Soest weer naar vier wethouders Mmm Huwelijk en belasting Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat in andere handen AUTORIJSCHOOL M. LOS ZIEKF"AUT0 12727 autogordels' vast en zeker Het oog gericht op de Britse volksstemming Zondagmiddagconcert in de Oude Kerk Vlag-incident Voor nieuwbouw Nieuw-Mariënburg rijkssubsidie beschikbaar UITZENDORGANISATIE JEUGDIG ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER TELEFOONNUMMER Gaat het CDA meedoen als dat „gevraagd" wordt Voorlopig koopcontract getekend Direct geen wijziging in exploitatie ZJKKENAIT0 - TEL. 12727 Brandweer Tel. 13333 BONDSSPAARBANK Steenhoff straat 56, tel. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 18016 Smitsweg 18, hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel. 16600 Soester Courant van donderdag 29 mei 1975 Premier Wilson trof een bizarre cha os aan toen 'hij in Engeland terug keerde na zijn reis naar Jamaica Het pond zakte vervaarlijk in waar de, de werkloosheid steeg stug door, de minister van Financiën keek zo zorgelijk in de schatkist dat hij de Britten voorspelde dat er minder geld beschikbaar zou zijn voor de sociale voorzieningen, die juist de' socialisten zo dierbaar zijn, er lag weer een reeks looneisen op tafel die met de inflatie danig mee om hoog stegen tot wel veertig, vijftig procent. En dart was er bij Chrysler een staking aan de gang waarbij zo weinig positief gereageerd werd op voorstellen van de direktie, dat deze dreigde het hele britse bedrijf te sluiten - een dreigement dat wel de gelijk serieus te nemen was. Zo was er nog meer, maar wat he lemaal benauwend was, was de on derlinge ruzie in de gelederen, niet slechts van de Labour-partij maar in Wilsons eigen regering, alsof het land zo'n beetje zonder bestuur zat. Dit komt dan uitgerekend net voor de volksstemming over het al dan niet lid blijven van de EEG. Op de vijfde juni wordt dan ook niet meer alleen daarover gestemd, maar bo vendien over de regering zelf en in zekere zin over premier Wil som. Het ziet er naar uit, dat hij het wel haalt - al blijven verrassingen moge lijk - maar dat zal dan wel tevens betekenen dat een aantal ministers, die nu luid het „nee" propageren, hun biezen mogen pakken. Onder het zevental (van de 23, dus niet zo'n klein groepje) is ook Tony Benn, de minister van Industrie. Wilson en zijn meerderheid' ln de regering die het „ja" propageren hoeven, als de meerderheid der kie zers toch uit de EEG wil, niet op te stappen. Maar de revolte in de partij zelf zal dan wel zodanig oplaaien dat hem weinig anders overblijft. Tony Benn zal zeker eisen, dat Wil son verdwijnt en dat hijzelf dan pre mier wordt lijkt wel logisch: hij Is bepaald niet de onpopulairste man in de regering. Dat hij van zijn- ader lijke titel afstand deed en zelfs geen dubbele naam meer voert, neemt al voor hem in. Tenminste in Labour- kringen. Daarbuiten is men voorat ongerust over hem, omdat hij steeds linkser wordt naarmate hij ouder wordt. Hij is zo de man die het meeste heeft gedaan voor het stelsel van Labour- plan-nen om de hele britse industrie radikaal van struktuur te laten ver anderen. Zijn opvatting is, dat het anno 1975 niet meer aangaat de in dustrie helemaal buiten de politiek te houden. Er staan zodanige belan gen voor de hele natie op het spel- dat de overheid op grote schaal zeggenschap moet krijgen in handel en industrie, terwijl de demokratie dan ook eist dat de werknemers meer zelf invloed kunnen uitoefenen op de^-gang van zaken in hun be drijf. Voor een deel verwezenlijken derge lijke plannen zichzelf al. De grote subsidies waardoor het wankele au toconcern Britisch Leyland op de been gehouden wordt, houdt automa tisch in, dat de regering in deze fa brieken aanzienlijke zeggenschap ver werft. Als het aan Benn ligt zal, ook zonder dat een toevallige noodzaak daartoe leidt, vaker van