu ten en reglementen en voorstellen omtrent de viering van het eerste lustrum. De vergadering begint om 20,00 uur. Vanavond, donderdag 29 mei, houdt de aquariumvereniging „Zilver Te- tra" haar laatste bijeenkomst van dit seizoen. Deze avond zal de uitslag bekend gemaakt worden van de aqua rium-keuring, waarna dia's vertoond zullen worden. Na de pauze is er ge legenheid voor discussie. De bijeen komst wordt gehouden in gebouw De Rank en begint om 20 uur. Voor de tweede keer organiseerde Olympia Soest het toernooi om de natio nale titel veteranen recreatie volleybal. Wederom werd het een groot succes. Niet minder dan 17 teams namen aan de wedstrijden in Sporthal Beukendal deel. De wedstrijden stonden onder auspiciën van de Nederlandse Volleybal Bond en die bond stelde ook de wisselbekers beschikbaar. Precies om 9,00 uur begonnen zater dagmorgen de wedstrijden in de Soes ter sporthal. Een commissie, onder lei-ding van Henk van Savooyen, be staande uit Jacques Koole, Max Neus en Dik Lenten, had de zaak goed voorbereid. Behalve een goede plan ning van de wedstrijden hadden zij ook gezorgd voor een aangepaste juike-box met plaatjes uit de jaren vijftig. Wijsjes die voor de teeners van toen opnieuw tophits werden. Ook was er gezorgd voor een kinder crèche onder leiding van een aantal deskundige O-lympianen. Jong en oud maakte gebruik van talrijke moge lijkheden hun creativiteit ten toon te spreiden. En daar tussendoor de wed strijden. Het ging allemaal niet zo spectaculair maar daarom niet min der spannend toe. Verrassend was het wel dat titelhouder SVS uit Schalk haar niet dn de finale wist door te dringen. Om 18.30 uur kon oud-voorzitter van Olympjia, Wemer Paans, de prijzen uitreiken. Hij bracht dank aan de or ganisatiecommissie en allen die dit toernooi tot een succes hadden ge maakt. Voor iedere deelnemer was er een foto van het team waarin hij die dag gespeeld had. Deze geste en ook de succesvolle kindercrèche waren mogelijk gemaakt door het verzeke ringsbedrijf AGO, het bedrijf dat al les verzekert en ook nu weer toezeg de het volgend jaar evenals dit jaar en vorig jaar het veteranentoernooi te zullen sponseren. Er waren nog twee speciale prijzen en wel voor de teams met de hoogste gemiddelde leeftijd. Dat waren bij de dames SOS (save our sons) uit Den Haag met een gemiddelde leeftijd van 46,6 jaar en bij de heren O.Z.T. uit Amersfoort, een team bestaande uit functionarissen van het rayon Amers foort van de NeVoBo met een gemid delde leeftijd van 46,8 jaar. Beide team kregen enkele flessen geestrijk vocht, aangeboden door de verzeke- rings firma AGO. Bij de dames werd eerste Olympda uit Soest, 2e Madjoe uit Enkhuizen en op de derde plaats eindigde SOS uit Den Haag. Bij de heren werd eerste WIVOC uit Winterswijk, UNO uit Soest, een In Beukendal werd zaterdag gevol leybald om het veteranenkampioen- schap van Nederland. Spelmoment Foto Herman van Dam team dat was ingevallen voor een wegblijver en bestaande uit spelers van verschillende verenigingen, werd tweede, terwijl SVS uit Schalkhaar derde werd. Olympia eindigde op de zevende plaats. Het nationale veteranentoernooi voor wedstrijdspelers met als inzet de Na tionale titel van de NeVoBo zal dat jaar ook georganiseerd worden door Olympia en weer door de commissie onder leiding van Henk v. Savooyen. Op verzoek van de Rotterdamse ver eniging Libanon, die dit jaar 25 jaar bestaat, en de NeVoBo, worden die wedstrijden gespeeld in de Rotter damse Energiehal op 7 juni. Plaats genoot Olympia neemt daaraan deel met een heren en een damesteam. De organisatiecommissie van Olym pia die het Veteranen-toernooi perfect organiseerde, bestaande uit v.I.n.r. Max Neus, Henk van Savooyen en Jacques Koole op de eerste rij en Dik Lenten links op de tweede rq. De le den van de EHBO rechts op de ach terste rü die gedurende de gehele dag aanwezig waren behoefden geen en kele keer uit te rukken.

Soester Courant | 1975 | | pagina 19