dergelijke verkapte nationalisatie gebruik ge maakt moeten worden. Een stand punt dat hem uiteraard niet bemind maakt in de kringen van handel en nijverheid, waar deze' „tweede in dustriële revolutie" beschouwd wordt als een dreigende ramp. Een andere zaak is, dat van die zijde echter ook niet veel ten berde is gebracht, dat als alternatief kan dienen. Een van de zwakheden van de hui dige industriële struktuur van Groot- Brittannïë is, dat een nu al vele jaren durende vicieuze cirkel van inflatie, looneisen, stakingen en ach terblijven van produktiviteit niet lang meer door kan gaan voor de ellende inderdaad onherstelbaar wordt. Met alleen een beroep te doen op de vakbeweging zich kalm te hou den heeft niemand sukses. Wilson en zijn voorganger Heath hébben het beiden moeten ervaren. Iets radika- lers waar misschien wel iets mee bereikt kan worden is er voorlopig alleen maar te vinden in de visie van Benn. En of die doorgezet wordt of niet. daarover beslist mede het EEG-referendum van 5 juni. KANTMAN De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s„ van 15 tot 16 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting in Hotel van der Brink, Soester- bergsestraat 122 alhier. Bij wijze van proefneming zal het concert van de maand in de Oude Kerk te Soest worden gegeven op zondagmiddag 1 juni a.s. om 3 uur. dus niet op zaterdagavond 31 mei). Het concert wordt verzorgd door so listen. koor en orkest van de Muziek- kring de Nederlandse Cantorij o.l.v, Maarten Kooy. Op het programma staan van Jos Haydn het Te Deum voor koor en orkest en het Concert nr. 2 voor orgel en orkest. Solist is hierin de organist van de Oude Kerk, Jan Jansen. Verder het Concert voor 2 violen en strijkorkest van Antonio Vivaldi, met als solisten Jettie Timmer en Staas Swierstra. Tenslotte speelt Jan Jansen het Con certo voor orgel van J. S. Bach, een orgelbewerking die Bach van boven genoemd dubbelconcert van Vivaldi maakte. Bij Kiöckner-Bamaco aan de Ko ningsweg werden in het weekeinde enkele vlaggen van de masten ge sneden. De plannen voor de nieuwbouw van Nieuw-Mariënburg, de afbraak van de R.K. kerk aan het Nieuwerhoekplein en de herbouw van een kerkruimte in het nog te bouwen complex, kunnen vastere vorm krijgen, nu bekend is geworden dat de ministers van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening een rijkssubsidie heeft toegekend. Volgens net stichtingsbestuurlid, de heer A. Kraan, betekent deze toezeg ging evenwel nog niet dat nu snel met de verwezenlijking van de plan nen begonnen kan worden. Het be stuur komt in de loop van de vol gende week bij elkaar en zal dan ongetwijfeld de te volgen procedure afspreken. Dan zal ook een begin gemaakt kunnen worden met het formeren van het bouwteam met ondermeer een architect, aannemer enz. Als primaire taak ziet het bestuur de vervanging van het verzorgings tehuis en aansluitend het veiligstel len van de kerkgelegenheid. Het plan zal uiteraard in fases worden uit gevoerd met daarbij de doelstelling dat de huidige bewoners van het te huis in iederg geval kunnen blijven, terwijl voorzien wordt in uitbreiding van het aantal beschikbare plaatsen (totaal ongeveer 225). Aan de afbraak van de kerk wordt pas begonnen als een andere kerk gelegenheid klaar is. De afbraak van de pastorie aan de Burg. Grothe straat is in het oorspronkelijke plan opgenomen: de kans bestaat echter dat bij nadere uitwerking de uitste kende woning alsnog hehouöen kan worden. Volgens de heer Kraan streeft het bestuur ernaar dat uiterlijk begin volgend jaar de „eerste spade" in de grond gaat. Dat kan echter zowel mee- als tegenvallen. zoekt in opdracht van een modern kantoor een (leeftijd 17-20 jaar) Héb je een goede opleiding genoten en zoek je snel een baan in een. klein team bel dan eens en informeer geheel vrijblijvend. Telefoon 02154-7700 De meest direkte en duidelijke gevolgen heeft het huwelijk voor de loon- en inkomstenbelasting. Hier verder aan te duiden als LB en IB. Belangrijk voor de rest van het verhaal is, dat de LB in principe wordt ingehouden van lonen e.d. als een voorheffing op de LB. Volgt er een aanslag IB, dan wordtf de ingehouden LB daarvan afgetrokken, zodat die aanslag IB daardoor zelfs negatief kan worden. Dat leidt dan dus weer tot een teruggave. De tarieven van LB en IB zijn zo goedi mogelijk op elkaar afgestemd. Dat heeft tot gevolg dat wanneer men naast één regelmatig genoten jaarloon, geen aanmerkelijke andere? positieve of negatieve inkomsten heeft, de IB nagenoeg gelijk zal zijn aan de reeds ingehouden LB, zodat geen aanslag IB meer wordt opge legd. Men kan echter voor het geval men recht op teruggave heeft, toch een aanslag IB verzoeken (op een z.g. T-txiiljet, de T van teruggave). Tot 1973 werden alle inkomsten van de gehuwde vrouw aan haar man toegerekend, waarna deze voor het totale gezinsinkomen werd aangesla gen naar een gezinstarief, het gehuw dentarief. In het jaar van huwelijk werd de vrouw dus alleen belast over haar inkomen tot de huwelijksdatum en de man voor zijn inkomen plus dat van zijn vrouw na de huwelijks datum. Omdat voorts de toestand op 31 de cember van het betreffende jaar be slissend is voor de indeling in de tariefgroep, was het voordelig te trouwen kort voor het eind van het jaar. Dan konden zowel de vrouw als de man voor het gehele jaar nog onder het gehuwderrtarief vallen wan neer zij (zonodig via een verzoek op een T-biljet) een aanslag IB kregen. De vrouw dus ook, nL voor haar in komsten van vóór de huwelijksdatum. Dit leidde meestal tot een aardig fis- kaal douceurtje op een tijdstip dat men het goed kon gebruiken. En dit had tot gevolg dat de grote piek in de huwelijken in december viel, zo rond de kortste dag. Nieuwe regeling Met ingang van 1973 is dit anders geworden. De wetgever heeft in de gezinnen, waarvan de vrouw inkom sten uit arbeid geniet, een apart fi nancieel beheer en daardoor aparte zelfstandige fiskale draagkrachten ge meend te onderkennen. De inkomster uit tegenwoordige arbeid (en dus niet pensioen e.d. uit vroegere arbeid) worden daarom niet meer naar de man geschoven en onder het gezins- tarief belast, boven op de top van zijn inkomen. De vróuw wordt zelf aangeslagen, onder aftrek op haar arbeidsinkomen van de van haar in gehouden AOW-premie. De eventueel nog over haar inkomen op aanslag verschuldigde premie blijft bij de man tftrekbaar; wordt dus met alle andere niet uit tegenwoordige arbeid voortvloeiende inkomsten van de vrouw nog wel aan de man toege rekend. Deze aparte belastbaarheid bij de vrouw zelf is veelal voordelig bij re latief kleine bijverdiensten van de vrouw. Bij grotere arbeidsinkomsten van haar is het vaak voordelig tot- zeer voordelig wanneer de man hoge inkomens heeft en nadelig in de la- Uw succes is onze reclame v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - TeL 16621 WU lessen !n OPEL RECORD - OPEL KADET1 DAF VRACHTWAGEN OPEL BLIT2 Gedipt. VAM.OJL - M.R.I, - FN.O.P. Teven verlenging van aw rij bewijs. ger$ inkomensklassen, vooral wanneer er buitengewone lasten of andere be langrijke aftrekposten zijn. Hoewel uit de na de invoering van de rege ling losgebarsten literatuur over na delige gevallen, gevallen dus waarin man en vrouw tezamen meer gingen betalen dan voorheen, duidelijk blijkt dat in feite geen aparte draagkracht bestaat, is deze ingewikkelde regeling (nog) niet ingetrokken en moeten we dus dé gevolgen onder ogen zien. Aftrekbare som Deze ingewikkeldheid vloeit in hoge mate daaruit voort, dat nu ook de vraag moest worden beantwoord, wat er moest worden gedaan met de tot dusver voor de man (of: het gezin be staande belastingvrije som. Draag kracht bestaat er uiteraard alleen voor zover het inkomen het minimum levensonderhoud te boven gaat en de belastingvrije som van de gehuwde man was, en is, dus gebaseerd op het minimum levensonderhoud van het gezin. De gevolgen De gevolgen kunnen nu zo velerlei zijn, dat deze niet in een enkel re geltje van wat men het beste kan doen, zijn samen te vatten. Men dient dus het bovenstaande zorgvuldig te toetsen aan de eigen omstandigheden als men wil weten, hoe men fiskaal het beste handelt. Wel kunnen wij u voorbeeldsgewijs op enkele punten wijzen. In de eerste plaats blijft het voor de man natuurlijk wel voordelig kort voor de jaarwisseling te trouwen. Naar de cijfers van 1974 gerekend, gaat zijn belastingvrije som, wanneer hij verplicht of op verzoek in de IB valt, immers voor het gehele jaar omhoog van ƒ5.173,- of ƒ5.611,- (al naar zijn leeftijd) tot ƒ7.192,-, zodat zijn belastbare som over het gehele jaarinkomen met rond ƒ3000.-, resp. 1.580,- wordt verlaagd. Wat dat aan belasting scheelt hangt af van wat hij aan de top pleegt te betalen. En voorts kan van invvloed zijn, dat een onregelmatig genoten inkomen en. af trekbare lasten en kosten gelijkmatig over het jaar worden uitgesmeerd (dit is meestal voordelig), en voorts dat bijzondere beloningen daarbij zwaarder worden belast, doordat (misschien) het LB-tarief daarvoor lager was (dit is meestal nadelig). Voor de vrouw ligt het echter an dersom. Huwt zij op het eind van het jaar, dan zijn al haar looninkom- sten belast met inachtneming van een belastingvrije voet van ƒ4.173.- of ƒ5.611,-. Daar zij op 31 december echter gehuwd is geldt voor de IB voor het gehele jaar echter maar 1.439,-. Valt zij verplicht ln de IB, dan moet ze dus heel wat bijbetalen over het verschil. Valt ze niet ver plicht in de IB, dan komt ze met de schrik vrij. Geniet ze geen loon, doch b.v. winst uit eigen onderneming, dan geldt hetzelfde, behalve dat geen LB is Ingehouden en ze dus zonder meer verplicht in de IB valt/ Meestal levert huwen ln december dus weinig of geen voordeel meer op, soms zelfs nadeel. Men ziet dan ook dat de natuur zijn normale gang herneemt en de piek ln de huwelijkssluitingen zich weer naar de voorzomer terug verplaatst. Maar voor wie niet zoveel verdient dat hij niet hoeft te rekenen, loont het haast altijd toch wel de moeite maar wel te rekenen. En als u de cijfers maar ongeveer bij elkaar hebt kunt u aan het inlichtingenloket van de belastinginspektie altijd het tarief te weten komen. In Soest staat weer een wethoudersverkiezing voor de deur na het zo plot seling overlijden van wethouder K. de Haan. Logisch en vooral respectvol zou het z\jn er dit keer niet, net als in september 1974, heibel over te gaan maken. Zover zal het ook wel niet komen, maar er doen zich wel allerlei interessante onwikkelingen voor. Vakant is de portefeuille van financiën met een aantal nevenzaken. De on- derwljsportefeuille wordt beheerd door de VVD-er Plomp; de portefeuille van openbare werken door de VVD-er Ebbers. Tijdens de vorige raadsperiode beheerde de heer Ebbérs, financiën. Onderwijs en openbare werken waren toen in CDA-handen en wethouder De Haan beheerde toen maatschappelijk werk, sociale dienst, volksgezondheid en sportstichting. In september werden de portefeuilles anders opgedeeld, omdat er slechts drie wethouders beschikbaar waren, toen het CDA besloot niet „mee te doen". De PvdA heeft inmiddels voor de opvolging van de heer De Haan als raads lid gezorgd. Benoemd werd drs. H. J. Goote, die tijdens een extra raadsver gadering op 12 juni a.s. wordt beëdigd. Voor de bezetting van de vacante wethouderszetel zijn vele oplossingen denkbaar. Vast staat wel dat deWD- fractie zich op dit standpunt stelt: (de fractievoorzitter mevrouw Korthuis zei dat zo vorige week tijdens het Open Huis van de VVD „alle voor drachten zullen wij bekijken op ca paciteit van de persoon in kwestie en op dienst collegialiteit ten aanzien van het college". In principe was naar haar mening ieder raadslid aan vaardbaar, mits voldaan kon worden (in de ogen van de WD-fractie) aan de twee genoemde criteria. De frac tie bleef zich op het standpunt stel len dat gestreefd moet worden naar een zo optimaal mogelijk afspiege lingscollege en benadrukt werd daar bij nog eens dat het nog steeds be treurd wordt dat het CDA niet in het college plaats had genomen. Of daar nu verandering in zal ko men, staat te bezien. De WD-fractie heeft de ontwikkelingen niet lijdelijk zitten afwachten, maar initiatief ge nomen. Er is gesproken met de an dere fracties. Bekend is inmiddels wel dat geen van de raadsleden gelukkig is met het feit dat er slechts drie wethouders zijn. Er is sprake van overbelasting, een situatie waar in september door CDA en Jan Visser van Progressief Soest voor gewaar schuwd werd. Ook WD en PvdA wilde dat niet, maar de WD kwam met een voorstel het aantal wethou ders terug te brengen tot drie toen bleek dat het CDA niet meedeed en de heer De Wilde van de PvdA ver klaarde: „Zakelijk, qua hoeveelheid werk, lijkt ons dit (terug naar drie) niet geheel onverantwoord. De hr. De Wilde verklaarde ook, dat indien de CDA-fractie achteraf op haar stand punt zou willen terugkomen (toch in het college plaatsnemen), de PvdA fractie zich uiterst zorgvuldig zou be raden of een dergelijk overleg nog wel zinvol zou moeten worden ge acht. De duidelijke vraag is nu: Gaat het CDA nu alsnog meedoen? En dan al leen bij de 2-2 combinatie (2 VVD en 2 CDA of met 2 PvdAers) of nemen de Christen democraten nu genoegen met één wethouderszetel, met daar aan verbonden de inwilliging van en kele „politieke" eisen? Duidelijk lijkt het ook wel dat men in ieder geval terug wil naar vier wethouders. Als het CDA niet „ge vraagd" wordt een wethouder te le veren, kan de PvdA dan twee wet houders uit de kleine fractie „mis sen" of gaat de WD dan de vierde wethouder leveren? En neemt de PvdA dan genoegen met een college met drie WD-wethouders? Moet daar als prijs voor betaald worden, dat de WD de onderwij sportefeuille opgeeft voor mevrouw M. van Staphout-Croo- nenberg van de PvdA, die een voor keur zal hebben voor die portefeuil le? Overigens heeft de PvdA-fractie geen machtiging van haar achterban ac- coord te gaan met een verdeding 3 (WD) - 1 (PvdA). Als dat de oplos sing moet worden, dan moet er eerst overlegd worden. Een 2-2 (WD-PvdA) verdeling is het laatste wat zij wil len, want dan bestaat de raadsfractie nog slechts uit drie man, en als de heer De Wilde wethouder wordt, dan zijn dat drie man, die net met het raadswerk begonnen zijn. Tijdens het „Open Huis" werd in WD-kringen een herverdeling van de portefeuilles niet direct aan de kant geschoven. Dat behoeft dan niet direct onderwijs en openbare werken te betreffen, maar kan ook „belang rijke" bijzaken inhouden. Mevrouw Van Stiphout zou bijvoorbeeld cul tuur, sport, jeugd- en personeelsza ken toegeschoven kunnen krijgen, maar dan blijft nog steeds financiën onbezet. Snel zou het probleem opgelost zijn, indien de fractie-voorzitter van de PvdA, de heer De Wilde, zich daar mee zou willen belasten. Bekend is evenwel dat hij niet direct staat te dringen en bovendien mist de fractie dan haar duidelijke leider. Die oplos sing zal ook bij de afdeling moeilijk liggen. Er wordt achter de schermen druk onderhandeld. Voor het overlijden van wethouder De Haan werd er al overlegd de vierde wethouderszetel opnieuw te bezetten. Het was een be- gingesprek, dat echter plotseling een andere wending kreeg, toen de heer De Haan zo plotseling overleed. Donderdag 12 juni moet de oplossing gevonden zijn; dan vergadert de raad en komt de wethouder(s)benoeming aan de orde. Voor die datum wil de afdeling Soest van de PvdA al in gelicht zijn en die toezegging kregen zijn van het bestuur, dinsdagavond tijdens een ledenvergadering. Met bijna aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid is het Verenigingsge bouw aan de Stecnhoffstraat, ruim honderd jaar eigendom van het kerkbe stuur van de Petrus en Pauluskerk, verkocht. De toekomstige eigenaar, de heer A. D. van Kralingen van de gelijknamige dansschool aan de Van Heutsz- laan te Baarn heeft een voorlopig koopcontract getekend, maar kan eerst de finitief tot de aankoop besluiten als zijn plannen met het gebouw de goed keuring krijgen van het Soester college van burgemeester en wethouders. Die plannen zijn overigens niet zo opzienbarend en bestaan, meer in het continueren van het huidige ge bruik, zij het dat het pand in een (veel) betere staat zal worden ge bracht. „Het blijft eigenlijk Verenigingsge bouw", aldus de heer Van Kralingen. „Het gebouw is de laatste jaren min of meer aan de Soester bevolking „ontglipt" en ik wil het in een be tere staat terug geven". Hij heeft inmiddels bij het college van b. en w. een verzoek ingediend of hij zich mag vestigen in Soest en van die beslissing zal het afhangen of de koop doorgaat. Afspraken voor bruiloften en par tijen zullen zeker nagekomen worden en ook voor de Soester Karnavals- vereniging, die het gebouw enkele dagen per jaar veranderde in de Knollenburcht, ziet het er niet som ber uit. Er zal uiteraard1 een wat 'zakelijker exploitatie komen en dat zal ook mogelijk zijn nadat het pand in een betere staat gebracht is. De heer Van Kralingen is onder geen beding van plan zijn dansschool uit Baarn over te plaatsen naar Soest. Het is zelfs nog een open vraag of er in het gebouw danslessen ge: ven gaan worden. ,.Ik kan mij voor stellen dat de leerlingen uit Soest mijn dansschool in Baarn met de perfecte dansvloeren, bar en open haard verre prefereren boven een mogelijkheid1 in het Verenigingsge bouw", aldus de heer Van Kralingen. Tot 1 juli heeft hij de tijd om het definitieve koopcontract te tekenen. De transaktie is in handen van ma kelaar J. Post Het gebouw heeft vier jaar te koop getaao. Er waren verschillende koop kandidaten, maar steeds bleken de plannen die men met het gebouw had. niet te stroken met de huidige bestemming. Die lijkt beter te klop pen met de plannen van de heer Van Kralingen. Het gebouw is ruim honderd jaar oud; op 27 september 1871 werd er de eerste steen van gelegd door Pié- ter van Roomer. Het omvatte toen alleen het gedeelte „noord". In 1937 werd „zuid" aangebouwd, waar on dermeer nu een klas van de r.k. mavo in is gevestigd. De grote zaal voldeed nauwelijks meer aan de eisen die men moet stellen om er bijvoorbeeld toneeluit voeringen in te geven en een gron dige restauratie was dan ook nodig. Het bedrag dat dat zou eisen was echter dusdanig hoog, dat het kerk bestuur besloot het pand in haar ge heel te verkopen. Daar konden zich alle kerkelijke instanties mee ver enigen. Nu de verkoop zo goed als haar beslag gekregen heeft komt de vraag waar parochiële aktiviteiten in de toekomst zullen moeten plaats vinden. Er is bij de herbouw van de Petrus en Pauluskerk ooit sprake geweest daar de huidige pastorie aan het Kerkplein voor vrij te ma ken en een nieuwe pastorie te bou wen achter de kerk. Daar is nog grond voor beschikbaar. Dat plan is niet verder uitgewerkt, maar daar zal het mogelijk nu wel van gaan komen. Het Verenigingsgebouw aan de Steen- hoffstraat, door het Kerkbestuur van de Petrus en Paulusparochie verkocht aan dansschool Van Kralingen. MAKKEUJKSiï De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan - Hypotheken Betalingsverkeer - Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld - Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen is die bank waaru alle zaken onder één dak kunt regelen. Dat kan - bij de Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND 'de bank voor dezegeneratie'

Soester Courant | 1975 | | pagina 5